לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2009, 18:47
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נו באמת. הרי הכל צולם.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
ועוד דבר, המסר ממקרה זה הוא - שעדיף לרצוח בחבורה. הרי אם אדם חנק למוות את קורבנו - וודאי שיואשם ברצח. אבל אם אדם אחד חנק את הקורבן, שני שם לו יד על הפנים ושלישי החזיק אותו כדי שלא יוכל לזוז - הרי שכולם אשמים בניסיון בלבד. הרי, החניקה לבדה לא הספיקה, חסימת האוויר - גם לא וזה שהחזיק - הוא סתם ריתק אותו.

הבעיה שלך היא שאתה חושב כמו אדם הגון ולכן, מן הסתם, לא תצלח לפלילים.

שלושה מנוולים שירצחו מישהו כך בחבורה יצתרכו להזיע אחר כך כל הדרך מחשש שמי מהם ידבר וא"כ אולי גם יגיע להסכם עם החוקרים לפיו הוא יפליל את שוטפיו בתמורה לעונש מופחת שהרי המשטרה והפרליקטות, מטעמים הגיוניים, מעדיפים מיצוי הדין עם חלק מהנאשמים ע"פ הליכה על כל הקופה שסכוייה מפוקפקים.

לא, אם כבר החלטת לחצות את הקוים ולעשות מעשה שעלול לעלות לך בשארית חרותך אזי, לדעתי, עדיף יהיה לך לעשות זאת לבד ולא לחלוק מאום מזה אם אף אחד אף פעם.

כל זה, כמובן, יש לו מעט מאוד אם בכלל עם המעשה הנדון פה שהוא לא רצח שתוכנן זמן רב מראש ובקור רוח אלא יותר השתלהבות יצרים בה אנשים מן הסתם הרגישו חסינים בפני החוק בגלל השילוב של היותם חלק מאספסוף גדול והעוול האמיתי שנעשה להם רק דקות ספורות לפני כן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2009, 19:18
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נו באמת. הרי הכל צולם.."

כמה אנשים ניתן להאשים ברצח של אדם אחד? (לא בשותפות, ברצח עצמו) לדעתי אחד בלבד, אני בטוח שמישהו אחר יוכל לאשר אם אני צודק.

הוכחה לכך שהם רצחו היא כמעט בלתי אפשרית כל עוד אין צילום או עדות מספיק אמינה (וקשה להאמין שמישהו שם יסכים לדבר או שהמשטרה הייתה מסוגלת לראות פרטים כאלו עם כל ההמולה) שמישהו ספציפי נתן את המכה שגרמה למותו.

העורכי דין של הנאשמים יוכלו לצאת מזה בקלות, הם ידרשו המפרקליטות להוכיח שהנאשם שלהם הוא זה שגרם לפגיעה שהרגה אותו וכך יווצר מצב שלא יהיה מנוס מלשחרר אותם

דרך אגב, מישהו יודע מה ההבדל בעונש בין רצח לניסיון לרצח? ומה עם סיוע לרצח?
יש לרצח דרגות? האם בכלל היה סיכוי להעמיד לרצח בדרגה ראשונה? האם דרגה נמוכה יותר היא עונש כבד יותר מניסיון לרצח?

ישן 07-06-2009, 23:34
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "כמה אנשים ניתן להאשים ברצח של..."

1. קיימת אפשרות להאשים יותר מאחד. כל עוד מצליחים להוכיח שהפעולות שהם ביצעו הן אלו שגרמו למותו של אותו אדם.

2. אכן, במקרה המדובר אני חושב שזוהי הבעיה המרכזית- הם היו שם, יודעים את זה. הם היכו את נתן זאדה, יודעים גם את זה. הוא מת, גם זה ידוע. מה שקשה להוכיח (מעבר לכל ספר סביר) הוא שנתן זאדה מת מהמכות של אותם שבעה אנשים.
זאת הסיבה שהפרקליטות הלכה על הסעיף של נסיון לרצח- סעיף 305 לחוק העונשין, אשר טומן בחובו עד 20 שנות מאסר (כמו העונש על הריגה למשל).
נסיון לרצח יהיה קל הרבה יותר להוכיח- בעזרת העדויות, התמונות וקטעי הוידאו אשר נאספו במהלך הזמן הרבה שעבר מאז האירוע.

3. על ההבדלים בעונשים על עבירות המתה בישראל:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%A6%D7%97
www.hamishpat.com/Courses/99964/964-01-notebook-2004-dov-cohen.pdf

הבסיס לעבירות ההמתה אם כן הוא גרימת מוות ברשלנות, הריגה, ורצח בכוונה תחילה.
בנוסף, לעבירת הרצח (ס' 300 לחוק העונשין) ישנו סייג של עונש מופחת- 300 א'. זאת כאשר המקרה אירע בשל הפרעה נפשית או ליקוי שכלי למשל, כאשר הנאשם לא היה מודע למעשיו.

במשפט הישראלי לא קיימות דרגות לעבירת הרצח כמו בארה"ב.

ההבדלים בענישה: (מדובר בעונש מקסימלי)
רצח- סעיף 300 לחוק העונשין, מאסר עולם.
הריגה- סעיף 298 לחוק העונשין, 20 שנים.
גרימת מוות ברשלנות-סעיף 90ב' לחוק העונשין, 3 שנים.
נסיון לרצח- סעיף 305 לחוק העונשין, 20 שנים.
סיוע: ציטוט מסעיף 32 לחוק העונשין:
הסיוע לעבור עבירה, עונשו - מחצית העונש שנקבע בחיקוק בשל ביצועה העיקרי; ואולם אם נקבע לה -
  • עונש מיתה או מאסר עולם חובה - עונשו מאסר עשרים שנה;
  • מאסר עולם - עונשו מאסר עשר שנים;
  • עונש מזערי - עונשו לא יפחת ממחצית העונש המזערי;
  • עונש חובה כלשהו - הוא יהיה עונש מרבי, ומחציתו תהא עונש מזערי.
מקור

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 07-06-2009 בשעה 23:40.
ישן 07-06-2009, 23:28
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09

אני מבין את הקושי הראייתי בהוכחות, אבל יש לי שאלה שנוגעת להליך השיפוטי.
בפרשיית הרצח של הנער דני כץ בשנת 82 נמצאו חמישה אשמים שנדונו לעונשי מאסר עולם.
למרות כל הההסתבכויות בפרשייה (שעליהן ניתן לקרוא באינטרנט) , התקבל בסופו של דבר גזר דין משותף לכולם - מאסר עולם.
לא נשאלה שם אף אחת מהשאלות , האם המוות היה סיבתי או נסיבתי. פשוט וחלק המוות היה כתוצאה מפעולתם של חמישה.
השאלה היא - מה ההבדל בין מעשה לינץ' של חבורה שמתוכה נמצאו שבעה אשמים שהיו הסיבה למותו של זאדה - תוך כדי, אחרי שהוכה?

האם לפרשייה זאת לא נכנס שיקול זר שאינו קשור למערכת המשפט. או אולי נסיון ליצור משוואה מאוזנת בין מעשה רצח אחד לבין משפט המקל בעונשם של המשתתפים בלינץ' ?
ישן 08-06-2009, 16:23
צלמית המשתמש של עידו403

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מסכים איתך לחלוטין לגבי ההתחמקות."

הוכחה מהיום שגם מתנחל שיורה בפלשתינים יכול לחמוק ממשפט:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3728056,00.html
כמובן שהנסיבות שונות, והסיבה לכך שהפרקליטות הודיעה שהיא חוזרת בה מכתב האישום היא שונה לחלוטין (הרצון שלא לחשוף מידע שעלול לפגוע בביטחון המדינה).
נזכיר גם את ז'וליאן סופיר, שרצח נהג מונית ערבי, אך לבסוף הוחלט שלא להעמידו לדין משום שהוא אינו כשיר לכך.
כמו שאתה רואה- דברים כאלה יכולים לקרות לשני הכיוונים.

לגבי העונש: כמו שכתבתי לפני מספר דקות, הרבה יותר "קל" להרשיע כאן בנסיון לרצח מאשר ברצח או אפילו בהריגה. בנוסף, העונש המקסימלי בעבירת נסיון לרצח שווה לזה שבעבירת ההריגה (20 שנה).
אגב, נסיון לרצח מוגדר כפשע חמור, ועל כן התיק יידון בהרכב של שלושה שופטי מחוזי. תיקי הריגה אגב, נידונים בדן יחיד.

לגבי רמת הענישה בארץ: זה כבר משהו אחר. לדעתי האישית יש לקבוע רף מינימום לענישה, ולא רק רף מקסימלי. גם אני נדהם (כמעט) בכל פעם מחדש כאשר אני רואה עד כמה שופטים הקלו בגזר הדין על נאשם כזה או אחר.

ישן 08-06-2009, 18:21
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אין ספק שאפשר למצוא עילות מתחת לאדמה למניעת חשיפת מידע.
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "במידה ויש מודיע באזור הזה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
במידה ויש מודיע באזור הזה, חשיפתו עלולה להוביל לפיגועים כנגד אזרחים (באי יכולת לקבל מידע)

עידו לא הביא רק דוגמא אחת, הוא הביא הסבר שלם על החוק, משמעותו וגם הוא תורם מהידע האישי שלו - שמה לעשות, רחב הרבה יותר מהידע של שנינו ביחד.

אשמח אם תתייחס לשאלה ששאלתי גם את פטריוט - למה אישום בניסיון לרצח הוא כל כך גרוע? מה ההבדל בינו לבין אישום ברצח? זה לא הופך אותם לפחות רוצחים והעובדה שהמילה "רצח" מתנוססת על ההאשמה היא מספיקה בהחלט.

אני חושב שרק הדוגמא הראשונה של עידו רלוונטית בהקשר של ימין-שמאל-ערבים. התייחסתי רק לכך שזו לא הייתה הוכחה לכלום, לא התייחסתי לא להסבר על החוק ולא לידע האישי.

אני מניח (לא רוצה להתחייב אבל זה מה שאני זוכר) שמי שהורשע בניסיון לרצח, יקבל עונש קל יותר ממי שהורשע ברצח. (ובודמה לזה ניסיון לאונס ואונס וכיו"ב עברות פליליות)
ישן 09-06-2009, 10:03
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
אם היה שם נסיון לרצח, זה היה מתאים בול
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "במידה ויש מודיע באזור הזה,..."

אלא שלא היה שם "נסיון לרצח" (אלא אם כן יש לך הוכחות שעדן נתן-זאדה חי וקיים ומתהלך היום בינינו...), אלא רצח בכוונה תחילה, שאף אחד לא ייתן את הדין עליו.
שתי הדוגמאות שהביא עידו (נהג המונית והמתיישב מחברון) לא רלוונטיות למקרה הנ"ל, והן לא יותר מניסיון נואל להראות שלעתים הפרקליטות מקילה גם עם יהודים (במקרה של נהג המונית מדובר בטיעון של אי שפיות - אינו רלוונטי למקרה הזה - ובמקרה השני מדובר בירי להגנה עצמית, שהפרקליטות, מסיבותיה שלה, מסרבת לחשוף את הראיות שמוכיחות לכאורה אחרת).

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 08-06-2009, 16:04
צלמית המשתמש של עידו403

וחשוב לא פחות
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "העובדות הן שאירע רצח"

מחומר החקירה והראיות שהצטברו עד היום, כנראה שאין דרך להוכיח מעבר לכל ספק סביר, ששבעת הנאשמים הם אלה שהביאו למותו של נתן זאדה.
אולי היו שם עוד אנשים שלא נתפסו. אולי זאדה מת ממכות של מישהו אחר. אני לא יודע וגם אתה לא.

מה אתה חושב שעשו בפרקליטות ובמשטרה במשך השנים שעברו מאז האירוע? לא, הם לא ישבו רגל על רגל. הם בחנו עדויות, צילומי סטילס, צילומי וידאו, ותיחקרו את המעורבים. נראה לך שהם הגיעו להחלטה הזאת כלאחר יד?

אני רוצה לשאול אותך שאלה:
מה אתה מעדיף, שיאשימו אותם ברצח, ובמהלך המשפט יתגלו כל הקשיים הראייתיים, מה שיביא לזיכוי מאותה האשמה? אפילו על הריגה אי אפשר להאשים אותם. זה לא שהרכב השופטים אומר "טוב, התביעה לא הוכיחה שהיה כאן רצח, אז יאללה, אנחנו נרשיע אותם בהריגה".

או

להאשים אותם בנסיון לרצח, שהעונש המקסימלי שלו (20 שנה) שווה לזה שבעבירת ההריגה, והסיכוי להרשיע אותם בגין הסעיף הזה גבוה באופן משמעותי?

אתה אולי מעדיף ללכת על האישום הרצח ועל הסיכוי הנמוך שבהוכחה שכך היה.
האנשים שמקבלים את ההחלטות ראו לנגד עיניהם סיכויי הרשעה גבוהים יותר, בנוסף לאפשרות להכניס את הנאשמים לכלא למספר שנים גדול, זאת מבלי להאשימם בעבירת המתה.

ישן 08-06-2009, 18:26
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
זה ממש לא מה שרציתי לטעון. רציתי לטעון בדיוק את ההפך.
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אני לא יודע אם אתה ואני היינו..."

לא שהשוטרים נהגו שלא כשורה. ההפך הם נהגו מאוד כשורה ואח"כ המערכת רדפה אותם עם ועידה פוליטית (שכזכור נולדה בעקבות לחץ של המפלגות הערביות (רע"ם) והפרו ערביות (מר"צ) רגע לפני הבחירות של 2001. לברק זה לא עזר, בשוטרים זה פגע, ואת יכולת האכיפה במגזר זה מוטט.

בגלל זה, שוטרים מפחדים היום להכנס למוקדי אוכלוסייה ערבית. מה שאפשר את הלינ'ץ ברוצח עדן נתן זאדה. הם יודעים שיכולים לתקוף אותם והאפשרות שלהם להגיב , מוגבלת מאוד. להשוואה, בימי שרון נתפס מחבל באחד השווקים בישראל ובאי השוק ניסו לעשות בו שפטים (לא רצח כמו במקרה זאדה, אלא מכות רצח) המשטרה התערבה ומנעה את זה.

עריכה: מה עושים במקרה כזה? עוצרים אזרחים, יורים באוויר, ואם צריך , כדי למנוע רצח - יורים על אזרחים. אני מקווה שאתה לא טוען שהמשטרה לא מסוגלת לעצור אזרחים או למנוע מהם טבח. המשטרה כן מסוגלת, אבל הפחד השתלט עליה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:46

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר