לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2009, 20:37
  s13_man s13_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.09
גדודים וסיירות

בס"ד

בזמן האחרון אני קורא ושומע על הרבה מאוד אנשים שמדברים על זה שהם רוצים סיירות, שייטת , מטכ"ל , שלדג , דובדבן וכל מיני יחידות מובחרות , והם רק לא רוצים גדודים , כי לטענתם " הגדודים זה רמה נמוכה " אז האשכול בעיקר מדבר אליהם .
קודם כל , בגיוס לצבא חשובה התרומה , ושיהיה ברור פה לכולם , לוחם בסיירת מטכ"ל לא תורם יותר מלוחם בגולני , אולי המבצעים שהוא עושה קשים יותר , ומסובכים , אבל אין צורך לזלזל בלוחם גולני .
שיהיה פה ברור לכולם, להיות לוחם בגדודים זה גם לא פשוט, הטירונות והאימון המתקדם גם קשים , ואפילו יצא לי לדבר עם לוחם שייטת שאמר שהחלק הקשה בשירות שלו היה הטירונות ( מוזר אה ? ) .
דרך אגב שכתבתי גדודים התכוונתי גם לשיריון , הנדסה , תותחנים , וכל התפקדים הקרביים בצבא ( סליחה עם שכחתי תפקיד כלשהו ) .
להיות בצבא זה כבוד , תזכרו את זה , וזאת זכות , בין אם אתה משרת בגדודים ובין אם אתה משרת בשייטת .
כולם חיילים כולם נמצאים תחת סכנה וכולם תורמים למדינה .
תלמדו להעריך את זה וגם " חס וחלילה " נפלתם בגדודים תהיו גאים בעצמכם (:
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2009, 23:15
  Benyo Benyo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי red-junior שמתחילה ב "רגע,הוא לא צודק בעיקרון של ההודעה שלו?"

התגובה שלו אולי נכונה, אבל הוא ממש לא במקום שהוא יכול להגיד את זה ממנו, למשל :
"ושיהיה ברור פה לכולם , לוחם בסיירת מטכ"ל לא תורם יותר מלוחם בגולני",
"שיהיה פה ברור לכולם, להיות לוחם בגדודים זה גם לא פשוט, הטירונות והאימון המתקדם גם קשים"
"אמרתי כבר קודם , גולנצ'יק תורם בדיוק כמו לוחם בשייטת ."
בלי חלילה להעליב את פותח האשכול, מי הוא שיגיד את כל האמירות האלה, הוא עבר טירונות ואימון מתקדם ויודע כמה זה קשה? הוא רואה דו"חות ומסמכים לגבי התרומה של יחידה כזו או אחרת?
נכון, אין מה לזלזל בלוחמים בגדודים, אבל בחיאת, אתה עדיין מלש"ב.

ישן 24-06-2009, 10:28
  s13_man s13_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.09
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי R&R שמתחילה ב "נכון שלדג תורמים הרבה יותר..."

בס"ד

מאיפה אתה יודע ששלדג תורמים יותר מגולני ?
היית בשלדג ? .
אם אתם אומרים לי לא לדבר על כמה קשה טירונות ואימון מתקדם כי לא הייתי בזה , אתם אל תגידו שיחידות אחרות תורמות יותר מהגדודים כי לא הייתם בשום מקום , בנתיים לאילו יחידות נהרגות חיילים ? בעיקר לגדודים .
אז אל תזלזלו בפעילות שהם עושים , תפסיקו לחשוב שאתם הכי טובים תתגייסו למובחרות ולא תראו את הלוחמים בגדודים ממטר כי מה שהם עושים הוא " גן ילדים " .
מה קשור עם הכינוי שלי הוא שייטת 13 או לא ? אמרתי כבר , אני רוצה להגיע לשייטת , אבל הכי חשוב לתרום למדינה .
צאו מהחשיבה הזאת שככל שאתה לוחם יותר מובחר אתה תורם יותר למדינה , ככה לא תגיעו לשום מקום .
ישן 24-06-2009, 10:42
  Benyo Benyo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.07
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי s13_man שמתחילה ב "בס"ד מאיפה אתה יודע ששלדג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s13_man
צאו מהחשיבה הזאת שככל שאתה לוחם יותר מובחר אתה תורם יותר למדינה , ככה לא תגיעו לשום מקום .

צא מהחשיבה שאתה יודע הכל, אתה עדיין מלש"ב.
אתה לא יודע מי האנשים פה, אתה לא יודע איפה הם משרתים או מה הם עשו.
הגישה של אני יודע פה הכי טוב ועכשיו אני אלמד את כולם, היא לא גישה טובה לחיים.
לכתוב לאנשים, שכנראה שרובם עברו יותר ממך, "ככה לא תגיעו לשום מקום", זה איפהשהו בין ילדותי למגוחך.
"אתם אל תגידו שיחידות אחרות תורמות יותר מהגדודים כי לא הייתם בשום מקום ", ואתה, איפה היית?
אני אפנה אותך לחתימה של המנהל יוסיפון, בגרסא קצת יותר ישנה שלה :אני כותב רק מה שאני יודע, ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
אני מתנצל אם זה נשמע שחצני, אבל אל תבוא להטיף ככה, כשאתה בעצמך עוד לא עברת כלום, וה"ידע" שלך מבוסס על סיפורים

ישן 24-06-2009, 11:12
  R&R R&R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.09
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי s13_man שמתחילה ב "בס"ד מאיפה אתה יודע ששלדג..."

[QUOTE=s13_man]בס"ד

מאיפה אתה יודע ששלדג תורמים יותר מגולני ?מאיפה אתה יודע שלא?
היית בשלדג ? .מה זה חשוב איפה הייתי? העניין שהוא שאני קצת מבין יותר טוב ממך מה יחידה X עושה ומה יחידה Y עושה.
אם אתם אומרים לי לא לדבר על כמה קשה טירונות ואימון מתקדם כי לא הייתי בזה , אתם אל תגידו שיחידות אחרות תורמות יותר מהגדודים כי לא הייתם בשום מקום , בנתיים לאילו יחידות נהרגות חיילים ? בעיקר לגדודים .יא חתיכת ילד מסכן.מה קשור למספר הרוגים בכלל? אם אתה רוצה שאני אקח את זה להשוואות מפגרות אז תבדוק איפה נהרגו יותר חיילם באימונים..תראה שהמובחרות שלך מככבות בזה.
אז אל תזלזלו בפעילות שהם עושים , תפסיקו לחשוב שאתם הכי טובים תתגייסו למובחרות ולא תראו את הלוחמים בגדודים ממטר כי מה שהם עושים הוא " גן ילדים " .תהיה יום אחד בפלוגה ותיקה ותראה מה זה גן ילדים.בוא נראה את השייט האמיץ שקם ב6 בבוקר אחרי שהלך לישון ב1, באמצע שמר שעתיים וקם ב5 לכוננות עם שחר.כל היום עשה 2-4 ב4 מנוחה הייה תורן ב6 בערב התחיל נוהל קרב ו2 בלילה יצא למעצר,חזר ב5 ואחרי תחקיר ומסדר ציוד הלך לישון ב7 בלי להתקלח כמו הוא צריך לקום ב11 שהוא צריך לשמור שעה באמצע.אה כן,ותעשה את כל זה 17 יום רצוף.ואחרי שתעשה ככה 8 חודש עד שיעלה מחזור צעיר תוכל להגיד שזה גן ילדים.
מה קשור עם הכינוי שלי הוא שייטת 13 או לא ? אמרתי כבר , אני רוצה להגיע לשייטת , אבל הכי חשוב לתרום למדינה .
צאו מהחשיבה הזאת שככל שאתה לוחם יותר מובחר אתה תורם יותר למדינה , ככה לא תגיעו לשום מקום .משפט נכון[/QUOTE]

נערך לאחרונה ע"י R&R בתאריך 24-06-2009 בשעה 11:15.
ישן 24-06-2009, 13:54
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s13_man שמתחילה ב "גדודים וסיירות"

בוא נסכם את זה, כי זה ימשך שנים הדיון הזה כמו אלפי הדיונים של "למי יש יותר גדול" ומי תורם יותר.

מי שתורם הוא יותר, הוא מי שמקריב יותר.
מי שהלך לגיבושים והתאמן לפני הצבא, וקרע את עצמו ונמצא מתאים מבחינת אופי, ורמה וכו'.

מי שהמסלול שלו היה ארוך, והוא עבר קריעה במשך שנה וחצי וכו'...

ובתכלס, כל אחד יגיד לך שחיילים כמוהו תורמים הכי הרבה, תותחן יגיד שהגדודים הכי חשובים, ואני אגיד לך שמוד"ש, וצנחן יגיד צנחנים וכו'...
אבל בתכלס...
ככל שהצבא מכשיר אותך יותר זמן למשהו, ככה אתה תורם יותר - ולכן מי שתורם הכי הרבה - טייסים

תקביל את זה לעבודה - לרוב...(ברור שזה לא מטאפורה מדוייקת) מי יימצא בעמדה יותר בכירה מבחינת קריירה, מישהו עם תואר ראשון - שלמד 4 שנים, או מישהו עם תואר שני - שהשקיע באיזור ה7 8 שנים בלימודים?
אותו דבר בצבא, כמה שיותר תתאמן, תוכשר, ותתכונן, כך הפעילות שלך תהיה יותר נקודתית, משפיעה, ומועילה... ובהתאם לזה התנאים שלך יהיו יותר טובים. וזה לגיטימי, שלשייט שעשה מסלול של כמעט שנתיים, יהיה ת"ש מטורף ביחידה, והמון תקציב וכו', וחי"רניק שעשה מסלול של שנה, ויש עוד 10 אלף כמוהו, בוא נגיד לא יהנה מאותה רמת חיים.

אבל זאת רק דעתי...

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 24-06-2009, 14:01
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
תגובה לרוב הכותבים באשכול.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s13_man שמתחילה ב "גדודים וסיירות"

אני חושב שיש מספר דברים שצריכים שיגידו אותם מפורשות - כדי לחסוך דיונים מיותרים.

לוחם חי"ר הוא "חשוב" בדיוק באותה המידה שלוחם סיירת כלשהי חשוב.

ההסבר הוא פשוט: החי"ר לא יכול ללא סיירות והסיירות לא יכולים ללא החי"ר.
הכשרת לוחם סיירת עולה הרבה מאוד כסף (משתנה בהתאם לאיזו סיירת אך לא אומרת כלום לגביי מידת "איכותו" של הלוחם עצמו). אז, נכון, כל לוחם סיירת יכול לעשות את כל מה שלוחם חי"ר עושה - אך לא להפך.

אבל, פשוט אי אפשר להכשיר את כולם להיות לוחמי סיירת. מי שכבש את החרמון, לדוגמה, היו גולני. גם סיירת כלשהי הייתה יכולה לעשות את זה - אם היו לה את אותו מספר אנשים כמו לגולני.
דוגמה קלאסית יותר: מבצע יונתן (אנטבה). לצורך חיפוי והשמדת מטרות משנה חשובות - למבצע הגיעו גם... צנחנים (לא פלס"ר - אלא גדוד 890) וגולני. ביחד עם הסיירות.

אין ספק שהשהייה בשטחים מנעה פיזית עשרות פיגועים וכנראה אפילו יותר. לא הגיוני לשים במחסום או באבטחת התנחלות לוחם סיירת. זה פשוט בזבוז של כסף ומשאבים. מצד שני, אי אפשר שלא לשים שם אף אחד ונוכחותו הפיזית של לוחם החי"ר מונעת ועוצרת פיגועים.

אז מי תורם יותר? התשובה היא פשוטה: מאחר ואין שום דרך שפויה לשפוט - אז שניהם.
לוחם הסיירת נכנס "פעם ב..." למשימה מסובכת יחסית ואוילו לוחם החי"ר יוצא למשימות יותר קלות אך ביתר אינטנסיביות ושוהה פיזית בשטח הרבה יותר.

למען ביטחונינו - אנחנו צריכים את שניהם (הסיירות והחי"ר) ושניהם חשובים לנו ותורמים לנו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:24

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר