לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-07-2009, 23:36
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
דיון: ארועי שמחות - למה זה הפך להוצאה כספית ותחושת אנטי?

שמעו אם יש דבר אחד שאני שמח שאני לא עם תקן "מבוגר" זה בנושא של ארועי שמחות.
כמה כסף אני חוסך על כך שחבריי עדיין חיילים וצעירים ואינם מתחילים את הסבב של : חתונות , בר מצווה לילד שיבוא , חנוכת בית ורשימה שלא נגמרת ..

ושאני אומר ארועי שמחות אני מתכוון ל : בר מצוות , חתונות , בריתות למינהם וכו' וכו' וכו'

פעם, שאנשים היו בא-מ-ת באים להשתתף בשמחה והיו מתקיימים ארועים צנועים ובנאדם יכול היה לקנות מתנה ולא צ'יק שמן מבלי שהורי החתן יסננו בין השניים בבואך "מה? המז***ן לא הביא צ'יק?!"

הארועי שמחות עם דגש על חתונות נהיו תעשייה של כסף ופאר. שהזוג רוצה ששלהם יהייה יותר גדול ויותר מפואר ופחות אינטימי וצנוע ונושן. וכמובן שעם התאבון גודלים הצ'יקים שהמשתתפים בשמחה צריכים להביא וכך נוצרת הרגשת האנטי לארועי השמחות האלה בשני העשורים האחרונים.

ההורים שלי אפילו שמכר טוב שלהם מקיים ארוע הם הולכים בהרגשת אנטי כי כמה שהמכר יותר קרוב ככה הצ'יק צריך להיות בהתאם. ויוצא שסך הארועים שהם יוצאים אליהם בחודש ההוצאה הכספית שמתלווה לכך פשוט גדולה ומעיקה מנשוא.
וכך לא רק להוריי אלה אני מאמין ויודע שלרוב החברה הישראלית היום נוצרה אווירה של אנטי.
של : " שיט ! יעל , גדי מתחתן תכיני תצ'יק. אה ויעל תבדקי ברשימה שהכנו בארוע שלנו כמה גדי וזוגתו שתחייה נתנו לנו שניתן בהתאם"

אנשים זה פשוט לא לעניין התעשייה המגעילה הזאת. זה דבר זך וטהור שאמור לסמל טוב ואושר ולא אחרת.
אוקיי אז חלקכם יגידו על מה אני מדבר שאין כמו לרשום 600 ש"ח לחבר הקרוב ביום חתונתו . אז אחלה שאתם מרגישים כך . אבל שלוקחים בחשבון את הילדים שיהיו לחבר והנכדים שיהיו ו לחבר שתצטרכו להגיע לארועים שלהם ואת החבר של הדוד ואת האח של האמא זה כבר נהייה הוצאה כספית מעיקה ולא צודקת.

שההורים שלי היו צריכים לרשום 600 ש"ח לפני שבוע בתקופה של מינוס בבנק לחבר הקרוב כי ילדתו מתחתנת ולמרות שאין להם קשר רב אליה היא על תקן "הבת של.." אז הצ'יק נרשם בהתאם

אני? אני מאמין שיגיע זמני לא אקיים ארוע פער . אסתפק בקיום ארועים צנועים בביתי וככה לא הכביד לא עליי ולא על המכרים שיבואו להשתתף בשמחה. אני יעדיף לחגוג לילד בבית ולחסוך ת'כסף על ארוע באולם מיותר לצורך טיול בר מצווה בחו"ל.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 01-07-2009 בשעה 23:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-07-2009, 00:20
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
אחלה הבעיה היא שזה מעגל הולך ומתרחב.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "אם אתה מביא צ'ק במטרה כזאת אז..."

חבר קרוב? סבבה מקבל. מה עם הילדים שיהיו לחבר? הנכדים? החבר של החבר? ההורים של החבר ?

בן דוד שלך דוד שלך? גם יכול לקבל.. אבל נניח ויש לך5 בני דודים תכפיל את זה בממוצע של שלושה ילדים שיהיו לכל אחד מהחמישה . כפול אירועים פוטנצילאים במסלול של כל ילד וילד ויצא לך הוצאה כלכלית כבדה מנשוא..

אתה תהייה מחויב לבוא לרוב הארועים שלהם אז נראה אותך אח שלי גיבור דבר איתי עוד 20 שנה שאני ואתה נעשה סיכום

ועזוב חבר קרוב יהיו לך גם עמיתים לעבודה , משפחה קרובה , משפחה מורחבת ומכרים שונים ממעגלים רבים שיתווספו לך בעתיד והרשימה לא נגמרת..

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 02-07-2009 בשעה 00:25.
ישן 02-07-2009, 00:15
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "דיון: ארועי שמחות - למה זה הפך להוצאה כספית ותחושת אנטי?"

גם אני הייתי שמח בגילך, עד ששני חברים טובים חזרו בתשובה והתחתנו מוקדם , מוקדם מדי אפילו.

אבל כן, כבר ראיתי חברים מרכלים ביניהם האם כדאי להזמין מישהו לחתונה כי בחתונה אחרת הוא נתן מעט, והם קבעו שהאופנה עכשיו היא לתת 250, ו-200 זה סביר בקושי ותלוי בהכנסה הכלכלית של הנותן, וכל מיני סחר מכר כאלו מגעילים.

הודעה מראש- אני מתכוון להתחתן בקרחת יער או בחוף הים עם שני עדים, רב וכלה. ואם היא לא רוצה שתעשה לעצמה אירוע עם המשפחה והחברים על חשבונה, אני הלכתי לשתות בירה.

ישן 02-07-2009, 12:17
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "דיון: ארועי שמחות - למה זה הפך להוצאה כספית ותחושת אנטי?"

אני לא אשכח איך כשהסתיימה הבר מצווה שלי, במקום ללכת לישון, הדודים ואבא שלי התחילו לספור את השקים והמזומן בשביל לראות מה ההפרש בין כמה שעלה כל העסק לבין כמה כסף הזרימו האורחים.

התגובות שלהם - "זה הביא רק ככה וככה", "ההם קיבלו מאיתנו זה וזה ונתנו רק כך וכך" וכו' - עיצבנו אותי כי אני רציתי לעשות מסיבה עם כמה חברים וההורים אנסו עלי את ההפקה הרגילה של אולם עם קרובי משפחה וחברים שלהם.

מאז אני אנטי ארועים באופן כללי. אני הולך רק לארועים שאני ממש מרגיש מחוייב ללכת אליהם. אני שונא את ההתייסרות הזאת מול הפנקס שקים הפתוח כשאתה מנסה למצוא איזון בין לא לצאת מניאק ללא לשרוף משכורת של כמה ימי עבודה.

ישן 02-07-2009, 17:54
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור

אזהרה: ההודעה הבאה כתובה בהכללות. ככה יותר נוח לי לדבר. אני מקווה שתבינו, ולא תתעצבנו שאני מכלילה. ברור שלכל כלל יש יוצאים מן הכלל.

העניינים נראים כ"כ הרבה יותר פשוטים אצל דתיים.
נראה שאצלכם האירוע הוא לכבוד האורחים, לא לכבוד החתן והכלה. הייתי בכמה חתונות של חילונים, ותמיד זה היה נראה שהחתן והכלה עושים לנו טובה (בכיף, לא מתוך תחושות באסה, אבל עדיין עושים טובה) ומכינים לאורחים שלהם הפקה מרשימה עם אוכל טוב, אלכוהול ומוזיקה טובה.
בתמורה, הם מצפים מהאורחים לכסות את ההוצאות.

אני לא אומרת שאצל הדתיים הכסף לא משנה. גם אצלנו (למרבה הצער) יש הרבה אנשים שחושבים שצריך לכסות על עלות מנה.
אבל אצלנו (להרגשתי ומנסיוני האישי) האירוע נעשה לכבוד החתן והכלה. זה כמו מסיבת הפתעה לכבודם, אבל בלי ההפתעה... יש הופעות של החברים (בניגוד לחתונות של חילונים שהייתי בהן, שם היתה הופעה של החתן והכלה לכבוד האורחים. אבסורדי בעיני), יש אוכל נחמד (מגעיל, לטעמי, אבל רוב האנשים חיים איתו בשלום) במחיר הגיוני (אצלנו 150 ש"ח למנה זה די הרבה. אצלכם 200-250 זה הבסיס), יש מוזיקה מקפיצה, ויש המון אורחים שהגיעו במיוחד כדי להשתגע, לצרוח, לחבק, לבכות ולרקוד עם החתן והכלה, שידעו שכל האוהבים שלהם נמצאים איתם ביום הגדול.
בקרב חוג החברות שלי גם יש הרבה פעמים התלבטויות האם לבוא לחתונה, אבל ההתלבטויות תמיד נראות ככה:
"יש לי כ"כ הרבה מה לעשות, מבחנים/עבודות/ילדים וכדו', ומצד שני - אני אאכזב את הכלה ולא אבוא?!" או במקרים מסויימים אפילו: "אבל מה, אני מפחדת שלא יהיו מספיק אורחות שירקדו עם הכלה, לא נעים לי להבריז".

לא פלא שאצלנו יש מושג מקובל שנקרא "מנות משמחים". מדובר במנות זולות לאללה (תלוי עד כמה הן שונות מהמנה הרגילה. אבל זה נע בין 40 ש"ח למנה, לבין כ-30 ש"ח מתחת למנה של שאר האורחים) שמיועדות לחברים ולחברות הצעירים שבאו כדי לרקוד ולשמח, ולא כדי למלא כרסם בשר. הם במילא רוקדים רוב הזמן, וכשמלצר יעבור בין השולחנות הם לא יהיו באיזור, אז בשביל מה לנסות להאביס אותם?
זה די מרגיז, כי בסה"כ לצעירים הכי קשה להגיע לאירועים (אין להם רכב, בד"כ), והם גם "עובדים" הכי קשה. בניגוד לחברות של הסבתא, הם אשכרה משתוללים ושרים והכל. אז צריך לפרגן להם באוכל טוב, לא? מצד שני, אם נותנים משהו הגיוני שירענן אחרי הנסיעה הארוכה, אפשר לצפות שהחברים יאכלו בבית ויבואו על בטן מלאה, כי הם מבינים את הקושי הכלכלי והם באמת לא באו בשביל לאכול.

ולכן גם מובן איך אנחנו יכולים להגיע לאירוע עם מתנה שעולה בין 150 ש"ח (אם אתם זוג נשוי ששניהם באו לחתונה) ל-40 ש"ח (אם כל הכיתה אספה יחד כסף לקנות ביחד מערכת <מוזיקה> בעלות של 500 ש"ח).
כי באנו כדי לשמח, לא כדי שישמחו אותנו.

[וסביר להניח שאת כל הנ"ל כבר אמרתי באשכול הקודם שהיה בנושא הזה.]
ישן 02-07-2009, 17:55
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
אז ככה, לחתונה של עידו הבאנו: 2 כיסאות ים/מרפסת, ערסל, אוהל, ואולי מחצלת ים, אני כבר

לא ממש זוכר...)0-:...הבעייה העיקרית הייתה לעטוף....(-:
לחתונה של דנישי - קנינו סיר ענק ומשובח.
לחתונה של עינת - קנינו מכשיר להכנת קפה/תה כזה,ו 2 כוסות איכותיים.
לבר מצווה של אראל - שק שינה ואוהל
והכל בחודש וחצי האחרונים בלי עין הרע, שירבו שמחות בישראל
בקיצור בלי צ'קים/מזומן...

עריכה:
ולחתונה של נטע הבאתי 234 ש"ח ו56 אג"ח....

אם לא מספיקים לקנות מתנה אז נותנים צ'ק...

הייתי שמח אם לחתונה שלנו היינו מקבלים אך ורק מתנות (גם 1000 ש"ח זו מתנה)

נערך לאחרונה ע"י שונרא1 בתאריך 02-07-2009 בשעה 18:24.
ישן 02-07-2009, 23:26
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...

אם אתה באמת רוצה להשפיע ולא רק להוציא תסכול, תוציא עצומה. בסופו של יום הבעלי גני אירועים עלו על זה שבישראל כל שטות זו חגיגה מפוארת שחייבים לבצע, הרי איך לא תבצע ברית מילה באירוע משפחתי? או בריתה שטותית? או חתונה שלוליינים יקפצו מהאוויר, ובר מצווה עם רקדניות סלסה מוזרות... הם עלו על הבעייה של הישראלים שהם מחוייבים לבצע את האירועים האלו בגלל הדת, והעלו מחירים, והמשיכו לעלות. בסופו של דבר, אין שום הצדקה לזה, גם אם אתה מזמין 500 איש לאירוע, זה לא אמור לעלות יותר מ200 לאדם, ולמקום עצמו אני חושבת שהמחירים שהם נותנים כיום הוא מוגזם. אז נתתם מלצרים ואוכל, נו ו? את מי שעושה את המוזיקה, והצוות צילום, והרב, אתם הבאתם, לא ?@!

אז כן, יש לנו בעייה גדולה עם האירועים האלו, אבל הסיבה היא פשוטה - בעלי אירועים שרואים בכל לקוח כהזדמנות לשבת על הר של כסף. ואין לנו ברירה אלא לשלם מספיק כדי לכסות 2 מנות {כבר 400} ועוד לתת תשלום מספיק להתחלת חיים משותפים... אצלי במשפחה צ'קים לאירוע זה לא פחות מ1000 שקל. וזה מכביד. וזה מעיק. ואתה צודק. ובסופו של יום, אני רוצה לראות בחורה אחת שתבכה מהתרגשות בחתונה בסרט שמפוצצת בעלויות של בולשיט, ולא תבכה בחתונה צנומה של שני אנשים שחולקים את אהבתם עם משפחתם.

ואגב, אני בת 21 וחברה טובה שלי שקטנה ממני בחצי שנה מתחתנת עוד 4 חודשים... אז אל תמהר לשמוח, כי לאחרונה מתחתנים מהר יותר.
תות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-07-2009, 01:04
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile

אני איתך בקטע הזה, אני לא מבין את הקטע הדבילי הזה שאני צריך לשלם בכניסה כי הזמינו אותי לאירוע,
אני דוגל בסברה שמי שמעוניין לארגן חגיגה ולהזמין אנשים לחוג איתו, לא צריך לכפות עליהם לחלוק עימו את ההוצאות.

וגם מעבר לקטע שאנשים מתחילים לחשב צ'קים כמדד לאיכות של חברות או היכרות עם אדם,
זה הפך להיות קטע ציני להחריד, הכספת בכניסה, שני האבות שעומדים כמו שומרים בכניסה לאוצר פרעה,
זה ביזארי, וזה מגעיל. ופעם זה לא היה ככה, פעם אי מתן טיפים לא היה עלול לגרום לך לקבל "טיפול מיוחד" במשלוחים,
פעם אם לא באת עם צ'ק לחתונה, אז באת עם טוסטר, או משהו צנוע,
וגם אם לא, לא קרה כלום, וכשהיית מביא סכום כסף, היית מביא כמתנה, ולא כהתניה חברתית.

זו אכן התבהמות של מה שהתחיל פעם כמחווה של רצון טוב,
והפך למסחרה ולציפיה אוטומטית ממוזמנים להתחלק עם החוגגים בהוצאות שהם בחרו.
ועוד משהו! אם כבר אני משלם על האוכל, למה שאתם תבחרו אותו בשבילי?
תחשבו על זה רגע, אתם מוציאים 300 שקל על ארוחה ואין לכם אפילו זכות לבחור מה יהיה בה או מי יכין אותה...
ישן 07-07-2009, 23:19
  asharuf asharuf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06

אירועים זו מכה ולצערנו יש המון
זה הכי מעצבן שאתה תפרן וצריך לתת לחבר טוב סכום שיהיה מכובד
ושיעזור לו ולא סכום שיכסה את הארוחה במקרה הטוב
ובמקרה הגרוע תכסה רק את הבר
אם אנשים היו פחות אובססיבים לכל עניין החתונה (וכאן הבנות נכנסות לתמונה)
ולא מחפשים את הכי טוב שזה אומר הכי יקר ל5 דקות בחיים
או מביאים לבעלי האולמות סיבה מספיק טובה להעלות את המחירים
ולא להיות יותר הגיוניים

בקיצור לא ללכת לירועים פתרון טוב
לצערנו לא יעיל
כי לכולנו יש חברים או שלא

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:03

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר