לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2009, 00:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
קטעים חידה לא לותיקים

מה "אין להשליך בַּדלִי"?

החידה אינה מיועדת למי שהיו קצינים, נגדים או חיילים בשנות החמישים, השישים, השבעים והשמונים או לבני משפחותיהם וכן לכל מי שנסע אי פעם בריקשה, פיזו 404, 405, שברולט, פורד או סוואנה צבאיות או כל טנדר ורכב מסחרי צבאי אחר.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 05-07-2009 בשעה 00:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2009, 01:22
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב ""אין להשליך בדלי סיגריות..."

נו טוב.
היה שלט מאד משונה ל אמייל לבן באותיות אדומיות חרוטות בשלוש שורות כך:
"אין להשליך בדלי
סיגריות וגפרורים
החוצה דרך החלון"
דיברתי עם הבחור שחרט את השלטים עבור חיל האספקה הוא מנסה לאתר לי שלט שאולי נותר לו במחסן כדי שאוכל לצלם.
בתור ילד תמיד חיפשתי את הדלי ולא הצלחתי להבין למה רוצים שנלכלך ונזרוק את הסיגריות והגפרורים החוצה דרך החלון

ישן 06-07-2009, 19:22
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
היו גם היו...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "נראה לי קצת מוזר..אני לא זוכר..."

הפורד הזאת שבתמונה שהעליתי שימשה כניידת משטרה בתחילת שנות ה- 60 !! - בטוח בכך. היא זכורה לי היטב!! זכורה לי היטב גם "הסירנה" על גגה והצפירה שהשמיעה. (אגב הסירנה הזאת היתה מבוססת על סיבוב מהיר של מפוחית גלילית כמדומני... כנער של אז מצאתי בפרטים הללו עניין טכני)

את ניידת הוויליס בשרות המשטרה (צורתה היתה "מרובעת" יותר) אני זוכר היטב גם כן אולם (וכאן תאי זכרוני אינם משתפים עמי פעולה...) - דומני שהויילס קדם לפורד. דומני שהוויליס שימשה את חיל הרפואה גם כן...?
ישן 05-07-2009, 18:42
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "באוטובוסים בבוסטון עדיין..."

מה אתם יודעים............ באוטובוסים הצרפתיים - השסונים - היו חוט מיוחד עם פעמון בקצה.
ואם מישהו היה מצלצל יותר מפעם אחת. היה סיכון רציני שנהג היה עוצר את האוטובוס באמצע הכביש וצועק על הפרחח.

ואתם זוכרים את האוטובוסים עם הכרטיסן מאחורנית (קו 4 וקו 5) הנהג שהיה נוסע רק לאחר צילצול בפעמון של הכרטיסן.

ואת האוטובוסים עם הדלתות הקפיצייות שהייתה צריך להיות בריון רציני כדי להשאיר את הדלת פתוחה.

אבל השיא היה באוטובוסים של שנות החמישים, שבמקום ווינקר,,,,,, הייתה ידית מיוחדת שיצאה מחוץ לאוטובוס, וסימנה על כך שהנהג רוצה לפנות.

אך......... היו זמנים במערב
ישן 06-07-2009, 17:52
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

ממליץ לפתוח אשכול נפרד...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "מי שלא נסע בסטודיבייקר, או..."

דומני שניתן יהיה לעטוף את האשכול הזה בנייר עיתונים ישן, ולהעבירו ב"דואר הצבי" לפורום "נוסטאלגיה" הקיים אי שם ברשת.

האשכול הזה מעניין. שמא ננצל את עובדת נגישות הפורום לחברים להם מידע מורשתי חשוב ?

ולפני שמישהו מרים חרב, מחזיר את כולנו למוטב, ומשלח את חלקינו לבין האבות הקרוב, יהיה זה מעניין אם מישהו יטרח ויארגן את המידע הזה לטובת המורשת הצבאית דווקא. מידע בתצורת טבלה כמו זאת:

שנים..... רכב,..... מודל...... בשימוש קצינים בדרגות....... בשימוש מנהלתי ביחידות .....

מעניין יהיה גם ללקט תמונות שייתכן ומצויות בבוידם של חלק מאיתנו. כוונתי בעיקר לתמונות בהן נראה הרכב הספציפי שבטבלה בשרות צה"ל (ולא - אין כוונתי לתמונת רכב כזה עליו נשענת הדודה מאמריקה באוהיו...)

מעבר לכך - ניתן יהיה לשתף אותנו בסיפורים המתייחסים לרכבים שבטבלה (ואם יש אגדות אורבניות - גם הן מעניינות אולם רצוי לציין זאת)

כוונתי כאן כמובן לרכבים מנהלתיים ולא לרכבים מבצעיים.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 06-07-2009 בשעה 18:00.
ישן 06-07-2009, 19:05
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

לכן שאלתי...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "היה טנדר גלאדיאטור, קודמו של..."

ה- Lark Studebeaker בה נסעתי בעיקר בדרום ובסיני, וכן - אף נהגתי בה לא פעם נלווה לאלוף, היתה בשרות אלופי צה"ל במחצית השנייה של שנות ה- 60. זו היתה מכונית השרד של האלופים דאז.

ניתן למצוא ברשת תמונות רבות של דגמיה אולם אני מעדיף שלא להעלות כאלה לכאן מכיון רצוי שמישהו יעלה תמונות של הרכב הזה מצה"ל של אותם הימים. לי אין התמונות וחבל. בעבר ראיתי תמונות שכאלה באתר "חברה" שמשום מה "התאדה" לו בעת האחרונה.... מה שנשאר ממנו איינו מצדיק את קיומו....

אתר מעניין:
http://en.wikipedia.org/wiki/Studebaker_Lark
ישן 06-07-2009, 21:37
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "חשבתי שאסתבך..."

זה בית נבאללה כמובן.
עדיף לא להקליד בחושך ועייפות.

המוזיאון סגור לאזרחים ובכלל זו כנראה קפריזה של נגד במרכז הובלה ולא משהו מסודר.

התוצאה הראשונה בחיפוש יוסיפון יחד עם בית נבאללה בגוגל נתנה לי את האשכול שבו פירסמתי את דבר קיומו של המוזיאון.
הנה הקישור.
נראה לי שכדאי להמשיך שם את הדיון ההיסטורי. יש שם (מעט מאד) תמונות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:27

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר