לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2009, 15:14
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
בבחינה: אפשרות שתותח 30 מ''מ יותקן ב''נמר'

בבחינה: תותח יותקן ב"נמר"בזרוע היבשה יערכו בתקופה הקרובה סדרת ניסויים שתבחן את השימוש בתותח מתוך נגמ"ש המרכבה, כל זאת במטרה לאפשר ללוחמי החי"ר לפעול בעצמאות רבה יותר מול איומי חי"ר, מבלי להיעזר בטנקים

בזרוע היבשה נבחנת האפשרות שבנגמ"ש המתקדם של צה"ל, ה"נמר", יותקן תותח בקוטר 30 מ"מ. התקנתו תקנה לכלי יכולות חדשות, כגון פריצת מבנים המשמשים כמסתור ויכולת לכוון ירי לגובה בזווית חדה מאוד ובכך, תאפשר לכוחות החי"ר לפעול בעצמאות רבה יותר מול איומי חי"ר, מבלי להיעזר בטנקים. נתוני המטרה יוזנו בתותח באופן אוטומטי בעזרת מערכת השליטה והבקרה שב"נמר".

לוחמי גדוד מחטיבת גולני שבימים אלה מסיימים את הכשרתם על ה"נמר", תרגלו עד כה שימוש במקלע שבעמדת ה"קטלנית" מתוך ה"נמר", ובזרוע היבשה שוקלים אם להחליף את המקלען שב"נמר" בתותחן. לשם כך תערוך הזרוע בתקופה הקרובה סדרת ניסויים שתבחן את השימוש בתותח מתוך ה"נמר".

בכל מקרה, תכולת הכלי, המאפשרת לשאת 12 לוחמים, בהם שלושה בעלי מקצוע (מפקד "נמר", נהג ומקלען/תותחן) ותשעה לוחמי חי"ר, לא תיגרע, מכיוון שגם אם יוחלט להתקין ב"נמר" תותח, הוא יימצא כולו מחוץ לכלי ולא יחדור אל פנים הנגמ"ש כלל.

"אם יותקן תותח ב"נמר" לא נצטרך לשעבד את הכלים האחרים לרגלים", מסביר רב-סרן שלומי בן-לולו, ראש פרויקט "נמר" במפקדת קצין חי"ר וצנחנים ראשי. "אני לא רוצה שהטנק יעזור לי מול איומי חי"ר, אלא שטנקים יתמודדו מול טנקים וחי"ר מול חי"ר. עוצמת האש הזאת תשדרג את יכולות החי"ר".

התותח, אומר רס"ן בן-לולו, יכול להפוך את ה"נמר" לכלי כמעט מושלם. יכולות העבירות, השרידות, המהירות והניידות – כולן עולות פי כמה על אלו של ה"אכזרית" ושל נגמ"שי החי"ר האחרים שבשימוש צה"ל, ומרגע שה"נמר" יהיה חלק משדה הקרב יוכלו כוחות החי"ר והשריון לפעול ב"שילוביות" אמיתית, מבלי שכוחות השריון יצטרכו להמתין לכוחות החי"ר במהלך הקרב.

ה"נמר" יאפשר לכוחות הרגלים להגיע ממש עד לאיום ולהשמידו כשהנגמ"ש סגור לחלוטין, מבלי שיצטרכו הלוחמים אפילו להוציא את ראשם מן הכלי, וזאת בעזרת מצלמות 360 מעלות, מערכת שליטה ובקרה מתקדמת ומערכות נשק ממוחשבות. בנוסף, מערכת השו"ב שב"נמר" תאפשר למפקד האוגדה ולמח"ט להיות בקשר ישיר ולצפות בהתקדמות של כל כיתה וכיתה שברשותה "נמר" באופן בלתי אמצעי.

http://dover.idf.il/IDF/News_Channels/today/09/07/0401.htm

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2009, 22:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "רק לגבי התול"ר - לנגמ"שי..."

ותחמושת, איפה תשים? על הברכיים של הלוחמים? הכלי גם ככה צפוף, ועם ציוד הלחימה של החיילים הוא עוד יותר צפוף. להכניס תחמושת טילית ותחמושת תותח יבוא בהכרח ע"ח סד"כ נישא בכלי, וזה כל הפואנטה - לא טנק בכסות נגמ"ש, אלא נגמ"ש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-07-2009, 22:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ותחמושת, איפה תשים? על..."

הכלי לא צפוף נקודה!
גם עם ציוד של לוחמים לשבוע שהיה ולחימה.
תךחמושת יושבת במחסנית ענק היקפית מסביב לתותח ונמצאת מחוץ לכלי. בניגוד לשאר הגולשים כאן אתה גם ראית תמונה.
אני לא יודע מה לגבי מחסנית נוספת, ייתכן שכלי עם תותח יסחוב מחסנית נוספת או שתי מחסניות נוספות והן יבואו במקום לוחמים בבטן.

נראה מה אפשר לעשות לגבי התמונות של התותחים המיועדים והמחסניות. על כל פנים אפשר כבר לומר שהכיוון מזכיר את עמדות ה30-25 מ"מ המוכרות בעום וגם אצלנו בכלים אחרים (כשהצריח לא נכנס לתוך הכלי בכלל). תנו לדמיון להשתולל, בעיקר של ראלף.

ישן 05-07-2009, 23:36
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז ברשותך אחזור על שאלתי..."

ראה את התמונה שהביא פייר בול שנדמה לי ש... אתה צילמת!
יש תמונה של הדמיה של נמר מודפס על קאפה ענקית ומעליו מורכב צריח דומה עם מחסנית 30 מ"מ שכזו.
ככל הזכור לי התותח הוא 30 מ"מ של בושמאסטר ומקלע מאג מקביל. בתמונה של פיירבול אפשר לראות יפה את סבך מוליכי השירשור של המאג מעל לתותח.
איפה ראלף שיספר לי שהצריחון הזה שונה מהצריחון של הפומה?
השינויים היחידים הם קוסמטיקה ובמדבקה של המותג של היצרן...

ישן 06-07-2009, 00:13
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "גם אותה לבני צילם. אם כבר אתה..."

תמונת הקאפה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
כך ייראה RCWS-30 על הנמר
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הדמייה חביבה: מערכת אמיתית על תובה מדומה (תמונה בגודל כמעט 1:1). נותן הבנה איך זה (אולי) ייראה...

לבני:

שימו לב לתמונות של צריחונים 30 מ"מ שנוסו בעבר על אכזריות ופורסמו פה (קישור לאשכול)

* התמונות אושרו לפירסום ע"י הצנזורה

ולצריחון טייפון שהותקן ע"ג M113 שכונה משמיד ועבד בעזה

אל לא התמונות החדשות בהן אוכל לטפל רק בבוקר

ישן 07-07-2009, 19:15
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז ברשותך אחזור על שאלתי..."

התותח לדעתי יהיה מסוג MK-44 BUSHMASTER של חברת ATK האמריקאית

30/40mm Mk44 Bushmaster
Automatic Cannon
PHYSICAL DATA
Length . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .134.05 in (3,405mm)
Width . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .13.5 in (343mm)
Height: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .15.43 in (392mm)
Receiver Weight . . . . . . . . . . . . . .122 lb (55.3 kg)
Feeder Weight . . . . . . . . . . . . . . .69 lb (31.3 kg)
Barrel Weight . . . . . . . . . . . . . . . .153 lb (69.4 kg)
Total Weight . . . . . . . . . . . . . . . . .344 lb (156 kg)
Recoil . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .8,000 lb (35,584 N)
Power Required . . . . . . . . . . . . . .1.0 horsepower
Clearing Method . . . . . . . . . . . . . .Cook off safe, open bolt
Safety: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Absolute hangfire protection
Case Ejection . . . . . . . . . . . . . . . .Forward
PERFORMANCE DATA
Rate of fire . . . . . . . . . . . . . . . . . .200 rounds per minute
Feed System . . . . . . . . . . . . . . . . .Dual feed, integral to weapon
Ammunition . . . . . . . . . . . . . . . . .Fires all NATO standard 30mm x
173 and the new Super 40 ammunition and ABM
The Mk44 has become the weapon of choice for the world's
medium caliber fighting platforms to include ground vehicle, naval
and aircraft applications. It has proven performance featuring dual
feed Chain Gun® technology. It can fire all types of 30mm x
173mm ammunition; can be chambered for 30x170mm Rarden and
is capable of being easily converted to fire Super Forty 40mm
ammunition for built in growth capability.
ישן 06-07-2009, 11:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הכלי לא צפוף נקודה! גם עם..."

אני לא מדבר על מחסנית ל-30 מ"מ. אני מדבר על הוספה של תותח גדול קוטר וטילי נ"ט כפי שגילגמש הציע. אני גם יודע כמה ציוד אישי כיתת חי"ר נושאת, וזה ממש לא מסתכם בתד"לים...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-07-2009, 22:15
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אתה בטוח של BMP 3 יש תחמושת תול"ר 100 מ"מ ?...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "רק לגבי התול"ר - לנגמ"שי..."

אתה בטוח שאתה לא מתבלבל דווקא עם ה BMP 1 שמסוגל לשגר תחמושת רקטית/תולר אך בקוטר 73 מ"מ?...
אשמח לקישור בעניין הזה !

בכל אופן - התקנה של צריח עליו תותח 30 מ"מ + תול"ר מקביל +יכולת לשיגור טילי נ"ט מהקנה, תהפוך את הנגמ"ש הזה לצריח ממונע ופחות לכלי שמיועד לנשיאת חי"ר !
תחמושת לתול"ר 106 מ"מ היא לא ממש "צנועת מימדים" ולמעשה מקבילה כבר בתכונותיה ומימדיה לתחמושת טנק 105 מ"מ....
אז בעצם מה יצרנו כאן?..
נגמ"ש או טנק לכל דבר?...

ועוד לא דיברנו על הטווח הנמוך של תול"ר ה 106 ועל כך שזו תהיה פעם ראשונה שקנה שכזה ישולב בצריח חשמלי עם מערכות נשק נוספות !
טעינה של תול"ר שכזה היא מסורבלת, יש צורך לבצע ירי איכון לפני הירי, קצב אש נמוך ו...טווח שכבר הזכרנו...

בעניין ה"להט" - טיל הלהט כולל רש"ק נ"ט כך שהיכולת שלו כנגד מבנים/ביצורים היא יחסית נמוכה !
מה עוד ששימוש בטיל מחייב ציון לייזר מה שלמיטב ידיעתי מחייב עמידה סטאטית של הכלי המשגר....
או שמא עכשיו נפתח וורסיה בעלת רש"ק נ"א רסס ואולי אף מערכת הנחייה שונה עבורו?...

ישן 06-07-2009, 08:01
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

עיינתי בקישור....
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "..."

ולא מצאתי שום אזכור לכך שתותח ה 100 מ"מ המותקן על ה BMP 3 הנו גם תול"ר או מיועד לירי תחמושת שכזו, מה שכן מוזכר הוא שניתן לשגר ממנו טילי נ"ט, הווה אומר שעניין התול"ר ירד מהפרק?.....
ושוב - תחמושת תול"ר 106 מ"מ שתהיה מסוגלת לגרום נזק משמעותי לחדר היא אולי ה"מעיך", אז מה עכשיו?... יפתחו את קו הייצור של תחמושת ה 106 מעיך מחדש בתע"ש רק לשם כך?
שוב - מדובר בכלי נשק ישן ומיושן בעל טווח יעיל נמוך מאוד, טעינה מכאנית, תהליך ירי מסורבל, צורך בירי איכון וצוות הפעלה של שני אנשים לפחות שסביר שיצטרכו להיות חשופים בעת הטעינה ועוד לא דיברנו על יכולת הצידוד וההגבהה המוגבלות להחריד של הקנה הזה !
ואיך תשלב את "הצינור" הזה על גבי צריח חשמלי מתקדם בכלל?...
זה לא יישים !

ובעניין ה"להט" - אתה בטוח שביכלתו של רש"ק ה"להט" "להעיף חדר באויר" (כדבריך)?..
אני ממש לא חושב כך !
אפקט הרש"ק החלול שלו יהיה יחסית מוגבל וסביר כי סיכויי השרידות של מי שימצא בתוך אותו חדר יהיו לאו דווקא נמוכים....
יש תחמושת ייעודית היום למטרה שכזו והיא יעילה ואמינה בהחלט ולא מיועדת לירי מנגמ"ש !
ובעניין יכולת הפגיעה במסוקים - לא ממש הייתי בונה על זה....

אני שלא כמוך , חושב ש"תפסת מרובה לא תפסת" !
צריח שכזה צריך להיות מבוסס על תותח 30 מ"מ מהיר ירי ובעל טווח יעיל של כ 4 ק"מ המסוגל לרתק או לפגוע היטב במגוון מטרות החל מחי"ר חשוף וכלה ברק"ם רך ואולי במצבים מסויימים אף מסוקים / מסקרי"ם, שלב עמו שני טילי נ"ט דוגמת ה"גיל" ולא יותר.....

ישן 06-07-2009, 10:54
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "עיינתי בקישור...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
אני שלא כמוך , חושב ש"תפסת מרובה לא תפסת" !
צריח שכזה צריך להיות מבוסס על תותח 30 מ"מ מהיר ירי ובעל טווח יעיל של כ 4 ק"מ המסוגל לרתק או לפגוע היטב במגוון מטרות החל מחי"ר חשוף וכלה ברק"ם רך ואולי במצבים מסויימים אף מסוקים / מסקרי"ם, שלב עמו שני טילי נ"ט דוגמת ה"גיל" ולא יותר.....

Kudos.
אם רק יורשה לי להוסיף, תותח 30 מ"מ עם קצב אש סביר (נניח 150-200 כדורים לדקה) יהיה נשק נ"מ מוצלח מאוד כנגד מסוקים, במיוחד מסק"רים מנמיכי-טוס. אני חושב שזו צריכה להיות אחת התכונות של תותח כזה על הנמ"ר - הרי היכולת הזו קיימת לתותחי 120 מ"מ של טנקי המרכבה, קל וחומר שיהיה ניתן להעתיק אותה לתותח 30 מ"מ.
תותח 30 מ"מ עם התחמושת הנכונה וקצב אש טוב יכול לגרום נזק משמעותי לכל חדר כלשהוא, הרבה יותר מטיל להט. שים על הצריחון - כמו שאמרת - 2 טילי גיל, ויש לך כלי ורסטילי ביותר. בשביל משימות "כבדות" יותר יש טנקים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-07-2009, 08:38
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] אני חושב שזו צריכה..."

אין מה לפתח. המערכת מבוססת על עקיבה באמצעות נעילה, בדומה למערכת שקיימת למשל באפאצ'י. הטייס ננעל ועוקב אחרי המטרה ויורה בה עם התותח 30 מ"מ שלו. גם ללא מערכת עקיבה, לתותח על הנמ"ר תהיה בוודאי מערכת יצוב - היא לבדה מספיקה בכדי לתת למי שיורה את הנוחות הדרושה לירי על מטרה באוויר, אפילו בנסיעה.
לא צריך להתבצע אימון מיוחד כלשהוא כדי לירות על מסוקים, כמו שלא צריך אימון מיוחד כדי לירות על רכבים - אין הבדל בין ירי (ללא נעילה) על מסוקים לירי על בית, וגם אם תהיה נעילה על המטרה מאותו רגע ואילך הירי שוב זהה לירי על כל מטרה אחרת...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 10-07-2009, 18:20
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אתה באמת מאמין שאין דבר כזה..."

חס וחסה
עבודת תותחן קיימת עדיין, אך היא לא מתבטאת כמו בעבר עם מערכות בק"ש אנלוגיות. כיום הכל דיגיטלי, עם עקיבות, שיעבוד לכוונות ואמצעי תצפית אחרים וכו'. אני לא אומר שאין לתותחן מקום בכלל "ליצוק" את המיומנות שלו לירי, אבל בהחלט יש הרבה פחות מקום מבעבר לעשות זאת.
זה דיי תלוי בפלטפורמה ממנה יורים (טנק או מערכת ירי אחרת כגון קטלנית), אבל ברמת העיקרון התפקיד של התותחן כיום הצטמצם לרמה של לשים "על" במהירות וללחוץ על הלחיץ הנכון, ומשם המערכת כבר תפצה... בטנקים זה טיפה יותר מורכב אבל במערכת, כמו למשל המדוברת כאן באשכול, המיומנות של התותחן לדעתי תימדד בירי לטווחים קצרים וביכולת שלו להסגר על מטרות וליצר עליהם אש במהירות.
בכדי להגיע למיומנות כזו ידרש אימון, אך למיומנות בסיסית של לדעת לירות ולתפעל את המערכת לדעתי לא ידרש אימון ארוך יותר משבוע, וגם היורה כמובן לא יצטרך להיות "עילוי" בתחום התותחנות, אם לומר זאת בעדינות. המערכות כיום בנויות כך שיהיה ניתן לעבוד איתן ברמה סבירה ביותר בפשטות ובקלות - פשוט כי זה לא מסובך לתכנן אותן כך וזה גם חוסך זמן הכשרה יקר...

ציטוט:

ישן 11-07-2009, 10:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "חס וחסה :) עבודת תותחן קיימת..."

ומה קורה כשהיצוב נפגע? שהמערכת נפגעת? שצריך לעבוד אנאלוגי?

ישן 11-07-2009, 13:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני לא יודע אם יש מערכות..."

יצא לי לירות ממקלע "סתם" תו"כ תנועה. לא כיף גדול בכלל, אבל צריך לדעת לעשות את זה. צריך גם לדעת לירות מעמידה ללא אמצעי עזר, כי לפעמים זה מה שיש.

ישן 11-07-2009, 15:28
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יצא לי לירות ממקלע "סתם" ..."

לירות מעמידה זה בסיסי ביותר, אני מתאר לעצמי שזה יהיה השיעור הראשון שיעבירו בהכשרה על מערכת כזו. כולם לומדים קודם ירי סטטי, וההבדל בין ירי סטטי עם יצוב לבין ירי סטטי ללא יצוב הוא לא קיים.
באשר לירי בנסיעה ללא יצוב, מהיכרות נרחבת עם מערכות כאלה הדבר מן הסתם לא יתורגל בהכשרות "על רטוב", עקב סיבות בטיחותיות בעיקר. ללא יצוב ובנסיעה יש סכנה גדולה מאוד (ומניסיון - אמיתית) של ירי בחריגה מ-ג"ג.
בכלים שיורים לטווחים קצרים יחסית (עד כמה מאות מטרים בודדים) זה עוד נסבל לכמה שניות, אבל בכלים שיורים רחוק יותר כמו טנקים (או תותח 30 מ"מ) אתה תחרוג מהר מאוד, לפעמים יותר מהר ממה שאתה מסוגל לתפוס בתור מפקד הכלי, ובטח שיותר מאשר התותחן שכל עולמו מסתכם בטלסקופ וכוונת ולרוב לא יודע בכלל מה מתרחש בסביבה או לאיזה כיוון נוסעים.

ציטוט:

ישן 11-07-2009, 21:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לירות מעמידה זה בסיסי ביותר,..."

נכון ולכן מלמדים ירי בעצירה קצרה, כפי שעשו בימים לפני היצוב... וגם זה צריך ללמוד לעשות כמו שצריך.

ישן 12-07-2009, 11:52
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "נכון ולכן מלמדים ירי בעצירה..."

הממ... יע"ק (ירי בעצירות קצרות) יצא מהתו"ל בלוחמת טנקים עם בק"שים אנלוגים (לכל מי שמתעניין - מעכשיו יורים עם טווח קרבי וזהו, זה לפחות מה שאמרו לנו באימון האחרון). אין לי מושג אם הוא קיים בפלטפורמות אחרות, אך מכיוון שטווח קרבי היא פונקציה טבעית של הבק"ש, הייתי מנחש שעל כל פלטפורמה מודרנית יותר היא ברירת המחדל בזמן הירי, ולכן אין כבר צורך לבצע יע"ק יותר.
במידה ובאמת היתה תקלה ביצוב, יע"ק הוא הפתרון הטבעי היחיד שנותר לך בעצם. כל תותחן שהלך לו היצוב יגיד למפקד שלו "תעצור רגע שאני אוכל לירות כמה כדורים"... אבל מצד שני, אולי יש כמה אנשים שבאמת צריך להפנות את תשומת ליבם לאפשרות הזו בכדי למנוע אסון (אני אישית הכרתי כמה כאלה ).

ציטוט:

ישן 12-07-2009, 12:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הממ... יע"ק (ירי בעצירות..."

זהו, שכשאתה רוצה לשחרר צרור מהמקל"ר או המק"כ תו"כ הסתערות בזלדה, אין לך הרבה אופציות אחרות... חי"רניקים (מאומנים) מכירים יע"ק מצויין...

ישן 06-07-2009, 13:30
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

גילגמש... אתה מתעקש להגדיר את התותח של ה BMP 3 כתול"ר ....
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "כתבתי, שטיל הלהט הוא נגד..."

אתה מתעקש להגדיר את התותח של ה BMP 3 כתול"ר בעוד שבשום מקום לא מצויין שהוא כזה !
לגבי הוורסיה של הסטרייקר אשר צויידה בתותח - מה עלה בגורלה?..
אתה יודע היכן הפרוייקט הזה היום ומדוע?....

לגבי טעינה חשמלית לתול"ר ה 106 מ"מ - אם אתה מכיר את הכלי אתה מבין עד כמה הדבר הזה מרכב?..
ומה לגבי הצורך לירי 0.5 איכון לפני הירי עצמו?...
גם זה יבוצע חשמלית?...
והטווח הנמוך?...

שילוב של קנה שכזה עם צריח שכזה הוא בלתי סביר/אפשרי בעליל !
ובכלל - היכן ראית לאחרונה תול"ר שכזה המשולב במערכת נשק מודרנית למעט אולי בצבא איראן או במדינות העולם השלישי שם עדיין נעשה בו שימוש ע"ג ג'יפ או חצובה?..
מדובר בכלי נשק שאין לו מקום של ממש בשדה הלחימה המודרני !
את התול"ר הזה החליפו טילי ה"טאו" עוד בתחילת שנות השבעים אז עכשיו זה הזמן לשלב אותו מחדש בכלי הלחימה המתקדם ביותר שלך?...

אתה מנסה ליצור כאן שעטנז בין נגמ"ש לטנק ובסופו של דבר לא תשיג לא מזה ולא מהאחר ....

ישן 06-07-2009, 07:09
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "בבחינה: אפשרות שתותח 30 מ''מ יותקן ב''נמר'"

נראה לי ראוי לציון שאת הרכבת עמדת נשק 30 מ"מ (בצריחון שלא מפחית את מספר הלוחמים בכלי) על הנמר, חשפתי כאן כבר לפני חמש שנים והייתי הראשון שעשה זאת.
גם את נושא בדיקת ההיתכנות שתבוצע בזמן הקרוב והיא נשוא הידיעה הנוכחית חשפתי לאחרונה, ושוב הייתי הראשון.
יש בידי כבר תקופה ארוכה תמונות של עמדות נשק בניסויים והדגמות שאני לא יודע מה מהן יאושר ומתי אוכל לפרסם אותן ועוד כמה דברים שיאושרו ויצולמו בקרוב מאד... צפו להפתעות!

ישן 12-11-2009, 08:41
  rocketman25 rocketman25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.09
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "נראה לי ראוי לציון שאת הרכבת..."

אני מעדיף שהחשיפות של כלים חדשים, וניסויים ובדיקות היתכנות ליכולות חדשות יחשפו ויצולמו לאחר צילום הבעות ההפתעה של מי שיחטוף את הנזק מהם ולא לפני כן.
מערך הצנזורה אינו כזה גדול ומקצועי ואני משוכנע שתצליח לקבל אישור לכמעט כל צילום שתבקש ותפעיל לחץ לשחרר.
מי שניסה בעבר, יודע.
זה אמנם נחמד להיות ראשון להציג משהו, אבל בכל הקשור למערכות לחימה, אני חושב שהשמרנות ושמירת ההפתעות למלחמה היא הדרך הנכונה יותר, ואפילו אם דברים/יכולות/אמצעים אף הוזכרו בחצי משפט ע"י דובר צה"ל.
לא כל חשיפה משרתת את ההרתעה. לעניות דעתי האוייב לא בהכרח כ"כ מפחד מעימות (שברור לו שיגיע במועד כלשהו) ולכן החשיפות רק מאפשרות לו להיערך מעט טוב יותר למה שיופעל נגדו.

ישן 06-07-2009, 08:36
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "בבחינה: אפשרות שתותח 30 מ''מ יותקן ב''נמר'"

תכולת הכלי, המאפשרת לשאת 12 לוחמים, בהם שלושה בעלי מקצוע (מפקד "נמר", נהג ומקלען/תותחן) ותשעה לוחמי חי"ר

So now 25% of Golani will now need to train intensely (hopefully) as tank crewmen
?

ציטוט:
"אם יותקן תותח ב"נמר" לא נצטרך לשעבד את הכלים האחרים לרגלים", מסביר רב-סרן שלומי בן-לולו, ראש פרויקט "נמר" במפקדת קצין חי"ר וצנחנים ראשי. "אני לא רוצה שהטנק יעזור לי מול איומי חי"ר, אלא שטנקים יתמודדו מול טנקים וחי"ר מול חי"ר".

And what happens when tanks confront enemy infantry and vice versa?

I think that someone needs to reread the lessons learned in 67, 73 and 82 about the need of more cooperation between tanks and infantry in battle, not less

BTW, if the idea of IFV Namer is to support the infantry instead of tanks, doesn't it make more sense to equip it with a larger caliber, low velocity - BMP1 style cannon with large shells optimised against bunkers/buildings than a rapid fire, high velocity small caliber BMP2/Bradely-style cannon optimized for anti armor?
?

ישן 06-07-2009, 14:11
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
נשאלת השאלה מה ייעודו של תותח 30 מ"מ ע"ג טנק
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אכן..אך עדיין זה היה משולב בכלי שהוגדר מלחתחילה כטנק ולא נגמ"ש....."

הנסיון לשלב בין תותח 30 מ"מ לבין התותח המרכזי של הטנק (105 מ"מ במקרה זה) אכן לא היה פופלארי, אולם לדעתי זאת משום שייעודו של ה 30 מ"מ לא היה נכון.

ייעודו של ה 30 מ"מ נגד מטרות קרקעיות כתוספת לתותח המרכזי של הטנק הוא טעות משום שאם אתה כבר מכוון שני תותחים לעבר מטרה ברוב המקרים כמט"ק תעדיף להפעיל את ה 105 מ"מ שיגרום יותר נזק בירי בודד, למטרות רכות ואף חצי רכות יש את המקביל.
במקרה זה תותח 30 מ"מ הוא כפילות שנראה שהיא מיותרת.

מצד שני, כיום מתבצעת עבודה רבה בנושא יכולת הטנק להתמודדות מול כלי טיס -בעיקר מסק"רים, בעשור האחרון מערכות הבק"ש של הטנקים הגיעו לרמה בה הן יכולות להתמודד עם כלי טיס בצורה אפקטיבית.
אם אתה רוצה להעניק לטנק יכולת נ"מ תותח 30 מ"מ מקביל הוא כלי אידיאלי שניתן לממשק אותו למערכת בק"ש שיכולה לעקוב אחר כלי טיס ולמערכות נוספות כמו מגל"ז.
במקרה זה תותח 30 מ"מ יוצר יכולת חדשה לטנק שנותנת לו יכול להתמודד במימד חדש ולא מוסיף יכולת דומה ליכולת קיימת.

הערה:
ידוע לי שכבר היו כבר מקרים בצה"ל של ירי ח"ש לעבר מסוקים ואאל"ט פגיעה במסוקי של חה"א, אולם מדובר במקרים יוצאי דופן שנבעו מיכולות של תותחנים ולא פעילות רגילה שצוותי טנקים מבצעים.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 06-07-2009 בשעה 14:23.
ישן 06-07-2009, 15:07
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "מסכים איתך ב 100%"

שמעתי שמועה, שאין לה בסיס כמובן מעבר להיותה שמועה, שבמהלך הניסויים במרכבה סימן 4 היה גם שלב בו ניסו לשלב תותח 20 מ"מ (כנראה וולקן) בצריח במקום המקלע המקביל. זה יותר מתקבל על הדעת מאשר תותח 30 מ"מ שתופס הרבה מאוד מקום בצריח, שאפילו שהוא צריח מרכבה הוא עדיין דיי קטן בשביל להכיל בתוכו מכלול גדול כמו תותח כזה ועוד להשאיר מקום לטען לזוז ולטעון פגזים בחופשיות, וכמו כן גישה לתפעול התותח 30 מ"מ בזמן תקלה...
לא יודע מה עלה בגורלה של הגרסה ההיא של המרכבה, אבל כמו שאמרתי שמעתי שמועה

ציטוט:

ישן 06-07-2009, 15:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "שמעתי שמועה, שאין לה בסיס..."

וולקן לא נשמע לי סביר. הבטן הנדרשת לו היא עצומה - אם ראית נגמ"ש וולקן מימך, היית מבין שמקום בטנק לא היה נשאר...

ישן 06-07-2009, 15:46
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "וולקן לא נשמע לי סביר. הבטן..."

לא רק ראיתי, בלבנון החבר'ה מ-נ"מ במוצב נתנו לי לשחק בו
את רוב הנגמ"ש תופסת מערכת הצידוד של הצריחון של המחבט, בטנק לא צריך אותה אלא רק כנה שמגביהה ומנמיכה עם התותח. אכן הוולקן עצמו תופס לא מעט מקום אבל לכדורים שלו אפשר למצוא מקום, אולי דרך מסילה שמאפשרת לשמור את התחמושת בסל הצריח.
עכשיו כשאני חושב על זה, אם כבר הרבה יותר הגיוני שזה היה וולקן בקוטר 7.62 מ"מ, כמו שיש על מסוקי בלק-הוק אמריקאים. מצד שני, זה לא יהיה איום רציני למסוקים ממוגנים...

ציטוט:

ישן 06-07-2009, 17:13

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "שמעתי שמועה, שאין לה בסיס..."

מכיוון שהחלטה לשלב תותח 30 מ"מ (גם 20 מ"מ) בטנק מחייבת תכנון מחדש של הצריח מדובר בהחלטה שניתן לקבל בעת תכנון טנק חדש מה שיגרום לתכנון הצריח באופן שונה סביב שני התותחים. זה לא תותח שניתן להכניסו לטנק קיים.

לא סביר בעיניי שניסו לשלב תותח 20 מ"מ בתכנון הקיים של המרכבה גם משיקולי מקום לתותח, לתחמושת ועוד.

בהיבט של תותח נ"מ, תותח 30 מ"מ אידיאלי להתמודדות עם מסוקים ממוגנים וגם עם מטוסי קרב בטווחים יותר רחוקים, אני חושב שמגוון הרש"קים בקוטר הזה גדול יותר.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 06-07-2009, 14:32

אין טעם בשילוב תול"ר או עם תותח 30 מ"מ ע"ג נמר בתצורת חי"ר
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "אם כבר לא עדיף להשתמש ברעיון..."

אין טעם לשלב בין שתי המערכות שהצעת משום שהנמ"ר בתוצרתו הנוכחית הוא כלי להובלת חי"ר וחיפוי נקודתי עליו.
ככזה הוא אמור להתמודד עם מטרות חי"ר ולא כנגד מטרות שריון, בשביל זה יש טנקים, פלנ"טים ומסק"רים.
כפי שראש פרויקט הנמר אמר בציטוט שהובא מעלה.

מכיוון שמדובר בכלי לחי"ר תותח 30 מ"מ הוא כלי שמעניק לו יכולות חדשות להתמודדות עם מספר רב של מטרות שמולם חי"ר מתמודד בד"כ מבלי להקטין את המקום בכלי ולגרוע ממספר הלוחמים.

מצד שני תול"ר או כל תותח אחר מצריך הרבה מקום לתחמושת גדולה, מקום למערכת טעינה או לטען אנושי שבא ע"ח רוב המקום של לוחמי החי"ר-בקיצור בנית טנק וכל זה ע"מ להמודד מול מטרות רכות או חצי רכות.

ל ZRAGON13 הדרכה על עמדת תותח 30 מ"מ יכולה להתבצע בביסל"ח בקלות רבה ואין צורך בהכשרה של צוותי טנקים או הכשרה מקבילה לה.
כבר כיום יש הכשרות דומות.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 06-07-2009 בשעה 14:40.
ישן 06-07-2009, 15:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אין טעם בשילוב תול"ר או עם תותח 30 מ"מ ע"ג נמר בתצורת חי"ר"

הבעיה היא לא הדרכה על מערכת זו או אחרת. הבעיה היא הצורך של הצוות לחשוב כמו שריונר ולא כמו חי"רניק.

ישן 06-07-2009, 15:26
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הבעיה היא לא הדרכה על מערכת..."

כל הדיון הזה מאד מעניין.

יוספון אני ממתין לראות את התמונות החדשות.

בקשר לשאלת ההכשרה - נדמה לי שהציעו את זה באחד הדיונים (אולי אפילו בנוכחי) - מדוע לא להכשיר מפעילי נמר שיתמקצעו באספקטים השונים של הפעלתו (כולל האמל"ח) באופן קבוע - הם יכולים להיות למעשה שיריונרים והחי"ר יהיה נספח ומשתנה בהתאם לגזרה ולמשימה.

הנמר הוא כלי מורכב ויקר - אף אחד לא מציע להכשיר חיילי חי"ר להטיס מסוק כי הם צריכים תובלה - באותו האופן אין סיבה שחי"ר יוכשר בהכשרה קצרה ולא ממצא להפעיל נגמ"ש כבד. תנו את זה כתפקיד לצוותים מיומנים שיתמקצעו עליו ויעשו אימונים כל השנה יחד עם החי"ר והשריון.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 06-07-2009, 16:01
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "כל הדיון הזה מאד..."

יש סיבה טובה מאוד למה הכשרה של תותחנים בשיריון לוקחת חצי שנה (חודשיים מקצועות + 4 חודשי צמ"פ). ללמוד תותחנות ברמה טובה דורשת הרבה זמן ומשאבים, והרבה מהתותחנים גם בסיום הצמ"פ הם לא מבריקים במיוחד בתפקיד. הכשרה על תותח 30 מ"מ, אני מתאר לעצמי, תהיה דיי דומה להכשרה על עמדת "קטלנית" - קצרה (יחסית) ופשוטה. מפעילים יצוב כל הזמן, מסתכלים בעיינית, שמים את הצלב פחות או יותר על המטרה (וננעלים עליה?), לוזרים, וסוחטים את ההדק עד שהמטרה מגיעה למצב הצבירה הרצוי. לא משהו שאי אפשר ללמוד בשבוע של אימון ממצה.
בטנק זה לא ככה בכלל, ואני חושב שאין צורך לפרט יותר מזה.
להכשיר שיריונרים שישמשו בתפקיד תותחנים בנמ"ר שיהיה לו תותח בקוטר גדול - מיותר. על אותו המשקל, בואו ונייצר מסוק שיהיה מיועד אך ורק להובלה של חיילים, ונכשיר בלעדית עבורו טייסים שיטיסו רק אותו. מיותר, לא? כי יש מסוקי מטען שמסוגלים להוביל חיילים ו/או מטען, אז בשביל מה מסוק רק להובלה של חיילים?
אז יש כלים שמסוגלים לייצר כוח אש בקוטר גבוה מאוד - הם נקראים טנקים, והם כבר קיימים. בשביל מה הכפילויות האלה?

ציטוט:

ישן 06-07-2009, 17:23

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לא דיברתי רק על התותחן בנמר..."

לעידו: כבר כיום נהגים ומפקדים של אכזרית,פומה (בהנדסה) וכל שאר הנגמש"ים הכבדים על בסיס השוט מוכשרים במסגרת ביסל"ח ללא כל בעיה או צורך בהכשרה ייעודית בחש"ן.
הכשרת נהג טנק היא לא ארוכה ולא מסובכת, מפקד טנק לעומת זאת זו הכשרה שונה לחלוטין משום שתפקיד הטנק יכולותיו ומגוון כלי הנשק והתחמושת שלו שונה לחלוטין מנגמ"ש כבד שאמור להוביל לוחמים, לחפות עליהם או לנהל אש תוך כדי תנועה עם תותח עם תחמושת שסביר להניח שתהיה מסוג אחד ומבחינת הפעלתו וכיוונו די פשוט.

נראה לי שהכנסת תכנים חדשים לקורס מ"כים חי"ר או הכשרה ייעודית על הנמ"ר מספיקה במקרה זה

לביטיס, אני לא חושב שהדרכת חייל חי"ר על עמדת 30 מ"מ מחייבת שינוי חשיבה כמו לשריונר, מדובר במטרות אחרות שחייל החי"ר מכיר ושהוא אמור להעסיק , אין פה תו"ל של לחימה מול טנקים או מולך מטרות שתותח כבד אמור להעסיק.
הפעלת עמדה כבדה (במושגי חי"ר) מצריכה שינוי חשיבה כמו העסקת מטרות בטווחים גדולים יותר ובחירת מטרות שמולן לתותח יש יתרון וצורת חשיבה חדשה שהחי"ר ידרש לה, ייתכן שפה ושם יש לה קווי דמיון לחש"ן אבל לא יותר מכך.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 06-07-2009 בשעה 17:28.
ישן 06-07-2009, 17:40
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "לעידו: כבר כיום נהגים ומפקדים..."

אני מודה שזה תחום שאין לי איתו היכרות אישית. נשאל כך - האם בלבנון או בעזה היו תלונות על חוסר מקצועיות של נהגים ומפקדי גנמ"שים? האם היו בעיות של תיאום עם השריון ואי הכרת התו"ל? (אני מדבר על מצבים שתחקור הראה בבירור שנבעו מכשל בהכשרת נהגי הנגמ"שים).

עוד נקודה - חייל חי"ר היוצא להכשרת נהיגה או פיקוד על נגמ"ש כבד - האם כשהוא חוזר ליחידתו הוא מתרגל פעילות על נגמ"ש בכמות מספקת? האם הוא מתאמן באופן סדיר עם החי"ר אך גם עם השריון?
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 06-07-2009, 18:05

זה כבר נושא שונה מהכשרה במהלך המסלול
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני מודה שזה תחום שאין לי..."

הנושאים ששאלת לגביהם חורגים מתכני ההכשרה עצמה ועוסקים יותר בהכשרות לפני קווים ורענונים או תרגול עבודה עם יחידות אחרות בנוסף להליך ההכשרה המקצועית על הנמר.

לפני קווים מתבצע אל"ל (בעבר אל"ת) שבו חיילי היחידה מוכשרים בסוגי הפעילות אותו הם אמורים לבצע כולל הכשרה או רענון על הכלים הספציפיים בהם ייעשה שימוש במהלך התעסוקה, מן הסתם לאורך השנים היו תלונות לגבי צוותים מכל החילות שהכשרתם היתה לקויה ואירועים קשים
בתחקירים שונים לאורך השנים עלו לקחים החל מתהליך ההכשרה הבסיסית במסלול או על כלי מסוים דרך האופן שבו בוצע אימון לפני תעסוקה ועד תפקוד מפקדים וחיילים ללא כשלים בתהליכי ההכשרה.

באשר לתרגול, זה לא סוד שבשנים שלפני מלחמת לבנון השניה זה היה נושא בעייתי מאוד וחיילים רבים העבירו את רוב שירותם בשטחים מבלי שראו את הכלים עליהם הם הוכשרו, כיום מקפידים על אימונים תקופתיים ומאמנים את חיילי החילות השונים על הכלים שלהם.

גם תרגילים משולבים מתבצעים.

גם בתחום של שילוב כוחות בין חילות שונים היו הרבה אירועים קשים לאורך השנים בין כל החילות והזרועות, ניתן למנות את המקרים האחרונים שאירוע במהלך עופרת יצוקה בהם צוותים של שריון ירו על כוחות חי"ר.
במקרים אלו עיקר הבעיה לא נעוץ בהכשרת החייל המפעיל את הכלי בד"כ אלה ברמה הפיקודית ובתיאום בין היחידות.
בצה"ל מושקעים בשנים האחרונות משאבים רבים בשילוב כוחות. כאמור, עיקר הבעיה לא נעוץ בהכשרת החייל על מערכות הכלי הבודד למרות שזה בהחלט חשוב.

השורה התחתונה היא שאני לא חושב שיש סיבה לחשוב שחייל שהוכשר לנהוג על נמר בביסל"ח יעשה זאת פחות טוב מנהג מרכבה שהוכשר בביסל"ש כל עוד נעשה הליך הכשרת מדריכות מסודר בעת הטמעת הכלי בחי"ר כמו בכל הטמעת מערכת אחרת.
מה גם שכסביר שיש שוני בין שני הכלים עקב שוני במשקל ונקודת מרכז כובד.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 07-07-2009, 00:05
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני מודה שזה תחום שאין לי..."

הכשרת מפקד טנק שונה מהכשרת מפקד נגמ"ש:
מפקד טנק צריך להתחשב בתנועת התובה בשונה מתנועת הצריח.
מפקד טנק מפעיל בו זמנית כמה וכמה מערכות כולל מערכות נשק בעוד מפקד הנגמ"ש מפעיל לכל היותר שתי מערכות, מקלעו האישי ומערכת ההנעה.
מפקד טנק צריך ללמוד תותחנות מסובכת. התותחנות של הנמר, גם אם יורכב עליו צריחון חיצוני 30 מ"מ, תהיה לכל היותר מקלענות מתקדמת.

ישן 10-07-2009, 17:33
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הכשרת מפקד טנק שונה מהכשרת..."

ולא אמרת כלום על טכניקה של הפעלת כלי שיודע להעסיק מגוון מטרות כחלק ממסגרת מתמרנת, קריאת שטח מעכשיו לעכשיו ומעכשיו לעוד 5000 מטר, ובגדול להפעיל מכונה גדולה ומורכבת מאוד כאילו היא גוף של חייל חי"ר כשהכל גדול פי כמה, יד ימין היא התותחן, יד שמאל היא הטען והרגליים הן הנהג, המוח שלך צריך לחבר בין פקודות המפקד, המצב בשטח ומה שנורה עליך.
מפקד נגמ"כ, לעומת זאת, צריך להיות טרוד בתמרון אל היעד, פעולה על היעד, מיקומו ביחס למסגרת ולא להיפגע.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 07-07-2009, 03:37

אתה נוגע פה באחת הבעיות הקשות של צה"ל
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הכשרת נהג טנק לא ארוכה ולא..."

כל איש צוות של כל כלי "יחליד" ככל שהוא יבלה יותר זמן מחוץ לכלי שעליו הוא הוכשר ולא משנה כמה יסודית היתה ההכשרה שלו במסלול.
צה"ל בניגוד לצבאות אחרים שולח את החיילים שלו למשימות שאינן קשורות לתפקיד שאליו הם הוכשרו ולכן לוקח זמן ליצור נהגים מקצועיים במספר סבבי אימונים.

גם נהגי הנמר או כל נגמש כבר אחר יראו אותו רק באימונים התקופתיים או בתעסוקות מבצעיות שיכללו שימוש בנמר ובאימון שלפני התעסוקות הללו, מה שמצריך הכשרה יסודית.

אחד הפתרונות למצב הזה הוא שימוש במאמני נהיגה, כיום קיימים מאמני נהיגה מציאותיים מאוד המדמים פיסית את תנועות הכלי ואת הנעשה מחוץ לכלי כפי שנראה דרך האפיסקופים.
זה כמובן לא תחליף לנהיגת שטח אמיתית אבל זה אימון זול שיכול לאמן את החייל בכל מתארי השטח ולהשאיר את הנהג "מחובר" לכלי ולתא הנהג ואף מאומן ברמה סבירה שתושלם באימונים בשטח.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 07-07-2009, 13:24
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "יוספון - מצד אחד אתה אומר..."

I don't know how successfully the Achzarit or Nagmachonim are/were driven, operated and maintained by regular infantry soldiers, but from what the tankers in the forum here write, my impression is not too well

Perhaps regular infantry soldier can easily learn and train to drive a light vehicle like the M113, but definitely not an advanced 60ton vehicle like the Namer. And the M113 is really no more complex than an Abir or Batasheet (which, by the way, do come with its own specialist" driver). Yet to be a good and safe driver, you need a lot of experience. Ask the passengers in the back, they can tell the difference between an experienced and inexperienced M113 driver

And if a Namer will have a turret with a 30mm auto cannon, it will probably use different types of ammo like the other IFVs in the world, and have a laser RF and a complex feed system. Add the Gil ATGM to the turret and we are talking about a weapon system that covers a wide range of distances and target types. And the 60mm mortar
?

Yossi, this is much more complex than just a big MG
Does anyone really doubt that to be proficient (operate, maintain, overcome technical problems in the field) and thus fully utilize these advanced systems, the Namer's commander/gunner will need lots of training and practice
?

There will always be a problem with not enough training. Despite the media hype, nothing I have seen in the "New" post2006 IDF shows me that this has changed or ever will change

And why waste the skills and training of 25% of the Golani soldiers, if in battle they will only function as Namer crewmen
?

Like others have suggested, I think that the best way to create and keep Namer crews at a high level is to organize them in separate Armored Transport units, with their own logistics support. This model works well with the USMC AA7 amphibious personnel carriers, which is much less complex than an armed Namer. The Namer unit would be assigned to whatever infantry unit requires their services for specific missions, just like is done with tanks or helicopters

Namer crews would then benefit from frequent training with different units and participate in many combat operations. When the Namers are not needed by the infantry unit anymore, they can be utilized by other units, rather than sit abandoned without trained crews like I saw with the Golani Achzariot in 2006

And if you haven't fallen asleep yet…

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=227907&highlight=aaa7#post1474366

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=227907&highlight=aaa7#post2424575

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=472445&highlight=aaa7

ישן 07-07-2009, 19:12

ל ZRAGON13
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני בהחלט מסכים עם התגובה -..."

A
ציטוט:
Perhaps regular infantry soldier can easily learn and train to drive a light vehicle like the M113, but definitely not an advanced 60ton vehicle like the Namer. And the M113 is really no more complex than an Abir or Batasheet (which, by the way, do come with its own specialist" driver). Yet to be a good and safe driver, you need a lot of experience. Ask the passengers in the back, they can tell the difference between an experienced and inexperienced M113 drive

כל הטנקים כולל המרכבה ועל כן גם הנמר מתוכננים כך שחייל ממוצע יוכל ללמוד לנהוג בהם ללא קושי, אין שום סיבה להניח שחי"רניק לא יוכל ללמוד את מה ששריונר למד.
דווקא מערכת הנהיגה של ה M113 המבוססת על סטיקים אינה אינטואיטיבית לחיילים שרגילים להגה של מכונית לעומת מערכות הנהיגה של הטנקים.
ניסיון הוא חובה לכל כלי וברור שעדיף להשאיר את החיילים על הנמר כל השירות אבל זה לא המצב בשום חיל.

ציטוט:
And if a Namer will have a turret with a 30mm auto cannon, it will probably use different types of ammo like the other IFVs in the world, and have a laser RF and a complex feed system. Add the Gil ATGM to the turret and we are talking about a weapon system that covers a wide range of distances and target types. And the 60mm mortar

בסופו של דבר מדובר על תותח אוטומטי מוזן בסרט כמו כל מקלע רק בקוטר גדול יותר, לא מדובר במהפך בשיטת הטעינה לעומת הכלים הנוכחיים של החי"ר ועל כן גם לא אמורה להיות בעייה של תפיסה חדשה בהפעלת הכלי.
בקשר לטילי נ"ט, לפי הבנתי לא מדובר על שילוב טילי נ"ט במערכת הצריח, הפעלת טילי נ"ט מעל גבי נגמשים ייעודיים היא לא דבר חדש בצה"ל, אם בבוא היום יחליטו לשלב טילי נ"ט על גבי נמרים לא מן המנע שאלו יהיו כלים ללא התותח.

ציטוט:
Does anyone really doubt that to be proficient (operate, maintain, overcome technical problems in the field) and thus fully utilize these advanced systems, the Namer's commander/gunner will need lots of training and practice

אני לא מכיר את המערכת הספציפית הנבחנת אבל כל מערכת שלא תיכנס מתוכננת כך שהיא ניתנת לתחזוקה שוטפת והפעלה פשוטה ע"י החיילים בשטח אחרת אין לה כל תועלת.
נכון שתותח 30 מ"מ יותר גדול ממאג אבל סביר להניח שהתחזוקה וההפעלה פשוטים יחסית.
כמו ששריונרים למדות לתחזק תותחים ויחידות חי"ר למדו לתחזק מק"כים ומקל"רים כך גם החיילים ילמדו לתחזק ולהפעיל תותח מ30 מ"מ, אני לא מזלזל חלילה אבל אלו לא מערכות שדורשות קורס טיס.
יש כאן שינוי תפיסתי של הפעלת המערכת לא מעבר לזה.

ציטוט:
There will always be a problem with not enough training. Despite the media hype, nothing I have seen in the "New" post2006 IDF shows me that this has changed or ever will change

And why waste the skills and training of 25% of the Golani soldiers, if in battle they will only function as Namer crewmen

לעולם אין מספיק אימונים וכנראה שגם לא יהיו, אני דווקא חוויתי באופן אישי את הדגש החדש על אימון הכוחות ולדעתי אמרחי 2006 אכן מתאמנים יותר.
ברוב הצבאות בעולם החיילים המפעילים את הכלים הם חיילים אורגניים של היחידות המפעילות את הכלים ומאומנים כמו כל החיילים. אנשי צוות נמר חייבים לדעת לתפקד כחיילי חי"ר לכל דבר משום שבמציאות גם במלחמה כוללת לא תמיד חיילי חי"ר יפעלו מעל גבי נגמ"שים אשר לא יכולים לעבור בכל מקום ולא בכל מתאר קרב יש להם מקום, וכמובן במקרה של השבתת כלי. שלא לדבר על מציאות שטחים.
בנוסף יש חשיבות לאימון וגיבוש החיילים ביחד כיחידה לוחמת אחת אשר מכירים את אותם מושגים, טכניקות ושיטות חשיבה.

ציטוט:
Like others have suggested, I think that the best way to create and keep Namer crews at a high level is to organize them in separate Armored Transport units, with their own logistics support. This model works well with the USMC AA7 amphibious personnel carriers, which is much less complex than an armed Namer. The Namer unit would be assigned to whatever infantry unit requires their services for specific missions, just like is done with tanks or helicopters

באופן כללי, למרות הדוגמא שהבאת החשיבה הזו מנוגדת למגמה בעולם (לפחות בעולם המערבי) של יחידות אורגניות המפעילות כלים שונים, בין השאר מסיבות שהסברתי מעלה.
פתיחת יחידות ייעודיות כאלו למטרה ספציפית זה מותרות של מדינות עם משאבים מתאימים, לצה"ל שחייליו נאלצים להתמודד עם מגוון רחב מאוד של אתגרים, לא מתאימה תפיסה של חיילים שאומנו למטרה ספציפית אחת בטח ובטח שלא במערך החי"ר.

ציטוט:
Namer crews would then benefit from frequent training with different units and participate in many combat operations. When the Namers are not needed by the infantry unit anymore, they can be utilized by other units, rather than sit abandoned without trained crews like I saw with the Golani Achzariot in 2006

אני לא מכיר צוותים של כל יחידה של ירוויחו מאימונים תכופים יותר אבל מצד שני אלו יהיו חיילים שימוגבלים לסוג פעילות ספציפי מאוד שאפילו במלחמה כוללת לא תמיד יידרש בעוד שחיילי החי"ר שגם אומנו להפעיל נמר הרבה יותר וורסטיליים למערכת.
מה גם שהיחידה פועלת כגוף אחד עם הכלים שלה ואין צורך בתיאומים שונים בין יחידות שונות כל פעם מחדש ופעילות של חיילים מיחידות שונות שלא תמיד מכירים את אותם מושגים, שיטות פעולה וצורת פעולה.

כמו שהצעתי, אחד הפיתרונות הייעילים לאימון צוותי רק"מ הוא מאמני נהיגה ומאמני ירי שהגיעו כבר לרמות אמינות מאוד גבוהות.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 07-07-2009 בשעה 19:16.
ישן 08-07-2009, 21:58
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
1. כל אחד יכול ללמוד הכל. השאלה בכמה זמן ועל חשבון מה.
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "ל ZRAGON13"

2. תותח 30 מ"מ יחייב גם בליסטיקה מסויימת, אולי הכשרת נ"מ, יכולת הפעלת מערכות תרמיות, וכן הלאה. זה לא תותח טנק, אבל זה קצת יותר מסובך ממקלע 0.5.
3. הנקודה היא שחייל חי"ר צריך קודם כל לדעת משהו אחד - להיות חייל חי"ר. אחרי זה אפשר לבנות לו נדבכים נוספים. זו, אגב, הגישה הבריטית: חי"ר כבד הוא קודם-כל חי"ר קל, שאחרי זה זכה לאימון ייחודי בנושאי נגמ"שים, וחי"ר הררי הוא קודם-כל חי"ר קל, שמתמחה בלחימה הררית. וכן הלאה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-07-2009, 05:31

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "1. כל אחד יכול ללמוד הכל. השאלה בכמה זמן ועל חשבון מה."

אני דיברתי על תותח 30 מ"מ למטרות נ"מ ע"ג טנק לא ע"ג הנמר.מערכות טרמיות כבר קיימות כיום לחי"ר והן פשוטות להפעלה
מסכים בהחלט שחיי"ל חי"ר קודם כל צריך להתמקצע בלוחמת חי"ר ורק לאחר מכן לעבור הדרכות נוספות.

הדרכה על נמר עם תותח 30 מ"מ לנהג, ותותחן לא מסובכת או ארוכה מבחינה טכנית, שיטת הפעלת הכלי וטקטיקות לוחמה איתו יוטמעו תוך כדי התרגילים.
אני חושב שתכנים על הכלי ותרגולים איתו צריכים להיות מוטמעים בקורס מכ"ים וקק"צ

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 10-07-2009, 17:47
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אין בעיה אנחנו מחכים. אגב אין..."

כל מה שאתה שולח במייל (וגם בפורום הזה ואפילו זה בהודעה פרטית) חשוף לעיני מי שמשתמש בכלים ייעודיים ליירוט מידע. מדובר על יכולות של חובבים ברמה טובה ומעלה או יכולות מע בסיסיות של מדינה או ארגון מסחרי.
מי שמוכר לך אשליה אחרת, חוטא ומחטיא.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-07-2009, 21:53
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
שירתתי פעם בבסיס בו הייתה לי יופי של אינדיקציה לגבי נהגי האכזרית:
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[left][color=black]I don't..."

כל כמה שבועות היה מופיע איזה קצין גולנצ'יק ומבקש שנוביל אותו למקום בו שכבו להם המוני טי-55 ישנים. ואז הוא היה לוקח כמה מוטות פיתול, כי החבר'ה שלו שברו אותם בסיטונאות (עד שנמאס למפקד האוגדה מהטררם, והוא הוציא הוראה לפיה גולני יותר ממוזמנים לקחת את מוטות הפיתול, אבל רק בתנאי שמחובר אליהם גם הטנק כולו, ומאז שקט). לפי מיטב הבנתי ושאלותי, קצב השבירה היה גבוה בהרבה מאשר בטירנים - ולא רק בגלל המשקל הנוסף.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 10-07-2009, 00:47
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
לנו נשברו השבוע
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "שירתתי פעם בבסיס בו הייתה לי יופי של אינדיקציה לגבי נהגי האכזרית:"

מוטות פיתול אחוריים וקדמיים והלך זר מניע באכזרית,וזה אחרי שהיא פרסה זחל בשטח והשריונרים באו לעזור לנו כי נחש מה?,אף פעם לא פרסנו זחל של אכזרית.האכזרית חזרה אחרי הפריסה למוצב בנסיעה מה שגרר את כל הנזק הזה ו4 ימי עבודה לחימוש של הגדוד.
הנהגים לא עוברים הכשרה טובה מספיק,האכזריות כורעות תחת העומס וכל שבוע הולך בהן משהו אחר,כשמוטות פיתול זה החלק היותר מפורסם שהולך בגלל נהגים שמשתוללים וקופצים בורות ולא יורדים אותם עם ברקס ואז עולים בנסיעה איטית.
גם מנועים וגיר הולך די הרבה בגלל נהגים שחושבים שזה כלי שדומה לסובארו אימפרזה ולוחצים על הגז כאילו אין מחר "כדי שתהיה טעינה" (אף אחד לא הסביר להם שפשוט מניעים את האכזרית ל15 דקות והמצברים נטענים),או האכזרית לא סוחבת אז אני מושך הילוכים ואז האכזרית צועקת לשמיים (בטח שהיא לא תסחב אם המניפות שלה בתוך התא לוחמים סגורות).

ישן 07-07-2009, 18:00
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אין טעם בשילוב תול"ר או עם תותח 30 מ"מ ע"ג נמר בתצורת חי"ר"

אם בבקשה נניח בצד את הנמ"ר (אבל בזהירות, הוא מאוד כבד ולא על השטיח!!!) . הסתכל בבקשה רק על ה- BMP-3.

בהתאם לדוקטרינה הסובייטית, זהו משוריין קל, יביל אויר, וחמוש לעייפה. ז"א שהוא כנראה בנוי לפעול ללא טנקים מסביבו.

ל- BMP-3 יש תותח בעל רתע נמוך ואנרגיה קינטית נמוכה, 20 פגזי רסס.
אותו תותח משמש לשיגור 8 טילים נגד טנקים.
יש דגמים בהם משולבים גם טילי נ"מ לטווח קצר.

תותח 30מ"מ, רב שימושי ביותר, מלבד נגד טנקים. עם 500 פגזים.

מקלעים 7.62, נגד אדם. 2,000 קליעים לכ"א.

נראה כי, נגד כל המטרות שאינן טנקים או עמדות מבוצרות, תותח 30 מ"מ מכסה בצורה יעילה.
נגד טנקים בטווחים הארוכים יורים טילים.

20 פגזי התותח משלימים את החסר נגד חי"ר מבוצר, או פרוש, רתק, לש"ב. ללא טנקים או ארטילריה.

עכשיו נקפוץ לנמ"ר:
א. נמ"ר הפועל בצמוד לטנקים ומסוקים, לא צריך תותח. הוא לא צריך דבר גדול ממק"כ או מקל"ר.
ב. נמ"ר הפועל ללא טנקים, צריך פתרון נגד טנקים ונגד יעדים מבוצרים ולש"ב כך שישלים את התותח 30מ"מ. אלו האפשרויות: טילי טאו. טילי גיל, טילי להט. אפשרויות מצויינות אבל טווחים קרובים ויעדים מבוצרים עלול להיות לא מספיק. צריך עוד דבר מה. האם מקל"ר, כפי שהוזכר כאן, טוב מספיק?

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 07-07-2009 בשעה 18:06.
ישן 07-07-2009, 18:59
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

הרעיון של תותחים קטני קוטר התחיל בזמן המלחמה הקרה ובעיקר עם הופעתו של ה-בי.מ.פי.1 ב-1967 שכל הופעתו אומרת צרות. בנאטו חששו שהשריון של ברית ורשה יתחיל לזוז ולא יעצר אלא בתעלה. בתגובה החלו במערב להתקין תותחי 20 מ"מ על גבי נגמ"שים ועם הזמן גדל הקליבר עד ל-30 מ"מ ואפילו ל- 40 מ"מ. אפשר להוסיף שבמקביל לתותחי ה-20 מ"מ יוצרו כמויות גדולות של טילי נ"ט במטרה לעצור את השטפון של 50,000 טנקים שהיו בברית וורשה באותה עת. ב-1982 נחשפו ה"בלטנים", המערב נכנס לפאניקה, והתוצאה הייתה הופעתם של הרש"קים הכפולים שגבו את המחיר מצה"ל ב-2006.
צה"ל לא מצוי באותה בעיה, אנו לא נלחמים נגד ברית ורשה, יש לנו שלום עם מצרים וירדן וגם סוריה לא תגרר למלחמה איתנו. הלחימה שלנו היא כנגד כמה כנופיות חמושות בעזה ומיליציה חמושה ופאנטית בלבנון. אני לא רואה מה הסיבה שמביאה אותנו להתקין תותח 30 מ"מ ע"ג נגמ"ש, מהו האיום שמולנו שמקל"ר, מק"כ ומקלעים (מיניגן כמובן) לא יכולים לטפל בו? למה צריך לסבך את הנגמ"ש עם מערכת נשק כזו.
אם רוצים לשפר את עוצמת האש של החי"ר בעיקר בשטחים בנויים, צריך לקחת נגמ"ש יעודי ללא חי"ר, להתקין בו תותח 25 מ"מ עם 4-5 קנים, לצוות אותם כפלוגה בגדוד חי"ר ולהניע אותם בראש הכח. פלוגה זו תהיה מודולרית ותוכל לעבור ת"פ של גדוד אחר בהתאם לצורך. נגמ"ש כזה עם צוות יעודי ומאומן יעשה עבודה ביעילות הרבה יותר גבוהה מ-30 מ"מ על כל נגמ"ש. לא חייבים להפעיל את העמדה בשלט רחוק ולא צריך שלכל מפקד תהיה תעודת מהנדס. פשטות זו המילה העיקרית. KISS - Keep It Simple Stupid

אם רוצים לשפר את עוצמת האש של נגמ"ש ה- 25 מ"מ, ניתן להתקין מספר רקטות 70 מ"מ בצידי הצריח לטיפול במטרות קשות, הרקטות יכולות להתביית על כתם לייזר. רקטות מסוג זה מיוצרות ע"י אי.טי.קי. האמריקאית בשיתוף עם רפא"ל.
ישן 08-07-2009, 20:29
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב ""צריך לקחת נגמ"ש ללא חי"ר"...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
נושא גייסות משוריין ללא חי"ר??
מסכים צריך לכתוב את זה אחרת. מה לגבי "רכב סיוע לחי"ר" ?

כעת, אתה מבקש לקחת פלטפורמה תקנית ולהפוך אותה לטנק סיוע לחי"ר, ללא חי"ר? זה KISSזה? זו סטנדרטיזציה לוגיסטית נכונה? אתה רוצה להחזיר אותנו לימי החלוקה של טנק חי"ר וטנק שריון? לא זו הדרך.
אני מציע שניקח את אותה פלטפורמה שנקראת נמר ונמתקן אותו כ"רכב סיוע לחי"ר" בהתאם למה שכתבתי. זה בהחלט לא טנק לחי"ר זהו רכב יעודי שיתאים למטרות החי"ר הרבה יותר ממיתקון מסובך של צריח 30 מ"מ על כל נגמ"ש והפעלתו בשלט רחוק. בנוסף "רכב סיוע לחי"ר" יהיה בנוי בפלוגות מודולריות כך שניתן יהיה לנייד אותם לכוחות אחרים בהתאם לצורך.
ישן 10-07-2009, 05:51
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

ידידי
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "א. אם נפגעת - זו בהחלט לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
א. אם נפגעת - זו בהחלט לא הייתה כוונתי!
בהחלט לא נפגעתי, יותר מדי זקו בשביל זה,ואם אני מרגיש נפגע, מי כמוך יודע שאני לא נשאר חייב. הרבה אנשים כתבו וקראו את האשכול הנ"ל והמלה "בוזבזו" פשוט לא מתאימה.
ב. היות והנושא נלעס כבר עד דק, והיות וזמני מאד מוגבל, אינני רואה כיצד אני מקדיש כעת יומיים כדי להעמיד על דיוקן את כל האמירות ההזויות שהועלו כאן.
ג. ובכל זאת - ואל תיעלב - אבל אמירה בנוסח:
"האשכול הזה הינו חשוב מאד לעתיד החי"ר במדינה" לא נראה לך יומרני משהו?
אתה בהחלט צודק, כוונתי הייתה שהנושא חשוב למדינה ולכן יש להתיחס לנושא זה ברצינות,
ובפרט שניתן לדון בו עוד לפני שהתקבלו החלטות ותסכים איתי שאנו לא רואים את זה הרבה פעמים.
וכרגיל תודה ואני תמיד שמח לקרוא את מה שאתה כותב.

ישן 09-07-2009, 16:55
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אישית בשלב מסויים ....."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
אחרי שלמעט להביור כבר "הותקן" עליו כאן הכל, נטשתי את הדיון...
דעתי בעניין -כלי שכזה צריך צריח חשמלי עבור תותח 30 מ"מ עליו במקביל עמדה ובה שנים עד ארבעה טילי נ"ט דוגמת ה"גיל" וזהו (אם פרט לצריח המדובר קיימת גם התקנה למאג על סיפון הנגמ"ש היא כמובן תחשב גם היא).
הרכב שאתה מציע הוא כדוגמת ה"ברדלי" האמריקאי שמופעל ע"י החרמ"ש האמריקאי. לנו אין צורך ברכב כזה. גם ברכב שאתה מציע, שעשית אותו משחית טנקים עם 12 חיילים, רצוי להתקין רקטות 70 מ"מ במקום ה"גיל". רקטות אלו אמורות להחליף חלק מטילי ה"הלפייר" ע"ג מסק"רים.

כך עדיין יישאר לך נגמ"ש שייעודו העיקרי הוא ניוד כוחות וחיפוי ולא "מכונת מלחמה רב תחומית ורב תכליתית" שאיבדה את הכוון ואת יעודה העיקרי לשמו היא נוצרה !
ישן 09-07-2009, 17:20
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

AJ......
בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]אחרי שלמעט להביור..."

אני לא יודע מהיכן נובעת ההתלהבות מעניין הרקטות מונחות הלייזר ומהיכן הקביעה שהן עוד יחליפו את (לא פחות ולא יותר)...טילי ההלפייר אך הייתי מציע שלא להתפס לכדי התלהבות יתר בעניין !
עד כה מדובר בקונספט מעניין בדיוק כפי שאותן פצצות מרגמה מונחות לייזר היו בשעתו...
היתה התלהבות, היו פרסומים מפה ועד להודעה חדשה ו...איפה זה עומד כיום?..
מוצר מדף נחמד ולא הרבה מעבר לכך !

בל נשכח לרגע שהפרסום של אותן רקטות מקורו בחברות שמפתחות אותן ויש בו לא מעט פן שווקי...
אני ממש לא הייתי בונה על רקטות מונחות לייזר שיחליפו בבא היום את טילי ההלפייר או כל טיל מתקדם אחר.....

להזכירך - האשכול המעניין שהתפתח כאן תחילתו בידיעה שבצה"ל עומדים לבחון התקנת צריח עם תותח 30 מ"מ על גבי נגמ"ש ה"נמר", משם זה התגלגל כבר למחוזות שונים ומשונים ע"ע תול"ר 106 מ"מ, תותח 100 מ"מ כוורות רקטות מונחות לייזר מקלר"ים ושלל כל טוב....
אני מנסה לדמיין את המראה של הצריח עם כל התוספות שהוצעו כאן ולא ממש מצליח....

בסופו של דבר אני חושב שהרעיון להתקנת צריח 30 מ"מ הוא טוב ולא צריך להוסיף על כך יותר מדי מעבר !
מה השימוש שצה"ל מייעד לאותו נגמ"ש נושא צריח 30 מ"מ, אינני יודע !
לא אני הפכתי את הכלי הזה ל"משחית טנקים נושא 12 חיילים" ולא אני כתבתי שיהיה נכון להתקין עליו שלל מערכות נשק שחלקן עדיין כלל לא קיימות !....

כנראה שהיה מי שחשב בצה"ל שיש לבחון התקנת צריח שכזה על נגמ"ש (ואני מאמין שבצה"ל יודעים מה ייעודו של ...נגמ"ש ) ועל כך התייחסותי !

והנה השורה המקורית מגוף הידיעה להזכירך:

..."בבחינה: תותח יותקן ב"נמר"בזרוע היבשה יערכו בתקופה הקרובה סדרת ניסויים שתבחן את השימוש בתותח מתוך נגמ"ש המרכבה, כל זאת במטרה לאפשר ללוחמי החי"ר לפעול בעצמאות רבה יותר מול איומי חי"ר, מבלי להיעזר בטנקים"

ישן 09-07-2009, 21:20
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "AJ......"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
אני לא יודע מהיכן נובעת ההתלהבות מעניין הרקטות מונחות הלייזר ומהיכן הקביעה שהן עוד יחליפו את (לא פחות ולא יותר)...טילי ההלפייר אך הייתי מציע שלא להתפס לכדי התלהבות יתר בעניין !
עד כה מדובר בקונספט מעניין בדיוק כפי שאותן פצצות מרגמה מונחות לייזר היו בשעתו...
היתה התלהבות, היו פרסומים מפה ועד להודעה חדשה ו...איפה זה עומד כיום?..
מוצר מדף נחמד ולא הרבה מעבר לכך !
מרגמות ה-120 מ"מ בעוד מספר שנים יהיו כח הנ"ט הטוב ביותר שקיים בעולם. לא עם ביות לייזר אלא עם ביות עצמאי, תירה אותם לאזור והם יחפשו לבד את המטרה וישמידו אותה. זה מהיום למחר אבל זה בדלת.

בל נשכח לרגע שהפרסום של אותן רקטות מקורו בחברות שמפתחות אותן ויש בו לא מעט פן שווקי...אני ממש לא הייתי בונה על רקטות מונחות לייזר שיחליפו בבא היום את טילי ההלפייר או כל טיל מתקדם אחר.....
כתבתי יחליפו "חלק מטילי ההלפייר" והכוונה היא שניתן להתקין ולשגר רקטות 70 מ"מ מאותו משגר שנושא טילי הלפייר. זה יאפשר לירות כנגד מגוון רחב יותר של מטרות, שכרגע לא כדאי לירות הלפייר כנגדם. לא התכוונתי שניתן להחליף את ההלפייר בירי כנגד טנקים לדוגמא.

להזכירך - האשכול המעניין שהתפתח כאן תחילתו בידיעה שבצה"ל עומדים לבחון התקנת צריח עם תותח 30 מ"מ על גבי נגמ"ש ה"נמר", משם זה התגלגל כבר למחוזות שונים ומשונים ע"ע תול"ר 106 מ"מ, תותח 100 מ"מ כוורות רקטות מונחות לייזר מקלר"ים ושלל כל טוב....
אני מנסה לדמיין את המראה של הצריח עם כל התוספות שהוצעו כאן ולא ממש מצליח....
בסופו של דבר אני חושב שהרעיון להתקנת צריח 30 מ"מ הוא טוב ולא צריך להוסיף על כך יותר מדי מעבר !

מה השימוש שצה"ל מייעד לאותו נגמ"ש נושא צריח 30 מ"מ, אינני יודע !
זו שאלת המיליון דולר, בשביל מה צריך תותח 30 מ"מ שהולך לסבך את כל הפעלת הנגמ"ש הקלאסית. אין זה תפקידו של הנגמ"ש ללחום בשריון אוייב, טנקים ו/או נגמ"שים. אין אנו צריכים ללמוד מהגויים מה לעשות. אנו צריכים להתאים את מערכות הנשק שלנו לאיומים שיש מולנו, טנקים ו/או נגמשים הם לא האיום שחי"ר צריך לטפל בו. (אם כי יש ביכולתו) אפשר להתקין תותח גטלינג 25 מ"מ ע"ג נגמ"ש (ללא חי"ר) שיקרא "רק"מ לסיוע חי"ר" ולשלב אותו בכח הנגמשים במטרה להשמיד מטרות תוך כדי ההסתערות על היעד. עוצמת האש של ה-25 מ"מ בהחלט תעזור. התקנת תותח 30 מ"מ על כל נגמ"ש בזבוז אדיר.
אם לא רוצים לשלב טנקים עם חי"ר, ויש בזה הגיון, צריך ללכת לפתרון שונה של הקצאת נגמש נושא תותח 40 מ"מ וטילי נ"ט/נפיץ להשמדת מטרות מטווחים ארוכים.

לא אני הפכתי את הכלי הזה ל"משחית טנקים נושא 12 חיילים" ולא אני כתבתי שיהיה נכון להתקין עליו שלל מערכות נשק שחלקן עדיין כלל לא קיימות !...
צר לי טעות שלי.

כנראה שהיה מי שחשב בצה"ל שיש לבחון התקנת צריח שכזה על נגמ"ש (ואני מאמין שבצה"ל יודעים מה ייעודו של ...נגמ"ש ) ועל כך התייחסותי !
לאור כל הברדק בנושא חימוש הנמ"ר אני לא הייתי נותן להם קרדיט כל כך מהר.

והנה השורה המקורית מגוף הידיעה להזכירך:
..."בבחינה: תותח יותקן ב"נמר"בזרוע היבשה יערכו בתקופה הקרובה סדרת ניסויים שתבחן את השימוש בתותח מתוך נגמ"ש המרכבה, כל זאת במטרה לאפשר ללוחמי החי"ר לפעול בעצמאות רבה יותר מול איומי חי"ר, מבלי להיעזר בטנקים"

בשביל להלחם בחי"ר לא צריך תותח 30 מ"מ.
ישן 10-07-2009, 00:01
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]אני לא יודע מהיכן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
[/color]
זו שאלת המיליון דולר, בשביל מה צריך תותח 30 מ"מ שהולך לסבך את כל הפעלת הנגמ"ש הקלאסית. אין זה תפקידו של הנגמ"ש ללחום בשריון אוייב, טנקים ו/או נגמ"שים. אין אנו צריכים ללמוד מהגויים מה לעשות. אנו צריכים להתאים את מערכות הנשק שלנו לאיומים שיש מולנו, טנקים ו/או נגמשים הם לא האיום שחי"ר צריך לטפל בו. (אם כי יש ביכולתו) אפשר להתקין תותח גטלינג 25 מ"מ ע"ג נגמ"ש (ללא חי"ר) שיקרא "רק"מ לסיוע חי"ר" ולשלב אותו בכח הנגמשים במטרה להשמיד מטרות תוך כדי ההסתערות על היעד. עוצמת האש של ה-25 מ"מ בהחלט תעזור. התקנת תותח 30 מ"מ על כל נגמ"ש בזבוז אדיר.
אם לא רוצים לשלב טנקים עם חי"ר, ויש בזה הגיון, צריך ללכת לפתרון שונה של הקצאת נגמש נושא תותח 40 מ"מ וטילי נ"ט/נפיץ להשמדת מטרות מטווחים ארוכים.

אני רק שאלה - בהתחשב בעובדה שתותח גטלינג יכול לירות בערך 2000 כדור בדקה, ונניח - רק נניח - שיש לו בבטן 5000 כדורים בהגזמה פראית, והדבר הזה גם לא מדוייק לגמרי (יש לו פיזור מטורף) והוא גם אמור לירות תו"כ נסיעה (הסתערות), מאיפה תביא את ציי המשאיות שיצטרכו ליסוע אחריו כדי שיסחבו בשבילו תחמושת כדי שיוכל למלא את הבטן מחדש כל 5 דקות בממוצע?
ברשותך, אני אלך "לישון על זה" הלילה. כבר פסלתי הצנחה של ארגזי תחמושת ממל"טים, כך שאת האפשרות הזו אתה יכול כבר לא להכליל בפתרון...

ציטוט:

ישן 10-07-2009, 06:09
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt

אני רק שאלה - בהתחשב בעובדה שתותח גטלינג יכול לירות בערך 2000 כדור בדקה, ונניח - רק נניח - שיש לו בבטן 5000 כדורים בהגזמה פראית, והדבר הזה גם לא מדוייק לגמרי (יש לו פיזור מטורף) והוא גם אמור לירות תו"כ נסיעה (הסתערות), מאיפה תביא את ציי המשאיות שיצטרכו ליסוע אחריו כדי שיסחבו בשבילו תחמושת כדי שיוכל למלא את הבטן מחדש כל 5 דקות בממוצע?
1. אני לא מציע שה-25 מ"מ יתחיל לירות ברגע ההסתערות ולא יפסיק עד לגמר התחמושת או עד להגעה ליעד, הירי מתבצע כנגד מטרה ועם מספר מסויים של כדורים ובו נניח 100 בצרור, ה-30 מ"מ יגמור חצי מהתחמושת שמוכנה לירי בחצי דקה ואילו ה-25 מ"מ ירה 3 שניות ויחפש מטרה חדשה, כך שכמות המטרות שה-25 מ"מ יעסיק בזמן נתון, תהיה הרבה יותר גדולה ממספר המטרות שה-30 מ"מ יעסיק וזו הנקודה החשובה ביותר.
2. הצריח מיוצב כך שהפגיעות יהיו גם בנסיעה.
3. הפיזור של הכדורים הוא חלק מתכנון הנשק והכל תלוי ביעוד התותח. התותח הנ"ל מותקן ב-C-130 שעובד עם היחידות המיוחדות ולא ידוע לי על בעיות בנושא הדיוק.
לכן לדעתי אתה יכול לישון בשקט אין כאן בעיה.

ברשותך, אני אלך "לישון על זה" הלילה. כבר פסלתי הצנחה של ארגזי תחמושת ממל"טים, כך שאת האפשרות הזו אתה יכול כבר לא להכליל בפתרון...
ישן 10-07-2009, 08:54
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]|אויש| אני רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
1. אני לא מציע שה-25 מ"מ יתחיל לירות ברגע ההסתערות ולא יפסיק עד לגמר התחמושת או עד להגעה ליעד, הירי מתבצע כנגד מטרה ועם מספר מסויים של כדורים ובו נניח 100 בצרור, ה-30 מ"מ יגמור חצי מהתחמושת שמוכנה לירי בחצי דקה ואילו ה-25 מ"מ ירה 3 שניות ויחפש מטרה חדשה, כך שכמות המטרות שה-25 מ"מ יעסיק בזמן נתון, תהיה הרבה יותר גדולה ממספר המטרות שה-30 מ"מ יעסיק וזו הנקודה החשובה ביותר.
2. הצריח מיוצב כך שהפגיעות יהיו גם בנסיעה.
3. הפיזור של הכדורים הוא חלק מתכנון הנשק והכל תלוי ביעוד התותח. התותח הנ"ל מותקן ב-C-130 שעובד עם היחידות המיוחדות ולא ידוע לי על בעיות בנושא הדיוק.
לכן לדעתי אתה יכול לישון בשקט אין כאן בעיה.

1. אתה ראית פעם איך תותח 30 מ"מ יורה? תותח 30 מ"מ ממש לא יגמור את כל התחמושת מהר כי אין לו קצב אש של וולקן. האם אי פעם ראית אפאצ'י שנגמרו לו חצי מהכדורים תוך חצי דקה? בצורה שאתה רוצה להשתמש במה שיותקן על הנמ"ר, נראה שזה יהיה נכון...
2. הצריח מיוצב כך שהפיזור המטורף של הנשק הזה ימשיך לשלוח כדורים לכל עבר גם בנסיעה...
3. אתה מתכוון ל-AC-130. אני אשאל אותך בפשטות - מה עדיף לחי"רניק הממוצע? נשק שיורה בקצב אש טוב עם מגוון תחמושת ורסטילית ומדוייק, או נשק שיורה בקצב אש מטורף כאילו היה רמבו ופוגע בכל העולם ואחותו? אתה מוכן להקריב דיוק ומגוון תחמושת רק בשביל שהנשק ימטיר עופרת על המטרה?! בשביל מה זה טוב?

ציטוט:

ישן 10-07-2009, 19:27
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
1. אתה ראית פעם איך תותח 30 מ"מ יורה? תותח 30 מ"מ ממש לא יגמור את כל התחמושת מהר כי אין לו קצב אש של וולקן. האם אי פעם ראית אפאצ'י שנגמרו לו חצי מהכדורים תוך חצי דקה? בצורה שאתה רוצה להשתמש במה שיותקן על הנמ"ר, נראה שזה יהיה נכון...
בצריח של ה"פומה" שהוא המיתקון הקרוב ביותר למה שמדובר עליו, ישנם 200 כדורים מוכנים לירי בצריח לא חודר ומופעל בשלט רחוק. קצב הירי הוא 200 כדור בדקה תחשוב כמה זמן יקח לו לגמור את הכדורים המוכנים לירי, בדיוק דקה.
האפאצ'י יורה בקצב של 600 כדור בדקה ויש לו מגבלות של משך הירי כך שהוא לא דוגמא.

2. הצריח מיוצב כך שהפיזור המטורף של הנשק הזה ימשיך לשלוח כדורים לכל עבר גם בנסיעה.
3. אתה מתכוון ל-AC-130. אני אשאל אותך בפשטות - מה עדיף לחי"רניק הממוצע? נשק שיורה בקצב אש טוב עם מגוון תחמושת ורסטילית ומדוייק, או נשק שיורה בקצב אש מטורף כאילו היה רמבו ופוגע בכל העולם ואחותו? אתה מוכן להקריב דיוק ומגוון תחמושת רק בשביל שהנשק ימטיר עופרת על המטרה?! בשביל מה זה טוב?
ה-25 מ"מ שמותקן גם במטוס שאנו עומדים לקנות, הינו מדוייק ביותר ואני לא חושש מבזבוז תחמושת. אתה מערבב בין תותח נ"מ לבין תותח שמותקן במטוס.

תרשה לי לשאול אותך שאלת תם, בשביל מה נחוץ תותח 30 מ"מ בכל נגמ"ש? מהם האיומים שמקל"ר, מק"כ או תותח של 25 מ"מ, (באורך של 1 מטר) לא יוכלו לענות עליו? לקרבות רחוב בעזה יש לנו כל מה שצריך.
ישן 11-07-2009, 15:53
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]1. אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
בצריח של ה"פומה" שהוא המיתקון הקרוב ביותר למה שמדובר עליו, ישנם 200 כדורים מוכנים לירי בצריח לא חודר ומופעל בשלט רחוק. קצב הירי הוא 200 כדור בדקה תחשוב כמה זמן יקח לו לגמור את הכדורים המוכנים לירי, בדיוק דקה.
האפאצ'י יורה בקצב של 600 כדור בדקה ויש לו מגבלות של משך הירי כך שהוא לא דוגמא.

מכיוון שלא אני ולא אתה יודעים עדיין בוודאות איך יראה (אם בכלל) מה שיורכב על הנמ"ר, אני לא יכול לתת לך תשובה מדוייקת כמו שהייתי רוצה לתת. אם ירצו בצה"ל לתת ללוחמים אויר לנשימה אני מניח שיתנו לו גישה להרבה תחמושת, וגם שהטעינה מחדש שלו תוכל להיעשות בקלות ובבטיחות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
ה-25 מ"מ שמותקן גם במטוס שאנו עומדים לקנות, הינו מדוייק ביותר ואני לא חושש מבזבוז תחמושת. אתה מערבב בין תותח נ"מ לבין תותח שמותקן במטוס.

אתה הוא זה שמערבב ביניהם - תותח של מטוס קל יותר לייצב מתותח שמורכב על כלי עם זחלים שיכול לירות בנסיעה. במחבט (וולקן נ"מ) השתמשו רבות, גם בצה"ל וגם בעולם. אי פעם ראית אותו יורה בנסיעה?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
תרשה לי לשאול אותך שאלת תם, בשביל מה נחוץ תותח 30 מ"מ בכל נגמ"ש? מהם האיומים שמקל"ר, מק"כ או תותח של 25 מ"מ, (באורך של 1 מטר) לא יוכלו לענות עליו? לקרבות רחוב בעזה יש לנו כל מה שצריך.
מק"כ - טווח נמוך יחסית, כלי ישן וחדירות נמוכה.
מקל"ר - ירי קשתי וטווח נמוך יחסית (דיוק נמוך מאוד בטווחים בינוניים ומעלה).
תותח 25 מ"מ גטלינג - מלבד מה שציינתי למעלה (הרכבה על רק"מ וירי בנסיעה), קצב האש שלו הוא overkill. מה גם, למיטב הבנתי מערכת ההזנה והמנוע שלו גם לא אמינים כך שתקלה בשדה הקרב יכולה להיות קריטית, אבל אולי כיום יש פתרונות לכך.
תותח 30 מ"מ - לדעתי אידיאלי. יכול לירות בבודדת (מה שגטלינג לא יכול לעשות), בעל מערכת טעינה פשוטה ובוודאי אפשרי לתפעל אותו וגם לחמש אותו מחדש מתוך הכלי בצורה ממוגנת. מגוון גדול של סוגי תחמושת, טווח גדול ודיוק בכל הטווחים.
באיזורים בשטח בנוי צפוף כמו עזה, עדיף להשתמש בתותח כזה שיכול לירות בבודדת ובצורה מדוייקת בכדי למנוע נזק היקפי גדול מהרצוי. תחשוב על רכב עם מחבלים - תירה בו צרור מגטלינג, תפגע ברכב וגם בסביבה שלו. תירה בו פעם-פעמיים עם תותח 30 מ"מ, תפגע בדיוק בו ותעשה בדיוק את אותה העבודה שתעשה עם גטלינג, מינוס הנזק ההיקפי.

ציטוט:

ישן 12-07-2009, 07:53
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "..."

אפקט תרשה לי להבהיר את עיקרי המחשבה שלי בנושא החי"ר.

הרבה מצבאות העולם שידרגו את הנגמ"שים שלהם ל"רכב לחימה לחי"ר", וגם צה"ל מנסה לעשותזאת ע"י התקנת תותח 30 מ"מ ע"ג הנמר. אני לא דוגל בתפיסה זו, אלא בתפיסה שונה שנקראת

HIGH/LOW MIXED FORCES

בתפיסה זו קיימים שני רכבים. וזאת בהתאם לאימרה הידועה טובים השניים מן האחד.
בחי"ר יהיו שני רכבים: אחד נגמ"ש והשני רכב סיוע לחי"ר.
1. נגמ"ש-הנגמ"ש יהיה הנמר שיכול להוביל 10 לוחמים פלוס צוות של שני מפעילים, (נהג ומפקד הנגמ"ש). סה"כ 12 איש. עוצמת האש של הנגמ"ש מושתת על עמדת "קטלנית" שמותקנים בה מיניגן ומק"כ. הצרוף של שני כלים אלו יאפשר ירי יעיל לטווח של 1500 מטר ע"י המק"כ ובטווחים קרובים יותר ע"י המיניגן. לשני המקלעים יש עוצמת אש מספקת לקרבות רחוב בעזה, וגם לצורך תקיפת יעדי חי"ר שונים במקומות אחרים. צריך לזכור שבנוסף לנגמ"ש קיים רכב הסיוע, שיהיה חלק מפלוגת/גדוד החי"ר, ויגדיל את טווחי העסקה ואת עוצמת האש של הכח.
בנוסף לעמדת ה"קטלנית" צריך להתקין שני עמדות למקלעי 7.62 שיותקנו מאחור.

המק"כ מיוצר ע"י חברת ATK וזו אותה חברה שמייצרת את ה"בושמאסטר" לסוגיו השונים. גם מקלע זה פועל ע"י מנוע חשמלי ולא על עקרון הגזים. רצ"ב קישור ל-"0.5

2. רכב סיוע-רכב זה יהיה בנוי על אותה פלטפורמה כמו הנמר אבל מערכת הנשק שלו תהיה שונה. ברכב זה יותקן תותח גטלינג בקליבר 25 מ"מ. לתותח זה עוצמת אש רבה וזה מה שצריך מרכב סיוע. אני לא מחפש תותח שיפגע במטרות מטווח של 3 ק"מ, אני לא מחפש תותח להלחם בנגמ"שי אוייב וגם לא במטרות נ"מ. בשביל כל זה ישנם מספיק כלים יעודיים אחרים ומערכות נשק אחרות שיעשו את העבודה טוב יותר. מה שהחי"ר צריך זה רכב סיוע שינוע יחד עם הנגמ"שים ויתן מכת אש חזקה בזמן ההסתערות על מנת לפגוע באוייב ולא לאפשר לו להרים ראש.
זו בדיוק היכולת שיש לרכב הסיוע עם תותח הגטלינג שלו. בנוסף, הפלטפורמה שלו נושאת מספיק תחמושת על מנת לתת את מכת האש ולא להתקע לפתע ללא תחמושת.

3. לסיכום, שילוב של שני רכבים אלו, תאפשר לנגמ"שים לפרוק כמות מספקת של לוחמים מחד, ולהסתייע בעוצמת האש רבה של רכב הסיוע מאידך. אני לא חושב שלנמר נושא תותח 30 מ"מ, יהיו יכולות דומות לגבי נשיאת חי"ר, לגבי עוצמת אש וגם בקשר ליכולת נשיאת תחמושת. מעבר למחשבה שלי שזו מערכת אש שלא מתאימה למתארי הלחימה שלנו. (עזה ולבנון)
ישן 10-07-2009, 04:10
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "תפקיד הנגמ"ש הוא כשמו, "נושא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
תפקיד הנגמ"ש הוא כשמו, "נושא גייסות משוריין" וזה הכל. כל הנושא של רתקים חיפויים וכו' זו עבודה של כלים אחרים ולא של נגמ"ש. לכן מקל"ר ומיניגן שמותקנים בצריחון ומאפשרים עוצמת אש רבה בהסתערות על היעד, יהיו החימוש שנדרש מהעמדה הראשית. אני לא רואה שום צורך בעמדת RCWS. כמובן ששני מקלעים על הסיפון הם תוספת הכרחית בכל נגמ"ש.

צריך להבדיל בין נגמ"ש קלאסי, שהוא כלי קוו שני שאינו נועד להמצא במגע ישיר עם כוחות אוייב, לנגמש"ים כבדים שישראל משתמשת בהם ("אכזרית" ו"נמר"), שכן נועדו לזה (או לפחות כך נדמה לי). כלומר בצה"ל נגמש"ים כבדים תפסו את מקומם של רכבי קרב של חי"ר (IFV) שקיימים בצבאות זרות. ולמרות שמבחינת המיגון הכלים של צה"ל עולים על IFV של שאר העולם (להוציא כמה יוצאי מן הכלל כמו הודו וירדן שגם אימצו את הרעיון), הם כרגע נחותים מהם באופן משמעותי מבחינת כוח האש שלהם. לכן, לדעתי, לא יהיה נכון לנפנף את הרעיון להגביר את כוח האש של נגמש"ים ע"י טיעון שאלו בסה"כ נגמש"ים.

ישן 10-07-2009, 15:54
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "זה הכל עניין של השקפה,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
אני לא רוצה שנגמ"ש, שיש בו 12 חיילים, יכנס לקרבות מיותרים בדרכו ליעד.

אם כך, אין שום סיבה למגן את הנגמ"ש עד רמת טנק מערכה עיקרי, ובטח אין שום סיבה שבעולם להתקין עליו מערכת הגנה אקטיבית. אבל, מכיוון שבפועל זה מה נעשה, ברור שה"נמר" צפוי לפעול במגע ישיר עם האוייב. כלומר לא יהיה נכון להתייחס אליו כמו לנגמ"ש בלבד.

ציטוט:
המשימה העיקרית של הנגמ"ש זה כיבוש וטיהור יעדים וזה נעשה רגלית.

המשימה העיקרית של הנגמ"ש הקלאסי היא הובלת לוחמים לשדה הקרב. נקודה.

ציטוט:
לכן את הלחימה בדרך ליעד נשאיר לרק"מ שאני קורא לו "רק"מ לסיוע חי"ר" שמצוייד ב-25 מ"מ בטילים/רקטות וכל דבר שיעזור למשימה של השמדת מטרות בזמן ההסתערות על היעד. אחריו יגיעו הנמ"רים עם כוחות החי"ר.

האם אנחנו עוסקים במציאות או במצב היפוטטי שבו יש לצה"ל IFVs? אני אישית מדבר על המציאות הקיימת.

ציטוט:
אי אפשר להשוות בין הדרישות מהחי"ר/חרמ"ש הרוסי לדוגמא, לדרישות מהחי"ר של צה"ל, ולכן גם המחשבה לגבי סוג הרק"מ וחימושו צריך להיות שונה.

אני לא מדבר על תו"ל של מדינה זו או אחרת, אלא על הרעיון האוניברסאלי שעומד מאחורי הנגמ"ש.

ישן 10-07-2009, 19:50
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=AJ-47]אני לא רוצה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
אם כך, אין שום סיבה למגן את הנגמ"ש עד רמת טנק מערכה עיקרי, ובטח אין שום סיבה שבעולם להתקין עליו מערכת הגנה אקטיבית. אבל, מכיוון שבפועל זה מה נעשה, ברור שה"נמר" צפוי לפעול במגע ישיר עם האוייב. כלומר לא יהיה נכון להתייחס אליו כמו לנגמ"ש בלבד.
כמו שאמרתי זה עניין של השקפה, לדעתי הנגמ"ש לא צריך לחפש עימות בדרכו למשימתו, אבל זה בהחלט עלול לקרות ולכן הוא צריך להיות מוגן וחמוש בהתאם.

המשימה העיקרית של הנגמ"ש הקלאסי היא הובלת לוחמים לשדה הקרב. נקודה.
מסכים, וזה בדיוק מה שהנמ"ר בהתאם להבנתי צריך לעשות. הנמ"ר הוא לא נגמ"ש לחימה.

האם אנחנו עוסקים במציאות או במצב היפוטטי שבו יש לצה"ל IFVs? אני אישית מדבר על המציאות הקיימת.
במציאות הקיימת אין לצה"ל IFV

אני לא מדבר על תו"ל של מדינה זו או אחרת, אלא על הרעיון האוניברסאלי שעומד מאחורי הנגמ"ש.
אין לנו חילוקי דעות באשר למצב הקיים כיום, השאלה הגדולה היא לאן אנו הולכים עם הנמ"ר,
וכאן הדעות חלוקות.

ישן 18-07-2009, 02:08
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי Xenir שמתחילה ב "שאלה לי אל לכולם אך בדגש..."

אני באמת שלא מבין את השאלות שלך... צר לי מאוד והייתי שמח לעזור ולענות לך, אם השאלות שלך היו בכלל הגיוניות מבחינה תחבירית ומובנות...
השאלה היחידה שהבנתי פחות או יותר, היא האחרונה ולכן אענה לך עליה - נניח למשל יש מערכת הגנה אקטיבית המותקנת על טנק כלשהוא. ברור שהמערכת לא תזהה פגז שהטנק יורה בתור איום, הרי אם זה מה שהיה קורה, מה שווה המערכת?
המערכת מתייחסת למשהו כאל איום רק אם המסלול שלו מוביל אותו אל הכלי. אם היא מזהה משהו היוצא מן הכלי, היא מתעלמת ממנו.

ציטוט:

ישן 19-07-2009, 12:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "אני אנסה לפרש את xenir בשאלה..."

בבראדלי הצריח מאויש. הוא נותן מיגון לאנשי הצוות בעדיפות עליונה, ולא למערכות הנשק.
אם אין צורך למגן א"צים, אין מה להשקיע כמה טונות מיגון בצריח.

ישן 19-07-2009, 13:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "נכון וגם אני לא הייתי משתמש..."

אתה שואל שאלה שאין לי עליה תשובה.
*אני חושב שצריך לזכור שהמטרה העיקרית של הכלי היא אינה מערכת הנשק שלו, אלא נשיאת לוחמים ובזה מתרכזים (בצדק). מעבר לזה, העובדה שגם התחמושת וגם התותח נמצאים מחוץ לכלי מונעת צורך בצריח, שלרוב מגן על טעני התחמושת שנמצאים בתוך הכלי, ולמעשה מהווים נקודת תורפה בשריון שלו.

ישן 22-07-2009, 01:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי GIJOE1980 שמתחילה ב "אם יחליטו אזי החלטה טובה"

יפגמו ביכולות המבצעיות של הכלי?! הוא לא יוכל להוביל יותר לוחמים? הוא לא יהיה ממוגן מספיק?

ישן 11-11-2009, 23:05
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
4 חודשים אחרי, אותה כתבה

תותח של אחת מהתעשיות הביטחוניות הותקן בחודש האחרון על גבי הנגמ"ש העתידי של צה"ל. בזרוע היבשה ובמינהלת הטנק יתחילו בקרוב בניסוי מבצעי של התקנת תותחי 30 מילימטר על גבי הנמרים
תותח 30 מ"מ הותקן על גבי הנמר, הנגמ"ש העתידי של צה"ל, כחלק מתחילתו של ניסוי מבצעי שיתקיים במהלך שנת 2010.

בחודשים האחרונים נבחנה בזרוע היבשה ובמינהלת הטנק (מנת"ק) האפשרות להתקין תותחים על גבי הנמרים, דבר שיגדיל את כוח האש של הנגמ"ש בעת לחימה. החל מחודש ינואר יבוצע ניסוי בירי תותחים מדגמיהם של שתיים מהתעשיות הביטחוניות הגדולות בישראל - רפא"ל ואלביט. במקרה שתתקבל ההחלטה להתקין את התותח על הנמרים, הוא יצטרף לחימוש הקיים כבר בכלי כדוגמת מקלעי מא"ג, עמדת "קטלנית" ומקלע רימונים.

"הנושא נמצא בבדיקה ראשונית, אבל אין ספק שהתקנת התותח תאפשר הגעה לטווחים ארוכים ועוצמה טובה יותר", הסביר רע"ן אמל"ח חי"ר בזרוע היבשה, סא"ל ערן גרניט. הוספת תותח בקוטר של 30 מילימטר תאפשר לכוחות החי"ר לפעול במקרים מסוימים בצורה עצמאית מבלי להיעזר בטנקים. הוספת התותח על הנמר תאפשר לכלי יכולות חדשות, כגון פריצת מבנים. נתוני המטרה של התותח יוזנו באופן אוטומטי, כחלק ממערכות השליטה והבקרה של הנגמ"ש העתידי.

"הכלים עצמם נבנו מראש כך שיוכלו לקלוט מערכות נוספות בעתיד, ללא צורך בפיתוח מחדש של הנמר", הסביר רע"ן תובה במנת"ק, סא"ל ניסים לוי. "התקנתם של התותחים תאפשר את ההדגמה הטכנולוגית של היכולת הזו ואת בחינתה".

http://dover.idf.il/IDF/News_Channels/bamahana/09/42/09.htm

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 12-11-2009, 08:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "נו, שיהיה במזל טוב. אם זה טוב..."

למעשה לאמריקאים יש בעיות רבות עם זה, והעיקרית מביניהן היא שהשימוש בכלי הפק למיני טנק, בעוד שהחי"ר לא מופעל כיאות.

ישן 13-11-2009, 01:13
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
לא רואה איזו תועלת יש בתותח 30 מ"מ

לצורך לחימה בחי"ר, 0.5 עדיף מהיבט של קצב אש ויכולת נשיאת תחמושת. לצורך פגיעה במבנים או נגמ"שי חי"ר של האוייב, טילים יעודיים שממילא חי"ר נושא עדיפים. לצורך הפגזה של שטח טרם הסתערות / שיתוק מקורות ירי יש לחי"ר מרגמות שניתן להתקין על הנגמ"ש.

אני חושב שעל נמ"ר צריכות להיות עמדות 0.5 ומאג, עם מרגמות מהדגמים החדישים והמדוייקים וטילי נ"ט יעודיים שכולנו מכירים לצרכים מבצעיים משתנים. בגדול, זהו ציוד שחי"ר ממילא נושא עימו ועם צוות הנגמ"ש יוכל לתפעל זאת, כאשר 9 החיילים הנוספים מסתערים, הוא ימלא את ייעודו בצורה טובה יותר.
ישן 13-11-2009, 02:35
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "לא רואה איזו תועלת יש בתותח 30 מ"מ"

ומה קורה אם אתה נתקל בירי מתוך בתים? תתחיל לירות על הבתים האלה טילים? כמה טילים תחזיק בנמ"ר? ולא חבל על הכסף, אם כמה כדורי 30 מ"מ יכולים לעשות את אותה העבודה (ואולי גם טוב יותר) ובמחיר נמוך הרבה יותר?
עם כל הכבוד, כדור אחד או שניים של 0.5 לא יכול לחסל ביעילות אוייב מאחורי מחסה - כדור 30 מ"מ נפיץ כבר יכול לקטוע לך את הרגליים אם אחד כזה פוגע ברצפה מטר לידך, וגם לרסק מחסות (עד גבול מסויים כמובן)...

ציטוט:

ישן 13-11-2009, 02:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ומה קורה אם אתה נתקל בירי..."

ואז מה שיש לך זה טנק מוקטן. הדרך להפעיל נגמ"ש היא לא הדרך להפעיל כלי סיוע.

ישן 13-11-2009, 11:23
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ואז מה שיש לך זה טנק מוקטן...."

במתווה לחימת לש"ב זה דווקא יכול להועיל. לא תמיד טנק יוכל לצודד בסמטאות או רחובות צרים, ולא תמיד יהיה ניתן להשחיל טיל ממסוק לתוך חלון של בית. למקרים כאלה (שהם לא ממש נדירים בעימותים שלנו), כלי כזה עם מקלע כזה יכול בהחלט להיות התשובה האופטימלית.
אבל, אני מסכים איתך בכללי - אני מתערב שתוך 2 או 3 ימים של מבצע כלשהו, כאשר לכוחות בשטח יהיה נמ"ר עם מקלע כזה, ישתמשו בו כ"מיני טנק" והכדורים שלו יגמרו מהר מאוד... יתחילו להשתמש בפטיש כדי להרוג זבובים.

ציטוט:

ישן 17-11-2009, 07:50
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 164 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "אם לא הבנת את הרעיון שעומד..."

I followed your posts in the various IFV vs APC vs Tanks discussions. It seemed to me that you have slowly evolved from building organic modular mixed units of Tanks and BMPT-like fire support vehicles, to having just the fire support company of every infantry battalion equipped with a BMPT-like Namer.

The intention of my humorous comment was to imply that you are coming very near to supporting the IDF tradition of simply assigning MBTs to infantry units in task forces

I don't see what your latest 40mm cannon and rocket armed vehicle proposal offers for infantry fire support that is superior to a regular Merkava tank

The only capability I see lacking from the current MBT and APC IDF task force is the ability engage or supress high angle targets on rooftops or hilltops. A function that was filled in the past by AA vehicles like the Vulcan M163

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 17-11-2009 בשעה 07:58.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:39

הדף נוצר ב 0.39 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר