לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2009, 07:41
  משתמש זכר הילמאר הילמאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.08
צלם -מצב קשה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הם מזכירים לי את הכפריים האוקראינים"

מה שאמרת נכון. אפרופו אנטישמיות אוקראינית יש לי סיפור שיעמיד לך את השערות. הייתי בטיול עם אישה אוקראינית שנשואה לדני מיוטלנד (שגם הוא אנטישמי והומו!). איך הכרתי אותם זה באמת לא הענין כאן. בקיצור דברנו ואמרתי לה יש אנשים בישראל ששם משפחתם לס (שפרושו ברוסית יער) תראי האנשים כל כך ספוגים תרבות רוסית שאפילו שמות משפחתם הם רוסיים מובהקים. "אי אפשר שליהודי תהיה תרבות רוסית" אמרה הגברת. הם אף פעם לא יספגו אפילו 5% מהתרבות הרוסית, זה בלתי אפשרי. נדהמתי ופניי היו אפורות כשק. כל הטיול התהלכתי מזועזע.
דברתי על דבריה של הגב' עם חבר אחר חצי אוקראיני חצי יהודי שהוא שמע את זה הוא נתק אותי בכוונה. היום הוא מסנן אותי ולא עונה לשיחות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-06-2009, 08:22
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני כבר לא מנסה להרגיש אוניברסליסט
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי הילמאר שמתחילה ב "צלם -מצב קשה"

אבל בלי בושה אני חייב לציין שגם לפני כמה שנים, לפני שהפכתי בדלן די קיצוני, איכשהו מה יש לאוקראינים, או כל כמה עמים דומים אחרים, אף פעם לא ממש עניין אותי. מנסיוני במפגש עמם בערבות בהן הם חיים, אופן המחשבה שלהם פשטני עד כדי כאב ואי אפשר לצפות מהם לתובנות דגולות - לא לחיוב ולא לשלילה... אני מתבונן בהם דרך עיני האנטרולפולוג, ולא דרך עיני קולגה לחברות במין אנושי.

אגב: מזכיר לי לטבי אחד, סטודנט צעיר דובר אנגלית רהוטה ומראה מאוד מערבי (אפילו מוקצן) שהיה מאוד ידידותי אלי על רקע התעניינות משותפת בעניין כלשהו, ובלי שידע מה דעתי על עמו, ועל הליטאים (שחיסלו לבדם את היהודים היושבים בתוכם, אפילו בלי עזרה רבה מהגרמנים. הוא ידע שמוצע משפחת אימי מליטא ושהייתי שם) כנראה ההגיון ה"כפרי" (אין לי ביטוי אחר לתערובת של אנטישמיות ושוביניזם, עם פשטות מחשבה וממש תמימות, שאתה מוצא אצלם). שלו הרגיש צורך להגיד לי משהו כמו "רק שתדע: זה לא שהליטאים והלטבים באמת שנאו יהודים, זה פשוט שאתם היהודים הבאתם את הרוסים למדינות שלנו, והרוסים עשו בנו רצח עם (אצל הליטאים במיוחד להרגיש שעשו בהם רצח עם זה כמעט כמו דת) אז היו כאלה שהגיבו בחריפות"...

סטודנט בן 23, שמנסה ככל כוחו להשמע הכי מערבי שאפשר (עוד משהו שמאפיין את הבאלטיים: בכל מחיר לנסות ולהסתיר את העובדה שהם שייכים למרחב הסאלבי ולהעמיד פנים שהם צעירים מקופנהאגן) אבל מיוזמתו מלמד אותי (יש לציין שלפי ההגיון שלו אני אמור להיון בעל הגיון דומה...) שיש איזה עקרון הגיוני, והסבר סביר (כולל זה ש"היו זמנים קשים") למראות כאלה, ממש מארץ הולדתו:

https://upload.wikimedia.org/wikipe...ssacres_01.jpeg

אני חייב לציין שעד כמה שזה הרתיח אותי (ידעתי כמובן על הדעות הרווחות בקרב העמים האלה), ממש החזקתי את עצמי שלא לענות לו כמו שצריך, או לפחות לאחל לו שרוסיה תכבוש שוב את ארץ מולדתו "ותעשה ממכם בני אדם", אבל הסתפקתי בקור רוח בלענות משהו כמו "טוב, אצלינו במערב לא חושבים בהגיון כזה, ולא מבינים אותו. כנראה שבאמת יש פער בין החשיבה המערבית ובין החשיבה שם במזרח". תתפלא אבל אני בטוח שה העליב אותו יותר מאשר שהייתי אומר לו שהוא בן לעם של רוצחים מקצועיים...

אגב: שים לב שבוויקיפדיה בלטבית אין כמעט ערכים על השואה בלטביה...

ישן 27-06-2009, 16:58
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי הילמאר שמתחילה ב "צלם -מצב קשה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הילמאר
מה שאמרת נכון. אפרופו אנטישמיות אוקראינית יש לי סיפור שיעמיד לך את השערות. הייתי בטיול עם אישה אוקראינית שנשואה לדני מיוטלנד (שגם הוא אנטישמי והומו!). איך הכרתי אותם זה באמת לא הענין כאן. בקיצור דברנו ואמרתי לה יש אנשים בישראל ששם משפחתם לס (שפרושו ברוסית יער) תראי האנשים כל כך ספוגים תרבות רוסית שאפילו שמות משפחתם הם רוסיים מובהקים. "אי אפשר שליהודי תהיה תרבות רוסית" אמרה הגברת. הם אף פעם לא יספגו אפילו 5% מהתרבות הרוסית, זה בלתי אפשרי. נדהמתי ופניי היו אפורות כשק. כל הטיול התהלכתי מזועזע.
דברתי על דבריה של הגב' עם חבר אחר חצי אוקראיני חצי יהודי שהוא שמע את זה הוא נתק אותי בכוונה. היום הוא מסנן אותי ולא עונה לשיחות.

לאשכנזים אירופאיים(לרוסיה,בלורוסיה ואוקראינה קשה לקרא מדינות אירופאיות) יש פעמים רבות שמות גרמניים.למשל אינשטיין=אבן אחת,שניידמן=חייט.כמובן שזה לא אומר,כי נשאי שמות כאלה היו ספוגים בתרבות גרמנית.היסטוריה של נתינת שמות משפחה ליהודי המרחב הרוסי היא די מעניינת,ובכל אופן,לא מדובר בה על ספיגת התרבות הרוסית.הגמוניה פוליטית ותרבותית של האימפריה הרוסית,ועוד כמה מרכיבים.

מעניין לשמוע דברים אלה מפי אישה אוקראינית,כשידוע,שאוקראינים "אוהבים" את הרוסים לפעמים אף יותר מאשר את היהודים.לא סתם במלחמת עולם השנייה הרבה אוקראינים עמדו לצד הפאשיסטים-אלה היו להם למצילים מפני הבולשביזם והקומוניזם-תוצר רוסי ויהודי(ז"ידובולשביזם).
אכן אלה ואלה סלאבים,אבל אהבה גרולה בניהם אין.

יהודים כן! יכלו לספוג וספגו לא רק 5% אלא גם 95% מתרבות רוסית.נראה,כאילו מדובר באישה דבילית בלשון העם,מאיזה כפר,שלא נוטה לבדוק את המידע אותו היא שומעת במדיה.
אין צורך להיות נדהם פה,מאנשים כאלה אפשר לצפות ליותר מזה.

החצי אוקראיני הזה,איזה צד שלו יהודי,ידוע לך במקרה?(סתם מעניין. ועוד הערה:חציים לפעמים יותר יודופובים מגויים טהורים.זה לא חוקיות,אבל זה קיים.)

ישן 27-06-2009, 22:11
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=הילמאר]מה שאמרת נכון...."

העלת כאן נקודה מעניינת ביחס לשמות המשפחה של היהודים באירופה.
כדאי להתעדכן קצת באופן המעניין לפיו נבחרו שמות משפחה יהודים בכתובת הבאה
http://80.244.168.89/Names/jfamilynamesh.asp

ביחס לאנטישמיות, לבורות או לבערות בנושא השואה = ככל הנראה שאין חדש תחת השמש.
אולי הדורות הללו לא "נתברכו" באותה תאוות רצח כמו אבותיהם ואבות אבותיהם ואני מאמין שמדינת ישראל באיזה שהוא מקום משמשת כתעודת ביטוח ליהודים שעדיין מתגוררים בגלות.
יחד עם זאת, הללו יונקים מבטן אמם את יסודותיה של האנטישמיות, מהרגע שבו עומדים על דעתם מלמדים אותם על ערכי הדת לפיה היהודים אשמים במותו של ישו. תמצא את זה בכל אותם מקומות שבהם לדת השפעה מכרעת ובעיקר בקרב העדות הנוצריות אורטודוכסיות (רוסיה , הכנסיה היוונית אורטודוכסית), אני לא מדבר בהכללות, אבל בקרב האוכלוסיות הללו, הרגשות הדתיים חזקים מאד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:06

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר