לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-06-2009, 11:30
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "האם העונש ראוי או חמור מידי? תת אלוף צ'יקו יורד לדרגת אל"מ + תנאי ל3 חודשים + שלילה.."

עונש קל מדי .
הוא נענש לא רק על המעשה של מתן האפשרות לבנו הקטין (חסר הרשיון) לנהוג.
הוא נענש ובצדק, על חוסר יכולת השיפוט הבוגרת -בעברית קלה נקרא: ילדותיות וטפשות.
הוא נענש ובצדק על זלזול בחיי אדם גם בנו וגם עוברי דרך שהיו עלולים להפגע -ונפגעו.
הוא נענש ובצדק על דווחי כזב וחוסר אמינות תוך נסיון מטופש להטות את החקירה ולהתחמק מעונש .
הוא נענש ובצדק על היותו דמות לחיקוי ודמות חינוכית לילדיו ולפקודיו ובכך שהפר בצורה מכוערת כל נורמה ראויה של פיקוד ומנהיגות.

עכשיו נסכם מה התגלה באירוע : מדובר באדם ילדותי וטפש, חסר יכולת שיפוט ערכית ובוגרת, מזלזל בחיי אדם , חוסר אמינות בסיסי כולל נסיון להטות חקירה , חוסר יכולת לעמוד נכוחה מול השטויות שלו עצמו ולהודות בהן מיד.
דמות מופת שמראה איך בדיוק לא להתנהג. לזה אסור לפקד על חיילים. ודאי שלא לסכן את חייהם.

האם העונש קשה מדי?? העונש קל.
אם אני היתי שופט האדם הזה היה יורד לדרגת רב"ט ועף מצה"ל בבזיון ובאופן מיידי.
מזלו שלא ישבתי בדין.
נוסטור , אתה אומר שזה למען יראו וייראו? 100% נכון.
מכיר את הסיסמא "ממני תראו וכך תעשו"
בדיוק היתי מראה לחיילים את הסיסמא ממנו תראו וכך לא תעשו.!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-06-2009, 11:55
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
שערורייה!! אין לי מילה אחרת, אולי גם מחדל יכולה להתאים. חבורה של
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "האם העונש ראוי או חמור מידי? תת אלוף צ'יקו יורד לדרגת אל"מ + תנאי ל3 חודשים + שלילה.."

אדיוטים עם נעליים חצאיות!!
עצוב כל-כך.
ואם אם היו מוציאים סיכום ובו מיליםגבוהות גבוהות ואמירה חדה ונוקבת, על כך שבית המשפט הנכבד, סבור שצ'יקו כבר קיבל את העונש שלו, דרכו עוכבה כמעט שנה. הוא זכה לביקורת קשה שהשחירה את פניו. הוא התנצל. הוא ביקש סליחה וכו' וכו'
וזהו!!
האם אדם כל שהוא היה יוצא ניזוק מהפרשייה.
פשוט חבורת מטומטמים שזה לא נתפס
אני בוש ונכלם
ומתפלל שיערער
שעירערו יתקבל ובלו"ז קצר מאוד.
ושבערבו של יום הזיכוי - אם לא ברחבה שמחוץ לאולם הרמטכ"ל יעניק לו דרגת אלוף.
זה פשוט לא נפתס
דריפוס פראייר לעומתו!
-----
עריכה:
כתבתי מעימקא דליבא ולאחר קריאת התגובות אני חייב להוסיף כדלקמן:

נערך לאחרונה ע"י שונרא1 בתאריך 11-06-2009 בשעה 11:58.
ישן 11-06-2009, 12:35
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "שערורייה!! אין לי מילה אחרת, אולי גם מחדל יכולה להתאים. חבורה של"

עונש חמור מאוד!
הוא נענש בגלל שהוא נתן לבנו בכורו - בחור בן 16, שבקושי רואה את אבא בבית, כי אבא השליך את נפשו מנגד למען עם ישראלב16- שנה שהוא חי וב-16 שנה שלפני כן. ולכן הנער "הקטין" גדל והתגבר כגבר אמיתי, ופיתח מספיק ביטחון לאחוז בהגה ואבא בטח ראה בכך סוג של פיצוי מחד ומבחן גבריות מאידך, והוא טעה האבא. אבל הבן לא הרג איש ולא פצע איש (האבא אגב הרג. פצע ונפצע פעמים רבות בשנות חיו הבוגרות. פעם אחר פעם...)
הוא נענש בחומרה ולא בצדק - על כך שחשב שיכולת השיפוט הבוגרת הייחודית והמיוחדת שלו, שהניבה הצלחות אינספור בהובלת חייליםלקרב פעם אחר פעם בגזרות השונות והוא טעה (הוא עצמו אמר שהוא טעה) לחשוב שגם לתקלה שקרתה לו עכשיו,יש פיתרון" אחר"......מסתמא הוא גם נהג כמו שכל אבא היה נוהג - כדי להגן על משפחתו וצאצאיו.
הוא נענש ולא בצדק - למרות שההגנה על חייליו תוך סיכון חייו ונפשו שלו הייתה ועודנה נר לרגליו, תוך שהוא הקפיד לאורך כל שירותולא לסכן שלא לצורך חפים מפשע "בלתי מעורבים" הן בדרום לבנון והן ביהודה ושומרון והן ברצועת עזה, תוך שהוא לוקח כאמור הן סיכוי אישי על חייו שלו ועל גופו והן של חייליו.
הוא נענש ובחומרה יתרה - למרות שדיווחי האמת שלו לאורך שנים הובילו לאינספור הצלחות מבצעיות, כאשר התחקיר המבצי שלו מהווה אות לדוגמא ולמופת כיצד נכון וצריך להתבצע תחקיר, כולל הצגת כל השגיאות והתקלות כשהיו כאלה, למידה, הפקת לקחים והשתפרות מתמדת. וכאשר טעה (כמוגם במקרה שלנו) לא היסס לאמר טעיתי, ושגיתי והלקחים הופקו.
הוא נענש - למרות שדורות של לוחמים ומפקדים גדלו כשהוא הדמות לחיקוי, וכך יש לנו בצה"ל בכלל ובחטיבת גולנו בפרט, שורת מפקדים מהטובים שיש למדינה. ושכולם כאבו את נפילתו ושכולם כעת מזועזעים מההחלטה וסבורים שעוול משווע יותר מזה לא יכול להיות ושבטח שואלים את עצמם אם זה מה שקורה על כזו עבירה, למהלנו להשקיע עוד, להתאמץ ולסכן את החיים שלנו, בשביל זה???

עכשיו נסכם מה התגלה:מדובר במפקד, קצין, מנהיג, שטעה ושגגה יצאה תחת ידו, שלמרות שנקט בכלל של מודה ועוזב ירוחם, יש כל מיני "גאונים" שסבורים שזה לא מספיק.
וכעת נגרם לאיש בפרט ולצה"ל בכלל נזק גדול ועצום,ובעיקר כל-כך מיותר.
דמות מופת שכשלה, שילמה וכאלה שבקושי אחזו ברובה מימיהם, או שאחזו בו בצד הלא נכון כעת החליטו שנדרש ווידוא הריגה

האם העונש קשה מידי?. בוודאי, הוא קשה, חמור, ובלתי פרופרוצינאלי לחלוטין.
אם אני הייתי "שופט הצד" בתביעה המדוברת, הייתי ממליץ לצה"ל להחזירו לתפקיד פיקודי במיידי ולהעלותו בדרגה ויפה שעה אחת קודם.
לצערי לא ישבתי בדין.

אדם שהסיסמא "ממני תראו וכך תעשו", הייתה נר לרגליו, משמשת כעת קרדום לחפור בו.

על מפקד כצ'יקו אמר כבר מורנו ורבנו ד.ב.ג. "אם המפקדים יעוררו את אמון החיילים, אז, תדע כל אם עבריה כי הפקידה את בנה בידי מפקדים הראויים לכך._____________________________________

ישן 11-06-2009, 15:10
  פשוט פשוט אינו מחובר  

תשובה:
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Avi1900 שמתחילה ב "הוא יצאה בזול זה שהוא קצין לא..."

1.עברו של אדם עומד לו רק בטיעונים לעונש.
היות שישבתי לא אחת בבי"ד צבאי אני יכול לומר לך שכשאדם מגיע לשלב טיעונים לעונש
מבחינתי הוא פסול. מעט מאד פעמים נתתי הסכמתי להקל בעונש בגלל עברו של אדם.

2.אני יודע שהשלב הזה קיים אבל לדעתי הוא מיותר .
כי לפי זה אם הייתי מרכיב צוות שיכללו בו את עמי איילון, אהוד ברק, מתן וילנאי
אביגדור קהלני ועוד מס' אנשים אתה לא כ"כ מכיר תיאורטית יכלו לקחת כלי נשק לעלות על מדרגות עירית ת"א בליל הפגנה גדולה ולהרוג איזה 200 -300 בני אדם ולדעתך יצאו צחים כשלג.
יש זכויות עבר = מותר להשתגע.

3.אדם חייב להיות אחראי למעשיו ובתוכם למחדליו. מתן ההנחות הוא חינוך גרוע לאזרחי המדינה
ולחיילים בתוכם. אדם בכיר כזה מהווה דמות חינוכית ומודל לחיקוי. ולכן סוף מעשה במחשבה תחילה.

4.תמיר התנהג בצורה ילדותית ומטופשת. לבנו אין שום זכויות יתר על כל ילד אחר בארץ הזאת.
הכי גרוע שהוא גרר את אנשי מצ"ח בנסיון לחיפוי על המקרה.(והם שיתפו איתו פעולה כי הוא בכיר ומוכר ואהוב) י

ילדי גדלו בלי לראות את אביהם לא פחות מילדי תמיר או מילדי קציני קבע אחרים בכל השנים.
בחיים לא קיבלו הנחות על שום דבר ,לא בלימודים ,לא בשירות צבאי ולא התנהגות.
כי לא חשבנו שהגיע להם פרס על זה.- כי לא מגיע .

ישן 11-06-2009, 16:13
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

עמית היקרה מתאכזבת, אז אני אחזור ואנסה להסביר (אם כי אלון בן דויד כעת בערוץ 10, עושה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "תשובה:"

זאת טוב ממני....)

1. "....עברו של אדם עומד לו רק בטיעונים לעונש.
מבחינתי הוא פסול. מעט מאד פעמים נתתי הסכמתי להקל בעונש בגלל עברו של אדם....."

הרי שכאן זה בדיוק המקום להקל!!

2...".אני יודע שהשלב הזה קיים אבל לדעתי הוא מיותר .
אביגדור קהלני ועוד מס' אנשים אתה לא כ"כ מכיר תיאורטית יכלו לקחת כלי נשק לעלות על מדרגות עירית ת"א בליל הפגנה גדולה ולהרוג איזה 200 -300 בני אדם ולדעתך יצאו צחים כשלג.
יש זכויות עבר = מותר להשתגע...."

דומני שלא הייתה כאן שום "השתגעות". הייתה כאן עבירה, האיש כבר שילם (דרגתו עוכבה/מעוכבת כבר כמעט שנה, האיש אמר שטעה, האיש התנצל, האיש ניסה ליישר ההדורים וכו'..) ניתן היה ל"השלים הענוש - נניח שנה עיכוב וכיו"ב, אבל מכאן ועד להורדה בדרגה ומחבוש על נאי, זה פשוט חסר כל פרופרציות. - ועל כך אני מלין.

3...."אדם חייב להיות אחראי למעשיו ובתוכם למחדליו. מתן ההנחות הוא חינוך גרוע לאזרחי המדינה
ולחיילים בתוכם. אדם בכיר כזה מהווה דמות חינוכית ומודל לחיקוי. ולכן סוף מעשה במחשבה תחילה...."
בוודאי ועל זה אין וויכוח, לא אמרתי שמגיע לו פרס, נהפוך הוא מגיע לועונש, אבל פרופרוציונלי.!

4...."תמיר התנהג בצורה ילדותית ומטופשת. לבנו אין שום זכויות יתר על כל ילד אחר בארץ הזאת.
הכי גרוע שהוא גרר את אנשי מצ"ח בנסיון לחיפוי על המקרה.(והם שיתפו איתו פעולה כי הוא בכיר ומוכר ואהוב) ...."
למה הוא התנהג במקרה הזה כפי שהתנהג אני לא יודע אבל כן יכול להבין (כאבא), אני חושבשהמילה הנכונה היא אהבהית יותר מאשר ילדותית....לבנו אין שום זכויות יתר, דווקא על זה לא הייתי חותם.
לעניין החקירה וכו' - אין לי מושג כי אין לי פרטים, בכל מקרה על זה כבר אמרו חז"לינו ש"עבירה גוררת עבירה"...

5...."ילדי גדלו בלי לראות את אביהם לא פחות מילדי תמיר או מילדי קציני קבע אחרים בכל השנים.
כי לא חשבנו שהגיע להם פרס על זה.- כי לא מגיע ....."
מה עניין ההנחות לכאן?, המרחק בין ילדי קציני קבע "רגילים לילדי קציני קבע קרביים, הוא ת"ק פרסה!!
ומי ביקש לתת לו הנחות (שאם יקבל אותם הרי שמהדין ראוי שיקבלם...), אני ביקשתי את ההנחה לתת לאבא שלו..(-:

עד כאן (לעת הזו)

ישן 11-06-2009, 16:59
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "עמית היקרה מתאכזבת, אז אני אחזור ואנסה להסביר (אם כי אלון בן דויד כעת בערוץ 10, עושה"

שונרא1,
מצטערת שלקחתי את העניין כמעט אישית.
היום, היום הזה ממש, אני יוצאת לעבודת קיץ -
ולא אהיה בבית שלשה חדשים תמימים - עד שבוע לפני ראש השנה.
הדבר שהכי חשוב לי זו האמינות.
בלי אמון שום דבר לא שווה שום שמום !!!
אז לי זה החיים האישיים, שלשמחתי עמדו יפה במבחן.
לאמהות של חיילים זה להאמין שלא יטייחו אם חס וחלילה יקרה אסון.

משתדלת לא להסיט את הדיון -
אז הנה כמה שורות מהכתבה -
(ולשם שינוי אפילו חלק ניכר מהטוקבקיסטים הבינו)
ציטוט:
קצין בכיר: "הצבא קיבל שיעור מאלף על חשיבות האמינות"
גזר הדין עסק רובו בכולו בערך האמינות, ובגלל התנהלותו של הקצין - הוא ספג עונש כבד.
לצד גזר הדין, עולה מההחלטה תחושה קשה של הטיפול בפרשה בפן החקירתי. השופטים שמעו חוקר אחד בלבד במהלך הדיונים, שהסביר את ההתייחסות לאירוע כאל תאונה רגילה ולא כאירוע עם היבטים פליליים - וציין כי "קיבל הוראות מגבוה".
גורמים בחיל אף רמזו כי עד כה לא נעשתה בדיקה מעמיקה בנושא מחדלי החקירה לכאורה, משום שהפרקליטות חוששת שהדבר יחשוף ליקויים בהתנהלותה.

בריאות לכולם, וקיץ שקט ובטוח.
ישן 11-06-2009, 18:42
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

קייץ טוב ובריא. שתי הרבה מים, הצלחה בעבודה. מאחל שתרוויחי הרבה וביושר....
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי amit2 שמתחילה ב "שונרא1, מצטערת שלקחתי את..."

ברם:...
את האימהות החקירה לא מעניינת, אותן מעניין רק דבר אחד (וגם את האבות) שהבניקיר לי (או הבת...) יחזרו הבייתה מ 3 שנות שירות בריאים ושלמים בגופם ובנפשם לפחות כמו שהם נשלחו וכן כהורים הידיעה שיש להם צה"ל שבאמת ובתמים שומר עליהם.
ותא"ל תמיר הוא אחד מאותם מפקדים נדירים, שעשה הכל כמפקד בצה"ל במשך כמעט 30 שנה, כדי לעמוד ב2 האתגרים האלה של ההורים.
והעובדה שהוא הפך לכזה מפקד נערץ ודמות לייקוי, לא באה לו כתוצאה מפופולריות זולה או תשלום שוחד, אלא אך ורק מדוגמא אישית אמיתית, ללא כחל וסרק. הוא לא דרש מפקודיו שום דבר שהוא לא דרש קודם כל מעצמו...
ולכן ערך האמינות הוא חשוב מאוד
ומי ששוגה צריך לשלם
ומגיע לשלם
אני רק רוצה ומבקש שהתשלום יהיה נכון, מותאם, פרופרציונלי, ראוי והגון
וכך השופטים כשלו
ובענק
וחותם על חתימך:

בריאות לכולם, וקיץ שקט ובטוח.

ישן 11-06-2009, 18:42
  פשוט פשוט אינו מחובר  

תשובה:
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "עמית היקרה מתאכזבת, אז אני אחזור ואנסה להסביר (אם כי אלון בן דויד כעת בערוץ 10, עושה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שונרא1
זאת טוב ממני....)

1. "....עברו של אדם עומד לו רק בטיעונים לעונש.
מבחינתי הוא פסול. מעט מאד פעמים נתתי הסכמתי להקל בעונש בגלל עברו של אדם....."

הרי שכאן זה בדיוק המקום להקל!!

בכלל לא . אמית 2 מיקדה את הענין באמינות .צודקת אבל לא רק.

ציטוט:
2...".אני יודע שהשלב הזה קיים אבל לדעתי הוא מיותר .
יש זכויות עבר = מותר להשתגע...."

דומני שלא הייתה כאן שום "השתגעות". הייתה כאן עבירה, האיש כבר שילם (דרגתו עוכבה/מעוכבת כבר כמעט שנה, האיש אמר שטעה, האיש התנצל, האיש ניסה ליישר ההדורים וכו'..) ניתן היה ל"השלים הענוש - נניח שנה עיכוב וכיו"ב, אבל מכאן ועד להורדה בדרגה ומחבוש על נאי, זה פשוט חסר כל פרופרציות. - ועל כך אני מלין.

ידידי, האיש מעבר לעבירה שעבר בהתירו לבנו לרכב על הטרקטורון ,לאחר שעשה תאונה ניסה להסתיר ועשה שימוש נלוז במעמדו ובדרגותיו כדי להטות את החקירה.
זה לא מעשה קונדס. ואפילו לא מעשה של חוסר אמינות פשוט.
ציטוט:
3...."אדם חייב להיות אחראי למעשיו ובתוכם למחדליו. מתן ההנחות הוא חינוך גרוע לאזרחי המדינה
ולחיילים בתוכם. אדם בכיר כזה מהווה דמות חינוכית ומודל לחיקוי. ולכן סוף מעשה במחשבה תחילה...."
בוודאי ועל זה אין וויכוח, לא אמרתי שמגיע לו פרס, נהפוך הוא מגיע לועונש, אבל פרופרוציונלי.!

את הפרופורציות קבע בית המשפט. היות שיש לי נסיון כלשהו (לא רב אבל ישבתי שם כקצין שיפוט מדי פעם) בישיבה בבתי דין צבאיים כקצין שיפוט - הבעתי את דעתי בנדון. אני חושב שהקלו עליו מאד.

ציטוט:
4...."תמיר התנהג בצורה ילדותית ומטופשת. לבנו אין שום זכויות יתר על כל ילד אחר בארץ הזאת.
הכי גרוע שהוא גרר את אנשי מצ"ח בנסיון לחיפוי על המקרה.(והם שיתפו איתו פעולה כי הוא בכיר ומוכר ואהוב) ...."
למה הוא התנהג במקרה הזה כפי שהתנהג אני לא יודע אבל כן יכול להבין (כאבא), אני חושבשהמילה הנכונה היא אהבהית יותר מאשר ילדותית....לבנו אין שום זכויות יתר, דווקא על זה לא הייתי חותם.
לעניין החקירה וכו' - אין לי מושג כי אין לי פרטים, בכל מקרה על זה כבר אמרו חז"לינו ש"עבירה גוררת עבירה"...

יש עובדות. צריך להתמודד עמן. זה לא מעשה קונדס עם הבן אלא כפי שציינת עבירה גוררת עבירה גוררת עבירה.
ציטוט:
5...."ילדי גדלו בלי לראות את אביהם לא פחות מילדי תמיר או מילדי קציני קבע אחרים בכל השנים.
כי לא חשבנו שהגיע להם פרס על זה.- כי לא מגיע ....."
מה עניין ההנחות לכאן?, המרחק בין ילדי קציני קבע "רגילים לילדי קציני קבע קרביים, הוא ת"ק פרסה!!
ומי ביקש לתת לו הנחות (שאם יקבל אותם הרי שמהדין ראוי שיקבלם...), אני ביקשתי את ההנחה לתת לאבא שלו..(-:
עד כאן (לעת הזו)

עד דרגה בכירה היתי קרבי מאד . אח"כ עברתי למשרדים ולשירות המדינה.
האמן לי שילדי לא ראו אותי יותר מדי. ואיני עושה תחרות עם איש בקרביות.
הדבר הכי חשוב שאנשים צריכים לדעת הוא שכבוד שרוחשים להם על תרומתם
הוא ענין פסיבי .ברגע שמתחילים לעשות שימוש אקטיבי בכבוד הזה להשגת יעדים אישיים (טובות הנאה או הקלות משפטיות) הכבוד מתבזבז ונעלם חיש קל.

אני מכבד מאד את צ'יקו תמיר על תרומתו לעם ולמדינה.
ברגע שמשתמשים בכבוד הזה להקלות -הוא הפוך לבזוי ונעלם.
אצל הדתיים יש אמירה "בקרובי אקדש"
כלומר, אנשים בכירים ומקורבים למלכות צריכים להיות קפדנים על קוצו של י' יותר מכל אדם אחר.
הם מהווים דוגמא ובני אדם הנתונים למרותם מחקים אותם.
אלוהים שופט את אלה ביתר חומרה בדיוק מסיבה זאת.

ישן 11-06-2009, 19:31
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "תשובה:"

בספרו של יהושע בר יוסף "אפיקורס בעל כורחו" יש תיאור של חילול שבת בכך שמעשן סיגריה והוא חושש מהרגע שהשמיים יפלו עליו ומשלא קורה דבר הוא מבין שבעצם אין שכר ועונש"

למה הדבר דומה בעניינו.
מדובר בקצין איכותי, מבריק עם עתיד בטוח שמנבאים לו שיגיע אפילו לרמטכ'ל.
אלא מה, לאותו קצין יש מוסר כפול.
כאשר מדובר בהישרדות , עושה את הכל, כאחרון העבריינים. מטייח, משקר ומעלים ראיות.
קצין כזה אינו ראוי לשרת בצה'ל מכיוון שאינני בטוח שבעת קבלת החלטה שעלולה להיות שגויה והרת גורל - לא ישוב שוב "יצר הרע" וידיח אותו לדבר עבירה.

אבל אני לא רק מאשים אותו. ימי נטילת אחריות אישית פסו מן העולם.
וכנראה, שכל אחד עסוק בהישרדות משלו ומוכן לכופך את החוק לתועלתו.
ישן 11-06-2009, 22:17
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

פטור בלא כלום אי אפשי...:
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "בספרו של יהושע בר יוסף..."

"בספרו של יהושע בר יוסף "אפיקורס בעל כורחו" יש תיאור של חילול שבת בכך שמעשן סיגריה והוא חושש מהרגע שהשמיים יפלו עליו ומשלא קורה דבר הוא מבין שבעצם אין שכר ועונש"

למה הדבר דומה בעניינו.
מדובר בקצין איכותי, מבריק עם עתיד בטוח שמנבאים לו שיגיע אפילו לרמטכ'ל.
אלא מה, לאותו קצין יש מוסר כפול.
כאשר מדובר בהישרדות , עושה את הכל, כאחרון העבריינים. מטייח, משקר ומעלים ראיות.
קצין כזה אינו ראוי לשרת בצה'ל מכיוון שאינני בטוח שבעת קבלת החלטה שעלולה להיות שגויה והרת גורל - לא ישוב שוב "יצר הרע" וידיח אותו לדבר עבירה.

אבל אני לא רק מאשים אותו. ימי נטילת אחריות אישית פסו מן העולם.
וכנראה, שכל אחד עסוק בהישרדות משלו ומוכן לכופך את החוק לתועלתו"....
-----
המרחק של צ'יקו ממוסר כפול הוא פעמיים ת"ק פרסה, הוא שפט לא פעם ולא פעמיים פקודים שלו כשהדבר היה נכון וראוי.
וגם כאן היה ראוי שמפקדו (מ.פד"מ לדוגמא. ס.הרמטכ"ל אם רוצים דרג בכיר יותר או אפילו הרמטכ"ל...)
ישפוט אותו, O.K החלטתם בית דין, לגיטמי, החלטתם עונש קשה, גם לגיטמי, אבל להוריד אותו בדרגה- השתגעתם?????
לא היה כאן שום מוסר כפול, הוא אמר פעמים רבות שהוא טעה ושמגיע לו עונש!
הישרדות זו תוכנית טלביזיה, ובמקרה של צ'יקו אני מעריך שהוא נדרש לשרוד פעמים רבות, בהתקלויות, במארבי בטן, בהובלת חיילים בקרבות ובמבצעים-מיוחדים הו כן אז הוא לא רק נדרש להשרדותו שלו אלא גם של חייליו, הוא לחם כדי לשרוד (יחד עם רבים וטובים ב61 שנות קיומנו,כדי שכל העם שלנו ישרוד)
אם כבר עליו הייתי אומר - ".Never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few

ישן 11-06-2009, 22:06
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

תשובה על התשובה, במקום שבעלי תשובה עומדים וגו'....
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "תשובה:"

1. לדעתי זה כן המקום להקל, בגלל כל מה שפירטתי וכתבתי כבר.

2. או לא ניסה להסתיר - נגרם נזק, הוא חשב שהוא מפצה/מתקן הנזק ובא לציון גואל. מי אמר קונדס? ומי אמר שזה מקרה פשוט.? - שנה של עיכוב דרגה, נזיפה/נזיפה חמורה/הערה בתיק האישי וכו' - הינם דפ"אות לענישה קשה ראוייה ומידתית!!

3 לדעתי בית המשפט שגה בפרופרציות ובאופן קשה ומהותי ! אני התחמתקתי מלשבת כקצין שיפוט אבל הגיון בריא - במקרה זה לדעתי, מספיק די והותר, כי אני לא מתווכח לא על העובדות ולא על האשמה, אני רק טוען (שוב ושוב, כפי ששמת(ם) לב להגזמה פראית ומטורפת.....

4. אכן על העבירה שגררה ואידך זיל גמור = מגיע עונש, אבל עונש הולם ולא השתוללות, וזה מה שהיה כאן השתוללות.

5.כמי שהיה כאן וכאן ברי לך שא"א להשוות בין הגעה בשעה מאוחרת ואפילו מאוחרת מאוד הבייתה (נניח 0200 לפנות בוקר - 3/4 פעמים בשבוע) לאי הגעה הבייתה בכלל!!!!
זו לא תחרויות בקרביות, אבל אוי ואבוי אם נתעלם מעברו של אדם.
לא היה כאן שום שימוש אקטיבי בכח, הייתה כאן מצוקה/טעות/תקלה/עבירה וכו' וכבוד לא מתבזבז ביום אחד, בטח ובטח שלא על תאונת דרכים/תקלה שכזו. לא במזיד, ללא פציעה של איש ללא הריגה של איש, וכו'

עד דרגה בכירה היתי קרבי מאד . אח"כ עברתי למשרדים ולשירות המדינה.
האמן לי שילדי לא ראו אותי יותר מדי. ואיני עושה תחרות עם איש בקרביות.
הדבר הכי חשוב שאנשים צריכים לדעת הוא שכבוד שרוחשים להם על תרומתם
הוא ענין פסיבי .ברגע שמתחילים לעשות שימוש אקטיבי בכבוד הזה להשגת יעדים אישיים (טובות הנאה או הקלות משפטיות) הכבוד מתבזבז ונעלם חיש קל.

"....אני מכבד מאד את צ'יקו תמיר על תרומתו לעם ולמדינה.
ברגע שמשתמשים בכבוד הזה להקלות -הוא הפוך לבזוי ונעלם...."
הרי זה מדהים הוא לא ביקש הקלות - הוא ניסה לסיים את הפרשה בלי "רעש", מכאן ועד לבזוי העלמת הכבוד, זו הרי הגזמה פראית לטעמי.

אצל הדתיים יש אמירה "בקרובי אקדש"
כלומר, אנשים בכירים ומקורבים למלכות צריכים להיות קפדנים על קוצו של י' יותר מכל אדם אחר.
הם מהווים דוגמא ובני אדם הנתונים למרותם מחקים אותם.
אלוהים שופט את אלה ביתר חומרה בדיוק מסיבה זאת.

ובית המשפט הנכבד טעה לחשוב שהוא עכשיו בתפקיד אלוקים ולא היא!!
הוא בסה"כ בית משפט.

"אין מעמידין פרנס על הציבור, אחא אם קופת שרצים תלויה מאחוריו"
ואני הייתי שמח להיות אחד מהציבור - הצבאי-קרבי-ובעיקר במלחמה, שצ'יקו תמיר הוא, הוא פרנסו!

שבת שלום.

ישן 11-06-2009, 22:27

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "תשובה על התשובה, במקום שבעלי תשובה עומדים וגו'...."

שונרא ידידי, אתה יודע למה במקום שבעלי תשובה צדיקים גמורים אינם יכול לעמוד?
אז אני אענה לך.
שני חוזרים בתשובה נתבקשו על ידי הרב בקהילה לשבת בכסא המכובדים ליד הארון.
שאלו הרב למה? אמר את אשר אמר במקום וכו'.
אמרו לו אתה יודע למה צדיקים לא גמורים לא עומדים? כי המקום מסריח.

הקצין סרח,מעל באימון שלא רק הצבא נותן לו, אלא אותם חיילים שילכו אחריו בעיניים עצומות.
האם יש צורך לחזור על הטיעון הבנאלי שבמדינה מתוקנת קצין כזה היה משעה את עצמו מייד וממתין לתוצאות הבירור.
האם לדעתך יש מקום בצה'ל לקצינים שבשבעת משבר (הרי לא תמיד אנחנו צודקים ופה ושם עושים טעויות) הקצין יהיה מוכן לקחת על עצמו את האחריות, לקום וללכת. או שיחפש את קרנות המזבח להאחז בהם ולטייח שוב. איפה הדוגמא והמופת שקצין כזה מראה לפיקודים שלו.

איזו דוגמא לדעתך ננחיל לדורות הבאים?
ישן 12-06-2009, 03:49
  משתמש זכר עו"ד אחד עו"ד אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.08
מגעיל בושה וחרפה למדינה ולצבא.

שמעתי בלי הפסקה את ערימות דברי ההבל ש"הקצין סיכן חיי אדם" ואני לא מפסיק לשאול את עצמי אם מי שאומר את זה מאמין לעצמו או סתם מתפלצן?
הוא לא סיכן חיי אדם, לא זלזל בהם ולא גרביים צבאיות.
אני מוכן להתערב על החיים שלי שכל מי שנמצא כאן נסע פעם או פעמיים בלי חגורה, עקף למרות שלא היה לו שדה ראיה מושלם, לחץ על הגז כשהירוק כבר התחיל להבהב, עישן סיגריה בנהיגה, החליף תחנה ברדיו, דיבר בטלפון, ולא עצר בצד לנוח כשהיה עייף.
זה שקבעו שהגיל להוציא רשיון נהיגה הוא 17 - לא אומר שבגיל 17 מגיע המוח והגוף לשלב התפתחותי אופטימלי ללימוד נהיגה. זו בסה"כ קביעה של המחוקק שצריך היה לקבוע גיל מסויים ואכן עשה זאת (באופן 1/2 שרירותי ולראיה, שינו את הגיל 300 פעם ובמדינות שונות מדובר בגילים שונים).
אז בואו קודם כל נכניס את הדברים לפרופורציה. מדובר בעבירה קלה ושולית. איתרע מזלו והתרחשה תאונה. מאיפה הצמאון הזה לדם של אחרים? מאיפה השמחה הזו לאידו של אחר?

קצין בכיר, מוערך מאוד מקצועית ואישית בצורה גורפת וללא עוררין, הקדיש את מיטב שנותיו, חייו ומשפחתו למען המדינה.

והוא גם בן אדם. וגם הוא מועד לפעמים.

אני לא מציע לתת לו מענק כספי על המעשה אבל לא צריך להוציא דברים מפרופורציה...

הוא הביע התנצלות, נטל אחריות מלאה על מעשיו. די!

אם צ'יקו הולך הביתה, מי שמפסיד זה הצבא.

בתור מי שמכיר את מערכת המשפט (האזרחית והצבאית) על בוריה, מבפנים, מבחוץ ומכל הכיוונים אני יכול לומר בבטחון מלא: זו המערכת הדפוקה ביותר במדינת ישראל שראוי לה שתקבל את הציון 0 במדד אמון והערכת הציבור.
לאחר קריאה של אלפי (אולי עשרות אלפי) פסקי דין, ולאחר קצת יותר משני תיקים שעברו לי בידיים, אני חושב שאת מערכת המשפט בישראל הייתי מגדיר כמערכת אשר המוטו המשמש נר לרגליה הוא "צדיק ורע לו - רשע וטוב לו".

למרות זאת היא זוכה למידת האמון וההערכה הגבוהות ביותר ביחס לכל רשויות השלטון האחרות. מה שמוכיח סופית בצורה שאינה ניתנת לערעור, שאזרחי מדינת ישראל אכן טיפשים יותר ממנהיגיהם, שופטיהם, נבחריהם וכו'.

לכל מי שסבור אחרת אני מציע לקרוא את פסק הדין בעניין ג'קי סרוב (הרופא שהורשע בלקיחת שוחד מאסי אבוטבול) ולהמתין לגזירת הדין של אסי אבוטבול (שהורשע אף הוא במתן שוחד באותה פרשה ובעוד 6754296 סעיפים אחרים, חמורים הרבה יותר.
כשייגזר העונש ניתן יהיה לערוך השוואה בין העונש שקיבל הרופא המסכן שעולמו חרב עליו (סליחה, שביהמ"ש החריב את עולמו במחי יד) לבין העונש שיקבל מיודענו אסי אבוטבול.

מכיוון שכרגיל, הכל במדינה הולך הפוך, דפוק, בזיגזג וגם מחמיר מיום ליום, נצמיד את האייקון שמביעה את הדעה האובייקטיבית והמדוייקת ביותר ביחס למדינה ולמוסדותיה.
ישן 12-06-2009, 04:30
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06

כמה צדקנות באשכול אחד.

יש פה כמה שכניראה שבחיים שלהם לא חצו את הכביש באדום. אכן זכות גדולה נפלה בחלקנו, פשוטי העם, לחלוק פה את הבימה עם כמה מצדיקי הדור. מי יודע, אולי בזכותם תינצל גם סדום הציונית.

יש פה גם כמה שברור שלא היתה להם בחיים קריירה של ממש (בניגוד לסתם "ג'וב") ולפיכך הם מתקשים להבין את גודל האסון שנופל על אדם שדווקה כן השיג משהו בחייו כשהקריירה שלו נהרסת במחי יד. עמל של חצי חיים ירד פה עכשיו לטמיון ולדידי, ובהיתחשב בכך שלא ממש היו נפגעים בתקרית הנ"ל, המדובר בעונש שהוא לכל הפחות מאוד מאוד מחמיר עם הנאשם אם לא פשוט מוגזם.

ישן 12-06-2009, 07:21

באמת, כמה ?
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "כמה צדקנות באשכול אחד. יש פה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
כמה צדקנות באשכול אחד..............

(עדיין אינני יודע האם זה אתה או את) , אבל הבה נקרא שוב את הדברים הבאים המודגשים במיוחד בשבילך.

ל-פי החשד, תמיר ביקש שלא לדווח לצה"ל על התאונה, ואף שילם לנהג המכונית הפרטית יותר מאלף שקלים, כדי שלא יפנה לחברת הביטוח. הוא אף כתב דו"ח תאונה שקרי, וגורמים שונים טועים כי קצין אחר אף העיד עדות שקר למענו. רק בשלב מאוחר יותר, כשטופל הטרקטורון במוסך צבאי, נאלץ תמיר לספר על שאירע.

תת-אלוף תמיר נודע בשנים האחרונות כאחד המפקדים הבולטים בצה"ל, וכמועמד בולט לתפקיד הרמטכ"ל בעתיד. תפקודו בראש אוגדת עזה ובמלחמה נגד ארגוני הטרור ברצועה זכה לשבחים, והוא מיודד אישית עם הרמטכ"ל אשכנזי - שבתחילה הביע בו תמיכה בפרשה.

עתה, ננסה להבין יחדיו את מה שהודגש ,על פי כל פרמטר שתבחר/י:

1. דיווח כוזב והדחה לדבר שקר.
2. טשטוש והעלמת ראיות.
3. וכמובן, שיבוש הליכי חקירה

במונחים חברתיים: זהו אותו "רלטיביזם שאת/ה דוגלים בו? (או במילים אחרות, פשוטות וברורות יותר, האם זאת הנורמה שאת/ה רוצים שהצבא ינהג לפיהם- או כמו שאמר נפוליאון החזיר (1984) "כולם שווים אך יש שווים יותר"
במונחים משפטיים: משאיר לך את המקום להגבלות.

המעידה היא אכן של כולנו, של חברה שהשתרשו בה נורמות פסולות, אי רצון לקחת אחריות, תחמנות מהסוג הגרוע ביותר.

אינני יודע אם זהו כדור השלג שיסחוף אחריו מפולת, אבל מישהו היה צריך להתעורר ולהחזיר את האמונה והאמינות במערכת הזאת.

נשיא מכהן מואשם בפלילים.
רוה'מ לשעבר מואשם בפלילים
שרים בכירים מוחשדים בעבירות.
רופא עושה יד אחת עם עבריינים.
רבנים צבאיים עושים יד אחת עם משתמטים "תורתם אמונתם ואומנותם".
קצין בכיר בצה'ל מואשם בפלילים. אילו המשפט היה מוצא מחוץ לבית הדין הצבאי, העבירות היו נחשבות לעבירות פליליות לכל דבר וייתכן ועונשו היה אולי אף כבד יותר.

כמה נמוך עוד אפשר לרדת?
ישן 12-06-2009, 08:01
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
נגדיר בחוק העונשין עונשים אחרים לקרייריסטים ולפשוטי העם שאין להם זכות דיבור..
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "כמה צדקנות באשכול אחד. יש פה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
כמה צדקנות באשכול אחד.

יש פה כמה שכניראה שבחיים שלהם לא חצו את הכביש באדום. אכן זכות גדולה נפלה בחלקנו, פשוטי העם, לחלוק פה את הבימה עם כמה מצדיקי הדור. מי יודע, אולי בזכותם תינצל גם סדום הציונית.

יש פה הרבה אנשים שחצו את הכביש באדום אבל לא העלו על דעתם לתת לבנם הקטין לנהוג ברכב. יש כאן הרבה כותבים שנתנו פעם כאפה לחבר אבל לא מעלים על דעתם לעשות עליו "דודו טופז" כדי שיגמור באבו כביר. חבל שאת, בניגוד לחוק העונשין, לא מפרידה בין עבירות קלות ובין עבירות קשות.

יש פה גם כמה שברור שלא היתה להם בחיים קריירה של ממש (בניגוד לסתם "ג'וב") ולפיכך הם מתקשים להבין את גודל האסון שנופל על אדם שדווקה כן השיג משהו בחייו כשהקריירה שלו נהרסת במחי יד.

כן כן, הכל מקנאה ומצרות עין. חצופים כל האנשים הפשוטים האלה כשהם לא מבינים של"גדוילים" מותר לסכן חיי אדם, לזייף , להעיד עדות שקר, לסבכך כפופים. הם מעל החוק.

עמל של חצי חיים ירד פה עכשיו לטמיון ולדידי, ובהיתחשב בכך שלא ממש היו נפגעים בתקרית הנ"ל, המדובר בעונש שהוא לכל הפחות מאוד מאוד מחמיר עם הנאשם אם לא פשוט מוגזם.

כמה חבל שבחברה שלנו מרשיעים פושעים גם בניסיון לרצח, ניסיון לאונס וניסיון לשוד. מן הראוי לשחרר את כל הנ"ל. ואת מי שהורשע בסיכון חיי אדם, בהפקרות, בעדות שקר, בהתנהגות שאינה הולמת - מוטב להפקיד על דור העתיד שלנו. הרי יוכלו ללמוד ממנו מה אסור לעשות.

ישן 12-06-2009, 21:08

פלצנות ישראלית במיטבה!
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי איתי מאיר שמתחילה ב "רוב האנשים היו יוצאים מזה עם..."

אתם יכולים לבדוק אותי. כל מי שתשאלו במדינה תומך ומוכן להפגין בעד:

שלילה לצמיתות + החרמת רכב + מיליון שקל קנס בגין נהיגה בשכרות / רמזור אדום, כריתת ידיים בגין גניבה כלשהי ועוד כהנה וכהנה דוגמאות.

אבל.. כשזה קורה לאותו אדם עצמו הוא מיד ממהר להצטדק, זו הייתה רק כוסית אחת, לא הייתי מסטול, מגיע לי עונש אבל לא להגזים, נענשתי מספיק גם אם לא אקבל ולו עונש קל שבקלים ועוד ועוד ועוד רחמים עצמיים.

אני מזמין את כל מי שחושב שעשו לתא"ל תמיר הנחות, לעבור קורס של מבוא בתורת הענישה. עוד במבוא של מבוא אפשר להבין מיד שבענישה שנגזרה עליו אין ולו גרם אחד של תועלות מהתועלות שמנסה המערכת להפיק באמצעות ענישה.
הסיכויים שהמקרה ישנה ושאם ישנה הקצין יחזור על מעשיו הם אפס!
נזיפה או קידום חמורים דיים כדי לשדר הרתעה לכלל המערכת.
שום תועלת לא תצמח לאף אחד מהורדתו בדרגה. להיפך. רק נזקים ייגרמו:
1. מערכת המשפט הצבאית תצטייר כבלתי מקצועית (הן מבחינת הקונספירציה ששקלה שיקולים זרה בגזר הדין והן מבחינת הסברה הבלתי ניתנת להתכחשות שתמיר נבחר לשמש כשעיר לעזאזל - שזה אגב לדעתי שיקול זר בפני עצמו).
2. הצבא יפסיד קצין יוא דופן באיכויותיו, בנסיונו, בחוכמתו ובפוטנציאל שלו לתרום לצבא ולמדינה.
3. לא תושג הרתעה כלשהי מפני שמקרה שכזה הוא נדיר ביותר ומי שבוחר לפעול בדרך שבה בחר צ'יקו מודע מראש להשלכות, למשמעויות ולשאר הדברים הכרוכים בכך. מה גם שמניעת קידום ו/או נזיפה הם עונשים מרתיעים דיים.
4. מי שיינז בצורה הקשה ביותר הוא הקצין עצמו שישלם על מעשיו תשלום לא הוגן, לא מידתי, בלתי סביר בעליל, לא הגיוני ובלתי מתקבל על הדעת מבחינה משפטית וחברתית!

אני לא מקל ראש במעשיו, לא מכשיר ולא מצדיק אותם. אבל התקשורת עשתה את מה שהיא יודעת לעשות בצורה הטובה ביותר - ניפחה את הפרשה מעבר לכל פרופורציה ובית הדין הצבאי סיפק לציבור את מה שהוא דרש.

יש עוד הרבה מה לומר ולכתוב בענין על ההתנהלות של המערכת המשפטית והתקשורת בפרשיות שכאלה בכלל ובפרשה זו בפרט. כיוון שדף האינרטנט קצר מלהכיל, התייאשתי מראש. אולי הגיע הזמן שאזרחי המדינה יתקנו את התנהלותם האווילית של שני המוסדות הדפוקים מהשורש האלה.
זה לא קשה. פשוט תפנימו את מה שחז"ל אמרו לפני שנים רבות:
אל תדון את חברך, עד שתגיע למקומו. מעניין מי מאיתנו היה מתקשר אחרי התאונה לרמטכ"ל ואומר לו: שלו המפקד, הרגש האבהי וקצת קלות דעת הביסו את המשמעת העצמית שמלווה אותי כל השנים, נתתי לבן שלי לנהוג והתרחשה תאונה.
עוד יותר מענין לדעת כמה מאיתנו היו עושים את זה כשהם יודעים שיש להם אפשרות לסגור את הסיפור בשקט וללמוד את הלקח להבא....
ישן 14-06-2009, 02:04

וודאי!
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "מה במקרה אחר"

סרן בצה"ל או כל חפ"ש אחר לא היה מקבל ככה בראש מפני שהסיפור לא היה זוכה לכזו חשיפה.
מדובר בעבירה שולית, טיפשית, מינורית שרובנו ככולנו עוברים חמורות ממנה מדי יום.
סנקציות עונשיות הניתנות להטלה על אזרח מן השורה הן:
קנס.
מאסר (בפועל / מותנה).
שלילת רשיון.

הדרגה הצבאית משקפת כישורים מקצועיים והושגה הודות לעשייה רבת שנים. קצין לא מקבל דרגת תא"ל מפני שלא ביצע עבירה כזו או אחרת. ולכן, אין לשלול את הדרגה בגלל ביצועה של עבירה.

קנס קספי גבוה והקלון הצבורי שליווה את הפרשה בהחלט הולמים את המעשה. כל משפטן בשקל שסיים אתמול את התואר יכול להגיד שמדובר בעונש קיצוני וחריג ביותר שאין בינו לבין המעשה ולו שמץ של פרופורציה.
ישן 14-06-2009, 10:02

עזות מצ"ח
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי עו"ד אחד שמתחילה ב "וודאי!"

סרן בצה"ל או כל חפ"ש אחר לא היה מקבל ככה בראש מפני שהסיפור לא היה זוכה לכזו חשיפה. מדובר בעבירה שולית, טיפשית, מינורית שרובנו ככולנו עוברים חמורות ממנה מדי יום.
סנקציות עונשיות הניתנות להטלה על אזרח מן השורה הן:
קנס.
מאסר (בפועל / מותנה).
שלילת רשיון.

בעצם מה שאתה אומר בריש גלי הוא: הבה נבנה שתי מערכות שיפוט נפרדות לעבירות של סילוף, הדחה לדבר שקר ואי דיווח אמת

שתי מערכות משפט שונות לחלוטין. האחת שתקל ראש עם מדובר בדרג הבכיר (צבא, משטרה,ממשלה) והעונש כמובן ייגזר בהתאם לדרגת "הנצרכות" שלו באותה מערכת.
מערכת נוספת - לעמך שהעונש שיושת עליהם יהיה בהתאם לחומרת העבירה.

הדרגה הצבאית משקפת כישורים מקצועיים והושגה הודות לעשייה רבת שנים. קצין לא מקבל דרגת תא"ל מפני שלא ביצע עבירה כזו או אחרת. ולכן, אין לשלול את הדרגה בגלל ביצועה של עבירה.

נכון .יחד עם זאת, הדרגה הצבאית משקפת ומקרינה אמינות ללא משוא פנים. קצין בדרגת תא'ל אמור לשמש דוגמא ומופת לחיילי צה'ל.
על איזה דוגמא אתה מבקש לחנך את הדורות הבאים? מותר לשקר במצ'ח נחושה, לטייח ולדעת שיפתרו אותך בעונש קל?

קנס קספי גבוה והקלון הצבורי שליווה את הפרשה בהחלט הולמים את המעשה. כל משפטן בשקל שסיים אתמול את התואר יכול להגיד שמדובר בעונש קיצוני וחריג ביותר שאין בינו לבין המעשה ולו שמץ של פרופורציה.

אינני יודע מה זה "עו'ד בשקל" , אני מכיר עורכי דין במיליונים. לעומת זאת אני מציע לקרוא את דבריהם של מומחים אחרים כמו ד'ר חסדאי ואחרים שמבחינת אמינותם שאינה מוטלת בספק, רואים בחומרה רבה את ההתנהגות הזאת.
יתרה מכך התגייסות כל אותם "סחבקים" לטובתו אינה טובה ומסיפה שמן למדורה.

אין כאן מאק של הישרדות כפי שתארת קודם לכן, יש כאן נורמה של "אני ואפסי עוד". לכן אנחנו נראים לפעמים כל כך רע. שר אוצר גונב, ראש ממשלה נאשם בפלילים, נשיא נאשם באונס ועוד ועוד.
אנשים בתפקידם חושבים ששררה היא רשת בטחון. צריך לעקור זאת מהשורש ויהיה המחיר אשר יהיה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:05

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר