לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2009, 22:45
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
עזרה בחור שחזר ארצה ונכלא- עזרה

שלום חברים,
חבר בפרום כמה שנים אך בשנה האחרונה הסתפקתי בקריאת האשכולות ולא בלקיחת חלק מהדיונים כאן.

פנתה אלי הערב קרובת משפחה עם מייל שקיבלה מחברה.
המכתב באנגלית אך אני מתרגם לעברית:

"בחור בן 26, אשר בגיל 4 עלה ארצה עם הוריו אך חזר לחו"ל עם משפחתו בהיותו בן 18 (ועדיין אזרח לפני גיוס) חזר לאחרונה עם אשתו הטריה בכדי להקים בית ולהתגייס לצה"ל בעוד שאשתו לומדת במדרשה לחוזרים בתשובה.
כאשר התייצב בלשכת הגיוס הוא נעצר וכרגע במאסר בכלא 4.
אשתו של העצור, אשר לא מתמצאת בעברית במצב נפשי עגום וחסרת עונים, כאשר אין לה מוסג עם מי לדבר או לאן לפנות.
אנא עזרו לנו! למי פונים?? תודה!""

אין לי את כל הפרטים, ואני מצפה מבחור בן 18 שעוזב את הארץ שיידע בדיוק מה הסיטואציה שלו (הסדר עם הצבא וכדו) ואני בטוח שכל המצב הזה לא כ"כ שחור ולבן (אך עם היכרותי עם המערכת ומצבים קודמים ודומים, לא הייתי מופתע עם באמת מישהו פישל כאן ועכשיו יש אטימות מערכת שדופקת אותו) אך בכל זאת, בלי להכיר את כל הסיפור לעומק ובכדי לעזור לצעירה המבולבלת ולמשפחתה שכרגע לא ישנים בלילה כאשר בעלה נמצא בכלא ואין לה מושג מה רוצים ממנה או ממנו, אם יש כאן מישהו שיכול לתת עצה, מספר טלפון לגורם/ משרד או כל דבר אחר שיכול לעזור זה יתקבל בברכה.

הנה ההודעה המקורית, תודה.

__

posting for a friend - please help if you can

"My 26 year old nephew came to Israel three days ago from U.S. with his new
wife, so he could serve in army while she learns in baalat teshuva seminary.
Problem is his parents had made aliya with him when he was 4 years old, and
then left Israel with all their children, including him, when he was 18.

So when he went today to Lishkat Hagiyus to enlist, they arrested him,
because he left Israel when he was 18 without serving.
He is in jail (Keleh Arba) near Tel Hashomer.
Whom do we turn to???
Is there anyone???
You can imagine his wife, who knows little Hebrew, is totally distraught.

Would appreciate any advice etc.

Tizku l'mitzvot!

Z.T

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-06-2009, 23:50
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "בחור שחזר ארצה ונכלא- עזרה"

סיבות, עילות, סיפורים, שחור-לבן וכו' - עזבו כשהוא בר גיוס בגיל 18 וגרוע מכך כנראה עם צו ביד או לפחות לאחר צו ראשון. הבחור נפקד גיוס כשמונה שנים, למה בדיוק ציפה כשהואיל בטובו להגיע ללשכה? מטח כבוד וזר פרחים?

חפשו עורך דין דובר אנגלית ועד אז פנו לסנגוריה הצבאית הראשית ליעוץ: 03-5691729/30 (טלפון), 03-5692193 (פקס). אני לא מאמין שזה יגמר בפחות מבית דין וכמה חודשים בודדים בכלא.

כמו כן לקצין פניות הציבור יש מוקד פעיל 24, אולי ניתן למצוא שם גורם הדובר אנגלית לקשר עם גורמים בכלא.
טלפון רב קווי- 03-5691000

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 28-06-2009 בשעה 23:55.
ישן 02-07-2009, 22:36

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "אז תקרא קודם. הוא גר בארץ עד..."

נכון.
הבחור עלה לארץ כשהיה צעיר וחזר עם הוריו לארה"ב כשהיה בן 18. אני לא מכיר את הפרטים כגון ידיעת צה"ל על העזיבה, האם הוא בכלל היה מודע למה שקורה וכדו.
אני כן יודע שכרגע הוא במעצר ואשתו במצב רעוע ונשמע שכן נפלו לאטימות כל שהו למרות הסכם שהיה עם צה"ל על עזיבתו וחזרתו לארץ ופשוט כמו שאנחנו עושים BEST, משרד אחד לא מכיר את את מה שהמשרד השני עושה ואין שום ת אום בין א"א ובסוף המלש"ב, אשר מבין ABC מקבל XYZ והוא צריך להוציא את עצמו מהבוץ.

כבר אמרתי- מה שמגיע לו מגיע לו, אבל שיהיה לו ולמשפחתו (בעיקר אשתו) את האפשרות לנהל את כל הענין הזה כמו שצריך ושיבינו בדיוק מה קורה; משם ייקחו את זה לאן שצריך.

ישן 02-07-2009, 23:25

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי david-r שמתחילה ב "מילה אחת: "תקשורת""

האמת שזה הדבר הראשון שחשבתי עליו. אבל במקרה שאין לי פרטים, אין על מה לרוץ, כי כמו שכבר צויין כאן כמה פעמים, יכול להיות שהיה כאן משהו במזיד- אבל, כמו שאפשר לקפוץ ישר ולהגיד "ברור שהוא ידע, איזה בן 18 פשוט קם והולך?", אני אומר ההפך- ,איזה בחור פשוט חוזר אחרי 8 שנים בלי לחשוב שיזרקו אותו לכלא?".

נראה לי שזה לא כ"כ שחור-לבן ויש כאן מקרה של 'נפילה בין הכיסאות'. אני בסה"כ מנסה לעזור למשפחתו במקרה שבאמת נגרם לו עוול וכדי לעזור לו להגיע לנקודה א' כדי להזיז דברים ולהגן על עצמו, מה שלא נראה לי שקורה, ובנתיים א"א לא רץ מהמערכת הצבאית כדי לעזור לו ולאשתו להבין מה קרה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:25

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר