לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2009, 11:12
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
נבעיר את ירושלים למען השבת

ראש עיריית ירושלים ונציגי המשטרה הגיעו לביתו של מנהיג העדה החרדית הרב יצחק טוביה וייס, במטרה לשכנעו לבטל את ההפגנה נגד פתיחת חניון ספרא בשבת. הרב בתגובה: נבעיר את ירושלים למען קדושת השבת

קובי נחשוני פורסם: 05.06.09, 11:27

מאמצים אחרונים למנוע את מלחמת השבת בירושלים: ראש העירייה, ניר ברקת, נפגש הבוקר (יום ו') עם מנהיג העדה החרדית, הגאב"ד יצחק טוביה וויס, בניסיון להביא לביטול ההפגנה המתוכננת לשבת נגד פתיחתו של חניון ספרא בבירה. קרוב לשעה ניסה ברקת לשכנע את הרב וייס להסכים להפעלת החניון על ידי עובדים לא יהודים וללא תשלום, אך פגישתם התפוצצה לאחר שהאחרון הבטיח כי בכל מקרה "ירושלים תבער" אם ייפתח החניון העירוני בשבת. בפגישה, שהתקיימה בבית הרב, השתתפו גם כל חברי בד"ץ העדה החרדית.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3726720,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2009, 18:40
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "משעשע אותי שאתה באמת חושב שיש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chatulim
משעשע אותי שאתה באמת חושב שיש פה הטייה שמאלנית.
עד לא מזמן בקושי היה ניתן למצוא שמאלני אחד בפורום.

והרי להתווכח ולדון עם עצמך זה קצת מיותר, לא?

במידת מה זה נכון, מעדיף דיאלוג עם השמאלנים, רק בעיה אחת יש,
לדעתי, כאשר יש כל כך הרבה איסורים לגבי מה מותר להגיד ואיך,
בעיקר האיך אומרים.

במצבים קשים כמו הקיום של המדינה, הטרור שהובא אלינו הביתה,
האשמות שישראל מואשמת בהם ( כיבוש וכו ... ) יש רגשות קשים,
להביע את אותן רגשות בצורה מכובסת ממש מוציא את כל תוכן והמשמעות.

התנהגות השמאל בכללותו ( מהמתונים עד הקיצונים ) בנושא בטחון המדינה,
השאירה "בטן מלאה" ( בהמעטה ) אצל רבים.

ליבון הקרע בין ימין ושמאל במדינת ישראל ידרוש גם שפה קשה ואפילו קשה מאד,
יש להתמודד עם זה עד אשר נגיע להסכמה לגבי עתיד המדינה.

רק לאחר שנגיע למכנה משותף כלשהו אפשר יהיה לעשות שלום עם שכנינו.

אני לפחות לא אשכח את סיוט אוסלו וילדינו המתפוצצים, זהו אסון שהובא אלינו ע"י השמאל
בכללותו מהמתונים עד הקיצונים, כולם תרמו לאסון.

לסיכום, אין טעם בדיונים חסרי רגש, אין טעם במכבסת מילים,
ולראיה, מצבה של ישראל מאז החל דור "השלום" בצעדת המוות המכונה "שלום".

לשם הבהרה, ברוב נושאי החיים במדינה אני תומך שמאל,
בבטחון, לעולם לא, דרך השמאל צריכה להעלם וזה לא אומר שאין רצון לשלום, זה אומר שיש דרכים לנסות ואין חובה שיגיע השלום.

לעולם אין להקריב קורבנות אדם למען הזיה שמתפוצצת בדיסקוטק.

והשמאל בדרכו ממשיך, לא לומדים, רק מתחפרים, כי לא מסוגלים לעכל את גודל הטעות.

והלוואי שיבוא שלום קודם כל בתוך עמנו, אחר כך עם שכנינו.
ישן 05-06-2009, 13:56
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ללא קשר לעמדת מינימקס [שאני חלוק עליה בהקשר זה] - 'העדה החרדית' אין משמעותה 'החרדים'
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי 5ariel5 שמתחילה ב "כמה שינאת חינם זרועה בך כנגד האחים שלך"

זו אכן קבוצה המייצגת את הציבור החרדי כמו שחברי חד"ש מייצגים את השמאל וביחס לא שונה בהרבה. בתוך הקבוצה, גרעין רעשני המייצג את 'העדה החרדית' כפי שמפגיני בילעין מייצגים את מצביעי חד"ש.

הכנוי 'העדה החרדית' מבלבל... הוא לא כולל בתוכו את הליטאים ואנשי האגודה, לא את אנשי ש"ס ולא את רוב החסידויות.

קרא כאן http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3369101,00.html
ותוכל למצוא גם פרוט בויקיפדיה.

שני התאורים שציטטת מתוך דברי ימי מיני: "קנאים" ו'אנטי ציוניים' - כלל לא יחשבו לעלבון בעיני רוב רובם של חברי הקבוצה. הם קנאים לדבר השם כפי דרכם ורואים בציונות דרך שגויה. זה כמובן לא אומר שהם שונאים אותי ואותך או שלא יושיטו לנו יד אם חלילה נפצע בתאונה. זה לא אומר שהם מזדהים עם הנבלים שהתחבקו עם אחמדיניג'אד וכו'.
ישן 05-06-2009, 19:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
יש צדק במה שאתה אומר
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "שני הצדדים צודקים-רק החרדים יותר"

גם אני, בשיטוטי השבת החודשיים של בירושלים למד יור ויותר להעריך את החיוניות שמאחורי תפישת העולם החרדית בכל הנוגע לשמירה על כל המכלול החברתי שלהם, לעומת ההיפך המצוי בציבור החילוני בורגני שמאופיין, מעבר לנהנתנות קצרת טווח (שאינה רעה כשלעצמה) גם בהיסטריה, פלצנות פילוסופית חסרת תקנה מצד אחד, ועיוורון של בורות מן הצד השני. למעשה אופן הפעלת ה"כוח" לשם הגנה על החברה, בקהילה החרדית הוא הרבה יותר מרוסן ומושכל מאשר בחברה החילונית.

כחילוני אני עשוי לסבול מהכפיה הדתית, אבל במבט כללי אני מוריד את הכובע בפני החרדים כל הזיקה העזה שיש בין מה שהם מאמינים בו ובין מה שהם מוכנים לעשות לשם כך.

ישן 07-06-2009, 20:05
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "שני הצדדים צודקים-רק החרדים יותר"

התגובה שלך קצת מוזרה, אני צודק פחות כי אני מתנגד לאלימות?

אתה מציג את טיעוני שני הצדדים, אך עושה זאת בצורה מאוד חד צדדית.
החילונים לא "עושים דווקא כי אף אחד לא יאמר להם מה לעשות", יש בעיה מאוד חמורה בירושלים של מקומות חנייה בשבת - ריבוי תיירים וריבוי אזרחים שבאים לבקר בעיר הבירה גורם לבעיה הזאתי.
בגלל אופי חלק גדול מהתושבים, וחוסר הרצון לפגוע בהם (מה שלשיטתך הופך את הרעיון לפחות טוב, כי הוא בא להתחשב גם באחר) החליטו שהדבר ייעשה בלי שיהודים יחללו שבת, קרי גויים של שבת יבצעו את עבודת התפעול בשבת ואפילו הוצעה דרך שהתשלום לא יתבצע בשבת כדי לא לגרום לחילול.

כפי שברקת הסביר זאת היום, בעיות החנייה מגדילות את הסכנה הביטחונית בעיר, מה שאומר שלא רק שלא מחללים את השבת, גם מקיימים מצווה נוספת.

ישן 06-06-2009, 14:09
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
מה שמקשר אותי ליהדות זאת רק האמא היהודיה שלי
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "לפחות על כך ניתן לשמור וקדושת..."

ולי לא מתחשק לקיים אף מצווה שכתובה בתורה. (נו טוב, אני מקיימת את "לא תרצח").
מדינת ישראל היא מדינה יהודית. הכוונה היא לא מדינה שמתנהלת לפי חוקי ההלכה היהודית, אלא מדינת העם היהודי, מדינה שנותנת מקלט למי נרדף בגלל יהדותו.
יום שבת הוא היום החופשי שלי, ואני רוצה לנצל אותו כרצוני. המדינה צריכה לדאוג לתשתית בסיסית שתשרת את כל התושבים, וזה כולל חניונים לבעלי רכב פרטי וגם תחבורה ציבורית למי שלא יכול להרשות לעצמו.
אגב, למה אתה לא דורש שינתקו את המים והחשמל ביום שבת? אתה יודע כמה יהודים מועסקים בחברת החשמל ובמקורות בשביל זה?

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 06-06-2009 בשעה 14:14.
ישן 06-06-2009, 22:09
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
אבל מצד שני, מה בדיוק מפריע בפתיחת חניון ספרא בירושלים.
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "מה שאת אומרת זה פשוט בקצרה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נוסטור
מה שאת אומרת זה פשוט בקצרה "אינני אשמה ביהדותי זאת אמא שלי אשמה" וזה לצערי גובל בכל מה שאני טוען כאן על אנשים אכולי שנאה עצמית,מעבר לכך אין לי מילים להקצנה שלך.

מכוניות הלוא ממילא נוסעות בעיר ירושלים בשבת.
מטיילים מגיעים מכל רחבי הארץ וחונים איפה שבא להם בשל מצוקת החנייה.
תושביה ממזרח העיר נוסעים ממילא ומנהלים אורח חיים חופשי לחלוטין בחלקה של העיר שחוברה לה יחדיו.
נהפוך הוא, הדתיים צריכים להיות מרוצים מכך שלא רואים את כמות המכוניות הללו מסתובבים ברחובות לחפש חניות.

כבוד השבת ממילא נשמר בחלקיה הדתיים של העיר באין מפריע ואף אחד לא מנסה לחולל מהומה כאשר כביש כזה או אחר נסגרים.

מעניין לדעת האם גם בקורונן הייטס בניו יורק ,באיזור סטנפורד בלונדון, או אנטוורפן בבלגיה מישהו היה פוצה פה ואומר לגויים איך לחיות את חייהם בערים שהם מתגוררים בהן?

אז איפה לעזעזל יש כאן בעייה של חילול קודשה של העיר?
מי מינה את החרדים הללו, או מי שיוצא להפגין להיות אפוטרופוס של הקב'ה?
ישן 07-06-2009, 15:10

איכפת לי ועוד איך
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "ומצד שני מה איכפת לך לשמור על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נוסטור
ומצד שני מה איכפת לך לשמור על קדושת השבת אם את החגים כבר לא מכבדים במדינה הזאת.

פעם היה כיף ללכת לבית הכנסת בחגים. כולם ראו בכך יותר מאשר חובה דתית. למפגשים האלה היה צביון חברתי ומאחד.
כיום, החדירה של הדת לכל תחומי החיים בצורה שהיא עושה, הכפייה וחוסר הסובלנות שהדת מגלה כלפי ציבור חילוני (וכמובן ההיפך) הם תולדה של הרגשה שלא כולם נוטלים חלק בנטל במדינה זאת ויש ציבור שהדת היא קרדום לחפור בו.

הראייה לכך, רק בימים אלה נדון שוב חוק טל המדבר על עשרות תלמידי ישיבה שאינם משרתים את המדינה בשום צורה שהיא.

זה לא קשור באופן ישיר לשמירת השבת, אך זה אולי עונה מדוע אני ורבים שכמותי מסתייגים מכוהני הדת שלנו (או אם תרצה, הספסרים בדת).

ציטוט:
יום אחד בשבוע לשמירה על קדושת השבת איננו צריך להפריע לאף אחד אלא להיפך לכבד יום זה שיקשר אותך ליהדות מאשר להתבוללות

הקשר בין פתרון מצוקת חנייה בעיר שממילא פתוחה לתחבורה לבין פתיחת חניון אינה עוברת בהכרח בקשר ליהדות. כולנו יהודים על פי דתנו וכל אחד חי על פי תפיסת עולמו.
אם פתיחת החניון באה לפתור מצוקת חנייה בעיר, שממילא נוסעים בה רכבים בשבת - מדוע שלא יעשה כן.
אני לא חושב שהיושב ברכב (ייתכן והוא חייל או קצין) יורידו מכבודה של העיר אם העיר תפתור להם בעיית חנייה.
פרט לכך, מה לאותו חרדי שחי בתוך הגיטו שלו ולכיכר ספרא?
איך הוא תורם לקדושת השבת?
מהי תרומתו החברתית ברגע שצועק לעבר שוטר "נאצי" , אם ממילא הוא לא מכיר בשואת העם היהודי, אינו מכיר בסמליה של המדינה, אינו עומד דום בצפירה, אינו מכיר בדגל ישראל, אינו מזדהה עם הציונות ועוד.
את מי בדיוק הוא מייצג?
ישן 06-06-2009, 17:42
צלמית המשתמש של crazygamer
  crazygamer crazygamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "נבעיר את ירושלים למען השבת"

מכירים את ההבדל בין הציבור החרדי ל"עדה החרדית".

זה לא משנה את העובדה שהמהומות בירושלים בשנתיים האחרונות רק מסמלות את מה שעתיד לקרות למדינה אם לא תהיה הגבלת יילודה.

הציבורים הלא-דמוקרטים במדינה מתרבים ועלולים בעוד כמה עשרות שנים להפוך לרוב-ואז שלום על ישראל.
עוד לפני כן נשים לב לסימנים- מחסור במים,אבטלה מרצון גוברת והולכת והצטמקות הכלכלה הישראלית. לכך נוסיף את חוסר הנכונות לשרת בצבא.

קשה לי לכבד ציבור שלא מכבד אותי-את רצונותיי ומנצל אותי כמו שמנצלים חמור לעבודה,ולבסוף גם קורא לי "נאצי" וקורא לי לחזור ל"גרמניה,מה אתם רוצים מארץ הקודש"(הכל מYNET).

פרזיטים,לא יותר ולא פחות. הגבלת יילודה,לא יותר ולא פחות. ציון לציונים.

ישן 06-06-2009, 22:06
צלמית המשתמש של crazygamer
  crazygamer crazygamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.05
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אתה תמיד כזה אופטימי?..."

אני אוהב להיות אופטימי-באמת. אני גם מאמין שבסוף הכל יהיה בסדר.
אבל צריך להסתכל לטווח הרחוק,ובטווח הרחוק אני רואה זוג חילוני שעושה 2 ילדים וזוג חרדי שעושה 10 ילדים וזוג ערבי שעושה 7 ילדים. מילא,הממוצע של משפחה דתית-לאומית הוא 5 ילדים בממוצע כך שהם עוד מחזיקים את הציבור הציוני.

אתה חשבת שהתכוונתי רק לציבור החרדי? החוק צריך להיות מיושם גם כלפי הציבור הערבי-ישראלי. בקשר לעזה, שיעשו כמה שהם רוצים, עם 50 אחוז ילדים הם עומדים לסבול קשות.

נ.ב אני יודע שקשה להסתכל על זה מבחינה סטטיסטית גרידא,ללא רגשות. אבל ככה זה, המספרים לא משקרים.

ישן 08-06-2009, 08:33

אינני חושב שמקרב אותם מפגינים יש חוזרים בשאלה!
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי crazygamer שמתחילה ב "שיעור החוזרים בשאלה הוא אפסי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי crazygamer
שיעור החוזרים בשאלה הוא אפסי לעומת אלו הנשארים חרדים. אם מתוך כל משפחה חרדית ילד אחד חוזר בשאלה (ומוקע על כך),עדיין יש לך 14 שלא חזרו בשאלה...

אני מתייחס לאותם חוגים קיצוניים ביותר שאינם מכירים בשום סממן של מדינה דמקורטית . זאת חברה מסוגרת ומתבדלת. יודעים לאכול מהיד המושטת לה, על חשבון משלם המיסים. ולה ולמסגרת מחייבת אין דבר ולא חצי דבר.הלוואי ולצד הזכויות הנדיבות שזוכות להן משפחות מרובות ילדים היה גם צל צילו של רצון לתרום.

אלה שיוצאים ועושים את המהומות הם לא אותם חרדים שאני מכיר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:34

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר