לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2009, 09:57
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Don KihoTe שמתחילה ב "היי תודה על התשובה המהירה... ..."

זה עדיין לא דגם מדוייק למעבד (יש כמה וכמה מעבדים של אינטל מסדרת פנטיום בתדר 3.2Ghz, אמור להיות למעבד שלך מספר תלת ספרתי שמזהה אותו) אבל כנראה שזה מספיק.
הטמפ' שהצגת היא במאמץ או במנוחה? אם מדובר על טמפ' במנוחה נראה שיש לך בעיה מעבר לזרימת האוויר במארז, גם עם מאוורר בודד לא היית אמור להגיע לטמפ' כזאת.
האם כשניקית אבק ניקית אותו גם מגוף הקירור שעל המעבד (באמצעות שואב או תרסיס אוויר דחוס)?
האם המארז צמוד לקיר מאחור? אם כן - רצוי לשמור מרחק של לפחות 10 ס"מ מהקיר כדי לאפשר לאוויר החם לצאת בקלות.
ללא דגם המארז לא ניתן לדעת אילו מאווררים אפשר להתקין עליו והיכן, אם אתה לא יודע נסה להעלות תמונה שלו.
המחיר של מאוורר טוב לא עולה על 50 ש"ח ולכן נראה לי שלא כדאי לך לטרוח להזמין מחו"ל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2009, 22:46
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Don KihoTe שמתחילה ב "להלן התמונות ..."

מהתמונות שהעלית ניתן לראות שיש לך מקום למאורר בקידמת המארז (החלק הכחול לפני כלוב ה HD), טמפ' ה HD שלך גבוהה הרבה יותר מדי ולכן הייתי ממליץ שתחבר מאוורר מקדימה שינשוף אוויר כלפי פנים (על ה HD) ויקרר אותו.
המארז שלך הוא ה HEC 6A19, מה שאומר שהתופסנים הם עבור מאווררי 120 מ"מ, מאוורר בסיסי טוב כזה יהיה ה SCYTHE SLIP STREAM, כאן:
http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=4339
כמו כן יש לך קירור מצויין למעבד שהמאוורר שלו ממוקם בצד הלא נכון ולכן כנראה הרבה פחות אפקטיבי ממה שהוא יכול להיות - המאוורר שעל הקירור הזה אמור לדחוף את האוויר כלפי המאוורר האחורי, כך שזו תהיה זרימת האוויר במארז:
מאוורר -> גוף קירור -> מאוורר אחורי -> מחוץ למארז
את שינוי המיקום של המאוורר על גוף הקירור אתה כבר יכול לעשות עכשיו ולראות כיצד הוא משפיע על טמפ' המערכת.

ישן 07-07-2009, 23:10
  Don KihoTe Don KihoTe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "מהתמונות שהעלית ניתן לראות..."

אם כך, אז אצטרך גם להפוך את המאוורר האחורי (זה שממוקם על המארז), כדי שיוציא את האויר החוצה, אמת?

האם כדאי לי לעשות זאת כבר עכשיו עוד לפני שקניתי את המאוורר הנוסף?
האם אי כניסת אויר לתוך המארז בתקופה הזו יגרום להתחממות?

דבר נוסף...
המחשב ממוקם על הריצפה, אם ארכיב מאוורר נוסף בקידמת המחשב עלול להכנס אבק לתוך המחשב (למרות שיש פלסטיק שמגן, ועוד רשת גסה מבפנים) האם יש רשת צפופה יותר שאוכל להרכיב בצמוד למאורר כדי למנוע כניסת אבק?
במידה וכן האם יש מאוורר חזק יותר שיכניס את האויר בצורה טובה יותר?

האם בשביל עוד 20 שקל לא כדאי לי לקחת משהו חזק יותר כמו זה...
http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=4199

תודה.

נערך לאחרונה ע"י Don KihoTe בתאריך 07-07-2009 בשעה 23:31.
ישן 08-07-2009, 08:28
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Don KihoTe שמתחילה ב "אם כך, אז אצטרך גם להפוך את..."

האם אתה הרכבת את המאווררים? אם זה לא אתה, זה מראה על חוסר מקצועיות רציני.
המאוורר האחורי חייב להוציא אוויר החוצה, אחרת האוויר החם בסביבת המעבד שלך לא יוצא, מה שגורר עליה של הטמפ' שלו.
ודאי שרצוי לעשות זאת כבר עכשיו, אולי זה יפתור לך את בעיית החימום של המעבד שלך.
אני לא יודע עד כמה זה ישפיע על טמפ' ה HD, אם כי יכול להיות שהאוויר החם שהמאוורר שלך דוחף מהמעבד לכיוון ה HD תורם להתחממותו.
לדעתי תתחיל בתיקון הזה של כיוון המאווררים ואז בדוק טמפ' שוב.
הרשת שמגיעה עם המארז היא לא כ"כ גסה וניתן להוציא אותה לשטיפה מדי פעם, מניסיון עבר עם המארז הזה אני יכול לומר שהוא לא צובר הרבה יותר אבק בפעולה עם שני מאווררים.
המאוורר שהצגת, על אף שהוא מגיע למהירות סיבוב גבוהה יותר, מזיז פחות אוויר (נמדד ב CFM) מהמאוורר שהצעתי ולכן יהיה פחות יעיל, כמו כן קח בחשבון שככל שהמאוורר עובד מהר יותר הוא מייצר הרבה יותר רעש.

ישן 08-07-2009, 14:27
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Don KihoTe שמתחילה ב "אוקיי... קניתי מאוורר..."

הכבל עם הקבל עליו מיועד להנמיך את המהירות המקסימלית של המאוורר מ 1800 ל 900, וכך להשתיק אותו, אין צורך לחבר אותו בהתחלה, אם תגיע למסקנה שהמאוורר רועש מדי לטעמך אתה יכול לחבר אותו אח"כ.
הפלאג שאתה מדבר עליו לא נקרא מולקס, מולקס הוא חיבור 4 פינים גדול, שמשמש לחיבור מתח ל HD וכוננים אופטיים ונראה כך:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:M...e_connector.jpg

החיבור שאתה מדבר עליו הוא חיבור המאוורר ללוח האם, החיבור מתבצע ע"י חיבור הכבל של המאוורר ל fan header על הלוח. יש לך על לוח האם header מתאים מעט מעל הכונן הקשיח שלך, סימנתי אותו בשחור בתמונה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שים לב שבשביל לחבר את המאורר הקדמי תצטרך להוציא את כלוב ה HD מהמארז (הוא מתחבר ע"י בורג גדול, יש לנתק את הבורג ולמשוך החוצה לאט).

נערך לאחרונה ע"י rlsf בתאריך 08-07-2009 בשעה 14:37.
ישן 05-10-2009, 05:29
  eyal-r eyal-r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.04
אני חושב שהניקוי שעשית לא מספיק
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Don KihoTe שמתחילה ב "האם יש פתרון טוב יותר לקירור?"

בתגובה 5 רשמת שניקית באוויר דחוס - זה לדעתי לא מספיק.

אני שנים מנקה ע"י לחץ אוויר , גש לתחנה פנצ'ר מכר הקורבה לביתך בקש מימנו לנקות את המחשב ( סה"כ 2 דקות)
בלחץ אוויר כוון אותו היטב לצלעות הקירור ( תפוס את המאוורר ביד שלא יסתובב) ותן "לו בראש" בכל הכיוונים כנ"ל באזור ספק הכוח ( הכנס מברג לכיוון המאוורר (שלא יסתובב בעת הניקוי) ותן "לו בראש" בכל הכיוונים.

אין צורך לפרק את צלעות הקירור של המעבד.

הווה תוצאות אחרי הביצוע.

אני רוצה לציין שאני עושה זאת במשך שנים מיבלי לפרק את צלעות הקירור אחת ל 4-6 חודשים
אבל אם אחרי התוצעות האלו אין שיפור משמעותי אזי אתה חייב לפרק ....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:05

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר