לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2009, 19:31
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
מקצוענות צבאית במיטבה

המקום: מסעדה בתחנת דלק, אי שם בארץ.
ניצבים: עבדכם הנאמן - צופה מהצד.
המשתתפים: 5 קצינים וחייל, כולם מחטיבת "כפיר", יושבים וסועדים את ליבם, תוך פלירטוט עם המלצרית.
על הקיר במערכה הראשונה: 6 רובי M4 פלאטופ של החיילים הנ"ל, כל רובה מדוגם בצורה אחרת.
כידוע, עפ"י כללי הדרמה, רובה שתלוי על הקיר במערכה הראשונה, יירה בשלישית? טוב, אולי. יתכן שזה אכן יורה, אבל יש לי ספק לגבי לפגוע. שלושה מתוך ששת כלי הנשק של החיילים האמורים - הם אכן פלאטופ. פלאט. לחלוטין. אין על הפלאט הנ"ל כלום. לא כוונת השלכה, לא כוונת אושיט (flip-up) ולא שום דבר אחר.

מסקנה: כנראה שבחטיבה הנ"ל פיתחו טכניקת ירי סודית ויחודית, לירי עם כוונת קדמית בלבד.
אם זה לא היה עצוב, הייתי צוחק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2009, 19:51
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
אוקיי, ו...?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "מקצוענות צבאית במיטבה"

אוליי מדובר בחיילים שהזדכו על הכוונות, או שעומדים לחתום על חדשות?

להזכירך אתה הבחנת בזה במסעדה במרכז הארץ, לא בפילבוקס בשטחים.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 21-06-2009, 20:07
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "אוקיי, ו...?"

עזוב, יותר טוב אם לא היית כותב זאת כלל.
במחשבה שניה, אם כתבת את זה, אז זה הגיוני בעיניך.

אז בעיני, לפחות מחיילים קרביים, מי שנע עם נשק, אמור לנוע עם נשק מבצעי.
מה זה נשק מבצעי? נשק שיכול לירות ולפגוע כשנדרש. לירות=הנשק תקין, יש תחמושת. לפגוע=כוונות (!)

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 21-06-2009, 20:18
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
זו לא החלטה שלהם...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "עזוב, יותר טוב אם לא היית..."

אלה של הסמג"ד/מג"ד, ולא אני ולא אתה יודעים מה הלך שם.

וכמו שאמרתי מקודם, מדובר במיקום אזרחי במרכז הארץ.

קשה לי מאוד להאמין שאותם קצינים היו יוצאים לפעילות מבצעית (כלשהיא), עם אותם כלי נשק, פשוט אין מצב כזה.

ואגב תקנו אותי אם אני טועה, אבל פלטופ בלי אושיט, הוא פסול לא?

או "לא תקני"?
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 21-06-2009, 20:15
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
הייתי מפנה את הקצינים הנועזים לספר שופטים

לא, לא לפרק הדן בעניני שמשון והכפיר, אלא דווקא לפרק ז', פסוקים ה'-ז'.

ה וַיּוֹרֶד אֶת-הָעָם, אֶל-הַמָּיִם; וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-גִּדְעוֹן, כֹּל אֲשֶׁר-יָלֹק בִּלְשׁוֹנוֹ מִן-הַמַּיִם כַּאֲשֶׁר יָלֹק הַכֶּלֶב תַּצִּיג אוֹתוֹ לְבָד, וְכֹל אֲשֶׁר-יִכְרַע עַל-בִּרְכָּיו, לִשְׁתּוֹת. ו וַיְהִי, מִסְפַּר הַמְלַקְקִים בְּיָדָם אֶל-פִּיהֶם--שְׁלֹשׁ מֵאוֹת, אִישׁ; וְכֹל יֶתֶר הָעָם, כָּרְעוּ עַל-בִּרְכֵיהֶם לִשְׁתּוֹת מָיִם. {ס}

ז וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-גִּדְעוֹן, בִּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת הָאִישׁ הַמְלַקְקִים אוֹשִׁיעַ אֶתְכֶם, וְנָתַתִּי אֶת-מִדְיָן, בְּיָדֶךָ; וְכָל-הָעָם--יֵלְכוּ, אִישׁ לִמְקֹמוֹ.
ישן 21-06-2009, 20:34

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AtlantisNumenor
זו לא החלטה שלהם...
אלה של הסמג"ד/מג"ד, ולא אני ולא אתה יודעים מה הלך שם.
וכמו שאמרתי מקודם, מדובר במיקום אזרחי במרכז הארץ.
קשה לי מאוד להאמין שאותם קצינים היו יוצאים לפעילות מבצעית (כלשהיא), עם אותם כלי נשק, פשוט אין מצב כזה.
ואגב תקנו אותי אם אני טועה, אבל פלטופ בלי אושיט, הוא פסול לא?
או "לא תקני"?(לא פסול, אם תרכיב לו אחת הוא יהיה בסדר, אבל בוודאי לא שמיש).

משנה של מי ההחלטה? גם אם ההחלטה היא של המח"ט או אלוף הפיקוד, זה לא משנה. להסתובב עם נשק ללא כוונת, גם במרכז הארץ, זו חובבנות לשמה. אנחנו לא חיים בניו זילנד, אלא במדינת ישראל.
אילו היה חייל אחד ללא הכוונת, לא הייתי מתייחס. כוונת עלולה ליפול, להשבר וכד'. אבל שלושה?!
"פעם אחת - מקרה. פעמיים - צירוף מקרים. שלוש פעמים - שיטה".

ישן 22-06-2009, 06:31
  Mk.IIb Mk.IIb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
למה אני לא מופתע כשמדובר בחיילים של כפיר?

יחידת המילואים שלי מתוספקת ברובה בחיילים וקצינים של כפיר, ולצערי יש הבדל גדול ביניהם לבין חיילים וקצינים של שאר חטיבות הח"יר. מדובר בכל המדדים החמקמקים האלה שבהם נמדד חייל - רמה אישית (למרות שיש פה ושם חיילים טובים שאפשר "להציל" אותם),מבצעיות, מקצוענות, חיילות, והערך שנראה מובן מאליו לכל מי שעושה שירות קרבי -חברות. מה שמפריע לי במיוחד זה שנראה שהם מתייחסים לפעילות הצבאית, בין אם זה אימון או תעסוקה, כאל סוג של קייטנה. כולנו יודעים למקסם את ה"כיף" משירות המילואים שלנו, אבל גם ברור לנו שכיף בא במקום שני, אחרי המשימה. אצל החבר'ה מכפיר לעומת זאת, יש התייחסות מאד לא רצינית. יוצאים למשימות ואימונים ללא הכנה מספקת, מחפפים איפה שאפשר (איפה שאפשר=איפה שלא תופסים אותך) ואין אוירה של רצינות. כל דבר, בין אם זה אימון לש"ב בפיינטבול או מעצר מבוקשים בעוטף שכם, מתנהל במין אווירה של טיול שנתי.
שוב, לא כל החיילים באותה רמה. יש כאלה שהצלחנו להחדיר בהם (ועוד בשירות מילואים!) את העובדה שצבא זה עסק מסוכן וזה עבודה למקצוענים. אבל הם באים עם גישה מאד מסוכנת ולא בריאה מהשירות הסדיר. ולצערי, רוב הקצינים והמשקי"ם הם כבר חסרי תקנה. נותר רק לנסות למזער את הנזק שהם עושים.
לי אין ספק- משהו דפוק מהשורש בחטיבת כפיר

ישן 22-06-2009, 06:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Mk.IIb שמתחילה ב "למה אני לא מופתע כשמדובר בחיילים של כפיר?"

למה אני לא מופתע גם כשמדובר בחיילים של דובדבן או מגלן ואפילו סיירת מטכ"ל?
המקצוענות הלכה לאיבוד איפשהו בתחילת שנות האלפיים עם הופעת שלל האביזרים לנשק.
יצא לי לפגוש חיילים, גם מהיחידות הנ"ל עם אביזרים שסותרים זה את זה או שמסתירים זה לזה את קו הראיה!
שמחתי לגלות שבמט"ל, לפני מבצע עדיין בונים סט ספציפי. אבל לפני יציאה הביתה יש חיילים שזורקים על הנשק מכל הבא ליד. גם אם זה אומר סמן דו צבע מלפני כוונת השלכה של טריג'יקון, פנס של שורפייר מימין או משמאל לקנה וM6 מתחת לקנה. בחיי שראיתי סט כזה. אמורות להיות לי תמונות איפשהו.
מילא אם החייל שרירן ומסוגל להחזיק את יד שמאל סטאטית עם כל המשקל הזה אבל הסמן מסתיר את הכוונת. הסמן סותר את הפנסים. מה הוא יעשה עם סמן אם אין לו אמר"ל ולמה בכלל הוא זקוק לשני פנסים? (ונניח שיש לו אמר"ל, הרי כשידליק את הפנסים האמר"ל יכבה מהסינוור)

אגב, גם לא לא הייתה כוונת או שיט. כנראה שהטריג' שלו לא מתקלקלת לעולם, היא בטח מתוצרת אירן...

לא צריך לזלזל דווקא בחטיבת כפיר. הרעה החולה של חוסר המקצועיות פשתה בכל הצבא!

ישן 22-06-2009, 09:44
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

מהר מדי שכחנו את חטא הגאווה של לבנון 2

והתחלנו לנוח על זרי הדפנה של עופרת יצוקה.

מאז יום הכיפורים לא היתה לנו פה מלחמה אמיתית.

מערכות היו קרבות קשים היו אבל לא באמת מלחמה.

כדאי ומהר שנרד לקרקע ונתחיל להתכונן לדבר האמיתי ובראש וראשונה מקצועיות.

לא שווה אלף נוריות ומאה רזים אם בסופו של יום אם וכאשר מערכת נופלת.

המפקד בשטח לא יודע לטווח סוללה והמסול לא יודע מה זה לוח ירי.

לא שוות אלף כוונות השלכה אם החייל לא יודע לעבוד עם כוונות ברזל ולמצות את הטווח האפקטיבי של הנשק.

לא שווה מרכבה 5 עם מיגון נגד טיל אטומי (אין עוד חיה כזאת אבל תהיה)

בלי ידע לפגוע בפגז שני עם מחשב ירי מושבת.

הלכה המקצועיות............

הבוז לגאווה

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 22-06-2009, 15:09
  yanson8 yanson8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
יש סיבה טובה למה שראית

תנו לי לשים קץ לדיון הזה בחוסר מקצועיות, ואולי לחדש לכם משהו.
אני משרת גם בחטיבת כפיר. ומלפני שנה וחצי בערך, יש הוראה גורפת שכל מי שיש לו כוונת טריגיקון לא יוצא איתה הבייתה, אלא מאפסן אותה לפני היציאה ומקבל אותה כשהוא חוזר לבסיס.
ממה שהבנתי ההוראה הגיעה מפיקוד מרכז אבל אלו יכולות להיות גם סתם שמועות.
אני יודע שזו הוראה מטומטמת ובאמת שגם אנחנו החיילים בוכים על כך אבל אין מה לעשות.
דרך אגב לחלק מהקצינים בדרגת סרן ומעלה איכשהו יש אישור לצאת עם הטריגיקונים הבייתה, לא יודע למה בדיוק.
כל חייל עם פלאטופ בלי כוונת עליו הוא קלע שיצא הבייתה בלי הטריגיקון, אין דבר כזה פלאטופ בלי כוונת בפעילות מבצעית.

נערך לאחרונה ע"י yanson8 בתאריך 22-06-2009 בשעה 15:14.
ישן 22-06-2009, 17:38

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי yanson8 שמתחילה ב "יש סיבה טובה למה שראית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yanson8
תנו לי לשים קץ לדיון הזה בחוסר מקצועיות, ואולי לחדש לכם משהו.
אני משרת גם בחטיבת כפיר. ומלפני שנה וחצי בערך, יש הוראה גורפת שכל מי שיש לו כוונת טריגיקון לא יוצא איתה הבייתה, אלא מאפסן אותה לפני היציאה ומקבל אותה כשהוא חוזר לבסיס.
ממה שהבנתי ההוראה הגיעה מפיקוד מרכז אבל אלו יכולות להיות גם סתם שמועות.
אני יודע שזו הוראה מטומטמת ובאמת שגם אנחנו החיילים בוכים על כך אבל אין מה לעשות.
דרך אגב לחלק מהקצינים בדרגת סרן ומעלה איכשהו יש אישור לצאת עם הטריגיקונים הבייתה, לא יודע למה בדיוק.
כל חייל עם פלאטופ בלי כוונת עליו הוא קלע שיצא הבייתה בלי הטריגיקון, אין דבר כזה פלאטופ בלי כוונת בפעילות מבצעית.

יכול להיות, הסרן שישב שם אכן היה עם כוונת טריג'יקון על הנשק.
מבחינתי - אם אכן יש הוראה גורפת כזו, אז המצב בצה"ל גרוע יותר ממה שחשבתי. מוציאים הביתה חיילים שלא יכולים להגיב לאיום מעבר לטווח הקצר, ומחנכים אותם שזה בסדר לנוע עם נשק לא כשיר. כמו שאמרתי בתחילת האשכול - מקצוענות לשמה.

נערך לאחרונה ע"י אישגדול בתאריך 22-06-2009 בשעה 17:43.
ישן 23-06-2009, 13:59
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
נכון נכון
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "לחאמסניקים יש כוונות טלסקופית..."

כי בשאר המלחמות הכל הלך חלק ובלי פשלות, והכל היה מסודר ומאורגן, ובכיפור לא שטפו אותנו, ובלבנון הראשונה לא פיצצו לנו את מפקדת צה"ל בצידון, ולא היו לנו מאות הרוגים במלחמה ההיא. היום קוראים לסיוע אווירי כדי לא לסכן חיילים בקרב מיותר, מה אתה מציע? שחיילי צה"ל ינהלו קרב יריות עם מחבלים מטווח של 500 מטר, שאפשר לבקש סיוע אוויר או סיוע קרקעי ולגמור את הסיפור? ברור שהשיטה הזו לא תעבוד לנו במלחמה כוללת, אך בעימות בעצימות נמוכה היא נכונה. שלא תבין לא נכון מלחמת לבנון השנייה זעזעה טוב טוב את הצבא, והיינו צריכים אותה..אבל ההלקאה העצמית שלנו היא קצת הזויה. במיוחד הזלזול בלוחמים שלנו, שאני אתה ושאר חברי הפורום יושבים בבית הנעים מול המחשב ומעבירים עליהם ביקורת.

ישן 23-06-2009, 14:47
  משתמש זכר vlad_k vlad_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "נכון נכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
כי בשאר המלחמות הכל הלך חלק ובלי פשלות, והכל היה מסודר ומאורגן, ובכיפור לא שטפו אותנו, ובלבנון הראשונה לא פיצצו לנו את מפקדת צה"ל בצידון, ולא היו לנו מאות הרוגים במלחמה ההיא. היום קוראים לסיוע אווירי כדי לא לסכן חיילים בקרב מיותר, מה אתה מציע? שחיילי צה"ל ינהלו קרב יריות עם מחבלים מטווח של 500 מטר, שאפשר לבקש סיוע אוויר או סיוע קרקעי ולגמור את הסיפור? ברור שהשיטה הזו לא תעבוד לנו במלחמה כוללת, אך בעימות בעצימות נמוכה היא נכונה. שלא תבין לא נכון מלחמת לבנון השנייה זעזעה טוב טוב את הצבא, והיינו צריכים אותה..אבל ההלקאה העצמית שלנו היא קצת הזויה. במיוחד הזלזול בלוחמים שלנו, שאני אתה ושאר חברי הפורום יושבים בבית הנעים מול המחשב ומעבירים עליהם ביקורת.

אף אחד לא אומר שהכל הלך חלק
אנשים פה בפורום אומרים שהרמה של הרובאים הייתה גבוהה יותר אותו דבר לגבי המקלענים
שידעו להעסיק מטרות בטווח של ק"מ עד 3(או שאני מתבלבל עם המקלענים הגרמנים במלחה"ע ה-2?)
ובשביל זה יש מסייעות,תותחנים וכו'
חה"א הוא לא פתרון קסם וכמו שאמרת במלחמה רצינית עם סוריה,מצרים או ירדן אפילו
לא תמיד יהיה אפשר לנצל את חה"א
ישן 23-06-2009, 15:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "נכון נכון"

יכולת ירי ל-500 מטר היא כלי בסל הכלים של המפקד. מי שיש לו את היכולת הזו, יש לו יותר גמישות ממי שאין לו. זה אומר שאין לו תלות בסיוע אוירי, ארטילרי או בטנקים על כל שעל, אלא שהוא יכול, אם צריך, לפתור את הבעיה בעצמו.
העובדות לגבי הכשרת הפרט הן די פשוטות - האימון הוא פחות ממה שהיה לפני עשור, במספר פרמטרים לא קטן, ולכן הוא מייצר חיילים נחותים מקצועית.
מכיוון שאני מכיר ממקור ראשון את ההכשרה שלאחר תהליך הפקת לקחי המלחמה, אני לא כל כך מתרשם. בחלק מהמקרים יכולות שוקמו, בחלק מהמקרים יכולות שופרו, ובחלק מהמקרים - יכולות לא הושלמו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 23-06-2009, 19:10
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "אוקי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
אני יכול להגיד לך שאני התגייסתי בערך שנה (קצת פחות) לפני מלחמת לבנון השנייה, והצבא שאני מכיר לפני ואחרי הוא שונה לגמרי, החל מאימונים סדירים וחזרה למתכון הקלאסי של קו ואחרי כן אימון. ועד לאימונים וההכשרות בבא"ח, שבועות שטח שונים בתחליט מהשבועות שעשיתי בהיותי טירון. שבועות מתגלגלים, עם משקלים, שכפ"צים, וכו'.

The army you knew in 2005 would have earned a "C

Now it trains more than before Lebanon2, but not enough. Yes it has improved, but only to a "B" grade

To give you some perspective, when I was in the sadir 85 to 88 the standard cycle for infantry battalions was 3months kav, 3months training, 3months kav, 3months training, etc

And trust me, even then our skills level left much that needed improvement

ישן 24-06-2009, 16:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "אוקי"

בסוף כולם מגיעים למילואים ושם רואים היטב את ההבדל בין היכולות של הפרטים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-06-2009, 22:26
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "אני לא יודע בדיוק למה אתה מתכוון"

מודה שזו מכה מתחת לחגורה.
אבל חטיבה שמאבדת נשק עם אמצעים בשל תקלות מבצעיות שנובעות ממשמעת מבצעית לקויה מוטב שתתעסק בזה ולא בבלפגוע במבצעיות של החיילים שלה בזמן היציאה שלהם הביתה.
חלק ממשמעת מבצעית זה להמשיך להיות מבצעי כל זמן שאתה עם נשק עליך. אם מורידים מהנשק את האמצעי הבסיסי, את הכוונת (הטלסקופית, השלכה, חרירית you name it) אז אפשר להוריד לו מהנשק גם את ההדק או את הנוקר בדיוק באותה המידה.
חטיבה שיש בה בעיות של משמעת מבצעית (ועין יברוד זו דוגמה אחת אני יכול לתת עוד: גדוד לביא, מחסומים בגדוד חרוב וכו') צריכה להגביר את המשמעת המבצעית לא לפגוע בה!

ישן 25-06-2009, 22:51
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מודה שזו מכה מתחת לחגורה. אבל..."

עדיין יוסיפון, לי אישית צורמת מאוד ההתייחסות למקרה הנ"ל כאל "חלוקת טריג'קונים למחבלים כשהם מחוברים לM4 בפעילו מבצעית" - אני מרגיש שזו זילות וביזוי החללים. הם אמנם שגו בצורת הפעילות שלהם, אבל הם שילמו על כך בחייהם וההתייחסות הזו שלך לדעתי לא ראויה - אני דיי בטוח שהם היו שמחים לוותר על ה"חלוקה" הזו ולהישאר בחיים ואיתנו ועם משפחותיהם...
כאמור, זו דעתי האישית בלבד, תעשה איתה מה שתרצה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 26-06-2009, 06:31
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "עדיין יוסיפון, לי אישית צורמת..."

אני לא מדבר דווקא על החיילים שנהרגו. לא רק הם שגו בארוע הזה.
היו חיילים שהיו אמורים לתצפת משני פילבוקסים ולחפות עליהם ולא תיצפתו ולא חיפו.
היו חיילים שבאותו הסיור בשעות שלפניהם והיו אמורים להעביר מידע על הארועים שקרו בסיור שלהם ולא עשו זאת.
היו חיילים שהיו אמורים להיות בכוננטות להקפצה מיידית ולא הצליחו לקפוץ גם לא אחרי חצי שעה.
ועוד ועוד.

בארוע הזה שלושה מחבלים עם שני רובים ומעט תחמושת, כמעט בלי ציוד, הצליחו לנצח פלוגה. להרוג שלושה חיילים. לפצוע רביעי. לחטוף ארבעה רובים, כוונות וציוד וכמעט לחטוף את הגופות. הם עזבו את הגופות רק כי היה להם כבד, לא בגלל שמישהו הפריע להם!

לזה אני קורה לתת במתנה רובים עם כוונות מחוברות אליהם. לא החיילים שנהרגו נתנו את הרובים. החברים שלהם הפאשלונרים עשו זאת.

ישן 23-06-2009, 18:31

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "תשאלו את רפול בסן סימון, הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
תשאלו את רפול בסן סימון, הוא היה שמח אם היו לו הנשק שיש היום גם בלי טריג'יקון, או את החיילים ב 73 שירו עם עוזי והכדורים נפלו לפני החיילים המצרים עם הקלאצ'. ולמה אני כותב את זה? כי גם עם נשק בלי כוונות ברזל או כל הטריקים החדשים, אפשר להגיב לארוע פח''ע , אז אם יש הוראה בכפיר לא לצאת עם הכוונות אז כנראה שיש סיבה ולא זה מה שימנע מהנשק לירות.

זה לא ימנע מהנשק להוציא כדור מהקנה, אבל כח האש שלך לא נמדד במה שיוצא מהקנה - אלא במה שפוגע בצד השני. אני אלא רוצה לחשוב על לוחם שמנסה להגיב באירוע פח"ע, ויורה על בערך. אם זה קורה במדבר הפתוח, הוא בזבז תחמושת (ועם קצת מזל הוא לא נפגע, וגם הפחיד את המחבלים). בשטח עירוני???יותר טוב לא לחשוב.
רפול בסן סימון עבד בשיטות של פעם - לרסס באוטומט, ולקוות שמשהו יפגע. אתה באמת חושב שזה רלוונטי להיום?
ועוד הערה קטנה ל - oplo- את מפקדת צה"ל פוצצו בצור, לא בצידון. מעבר לכך, למי שהיה כל חייו מתחת לניאונים, באמת אין זכות למתוח ביקורת. אולי אישית אני פרופיל 21, אבל רוב הכותבים פה היו ביחידות לוחמות, הרגישו מה זה כדורים שעפים להם מעל הראש, ויודעים מה אפשר לעשות ונעשה בעבר, ופשוט תוהים מדוע מישהו החליט לוותר על יכולת פשוטה, שנמצאת בתוך מעטפת הביצועים של הנשק. בעבר בוחן כשירות ללוחם היה למטרות דמות עד 300מ' (ברובה "גליל עם כוונת רוקדת), והיום עם כוונות השלכה משוכללות לא מנסים אפילו לירות לטווחים האלה.
ודבר אחרון - מבחינתי, צבא שבו מישהו, יתכן שמהסיבה הנכונה ביותר, מורה ללוחמים להשאיר את הכוונת הטלסקופית, ולא מוודא שיצאו עם משהו חליפי - הוא צבא בבעיה. זה חינוך ללוחם (כן, זה בהחלט חינוך), לחובבנות. צא בלי כוונת, ואם משהו יקרה - יהיה בסדר, אתה כבר בטח תפגע. סמוך.

ישן 24-06-2009, 09:38
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "מבחינתך זה לא משנה אם הוא ירה..."

מלחמות ישראל ואילתורים בעת לחימה הם הדבר האחרון שצריך להביא לפה כדוגמא.

יש הבדל גדול מאוד בין נשק שיורה אך לא בצורה מכוונת בזמן לחימה, לבין נשק כזה בזמן אירוע פח"ע.
יש לך אוכלוסיה אזרחית בסביבה ואתה עלול לעשות יותר נזק מתועלת.

בנוסף כל הדוגמאות שהבאת הם במסגרת "זה מה שיש ועם זה ננצח", פה המצב שונה - החיילים האלו אומנו על נשק מסויים, הם למדו להחזיק אותו, לכוון אותו, הם למדו להכיר את היתרונות שלו ואת החסרונות וכיצד להתמודד איתם. ואז הם יוצאים הביתה אחרי שהורידו להם חתיכה מהנשק הזה - כל ההכשרה שלהם לא שווה כלום.

את השיקולים של פיקוד מרכז אני מבין, עם המסקנות אני לא מסכים - אם עשו חישוב וגילו שהסכנה לרכוש (שעלולה להוביל לפיגועים בעתיד) גדולה יותר מהסיכוי שהחייל יצטרך להגיב לאירוע כשהוא בבית או שהוא יגיב כמו שצריך (ולא ילך להתחבא בשירותים כפי שכבר קרא בעבר) אז שיוציאו את החיילים בלי נשק הביתה. אם המסקנה היא שהחיילים צריכים לצאת עם הנשק - אז שהנשק יהיה בכוננות בצורה שאיתה הם התאמנו ונלחמו.

ישן 24-06-2009, 10:22
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "ברור לי שהיה עדיף אם היו..."

כוונות ברזל הן "טכנולוגיות גבוהות"? אני לא מבין את הויכוח הזה - מה הבעיה שכל חייל יחתום על כוונות ברזל בנוסף לאופטיקה ולכוונות השלכה, יאפס וישים אותה בארונית שלו בחדר כשהוא בשירות, וכשהוא יוצא הביתה ירכיב אותה על הנשק?
מתי יתעוררו? כשחייל כזה יפגוש במחבל באמצע הרחוב וירסס בטעות כמה אזרחים בנוסף למחבל? אז פתאום תהיה ועדת חקירה - איך יכול להיות שהחייל פגע גם במחבל וגם בגברת שהיתה על המרפסת עשרים מטר מאחורי המחבל ומעליו, ואז ימצאו שלא היו לחייל אפילו כוונות ברזל (אלא רק כוונות טובות), ואז המ"פ יודח, המג"ד יודח והמח"ט יקבל נזיפה, והחייל יצטרך להמשיך את חייו בידיעה שהוא הרג מחבל אבל גם פגע באזרחים מסביב, וזה לא באשמתו אבל הוא זה שיצטרך לחיות עם זה... כרוניקה של מקרים ידועים מראש, זה מה שיש פה. וגם הזנחה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 25-06-2009, 18:52
  TheHunter TheHunter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.03
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אבל ראבאק...לפחות הייתה להם..."

בתור מפקד וצלף בחטיבת כפיר אני יכול להבטיח לך שליד כל צלף יש מתצפת, זה דבר בסיסי שמלמדים בקורס צלפים בבא"ח אדם, ד"א כמו שמלמדים כל חטיבה בצהל כולם עוברים אותו קורס.

לגבי פרשת הפלטופ הערום...
כל חייל בחטיבת כפיר לרוב במספר גדודים ספציפים לא יצא עם הכוונת הביתה מתחילת תקופת המסלול שלו בהוראת אלוף הפיקוד מכיוון שכוונת טריג היא מפירה איזון לפחות בגדה.
לכן כל חייל צריך לחתום על כוונת ברזל או בשם המקצועי שלה. O-shit.. עכשיו זה ליפי נפש.. מסתבר שבגדוד דברים עובדים אחרת..
א. אין מספיק כוונות או-שיט לכל חייל בגדוד בעל כוונת טריג.
ב. יש בירוקרטיה מעוד ברור לגבי מי מקבל כוונת או-שיט וזה תלוי בכמה הוא קרוב לצלחת או בכמה הס"מפ שלו מעורב בנשקיה.. מספיק שהס"מפ יהיה מסוכסך עם הנשק והחיילים שלו לא יזקו לשאת או-שיט על נשקם..
מה לעשות אלה החיים...

ישן 25-06-2009, 23:24
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03

זאת פשוט הפכה להיות התנגחות חסרת כל הגיון בחטיבה הזאת.
פעם גולני נתפסה כזאת - והיום, כפיר היא "הילד הרע בשכונה" החדש.
אוליי הגיע הזמן להבין שמדובר או על יחידים או על פשוט התרבות הפסולה שנהוגה היום בכל מערך החי"ר? או לפחות לפני לבנון 2 (אחריו, לא הייתי בסדיר כבר - אז אני לא יכול להעיד).

האם בחטיבות אחרות לא היו בהם מרידות שחייליהן סירבו לצאת לפעילות מבצעית שתטופל הבעייה שבגינה הם מרדו? האם חטיבה אחרת לא שכחה חייל בעזה בגיל אותה "משמעת מבצעית לקויה" שכנראה לפי כל האשכול הזה שייכת רק לכפיר? בוא נצא לרגע מעולם החי"ר... מה עם האח"י חנית?
הדוגמאות הן רבות ואני יכול למצוא על כל חטיבה את המקומות הספציפיים שבם לא הייתה משמעת מבצעית ראויה. אז? זה מעיד על כל החטיבה?

אני לוקח איתי משפט אחד שיוסופון כתב:
לא צריך לזלזל דווקא בחטיבת כפיר. הרעה החולה של חוסר המקצועיות פשתה בכל הצבא!

ואיתו אני מסכים - לעומת המשפט השני אודות חלוקת הטריג'ים שממנו אני פשוט... סולד.

ישן 28-06-2009, 09:15
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "חרוב"

אני מחזור אוגוסט 2001.
ואני חושב שלא הבנת נכון את דבריי.

הכוונה שלי הייתה שלא צריך להפנות אצבע אל חטיבה/יחידה/גדוד x ולהגיד ששם ספציפית אין מקצועיות מבצעית ראויה. החוסר מקצועיות הזאת קיים: אצל יחידים כיום או ברמת המקרו, ששם המצב השתפר מאוד (לדעתי האישית) מאז לבנון 2.

אני לא אומר שאנחנו צבא אחר לחלוטין אחרי לבנון 2. לשינויים מרחיקי לכת נדרשים שנים, תקציבים, שינויי תודעה ויישום וכמובן, בדיקה בשטח. אבל, אני כן חושב שיש חזרה ברוכה למקצועיות הבסיסית של חיילי החי"ר: חיילות שדה. גם העובדה שאנו יוצאים מהערים הגדולות תעזור לכך (אם כי, אוליי תפגע במיומנויות אחרות... כל דבר בא על חשבון משהו אחר).

אין לי ולא הייתה לי כוונה, להשמע כמי שאומר שצה"ל כיום הוא פחות מקצועי מפעם.

אני מקווה שעכשיו אני יותר ברור.

ישן 28-06-2009, 14:11
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05

איזה אשכול ארוך ומטופש, אנשים מתרצים תירוצים מעורפלים לפשלה, ומנסים להצטדק שזו הוראה מגבוה.

1. טריג'יקון הוא לא "מפר איזון". נקודה וסימן קריאה. תראו לי את הקמ"ן שאמר את זה ואראה לכם אדם שלא מבין מהחיים שלו, לא נולדה הכוונת האופטית שתהווה הפרת איזון, וטריג'יקון קונים באזרחות בלי שום בעיה.

2. אין שום הגיון ביציאה עם נשק ללא יכולת לכוון. חיילי כפיר משרתים באזורי סיכון ויציאה הביתה יכולה להכניסם למצבי לחימה. כן זה קרה לי, וכן זה היה בטווח של יותר מ- 25 מ'. לצאת עם נשק ללא כוונת זה לצאת עם בזנ"ט.

3. מקצועיות מפגינים בשדה הקרב, ומודדים בפרמטרים הניתנים לבדיקה. כיוון שחטיבת כפיר מעולם לא נלחמה בשום מקום, אלא נתקלה במחבלים בטווחים קצרים, אין לכם שום אפשרות למדוד את המקצועיות שלה כחטיבה, או אפילו כגדוד. חיילים לא מקצועיים יש בכל מקום, וכל דור בטוח שהוא יותר מקצועי מהדור שבא אחריו - "הימים ההם היו תמיד טובים יותר".

בקיצור, מדובר בהוראה מטופשת ומכסת"חת, אין מה להצדיק אותה, ואם אכן ניתנה יש לבטלה מיידית.

ישן 30-06-2009, 21:21

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]ועדיין, אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
במקור נכתב על ידי קרן-אור
מקצועיות מפגינים בשדה הקרב, ומודדים בפרמטרים הניתנים לבדיקה. כיוון שחטיבת כפיר מעולם לא נלחמה בשום מקום, אלא נתקלה במחבלים בטווחים קצרים, אין לכם שום אפשרות למדוד את המקצועיות שלה כחטיבה, או אפילו כגדוד. חיילים לא מקצועיים יש בכל מקום, וכל דור בטוח שהוא יותר מקצועי מהדור שבא אחריו - "הימים ההם היו תמיד טובים יותר".
ועדיין, אם הייתי מחפש דרך להשוות בין יחידות באותה עת (שמה לעשות, בד"כ לא כוללת קרבות ברי-השוואה), הייתי משווה הישגים של יוצאיהן בהכשרות משותפות (ביסל"ח, אדם, קק"צ). ולמהדרין- תוך נרמול לנתוני הפתיחה (קב"א).
במקור נכתב על ידי צנחן1
אין בעיה למדוד מקצועיות של חייל א' מול חייל ב' (כפי שכתבתי ישנם פרמטרים הניתנים לבדיקה), לא ניתן לקבוע את מקצועיותה של חטיבת כפיר לעומת חטיבות אחרות, או לקבוע קטגורית שחייליה פחות מקצועיים - כמו שניסו פה לעשות.

בהחלט ניתן למדוד מקצועיות של יחידה גם בלי מלחמה, ובלי להשוות בקורסים.
דוגמה פשוטה: כששרתתי באוגדת עזה, היה אצלנו גדוד חי"ר בבט"ש (השם שמור במערכת).
רמת הגדוד הזה היתה מתחת לכל ביקורת, ויכולת לראות את זה כמעט בכל פרמטר: משמעת מבצעית, משמעת שגרה, התנהלות מנהלתית, ןעןד. סיורים רגליים הולכים לאורך טנצ'ר כאילו הם בטיול, בלי סדר תנועה, בלי עירנות לסביבה, וכן הלאה. מוצבים נראים כמו מזבלה - ציוד ותחמושת זרוקים, ולכל זה תוסיף כמות תקלות מבצעיות מחפירה. יום אחרי ביקורת מטה אוגדה באחת הפלוגות (שאם אני זוכר נכון הודח מ"פ בעקבותיה), הגעתי לבקר פלוגה מגדוד 101 שישבה בשכם - הפלוגה של אורי אזולאי ז"ל. במיוחד כשהביקורת האמורה יושבת לי בראש, הרגשתי פתאום שאני ביחידה צבאית! התנהלות הש"ג מולי כשהגעתי, מראה הפלוגה, תדריך יסודי לפני יציאה למשימה,סיור רגלי שמתנהל כמו שצריך, בקיצור - עולם אחר.
אז אתם רוצים להגיד לי שבלי שתפרוץ מלחמה אני לא יכול להשוות בין רמת שתי הפלוגות הנ"ל???
(חשוב לציין - אני לא מכיר את חטיבת כפיר בחמש השנים האחרונות, והטיעונים שציינתי לא באים להתייחס ליחידה ספציפית, אלא לעצם השאלה העקרונית האם ניתן לקבוע מקצועיות של יחידה בלי שהמלחמה פרצה)

נערך לאחרונה ע"י אישגדול בתאריך 30-06-2009 בשעה 21:33.
ישן 30-06-2009, 22:49

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "כשרמתה של היחידה היא מתחת לכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
כשרמתה של היחידה היא מתחת לכל ביקורת, בתחום המשמעתי וכד', אין שום טעם למדוד אותה בפרמטרים מקצועיים ואז איו גם מה להתייחס אליה כאל יחידה מקצועית.

אכן. אבל כוונתי היתה להגיד, באמצעות הדוגמה הקיצונית הנ"ל, שאפשר למדוד ולהשוות רמת יחידות בהרבה מאד פרמטרים שאינם לחימה של ממש - חומרת ומספר תקלות מבצעיות (ולכולם יש), ביקורות בבסיסים ובשטח (כולל סמויות - כגון תצפית מרחוק על התנהלות הכח), אירועים מקצועיים כגון פליטות כדורים, תחקור חיילים לגבי התדריכים שקיבלו ורמת הכרתם את הגזרה, מצב כלי הרכב, תרגילים, ועוד ועוד. כשאתה עושה פעולות כאלה במספר יחידות לאורך זמן, אתה מגלה לא מעט על רמת היחידה, ויכול להשוות גם ליחידות אחרות.

ישן 30-06-2009, 22:26
  גיל1111 גיל1111 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
יש כאן לפחות אחד שיודע שטעה וראוי שיתנצל

• עין יבורד - לפני הקמת החטיבה - אפילו אם חלק ממה שכתוב נכון, הייתי מוחק חלק נכבד מההודעה ואולי את כולה, לא לשם הדיון אלא למען שלא לפגוע במשפחות השכולות !!!
  • כוונות - פקודה של אלוף הפיקוד - נראה אתכם חוכמולוגים מסרבים פקודה - הרבה יותר קל להתלהם ולקשקש אותיות ומילים שמתחברות למשפטים ומה זה משנה אם הם הזויים. במקום ללהג ולבכות על מר גורלם של הלוחמים הצעירים, עשו מעשה ופנו אתם לאלוף הפיקוד, הן להם אסור ואתם בוגרים, מנוסים, אחראים ובעלי יכולות - אולי תצליחו לשכנע אותו לשנות את הפקודה.
  • רמת המקצועיות בחטיבת כפיר עד לפני כשנתיים - הוכתבה על ידי מכי"ם וקצינים שהגיעו רובם ככולם מחטיבות החי"ר האחרות, קרי גולני, גבעתי, צנחנים ונח"ל. לא מעט מפקדים הגיעו מיחידות מיוחדות ועשו תקופות כאלו ואחרות בחטיבה, כך שאם מכובדי הפורום באים בטענות לקצינים והמכי"ם יוצאי כפיר דאז, מוטב יבואו בטענות ליחדות האם שגידלו את המפקדים.
  • רמת המקצועיות בחטיבת כפיר כיום - הן איני יכול לשפוט באותה רמת ידע שאינה ניתנת לפשרות כחברי הפורום השולטים בנעשה בחטיבות החי"ר כבביתם, אי לכך אביא עובדות מעניינות שעשויות להאיר את שקרה בחטיבה מאז הקמתה והתמקצעותה בלוחמה באיו"ש בשטח בנוי. 1. מזה שנתיים כל מפקדי הכיתות בחטיבה גדלו והוכשרו בחטיבה. 2. מזה כשנתיים כמעט כל קציני החטיבה עד לרמת מ"פ גדלו והוכשרו בחטיבה. 3. הן בביסל"ח והן בבה"ד 1 לוחמי החטיבה מצטיינים על פי כל קנה מידה אובייקטיבי.4. בשאיפה, בקרוב כל קציני החטיבה הלוחמים עד לרמת הסמח"ט יהיו לוחמים שגדלו בחטיבה. 5. מפקדים מהחטיבה ברמות פיקוד הביניים (סגן/סרן) מבצעים זה תקופה תפקידי פיקוד ביחידות לוחמות אחרות ובהן יחידות מיוחדות כחלק ממסלול ההכשרה הפיקודי בחטיבה. 6. שאלו כל מפקד חטמ"ר בגזרת איו"ש מה הוא מעדיף תחת היד גדוד מחטיבת חי"ר אחרת או פלוגה של כפיר ואני מבטיחכם נאמנה שהתשובה פלוגה מכפיר תינתן ללא מחשבה שניה. 7. מקצועיות - אינו ערך ערטילאי. המקצועיות במקרה זה נמדדת אל מול המשימה ובמשימה שהוגדרה לחטיבה כ"הגנה על הבית" אין מיקצועית ממנה.
לסיכום בקשה קטנה - תחסכו מעצמכם וממני תגובות מטופשות וחסרות ביסוס.

ולמען הגילוי הנאות, הכותב חבר ב"עמותת הלוחמים כפיר" ומנהל את אתר החטיבה.
ישן 30-06-2009, 22:39
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי גיל1111 שמתחילה ב "יש כאן לפחות אחד שיודע שטעה וראוי שיתנצל"

כמו שכבר כתבתי, ואם אתה גאון כפי שאתה מעיד על עצמך היית אמור להיות מסוגל לקרוא, אין לי בעיה עם החיילים שנהרגו. הבעיה שלי היא עם החברים שלהם שפישלו לאורך כל הדרך וגרמו למותם וכמעט לחטיפת גופותיהם וממש מסרו במתנה את כלי הנשק שלהם למחבלים.
הארוע בעין יברוד הוא אחת הפאשלות הכי גדולות שקרו בצה"ל מאז שהוקם. ההיסתתרות מאחורי כבודן של המשפחות השכולות לא מוסיפה כבוד לאף אחד וגם לא למשפחות השכולות. האנשים שגרמו למותם של הבנים שלהם מתחמקים מהאשמה בכך שהם מבקשים שלא לעסוק באשמתם מטעמי הכבוד למתים. הכבוד למתים זה לומר "טעינו, אנחנו אשמים".

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 30-06-2009 בשעה 22:50.
ישן 30-06-2009, 22:39

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי גיל1111 שמתחילה ב "יש כאן לפחות אחד שיודע שטעה וראוי שיתנצל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גיל1111
  • כוונות - פקודה של אלוף הפיקוד - נראה אתכם חוכמולוגים מסרבים פקודה - הרבה יותר קל להתלהם ולקשקש אותיות ומילים שמתחברות למשפטים ומה זה משנה אם הם הזויים. במקום ללהג ולבכות על מר גורלם של הלוחמים הצעירים, עשו מעשה ופנו אתם לאלוף הפיקוד, הן להם אסור ואתם בוגרים, מנוסים, אחראים ובעלי יכולות - אולי תצליחו לשכנע אותו לשנות את הפקודה.
  • ולמען הגילוי הנאות, הכותב חבר ב"עמותת הלוחמים כפיר" ומנהל את אתר החטיבה.
יש לציין כי העברתי את הנושא דרך גורם שאני מכיר ללשכת האלוף, אני עדיין מחכה לשמוע אם מה נעשה עם זה.
בכל מקרה, הפקודה של אלוף הפיקוד היא פקודה. תפקידו של המ"פ/ מג"ד/ מח"ט להרעיש עולמות ולוודא שחייל או קצין לא יצא ללא כוונת, אושיט או אחרת.

נ.ב. אשמח אם תתן קישור לאתר החטיבה.

ישן 30-06-2009, 22:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

לגבי פקודה של אלוף הפיקוד:
1. אין פקודה כזאת שיצאה מלשכת האלוף.
2. אני אבדוק מחדש אם איזשהו נגד הוציא פקודה דומה.
3. גם אם מישהו אסר להוציא כוונות טלסקופיות ביציאה הביתה אפשר לוותר על הוצאת הנשק כולו או לתת לחיילים כוונות חליפיות: כוונות קופצות או "גשר" בידית נשיאה שבו יש כוונות ברזל חריריות.
הקטנת הראש המדהימה הזאת והסתתרות מאחורי "פקודה של אלוף הפיקוד" שאיננה קיימת היא הדוגמא הכי טובה להקטנה הראש וחוסר המשמעת המבצעית בחטיבה שלכם. חוסר משמעת מבצעית שמתבטא היטב בכל פרט בפעילות בחטיבה החל מיציאה עם נשק שאינו ראוי לירי, עובר דרך ציוד שמסכן את חיי החיילים (כמו שיפצורים לקסדות עם כיתוב בולט מאד) וכלה בצורת עמידה במחסום שהביאה לפחות פעמיים למותם של חיילים (הפעם אני לא רוצה להיכנס לפרטים באמת כדי לא לפגוע במשפחות השכולות, חלק ניכר מהאשמה נופל גם על החללים עצמם ואין טעם לפתוח את הנושא) או לארוע דו"ץ (חסם טול כרם נהרג חייל מאילת).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:16

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר