לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-06-2009, 17:34
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "ספר מ-"עם הספר" - מורה נבוכים"

מסדרת "עם הספר" אני מחזיק רק ב"ספר הכוזרי" של ר' יהודה הלוי (עדיין לא יצא לי לקרוא אותו).
לעומת זאת את מורה הנבוכים שיש לי הוא בהוצאת מוסד הרב קוק, שתורגם על ידי יוסף בכה"ר דוד קאפח. מר קאפח מציג את מאמריו של הרמב"ם בעברית קריאה (גם אם אינה יומיומית, אלא בעלת גוון מקראי יותר) ביחד עם הערות רבות שמבהירות גם לאדם מן היישוב, כמוני למשל, על מה בדיוק הרמב"ם כותב.
אודה כמובן שלא כל חלקי הספר עד היום ברורים לי לחלוטין, אך אותם חלקים או שרווים מדי במושגים מתורתו הפילוסופית של אריסטו או שעוסקים בדברי תורה ברומו של עולם.
בכל מקרה, אני ממליץ על מורה הנבוכים בהוצאת מוסד הרב קוק על אף שאינני מכיר את המהדורה בסדרת "עם ספר" ולכן אפשרי שאולי היא עולה על זו שבידי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 19-06-2009, 13:24
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "מורה הנבוכים, מעצם היותו ספר..."

בוא ניקח לדוגמא את העמוד הזה:
http://www.daat.ac.il/daat/mahshevt/more/a1-2.htm#1

התוכן שלו נראה פשוט יחסית לקריאה, אבל העניין שיש דברים מסוימים שקשה להבין למה התכוון המשורר...

דוגמא של תוכן פשוט שבתוכו תוכן קשה:
"לפי מה שראיתי בשיריך גודל תשוקתך לדברים העיוניים, והיה זה מאז הגיעוני איגרותיך ומליצותיך מאלכסנדריה, בטרם אבחן רמתך השכלית ואמרתי ושמא תשוקתו גדולה מהשגתו."

הרמב"ם ז"ל אומר לתלמידו שהוא הבחין ברצון העז שלו ללמוד דברים עיוניים (איזה דברים עיוניים?), אבל הוא חושב שהרצון שלו גדול מהיכולות שלו בשביל ללמוד.

עוד משהו קשה:
"ושאודיעך הנחות ה"מתכלמין" הללו, והאם אותם הדרכים הוכחתים, ואם לאו מאיזו אומנות הם. וראיתיך שכבר קלטת משהו מהם מזולתי"
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר