לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-06-2009, 22:04
  משתמש זכר itaysela itaysela אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.09
שלח הודעה דרך MSN אל itaysela
הגנה על סירטון - שלא יהיה ניתן להוריד אותו

היי חבר'ה.

אני רוצה שרק משתמש מחובר יוכל לראות את הסירטון שלי.

הסירטון בפלאש ונטען בסטרימינג (מהקוד של קמטזיה סטודיו).

אז כמובן שאני עושה דף PHP שבו מוצג הסירטון ובודק אם המשתמש מחובר.

הבעיה שלי הינה שמשתמש שכבר ראה את הסירטון יוכל לקחת את המיקום שלו
www.mysite.co.il/movies/movie1.flv
ולהפיץ אותו ברשת וככה אנשים שאין להם משתמש יוכלו לגשת עליו.

פיתרון: שהסירטון עצמו יטען מקובץ PHP (בדומה לטעינת תמונה דינמית).

השאלה שלי איך אני עושה את זה עם סירטון (אילו Headers לתת? האם פשוט לפתוח את הקובץ ולהציג את תוכנו?)

והאם ניתן לעשות בצורה זו סטרימינג?

תודה !

נערך לאחרונה ע"י itaysela בתאריך 16-06-2009 בשעה 22:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-06-2009, 19:36
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי itaysela שמתחילה ב "בוודאי. בקובץ PHP לפני שאני..."

אבל עדיין אפשר להוריד אותו... כלומר משתמש מחובר יוכל להוריד וזה לא טוב.

עצה שאני חושב שמיושמת באתר יוטיוב:

הקישור לסירטון יבנה למעשה קוד של נגן פלאש שמבקש אותו מהשרת עם token מסוים. ה-token מצביע גם על המידע של הסירטון (המיקום שלו בשרת), וגם על מחרוזת רנדומלית - הכל בתוך HASH אחד.
ה-token הזה בצד השרת יאפשר שימוש אחד בלבד להורדת המידע ע"י שליפת המידע הרצוי מטבלת cache ומחיקת הרשומה הזאת.

מקווה שלא פיספסתי כאן משהו, זה הרעיון...

זה עדיין ניתן לעקיפה כמובן, אם הבקשה לא תישלח ע"י נגן הפלאש, ואז אתה יכול לבצע את הבקשה החד-פעמית בעצמך דרך ה-address bar. אבל זאת גם דרך להקשות על משתמשים קשיי הבנה :/

ד"א גם מאתר כמו יוטיוב והמון אתרים אחרים אפשר להוריד בקלות את ה-stream עם תוסף דפדפן.

עריכה:

בעצם בדקתי הרגע את יוטיוב, וגם הם לא הכי מאובטחים:
בדקתי עם התוסף Live HTTP Headers איזה בקשות HTTP נשלחו, נכנסתי לאחד מה-URL'ים שהופיעו, והנה עכשיו אני מוריד את הקובץ...

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 17-06-2009 בשעה 19:46.
ישן 19-06-2009, 17:15
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
עוד דרך להקשות
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "אבל עדיין אפשר להוריד אותו......"

בנוסף למה שאמרתי בהודעה שאני מגיב אליה:

תכתוב קוד JS של פונקציה קצת מורכבת ומלאה שטויות, והפונקציה הזאת תצטרך לבנות איזשהו token שאתה תהיה חייב לשלוח ב-URL בבקשת ה-HTTP עבור הסירטון. ה-token הזה יהיה תלוי\מבוסס על token שצריך בעזרתו להשיג את קובץ הפלאש בצד השרת.

את הקוד הזה תעביר דרך תוכנה שמצמצמת אותו וגורמת לקוד ה-JS להיראות מבולגן לעין ולא ברור.

ככל שהקוד ה-JS יהיה ארוך ומסובך יותר, כך זה יותר טוב.

כדי להימנע משימושים בתוסף גריסמונקי, תצטרך לשים את הפונקציה הנ"ל בתוך הפונקציה שבונה את קוד הפלאש.

אבל שוב, עדיין אפשר לעקוף את זה. יש תוסף שנקרא Tamper Data, והוא עוצר בקשות HTTP לפני שהן נשלחות, כך שהמשתמש יכול לשנות את הפרמטרים\כותרים של הבקשה וגם הוא יכול לבקש שלא לשלוח אותה. נשאר רק לדעת איך לעקוף את הבעיה הזאת והצלחת... למעשה לא רק שהצלחת, אלא הצלחת לפתור בעיה שהרבה מתכנתים מנסים.
ישן 17-06-2009, 23:59
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי DanDanM שמתחילה ב "לא יעבוד"

אולי דווקא להסתמך על זה שלא נשלח - ייתכן ופלאש דווקא לא שולח. צריך לבדוק את העניין. הוא רוצה להקשות. הוא מבין שזה בלתי אפשרי לחסום, אז הוא מנסה להקשות... וגם אם יש דפדפנים שלא שולחים, זה אמור להיות עניין של הפלאש לדעתי.

דבר נוסף שכן אפשר לעשות, הוא סוג של הצפנה, ואת זה באמת אי אפשר יהיה לפרוץ. השאלה היא אם פלאש מאפשר. קודם כל, מעבירים את התעבודה ב HTTPS (כדי שלא יוכלו להשתמש בסניפר...)

לאחר מכן, בתוך הפלאש, שמים מפתח פרטי של הצפנת PKI.

הלקוח מבקש מהשרת את הסרט

השרת מוציא token חד פעמי (ודואג למחוק אותו אחרי השימוש הראשון בו, על ידי נגן הפלאש...)

השרת מצפין את ה token עם המפתח הציבורי שמתאים למפתח הפרטי שיש בתוך נגן הפלאש ושולח את המידע המוצפן לנגן הפלאש

נגן הפלאש מפענח את המידע באמצעות המפתח הפרטי שלו, ועכשיו יש לו סיסמת גישה. באמצעותה הוא פונה לשרת שוב, ומבקש את הקובץ, עם סיסמת הגישה החד פעמית. השרת מספק את הקובץ ומוחק את ה token.

נא להתחשב שהשעה 1 בלילה ולכן יש מצב שפספסתי משהו, אבל אני מקווה שהעברתי את הרעיון בכללי.

וכן, אני יודע שהגזמתי

ישן 18-06-2009, 10:04
  GreenBerret GreenBerret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itaysela שמתחילה ב "הגנה על סירטון - שלא יהיה ניתן להוריד אותו"

תן לפלאש URL שהוא קובץ PHP וקובץ הPHP יעשה readfile לקובץ flv בהתאם להרשאות של ה Session...
רק אל תשכח שבמצב כזה שני הרצות של סקריפטים לא יכולים לגשת לאותו קובץ session (בהנחה שאתה עובד עם קבצים). ז"א שיוזר שירצה לטעון שני סרטים בו זמנית יצטרך לחכות שסקריפט אחד יסיים את הריצה שלו. אפשר לפתור את זה באמצעות session_write_close לפני ה readfile...

ואם אתה צריך לדעת אילו כותרים לשלוח. פשוט תעשה סניפינג ותחקה אותם.
בקשר לסטרימינג, או לתת ליוזר את האפשרות לקפוץ לאמצע הסרטון. בשביל זה תצטרך לחקות את הפעולה של Byte Serving... וזה קצת יותר מסובך אבל ניתן לביצוע. תצטרך לעבור על כמה עמודים בפרוטוקול HTTP כדי לדעת איך בדיוק לענות לקליינט. או למצוא אחד מוכן באינטרנט

נערך לאחרונה ע"י GreenBerret בתאריך 18-06-2009 בשעה 10:09.
ישן 18-06-2009, 23:44
  משתמש זכר itaysela itaysela אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.09
שלח הודעה דרך MSN אל itaysela
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itaysela שמתחילה ב "הגנה על סירטון - שלא יהיה ניתן להוריד אותו"

היי.
תודה על הדיון הרחב.
GreenBerret, זה בדיוק מה שבחרתי לעשות.
אל תשכחו שאת הסטרימינג קובץ הפלאש של קמטזיה עושה לי לבד.
כעת את הסירטון עצמו שהוא מוריד אני מעביר דרך דף PHP שרץ רק אם משתמש מחובר. ככה אי אפשר לדעת את המיקום האמיתי של הסירטון ורק משתמשים מחוברים יכולים להוריד.

האופציה היחידה לגנבה הינה שמשתמש מחובר יוריד את הסירטון פיזית ויפיץ אותו.
מכיוון שיש מעקב על כל משתמש ואני חושב שמצאתי אחלה דרך להוסיף סימן ייחודי לכל סירטון שיאפשר לי לדעת איזה משתמש הפיץ אותו במידה וזה יקרה, נדמה לי שהגנתי ככול הניתן.

למרות שהרעיון שהיה פה לגביי ההצפנה נשמע מעניין אך שוב, אינני מתעסק עם פלאש, זה אפשרי בתאוריה אך זו מערכת הרבה יותר מורכבת שבאמת דורשת לדעתי גם לטפל בפלאש ובסטרימינג.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:04

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר