לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פרסום האשכולות בפורום זה יעשה רק לאחר אישרור המנהלים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > הצעות לפורומים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2009, 14:09
  dudi.vaknin dudi.vaknin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.07
אחרי תיכון, לפני שירות

היי,

אני דודי, בן 18.5 ונמצא "בין התקופות" בחייו של כל צעיר ישראלי - תיכון וצבא. דחיתי את הגיוס שלי בשנה על-מנת לקבל הכשרה רוחנית ופיזית לשירות בצה"ל במכינה קדם-צבאית.

גיוס לצה"ל או שירות לאומי מיד לאחר התיכון אינם האופציות היחידות העומדות לרשות הבוגרים הטריים. ישנה אפשרות לדחות את הגיוס לצורך לימודים במכינה קדם-צבאית או בישיבת הסדר או לצורך התנדבות בקהילה למשך שנה ("שנת שירות"). יש בני נוער רבים שאינם מודעים לאופציות האלה, יש שמתלבטים באיזו דרך לבחור ויש שיודעים איפה הם יהיו בשנה הבאה, אבל כולם זקוקים לפורום בפרש כדי לדסקס על כך.

מכיוון שאין לי שרירי אצבעות חזקים מספיק כדי לכתוב על שלוש הדרכים שאחרי תיכון ולפני שירות, אודה לויקיפדיה על שעשתה זאת למעני.

שנת שירות

ישיבת הסדר

מכינה קדם-צבאית

פורום אחרי תיכון, לפני שירות ישמש במה לדיונים בכל הקשור לאפשרויות שעומדות בפני הצעיר הישראלי, רגע לפני השירות הביטחוני/לאומי.

ועכשיו באופן רשמי:

שם הפורום: אחרי תיכון, לפני שירות

נושא הפורום: דיון בכל הקשור לאפשרויות שעומדות בפני הצעיר הישראלי, רגע לפני השירות הביטחוני/לאומי.

תיאור קצר: הפורום ישמש במה לדיונים עבור המתלבטים, הבטוחים, הממליצים, המנוסים, אלה שחוו ואלה שחווים, אלה שמבינים עניין וגם אלה שאין להם מושג קלוש בנושא צומת הדרכים אליו מגיע כל צעיר ישראלי.

כישורים בתחום, אם יש: התלבטתי, כיום אני בטוח, בקרוב אהיה מנוסה ובעתיד אוכל להמליץ, אני מבין עניין אך נמצא בלמידה ובחקירה מתמדת כדי לספק את יצר הסקרנות וכדי לקבל מושג על מה שטומן לי העתיד.

כישורים בניהול פורום, אם יש: ניהלתי פורומים ואתרי פורומים ואני מסוגל לנהל פורום בצורה טובה. אם תרצו, אשמח לנהל את הפורום. כך או כך אני מתכוון לשרוץ בפורום הזה הרבה, ושמישהו ינסה לעצור אותי.

אם יש שאלות/הצעות/הערות - אני כאן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2009, 18:51
  dudi.vaknin dudi.vaknin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "האמת שיש גם דרך רביעית וחמישית :)"

נושא העתודה מתאים לפורום לימודים או לפורום מתגייסים וסדירים. פורום סטודנטים יתאים לדרך החמישית שכתבת. עם זה, בהחלט יהיה להם מקום גם בפורום אחרי תיכון, לפני שירות.

התחום הוא רחב בהחלט. כחניך לעתיד במכינה קדם-צבאית וכתלמיד תיכון שהיה בצומת הדרכים הנ"ל, אני יכול לומר לך שיש כל-כך הרבה על מה לדון.

דוגמאות לדיונים כלליים: גיוס לצבא מול שירות לאומי, תרומתה של מכינה קדם-צבאית לשירות הצבאי ולחיים, היכן כדאי להתנדב בשנת השירות ואופיין של ישיבות הסדר.

דוגמאות לדיונים פרטניים:
תנאי המחייה במקד"צ X, תיאום חמשו"ש היכרות עם ישיבת הסדר Y ונקודות מעניינות מהרצאתו של איש הצבא Z במקד"צ A.

אני לא אלאה אותך בדוגמאות, למרות שיש לי עוד המון. חוץ מזה, עוד מעט יגמרו לי אותיות ה-A-B-C.

כמו כן, ישמש הפורום במה לנציגי מקד"צים, ישיבות הסדר ותנועות נוער. ניתן יהיה לשאול אותם שאלות, לדון איתם בנושאים שנויים במחלוקת (ויהיו כאלה, תאמין לי) ועוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:16

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר