לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2009, 22:21
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אשכול 1. האקר הקים אתר החושף את פרטיכם האישיים במחאה על חוק הזיהוי הביומטרי

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.themarker.com/ibo/images/it/it_body/details-b.jpg]

פרטים על בעל תעודת הזהות ובני משפחתו. מתוך האתר

"הקמתי את האתר כחלק מקמפיין נגד המאגר הביומטרי", סיפר ל-TheMarker IT מקים האתר. "למעשה, אין פה שימוש במידע חדש - לא נכנסתי למאגרים הנוכחיים. המטרה של האתר היא להדגים לאנשים כיצד ניתן לעשות בקלות שימוש בנתונים המוחזקים במאגרים הממשלתיים". חוק המאגר הביומטרי, שנמצא כעת בדיונים בוועדות הכנסת, נועד להסדיר מעבר לשימוש בתעודות זהות חכמות, שיכללו אמצעי זיהוי ביומטריים, וכן יצירת מאגר אזרחי לשימוש המדינה. למרות המטרות האידיאולוגיות המוצהרות, מהווה האתר החדש, שכתובתו הופצה בשירות המיקרו-בלוג טוויטר, איום מסוים: זהו המקרה הראשון שבו נתוני מרשם האוכלוסין הופכים לנגישים בלחיצת כפתור באתר אינטרנט. זאת בעוד עד כה היה צורך לחפש אחר המאגר ולהורידו במלואו ברשתות שיתוף הקבצים.

http://it.themarker.com/tmit/article/7359

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 24-07-2009 בשעה 07:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-07-2009, 00:50
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "כל אדם שפוי אמור להתנגד לחוק"

אם המאגר יהיה בפיקוח של הצבא,מוסד,שב"כ ושאר שירותי הביטחון השונים אני לא רואה שום בעיה.
יש לך מה לחשוש מצה"ל,שב"כ או המוסד רומק? לא אז מה הבעיה פה?

תחשוב על זה במידה ותגיע לבית חולים ואין לך שם תיק. יש לך אלרגיה חמורה? אם לא יגידו להם הם לא ידעו.
אם יהיה מאגר כזה כולל, לא תהיה להם בעיה לעזור לך. ככה שיש פה גם יתרונות רומק הלא כך?
לא יהיו הצבעות כפולות בבחירות ובמקום ללכת בארנק עם 6 כרטיסים שונים תלך עם פחות כרטיסים.

מי שצריך לפחד, אלה אנשים שיש להם מה להסתיר רומק.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 15-07-2009, 07:35
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "אשכול 1. האקר הקים אתר החושף את פרטיכם האישיים במחאה על חוק הזיהוי הביומטרי"

המחאה של ההאקר היתה עדינה מאוד. בו אתה אמור להזין ת.ז,
אולם בתוכנות שמופצות ברשת, מספיק רק נתונים כמו שם, גיל, עיר,
והמאגר מציף אותך באלטרנטיבות עם מספרי ת.ז וקשרים משפחתיים.

עכשיו בואו נקפוץ כמה שנים קדימה למופע הבלהות של אדון שטרית והמאגר הדיקטטורי שלו,
המאגר יכלול בנוסף למידעים האלה גם תמונה ביומטרית וטביעות האצבע שלנו, שילקחו מאיתנו כמו אחרוני הפושעים.

עכשיו בואו נלך עוד צעד אחד קדימה, ונדמיין את מאגר התמונות הביומטריות ברשת לכל דורש,
הורדת המאגר, התאמתו למצלמות ביומטריות שיהיו במכשירי סלולאר בעתיד הקרוב, והופ..
כל אחד שתצלמו ברחוב יהיה נתון לרגליכם, טלפון, כתובת, ת.ז, קרובי משפחה.

ראית בחורה נחמדה והחלטת בעצמך שהיא ודאי בתוך תוכה רוצה לתת לך את הטלפון שלה,
פשוט צלם אותה, העבר את זיהוי תוי הפנים בתוכנה שתקושר למאגר המודלף, ובתוך דקות תדע עליה הכל.

עצבנתם מישהו ברחוב שנראה קצת עברייני, תזהרו שלא יצלם אתכם,
כי בתוך זמן קצר הוא ידע את הכתובת שלכם ושל המשפחה שלכם, בנוסף לטלפונים תאריכי לידה ותעודות זהות.

זה הזיהוי הביומטרי במלוא תפארתו, נגיד שהצלחתם להתחמק מאותו עבריין,
ניתקתם את הטלפון, כיביתם את האורות בסלון ושלחתם את המשפחה שלכם לקרובים בחו"ל,
זה עדיין לא נגמר, כל מה שהוא צריך לעשות, זה להדפיס את טביעות האצבע שלכם
ולבצע כל פשע שהוא רק רוצה, מגניבת אופניים ועד רצח כפול, והכל באמצעות כפפות גומי
שעליהן מודבקות תבניות ג'ל עם טביעות האצבע שלכן שצולמו למאגר ברזולוציה גבוהה.

כשהמשטרה תבוא לעצור אתכם בגלל הפשע שלו, כדאי שיהיה לכם אליבי טוב,
בקיצור, מהרגע שהחוק הזה עובר, תשתדלו לא להיות לבד אף פעם... ואל תשכחו להודות לאדון שטרית מתא הכלא החדש שלכם.
ישן 15-07-2009, 16:24
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "זה בסה"כ עניין איכותי, עד..."

ציטוט:
וסתם בשביל הפרוטוקול, בקשר למה שכתבת למעלה, שמעתי מרצה שלי (שעוסק במתן פתרונות עסקיים לעסקים)
אומר במפורש כי הוא מקבל מידע מחברות אשראי לגבי מנהגי קניה של לקוחות החברות הללו, וכמובן שנעשה
במידע הזה שימוש בכל הנוגע לפילוח שוק וכן הלאה.

כמובן... זהו חלק מהגריד האלקטרו-ביומטרי הזה, הסרט "דוח מיוחד" וסרטים אחרים ממחישים את זה בצורה מאוד חדה.

הנה, כבר היום אפשר למצוא כל מיני קריצות לעולם שבו נחיה עם שבב RFID שיוזרק לגוף שלנו,
מי יבוא ויקבע עכשיו שבעוד 10 שנים לא יהיה עוד איזה "שטרית" או אולי זה יהיה אותו מנוול,
שיחליט שכל אזרח שלא יזריק לעצמו את "שבב הזיהוי החכם" יהיה צפוי לשנת מאסר, כל מפולת מתחילה מאבן קטנה... תתעוררו.

ישן 15-07-2009, 16:55
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "נו? גם צ'יפים יהיה קשה לזייף,..."

צ'יפים ניתנים ל-ס-ר-י-ק-ה מרחוק, אפשר לעבור לידך ברחוב בלי להסתכל עליך אפילו בעיניים,
והסורק יעלה מיד את המידע עליך, כתובת, טלפון, ת.ז - גן עדן לנוכלים ועבריינים.

אנחנו צריכים להבדיל בין 2 סוגיות, סוגיית מניעת זיוף התעודה עצמה
וסוגיית הפקרת המידע הרגיש האישי שלנו. אין שום סיבה בעולם שזה יבוא על חשבונו של זה ולהיפך.

כמו שאמרתי, יש טכנולוגיות הרבה יותר מתוחכמות מהלמינציה והספח, מבלי להסחף עם שבבים וביומטריה,
השבב הוא מידע זולג שניתן לסרוק דרך האוויר, תפנים את זה. ותפנים גם שאפשר ועוד איך,
לייצר תעודת זהות (מגנטית אם אתה מתעקש כל כך) בלי שבב RFID, בלי ביומטריה,
ועם הצפנה גרפית מתוחכמת, ואנחנו בישראל, יודעים טוב מאוד לעשות דברים כאלה - אם רוצים.
ישן 16-07-2009, 10:53
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אתה רואה יותר מדי תוכניות..."

אמרת הרבה - ולא אמרת שום דבר. אתה מתחמק מתשובה בגלל ש"ישראל זה ישראל" והממשלה "חלמאית" ושאר ביטויים. נתחיל מזה, שאותו מאגר, הוא מאגר פנקסי בוחר. בנוסף, לא כל מש"ק שלישות יכול להוציא נתונים על כל אחד. יש מגבלות להרשאות.
נראה כאילו אתה מתנגד לכל רעיון של זיהוי, ושנינו יודעים שלא רק שזה מגוחך, זה בלתי אפשרי. לכן, לדעתי, הפתרון של צ'יפ הוא אולי באותה רמה של 'קידוד גרפי', אך לשניהם יש חסרונות ויתרונות.
בנוסף, אל תשכח שהמון מידע עליך כבר נמצא בידי ארגונים שונים: התגייסת לצה"ל? נתת טביעות אצבע. יש ברשותך מכשיר סלולאר? בידי החברה פרטי כרטיס האשראי שלך, והיא יכולה לדעת היכן אתה נמצא בכל רגע נתון. אתה אוהב לאכול ב'ארומה' כל יום רביעי בצהריים? חברת האשראי שלך יודעת. משתמש בגוגל? adsense מוסר ד"ש.
אני לא אומר שהדברים האלו לגיטימיים, ואני אוהב את פרטיותי ככל אדם אחר; אך שים לב, שעלינו להתעורר ולהנפיק אמצעי זיהוי חכמים, גם בשבילנו וגם בשביל אחרים.
אני אתן לך דוגמא קטנה רק בכדי לסבר את האוזן. נניח והממשלה מחוקקת חוק של תעודות זהות חכמות, אך ללא מאגר ביומטרי. לדעתי זהו פתרון מצויין. יש בטחון, אך ללא אגירת המידע. עכשיו, ניתן להגדיר בצ'יפ שני מפתחות שיכילו פרטים עליך. האחד, מפתח פרטי, שרק לך ורק למשרד הפנים (למשל) יש אותו, ובמפתח הזה אתה מזדהה מול גורמי ממשלה. המפתח השני, הוא מפתח ציבורי, אשר בעזרתו אתה יכול להזדהות מול בנקים, למשל.
ישן 16-07-2009, 19:58
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אמרת הרבה - ולא אמרת שום דבר...."

ציטוט:
אמרת הרבה - ולא אמרת שום דבר

החלק הראשון נכון, לגבי החלק השני אני חולק עליך.

ציטוט:
נראה כאילו אתה מתנגד לכל רעיון של זיהוי

נראה כי אתה יודע יותר טוב ממני מה הם עמדותיי,
חברה ששואפת להמנע מאנרכיה חייבת אמצעי זיהוי לאזרחיה.
וודאי שצריך אמצעי זיהוי לכל אזרח, אבל לא צריך תעודה "חכמה", צריך תעודה נבונה!
תעודה, או כרטיס - יכולים להכיל את הפרטים שלנו בטקסט פשוט עם תמונה רגילה.
כדי למנוע זיוף, אפשר לייצר את הכרטיס או התעודה, בשיטה דומה בה מייצרים כסף,
דהיינו טכנולוגיית גרפיקה מתקדמת שלא ניתן לזייף, או לכל הפחות קשה מאוד לזייף,
תעודה או כרטיס שיציגו תמונות ושכבות הולגרמיות,
ו\או שניתן יהיה לסרוק את הגרפיקה באמצעות סורק גרפי לגלות זיופים כאלה או אחרים.

בלי מידע ביומטרי, בלי שבבים ובלי שטויות מיותרות, כל טכנולוגיה ניתנת לפריצה,
חזקה על כך טכנולוגיה שאמון עליה גוף שמן ומסורבל כמו כל גוף ממשלתי בישראל.

אני לא אבין אף פעם מאיפה באה האמונה העיוורת הזו בנישואין שבין ממשלה לטכנולוגיה...
ישן 17-07-2009, 02:02

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]אמרת הרבה - ולא אמרת..."

ציטוט:

אלו עמדותיך כפי שעולה מהדברים שכתבת.
ציטוט:

אין הבדל בין השניים.

ציטוט:

תעודה חכמה הפועלת עם שני מפתחות בטוחה יותר מתעודה "גרפית" שאותה ניתן לסרוק. אני ממליץ לך לקרוא קצת על PGP. אמנם וויקיפדיה, אך זה המקור הכי מהיר שאני יכול לתת לך.

ציטוט:

שוב, גם את אותה תעודה הממשלה מנפיקה, וגם אותה תעודה ניתן לזייף וכו'. אתה שוב לא אומר שום דבר.

ציטוט:
אני לא אבין אף פעם מאיפה באה האמונה העיוורת הזו בנישואין שבין ממשלה לטכנולוגיה

וכי מה? לממשלה אסור להחזיק בטכנולוגיה כלשהי? האם זו פריבילגיה השמורה לאזרחים?
אתה צריך להבין, שבמציאות של היום אנחנו חייבים בתעודות חכמות וטובות בהרבה מאלו הקיימות. רשיון הנהיגה החדש הוא צעד בכיוון הנכון, אך תמיד ניתן לשפר. תעודה חכמה תאפשר לממשלה בקרה על התעודות שהיא מחלקת כדי למנוע מקרי "אבדן" שמשמשים גורמים כאלו ואחרים להוציא תעודה מזוייפת. כמו שיש מסמכים עם מספרים סידוריים, ויש אוגדן המפרט את מספרים אלו - כך יהיה עם התעודה החכמה. ההוכחה שאתה - אכן אתה, תהיה הרבה יותר טובה ואמינה.
ישן 17-07-2009, 22:24
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "[QUOTE=Lance]נו כמה צפוי..."

הטיעון לגופו של אדם, הוא שכן יש טיעונים לגופו של עניין, ועוד איך שיש!
אבל במידה ואדם שמנסה ליישב דיון שבו 2 הצדדים מחופרים בעמדותיהם
גורם לצד השני לפזז מעליו בעליצות, כאילו זה הובס בויכוח בגלל מחסור בטיעונים,
במקום לראות את זה כמה שזה: ניסיון לסיים ויכוח שלא הולך לשום מקום, זה הטיעון היחיד לגופו של הלה.

אתה רוצה לחפור איתי? נחפור אין לי בעיה, נמשיך ביום ראשון,
אני פשוט לא אוהב את הדיונים הארוכים האלה בסופ"ש, מקלקל לי את העונג שבת,
זו הסיבה היחידה שרציתי לסיים את הדיון שמיצה את עצמו, אבל.. מה לעשות אתה מנצל את זה כדי להכריז ניצחון,
אז פסיידר, יום ראשון אני אמשיך איתך מהנקודה שהפסקנו - ואל תדאג ויקטור, אפילו יעבירו את שם לפה, אני פה.
ישן 19-07-2009, 12:48
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "[QUOTE]נראה כי אתה יודע יותר..."

טוב... נגמרה השבת, זמן לקיים הבטחות

ציטוט:
ציטוט:

אלו עמדותיך כפי שעולה מהדברים שכתבת.

אז צר לי שלא הבנת את דבריי, חשבתי שהייתי ברור בכך שטענתי
שצריך לבחור שיטת זיהוי נבונה לא זכור לי שקראתי לבטל אותה כליל.

ציטוט:
ציטוט:

אין הבדל בין השניים.

ודאי שיש הבדל, בהתחשב בכך ש"חכם" בארץ, זה בעצם ראשי תיבות של "חאפריות כסת"ח ומחדל"
אין שום דבר חכם בישראל, לא שיטת הפל-קל שאושרה לשימוש במבנים ממשלתים,
לא גשרים ללא מוצא שנבנים על חשבון משלמי המיסים ונזנחים, ולא, גם לא תעודות חכמות,
שייעשו באמצעות מכרז למציע הזול ביותר, מה שאומר המתפשר ביותר והחאפר ביותר"

ישראל היא לא מדינה שחושבת קדימה, ישראל היא מדינת כיבוי שריפות,
בישראל אוהבים לנסות דברים בלי לחשוב הלאה, "חאפריות כסת"ח ומחדל",
הזחיחות הישראלית ושיטת ה"סמוך", הן הסיבה שמידע על כל אזרחי ישראל זמין לכל ילד בן 13,
שגשר המכביה קרס, שרצפת אולמי ורסאי נחתה, שהתחמושת שנגנבת בצה"ל מתחרה לא רע במנהרות של רפיח,
שחברות גבייה קונות בכסף מאגרי מידע רגישים של חברות אשראי ובנקים (ויש על זה כתבה מערוץ 10 אם תרצה הוכחה נוספת)

זו לא מדינה שיודעת מה היא עושה, זו לא מדינה שאפשר לסמוך עליה עם כל סוג של מידע זליג, לרבות שבב RFID.

ציטוט:
ציטוט:

תעודה חכמה הפועלת עם שני מפתחות בטוחה יותר מתעודה "גרפית" שאותה ניתן לסרוק. אני ממליץ לך לקרוא קצת על PGP. אמנם וויקיפדיה, אך זה המקור הכי מהיר שאני יכול לתת לך.

אני מכיר חלק לא מבוטל מעולם הקריפטולוגיה (לא בקיא אבל מכיר), בו גם את ה PGP.
ושוב זה מתחיל מהאמון הבסיסי בממשלה ובמכרזים המושחתים שלה,
אני לא סומך על המדינה הזו - זו מדינה שלאורך עשרות שנים הפגינה מחדלים אדירים וחוסר אחראיות נוראי.
אז כמו המחדל של מאגר המידע בקופ"ח, שאגב קיבלה במכרז חברת HP האיומה (אותה חברה שתאגור את נתוני הגוף שלכם),
שהממשלה המופלאה שלנו היתה בטוחה, שהיא יודעת מה היא עושה. כך יקרה לעניות דעתי,
בכל אמצעי טכנולוגי, שייעשה באמצעות מכרז דומה מול גוף ממשלתי בישראל.

ציטוט:
ציטוט:

שוב, גם את אותה תעודה הממשלה מנפיקה, וגם אותה תעודה ניתן לזייף וכו'. אתה שוב לא אומר שום דבר.

אני אומר הרבה, אתה פשוט לא מעוניין לקבל את הדברים.

ציטוט:
ציטוט:
אני לא אבין אף פעם מאיפה באה האמונה העיוורת הזו בנישואין שבין ממשלה לטכנולוגיה

וכי מה? לממשלה אסור להחזיק בטכנולוגיה כלשהי? האם זו פריבילגיה השמורה לאזרחים?
אתה צריך להבין, שבמציאות של היום אנחנו חייבים בתעודות חכמות וטובות בהרבה מאלו הקיימות. רשיון הנהיגה החדש הוא צעד בכיוון הנכון, אך תמיד ניתן לשפר. תעודה חכמה תאפשר לממשלה בקרה על התעודות שהיא מחלקת כדי למנוע מקרי "אבדן" שמשמשים גורמים כאלו ואחרים להוציא תעודה מזוייפת. כמו שיש מסמכים עם מספרים סידוריים, ויש אוגדן המפרט את מספרים אלו - כך יהיה עם התעודה החכמה. ההוכחה שאתה - אכן אתה, תהיה הרבה יותר טובה ואמינה.

ועוד איך שאסור לה. היא לא הוכיחה את עצמה ראויה דיו לדאוג לפרטיות שלנו בצורה ראויה,
ולראייה, המידע הכי אישי שלנו מסתובב לו בהפקרות ברשת.

ממשלה שרוצה לקיים טכנולוגיה, צריכה לדעת לקיים אותה,
אחרת זה כמו לתת להביור לפירומאן מורשע - כי הרי זה רק הגיוני וצפוי להניח שהוא הולך שוב לשרוף את היער...

אפשר לעצב תעודות זהות מגנטיות בטכנולוגיה גרפית מסובכת ורב-שכבתית,
מבלי לערב שבבים ואמצעי סריקה אחרים, אפשר אפשר אפשר, עם קצת שכל ורצון טוב,
לעצב תעודה שגם תהיה קשה לזיוף וגם תגן על פרטיות המידע הרגיש שלנו.

יש את הידע, יש את הטכנולוגיה - לצערי אין את הרצון, ומסיבות שכבר שייכות לדיון אחר...
ישן 19-07-2009, 13:57

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[b]טוב... נגמרה השבת, זמן..."

ציטוט:
דאי שיש הבדל, בהתחשב בכך ש"חכם" בארץ, זה בעצם ראשי תיבות של "חאפריות כסת"ח ומחדל"
אין שום דבר חכם בישראל, לא שיטת הפל-קל שאושרה לשימוש במבנים ממשלתים,
לא גשרים ללא מוצא שנבנים על חשבון משלמי המיסים ונזנחים, ולא, גם לא תעודות חכמות,
שייעשו באמצעות מכרז למציע הזול ביותר, מה שאומר המתפשר ביותר והחאפר ביותר"

ולאחר מכן האשמים נשפטו. נחמה מועטה, אבל זה מראה שיודעים לטפל בטעויות.
אגב, במכרזים מוגדרים תנאים ודרישות לשירות המוצע למכרז, כך שלומר שהשירות החאפרי ביותר הוא זה שיתקבל, אינו נכון.

ציטוט:
ישראל היא לא מדינה שחושבת קדימה, ישראל היא מדינת כיבוי שריפות,
בישראל אוהבים לנסות דברים בלי לחשוב הלאה, "חאפריות כסת"ח ומחדל",
הזחיחות הישראלית ושיטת ה"סמוך", הן הסיבה שמידע על כל אזרחי ישראל זמין לכל ילד בן 13,
שגשר המכביה קרס, שרצפת אולמי ורסאי נחתה, שהתחמושת שנגנבת בצה"ל מתחרה לא רע במנהרות של רפיח,

בחלק מהדברים מדובר על רשלנות של פרטים, לאו דווקא הממשלה.

ציטוט:
שחברות גבייה קונות בכסף מאגרי מידע רגישים של חברות אשראי ובנקים (ויש על זה כתבה מערוץ 10 אם תרצה הוכחה נוספת)
האם אתה מדבר על הכתבה הזו? כי מדובר בה על התחזות של נציגי גבייה.

ציטוט:
זו לא מדינה שיודעת מה היא עושה, זו לא מדינה שאפשר לסמוך עליה עם כל סוג של מידע זליג, לרבות שבב RFID.
אתה שוכח שמרבית המידע קיים כבר עכשיו, ולמעט אותה תוכנה ידועה לשימצה, שלא הודלפה ע"י הממשלה, אלא ע"י פרט מסויים, בשל חוסר פיקוח (שימנע במערכת החדשה).

מחדל? לפי מה שהבנתי מהכתבה, נוצרה בעיה כתוצאה מהחיבור בין תוכנת המעבדות, לתוכנת הניהול. טעות, אכן. אך לא מחדל. מה גם שהיא טופלה.
ציטוט:
ועוד איך שאסור לה. היא לא הוכיחה את עצמה ראויה דיו לדאוג לפרטיות שלנו בצורה ראויה,
ולראייה, המידע הכי אישי שלנו מסתובב לו בהפקרות ברשת.
נכון, אבל אל תשכח שלאו דווקא באשמת הממשלה. כמה מאיתנו מנדבים מידע מרצונם החופשי? ע"ע פייסבוק ומקושרים. להזכירך, שגם לחברות פרטיות יש את המידע, ולעיתים בצורה יותר מאורגנת וזמינה מלממשלה.

ציטוט:
אפשר לעצב תעודות זהות מגנטיות בטכנולוגיה גרפית מסובכת ורב-שכבתית,
מבלי לערב שבבים ואמצעי סריקה אחרים, אפשר אפשר אפשר, עם קצת שכל ורצון טוב,
לעצב תעודה שגם תהיה קשה לזיוף וגם תגן על פרטיות המידע הרגיש שלנו.

סבבה, אנחנו מסכימים פחות או יותר על "המוצר הסופי", גם אם בשינויים כאלו או אחרים.

---------
אתה זוכר שלחצנו על בידור?

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 19-07-2009 בשעה 13:59.
ישן 19-07-2009, 14:45
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
זמרת?.. שתתייצב אצלי זמרת...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "[QUOTE]דאי שיש הבדל, בהתחשב..."

ציטוט:
ולאחר מכן האשמים נשפטו. נחמה מועטה, אבל זה מראה שיודעים לטפל בטעויות.
אגב, במכרזים מוגדרים תנאים ודרישות לשירות המוצע למכרז, כך שלומר שהשירות החאפרי ביותר הוא זה שיתקבל, אינו נכון.

זה נורא קל להתעלם מהמחדל ולנפנפף בעובדה שהאשמים נשפטו,
כללל הפואנטה של הויכוח פה זה הליך קבלת ההחלטות של גופי ממשלה בישראל.
ממשלה במדינה מתוקנת, לא היתה מאשרת רשיון למישהו כמו אלי רון, אז על אחת כמה וכמה
שהיתה מעניקה לו מכרזים לבנות מבנים רשמיים של מדינת ישראל.

ציטוט:
בחלק מהדברים מדובר על רשלנות של פרטים, לאו דווקא הממשלה.

רק של הממשלה, הממשלה היא שקשורה לכל גורם שציינתי, החל ממתן אישורים לפל-קל,
ועד למתן המכרז לבונה גשר המכביה, וכמובן המסחארה שהולכת בצה"ל (למי שזוכר את הכתבה ב"שתולים"),
זו מדינה שפעם אחרי פעם, מעגלת פינות ומכופפת חוקים, בשיטת ה"סחבקים" וה"מיוחסים",
וסדרות כמו פולישוק ממחישות את זה בצורה מצויינת לדעתי.
יש משהו מאוד מאוד מטריד ולא נוח ברמת החפיפניקיות שבה מתקבלות החלטות חשובות בישראל, ואסור לשכוח את זה.

ציטוט:
האם אתה מדבר על הכתבה הזו? כי מדובר בה על התחזות של נציגי גבייה.

נציגי גבייה שנשכרו ע"י הרשויות המקומיות -> הרשויות המקומיות שכפופות לממשלה.

ציטוט:
אתה שוכח שמרבית המידע קיים כבר עכשיו, ולמעט אותה תוכנה ידועה לשימצה, שלא הודלפה ע"י הממשלה, אלא ע"י פרט מסויים, בשל חוסר פיקוח (שימנע במערכת החדשה).

אף אחד לא טוען שהממשלה תדליף מידע, הטענה היא שהממשלה לא יודעת
או לא מסוגלת לשמור עליו מפני הדלפה של גורמים עוינים, ולא מדובר בתוכנה אחת.
אתה אולי לא יודע, אבל אותה תוכנה עודכנה במהלך השנים כמה וכמה פעמים, בצורות שונות ובשמות שונים, ואני לא ארחיב.

מגורמים שמקורבים אלי, ומגורמים אחרים שדיברתי איתם באינטרנט,
כמעט כל המידע עלינו נסחר בין החברות, החל מרשימת הקניות שחויבה בויזה וכלה למספרי הטלפון אליהם חייגת,
כל מי שלא רוצה להאמין לזה ולטמון ראשו בחול, שיבושם לו. אבל הגיע הזמן להפנים שאלו פניה של מדינת ישראל (למרות שהיא לא לבד).

ציטוט:
מחדל? לפי מה שהבנתי מהכתבה, נוצרה בעיה כתוצאה מהחיבור בין תוכנת המעבדות, לתוכנת הניהול. טעות, אכן. אך לא מחדל. מה גם שהיא טופלה.

טעות שיכלה לעלות בחיי אדם, ומחר ב"טעות" ידלוף כל המידע שלנו,
כמו המידע שדלף על חיילים באתר צה"ל שגם הוא איך לא, נשאב לחגיגת ההפקרות הביומטרית...

ציטוט:
נכון, אבל אל תשכח שלאו דווקא באשמת הממשלה. כמה מאיתנו מנדבים מידע מרצונם החופשי? ע"ע פייסבוק ומקושרים. להזכירך, שגם לחברות פרטיות יש את המידע, ולעיתים בצורה יותר מאורגנת וזמינה מלממשלה.

דבר ראשון זו טענה לא רלוונטית לנושא, מי שרוצה למסור מידע אישי על עצמו, זו בעיה שלו.
אבל במקרה של מחדל הדלפת מידע, נגנב ממני מידע רגיש שאיני רוצה למסור,
למעשה המדינה, כופה על כלל אזרחיה, תוך איום במאסר בפועל - לסכן את פרטיות המידע הרגיש שלהם, באופן כמעט ודאי.
וכרגע, שאנחנו מדברים על "שבב" זה עוד מידע הפיך שניתן לתקן, אז רק דמיין לך עד כמה חמור המצב עם מידע "ביומטרי" אישי ובלתי הפיך...

ציטוט:
סבבה, אנחנו מסכימים פחות או יותר על "המוצר הסופי", גם אם בשינויים כאלו או אחרים.

כל עוד זה לא כולל מאגרים, ביומטריה ושבבי ניטור אני בעד - לצערי, יש אנשים רעים מאוד, שרוצים להרע לנו, אז כדאי שנתפכח ומהר.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 19-07-2009 בשעה 14:50.
ישן 17-07-2009, 02:39

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי nbet שמתחילה ב "מה זה "הצפנת 128 ביט"?"

הצפנה שמשתמשים בה לעיסקאות באינטרנט, למשל. שם התקן של ההצפנה נקרא AES, כאשר להצפנת 128 יש "בלוק הצפנה" בגודל של 128 ביט. בלוק הצפנה, הוא רצף של ביטים, כאשר אורך הרצף, מהווה את גודלו של הבלוק. לכן, גודל הבלוקים בהצפנה זו, הינו 128 ביטים, ובנוסף, גודל מפתח באורך של 128 ביטים, כאשר ניתן לשלב בין גדלים מ128 ביט, ועד ל256. לאחר מכן, כאשר מכניסים מידע למע' ההצפנה הזו, היא מבצעת מספר מחזורי חילוף, כאשר בכל אחד מהמחזורים יש מספר שלבים. ל-128 יש 10 מחזורים, וכל אחד מהם מורכב מכמה שלבים. המפתח שאתה קובע משמש לעירבול הטקסט (או המידע) באחד מהשלבים. עד כמה ההצפנה הזו בטוחה? ובכן, הNSA אישר אותה כבטוחה מספיק להצפין מידע המסווג כ'סודי ביותר'.
למידע נוסף:
AES
block cipher
block size
key

אם יש אדם שתכלס מבין בזה, ויכול להסביר בצורה טובה (ואפילו לתקן טעויות) הוא מוזמן.
ישן 17-07-2009, 06:03
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "הצפנה שמשתמשים בה לעיסקאות..."

השורה התחתונה שלך מספיק נכונה.
ביט, או סיבית, היא למעשה היחידה אותה המחשב יודע לקרוא ולכתוב לזיכרון.
היחידה מורכבת משתי אופציות: "דלוק" או "כבוי". במחשבית נהוג לקרוא לזה דגל (או שהדגל למעלה, או שהוא למטה) ומסמנים אותו בקוד כ "0" ו "1" (מחשב מבצע את כל הפעולות שלו בבסיס בינארי - בסיס 2, בו כל הספרות הן 0 ו-1).

מספר בעל אורך של 128 מספרים, הוא למעשה 128 אפשרויות עבור "0" או "1". זאת אומרת, 128 פעמים של 2 האפשרויות "0" או "1",זאת אומרת, [tex]2^{128}[/tex] (התוצאה של המספר הזה קרובה מאוד למלנתאלפים).
זאת אומרת, שהצפנה ברמה של 128 ביט (128 סיביות, כלומר 128 האפשרויות או "0" או "1") טומנת בחובה כמות הקרובה לאינסוף אפשרויות.
ניתן לפצח הצפנה של 128, אבל גם עם המחשב החזק ביותר כיום, במידה והמערכת לא חסומה ל brute force (שיטה המנסה סדרתית את כל הקומבינציות האפשריות), יקח לך בסביבות... הרבה מאוד שנים לפצח את הססמא, שקרוב לוודאי כבר לא תהיה רלוונטית עד הרגע שתצליח לפרוץ אותה - וגם זה אם לא תמות עד אז מזקנה.

בכל מקרה, הצפנת ססמאות היא דרך טובה מאוד לשמירה על מאגרי מידע.
הבנקים משתמשים בזה בצורה מוצלחת למדי, הצבא לא וויתר על הצפנה זו ומעביר מידע סודי ביותר (כאמור) בהצפנה דומה (וכמובן, גם באמצעים נוספים - לא ביומטריים!!!) ובתאכלס, כל אחד מאיתנו, מגן על תיבות הדואר וחשבונות הפורומים / אתרים בהם הוא גולש, בשיטת הצפנה דומה (לא יודע אם גוגל באמת מצפין ב 128 ביט, אבל יהיה קשה מאוד לפרוץ לתיבה של גוגל אם הססמא נבחרה מראש בצורה חכמה).

שורה תחתונה, הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו להזדהות מול בנקים / משרדי ממשלה / שוטרי תנועה הנמצאים בכביש וכל מי שצריך לדעת מי אנחנו, מבלי ליצור שום בסיס נתונים עם חומר רגיש (ובעיקר - בלתי ניתן לשינוי).
כיום המצב הוא שאם יודעים עליך את מספר הטלפון, מספר כרטיס האשראי, כתובת מגורים, מספר תעודת זהות, שם מלא ואת המאכל האהוב עליך - כל המידע הזה יכול להשתנות ברגע.
אישית, כל אדם יכול לשנות את שמו, מקום מגוריו, לבטל אשראי, להחליף טלפון (או לוותר על סלולרי לחלוטין) ולמעשה, לגרום למחפשים אחריו ללכת סביב הזב של עצמם. הזהות שלו שונתה (טוב במיוחד אם המדינה רוצה להחביא אנשים, וידוע שהמידע של המדינה נגיש לעבריינים).

אבל, אם יהיה מאגר ביומטרי, יהיה קשה למדינה להחביא אנשים. יהיה קשה לאנשים במדינה, להתחבא מפני גורמים עבריינים. לא ניתן לשנות את צורת הגלגלת (לא עד כמה שידוע לי). לא ניתן לשנות את טביעות האצבע ובכלל, כל הקטע של המאגר הביומטרי, הוא יצירה של מאגר אותו לא ניתן לשנות. זה כל הקטע!
לשמור את המידע הזה בצורה שידלוף (והוא אכן ידלוף, כמו שקרה לכל מאגר נתונים במהלך ההיסטוריה) הוא סכנת נפשות לכל אזרח תמים במדינת ישראל, וחגיגה גדולה לכל עבריין כבד.

לו התחזות לא היתה עבירה פלילית, הייתי מראה לך, מתוש, כמה פשוט להתחזות אליך כשאני מבקר בסניף הבנק שלך, כאשר בידי תעודת זהות מזוייפת (שהכנתי בפוטושופ בקפדנות המאפיינת אותי, עם תמונתי המקורית כפי שהוא מופיעה בתעודת הזהות שלי), מנויילנת כהלכה, ובידי מספיק פרטים מזהים שלך כמו מספר חשבון הבנק שלך, שמך המלא ואפילו שם הוריך - just in case. אם ארצה לבצע פעולות מאוד קטנות ולא מחשידות, כמו לברר את מצב היתרה שלך, הפק"מים שלך והחסכונות, אפילו לא אצטרך לחתום על שום דבר...
בעוד שאם אתן לך מעכשיו, לנסות לפתח את הססמא לג'ימייל שלי - אין לי ספק שתעלה חרס בידך...

אתה חושב שהשיטה הביומטרית תעזור לך לפרוץ לג'ימייל שלי?
ציטוט:
Do you think that's air you're breathing now?

תעשה לי טובה, מתוש... השאר עם ההצפנות והססמאות. הן הוכיחו את עצמן תמיד, בעוד שמאגרי מידע רגישים, הוכיחו בדיוק את ההיפך.

ישן 19-07-2009, 02:21
  nbet nbet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.09
שוב לא נכון
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ברור שלהצפנה אלגוריתמים שונים..."

ולא קשור ל"אלגוריתמים שונים ומשונים". לא מדברים על הצפנה שאתה תפתח בבית שבאמת לא נשמעת מרשימה מאוד. אפילו בהצפנות פומביות חזקות שכיום לא ידועות תקיפות יעילות עליהן בשימוש נכון גודל המפתח לא שקול לקושי הפיצוח של הצופן. RSA זו לא הצפנה שאיזה מישהו פיתח בבית אלא מנגנון ההצפנה האסימטרי הנפוץ בעולם שמשמש באינספור מוצרים ושירותים, ולמפתח בגודל 128 ביט ב-RSA אין שום משמעות.

כמובן שאין שום קשר לצ'ק פוינט. זה נחמד לזרוק את השם של חברת האבטחה היחידה שאתה מכיר כנראה. ההצדקה לקיומה של צ'ק פוינט היא שהם היו הראשונים שדחפו לשוק פיירוול עם stateful inspection, שזה נחמד אבל לא מיוחד היום. מעבר לזה הם חברת אבטחה כמו כל חברת אבטחה אחרת: מוכרים פיירוולים, VPN-ים, IPS-ים וכו'.

בוודאי שהם לא מפתחי אלגוריתמי צופן משלהם, ואם הם היו עושים את זה לא הייתי סומך עליהם.
ישן 21-07-2009, 19:30
  nbet nbet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.09
בוודאות של מי שיש לו שמץ של מושג באבטחת מידע
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "באיזו וודאות אתה אומר שהם לא..."

מדובר בעיקרון כל כך בסיסי בתחום שהוא קרוי על שם מישהו שמת לפני יותר ממאה שנה:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kerckhoffs%27_principle
הוא גם ברור מבחינה כלכלית.

בנוסף, אפשר פשוט לגלוש לאתר של צ'ק פויינט:

מוצר VPN אחד שלהם
VPN
Encryption Support AES 128-256 bit, 3DES 56-168 bit Authentication Methods Password, RADIUS, TACACS, X.509, SecurID Certificate Authority Integrated X.509 certificate authority

עוד מוצר VPN שלהם:
Specifications

Feature Details Authentication Methods Password, RADIUS, TACACS, X.509, SecurID Certificate Authority Integrated X.509 certificate authority VPN communities Automatically sets up site-to-site connections as objects are created Topology Support Star and mesh Route-based VPN Utilizes Virtual Tunnel Interfaces, numbered/unnumbered interfaces VPN resiliency Multiple Entry Point (MEP), Wire Mode VPN route injection Route Injection Mechanism (RIM) Site-to-site VPN modes Domain Based, Route Based Directional VPN Enforcement between or within community IKE (Phase 1) Key Exchange AES-256, 3DES, DES, CAST IKE (Phase 1) Data Integrity MD5, SHA1 IPsec (Phase 2) Data Encryption 3DES, AES-128, AES-256, DES, CAST, DES-40CP, CAST-40, NULL IPsec (Phase 2) Data Integrity MD5, SHA1 IKE (Phase 1) & IPsec (Phase 2) Diffie-Hellman Groups Group 1 (768 bit), Group 2 (1024 bit), Group 5 (1536 bit), Group 14 (2048 bit) IKE (Phase 1) Options Aggressive Mode IPsec (Phase 2) Options Perfect Forward Secrecy, IP Compression Mobile device support L2TP support for iPhone, SecureClient Mobile for Windows Mobile Multiple IPsec VPN Clients Check Point Endpoint Security, SecureClient, SecuRemote

ושוב ממקום אחר:
IPsec VPN Software Blade
Encryption support
AES 128-256 bit, 3DES 56-168 bit
Authentication methods
Password, RADIUS, TACACS, X.509, SecurID, LDAP
Certificate authority
Integrated certificate authority (X.509)

וכו' וכו'.

תעודות זהות חכמות יהיו בטוחות אם יממשו אותן טוב ויהיו לא בטוחות אם לא יממשו אותן טוב. כמו שיש מנעולים בטוחים ומנעולים לא בטוחים.
ישן 15-07-2009, 09:43
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "אשכול 1. האקר הקים אתר החושף את פרטיכם האישיים במחאה על חוק הזיהוי הביומטרי"

לכל מי שמצדד בחוק הזוועתי הזה, כדי שיקרא קצת חומר אודותיו לפני שהוא ממהר להנהן בראשו לאות הסכמה.

http://no2bio.org/home/

אין בעולם המערבי הדמוקרטי אף מדינה עם מאגר שכזה, אלא אם אתם קוראים ל כווית, פקיסטאן, תימן ואינדונזיה דמוקרטיות.

מבקר המדינה כתב דו"ח חמור ביותר על קלות זליגת מידע אישי על אזרחי המדינה. בסופו של דבר, אדם כלשהו יושב על השאלטר של המידע. ומי ישמור על השומר ??

המטה ללוחמה בטרור קבע שאין צורך במאגר מידע שכזה, ויכולתו למנוע טרור שולית.

חשוב להדגיש, אין שום קשר בין תעודות זהות חכמות לבין מאגר ביומטרי. אלו שני דברים שונים.
מאיר שטרית אץ רץ כאחוז תזזית עם הבייבי שלו ואיש אינו שואל :למה? מה בוער לו בדיוק
? והוא עוד מעז לאיים כי כל מי שיסרב לתת את פרטיו יכלא לשנת מאסר...

תפקחו את העיניים לפני שיהיה מאוחר.

ישן 17-07-2009, 17:01
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08

עושה רושם שהח"כים שלנו, גם כאלו שהתנדנדו בנושא החוק, פתאום הרימו ידיים..
האם יש משהו שהם לא מספרים לנו? זה לא שמישהו בעל אינטרס חזק בלתייג את האזרחים במדינת ישראל שנחוש להפוך אותנו לפושעים בפוטנציה זה לא שמישהו איים עלייהם והכריח אותם להצביע בעד.
אבל בכל זאת משהו מאוד מסריח קורה שם, אחרת לא ברור למה הח"כים מתקפלים. הרי גם הם ימצאו את עצמם יום אחד קורבנות של המאגר הזה, החיסיון שלהם הוא לא לכל החיים אז איפה ההיגיון שלהם?

החוק הזה יעבור, אם הוא יעבור זה יהיה גן עדן לנוכלים מהעידן החדש, מי שהולך להפגע מזה לצערנו זה דווקא אנחנו, האזרחים התמימים ושומרי החוק.. והכי מדאיג שדווקא לנו, לאנשי הטכנולוגיה והמחשבים
לא מקשיבים, מצפצפים עלינו, הרי מדוע שנתנגד אם היה מדובר בחוק נפלא? מה מומחי אבטחת מידע וסטודנטי ביחד עם מרצים היו מתנגדים? איפה ההיגיון של כולם? למה כולם להוטים להתמסר
לידי הממשל ומגננוני הבטחון כאילו שהם יצליחו לשמור עלינו מכל רע? הרי זה אף פעם לא נכון במאה אחוז, גברותי ורבותי, עידן האח הגדול החל, מה שבטוח שום טוב לא יצא מזה וחבל.

http://it.themarker.com/tmit/article/7396

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-07-2009, 17:58
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
הצעת פשרה

הנה קטע מידיעה שפורסמה באתר "ערוץ 7" בכותרת: "פשרה למאגר הביומטרי - שני מאגרים נפרדים"

ציטוט:
על פי הצעת פשרה שהועלתה בישיבה יוקמו שני מאגרים מופרדים ובשלב ראשון לא יעשה בהם שום שימוש. במשרד הפנים תוצב רשימה מקודדת של שמות האזרחים ובמשרד המשפטים יוצב מאגר של נתונים ביומטריים מקודדים, ללא ציון שם ופרטים אישיים כך שאם ידלוף אחד משני המאגרים לא יגרם שום נזק. הכללים לקישור בין המאגרים יקבעו בהמשך, אם בכלל.

בדיון החליט יו"ר הועדה, שר המשפטים יעקב נאמן לתמוך בהצעת הפשרה להפרדה הרמטית בין מאגר נתוני הזהות למאגר הנתונים הביומטריים והצבתם בנפרד במשרד הפנים ומשרד המשפטים, תוך קביעת כללים בהמשך, אם בכלל, לקישור בין המאגרים. יחד עם זאת, התנה השר נאמן את תמיכת ועדת השרים בפתרון בתיאום העמדה עם שר הפנים.

לקריאת הידיעה במלואה:
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/192042
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 20-07-2009, 00:18
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

אושרו סעיפים נוספים בחוק הביומטרי

הפרקים הראשונים בחוק המאגר הביומטרי אושרו לקריאה שניה ושלישית. מבקרי החוק טוענים כי לא היה להם מספיק זמן ללמוד את השינויים בנוסחים. בין השינויים: מאגר תמונות באיכות מופחתת, מתן אישור לעובדי חברות פרטיות ליטול אמצעי זיהוי.

וועדת משותפת למדע ולפנים בכנסת אישרה היום (א') סעיפים נוספים בהצעת החוק הכללת אמצעי זיהוי ביומטריים במסמכי זיהוי ובמאגר מידע (החוק הביומטרי).

יושב ראש הוועדה, מאיר שטרית, ניהל את הדיון, והיה חבר הכנסת היחיד שנכח בו לכל אורכו, בנוסף לנציגי משרד הממשלה ומומחים חיצוניים שבאו להשמיע את עמדתם.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3748338,00.html

ישן 21-07-2009, 10:34
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "הביומטרי: אזרח שיסרב להזדהות - לא ייאסר"

נו, בטח ימצאו כבר איך להכריח את האזרח למסור את פרטיו. רוצה רשיון נהיגה? ...תן פרטים...רוצה ביטוח רפואי...תן פרטים. רק סירוב מסיבי של הציבור לגשת ולמסור את פרטיו הביומטרים האלה יגרום למתבדחים בכנסת להבין שהם טיפסו הפעם על עץ גבוה מדי.

שאלה 1: איך בדיוק אמור המאגר למנוע פושעים הבאים מעבר לקו הירוק לבצע את זממם?
שאלה 2: איך בדיוק אמור המאגר למנוע מגורמי פח"ע הבאים מעבר לקו הירוק לבצע את זממם?
התשובה לשתי אלה ברורה כיום שמש בהיר לכל מי ששירת בשטחים או בקו התפר.

ושאלות לשטרית: מה החיפזון? מה הלהיטות הזו? מי מושך בחוטים ומה הקשר שלך לחברת HP ? ובעיקר, מי אתה בכלל שהחלטת להפוך את תושבי המדינה הזו לעדר כבשים מתויגות, תוך רמיסת כל פרטיות ואנונימיות?

ישן 21-07-2009, 14:56
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

נדמה לי שיש "חוק" ע"פ "חוקי פרקניסון" ההומוריסטי
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "פיזית עושה לי בחילה."

שבו מאפיינים את האדון שטרית.
משהו כמו: יכולתו של מנהל בארגון מסוים נעצרת בתחום חוסר הכישורים שלו..וכמעט תמיד מדובר על דרגה אחת מעל ליכולותיו.
לו האדון שטרית היה ממשיך להיות ראש העיר יבנה, הרי שהיה בתחום יכולותיו ואכן, האיש היה די מוצלח כראש עיר.
יתכן שגם בתור ח"כ היה מוכשר דיו.
ברגע שהפך לשר, (דהיינו, דרגה אחת מעל לכישוריו) הרי שהפך כהונתו ללא מוצלחת בעליל. זה קרה איתו (לדעתי כמובן) כשהיה בזמנו שר החינוך או התחבורה וגם כשר הפנים בתקופת קדימה העליזה.
נזכרתי שהיה גם מקבילו של ביבי כשר אוצר..
אוקצור, לא כוס התה שלי.

עריכה: היה גם ממלא מקום שר המשפטים ובעבר אף היה שר השיכון.
טוווב, האיש עשה דברים אך לא הצליח להטביע את חותמו..

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 21-07-2009 בשעה 15:03.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:12

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר