לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2009, 21:34
  אסי אושר אסי אושר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.09
נהג בצבא

שלום לכולם.

לא מזמן קיבלתי מכתב מהצבא ובו כתוב ככה:

מדור: קד"צ נהיגה

על פי חוק שירות ביטחון עליך להתייצב לשכת גיוס תל השומר בתאריך 23/06/2009 בשעה 09:00 בחדר 4 , לרכישת מקצוע.

עם קביעת נתוניך האישיים לאחר המיון שעברת אנו פונים אלייך ומציעים לך ללמוד במסגרת קורס לפני גיוסך לצה"ל. קורס זה יקנה לך מקצוע וניסיון מעשי בעבודתך לקראת העתיד.

*מה זאת אומרת על פי נתוניך האישיים? שלחו לי מנילה פעמיים ולא שלחתי חזרה , אז יכול להיות שבגלל זה שלחו לי קד"צ נהיגה?

*הפרופיל שלי הוא 72 על אסטמה 'קלה' , איזה נהג אני יוכל להיות?

*אני לא מעוניין להיות נהג קרבי (מכל סוג שהוא) , מה שמועדף עליי זה נהג תובלה או נהג בוס- יש אפשרות לבחור?

*מה לדעתכם יציעו לי בהתייצבות? ללמוד נהיגה על משאית? ואם כן זה אומר שאני אהיה נהג תובלה?

*הכי חשוב-מה דעתכם על נהג בצבא , האם כדאי לי ללכת , ואם אפשר בבקשה לפרט לי מה היתרונות ומה החסרונות -ולא ישר לתקוף כמו כולם 'נהג זה הכושי של הצבא'

*מה הסיכויים שיהיה לי שבוע שבוע?

תודה מראש!

נערך לאחרונה ע"י אסי אושר בתאריך 07-06-2009 בשעה 21:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2009, 23:06
  pinielbaz pinielbaz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.03
אני אענה לך בתור נהג
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אסי אושר שמתחילה ב "נהג בצבא"

למראת שאני לא יותר מדי זמן בצבא,אני בכל זאת חושב שאני יכול לעזור לך..
זימון לקד"צ נהיגה שולחים להרבה אנשים,גם למי שסימן במנילה שהוא רוצה להיות הכי פייטר שיש.
זה לא סוד ולצבא חסר נהגים,אז הם מנסים למשוך כמה שיותר,אתה יכול ללכת ולחתום ויתור,אתה יכול לא ללכת וזה יתפרש כויתור נראה לי,ואתה יכול ללכת ולחתום שאתה לוקח.
אתה יכול להיות כל מיני דברים,נהג בוס לא נראה לי שתקבל,הצבא בכל זאת"משקיע"בך רשיון על משאית,אז נהג בוס סביר להניח שלא תקבל אלא אם אתה מקומבן ומישהו יכול למשוך אותך.
אתה יכול להיות נהג בט"ש אני חושב(אני לא בטוח אם זה מפרופיל 72 ומעלה או 82 ומעלה),נהגי בט"ש עושים שבוע שבוע.
אתה יכול להיות נהג יחידה-זה אומר שאתה מסופח ליחידה/בסיס מסויימים ואתה נהג מנהלתי באותה יחידה,אני למשל נמצא בבה"ד 15 כנהג יחידה,יש לי כל מיני סוגים של נסיעות,מפינוים לאיכילוב וביקור רופא,לפעמים לתל השומר להביא תלושי משכורת,לעשות טסטים לרכבים,נסיעות לבסיס ציוד ויותר מאוחר יהיה לי גם שטח.
נהג תובלה?הרבה אומרים שזה חרא של דבר,אין לי מושג כמה זה נכון,אבל אתה תראה קצין מיון ואתה יכול לבקש ממנו,יכול להיות שתקבל.
בהתיצבות לכולם מציעים רשיון C1 שזה אומר לרכב פרטי/מסחרי עד 12 טון,כלומר,יש לא מעט של משאיות שנכללות ברשיון הזה,אבל זה לא אומר שתהיה נהג תובלה.
לי טוב בתור נהג,טוב לי ביחידה שאני נמצא בה,כמובן שיש נהגים שטוחנים יותר ויש נהגים שטוחנים פחות,זה עניין של מזל.
יתרונות?אתה פטור משמירות,מטבחים ועבודות רס"ר,חייבים לתת לך 7 שעות שינה בלילה ואנשים מספרים שנהגים זה עם מקומבן,כמה זה נכון אני לא יודע..
חסרונות?נהג נתפס אצל הרבה אנשים כמקצוע סמרטוטי ואנשים נוטים לזלזל בנהגים,חוץ מזה אין ממש חסרון שממש מקשה לדעתי.
זהות בעקרון,אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול

ישן 08-06-2009, 19:35
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אסי אושר שמתחילה ב "כן יש לי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אסי אושר
אם אני חותם אז מתי אני מתחיל את הקורס תאוריה ואיפה הוא?

אם אין לך עדיין רשיון בכלל, אתה מקבל ואוצ'ר ועושה את הקורס בבית ספר לנהיגה הקרוב לביתך. הטסטר יהיה טסטר של הצבא.

אם כבר יש לך רשיון 02, יש מצב שתעשה רשיון 03 בבה"ד 6, אחרי שתתגייס.
ציטוט:
כביכול אני עושה רשיון על משאית אז איך זה שאני לא יהיה נהג תובלה במאה אחוז? \אני עושה על משאית אז מה הקטע אם בסוף אני יהיה על האמר?

רשיון עד 12 טון הוא רשיון תובלה קלה. זה מכסה המון כלים - טנדרים (פורד וכאלה), האמרים, ומשאיות קטנות יחסית (כמו ה"דנה" שהייתה בשנות ה90 - עדיין יש כאלה?). הפעילות הרצינית של יחידות תובלה מתבצעת עם משאיות כבדות - מעל 12 טון, ואאל"ט יש הגבלת גיל מבחינת הביטוח - אתה צריך להגיע לגיל 20 לפני שיתנו לך רשיון על אחת כזו (יתכן שבצה"ל זה קצת שונה - אני מצטט מהזיכרון אז אל תתפוס אותי במילה).
ציטוט:
אה והכי חשוב , אמרו לי שבכל נסיעה יש לידך מלווה משהו כזה , זה נכון?

כן. למרות שאיכשהו זכור לי שבהחלפת קו ושאר העברות בין בסיסים שדרשו משאיות של חיל התובלה ולא רק רכבים מהיחידות המשאיות היו מגיעות בלי מלווה ולוקחות אחד רק כשהיו יוצאות למשימה עמוסות.
ציטוט:
ודבר אחרון! יש דיסקים במשאית? חח אפשר לשמוע שירים בנסיעה? אה ולעשן?

בחלק מכלי הרכב (חוץ מהרכבים החומים הישנים) יש רדיו, לא יודע בקשר לדיסק. לעשן? זה תלוי בעד כמה אכפת למי שאתך בקבינה ועד כמה אכפת לך מזה שאכפת לו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:16

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר