לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2009, 14:37
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
חיילים דתיים סירבו לנסוע בג'יפים שנהגו חיילות

חיילים דתיים סירבו לנסוע בג'יפים שנהגו חיילות

במקום להענישם, הסרבנים הדתיים שוחררו מהאימון לפני חבריהם לגדוד

מאת אנשיל פפר

חיילי מילואים דתיים סירבו להשתתף באימון שבו נדרשו לנסוע בג'יפים עם חיילות נהגות. הדבר אירע בשבוע שעבר, כשגדוד שריון במילואים של פיקוד צפון בא להתאמן במרכז לאימון טקטי (מא"ט) של המרכז הלאומי לאימוני יבשה (מל"י) ליד צאלים. במא"ט מתקיימים האימונים על גבי ג'יפי "האמר", המדמים טנקים וכלי רכב משוריינים אחרים. ההאמרים נהוגים כולם בידי נהגות. חיילי המילואים מתפקדים כמפקדי הטנקים.

חלק מהחיילים הדתיים סירבו להתאמן בהאמרים הנהוגים בידי חיילות. לדברי קצין בגדוד, "הייתה אווירה של סרבנות, אפילו שלא הגענו ממש לזה". בהתייעצות עם הרב של מל"י ומפקד החטיבה, הושגה פשרה ולפיה החיילים הדתיים שדרשו זאת לא יסעו לבדם עם נהגת, אלא זוג חיילים עם כל נהגת. גם נקבע שבניגוד למתווה הרגיל של התרגיל, שבו אם טנק-האמר "נפגע" הוא נשאר בודד בשטח עד חזרתו לתרגיל, לא יישאר האמר בודד עם נהגת, ויצטרף אליו רכב נוסף.

החיילים שהתלוננו הסכימו להתאמן בתנאים האלה יום אחד. חלקם שוחררו ביום השני לתרגיל. הסיבה הרשמית לשחרורם אמנם היתה מחסור בכלי רכב לכל החיילים שהשתתפו אימון, אבל לדברי אחד הקצינים "זה נראה רע ששיחררו דווקא אותם".

לפני ארבע שנים נקבע במסמך "השילוב הראוי", שמשרטט כללי הפרדה בין חיילים וחיילות, ובמיוחד בחיילים דתיים,המגלים רגישות לעניין, כי אין מניעה שחייל יישב בהאמר יחד עם חיילת, בין השאר כי זה כלי רכב מרווח יחסית, ואין חשש למגע פיזי לא רצוי. הרב הצבאי הראשי, אביחי רונצקי, אמר בראיון לפני שנה וחצי שלדעתו "תפקיד נהגת האמר זה לא תפקיד ראוי, אבל זה מה שהצלחנו להשיג במסגרת ?השילוב הראוי'".

לדברי מקורות בזרוע היבשה, אירוע כמו שזה שהתרחש בשבוע שעבר במא"ט אינו נדיר, מכיוון שכל מפעילי ההאמרים במקום הן חיילות, ומדובר בתפקיד יוקרתי שיש עליו תחרות עזה בין החיילות. במקביל, למרות הכללים של "השילוב הראוי", יש מספר גדל והולך של חיילים דתיים שדורשים הפרדה יותר חמורה בין חיילים וחיילות.

דובר צה"ל מסר בתגובה, כי הטענות בדבר סירוב חיילים דתיים להשתתף בתרגיל, משום שבכלי הרכב נוהגות חיילות, משוללות יסוד. לראיה, כלל החיילים בפלוגה השתתפו ביומו הראשון של התרגיל ונסעו עם החיילות שנהגו בהאמרים. ביומו השני של האימון שוחררו 13 חיילים, בהתאם לתכנון מראש ולצורכי התרגיל, ובהם גם שלושה חיילים דתיים. יש להדגיש, מסר דובר צה"ל, כי שאר החיילים המשיכו באימון כמתוכנן, ובהם חיילים דתיים. פקודת השילוב הראוי על כל היבטיה מיושמת בכלל יחידות צה"ל.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1098110.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2009, 00:21
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "חיילים דתיים סירבו לנסוע בג'יפים שנהגו חיילות"

הנסיון הלא נעים שלי אומר שלמפעילות הללו יש פקודות לשתות בכמויות מטורפות. לכן בכל עצירה המפעילה יורדת מהרכב ומבקשת מאיתנו להסתכל לצד השני, משלשלת את מיכנסיה ומשתחררת מעודפי נוזלים.
זה קרה לי בשני אימונים שונים במשך כמה ימים עם כמה מפעילות שונות.
אני, שישבתי בכיסא התותחן לא רציתי ולא יכלתי לראות כלום. אבל י' שהיה גבוה במדף המפקד ממש סבל. הוא בחור לא דתי ומעולם לא היה דתי. להפך הוא אידיאליסט ורחוק מהדת. לאחר שנים של עבודה בגופי הביטחון חזר לעשות מילואים בשריון למרות שהגיע לגיל הפטור והתחיל ללמד נערים בתיכון היסטוריה של עם ישר ואזרחות.
הבחור עומד גבוה בעמדה ומחפש את ציידי הטנקים שרוצים לתקוע אותנו. האוזניים שלו בקשר ולא תמיד הוא שם לב כשהיא מבקשת לא להסתכל.
אז בלי לשים לב הוא מחפש טילאי ומגלה חתיכת ישבן. את פילולי ההתנצלויות שלו שומעים עד השקם. אם הוא לא היה מתנצל הגברת בכלל לא הייתה יודעת...
כמעט יורדות לו דמעות.
יש מושג לההפך מפדופיל? אם אין אז אני יכול להציע את השם שלו שיהיה המושג הזה.

בקיצור. יש בעיה עם המפעילות והיא לא רק של ייחוד ולא רק לחיילים הדתיים.

תגובת דו"ץ מלמדת הרבה על הבומבסטיות של עיתון הארץ: 13 חיילים שוחררו עפ"י תוכנית. רק 3 מתוכם דתיים...

ישן 08-07-2009, 12:20
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
כן, כמו שזה עבד על סרבנים אחרים.
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "אני חושב שאחרי שתכניס כמה..."

אתה כמובן מודע לזה שלהכניס מישהו לכלא בגלל שהוא התעקש על תקנות הצבא יוביל גם את המפקד שלו לכלא,
ושבמחילה מה שאמרת על ההבדל בין זה לבין 'מצוות' הוא משולל בסיס,
שלא לדבר על כך שיותר ממה שמדובר בהתנהגות חדשה, מדובר במציאות חדשה יחסית?

וכינויי-התואר האלה לא מוסיפים לך כבוד - רק מבהירים שלא באמת יש לך מושג על מה אתה מדבר.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 20-07-2009, 10:42
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "מדוע כותרת הפוסט המקורי..."

הכותרת הפופליסטית והמטעה שונתה לכותרת שמתארת את המציאות כפי שהתרחשה בשטח ע"י הוספת מילה בודדה בסוגריים.
אתה חושב שאני טועה?
אתה מסוגל להוכיח שאני טועה?
קראת משהו ממה שנכתב באשכול?
אני קיבלתי את תגובת דובר צה"ל.
אני דיברתי עם חיילים וקצינים, סדירים, מילואים, דתיים וחילונים שהשתתפו באימון.
מכולם קיבלתי תשובה אחת: לא היה סרוב פקודה.
אם אתה מכיר משהו אחר אתה מוזמן להביא כאן את העדויות.
כל זמן שאלו העדויות שבידי אני לא אתן לכותרת פופליסטית, מתלהמת, שקרית ומסיתה כנגד ציבור תורם ומשרת (גם כשזה סותר את האמונה שלו) להופיע בפורום שאני מנהל.

שימוש לרעה בכח?
כן בהחלט!
ע"י מי?
ע"י כתב ועורכי הארץ.
אתה מצפה לתיקון? הוא כבר בוצע.

ישן 20-07-2009, 13:46

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הציטוט של הכתבה שציטטת נשאר..."

הכותרת הינה חלק אינטגרלי מגוף הידיעה.
מה שעשית הוא בבחינת צנזורה, דבר שאיש לא הסמיך אותך לכך מלבד עצמך (ואני לא משלה עצמי לשניה שאין לך הכח לכך).
אני לא נכנס לענין התרומה או אי התרומה של ציבור כזה או אחר. גם לדבר זה יש צדדים כאלה ואחרים. לא זה עצם הענין.
לא מקובל עלי צינזור של דברים שלא מוצאים חן בעיני מישהו שמחליט שהוא שומר חומות האמת.
כמו שכתבתי, אני חוזר ואומר, יכול כל אחד לשלול ולהוכיח את אי אמיתות הדברים בתגובה לאותה ידיעה. כך יכולת גם אתה לעשות.
לא זה מה שהיה.

זו לא עתונאות, זו צנזורה.
היות והכותרת בכל זאת נערכה, אבקש בכל לשון של בקשה למחוק את הידיעה שפירסמתי!

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 20-07-2009 בשעה 13:49.
ישן 20-07-2009, 13:30
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Mk.IIb שמתחילה ב "יוסיפון, אתה נוטה להשתמש בכוח..."

זו לא פעם ראשונה שאני מעדכן כותרת של כתבה. אני עושה זאת בכל פעם כשמתברר שהמציאות שונה או כשאני מאחד אשכולות עם מידע חדש (כמו שעשיתי היום).
למשל, כשיש כותרת על "חיידק מסתורי ש..." ואח"כ מגלים מה היה החיידק או שמגלים שבכלל לא היה חיידק אני מעדכן זאת בכותרת האשכול.
כשיש כותרת על "הטרגדיה הנוראה של משפחת X שהותקפה בירי תותחי צה"ל" ואח"כ מתברר שהמשפחה גרה מעל מחסן תחמושת של חמאס שהתפוצץ ושום פגז של צה"ל לא נחת אצלם אני מעדכן את כותרת האשכול.
כך נהגתי תמיד כך אני נוהג גם עכשיו.
אין סיבה לתת לכותרת מסיתה להמשיך להופיע בפורום. גם אם היא מסיתה רק נגד ציבור מסויים מתוך עם ישראל ולא כנגד כל העם.

זה שכתב ועורך מסויים החליטו לשקר בכותרת ולהסית זה לא אומר שאני צריך לאפשר לשקר ולהסתה להמשיך גם אצלי.

כשכתבתי בעיתונים הגדולים במדינה וידאתי עם העורכים איזו כותרת הידיעה/כתבתה שלי מקבלת. לפעמים הפסדתי את השער של העיתון רק בגלל שהתעקשתי שהכותרת תשקף את המציאות ולא תייצר מציאות חלופית בומבסטית שתמכור את העיתון טוב יותר.
כך היה כשדיווחתי על מקרה שחיילים ביקשו לא לבצע מטלה מסויימת ומפקדיהם הסכימו. הידיעה הפכה לכתבת השער של העיתון (ידיעות אחרונות) בכותרת "החיילים סירבו פקודה" + כפולת העמודים הראשוני (2+3) ואני התעקשתי שהם לא סרבו פקודה, כפי שבאמת קרה. הידיעה קיבלה איזכור קטן בעמוד הראשון ונדדה לעמוד 5.
כך היה כשדיווחתי שבת דודה שניה של אישיות מפורסמת מתחתנת עם איש ימין קיצוני. התקשרו אלי כמה פעמים כדי שאסכים שהכותרת תהיה "בת הדוד של..." ותופיע בעמודים הראשונים אך אני סרבתי והסברתי שהם רק קרובים רחוקים (הסבים רבא היו אחים).
סברתי אז ואני סובר גם היום שאין לעיתונאי הרבה יותר מאשר האמינות שלו.
כך כשאתה כותב בעיתון וכך כשאתה מנהל פורום.
אין לזה קשר עם הציבור שאליו אתה משתייך או לא משתייך.

כך נהגתי גם כשזה נגע לסרבנים משמאל, לתחלואה בבסיס הנח"ל ועוד. אני מקווה שאף אחד לא חושד שיש לי קשר או סימפטיה מיוחדת להודג'קין לימפומה.
ויותר מכך כשהיה צריך להיכנס בועד ראשי ישיבות ההסדר או באנשי ימין ולהציג את טעותם ברבים אני הייתי הראשון לעשות זאת. אתם מוזמנים לנבור בעיתונים משנת 2005 על רקע המשבר בין ראש אכ"א שטרן לועד ראשי הישיבות ועל רקע ההתנתקות ולאתר את הידיעות והכתבות שלי.

ישן 22-07-2009, 11:51
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Mk.IIb שמתחילה ב "אני משתדל לא להיכנס..."

Mk.IIb שלום,
אני לא אציין את דעתי ולא אתווכח עם דעתך.
אני מצרף את הודעת דובר צה"ל שקיבלתי לפני כשעה. תוכל לעשות איתה מה שתרצה.
אין לי מטרה לפתח דיון בנושא וההודעה מובאת רק כדי לפתוח עיניים לכיוונים פחות מוכרים.
אם תרצה לדון על נושא זה תוכל לעשות זאת בפורום סקופים וחדשות או פוליטיקה ואקטואליה:

דובר צה"ל מבקש לקבוע ולהבהיר, לאחר בדיקה הבוקר עם מפקד פיקוד המרכז, אלוף גדי שמני, ומפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף נועם תיבון, כי הכותרת הראשית היום ב"הארץ" לפיה צה"ל הקים מפקדה מיוחדת לפינוי מאחזים משוללת כל יסוד ונטולת בסיס עובדתי.

דובר צה"ל שב ומדגיש כי בצה"ל לא התקבלה נכון לעכשיו כל הנחייה מהדרג המדיני לביצוע פינוי מאחזים או להערכות אליו.

עובדות אלו הוסברו אתמול היטב לכתב "הארץ" ולראש מערכת החדשות בעיתון בהמשך לכותרת הראשית השגויה שפורסמה אתמול ב"הארץ" ואנו מצרים על כך שמערכת העיתון בחרה להתעלם מהעובדות שהוצגו בפניה.

באשר לדברים ב"הארץ" שיוחסו לראש המטה הכללי, רב-אלוף גבי אשכנזי, נבהיר כי על-פי עמדתו הקבועה של הרמטכ"ל, במידה ויוחלט על כך, צריכים משטרת ישראל ומשמר הגבול להיות במעגל הראשון של התמודדות עם אזרחים ישראלים כפי שנעשה במקרים קודמים בעבר, זאת בשל התמחותם של כוחות המשטרה בעניין זה.

הצגת עמדה זו כניסיון של צה"ל "לברוח מאחריות" לפינוי מאחזים הינה מוטעית מיסודה, פוגעת ומיותרת.

הודעה זו הינה על דעת משרד הביטחון ולשכת שר הביטחון.

בנוסף אתה מוזמן לבדוק מה עשו ב"הארץ" לי ולגולשים כאן בכתבה על נושא חולצות "סוף מסלול" מודפסות.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 22-07-2009 בשעה 11:54.
ישן 16-08-2009, 08:50
  ser11 ser11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
לכו לבקו"ם ותעשו מה שאומרים לכם
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "הבת שלי היא מפעילת האמר"

זו תגובה מיתממת. הלכתי לבקום ועשיתי מה שאמרו לי. גם בסדיר וגם ב-20 שנה מילואים.
אין שום סיבה לכפות על חייל דתי לעבור על מצוות התורה בשם הנוחות של מעשהו אחר.
הסיבה שחיילים לא רוצים ליסוע עם מפעילות האמר לבד היא לא בגלל שהן מדברות על מין (והן מדברות על כך הרבה אבל לא זו הסיבה).
הסיבה היא איסור הלכתי של יחוד - אסור לגבר ולאשה להיות לבד במקום מבודד.
אם מישהו היה חושב מראש על הנושא - יכלו למצוא פתרונות אפשריים (שנמצאו אח"כ בלחץ)
אבל בצבא כמו בצבא - אף אחד לא חושב מראש, וכשמתעוררת הבעיה אתה צריך לותר על הערכים שלך ואם לא אתה: טאליבאן\סרבן על רקע מיני\כותרת ב"הארץ".

ד"א הבעיה הזו קיימת בהרבה מקומות בצבא : כולם חכמים - אף אחד לא פיקח . (כמאמר הידוע: פיקח לא נכנס למקום שחבם יודע לצאת ממנו)
ישן 16-08-2009, 13:13

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "התחיל עם ההסדר? ההסדר התחיל..."

א-בראבו!!!
חזרנו למקורות.
באותה תקופה בן גוריון השליט (בצדק רב!) את עקרון הממלכתיות - פירק את כל המנגנונים של המחתרות והכפיף את המערכת הבטחונית לעקרון הזה.
רק ציבור אחד זכה לקבל פריבילגיה להיות מיוחסים...
צודק romi4, משהו עובר באמת על הציבור הזה והוא לא טוב.
מענין מה היה קורה אם מישהו מאיזה שהוא ציבור זולת הכיפות הסרוגות היה מדבר על כיבוש המטכ"ל, מה היה מתחולל במדינה.
אני חוזר ואומר, האלוף (מיל.) אלעזר שטרן כאחד שצמח בציבור הזה יודע היטב על מה הוא מדבר
כשהוא מבקר בחריפות כל כך את ההתנהלות שלו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:19

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר