לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-07-2009, 18:24
  אחוול אחוול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.08
חייל לבג"ץ: צה"ל מביים חדירות, ומחזיר פליטים

ארגוני זכויות אדם עתרו לבג"ץ כדי לבטל את נוהל "החזרה חמה" ולחיזוק טענתם הובא תצהיר מחייל מילואים ששירת בגבול מצרים בחודש שעבר. הוא כתב שצה"ל התכוון לביים חדירה כדי להחזיר את הפליטים, אך הדבר בוטל ברגע האחרון אביעד גליקמן פורסם: 02.07.09, 18:44

צה"ל מביים חדירות ממצרים לגבול ישראל, כדי להסגיר פליטים שחצו את הגבול" - כך טוען חייל מילואים ששירת לאחרונה בגבול מצרים, בתצהיר שהוגש היום (ה') לבג"ץ על-ידי ארגוני זכויות אדם.

לפני כשנתיים הגישו ארגוני זכויות אדם - האגודה לזכויות האזרח, המרכז לפלורליזם יהודי, עמותת רופאים לזכויות אדם ומוקד סיוע לעובדים זרים - עתירה לבג"ץ, בה הם ביקשו
להורות לשר הביטחון להימנע מהחזרת פליטים למצרים מבלי שיגישו בקשה באופן מסודר למקלט או שיערך להם שימוע לפני הוצאת צו הגירוש, בנוהל "החזרה חמה". העותרים מאשימים את ישראל בהפרה בוטה של התחייבותה לפעול על-פי נוהל שנקבע למקרים מעין אלו. הם גם מזהירים כי הדבר עלול להוביל לגירוש מבקשי מקלט למקומות בהם צפויה להם סכנת חיים, עינויים וכליאה בתנאים לא אנושיים.

בתצהיר כתב חייל המילואים כי הוא שירת בחודש האחרון בגזרת הר חריף שבנגב. לדבריו, ב-7 ביוני נתפסו בגזרה עשרה אנשים שעברו את הגבול ממצרים והועברו לבסיס עורפי בו יושב הגדוד. יום לאחר מכן נתפסו עוד מספר אנשים ולאחר עוד יומיים הגיעו עוד שישה פליטים, ביניהם אשה וגבר שנורה ונפצע בבטנו על ידי המצרים בזמן שחצה את הגבול.

החייל סיפר כי לילה לאחר מכן אמר להם סגן מפקד החטיבה, כי הם עומדים להחזיר את כל הפליטים שנכנסו על ידם בימים האחרונים לתחום מצרים וביקש מהתצפיתניות לוודא שאין במקום שוטרים מצרים בעת הפעולה ולהתריע במכשיר הקשר אם הם מתקרבים למקום.

"אחת התצפיתניות שאלה האם אנו מחזירים גם את האשה שנתפסה והסמח"ט אישר", כתב החייל בתצהיר. "התצפיתנית שאלה האם הוא יודע מה עלול להיות גורלה של אשה, כאשר היא מוחזרת. הסמח"ט השיב שהוא נמצא בגזרה הרבה זמן ולא נתקל במקרה בו הייתה בעיה".

"צעקו כאילו גילו חדירה"

החייל כתב כי הוא שאל את הסמח"ט האם הדבר חוקי ומדוע ההחזרה נעשית כפי שנעשית. הקצין השיב כי רשמית מצרים אינה מוכנה לקבל את הפליטים בחזרה לתחומה, אולם יש סיכום בדרגת השטח לפיו אם מדובר בהחזרה חמה של מי שנתפס על הגדר או מיד לאחר שחצה את הגבול - הם יקבלו אותו לידיהם. אולם, אם מדובר באנשים שכבר שהו בישראל הם אינם מקבלים אותם בחזרה.

לדברי החייל, צה"ל ניסה לדחוף את קבוצת הפליטים חזרה לשטח מצרים ואז לירות לאוויר פצצות תאורה ולצעוק כאילו גילו חדירה, כדי להתריע למצרים שצה"ל זיהה אנשים חשודים. אולם, ברגע האחרון הדבר בוטל בעקבות התרעת התצפיתניות כי השוטרים המצרים מגיעים למקום.

החייל סיפר על מקרה דומה נוסף שבו נתפסו עשרה אנשים בסמוך לגבול: "כאשר האנשים הבינו שאנו עומדים להחזיר אותם לידי השוטרים המצרים שהגיעו למקום, הם התחילו לבכות ולהתחנן.

לא הבנו את השפה בה דיברו, אבל היה ברור שהם פוחדים וזה היה נורא. התעלמנו מתחינותיהם והעברנו אותם לשוטרים המצרים שהיו מהצד השני של הגדר".

לדברי החייל, האירועים להם הוא היה עד הותירו בו תחושה קשה ביותר. "חונכתי על הדימוי של צה"ל כצבא מוסרי וקשה לי ליישב את האירועים שהשתתפתי בהם עם התדמית הזאת. אני רואה חשיבות במתן תצהיר זה כדי למנוע מצב בו המציאות בשטח תעביר לחיילים הסדירים מסר המותיר לזלזל בחיי אדם".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3740584,00.html

Kill Them All, Let God Sort Them Out

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-07-2009, 19:11
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אחוול שמתחילה ב "חייל לבג"ץ: צה"ל מביים חדירות, ומחזיר פליטים"

נשמע מעוות לגמרי. למעשה אני דיי בספק אם כל מה שהוצג כאן נכון, כי אני קצת מכיר את הדברים והם לא כך לפי היכרותי.
לגמרי במקרה, מהראשון ליוני ועד ל-15 ליוני הייתי במילואים במקום הנ"ל בדיוק. הפלוגה שלי תפסה את הר שגיא, שהוא כידוע חופף בגזרה מדרום להר חריף.
עשינו מארבים, תצפיות ומה לא. לפי מה שידוע לי יש נוהל ברור מאוד לגבי מה שעושים עם אנשים שנתפסים - יש מה שנקרא נוהל זיכוי חם. תופסים מסתננים (שהמצרים אגב לא עושים שום דבר כדי למנוע את כניסתם לישראל), בודקים אותם מול האו"ם האם הם פליטים או מבקשי עבודה. פליטים אוספים אלינו, מבקשי עבודה לוקחים ליד הגדר, מרימים תאורות (סימן מוסכם עם המצרים) המצרים באים ואוספים את הפליטים אליהם וזהו. זה בדיוק מה שקרה אגב, באחד הימים שהייתי 500 מטר מהאירוע (אבל לא ביום שננקב בכתבה). הגיעו מסתננים, נראו מסכנים מאוד. נבדקו, נמצאו כמחפשי עבודה, נתנו להם קצת מים ולחם, הם הובאו לגבול, ליד עמדה מצרית (שלא רחוק ממנה הם הסתננו לישראל) הרימו תאורות והמצרים הגיעו לקחת אותם לאחר כמה דקות. זהו. ככה זה עובד פחות או יותר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 02-07-2009, 19:42
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "נשמע מעוות לגמרי. למעשה אני..."

כמה עובדות פחות מוכרות לגבי ה"פליטים הסודאנים":
1) רובם לא מסודאן כלל - להערכתי פחות מ-10% מהמסתננים שהגדוד שלי תפס בתע"מ היו מסודאן. היו מחוף השנהב, מאתיופיה, מקונגו ומאריתריה.
2) הם משלמים כסף רב לבדואים שמובילים אותם לגבול. במקרה אחד, סיפרו מסתננים ששילמו 1,700$ לאדם!
3) המסתננים שוהים במצרים תקופה ארוכה (בין 3 ל-5 שנים בממוצע אצל אלה שנתפסו אצלנו) ע"מ להרויח את הסכום הנ"ל.
4) רובם המכריע (שוב, ע"פ הנסיון של הגדוד שלי) אינם "פליטים" במוהן המקובל של המילה - הם לא נמלטים מאימי מלחמה או רדיפות כלשהן. מדובר ב"מהגרים", אנשים המחפשים עתיד טוב יותר להם ולילדיהם (אני לא טוען שזו לא מטרה לגיטימית - להפך - אלא רק מבקש לתקן את הרושם שנוצר בתקשורת כאילו מדובר בגל של פליטי ג'נוסייד מדארפור).
5) בשנים האחרונות ישנה תופעה של "חבר מביא חבר" - מסתננים שהשתקעו כאן מסייעים לחבריהם להגיע לארץ.

http://www.baking.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:59

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר