לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2009, 09:01
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
אין חטא שאין עליו תשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "האם ישנו חטא שאין לו תשובה?"

אפילו אחר (אלישע בן אבויה) שנאמר עליו "שובו בנים שובבים חוץ מאחר" היה צריך לחזור בתשובה....אפילו מנשה מלך יהודה חזר בתשובה
מסופר בגמרא על רבי אלעזר בן דורדיא שלא היתה פרוצה אחת בעולם שהוא לא בא עליה,פעם אחת שמע שיש אחת במקום רחוק שלוקחת הרבה כסף והוא נסע אליה,בשעת מעשה היא הפיחה ואמרה שכמו שהוא לא יכול לחזור בתשובה ככה מה שהיא עשתה לא יכול לחזור,הוא בכה וביקש מהשמים ומהארץ ומעוד בריאות של הקב"ה שיבקשו עליו רחמים והם לא הסכימו,ישב ובכה עד שמת ויצאה בת קול ואמרה אשריך רבי אלעזר בן דורדיא שאתה מזומן לחיי עולם הבא
בכה רבי (רבנו הקדוש-רבי יהודה הנשיא) ואמר-יש קונה עולמו בשעה אחת.
תראה מה זה-יהודי שעבר על העברות הכי חמורות ובזכות התשובה הוא נקרא "רבי" אלעזר בן דורדיא ורבי יהודה הנשיא "מקנא" בו.
אין חטא שאין עליו תשובה,גם מה שאמרו שהמוות מכפר וכו' זה לעניין כפרה,אבל תשובה תמיד יש.
גם על מה שאמרו בזוהר יש תשובות.
יש ספר מדהים של הרב יהושוע שפירא שליט"א "אשיב ממצולות" על ענייני התשובה תמצא בו כל מה שאתה מחפש

חזרה לפורום
ישן 12-07-2009, 10:19
  Snach Snach אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.07
זה מקרה קצת בעייתי לחוטאים של היום
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אין חטא שאין עליו תשובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
אפילו אחר (אלישע בן אבויה) שנאמר עליו "שובו בנים שובבים חוץ מאחר" היה צריך לחזור בתשובה....אפילו מנשה מלך יהודה חזר בתשובה
מסופר בגמרא על רבי אלעזר בן דורדיא שלא היתה פרוצה אחת בעולם שהוא לא בא עליה,פעם אחת שמע שיש אחת במקום רחוק שלוקחת הרבה כסף והוא נסע אליה,בשעת מעשה היא הפיחה ואמרה שכמו שהוא לא יכול לחזור בתשובה ככה מה שהיא עשתה לא יכול לחזור,הוא בכה וביקש מהשמים ומהארץ ומעוד בריאות של הקב"ה שיבקשו עליו רחמים והם לא הסכימו,ישב ובכה עד שמת ויצאה בת קול ואמרה אשריך רבי אלעזר בן דורדיא שאתה מזומן לחיי עולם הבא
בכה רבי (רבנו הקדוש-רבי יהודה הנשיא) ואמר-יש קונה עולמו בשעה אחת.
תראה מה זה-יהודי שעבר על העברות הכי חמורות ובזכות התשובה הוא נקרא "רבי" אלעזר בן דורדיא ורבי יהודה הנשיא "מקנא" בו.
אין חטא שאין עליו תשובה,גם מה שאמרו שהמוות מכפר וכו' זה לעניין כפרה,אבל תשובה תמיד יש.
גם על מה שאמרו בזוהר יש תשובות.
יש ספר מדהים של הרב יהושוע שפירא שליט"א "אשיב ממצולות" על ענייני התשובה תמצא בו כל מה שאתה מחפש

אלעזר בן דורדיא אכן היה חוטא גדול ששכב עם נשים נשואות, אבל החרטה שלו הייתה כל כך עצומה שהיא גרמה בסוף למותו.
זה כמעט בלתי אפשרי להגיע לרמת כאלה של חרטה.
נניח שאדם מסויים שכבר עם אשת איש, ולאחר זמן מה הוא מבין שחטא בגדול והוא עושה תיקון, ואז נפל שוב ושכב עם אשת איש. האם יש לו הזדמנות לתקן או שהפעם זה מקרה אבוד?
חזרה לפורום
ישן 12-07-2009, 10:53
צלמית המשתמש של bazooka joe
  bazooka joe bazooka joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "זה מקרה קצת בעייתי לחוטאים של היום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הלכות תשובה לרמב"ם פרק ד'
ארבעה ועשרים דברים מעכבין את התשובה ארבעה מהן עון גדול והעושה אחד מהן אין הקב"ה מספיק בידו לעשות תשובה לפי גודל חטאו. ואלו הן...
...
והאומר אחטא ואשוב ובכלל זה האומר אחטא ויום הכפורים מכפר.
אך עם כל זאת בא הרמב"ם וסיים דבריו
ציטוט:
כל אלו הדברים וכיוצא בהן אף על פי שמעכבין את התשובה אין מונעין אותה אלא אם עשה אדם תשובה מהן הרי זה בעל תשובה ויש לו חלק לעולם הבא
ובמקום אחר אמר- "אין לך דבר שעומד בפני התשובה".

ציטוט:
האם יש לו הזדמנות לתקן או שהפעם זה מקרה אבוד?

כל עוד הנר דולק... כיהודי אסור לך בשום סיטואציה להאמין שהמקרה אבוד, הרי נאמר " אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל ימנע עצמו מן התחנונים".
ציינת גם "זה כמעט בלתי אפשרי להגיע לרמת כאלה של חרטה", התשובה היא תלוית דור. למשל בדורו של
האר"י הקדוש, היה מספר של תעניות לכל חטא. על כעס הורה האר"י להתענות קנ"א תעניות על כל פעם שכעסת. ברור לנו
שהיום אין אנשים ברמה הזאת, אז האם נבוא ונטען שאין תשובה?! זה צרחק צעד מכפירה!
בימנו יש דרכים אחרות לחזור בתשובה ומומלץ שתפנה לרב שיפנה אותך לספרים וינחה אותך(אני אישית הייית ממליץ לך על אגרת התשובה לתניא)

והכי חשוב, תבין תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך אוטומטי, זה תהליך ממושך שנמשך כל חיינו. אל תתייאש אף פעם!

חזרה לפורום
ישן 12-07-2009, 16:16
  Snach Snach אינו מחובר  

זה הפחד והדאגה מהעתיד הלא צפוי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "[QUOTE=הלכות תשובה לרמב"ם פרק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bazooka joe
אך עם כל זאת בא הרמב"ם וסיים דבריוובמקום אחר אמר- "אין לך דבר שעומד בפני התשובה".

כל עוד הנר דולק... כיהודי אסור לך בשום סיטואציה להאמין שהמקרה אבוד, הרי נאמר " אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל ימנע עצמו מן התחנונים".
ציינת גם "זה כמעט בלתי אפשרי להגיע לרמת כאלה של חרטה", התשובה היא תלוית דור. למשל בדורו של
האר"י הקדוש, היה מספר של תעניות לכל חטא. על כעס הורה האר"י להתענות קנ"א תעניות על כל פעם שכעסת. ברור לנו
שהיום אין אנשים ברמה הזאת, אז האם נבוא ונטען שאין תשובה?! זה צרחק צעד מכפירה!
בימנו יש דרכים אחרות לחזור בתשובה ומומלץ שתפנה לרב שיפנה אותך לספרים וינחה אותך(אני אישית הייית ממליץ לך על אגרת התשובה לתניא)

והכי חשוב, תבין תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך אוטומטי, זה תהליך ממושך שנמשך כל חיינו. אל תתייאש אף פעם!

אני מפחד שמעתה והלאה חיי יהיו קשי ומרים עקב דברים מסויימים שעשיתי בעבר, למשל, אני מפחד שאקבל מחלה, או אעבור תאונת דרכים, לא אמצא עבודה, אכשל בלימודים במכללה וכו'.
כאילו מעכשיו אני על תנאי אצל הקב''א ושיש עליי עין הרע וכו'.
חזרה לפורום
ישן 13-07-2009, 01:02
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "זה הפחד והדאגה מהעתיד הלא צפוי"

ובלי קשר למילותיו החכמות של בזוקה, חשוב שתדע שהיהדות מתנגדת לחישוב חשבונותיו של הקב"ה. הם הרבה מעבר ליכולת תפיסתנו האנושית, ובוודאי שאי אפשר לתחום אותם בצורת: "חטאתי בכך וכך => תחטוף כך וכך" (למשל, לא תתקבל למכללה, תחלה וכדו'). זה פשטני מאוד, ויותר אופייני לנצרות (נדמה לי שזה אופייני להם. בכל מקרה, ליהדות בטח לא).
עין הרע זה דבר שאני אישית מתנגדת לו באופן גורף. אני יודעת שיש רבנים שאני סומכת עליהם שאומרים שיש בזה משהו, אבל בכל מקרה - לא משהו ברמה שאנחנו בימינו יכולים לעסוק בו. בטח לא "עין הרע" במובן המקובל ב(תסלחו לי על חוסר הפוליטיקלי-קורקט) עיירות הפיתוח.
חזרה לפורום
ישן 13-07-2009, 01:17
  Snach Snach אינו מחובר  

זה משהו שלא ידעתי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "ובלי קשר למילותיו החכמות של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
ובלי קשר למילותיו החכמות של בזוקה, חשוב שתדע שהיהדות מתנגדת לחישוב חשבונותיו של הקב"ה. הם הרבה מעבר ליכולת תפיסתנו האנושית, ובוודאי שאי אפשר לתחום אותם בצורת: "חטאתי בכך וכך => תחטוף כך וכך" (למשל, לא תתקבל למכללה, תחלה וכדו'). זה פשטני מאוד, ויותר אופייני לנצרות (נדמה לי שזה אופייני להם. בכל מקרה, ליהדות בטח לא).
עין הרע זה דבר שאני אישית מתנגדת לו באופן גורף. אני יודעת שיש רבנים שאני סומכת עליהם שאומרים שיש בזה משהו, אבל בכל מקרה - לא משהו ברמה שאנחנו בימינו יכולים לעסוק בו. בטח לא "עין הרע" במובן המקובל ב(תסלחו לי על חוסר הפוליטיקלי-קורקט) עיירות הפיתוח.

ועכשיו אני מרגיש עוד יותר נורא מאחר וניסיתי להבין את עניין השכר והעונש בצורה הזו.

לגבי עין הרע ועיירות פיתוח (אני גר בעיירת פיתוח מאוד נידחת), גם אני חשבתיע ל זה וקשה לי לקבל את זה שיש עין הרע, כלומר כוח עליון נוסף מלבד הקב''א, או שמא עין הרע זה כלי שבו הקב''א משתמש? (ושוב, אני כותב משהו שאני לא יודע אם כדאי היה לי לכתוב).
חזרה לפורום
ישן 13-07-2009, 01:36
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "זה משהו שלא ידעתי"

אל תהיה כ"כ לחוץ. בימינו ב"ה הקב"ה (הקדוש ברוך הוא) מנהיג אותנו בצורה של ניסים נסתרים ולא של ניסים גלויים, כי אנחנו לא יכולים לעמוד בהנהגה של ניסים גלויים. מה שנובע מכאן הוא שלא יפגע בך ברק בשמיים כי אמרת משהו שהוא לא בסדר. אז אפשר לנשום רגוע...
מעבר לזה - אין דבר שלילי בנסיון להבין איך הקב"ה מנהיג את העולם, מהם עקרונות היהדות וכו'. אתה לא אמור להיוולד עם הידע הזה, וטוב שאתה מנסה להבין. אבל אני חייבת לציין שההמלצה לפנות לרב (שמישהו כתב לך) היתה טובה מאוד. אני לא חושבת שאפשר בכלל לחזור בתשובה בלי רב. יש כ"כ הרבה שאלות, קשיים והתלבטויות, שפשוט חייבים ליווי צמוד של רב (קהילה אינטרנטית לא יכולה למלא את המקום הזה).

בקיצור, אל תרגיש רע שניסית להבין את עניין השכר והעונש בצורה הזו. עכשיו אתה יודע שזה לא המצב.

לגבי עין הרע - ודאי שאין כוח מלבד הקב"ה בעצמו ולבדו. אפילו ה"שטן" שמדברים עליו גם ביהדות, הוא בעצמו בסה"כ צורת התגלות (הגדרה מתאימה?) של הקב"ה.
אז אם כבר - עין הרע זה כלי (?) של הקב"ה. אבל גם זה לא. רוב העניינים שמיוחסים לעין הרע הם המצאות של אמהות מרוקאיות כדי לגרום לילדים שלהם לאכול או להתנהג בצורה נאותה (לאמהות הפולניות היו המצאות אחרות. למשל: " טוב, אני אשב לבד בחושך"). כנראה שהיתה איזו ילדה עקשנית שהחליטה לתפוס את המקום של אחותה הקטנה ליד השולחן, אז מיד אמא שלה המציאה: "אם תשבי בפינה לא תתחתני 7 שנים". היה ילד מבולגן אחר שכל הזמן זרק את הנעליים הפוכות על הרצפה בחדר, או לבש את החולצה שלו הפוך, אז אמא שלו אמרה לו שהחולצה תגרום לו להיות שכחן, והנעליים ההפוכות יביאו לו רוחות רעות לחדר (או משהו כזה).
בקיצור, כל השטויות האלה לא נכונות, ובטח לא קשורות ליהדות.
אישית אני טוענת שיש בהן לפחות שמץ של עבודה זרה (עבודת הכוחות המסתוריים האלה).

כמובן, יהיו שיביאו הוכחות מהגמרא לדברים האלה (לפעמים אפילו אמא שלי עושה את זה, ואין בה שמץ של מרוקאיות... ). אין לי כ"כ טיעונים בינישיים כדי לענות להוכחות מהגמרא, אבל אני יכולה רק להגיד שראיתי כתבה טפשית במעריב/ידיעות שדיברה על המאגיה ביהדות, וניסתה להציג את היהדות כאילו המאגיה היא עניין עיקרי בה. היו שם ציטוטים מהגמרא בסגנון: "אם איש רואה שתי נשים יושבות במעבר, כנראה שהן עוסקות בכישוף ואסור לו לעבור ביניהן. אם הוא חייב - הוא צריך להגיד משו-משו-משו <לא זוכרת מה> ואז לעבור מהר". בקיצור, בימי הגמרא היו כל מיני אנשים, ואני לא יודעת מה החשבון שגרם להכניס משהו אחד ולא משהו אחר. אני באמת לא יודעת מה לענות על זה, אבל אני יכולה להגיד בוודאות שזו לא היהדות, ואם כבר - זה ההיפך מהיהדות.
חזרה לפורום
ישן 13-07-2009, 01:45
  Snach Snach אינו מחובר  

אני גולש הרבה באתרים שיש בהם
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אל תהיה כ"כ לחוץ. בימינו ב"ה..."

ציטוט:
אל תהיה כ"כ לחוץ. בימינו ב"ה הקב"ה (הקדוש ברוך הוא) מנהיג אותנו בצורה של ניסים נסתרים ולא של ניסים גלויים, כי אנחנו לא יכולים לעמוד בהנהגה של ניסים גלויים. מה שנובע מכאן הוא שלא יפגע בך ברק בשמיים כי אמרת משהו שהוא לא בסדר. אז אפשר לנשום רגוע...
מעבר לזה - אין דבר שלילי בנסיון להבין איך הקב"ה מנהיג את העולם, מהם עקרונות היהדות וכו'. אתה לא אמור להיוולד עם הידע הזה, וטוב שאתה מנסה להבין. אבל אני חייבת לציין שההמלצה לפנות לרב (שמישהו כתב לך) היתה טובה מאוד. אני לא חושבת שאפשר בכלל לחזור בתשובה בלי רב. יש כ"כ הרבה שאלות, קשיים והתלבטויות, שפשוט חייבים ליווי צמוד של רב (קהילה אינטרנטית לא יכולה למלא את המקום הזה).

בקיצור, אל תרגיש רע שניסית להבין את עניין השכר והעונש בצורה הזו. עכשיו אתה יודע שזה לא המצב.

לגבי עין הרע - ודאי שאין כוח מלבד הקב"ה בעצמו ולבדו. אפילו ה"שטן" שמדברים עליו גם ביהדות, הוא בעצמו בסה"כ צורת התגלות (הגדרה מתאימה?) של הקב"ה.
אז אם כבר - עין הרע זה כלי (?) של הקב"ה. אבל גם זה לא. רוב העניינים שמיוחסים לעין הרע הם המצאות של אמהות מרוקאיות כדי לגרום לילדים שלהם לאכול או להתנהג בצורה נאותה (לאמהות הפולניות היו המצאות אחרות. למשל: " טוב, אני אשב לבד בחושך"). כנראה שהיתה איזו ילדה עקשנית שהחליטה לתפוס את המקום של אחותה הקטנה ליד השולחן, אז מיד אמא שלה המציאה: "אם תשבי בפינה לא תתחתני 7 שנים". היה ילד מבולגן אחר שכל הזמן זרק את הנעליים הפוכות על הרצפה בחדר, או לבש את החולצה שלו הפוך, אז אמא שלו אמרה לו שהחולצה תגרום לו להיות שכחן, והנעליים ההפוכות יביאו לו רוחות רעות לחדר (או משהו כזה).
בקיצור, כל השטויות האלה לא נכונות, ובטח לא קשורות ליהדות.
אישית אני טוענת שיש בהן לפחות שמץ של עבודה זרה (עבודת הכוחות המסתוריים האלה).

כמובן, יהיו שיביאו הוכחות מהגמרא לדברים האלה (לפעמים אפילו אמא שלי עושה את זה, ואין בה שמץ של מרוקאיות... ). אין לי כ"כ טיעונים בינישיים כדי לענות להוכחות מהגמרא, אבל אני יכולה רק להגיד שראיתי כתבה טפשית במעריב/ידיעות שדיברה על המאגיה ביהדות, וניסתה להציג את היהדות כאילו המאגיה היא עניין עיקרי בה. היו שם ציטוטים מהגמרא בסגנון: "אם איש רואה שתי נשים יושבות במעבר, כנראה שהן עוסקות בכישוף ואסור לו לעבור ביניהן. אם הוא חייב - הוא צריך להגיד משו-משו-משו <לא זוכרת מה> ואז לעבור מהר". בקיצור, בימי הגמרא היו כל מיני אנשים, ואני לא יודעת מה החשבון שגרם להכניס משהו אחד ולא משהו אחר. אני באמת לא יודעת מה לענות על זה, אבל אני יכולה להגיד בוודאות שזו לא היהדות, ואם כבר - זה ההיפך מהיהדות.

פונקציה של ''שאל את הרב'', ויש שם דיונים על עין הרע.
מבחינתי, אם רב אומר שיש, אני מאמין לו.

עריכה:

עין הרע מוזכרת גם בתפילות (''ותצילני מעין הרע'').

נערך לאחרונה ע"י Snach בתאריך 13-07-2009 בשעה 01:48. סיבה: שכחתי לציין משהו
חזרה לפורום
ישן 13-07-2009, 02:26
  Snach Snach אינו מחובר  

אם זה ככה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "זה לא שסעים, אלו מחלוקות, והן..."

ציטוט:
זה לא שסעים, אלו מחלוקות, והן בסדר גמור.
לא צריך ללכת לפי העדה שלך, ולו רק כי בתוך אותה עדה יש הרבה מנהגים. צריך ללכת לפי הרב שבחרת ללכת לפיו ("עשה לך רב"). בחר רב שאתה מזדהה עם דרכו ועם מאמריו, ולך תמיד לפי הפסקים שלו. במקרה של התלבטות בנושא הלכתי - שאל דווקא אותו.
זו הדרך הנכונה.

למה יש מחלוקות? כי העניינים מורכבים, יש הרבה דרכים להסתכל על כל דבר, והכל מקובל. זה חיובי שיש מחלוקות, כי אז כל אחד יכול לבחור את הדרך שהוא מזדהה איתה (בתנאי שיש רב שהולך בדרך הזו).

אני אבחר ברב רפורמי, שכן הוא מתיר לנסוע בשבת ולהתחתן עם מי שארצה בלי קשר לדת. (בציניות, כמובן).
חזרה לפורום
ישן 13-07-2009, 06:24
צלמית המשתמש של bazooka joe
  bazooka joe bazooka joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "אם זה ככה"

היהדות על כל זרמיה השונים עדיין נבדלת מהדתות האחרות והפלגים שלהן.
בעוד בדתות האחרות כל פלג מחזיק בהנחות יסוד שונות לגמרי. הפלגים ביהדות
שומרים על 13 העיקרים. ברגע שאתה מבטל אחד מהם, אתה אומנם יכול לצערנו בעולמנו זה לקרוא לעצמך יהודי
(ע"ע רפורמים) אבל אתה פשוט לא(הפלג, לא האדם עצמו).

לגבי עין הרע שהרבתם לדבר עליו-
יש מושג שנקרא עין הרע, זה דבר הרבה יותר מורכב ממה שאנו חושבים ויש לו יסוד ביהדות אם תהיתם.
כמובן שלא מדובר בדיוק בהגדרה שנתנה לו עיירת הפיתוח(שחף, לא מצאת משהו יותר פוליטקלי קורקט? )
אלא מדובר יותר במשהו אישי, שהעין שלך תמיד תהיה טובה על חבריך.
כך או כך, המושג מגיע יותר מאזור הסוד ולכן אין לנו מה להתעסק איתו.

לגבי מחלוקות ביהדות בין העדות השונות לגבי מנהגים מסויימים, אי"ה אני אעלה לכאן בערב קטע יפה שכתב על הנושא הרב משאש(אם אני לא טועה).

חזרה לפורום
ישן 14-07-2009, 16:28
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "אתם באמת מקפידים"

אצלנו בבית:
* לא מסתפרים ומתגלחים בשלושת השבועות (יש סיכוי קלוש שאבא שלי מתגלח לפני שבת. אני לא בטוחה בנושא הזה. אבל נדמה לי שלא).
* לא שומעים מוזיקה
* לא מתחתנים, כמובן
* לא מחדשים בגדים ביום חול (וכנ"ל עם פירות חדשים, אבל כמו חתונה - זה לא משהו שממש יוצא לעשות אותו...)
* לא חוגגים דברים מיוחדים, אבל זו הגדרה יותר כללית. אני, למשל, ראיתי אתמול סרט בדיוידי, כי זה דבר שאני עושה מדי פעם, לא פעם בהמון זמן. כלומר זה לא מ-מש מיוחד לי.
בנוסף, בתשעת הימים:
* לא הולכים לבריכה ולים
* לא אוכלים בשר ביום חול
* לא קונים בגדים חדשים וכדו'
* לא רואים סרטים וזה, ככל הזכור לי (בצירוף האיסור על אכילת בשר, בקיצור חוגגים לי את היומולדת לפני התאריך עצמו, כי נולדתי בר"ח אב.)
* לא מכבסים
*כן מתקלחים במים חמים, וכן לובשים בגדים שיצאו מהכביסה לפני תשעת הימים.

אז בקיצור, יוצר שאנחנו פחות או יותר עושים כל מה שכתוב בלינק.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר