לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2009, 19:45
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "אין בעיה, אתה צריך בסך הכל..."

ציטוט:
אין בעיה, אתה צריך בסך הכל שני פוינטרים: אחד לכתובת התחלת המידע (מצביע לכתובת המידע האחרון שנשלח + 1), ומצביע נוסף לכתובת המידע האחרון שנכתב + 1 (הכתובת הבאה לכתיבה). בזמן קריאה אתה רץ מהפוינטר הראשון עד השני.

אבל אם אני כותב כל X שניות\דקות קבוצה של בתים, אז אני לא יודע מתי אפסיק (זה יכול להמשיך עוד ועוד...)

או שאתה מתכוון שכל קבוצה תיתחם עם פוינטר לתא האחרון של הקבוצה?
יש לי רעיון שאני חושב שיספיק, בבקשה תקן אותי אם אני טועה:

נניח שכל התאים ברכיב הפלאש מאופסים. ('0' לוגי בכל הביטים)
ואני יודע שכל קבוצה שאכתוב, תהיה בעל גודל ידוע.
אז בצורה הזאת אני יודע איך להפריד בין הקבוצות, וגם אני יודע שכאשר אתקל בבית שערכו 0x0, אז זה יהיה סוף המידע.
כדי שלא יהיה מצב שהבית הראשון של קבוצה מסוימת מכיל ערך 0x0, אוודא שהבית הראשון יהיה בוודאות חלק ממידע מסוים שהוא תמיד שונה מ-0.

ציטוט:
אין שום היגיון לממש את הפונקציות הללו ב CPLD או FPGA. מימוש במיקרו הרבה יותר פשוט, מה עוד שאופן הכתיבה ל FLASH הוא מורכב מעט - כדאי שתעבור על דפי הנתונים של FLASH כלשהו כדי לקבל מושג.

אני יודע, אבל מאוד חשוב לי החיסכון באנרגיה לבטרייה. עם מיקרו, הבטרייה תהיה חסרת ערך תוך יום...
והבנתי שאפשר לכתוב ל-CPLD קוד בשפת C (שמתורגם לשפת תיכנות הרכיב, בעזרת JTAG)
או קוד בשפת Verilog שכנראה יש לו את העוצמה של C.

ציטוט:
בנוסף - איך אתה מתכוון לממש ממשק USB ללא מיקרו ?

יש רכיב שמתרגם serial bit stream אל הערך המתאים ב-USB. אאל"ט זה הופך UART ל-USB. (או RS ל-USB? יצאתי די מבולבל... אקרא שוב)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2009, 21:06
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE]אין בעיה, אתה צריך בסך..."

למה להסתבך? אתה רוצה לסרוק כל פעם 2M כדי למצוא את הכתובת הפנויה הבאה?
המנגנון עם המצביעים פשוט מאוד, מצביע אחד מסמן את הכתובת הבאה לקריאה, והשני את הכתובת הבאה לכתיבה.
בהתחלה, שני המצביעים מתוחלים לערך 0.
כל פעם שאתה כותב BYTE, אתה כותב אותו לכתובת של המצביע השני, ואז מקדם אותו ב 1. אם תכתוב X בתים, בסוף הכתיבה ערך המצביע יתקדם ב X.
אם אתה רוצה לדעת את מספר הבתים שנכתבו וטרם נקראו, אתה מחסר את המצביעים.
בזמן קריאה, אתה קורא BYTE מהכתובת של המצביע הראשון, ומקדם אותו ב 1. אם הוא עדיין קטן מהמצביע השני, סימן שיש עוד בתים שלא נקראו.

לא ברור לי למה אתה חושב שמיקרו יצרוך יותר מ FPGA.
ושוב - ב CPLD ו FPGA אתה מממש חומרה ומכונות מצבים (ניתן גם לממש מיקרו, אך זה יהיה מטופש). בישום הזה, עדיף ומשמעותית קל יותר לממש ע"י פונקציות תוכנה.

ישן 07-06-2009, 21:42
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "למה להסתבך? אתה רוצה לסרוק כל..."

ציטוט:
למה להסתבך? אתה רוצה לסרוק כל פעם 2M כדי למצוא את הכתובת הפנויה הבאה?
המנגנון עם המצביעים פשוט מאוד, מצביע אחד מסמן את הכתובת הבאה לקריאה, והשני את הכתובת הבאה לכתיבה.
בהתחלה, שני המצביעים מתוחלים לערך 0.
כל פעם שאתה כותב BYTE, אתה כותב אותו לכתובת של המצביע השני, ואז מקדם אותו ב 1. אם תכתוב X בתים, בסוף הכתיבה ערך המצביע יתקדם ב X.
אם אתה רוצה לדעת את מספר הבתים שנכתבו וטרם נקראו, אתה מחסר את המצביעים.
בזמן קריאה, אתה קורא BYTE מהכתובת של המצביע הראשון, ומקדם אותו ב 1. אם הוא עדיין קטן מהמצביע השני, סימן שיש עוד בתים שלא נקראו.

אבל אי אפשר לכתוב פעמיים לאותו התא בפלאש..:
ציטוט:
1. לא ניתן לכתוב פעם שניה לכתובת מסויימת, בלי למחוק אותה קודם.

ציטוט:
לא ברור לי למה אתה חושב שמיקרו יצרוך יותר מ FPGA.

כתוב בדף נתונים - CPLD של XILINX לוקח בסביבות 17-18 מיקרו אמפר, בזמן Standby. הם לא ציינו כמה הוא לוקח בזמן פעיל לכן כנראה זה שווה ל-standby.
אבל מיקרו יכול לקחת עד 100mA, לדוגמא: http://www.atmel.com/dyn/resources/...nts/doc6120.pdf

ציטוט:
ציטוט:
Embedded 1.8V Regulator, Drawing up to 100 mA for the Core and External Components

או שהסתכלתי במקום הלא נכון?
בדר"כ לבטריות סטנדרטיות אין קיבולת גבוהה של Ah לכן זה חשוב...
ישן 07-06-2009, 23:09
  Elim Elim אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE]למה להסתבך? אתה רוצה..."

אתה פשוט עושה סלט שלם...

1. מה הקשר בין העובדה שלא ניתן לכתוב לאותה כתובת פעמיים (אלא אם מבצעים מחיקה) ובין שימוש במצביעים או במיקרו?
בכל מימוש שתבחר, תצטרך להשתמש במצביעים, ולבצע מחיקה של PAGE כשאתה גומר לקרוא אותו (ובינתיים כותב ל PAGE הבא).
2. ציטוט:
"כתוב בדף נתונים - CPLD של XILINX לוקח בסביבות 17-18 מיקרו אמפר, בזמן Standby. הם לא ציינו כמה הוא לוקח בזמן פעיל לכן כנראה זה שווה ל-standby."
אז זהו שלא. STANDBY מציין חוסר פעילות. צריכת הזרם בזמן פעילות תלויה בתדר העבודה ובפונקציות שפועלות (לשם השוואה, המיקרו שהבאת צורך 60 מיקרואמפר בזמן STANDBY.
3. כתוב שהמייצב מסוגל לספק עד 100 מיליאמפר, גם עבור ה CORE של ה CPU, וגם עבור רכיבים חיצוניים נוספים, לא כתוב שזו הצריכה של המעבד.
4. אם תיקח פנטיום 4 ותפעיל אותו עם סוללת 6V, תקבל צריכת זרם של כ- 15 אמפר. גם המעבד שלקחת כדוגמה (ARM) הוא OVER KILL למימוש שלך. למה שאתה צריך, יספיק מעבד PIC פשוט שעובד במתח 3V , ועם צריכת זרם של כ 10 עד 20 מיליאמפר (תלוי במתח העבודה ובתדר) כגון:
http://ww1.microchip.com/downloads/...eDoc/41364B.pdf

ישן 08-06-2009, 08:14
  Elim Elim אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "1. חשבתי שהתכוונת שהפוינטר..."

1. ציטוט: "או שאני לא יודע לקרוא דפי נתונים...". לא פלא שלא ראית, הנתונים מופיעים - אך הם קצת מוסתרים... (תן מבט בגרף שמופיע בדף הראשון של ה DATASHEET).
2. זה לא חייב להיות מעבד PIC, זה יכול להיות גם מעבד ממשפחת ה 51 של ATMEL, או כל מיקרו דומה אחר.
3. אתה יכול גם לבדוק אפשרות של שימוש בכרטיסי FLASH (כגון SD). יש הרבה אפליקציות עם PIC, ותוכל להוריד גם SOURCE CODE שכבר מתפעל את כרטיסון ה FLASH (לרוב בפירמוט FAT16).
4. בנוסף, אם אני מבין נכון את האפליקציה שלך, חפש בגוגל "DATA LOGGER" יחד עם עוד מילות מפתח (SCHEMATIC, PIC וכו'). תוכל למצוא הרבה פרוייקטים וסכימות, וגם להוריד קוד מוכן.

נערך לאחרונה ע"י Elim בתאריך 08-06-2009 בשעה 08:23.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר