לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2009, 10:03
  פלטיאל פלטיאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי forzamilan שמתחילה ב "חשוב להבהיר שקורס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי forzamilan
חשוב להבהיר שקורס מש"קים/מפקדים (שזה בהכרח מקביל לקורס מ"כים, ככה שהוא דייק) מעלה אותך לרמת רובאות 06. זה לא משנה, בין אם אתה בטק"א או בין אם בטקטי. ההבדל הגדול יבוא אחרי הקורס, כאשר הסטינגריסט יחזור לקו או לתע"מ הטקטי והטק"איסט יחזור לסוללה- הטק"איסט לא יזכה יותר מדי לממש את הסמכתו הרובאית אלא יותר את הסמכתו הפיקודית, בעוד הסטינגריסט ישלב בין שני הסולמות באותה מידה.

על הצהרות כאלה בדיוק אני דיברתי כשכתבתי:
"2. בנ"מ אין מ"כים, יש מש"קים, את התשובה לשאלה קיבלת, אך חשוב לי להדגיש, כי גם אם יגידו לך שהרובאי שלך הוא 05 לאחר המסלול או לאחר קורס מש"קים או לא יודע מה, שיהיה ברור לך שלא.
לוחמי נ"מ הם רובאי 03 גם אם בסוללה אירגנו להם איזה תרגיל מטורף עם הקצאות מגניבות."

כיוון שלמרות שזה היה בעברית אני אחזור שוב,
קורס מש"קים ל-א ל-א ל-א בפירוש ל-א מעלה אותך לרמת רובאות 06, לא קיים!
כבוגר הקורס הזה, אני מבטיח לך שמהרגע שהגעת לרובאי 03 בטירונות ועד השחרור שלך, אתה מבחינת הצבא רובאי 03 נ-ק-ו-ד-ה.
אם לאחר הצבא למשל, תראה בדרושים עבודת מאבטח לבעלי רובאי 05 ומעלה, אני מבטיח לך שלא יהיה לך מה לחפש שם.
אני לא יודע מה הם התכנים המוגדרים כמסמיכים ל"רובאי 06" ואני גם לא יודע אם יש בכלל רמת רובאי כזו, אבל אני בהחלט יודע שתכנס לקורס מפקדים כרובאי 03 ותצא ממנו רובאי 03.

אני מקווה שהפעם זה באמת לא השאיר מקום לספק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-06-2009, 23:39
  Ast7 Ast7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gekass שמתחילה ב "2 שאלות לגבי נ''מ וסטינגרים בפרט."

פלטיאל צודק. הרובאי הוא 03. כן זה נקרא 06 פיקודי אבל בשלישות אתה 03.
סתם הערה כללית על הרובאי ואני מוכן להתווכח עם כל אחד שטוען אחרת: רובאי בצה"ל זה סתם מספר יפה, המספר הזה לא באמת נותן מדד אמיתי ל"כמה" לוחם אתה, או שום מדד אחר לאיכותך כלוחם.

ראיתי גם שהדיון קצת גלש למה זה מש"ק בנ"מ ומה הגדרתו- אז לדעתי זה תלוי- את מי אתה שואל ומאיזה מערכת נשק הוא. אם אתה ברקן, אז תפקידו של המש"ק מקביל למ"כ או סמל(מין ערבוב בינהם) בחי"ר. האמת שאני לא ממש מכיר ויודע מה תפקידו של מש"ק בטק"א, ולכן השאיר לטקאיסטים לנסות ולהגדיר את תפקידו.

יש לי חדשות טובות בשבלך Gekass- כמו שבטח כבר כולם שמעו אז מערך הנ"מ עובר שינוים בעקבות קליטת מערכת נשק חדשה שתכנס באחד מגדודי הסטינגר ולמעשה תחליף אותו.

תמונת מצב מעודכנת לגבי התוכניות לגדוד סטינגר הנותר:כרגע הגיעו להחלטה סופית(כלומר זה מאושר ע"י מכהנ"מ) שגדוד הסטינגר כן יבצע תע"מ באיו"ש בסד"כ של 2 סוללות והסוללה השלישית תבצע תע"מ קו כחול(לא נכנס איפה). וכנראה שיהיה גיבוש לסטינגר(לא בטוח בקשר לזה).
ישן 19-06-2009, 11:05
  Gekass Gekass אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Ast7 שמתחילה ב "פלטיאל צודק. הרובאי הוא 03...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ast7
פלטיאל צודק. הרובאי הוא 03. כן זה נקרא 06 פיקודי אבל בשלישות אתה 03.
סתם הערה כללית על הרובאי ואני מוכן להתווכח עם כל אחד שטוען אחרת: רובאי בצה"ל זה סתם מספר יפה, המספר הזה לא באמת נותן מדד אמיתי ל"כמה" לוחם אתה, או שום מדד אחר לאיכותך כלוחם.

ראיתי גם שהדיון קצת גלש למה זה מש"ק בנ"מ ומה הגדרתו- אז לדעתי זה תלוי- את מי אתה שואל ומאיזה מערכת נשק הוא. אם אתה ברקן, אז תפקידו של המש"ק מקביל למ"כ או סמל(מין ערבוב בינהם) בחי"ר. האמת שאני לא ממש מכיר ויודע מה תפקידו של מש"ק בטק"א, ולכן השאיר לטקאיסטים לנסות ולהגדיר את תפקידו.

יש לי חדשות טובות בשבלך Gekass- כמו שבטח כבר כולם שמעו אז מערך הנ"מ עובר שינוים בעקבות קליטת מערכת נשק חדשה שתכנס באחד מגדודי הסטינגר ולמעשה תחליף אותו.

תמונת מצב מעודכנת לגבי התוכניות לגדוד סטינגר הנותר:כרגע הגיעו להחלטה סופית(כלומר זה מאושר ע"י מכהנ"מ) שגדוד הסטינגר כן יבצע תע"מ באיו"ש בסד"כ של 2 סוללות והסוללה השלישית תבצע תע"מ קו כחול(לא נכנס איפה). וכנראה שיהיה גיבוש לסטינגר(לא בטוח בקשר לזה).

פשוט אדיר מה שאמרת , תודה רבה שימחת אותי מאוד
האם תהיה החלפה בין הסוללות כאילו כל סוללה תעשה הכל מהכל?
והאם המידע שלך עדכני לגיוס אוג 9? או שזה יתחיל ממחזורים מתקדמים יותר.?
ישן 19-06-2009, 16:23
צלמית המשתמש של opie
  opie opie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
מסלול סטינגר
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Gekass שמתחילה ב "[QUOTE=Ast7]כן בטח שתיהיה..."

8 חודשים שבהם אתה נחשב "צעיר".
בעיקרון?
- יש לך מעט מאוד זכויות... אם חשבת שברגע שתסיים טירונות תוכל לדבר בטלפון, לעשן מתי שבא לך ואיפה שבא לך, לשמוע מוזיקה, לישון כל זמן שאתה לא במשימה או בשמירה, אז אתה טועה. רק אחרי 4 חודש מותר לך פלאפון וסיגריות גם בזמן לו"ז.
- אתה הזונה של הסגל. פשוט ככה. אני עכשיו בקו שטחים, הסגל וכל מי שסיים מסלול יכול לישון לפחות 10 שעות ביום כשאני בתור "צעיר" לא תמיד מקבל 3 שעות שינה. וקורים הרבה מקרים שעד שאתה נרדם לשינה מאוד קצרה בא איזה מישהו, מעיר אותך, בשביל לרוקן את הפח שנמצא ליד החדר שלו, או לסחוב כמה שישיות קולה לחדר שלו. או לאסוף פחיות בכל הבסיס.
- מסעות הרבה יותר רציניים מהמסעות שהיו לך בטירונות, מסע מסכם הקמה (אחרי 4 חודשים) הוא 40 ק"מ, 24 שעות של הליכה רצופה. וזה עדיין לא מסע סוף מסלול אבל זה נחשב למסע הכי קשה במסלול... ובמסעות האלה לכולם יש פקל, כשהקל מבינהם הוא פקל קשר והכבד מבינהם הוא פקל טיל / מאג
- שמירות, והרבה. הרבה מאוד אפילו. בקו שטחים כשיצאנו למעצר שארך כל הלילה, נשארו שני חיילים מפלגת מסלול, ועוד איזה 6 חיילים שסיימו מסלול. אלה שסיימו מסלול לא עשו כלום, רק אכלו, צחקו, עישנו, ישנו...
והשניים שנשארו מפלגת מסלול היו צריכים לתפוס לבד שתי עמדות, כלומר אין מי שמחליף אותם. רק כשהאחרים חזרו ממעצר, ונחו שעתיים בערך כי ממש לא קל לחזור ממעצר של כל הלילה לעמדת שמירה בלי להרדם, החליפו אותם.

מסלול זה חרא כי אתה טוחן את החיים שלך ומרגיש כמו עבד/אסיר של הפזמניקים. מה שכן, אתה לומד להעריך את החופש, אתה לומד להעריך את הזכויות ששוללים ממך, אתה לומד להעריך את הבית כי לא תמיד היציאות 11-3. ולא קשה לקבל גם 28 או 35 על הרדמות בשמירה או פלאפון בשמירה אחרי שאתה ישן 3 שעות בלילה וחייב לעלות לעמדה.
אחרי מסלול אם אתה לא מפקד זה חרא כי אתה לא צריך לעשות כלום כל היום ואתה משתעמם, כמו ג'ובניק, רק שאתה יוצא פעם בשבועיים או שלוש ומקבל תשלום של 700 שקל.

אם הייתה לי אפשרות להתגייס מחדש, עם פרופיל קרבי, הייתי הולך לנחל או לתותחנים. פחות טחינת צעירות, רמת קושי לא מאוד שונה מסטינגר, ואנשים ומפקדים יותר איכותיים בדרך כלל.

נערך לאחרונה ע"י opie בתאריך 19-06-2009 בשעה 16:29.
ישן 19-06-2009, 16:45
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי opie שמתחילה ב "מסלול סטינגר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי opie
8 חודשים שבהם אתה נחשב "צעיר".
בעיקרון?
- יש לך מעט מאוד זכויות... אם חשבת שברגע שתסיים טירונות תוכל לדבר בטלפון, לעשן מתי שבא לך ואיפה שבא לך, לשמוע מוזיקה, לישון כל זמן שאתה לא במשימה או בשמירה, אז אתה טועה. רק אחרי 4 חודש מותר לך פלאפון וסיגריות גם בזמן לו"ז.
- אתה הזונה של הסגל. פשוט ככה. אני עכשיו בקו שטחים, הסגל וכל מי שסיים מסלול יכול לישון לפחות 10 שעות ביום כשאני בתור "צעיר" לא תמיד מקבל 3 שעות שינה. וקורים הרבה מקרים שעד שאתה נרדם לשינה מאוד קצרה בא איזה מישהו, מעיר אותך, בשביל לרוקן את הפח שנמצא ליד החדר שלו, או לסחוב כמה שישיות קולה לחדר שלו. או לאסוף פחיות בכל הבסיס.

הדברים שאתה מתאר אינם תקינים בעליל, ויצאו כמה וכמה פקודות מטכ"ל שאמורות לאכוף את הנושא. יש זכויות פז"מ, ויש זכויות פז"מ. לאף פז"מניק (גם לא מחזור 7) אין את הזכות להעיר אותך סתם ככה כדי לסחוב לו משהו.
אם המצב עד כדי כך קשה, פנה לנציב קבילות. בד"כ בתופעות כאלו מטפלים מהר.
ישן 19-06-2009, 18:06
  PlayGround PlayGround אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gekass שמתחילה ב "2 שאלות לגבי נ''מ וסטינגרים בפרט."

אריאל נראלי שקצת הגזמת אחי חח . אגב ראיתי את חברים שלך השבוע .. הינו בסוללה לסיור ;] עוד שבועיים מסימים טירונות ..

אממ .. הטחינת צעירות די גבוה זה ידוע . בקשר ל24 שעות מסע רצוף זה מטומטם להגיד כי מסע 40 לאורך כל הדרך עם טיל או סוף מסלול שאומרים שזה 70 80 קילומטר שזה בכלל נשמע מטומטם לא עושים את זה עם הטיל כל הזמן ולא בזמנים כאלה איך שהבנתי .

ואחרי שנה לרוב יוצאים לקורסים . צריכים להיות ממש מפגר אחרי שנה להשאר באותו תפקיד והקטע עם השעות גם ידוע ו.. וואלה אני אישית לא יביא למצב כזה של חוסר שעות שינה מטורפות . עזוב שזורקים זין על החוקים בסוללות האלה אבל יש גבול ..
.. שורדים 4 חודש ראשונים והחיים הופכים קצת ליותר יפים ואחרי 8 בכלל.
לזה כולם מחכים .
ושאני שומע סיפורים על תרגילים בחרמון ובגדודים .. יכול להיות שזה באמת שווה את זה .
חוצמיזה שכל המערכת כמו שאמרו לך משתנה.

אגב בגלל הסגירה של אחד הגדודים החיים הופכים להיות הרבה יותר יפים בקטע של טחינת שמירות וחוסר שעות שינה כי חלק עוברים לגדוד השני . מי שירגיש את זה יותר זה המחזור אוג ונוב הבאים ..

נערך לאחרונה ע"י הנשר הקטן בתאריך 22-06-2009 בשעה 01:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:09

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר