לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2009, 18:56
  initboy initboy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.09
ביאורים והבהרות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Enigma3 שמתחילה ב "ממה שמצאתי באינטרנט"

א. אכן נפתחת בימים אלה קבוצה של האיגוד הבינלאומי לקרב-מגע (IKMF) בחיפה, שם המדריך הוא נדב שושן, והטלפון שלו הוא 050-4203888. יהיו כנראה כמה קבוצות, אז תתקשרו אליו לברר.
ב. לגבי קומנדו קרב מגע וההבדל בינו לבין קרב מגע רגיל:
קומנדו קרב מגע הוא שם שמיועד למכור קרב מגע לאמריקאים. נקודה. קומנדו קרב מגע הוא ארגון שמשתמש במה שנקרא "קרב מגע ישן", כלומר, כפי שהיה לפני 30 שנה. למה ישן? כי שלא כמו אמנויות לחימה אחרות, קרב מגע היא אמנות שמתפתחת כל הזמן, ע"ע IKMF, שמפתחים טכניקות חדשות כל הזמן. אז בקיצור- ההבדל בין קומנדו קרב מגע וקרב מגע הוא השם, ועידכון התרגילים.
יש גם כל מיני אנשים שמחליטים שהם קרב מגע, ועושים תרגילים שלא קרובים לקרב מגע, ע"ע איגוד הקרב-מגע האוסטרי AKMA, שכל קשר בינם ובין קרב מגע מקרי בהחלט.
איך יודעים שמה שאתם רואים זה באמת קרב מגע? חפשו את ה-IKMF או את הסמל שלהם.
חזרה לפורום
ישן 25-06-2009, 10:14
  931 שחם 931 שחם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Enigma3 שמתחילה ב "קומנדו קרב מגע"

קומנדו קרב מגע אתה תלמד אם תלך לסיירת.
כשמה כן היא (קומנדו) האומנות הזאת מתוכננת ליחידות קומנדו צבאיות.
יש הבדל בין שתי השיטות , ההבדל הוא בשיטת האימונים, מטרת האימונים ומה שמסביב, כמובן שיש גם הבדל בטכניקה ,אבל לא רק.
קרב מגע מראשיתה תוכננה להגנה ברחוב, זה לא סוג ספורט או משהו, זו דרך ללמוד להגן על עצמך, הקומנדו קרב מגע היא אותו דבר רק ביחידות קומנדו, עובדים שם בנוסף עם נשק (רוס"רים אני מתכוון) ולומדים טכניקות שונות בהתאם למצבים שונים שלוחם קומנדו יכול להיקלע אליהם.
הסיבה שלא ממש מלמדים את זה לעומק בארץ היא ,מכיוון שכמו שאמרתי זה שייך לסיירות ויחידות סודיות, וגם הסדנאות שכן מלמדים הן לא בדיוק אותן הטכניקות והאימונים.

אני ממליץ על קרב מגע ,לא משנה איזה, זה ממש כיף וזה שימושי לרחוב.
אםאתה מחפש משהו שגם יהיה ספורט ויתן לך אופציה לקריירה ,מואי טאי תהיה ההמלצה שלי, אתה עובד עם האנשים הכי מחושלים שיש וזה פשוט כיף לא נורמלי.

אני לא בטוח לגבי קרב מגע בחיפה אני יודע שבנתניה יש הרבה, אבל זה קצת רחוק בשבילך, אני מציע שתדוק למעלה באשכול הזה שריכזו בו ת כל המקומות אני בטוח ששם יהיה.
בכל מקרה מה שלא תבחר ,בהצלחה

חזרה לפורום
ישן 25-06-2009, 16:06
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
למה לפזר חצאי אמיתות ובדיות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי 931 שחם שמתחילה ב "קומנדו קרב מגע אתה תלמד אם..."

קומנדו קרב מגע הוא עוד פיצול מיני רבים של שיטת (או פרקטיקת במינוח הנכון יותר) קרב מגע הישראלית.

אין לה קשר ממשי לאימוני לחימה ללא נשק ביחידות צה"ל השונות אולי למעט העובדה שבסיס אימונים אלו הוא הקרב מגע למינהו.

גם קורסי האגרסיביות והלוחמה אותה עוברים בצה"ל וביחידות המיוחדות אינם מתאפיינים בשיטת "קומנדו קרב מגע" - ומעבר לכך צה"ל לא משקיע יותר מדי בתחום זה (כמובן שישנם אימונים, וככל שהיחידה יותר "מיוחדת" כך ישנם יותר אימונים) אך עדיין אין דגש מיוחד על כך.

חזרה לפורום
ישן 25-06-2009, 20:50

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "למה לפזר חצאי אמיתות ובדיות"

אני לא מבין מה אתה מנסה להגיד,אתה לא סותר אותי בכלל, לא אמרתי שקומנדו קרב מגע הוא לא פיצול של הקרב מגע, הוא כן כמו כל סוג של קרב מגע, סה"כ אמרתי שיש הבדלים.
אני לא יודע מאיפה גם קראת שאמרתי שקומנדו קרב מגע זה "אימוני לחימה ללא נשק ביחידות צה"ל השונות".
אמרתי שהקומנדו קרב מגע מטרתו העיקרית היא להכשיר חיילים ביחידות השונות בצבא לצאת ממצבים שהם יכולים להיקלע אליהם או יקלעו אליהם בעתיד, כן יש הבדל בטכניקות וכן יש הבדל באימונים, וצה"ל דווקא כן משקיע בקרב מגע במקומות מסויימים.

בקשר למקום בחיפה הדבר הכי קרוב שאני מכיר זה בנתניה, מעבר לזה אני לא ממשש מכיר, מצטער.

חזרה לפורום
ישן 26-06-2009, 15:37

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "אין דבר כזה קומנדו קרב מגע בצבא :"

טוב תשמע נראה לי שהבנתי אותך עכשיו, מה שאני מנסה להגיד שהקרב מגע שאתה לומד בסיירות הוא לא אותו קרב מגע שלומדים באזרחי, וקיימים הבדלים בין שני ה"סוגים" (את ההבדלים כבר ציינתי).
את הקרב מגע של הסיירות יצא לי לשמוע כקומנדו קרב מגע ,בכל מקרה הקרב מגע שמשתמשים בו בסיירות הוא אינו הקרב מגע שלומדים באזרחי, אם אתה אומר שאף אחד אחר לא משתמש במושג הזה ורק מדריך אחד החליט לקרוא לו ככה ,אולי אותה צודק, אני בכל מקרה שמעתי את המושג הזה רק בהקשר לצבא.

חזרה לפורום
ישן 02-07-2009, 17:05
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
קומנדו קרב מגע ואחרים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "לקרב מגע יש יישום צבאי מחד..."

מעט אני ככה אתן תקציר מסויים על מה שנאמר בדיון הזה עד כה.
שיטת הקרב מגע כשאנחנו אומרים ומתייחסים אליה היא אותה שיטת לחימה שנלמדת כיום לציבור הרחב במושג האזרחות, הינה שיטה שנוסדה על ידי על ידי אימריך ליכטנפלד אשר ידוע בכינויו אימי ועיברות שמו שהיה שדה אור.
השיטה הזו הינה תערובת של דברים משיטות יפניות והוספות ושיניויים שאימי וחבר מרעיו עשו וגם עושים כיום לאחר לכתו מעולמנו.
מבחינת הצבא מבחינת החומר שיכול להיות בתורת הלחימה כן יש דברים שלקוחים וקיימים בקרב מגע האזרחי כי וואלה בתוך עמנו אנחנו חיים ואנשי הקרב מגע מדריכים בתוך הצבא ובמשטרה והם גם יכולים להיות בעלי רקע בשיטות אחרות וגם אנשים משיטות אחרות מדריכים תחת הכובע שמכנים אימוני קרב מגע כי קרב מגע בסלנג המילוני הישראלי נחשב שהגנה עצמית וכסאח ליריב ולא כשיטה ספציפית מסודרת עם שורשים כלשהם כמו שאם נגיד BJJ ואז הרי יהיה לנו ברור על מה מדברים.
אישים כאלה מוכרים לנו לטובה למשל כמו איתי גיל או רן נקש ואברהם נרדיה.
עכשיו לגבי שיטת הקומנדו קרב מגע : השיטה הזו פותחה על ידי מוני אייזיק שבה מרקע של ג'ו ג'יטסו יפני ברזילאי ומודרני וסמבו ועוד דברים אישיים שלו ומזה הוא ייסד את שיטת הדגל שלו שהוא משווק אותה כקומנדו קרב מגע והיא יותר תידמה לג'ו ג'יטסו ופחות לקרב מגע הישראלי ובאמת זה ההסבר שאפשר לתת כי צריך לראות ולדעת לעומק את שתי השיטות כדי להבין את המפריד ומשותף.
חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 22:41
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
חבל שלא קראת בקפידה את דברי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי initboy שמתחילה ב "לגבי האישים הזכורים לטובה"

אומנות הלחימה או שיטת לחימה למי שרוצה אשר נקראת קרב מגע הינה שיטה שתחילת אילן היוחסין שלה יהיה דרך אימי ליכטנפלד.
הדבר הזה נלמד כיום בצורה פתוחה ומכנים אותו הקרב מגע האזרחי.
הדבר שנקרא קרב מגע צבאי או הקרב מגע הנלמד בצה"ל הוא בעצם שילוב של כל מיני דברים מחומר של אנשים מכלל שיטות שונות שעוברים קורס קרב מגע בוינגייט ומלמדים ביחידות השונות ואחר כך הם מדריכים במילואים ומעבירים סדנאות.
אגב ישנן כיום יחידות שונות במשטרה שעוברים סדנאות על ידי הרבה אנשים שבאים משיטות אחרות והמשטרה או הצבא קוראים לזה יום עיון בקרב מגע כי אין להם שום ידע אחר איך לקרוא לזה.
רן נקש אגב נהג ללמד את אנשי בתי המשפט קורסים והיה רמ"ד קרב מגע בצבא.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:17

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר