לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2009, 21:18
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
15 שנה שאני מקפיד לקרוא אודות תנועות השמאל הקיצוני האקטיביסטי (במאה ה-20)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "NFC: חקירה פלילית נגד אתר השמאל הקיצון אינדימדיה"

ואחרי כל הסלידה מהאסונות שהביא, אני עדיין חייב להוריד את הכובע בפני השכלול העצום שהביא לתחום השימוש הציני ברטוריקה... היכולת של השמאל הקיצוני להציג דיכוי פוליטי, כ"שחרור פוליטי", או היכולת להציג חוליגנים מעוררי אלימות, כפעילי שלום, פשו מדהימה כל פעם מחדש...

הנה דוגמא: "אינדי", למי שלא יודע, זו מין שם מותג מערבי מ-25 השנה האחרונות למוצר תרבותי שלא יצא ממה שהוא לכאורה "פס ייצור מסחרי וחסר נשמה" של התרבות הקפיטליסטית... כמובן שזה אמור להעיד על התוכן, ולא המקור, כי מה זה ממש משנה אם עשה אותך סבא ג'פטו, או מפעל איקאה, כאשר בסופו של דבר אתה בכל מקרה רהיט מחורבן...

והנה מהפכני הצעצוע שלנו, שכנראה מגרד להם באצבעות לחוות איזה סזון משלהם, או תככנות פוליטית אלימה בסגנון כנופיית יצחק בן אהרון ב 1933, מחפשים בכוח איך לבדל את עצמם ממוצר דומה להכאיב, אולם לכאורה "מסחרי", לזה שלהם: איך אני מבדל את עצמי מעיתון הארץ, או כל מיני פורטלים דומים, כאשר אני מוכר את אותו אריזה יפה שמכילה ג'אנק???

אה.. "אני יודע", חושב לעצמו מהפכנסקי תל אביבסקי, "בוא נקרא לעצמי "חדשות אינדי" - אלה שצורכים רק "סרטי אינדי" ו"מוזיקת אינדי", בטוח גם יצרכו אותי, אפילו שאני אומר בדיוק את מה שכתוב בהארץ, רק בפחות רהיטות...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2009, 03:12
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "NFC: חקירה פלילית נגד אתר השמאל הקיצון אינדימדיה"

הואיל והועלה באשכול הזה המונח "אינדי" וגם תואר בצורה מאוד לא מדויקת אז, מאוד בקצרה, המינוח אינדי שנעשה בו לעיתים גם שימוש ציני ומטעה מתייחס בעיקר למקורות מימון אלטרנטיביים ("עצמאים") למדיות שונות. בד"כ תוצר לוואי נוסף הוא עבודה בתקציבים קטנים הרבה יותר. שני ההבדלים הללו, מקורות מימון אלטרנטיביים וגודל תקציבים קטן, יש להם השפעה עצומה על הבחירות, תוכן, טכניקה, אסטטיקה וכו' של היוצרים ומכאן על המוצר הסופי והאימפקט התרבותי שלו.

יש יחסי גומלין מורכבים בין ה"מיין סטרים" והאינדי ובאופן כללי האחרון משמש הרבה פעמים קרש קפיצה ליוצרים צעירים שבסופו של דבר מוצאים עצמם במרכז.

אין קשר הכרחי בין האינדי והשקפת עולם שמאלית או ימנית. נכון הוא למרבה הצער שעד עכשיו אין איזון בעולם האינדי ויש הרבה יותר עבודות ליברליות. צריך להבין שהבעיה הראשונה העומדת בפני יוצר היא מקורות מימון. האינדי הוא כאמור שיטה להשגת מקורות מימון אלטרנטיביים וככזה מאפשר הפקת עבודות שאחרת פשוט לא היו נוצרות. חבל מאוד שיוצרים בעלי השקפת עולם שמרנית מגלים איטיות כזו באימוץ שיטה מוצלחת.

בהיתחשב בעוצמת ההשפעה של תעשיית הבידור והמדיה המערבית בכלל והאמריקאית בפרט, הבנה של המושג, משמעותו והשפעתו על התכנים שאנחנו רואים תסייע להבין מדוע דברים מסוימים הם כפי שהם.

ישן 22-06-2009, 08:36
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני שולח אותך לק.ג.ב בעניין מימון
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "למה אתה שולח אותי עד לק.ג.ב וסייעניו כשאפשר להתחקות אחר חשבון הבנק של בורג"

בדיוק מאותה סיבה שאני שולח אותך לצ'אוצ'סקו בעניין "מהפכות עממיות"...

כי שני אלה פרשיות שכבר סגורות, וכל המעורבים מן הצד שפעם שתק, היום מדברים חופשי. ומה שכמובן חשוב יותר הוא שבשני המקרים הללו האזרח בעולם ה"חופשי" (והמירכאות רלוונטיות בקודתית לדיון זה) התפתה להאמין בזמן אמת במציאות אחת (שהספונטניות הטהורה של האזרח היא הכוח המניע), בעוד שהיו הרבה מאוד סימנים שהעידו על מציאות אחרת.

לעניין סיפור בורג: יש סיכוי לא רע שכשהוא יהיה "סגור", והפרטים יהיו ברורים, אנחנו נוכל ללמוד אודותיו או כאנוסים בחשכת הבית שלנו, או כפליטים פוליטיים בלונג איילנד.

ישן 23-06-2009, 03:26
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מה זה מקורות כספיים אלטרנטיביים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
מה זה מקורות כספיים אלטרנטיביים?

כי את ההבדל בין תקציב גדול לקטן אני יודע , אבל אין לי מושג מה הופך מקור כספי לאלטרנטיבי? במקום ירוקים הם מקבלים שטרות בצבע אפור-עכבר?

למה סתם להתחכם?

מקור כסף אלטרנטיבי הוא קודם כל לקבל את הכסף ממישהו אחר ולפיכך לעמוד בפני מערכת לחצים אחרת (כמאמר הנושן "Always remember the golden rule, whoever has the gold makes the rules."). לא צריך אנציקלופדיה בשביל להבין את זה.

המינוח אינדי כאמור יש לו משמעות אחרת במדיות שונות. במקור הכוונה בעסקי המוסיקה והקולנוע היתה פשוטה מאוד, מוסיקאי "אינדי" הוא מוסיקאי שלא נימצא בחוזה עם "Major Record Label" (ועכשיו כמובן מתחילים להתווכח מה זה Major Record Label). במיקרה של הקולנוע זה קצת יותר פשוט (אבל מסתבך בהמשך) כשה"Major Film Studios" (האולפנים הגדולים) היו במקור שבעת האולפנים ששלטו בהוליווד בעשורים שקדמו ובעשור שלאחר מלה"ע השנייה. (אולפני דיסני שהיו האולפן האחרון שהוקם בהוליווד עד שספילברג, קצנברג וגפן, שלשתם יהודים אגב, הקימו את דרימוורקס, לא נחשבו לאחד משבעת הגדולים). כל סרט אמריקאי שהמימון שלו לא הגיע מאותם האולפנים (כיום נותרו רק שישה) יכול היה להחשב כעצמאי.

כאמור זה מסתבך בהמשך כי עם ההצלחה העצומה של סרטי האינדי בשנים האחרונות הבינו האולפנים הגדולים שיש פה הזדמנות עיסקית וכמובן שלחתולים השמנים לא היתה שום כוונה לתת למישהו אחר להתחיל לעשות כסף בחצר האחורית שלהם. כך יש כיום לכל אחד מששת הגדולים חטיבה עצמאית שאחראית להפיק סירטי "אינדי". דוגמאות לחטיבות כאילו הן Fox Searchlight, Sony Pictures Classics, Warner Independent או Miramax.

ברור שכשסרט עצמאי ממומן ע"י חטיבת מישנה של אחד מהאולפנים הגדולים זה כר פורה לציניות שאמנם אינה לחלוטין לא במקום אבל גם אינה מדויקת. החטיבות העצמאיות פועלות לפי סט חוקים שונה מהאולפנים הגדולים ובסופו של דבר כפי שכתבתי בתגובתי הקודמת יש השפעה הדדית בין המיין סטרים והאינדי וזה נכון לתעשיות הקולנוע והמוסיקה כאחד.

אבל יש משמעות נוספת למונח אינדי שהיא אולי רלונטית יותר לדיון פה והיא שבמקום להסתמך על מספר קטן של תורמים גדולים מנסים להגיע לכמות גדולה מאוד של תורמים קטנים. המשמעות ברורה, מאזן הכח נוטה במערכת אלטרנטיבית כזו הרבה יותר לטובת מקבל הכסף שהרי אובדן כמה תורמים אינו מהווה מכה קשה מדי. מערכת כזו היא נסיון לשבור את הקשר הכל כך לא בריא בין הון ושלטון.

לפני כחמש שנים בתחילת הפרימריז הדמוקרטיים לבחירות לנשיאות ארה"ב ב2004 השיג המועמד הרדיקלי יחסית הוורד דין הישגים מוקדמים מרשימים במימון הקמפיין שלו. קמפיין דין עשה עבודה חלוצית בשימוש באינטרנט לגיוס כספים. דין היה המועמד הדמוקרטי הראשון שויתר על מימון פדרלי לקמפיין שלו. ארבע שנים מאוחר יותר נקט קמפיין אובמה בשיתות דומות אולם ביתר הצלחה.

לא ברורה לי בכלל הציניות שלך. אמנם נכון כאמור שה"אינדי" למיניהם משמשים בעיקר יוצרי תוכן בעלי השקפת עולם ליברלית אבל זה ממש לא חייב להיות כך. אין שום סיבה שבעולם ששמרנים לא יאמצו שיטה מוצלחת שמשרתת את הליברלים נאמנה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:30

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר