לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2009, 12:28
  Pan1c Pan1c אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06
עד כמה קשה להצליח בתור וטרינר?

אם מישהו זוכר, פתחתי כבר לפני שנה אשכול בסיגנון:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E9%F0%F8%E9%E4

וחזרתי לכאן גם כדי להגיד שלום וגם כדי לשאול שאלה

אז נכון להיום המטרה שלי היא להיות וטרינר ולהיות מוסמך כאן בארץ. לא רואה את עצמי לומד בחו"ל.
בכללי אני מאוד חושש לגבי הלימודים [והפירוט באשכול הקודם], אבל נגיד והתגברתי על החששות. מה הלאה? מה עושים בתור וטרינר צעיר בשוק?
הבנתי שהשוק הוא מאוד אכזר ואין דרישה להרבה וטרינרים, מה גם שכל שנה בערך כ80-100 וטרינרים מצטרפים לשוק [45 מהפקולטה לחקלאות ועוד כמה עשרות שחוזרים מחו"ל].

האם מישהו מכיר\יודע\ראה\שמע על וטרינר צעיר ו\או סטודנט לוטרינריה בשלבים המאוחרים ויוכל לענות לי על השאלה?

מה המשכורות לשכירים? עד כמה קשה להצליח בתור וטרינר פרטי?

תודה רבה מראש!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2009, 06:21
  משתמשת נקבה הגרייי מנהל הגרייי אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, וגם לוחות | המנהלת הכי חיה שיש..

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Pan1c שמתחילה ב "עד כמה קשה להצליח בתור וטרינר?"

בנוסף למה שכבר נאמר,

בשנים שעבדתי עם וטרינר נתקלתי בהרבה מאוד לקוחות שלא אכפת להם מצב הכלב, לא רוצים להשקיע,
בורות ורוע לב זה בשגרה.
המקרה ששבר אותי היה בוקסר בן שנתיים בערך, שעבר תאונה ויצאה לו העין, הבן הביא אותו למרפאה וישר התחלנו ניתוח חירום, באמצע הניתוח מתקשרת האמא, ומבקשת להרדים את הכלב, כששאלנו למה, שתיתן לו צ'אנס, היא הסבירה בפשטות "שהכלב לא איסטטי יותר"

לי אישית אין יכולת להתמודד עם האנשים האלו,

בנוסף, תתכונן למצוא בכניסה למרפאה הרבה מאוד גורים של חתולים וכלבים,שנזרקו שם.

אין מספיק מודעות, ולדעתי זה נורא, כשבאים לעשות חיסון, מעניין אותם אם אלו מחלות שמסוכנות לילדים שלהם, בלי קשר לסיכויי הכלב לצאת מהמחלה.

אולי זה בגלל האיזור שאני גרה בו, שלא מספיק מפותח, ואולי לא, וככה זה ברוב הארץ..

ישן 21-06-2009, 16:31
  Pan1c Pan1c אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הגרייי שמתחילה ב "בנוסף למה שכבר נאמר, בשנים..."

אני אגיב גם לך וגם לויטמאן:

אני בחרתי במקצוע מתוך איזשהי אידיאולוגיה ותחושה של שליחות. הדבר שהכי מעניין אותי זה חיות, הדבר שאני הכי אוהב זה חיות - אין שום סיבה שקושי כלכלי או אטימות של בני אדם ימנעו ממני לעסוק גם במקצוע שמעניין אותי וגם במקצוע שאני אוהב ויודע שאהיה בו טוב. דיברתי עם כמה וטרינרים על הנושא, הם אמרו לי שאומנם המקצוע קשה, האנשים קשים, המשכורות הן לא כמו של מהנדס חשמל או מכונות, אבל הסיפוק הוא אדיר. לבוא כל בוקר עם חיוך על הפנים ולדעת שאתה הולך להציל חיות זה משהו שאי אפשר לתאר במילים וצריך רק לראות את ההבעה של הוטרינר.

אני לא הולך למקצוע שיש בו כסף, למרות שאני מאמין שב90% מהמקצועות - אם אתה טוב אתה גם תרוויח את הכסף שלך בהתאם. תמיד אפשר להתפתח כמו בכל מקצוע, להיות מנהל מחלקה בבית חולים, לפתוח קלינקה פרטית, לעבוד בממשרדים ממשלתיים ובגופי ביטחון - יש המון אופציות של קידום. עבודה קשה לא מפחידה אותי ולימודים קשים גם כן.

בנוגע לאנשים: אכן הסיפור עם הבוקסר קורע לב. אין לי כ"כ מה להגיד על זה, חוץ מזה שאני מקווה שבעתיד הקרוב [10 שנים הקרובות], עיניין הצער בעלי חיים יתחיל להיכנס לתודעה של האדם יותר ויותר [ועושה רושם שהוא אכן יתפתח בשנים הקרובות].

בנוגע לתרומה לחיות אך לא בתור וטרינר: אז נכון שלתרום ולהתנדב בעמותות כאלה ואחרות זה מעשה חסד [ואני אכן עושה זאת], אבל זה לא אותו דבר. תרומה לחיות ועזרה לחיות זה משהו שאני רוצה להקדיש לו את כל החיים שלי. אני באמת חושב שזה מה שיעשה אותי מאושר. לדעת שהצלתי חיה, לדעת שעשיתי משפחה מאושרת [ויש ה-מ-ו-ן משפחות שהחיות שלהן הן כמו ילדים שלהן]. אז לפי דעתי וטרינריה זה גם מקצוע שאני אשכיל בו המון על משהו שמעניין אותי, גם בסופו של דבר אני כן אמצא את השכר שלי ובנוסף לזה והכי חשוב - המקצוע שבאמת יביא אותי לסיפוק ומימוש עצמי. יש המון אנשים שהולכים ללמוד ועוסקים במקצועות שלא מעניינים אותם רק בגלל השכר, ואז הם קמים כל בוקר ומתייסרים. אז נכון שהם קמים בבוקר ומתניעים את ההונדה סיויק החדשה שלהם, אבל הם נוסעים איתה למשרד שהם יעבדו בו 10-12 שעות ביום ויסבלו מכל דקה - אני לא רוצה את זה.
ישן 22-06-2009, 17:22
צלמית המשתמש של ~M~
  ~M~ ~M~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
שמע לי ידידי... יש לי חלום זהה לשלך ובדקתי את כל העניין.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Pan1c שמתחילה ב "עד כמה קשה להצליח בתור וטרינר?"

שמע. יש רק פקולטה אחת לווטרינריה בארץ.. תחשוב על כל הבחורים והבחורות הצעירים שיש בארץ שרוצים להגשים את החלום הזה, וזה כמו לנסות להכניס את כולם לחדר אחד... מה זה כמו? זה בדיוק אותו דבר! כי בסופו של דבר ישנה רק כיתה אחת! מה זה אומר מבחינתך? שזה מעלה את הדרישות! זה אומר שכדאי שתשלים בגרויות טוב טוב ממה שחסר לך! שיהיה לך פסיכומטרי טוב, ושיהיה לך את ארבעת האסים של העולם האקדמאי (שזה 5 יח"ל ב;אנגלית מתמטיקה כימיה ופיזיקה) כמו כן מומלץ עבר רפואי כמו למשל אם עברת קורס חובשים במד"א או קורס פאראמדיקים ואתה יכול לכתוב את זה בקורות החיים שלך זה מראה על היסטוריה ענפה יותר בעולם הרפואה וזה מוסיף לך נקודות זכות ומקל עליך בכל אורך הלימודים. מי שלא מתקבל יכול לנסות שוב בפעם הבאה או ללכת ללמוד בחו"ל כמו שהרבה עושים... בחירה שלך!

ועכשיו לתחום הפיננסי. כן, זה שוק לא קל.. אני לא אשקר לך. זה לא עסק לעצלנים. אתה יכול ללמוד 7 שנים ולגמור בקליניקה פרטית, לטפל בכלים חתולים וציפורים בלבד.. וכן.. אתה לא תגרוף המון כסף לכיסך כי זה הרבה טיפולים שלהמון אזניים יקרים מדי בשביל "כולה כלב" או "כולה חתולה" או what ever...
או.. או שאתה יכול גם לפתוח קליניקה פרטית! לעבוד במשקים של בקר וכד'! לעבוד בגני חיות! לצאת למשלחות מחקר בחו"ל במימון מלא וככה גם לראות עולם! אתה יכול גם לעבוד באוניברסיטה ברחובות ולהיות מורה בין היתר! אתה יכול להיות ווטרינר בשירות של חברות כלבנים! בחוות סוסים! יש אפילו בית חולים לחיות ברעננה! וכד'.

ווטרינרים צריך בהרבה מקומות! פה זה כבר עניין של כמה אתה טוב בלתמחר את עצמך.. כמה אתה כריש? לייחצן את עצמך!! לא לשבת כל היום בקליניקה ולחכות להורם רגזניים! השוק פתוח ויש תחרות.. עדיף לדעתי לפתוח קליניקה בשותפות עם מישהו ולעשות חצי יום בקליניקה וחצי יום במקומות אחרים. תמיד יהיה את המקומות שידרשו אנשים טובים. השאלה אם תהיה ווטרינר עם כרס שמנה או ווטרינר חרוץ שעוסק בעבודה בהרבה תחומים. שלא תחשוב שאתה עומד להפוך לרופא ביושב בבית חולים ויחכה למשלוחים של פצועים באמבולנס... לא כך העולם מתנהל לצערי..

אני חושב שהשאלה האמיתית היא... כמה אתה רוצה את זה? אני יודע שאני הולך על זה גם אם אני ארד לחרפת רעב (מה שלא יקרה) ואני אלחם על זה... תכלס? אם אני אלך ואלמד הייטק.. הנדסת תוכנות... ואכנס לכל עולם המחשבים אני מניח שאני אוכל לחיות חיים רווים בכסף ותענוגות ולגדל כל חיה שארצה והיו לי ווטרינרים שידאגו בשבילי. אבל אלה לא החיים שאני בוחר לעצמי. ואתה?

ישן 25-06-2009, 08:29
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ~M~ שמתחילה ב "שמע לי ידידי... יש לי חלום זהה לשלך ובדקתי את כל העניין."

ביררת בכלל לגבי קבלה לפקולטה? וטרינריה לא נלמד בארץ כתואר ראשון. לצורך קבלה יש לעבור קודם תואר ראשון במדעי החיים, מדעי הרפואה או מדעי בע"ח. בתוך התואר - צריך להקפיד לעשות את כל הקורסים הנדרשים (פיזיולוגיה, ביוכימיה, מיקרוביולוגיה אמבריולוגיה וכו') על מנת לעמוד בתנאי הסף. בנוסף - בזמני הייתה דרישה לפסיכומטרי מעל 600. בגלל שזה תואר שני - הבגרות בכלל לא מהווה פקטור, והרשה לי לגלות לך שאני למדתי מדעי החיים עם שלוש יחידות מתמטיקה, ללא בגרות בפיזיקה או כימיה. וטרינריה היה פעם גם החלום שלי, אבל באמצע התואר הראשון התברר לי שמחקר מעניין אותי הרבה יותר.....

לפאניק - התמחויות ניתן לעשות בביה"ח הוטרינרי בבית דגן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:21

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר