לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-07-2009, 00:16
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
טלוויזיה השופט-סרט דוקמנטרי על אהרון ברק.

ראיתי עכשיו את הסרט "השופט", אני חייב לומר בג"ץ ואהרון ברק יצאו ממנו רע מאוד וזה נותן לנו האזרחים שיעור בדמוקרטיה ולמה אסור להגיע. מי צפה בתוכנית ומה דעתכם?

מצד אחד הכנסת נתנה לבג"ץ כוח לבטל אותה, מצד שני אין מי שיוריד את הראש של בג"ץ למטה היום. בג"ץ לקח את הכוח יותר מדי ונהיה אלוהים כאשר בוחר להיות. בג"ץ אם ידע לעצור את הממשלה והצבא כל כך הרבה פעמיים שהערבים והשמאל ביקשו או כאשר החרדים עשו מהומות בירושלים.

למה שביבי נתן גזירות כלכליות והגישו עתירה נגד זה. אהרון ברק או בג"ץ לא ראה לנכון להתערב? "נוהל שכן" ועוד שיטות, שתרמו לביטחון ישראל. בג"ץ ביטל אותן וזה למעשה אמר חיי חייל ישראלי שווים פחות מחיי פלסטיני. עם הפסיקות שמותר לחסל בחיסול ממוקד וגדר ההפרדה, הן למעשה אולי בין הפסיקות הבודדות למען ביטחון המדינה בפועל לפי אותה תוכנית. נכון אהרון ברק עזר עם הסכם השלום עם מצרים וכל העולם הכיר בגדולה המשפטית שלו.
נכון ארון ברק התחיל מהפכה והצליח בה יותר מדי אפילו עד שהגיע פרידמן ובלם אותו וחבל שלא סיים את העבודה. למה? בג"ץ נכנס יותר מדי לפוליטיקה ולקח צד פוליטי זה כבר ברור.

נושאים חברתיים ככגון גזירות כלכליות משום מה בג"ץ לא מתערב, אם זה נוגע לגזרות בנוגע לערבים בארץ בג"ץ תמיד מתערב.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-07-2009, 00:33
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
הדבר היחיד שאני לא מבין זה למה עם שמצהיר שהוא לא מכיר במדינה ומוסדותיה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "השופט-סרט דוקמנטרי על אהרון ברק."

כן מכיר ברשות השופטת שלה
עד כדי כך שהם פונים לבג"צ על כל שריטה שיש להם
הסרט גרם לי לחשוב מה התועלת של בג"צ שראשי התיבות שלו בית דין גבוה לצדק
איפה הצדק?
לגבי נוהל שכן-מה כל כך מפריע להם שככה נלחמים בטרור?
הרי בסופו של דבר השכן יהיה משת"פ ויזכה להגנה כמו רבים אחרים
אבל שהמקום הזה מתנהל בשיטת מועדון אקסקלוסיבי שכדי לדרוך בו עליך להיות מקורב למישהו שכבר בפנים זה לא צדק.
אני עדיין חושב שאסור לבג"צ לפסוק בעניינים מדיניים
לנו האזרחים יש את הזכות לבחור ולהבחר
התערבות שפועלת נגד מדיניות הנבחרים היא פסולה
אנחנו בחרנו מפלגה מסויימת בהתאם להשקפת עולמנו
לאלץ אותה לפעול בהתאם לאג'נדה ששוררת בבג"צ זה פשוט לא לעניין

ישן 15-07-2009, 11:44
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "השופט-סרט דוקמנטרי על אהרון ברק."

אני מאוד התרשמתי מהסרט. אני חושב שהמסר שיוצא ממנו הוא שבית המשפט לא יוצר מדיניות, למשל, הוא לא מחליט האם תוקם או לא תוקם גדר הפרדה או האם מפעילים את צה"ל או לא אבל הוא כן מכריע בשאלות של מידתיות וחוקיות.

גדר ההפרדה היא אחלה דוגמא. בית המשפט לא אמר לא יקום ולא יהיה. זו לא החלטה שלו. בית המשפט אמר: "או.קיי, רוצים גדר הפרדה? תעשו את זה באופן הזה שתוואי הגדר לא יהיה דורסני" שיהיה איזון בין הצרכים הבטחוניים של ישראל לצרכים של הפלסטינים. תבינו שבית המשפט הפך את הגדר לחוקית מבחינה בינלאומית כי מדינה יכולה לבנות גדר על הגבול שלה אבל לא יכולה לבנות גדר על איזור שלכאורה בבעלות של מישהו אחר.

ביטול "נוהל שכן" (שאני חושב שזו החלטה לא נכונה) תואם את החוק הבינלאומי שקובע שצבא לא משתמש באוכלוסייה האזרחית של האוייב לצרכיו. האם האמריקאים מקפידים על החוק הבינלאומי בעיראק ואגניסטאן? אלוהים יודע אבל אותנו בוחנים בזכוכית מגדלת וזה לא מזיק שיש גורם שמקבל הכרעות בנושאים של מידתיות ואיזונים כי החלופה היא שהחזק ידרוס את החלש ובדרך הזאת אתה מהר מאוד הופך מישות שמגינה על עצמה לישות שנוהגת בתוקפנות וישות כזו מזמינה צרות בזירה הבינלאומית. זה הדבר הנבון ללכת בין הטיפות. מצד אחד לדאוג לבטחון ומצד שני לא לפשוט מעל עצמך לחלוטין נורמות מסויימות של התנהגות כי בסופו של דבר צריך גם לקום בבוקר ולהסתכל במראה ואתה לא רוצה לגלות שהפכת לאוייב שלך.

ישן 15-07-2009, 12:31
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "התוואי חוקי כי כך הכנסת קבעה בחוק."

למה אני מקבל את הרושם שלא צפית בסרט?

ברגע שהכנסת מחוקקת חוק שסותר חוקי יסוד, לבג"ץ עומדת האפשרות לבטל את החוק. ברמה הכי בסיסית נדגים את זה ככה: אם חוק יסוד אומר שכל הסירים חייבים להיות עגולים והכנסת תחוקק חוק שמאפשר הכנת סיר מרובע, בג"ץ יכול לבטל אותו כי החוק החדש סותר את חוק היסוד.

אני לא בקיא בתביעה שהובילה להזזת תוואי הגדר אבל אני מניח שהתוואי הראשוני נגד את סעיף 3 בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו (אין פוגעים בקנינו של אדם).

חוקי היסוד הם התשתית כמו שכביש אספלט הוא תשתית. כמו שלא תעלה טנק על כביש אספלט (כי הוא יהרוס אותו) ככה לא תוסיף לספר החוקים חוק שסותר חוקי יסוד.

ישן 17-07-2009, 16:47
צלמית המשתמש של crazygamer
  crazygamer crazygamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מה שאתה מתאר זו הבעייה , לא הפתרון."

אני מסכים שבית המשפט העליון מאוד גמיש מבחינת הקביעה מה שפיט ומה לא,
אבל הקביעה שלך שתושבי יש"ע הערבים לא זכאים לשפיטה ע"י בג"ץ כנגד המדינה היא טעות ואי הבנה בסיסית של חוקי משפט.

לדוגמא: אם בטעות תיירת שוודית נרצחת ע"י נציג כוחות הביטחון הישראלים, האם לא שופטים את המקרה כי היא לא ישראלית?
כל עוד הפלסטינים נמצאים תחת ריבונות ישראלית הם נחשבים חלק ממנה וזכאים לזכויות אדם כמו כל תושב אחר בארץ,חלק מהם הזכות לחיים בביטחון והזכות להליך הוגן.

כל עוד הם תחת שליטתנו-אנחנו אחראים להם.

ישן 15-07-2009, 20:45
  S nake S nake אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.02
חבל שלא אמרו את האמת בלי להתבייש...

בג"צ נשלט ע"י האקדמיה השמאלנית שכבלה את המדינה ושבתה אותה ע"פ תפיסת עולמה (המוטה שמאלה)...

בנוסף חבל שלא הוזכר בכלל נאום ה"יציאה מהארון" של אהרן ברק מהזמן האחרון בו הוא אמר בפירוש שע"פ דעתו מדינת ישראל צריכה להיות מדינת כל אזרחיה...
משהו שההזויים והקיצונים שבשמאל פלוס ערביי ישראל דורשים... בושה שאדם כזה השפיע עדי כדי קבע את המדיניות שלנו...

בג"צ מרבה לדבר על ההתיישבות ביהודה ושומרון ונאלם דום לגבי הבדויים (שבחודשים אלה מתפרשים גם באיזור הספר של ירושלים כשביריחו נהיה להם חם מדי)

באופן אישי אני חושב שאם האיזון לא יגיע מהשלטון, יגיע היום בו העם יצא לרחוב וידרוש אותו בעצמו...
אהרן ברק אמר שהוא לא צריך לייצג את רצון הציבור ויש בזה משהו כי הוא לא נבחר ציבור אלא שופט.
אבל בלתי נתפס שהוא ייצג את הציבור העויין של מדינת ישראל כמדינה יהודית... את הציבור הזה הוא מייצג כמו גדול!
וכמובן שממשיכת דרכו... אהמ אהמ... ממשיכה את דרכו
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר