לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2005, 07:28
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
קצה חוט - לשם התחלה...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מוטומבו שמתחילה ב "תשלח לכל חטיבה מכתב (ק. שלישות / חינוך) ותבקש."

ובכן אין לי ממש פרטים מדויקים. מה שאתן לך הינו ודאי אלא שאינו מושלם:

משנת 1969 במשך תקופת "ההתשה" מפקד אוגדה 252 בסיני היה אלוף שלמה להב ("צ'יץ") שלימים היה ראש עירית תל אביב.

סגנו באותה התקופה היה תא"ל מנדי מרון לימים מנכ"ל משהב"ט. לאחר מכן הוחלף הסגן במוסה פלד ז"ל.

בערך בשנת 71 הוחלף צ'יץ בדן לנר ז"ל.

מפקדת האוגדה ישבה ברפידים (ביר גפגפה).

לאוגדה היו 3 חטיבות.

שתי חטיבות שריון סדירות וחטיבה מרחבית אחת.

את הגזרה הצפונית של התעלה, בערך עד קו הרוחב של האי אל-בלח (וכאן אינני זוכר במדויק) החזיקה החטיבה המרחבית 275 שישבה בבלוזה. המח"ט היה אל"מ XXXלנגר (או משהו דומה אינני זוכר כרגע את שם משפחתו), זכור לי שהיה צנחן ירושלמי...

את הגזרות המרכזית והדרומית החזיקה חטיבת שריון שבסיסה היה בטסה (טסה - בערך בקו הרוחב של איסמעליה). כל 6 חדשים הוחלפה החטיבה הזו ועברה לעורף. מפקדת חטיבת העורף ישבה בביר תמדה. כאמור התחלפו שם שתי חטיבות שריון: חטיבה 401 וחטיבה 14 לסרוגין.

אל"מ קלמן מגן היה מח"ט 14
אל"מ ששון היה מח"ט 401

לשתי החטיבות היו סיירות שריון אינטגרליות שבזמן ה"קו" ישבו בראס סודר.
במיטלה ישבה סיירת שקד אולם היא "הסתובבה" לאורך כל התעלה.
בג'ידי ישב גדוד הנדסה קרבית.
מפקדת אגד ארטילרי ישבה ברפידים בפיקודו של אל"מ נתי שרוני.
חפ"ק קדמי של האוגדה היה באום חשיבה.

בכל תקופת ההתשה היו בקו אך ורק מג"חים (פטונים). חטיבה -7 שהתבססה על שוט"ים, ישבה ברמה ובבאר שבע וכמעט לא הופיעה בגיזרה.

היה גם חר"מש לכל חטיבה אולם אינני מכיר הפרטים.

אני מקווה שמישהו כאן ישלים ויתקן שכן גם לי מאד מפריע שהזכרון לא מה שהיה פעם....

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 03-04-2005 בשעה 07:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2005, 08:56
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
אין צורך להטיף 4450.....
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "מיקי, קודם עושים מודיעין , אח"כ מבזבזים תחמושת"

לא ברור לי היכן ה"סלט" שעשיתי....

שים לב - התייחסתי לתקופת "ההתשה". באותן השנים לא היתה אוגדה 162 בקו או באזור סיני המערבי כלל !! היתה רק אוגדת סיני (252) בכל מרחב התעלה. בדרום, מראס-סודר ועד שארם וכולל ישבה אוגדת שארם שאינני זוכר את מספרה.

אוגדת ברן, היא אוגדה 162, הופיעה באזור רק במלחמת יוה"כ (1973) והיתה אוגדת מילואים. ובה היו שוטים וכן טיראנים....

צ'יץ הוא אכן שלמה להט ולא להב כפי שתיקנת אותי (טעיתי בהדפסה והוא יסלח לי אישית...)

שאול נגר (מכירו אישית) אכן יכול, אם יתפנה "לנקות את המידע הדרוש".

"מודיעין...יורים..." - תודה חבר. לא לקחתי ללב - אבל ביני לבין עצמי חייכתי בסלחנות........

והכל ברוח טובה.
ישן 04-04-2005, 12:52
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אני מצטט (בדילוגים) ממאמר של אל"ם (מיל') בני מיכלסון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yaniv_sa שמתחילה ב "מפקדי חטיבות בעוצבת סיני"

"שריון" גליון 19, אוק' 2003:
ציטוט:

מיד לאחר מלח' ששת הימים החל צה"ל בתהליך צמיחה ואירגון מחדש... המעשה הראשון היה שילוש חטיבות השריון הסידרות. בנוסף לחטיבה 7 הסדירה הוסבה חט' 14, אשר הייתה סדירה בחלקה, לחטיבה סדירה עם טנקי פטון (מגח) וחטיבה 401 מחטיבת מילואים (עם טנקי מגח) לחטיבה סדירה (תוספת מידע אישי - חטיבות 401 ו-14 התחלפו בינהן כשכל פעם אחת מהן תופסת את הקו והשניה את העומק - יוסי)... בנוב' 1968 הוחלט על הקמת מפקדת הכוחות המשוריינים בסיני (אוגדה 252) ושנת 1970 הפכה לשנה מכריעה בה הוחלט על ארגון הסריון במסגרת אוגדות קבועות... באפריל 1971 אורגנה אוגדה 36, של פיקוד הצפון, כאוגדה קבועה. ביוני, אותה שנה,אורגנה אוגדה 162 (מפקדת גייסות השריון) אף היא כאוגדה קבועה ובינואר 1972 הפכה גם אוגדה 143 לאוגדה קבועה.
בשנה האחרונה, לפני מלחמת יו"כ, הוקמו: חטיבת שריון סדירה (מוקטנת) 188 ברמת הגולן, ושתי אוגדות נוספות: 210 בפיקוד צפון ו-146 במרכז כעתודה מטכ"לית.
חטיבות השריון הסדירות בפרוץ המלחמה (יו"כ)
חטיבות 14 ו-401 היו ערוכות בסיני.
חטיבה 188 (מוקטנת) ברמת הגולן.
חטיבה 7 כעתודה מטכ"לית (שהועלתה ב5/10 לרמת הגולן - יוסי).
וביה"ס לשריון אשר היווה מסגרת להקמת חטיבה 460.

עוד מידע מתוך המאמר, לא ציטוט מדוייק:
חזית הדרום במהלך מלחמת יו"כ:
אוגדה 143- בפיקוד אריאל שרון.
אוגדה 162 - בפיקוד אברהם אדן, מפקד גייסות השריון).
אוגדה 252 - בפיקוד אלברט מנדלר, הוחלף, לאחר מותו, ע"י קלמן מגן.

חטיבות אוג' 143: 421, ו-14.
חטיבות אוג' 162: 460 ו-217.

חזית הצפון במהלך מלחמת יו"כ:
אוגדה 36 - בפיקוד רפאל איתן.
אוגדה 210 - בפיקוד דן לנר.
אוגדה 146 - בפיקוד מוסה פלד.

ניצלתי את ההזדמנות לדחוף עוד קצת חומר שיכול, לפחות לי, לעשות סדר בראש.
כשיהיה לי קצת יותר זמן אני אמשיך

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:34

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר