לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2009, 22:28
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
בלי קשר לנושא האשכול,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי versiamilitary שמתחילה ב "חשיפה ראשונה לאבי הטיפוס של ה"תבור""

אני מוכרח לציין שהאתר שלכם מעוצב בצורה מעולה,
אין לי מושג מי בנה לכם אותו, אבל הוא עשה עבודה איכותית מאוד.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2009, 23:06
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי versiamilitary שמתחילה ב "חשיפה ראשונה לאבי הטיפוס של ה"תבור""

הייתה תמונה שפורסמה ב96 ב24 שעות של ידיעות אחרונות של רובה שאז כונה M16 הרובה העתידי של צה"ל והיה דומה קצת לתבור שאתה מציג כאן. במתפס הקידמי היו שעקרוריות או בליטות עגולות והכל היה מפלסטיק בצבעי סגול ומעט ירוק זרחני. אני לא זוכר אם קראו לו גם תבור או על שם הר אחר, אולי גלבוע.
יש לך מושג על מה אני מדבר?

ישן 10-06-2009, 06:18
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי versiamilitary שמתחילה ב "היוזמה לפיתוח המיקרו באה..."

אתה מנחש נכון.
הסיבה הייתה כפפות.
העניין המשעשע הוא שהשמורה הגדולה שמשמשת מעיין "ידית הסתערות" הפריעה בגירסת המיקרו חסרת המתפס. בהלך האיפיון החבר'ה ממטכ"ל דרשו להסיר את ידית ההסתערות ולהתקין מתפס כדי להגביר את האפשרות לתפוס את הנשק טוב יותר ולנעול אותו טוב יותר אל הגוף. שמורת הידית הוסרה, המתפס הותקן ושמורת ההדק הותקנה.
נדמה לי שיש לנו תמונות של התהליך אצל זיו (סירפד), צריך לקבל את האישורים המתאימים (מעורבים פה גם שיקולים מסחריים, לא רק צנזוריאליים) ולהציג אותן.

ישן 10-06-2009, 00:32
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אני מניח שזו התמונה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי versiamilitary שמתחילה ב "אם זכור לי טוב, הכלי שאתה..."

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
סריקה מאחד מגליונות "מטרה" ז"ל - התמונה המקורית אבדה לי, השאלתי עותק מאתר ISAYERET. מעניין לראות שכבר אז חשבו על דורגלים/חדרגל אינטגרלי. עוד יותר מעניין אותי הגלגולים השונים של כוונת ההשלכה, שכנראה באף אחת מהתמונות אין מדובר בכוונת אופטית שימושית.

תמיר, ידוע לך באיזה שלב של התכנון בוטלו כוונות הגיבוי? כשהתבור - בתצורה שאנחנו מכירים כיום - הוצג לראשונה הוא היה נטול כוונות גיבוי, והן הוספו רק בתחילת שנות ה-2000 (בכנס מז"י 2004 הן כבר נכללו). ראה הדוגמה להלן.

האם היתה לכם נגיעה כלשהוא לפיתוח מנגנון הירי? זכור לי שבתחילת שנות ה-90 היתה כתבת טלוויזיה על מעבדת הנק"ל של תע"ש, בה נראה אפרים יערי יורה ברובה בולפאפ קצרצר שכונה "מגל" - ועשה רושם שהוא כלי לא מבצעי לבדיקת המנגנון של התבור.

ישן 10-06-2009, 00:28
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
גם אני אשמח לשמוע איך זה עובד

האם אתם מקבלים מנגנון ומתבקשים לעטוף אותו באריזה מעוצבת או שאתם שותפים לכל התכנון הארגונומי - והתוצאה היא פשרה בין ארגונומיה עיצוב ומכניקה?

ומה היו השיקולים בפסילת חלק מן הרעיונות - או בניסוח אחר - מתי מחליטים ש"זה לא" ו"את זה - מכאן - תשפרו"?

ושאלה אחרונה - מה הרקע שאתה מביא איתך לעיצוב? מהיכרותי עם סטודנטים בצלאליים - אין להם כל רקע בנושאים כמו חוזק חומרים והנדסה. איך גורמים לזה לעבוד טוב?

ו.... נושא קצת ביזארי.... האם יש "אופנה" בנשק (אני מתכוון לתחום העיצובי)?

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 10-06-2009 בשעה 00:33.
ישן 10-06-2009, 06:23
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "תתייחס בבקשה לעוד מיתוס: האם..."

או לגליל בתצורת בול פאפ או בכלל על הוקטור הדרא"פי (שהוא בעצמו גליל בול-פאפ)?

עד כמה "מתכתבים" בעיצוב עם רובי בול-פאפ אחרים כמו השטייר AUG וSA80 ואפילו הרוסיים והצרפתיים המכוערים ואפילו הP90?

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 10-06-2009 בשעה 06:27.
ישן 10-06-2009, 11:56
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
טוב אז מכיוון ש...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי versiamilitary שמתחילה ב "שילוב מטול ה- M203 בתבור היה..."

זו רק שאלה של זמן עד שיופיע לך כוכב זהב קטנטן ליד השם,
אני מרשה לעצמי כבר עכשיו להתייחס אלייך כאל מומחה לכל דבר.

ולכן השאלה שלי היא:

בתור חבר בצוות הפיתוח של רוס"ר תבור, אשר נחשב כיום (לאחר כל השינויים והשדרוגים), לאחד הרוסרי"ם הטובים בעולם, מהו לדעתך "הדור הבא" בתחום הנשק הקל?

הבולפאפ הוא רעיון מעולה, אבל נחשב כבר יחסית למיושן, לכן אני בספק אם ניתן להמשיך לפתח אותו הלאה.

האם אתה חושב שתחום האנרגיה, ישתלב איכשהוא בתחום הנק"ל, בעתיד הקרוב?

ודבר אחרון שמעניין אותי (אתה לא מוכרח לענות), אם החברה שלכם, פיתחה ועיצבה את הנשק מבראשית, אז למה לא התעקשתם לקחת חלק גם בתחום הייצור הסדרתי?
או לקבל מניות כלשהן, הרי עכשיו I.W.I פשוט קוצרת את הפירות (המתוקים מאוד).

תודה מראש.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 10-06-2009, 17:57
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי versiamilitary שמתחילה ב "עד כמה שידוע לי (כמעצב שליוה..."

For years I looked all over the Web for photographs and descriptions that could explain the working mechanism of the Tavor but was never successful. The best I could do was put together the following montage.

As far as I understand, the Tavor's gas piston design where the gas acts directly on the tip of a piston that enters a female gas port/chamber (and doesn't require a gas tube like AK/MAG) is quite unique -- I have only seen a similar piston design in the FN FS2000 bullpup.

In any case, it is clear that the Tavor shares very little with the mechanism of the Galil (unlike the the Vector CR21 which is basically the Galil placed in a plastic bullpup shell)

(the green line depicts the path of the gas acting on the piston head

Taken from this post where I compared the mechanisms of Tavor with that of other modern piston-operated rifle designs
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...highlight=tavor

ציטוט:

Besides the multi-lug locking bolt (which G36 also uses), I would say that the Tavor has nothing much in common with the M16 mechanism.

Both have much more in common with the AR18. However while the G36 (and HK416, FN SCAR) uses a short stroke piston/op rod to push the separate bolt carrier, the Tavor uses a simpler (and more reliable?) long stroke piston/op rod permanently connected to the bolt carrier, similar to the AK.

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 10-06-2009 בשעה 18:01.
ישן 10-06-2009, 12:18
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "תתייחס בבקשה לעוד מיתוס: האם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
תתייחס בבקשה לעוד מיתוס: האם ה"תבור" אכן מבוסס על מנגנון ה"גל" מנוחתו עדן?

10 ש"ח ביקור בבתי האוסף,
או רכישת המגזין קליבר קרבי האחרון.

רמז תעיף מבט על ידית הדריכה ומיקומה...............

השאר לא ניתן להשוואה לפשוטי עם.

או אולי לשאול מי שהשתתפו בניסוי אז.

צריך היה שבלשניקוב (גלילי) ז"ל יפרוש, וילך בדרך כל חי.
היה צורך שהאבק ישקע....
שעוזי ז"ל יחזיר נשמתו לבורא.
שיעקב ליאור לא יהיה מעורב.
ושיחשבו שכולם שכחו.

ולא זה לא עוזי גל בול פאפ. אחד לאחד כי מאז התפתחו דברים.
אבל זה מאד דומה.

אני מוריד את הכובע בפני מתי חמד שהעיז לשים את הדברים על השולחן.

אגב גם הגליל של היום הוא כבר לא הגליל שיש בצה"ל, טוב ממנו בהרבה.
ואני סבור שלא אמר את המילה האחרונה.

אצל מתי חמד בנשקית בתי האוסף שמורים שני גלילים בול פאפ שלא סיימו פיתוח.
והווקטור. - נו טוב...........
כנראה שהמנגנון האמין של הקלאצ' ובול פאפ לא הולכים כל כך טוב ביחד.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 12-06-2009, 09:09
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=ilanb] והווקטור. - נו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
לא הבנתי את ההערה על הווקטור.
מדוע המנגנון האמין של הקלאצ' ובוב פאפ לא הולכים טוב ביחד?

בבוא אנשי תע"ש להפוך את הגליל לבול פאפ הם נתקלו בבעיות רבות.
גם הדרום אפריקאים ניסו עם הווקטור ונשארו עם נשק שיש לו המון צרות אמינות.

לבושותי את הגרסה של וולמט איני מכיר ויהיה מעניין לבחון אותה.
בעברו הרחוק של הגליל ייבאו חלק מחלקיו מולמט ורק את ההרכבה עשו בארץ.
לזכותם יש לציין שיש להם תעשיית נשק מעולה. עם פתרונות מצוינים.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 11-06-2009, 09:39
  dror_p dror_p אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.09

קודם כל תודה רבה על כך שאתה חולק איתנו את הידע שלך.
בתור מי שהיתה לו נגיעה עיקרית בכל הנוגע לארגונומיה בתכנון התבור, רציתי לשאול לדעתך במס' נושאים:

א. האם עלתה אי פעם הדרישה ליישום קת מתכווננת (מבחינת length of pull) לשיפור השימוש ע"י אנשים במימדים שונים/בלבישת אפוד?
ב. האם לדעתך עם התקצרות הנשק ומעבר מרכז הכובד שלו אחורה (במיוחד בתצורת BP), עדיין יש מקום לתכנון מתפסים אופקיים, או שעדיף ליישם ידית הסתערות מובנית בלבד (כמן ב- AUG)?

באופן כללי השאלה שלי היא האם לדעתך יש גבול שמתחתיו הנשק הוא "קצר מדי", במיוחד עבור אנשים עם זרועות ארוכות, או שמגמת ה"יותר קצר יותר טוב" השולטת מוצדקת (מבלי להתייחס לשיקולים בליסטיים של אורך הקנה).
ישן 12-06-2009, 07:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "עוד שאלה לאדוני: כשתוכנן..."

קמ"ג לא פונקציה בהנדסת נשקים כבר עשרות שנים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-06-2009, 14:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ואתה יודע להגיד אם פיתחו תורה..."

קמ"ג הוא לא חלק מהארסנל של הלוחם כבר שנים. נשק אוטומטי מאפשר לך להעסיק מטרות בטווח מגע, ולימוד קמ"ג רציני דורש הרבה זמן.
אני לא יודע אם פתחו תורה חדשה, אבל לא אתפלא אם פשוט עברו למקלות או לחימה לא חמושה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-06-2009, 14:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני מתכוון לבייסיק, הגנה..."

יקירי, בשעת אמת לא תעשה שום דבר ממה שלימדו אותך. לא לימדו אותך מספיק זמן בשביל שזה יכנס לך (בניגוד לתפעול מעצרים, לדוגמה).
מה שאתה תעשה זה להרים את הידים באופן אינסטינקטיבי במצב של תקיפה מלמעלה, ואולי תנסה לחמוק. הדבר היחיד שקמ"ג עושה זה להגביר אגרסיביות, ובשביל זה עדיף מד"סי אגרסיביות ולא את השטות הזו שעושים אולי 15 שעות בשירות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:24

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר