לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2009, 20:08
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Frogman שמתחילה ב "More photos"

על אותו כביש ומאותה צומת יצאתי לפני קצת פחות משלוש שנים למלחמה משלי (הרבה פחות קטנה).
שני הT62 הללו צולמו ליד נפח (קצת מעל לסדנה של היום). האם עוד היה שם הטנק השלישי או שהגעתם אחרי שהקיבוצניק הג'ינג'י התחיל לנהוג ותו אל הקיבוץ. אפשר לראות יפה שרק אחד מהם פגוע פגיעה אחת קלילה ולא משביתה.
יש הרבה ויכוחים מה גרם לפגיעה הזאת, אני נוטה להאמין שזו הבזוקה של הצוות של אפי איתם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2009, 21:22
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קוני שמתחילה ב "התכונת לרפול?"

לא. התכוונתי לסגן אפריים פיין וסמל מיכאל רצון ושלושה חיילים מתוך הפלוגה של אביחי בקר שהתפנתה לעליקה. סגן פיין סרב להתפנות ובניגוד להוראת המ"פ בקר נשאר בנפח כשהנשק שאיתו זה מטול בזוקה, מספר פצצות, מקלע מאג והרובים האישיים של החיילים.
פצצת בזוקה אחת החליקה על הצריח של הT62, השניה גרמה נזק קטנטן במיכלי הצד בתובה. החיילים הסורים יצאו מהטנקים, השאירו אותם מונעים וברחו ברגל.
זה היה אחרי התפנות המפקדה של רפול מנפח.
תוכל למצוא פרטים נוספים בפורום ובכתב העיטור של איתם (פיין).

ישן 29-06-2009, 21:03
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Frogman שמתחילה ב "מלחמת יום כיפור מעיני מתנדב אמריקאי - הצילומים"

זו הזדמנות טובה להביא את כתבת הוידאו על דידה (דוד) מנקין מ"פ מחטיבה 697 (חטיבת אורי אור). הפלוגה בפיקודו נלחמה במחצבה מעט מצפון לטנקים הסורים שמובאים בתמונות לעיל וייתכן שהשוטים מילואים שבתמונות הנ"ל שייכים לחטיבה הזו (הם נסעו לרמה על זחלים בדיוק בכביש הזה)

ישן 01-07-2009, 22:19
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "הם בטח השתמשו במה שיש"

כבראה שלא כולם מבינים מה רואים כאן. הטנקים המבולגנים האלה הם ראשוני הטנקים שעלו לרמת הגולן- טיפין, טיפין ובלמו, בכוחוח בלתי אפשריים, את הטנקים הסוריים, שחדרו לכיוון נפח וכמעט הגיעו לעורפה של חטיבה 7. היו אלה כנראה טנקים של חטיבה 679 או 179, או הגדס"ר. מבחינה סטטיסטית , רב הסיכויים שהם לא שרדו את המלחמה, אבל הצילו את מדינת ישראל.
ולשאלותך: בשנת 1973 לא היה מקלע טען קשר, אבל היה קש"פ VRC בטנקים, עם כובעי VRC עגולים וקשיחים.
יש סיכויים גדולים שהטנקים האלה הינם הטנקים המשתייכים לאותה חטיבה שבשנת 2006 נכנסה באופן מביש לעמק עיון, ואשר את התקדמותה לתוך לבנון אנו מעדיפים לשכוח. לוחמי אותה חטיבה ממש, נלחמו במלחמת יום הכיפורים כמעט עד לטנק האחרון, בלמו, בכוחם הדל שתי דיוויזיות סוריות, ויחד עם כוחות אחרים, היטו את גלגל המלחמה לתוך סוריה.
לדעתי, הטנק הלא מזווד שנתמונות הוא טנק שמועבר מהסדנא או מימ"ח אחר וטרם הועמס בזיווד כלשהוא. עובדה שאין לו גם קשר והאיש בצריח לא מצוייד בכובע VRC.

ישן 30-06-2009, 03:11
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
האם קיים תיעוד היסטורי של רק"מ בצה"ל?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Frogman שמתחילה ב "מלחמת יום כיפור מעיני מתנדב אמריקאי - הצילומים"

הדברים ש oxcart כתב בהודעה מס' 22 על גורלם של המצולמים עוררו את סקרנותי.

לכל כלי רק"מ יש מס' צ עליו שלפעמים מופיע בבירור בצילומים ובד"כ אינו משתנה עם השנים, האם כמו במקרים של מטוסים לדוגמא קיימים מאגרי מידע בצה"ל (גם חלקיים) אשר בהם ניתן לדעת מה עלה בגורלו של רכב עם מס' צ מסוים? כמו: הוצא משירות בשנת X או הושבת בקרב מסוים?

דרך אגב, עייט 317 המופיע בתמונה למעלה לא מופיע ברשימות שבאתר מרחב אווירי

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 02-07-2009, 22:49
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "דוגמה טובה לכמה אז לא היה מדובר ב"שמרים" כדבריך."

מסכים, ואין בתגובתי הקודמת ניסיון לסתור את מה שכתבת. אני בעצמי מצר מאוד על הגסיסה האיטית של המג"חים (7ג') עליהם שירתתי, אבל גם קצינים בכירים בחטיבה שלנו וגם הקשנ"ר בעצמו אמר שלצה"ל עדיין יש כמה כוונות לשדרג את הכלים האלה אפילו שהם משרתים רק במילואים, ובכך לסחוט מהם עוד כמה שנים טובות.
כיום, צוותים של סימן 1 עוברים הסבות לסימן 4, והטנקים סימן 1 מוסבים לכלים אחרים כך שיש איזו המשכיות בכל העסק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 03-07-2009, 16:48
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "המגחים אינם "גוססים" . הם..."

למרבה הצער, כאשר כלי מסויים יוצא משירות סדיר ומוחלף בכלים חדשים, זו למעשה גסיסה איטית שלו. אין מה לעשות, לכלי הנ"ל לא יהיו עוד לוחמים טריים שישתחררו מסדיר והתמקצעו עליו. האחרונים ששירתו על מג"חים כבר מזמן עמוק בשירות מילואים, וכשמספיק לוחמים יסיימו גם את שירות המילואים שלהם, גם זה לא יהיה יותר והטנקים יהפכו קרוב לוודאי למטרות. גם כיום יש מטרות שהם טנקי מג"ח, ובגדוד שלי היו לא מעט תותחנים ומפקדים שממש היו צריכים שכנוע כדי לירות בהן - עד כדי כך...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:58

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר