לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-06-2009, 18:40
  Alex33 Alex33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
ההגנה החדשה לטנקים ולנגמ"שים: ה"חץ דורבן"

מערכת "חץ דורבן” תהיה מערכת ההגנה על הנגמ"ש הכבד החדש של צה"ל, "הנמר" - כך החליט היום סגן הרמטכ"ל האלוף הראל. המערכת מאפשרת זיהוי מקור הירי, הפניית האש לעברו ואף מניעת ירי חוזר. היתרון הגדול ביותר במערכת - תהליך הניטרול נמשך שבריר שניה, ולכן אין צורך במעורבות צוות הנגמ"ש או הטנק
סגן הרמטכ"ל, האלוף דן הראל, החליט היום (ד') כי מערכת ההגנה האקטיבית של תע"ש "חץ דורבן" - היא זו שתגן על הנגמ"ש החדש "הנמר", מפני טילים ופגזים.

היתרון החשוב ביותר במערכת: תהליך הניטרול נמשך שבריר שניה - לכן הפעולה מתבצעת ללא צורך במעורבות צוות הנגמ"ש או הטנק. בפעולתה מונעת המערכת את הפגיעה בכלי המשוריין על-ידי שיבוש אלקטרוני, ובכך גורמת להסטת תחמושת הנ"ט שנורית לעברו.

למערכת, שנמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים בתעשייה הצבאית, יש יכולת הגנה מפני כל סוגי איומי הנ"ט - וגם איתור מקורות הירי של האויב, הפניית האש לכייוונו ומניעת ירי חוזר.

המרכיבים המרכזיים במערכת הם גלאים רגישים עם מכ"מ משוכלל, מחשב המזהה את האיום ומחליט על אופן ניטרולו ומרכיב התגובה, הכולל אמצעי ירי שונים. בחטיבת גולני כבר מאמצים את החידוש, שם פלוגה שלמה כבר מתאמנת איתו.

http://glz.msn.co.il/NewsArticle.aspx?NewsId=41993
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2009, 19:03
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
מאתר דובר צה"ל/במחנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Alex33 שמתחילה ב "ההגנה החדשה לטנקים ולנגמ"שים: ה"חץ דורבן""

סגן הרמטכ"ל אישר: מערכת ההגנה האקטיבית של הנמרים - "חץ דורבן"

יום חמישי, י"ב בסיון התשס"ט, 4 ביוני 2009, 07:10
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/3FDE3F78-00DE-444D-B256-52429F1C7675/0/05s.jpg]

בתמונה מימין ולמעלה: מיירט ה''חץ דורבן'' שיוצב על גבי הנמרים. צילום:

במקביל אושר המשך הצטיידות טנקי המרכבה סימן 4 במערכת "מעיל רוח". "חץ דורבן" נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים בתע"ש. בין יתרונותיו: מכ"ם רגיש, משקל קל יותר ויכולת לספק מענה למגוון רחב של אמצעי לחימה

אורי טל

סגן הרמטכ"ל, האלוף דן הראל, אישר באחרונה את תהליך ההצטיידות של נגמ"שי החי"ר החדשים, הנמרים, במערכת ההגנה האקטיבית "חץ דורבן" מתוצרת התעשייה הצבאית. במקביל, אושר המשך הרכש וההצטיידות של טנקי המרכבה סימן 4 במערכות ההגנה האקטיבית "מעיל רוח" מתוצרת רפאל. מערכת זו כבר נמצאת בניסוי במספר טנקים באחת מחטיבות השריון.

מערכת "חץ דורבן" נמצאת כעת בשלבי פיתוח מתקדמים בתע"ש, ומיועדת לספק מענה נגד מגוון גדול של טילי נ"ט, החל מרקטות אר-פי-ג'י קצרות טווח ועד לטילים מתקדמים דוגמת ה"קורנט", בהם עשה חיזבאללה שימוש רב במלחמת לבנון השנייה.

המערכת כוללת שתי מערכות יירוט שיורכבו על הנמר וייתנו לו כיסוי רחב למספר כיוונים. ה"חץ דורבן" מגן על הרק"ם באמצעות שיגור אמצעי מיירט במקרה של טיל מתקרב. האמצעי מתפוצץ סמוך מאוד לטיל המאיים, גורם לו נזק ומסיט אותו מהמסלול.

בנוסף, כוללת המערכת מכ"ם רגיש במיוחד המתבסס על מספר שיטות זיהוי, וכן מערכות שונות של שבשים. המערכת מסוגלת ליירט גם איומים קינטיים (תחמושת טנקים), המאופיינים במהירות מעוף גבוהה ובכושר חדירה גדול.

ייחודו של "חץ דורבן" שהוא אינו יוצר עומס משקל חריג על הכלי עליו הוא מורכב, ואינו משפיע על מערכות האש והתנועה של הרק"ם.

"בתוך מספר שנים תהיה לצה"ל כמות גדולה של רק"מים המצוידים במערכות הגנה אקטיביות, שיודעות לתת מענה טוב נגד איום הנ"ט בכל אחת מהזירות בהן אנו פועלים", אמר ל"במחנה" גורם בכיר במערכת הביטחון. "מדובר במהלך בעל משמעות רבה לכל עימות עתידי".

גורם בתע"ש הביע השבוע שביעות רצון מההחלטה, שממחישה, לדבריו, את תפקידה של התעשייה הצבאית כגורם המספק לצה"ל מערכות נשק מתקדמות וייחודיות. "החברה מסוגלת להיערך לעבודה מסביב לשעון, 24 שעות ביממה, כדי לאפשר את כניסת המערכת לשימוש בלוחות זמנים קצרים במיוחד", הוא הוסיף.

בימים אלה מבצעים הנמרים שורה של תרגילים פלוגתיים בשטחי האימונים של בית-הספר למ"כים ולמקצועות החי"ר (ביסלמ"ח), כחלק מהטמעתם הקרובה בחטיבת גולני.

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...na/09/21/05.htm
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 10-06-2009, 21:34
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
דבר דבר
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "האם המערכות יעילות גם לחימוש אווירי כבד יותר מנ"ט קרקעי ?"

האם המערכת יכולה להתמודד גם עם חימוש אווירי כבד יותר מסוג הלפייר, או מייבריק ?
עקרונית כן

מה לגבי פצצות מונחות גדולות דוגמת ה Paveway, האם פגיעה של המיירט של המערכת יכולה להביא לפיצוץ של הפצצה מספיק רחוק מהרק"מ?
לא. ומצד שני, הפעם האחרונה שמישהו השתמש בפצצות מונחות נגד טנקים היו האמריקאים בעירק. לפניהם אנחנו, בלבנון (טנקים של אמל, אאל"ט).

האם המערכת יכולה להתמודד עם פצצות מצרר שהן לדעתי האיום המסוכן ביותר לרק"מ בזמן עימות כולל ?
מצרר יוצר שתי בעיות למערכות מיגון אקטיביות:
1. חלק מהמצררים מבצעים יזימה מרחוק, אני לא בטוח שהמערכת יודעת להתמודד עם ליינר של מטען חלול לאחר שניזום.
2. מצרר יוצר הרוויה של השטח, קשה לי להאמין שהמערכת תדע להתמודד תוך זמן כ"כ קצר עם כמות כזו של מטרות.

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 10-06-2009 בשעה 21:39.
ישן 10-06-2009, 22:00
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Alex33 שמתחילה ב "ההגנה החדשה לטנקים ולנגמ"שים: ה"חץ דורבן""

מצטער שאני לא קורא את כל האשכול.
זה מדהים שהסרמטכ"ל החליט היום והתקשורת מדוחת היום את מה שיכולתם לקרוא כאן ואני דיווחתי לפני שלושה חודשים (תאריך מדוייק של הדיווח המלא ב17.3.09 כבר בדצמבר 2008 רמזתי לכך שזו ההחלטה שעומדת להתקבל).

ישן 11-06-2009, 11:52
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
לדעתי הסאגרים לא היו צריכים להוות הפתעה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אני חייב לדעת משהו, אני בסך..."

במלחמת וייטנאם הצפון עשה כבר שימוש בטילים הללו והדרום וייטנמים גם פיתחו אמצעי התגוננות בפניהם - בעיקר הרווית אזור השיגור בירי נק"ל, מה שהיה אמור לגרום לנתב להוריד את הראש ולטיל להחטיא. אני לא יודע אם המידע הזה הגיע לארץ, אבל היו כבר מארבי חי"ר לשריון במלחמת ההתשה, שם הצליחו המצרים בכמה מקרים לתקוף טורי טנקים, באזור קנטרה נדמה לי, עם אמצעי נ"ט (כנראה לא הסאגר שהגיע לזירה אחרי מלחמת ההתשה) שגרמו לעצירת הטור ולאבידות רבות.

חוצמזה, אם אתה שם וואחד משגר על רק"מ, שלא נראה כמו שום דבר שמוכר היום אתה לא יכול כיום, באווירה התקשורתית שקיימת, להמשיך ולהסתיר את קיומו של האמצעי.

נערך לאחרונה ע"י אל-בחאר בתאריך 11-06-2009 בשעה 11:57.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:33

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר