לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2009, 08:12
  דדון מוש דדון מוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
מחפש לעבור להפצה אחרת

אני עובד עם אובונטו מאז שיצא גרסה 8.04 (ועדיין איתה ללא שידרוגים). אני מחפש לעבור מאובונטו להפצה אחרת. הסיבה שאני רוצה לעבור הפצה היא כדי להתנסות עוד קצת ולראות על מה מדברים שאומרים שאובונטו היא הפצה למתחילים, סגנון של חלונות וכו'

אני לא רוצה משהו בסגנון של ג'נטו אלא הפצה מוכנה לשימוש כדסקטופ. אני צריך את המחשב שלי ללימודים (שלא קשורים ללינוקס) ככה שאני צריך שהכל יעבוד ואני לא יתקע בלי מחשב פעיל.

המחשב הוא נייד של IBM מדגם R50E שאובונטו תומך בו מעולה ישר מהקופסה (מלבד מצבי שינה שדורשים קינפוגים וניסויים נרחבים ולזה לא היה לי סבלנות וגם לא צורך ממשי, הוא משמש בפועל כמחשב נייח).

כמה נקודות חשובות:
  • המחשב ישן, לא חזק ולא עתיר זיכרון (אבל כאמור מריץ בכבוד אובונטו+גנום+קומפיז)
  • מבחינת סביבת עבודה אני מעדיף את גנום. (אבל מוכן לנסות דברים אחרים)
  • חשוב לי מאגרים טובים עם מגוון תוכנות (כי אני לא רוצה לקמפל כל שני וחמישי)
  • שווה לי לנסות קרנל חדש יותר מזה שיש לי כרגע כדי להיות בטוח שהכל יעבוד עם קרנלים חדשים יותר? כרגע יש לי את 2.6.24-24-generic ואני מאמין שהפצה חדשה תגיע עם משהו מעבר ל-24.
  • אני שונא בזבוז משאבים על שטויות
  • הלימוד של לינוקס לא בא על חשבון יציבות
  • לא רוצה להיות חייב "לעבוד בשביל המחשב" רוצה שהוא יעבוד בשבילי ואני אוכל להתעסק לו בקרביים כשאני רוצה. (עד כדי תקלות פה ושם, כמובן)
זהו נראה לי.
אני גם אשמח לשמוע מה אני "מפסיד" באובונטו מבחינת התנהגות "רגילה" של לינוקס.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-06-2009, 12:40
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "גם אני רציתי להגיד OpenSUSE...."

opensuse יותר טובה מאובונטו ובטוח שמחלונות...
אין לה הרבה בעיות,יש לה בעיה אחת מוזרה ביותר.
יש לממשק גינום בעיה רצינית עם חימום הכונן הקשיח והכנסת המערכת לקיפאון מוחלט. אך זה הממשק אשם מסיבה כל שהיא הכונן מתחמם עם גינום, אם זה ממשק Kde4 אין בעיה בכלל של חום. תופעה מוזרה ולא מצאתי לה פיתרון. אפשר רק לקרר את הכוננים הקשיחים בלבד. פרט לזה שום בעיה אין ל Opensuse.

תהליך נתקע לך? שום בעיה פותחים את הטרמינל מקלידים פקודה לראות איזה תהליכים רצים ובאיזה מצב הם ואז פקודה לסגירה של התהליך שתקוע את המערכת. במידה ותהליך של המערכת נתקע לך גם ניתן להוציא את המערכת מזה ולהחזיר אותה לעבוד באותה דרך ואז הרצה שלו מחדש.

אגב דביאן ואובונטו לפי בדיקות לא ממש עובדות טוב עם firefox ותופעת זלילת הזיכרון שלו מופיעות רק באובונטו ודביאן בניגוד להפצות אחרות של לינוקס בהן אין בעיה איתו בכלל.
אפשר אפילו להוסיף שהוינדוס עובד יותר טוב עם firefox מאשר אובונטו ודביאן לפי אותה בדיקה.
קראתי שזה בגלל היוצרים של אובונטו ודביאן שינו שם כמה דברים למשל את הדיווח על באגים וכו...
הייתה על זה כתבה שלמה במיוחד על אובונטו ודביאן בלבד. לא ציינו שום הפצה אחרת של לינוקס עם אותה בעיה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר