לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2009, 01:27
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי איתי5690 שמתחילה ב "קיצור המרחק של מסעות הכומתה"

הסיבה שבגללה הלכנו 90 ק"מ מסע כומתא היתה על מנת לשבור את הרף.

אף אחד לא מצפה מלוחם ללכת ברציפות 90 ק"מ, לא בגלל שזה לא נעשה בעבר אלא בגלל שאין הרבה סיכוי שזה יעשה בעתיד. אבל, אחרי שאתה הולך מסע באורך כזה אתה מבין שאין שום דבר שלא תוכל לעשות, וזה נשאר איתך לכל החיים.

לי באופן אישי חבל מאד שהפסיקו את המסורת המפוארת של מסעות כומתא, המרחקים שאתם הולכים היום הם מרחקים שאנחנו הלכנו בשביל לקבל תג יחידה או רצועה לנשק. אני חושב שמאז הפכו חיילינו למפונקים יותר ובכיינים יותר, חיילים מרשים לעצמם לסרב פקודה כי המשימה נראית קשה מדי, או בגלל שלא ישנו 8 שעות .... או 100 סיבות אחרות.

מסע כומתא אמור להיות גולת הכותרת, האקט שמסמן את הפיכתך מטירון ללוחם, משהו שיגדיר לך את יכולותיך ואת העובדה שאין דבר העומד בפני הרצון. ללכת 30 ק"מ פק"לים, ואני מבין שהיום הולכים אפילו ללא פק"לים, זה לא משהו שמגדיר שום דבר.

עד היום אני זוכר את מסע הכומתא שלי, את העובדה שיכולתי לאתגר עצום שכזה, וזה דבר שמלווה אותי בהרבה נקודות בחיים. מהתגובות שאני קורא כאן אני מתרשם שכדאי מאד להחזיר את מסע הכומתא למקומו הראוי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2009, 10:55
  ALF19 ALF19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.08
סארקזם ןיהירות -צירוף מסוכן
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "תקרא שוב את ההודעה שלי ותנסה..."

לטעמי אין מקום להערה הסארקסטית שלך בנוגע לתגובתי.
דעות יהירות בסיגנון "לשבור את הרף" ו "אין דבר אותו לא תוכל לעשות" מחזקות אמנם את הביטחון העצמי של הלוחם הצעיר אבל מביאות בהכרח לעירפול ההיגיון הבריא (ראה ערך מחדל יום כיפור).
ההכשרה צריכה להביא למצב שלוחם יבצע היטב את משימותיו בשירות,משימות אליהן הוא מתאמן ומוכשר.
מבחני אומץ בסיגנון חסמב"ה -רק בכדי להוכיח "למי גדול יותר" אין מקומם באימונים של צבא איכותי וסדיר.
אני חולק גם על חלוקת ציוני "התבכיינות" לצבא של היום. צה"ל כיום מקצועי יותר מיומן ומאומן יותר ונעדר תופעות של בריחה ,נסיגה המונית,וחוסר משמעת כפי שהיו בשנותיה הראשונות של המדינה.
ישן 17-07-2009, 09:43
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3][color=blue][b]הסיבה..."

למה לא להיות מכווני מטרה? למה לא לעשות דברים שרלוונטים לך כחייל? את החוסן המנטאלי אפשר לבנות גם בדרכים אחרות.
בתור טירון (עד לאתמול ) שעשה מסע כומתה קל מאוד (תותחנים 30+1.5), אני יכול לומר שעודדה אותי העובדה שאני עושה משהו שרלוונטי לתפקיד שלי, ושלא גורמים לי לעשות דברים הזויים בשם החוזק המנטאלי. באותו תירוץ אפשר גם להצדיק טחינת צעירות ודברים מזעזעים שונים שהיו עושים בצבא, עד שהצבא התאפס על עצמו והחליט שהוא יכול לוותר על החוסן הגדול שמקבלים אחרי שעוברים דברים כאלה, ויחד איתו על ההקרבה הגדולה שחייל מקריב.
אני חושב שהצבא עובד קשה מאוד על המקצועיות שלו מאז לבנון, ויפה מאוד שהוא מסיק מה חייל כן צריך ומה לא, ומסיר את הדברים הלא רלוונטים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-07-2009, 11:02
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מנימן שמתחילה ב "עשית מסע כומתה של 30+1.5 ואתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מנימן
עשית מסע כומתה של 30+1.5 ואתה מעודד מהעובדה שאתה עושה משהו שרלוונטי לתפקיד שלך?

אז תן לי לגלות לך סוד, אם באמת היית עושה מסע כומתה שרלוונטי לתפקיד שלך לא היית עושה מסע כומתה בכלל. למה? כי תותחנים לא הולכים ברגל.
וגם בחי"ר לא היה צורך במסע כומתה מפוצץ, היה מספיק מסע של 15 ק"מ מקסימום. תאמין לי שאף גדוד חי"ר לא ילך יותר מזה במלחמה...

מסע כומתה זה מסורת בצה"ל שתמיד הייתה ותמיד תהיה, וכן אין מה לעשות אבל זה כבוד ללכת כמה שיותר, או לחילופין עם כמה שיותר משקל. בסוף כשמקבלים את הכומתה לאחר מסע מתיש ומפרך, באמת כיף לקבל אותה, וזה דבר טוב.

יצא לי ללכת את המרחק הזה ואפילו כפול ממנו כחלק מפעילות מבצעיות, חלק מהפעילות כללו גם אפוד כרמי ופקלים, כל זה כחלק מפעילות בט"ש רגילה בשטחים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:35

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר