לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > ארכיון אירוחים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2009, 18:08
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
אירוח בפורום אשכול אירוח- רמ"ד מחקר כושר קרבי

גולשים יקרים,

במסגרת האירוחים שאנו משתדלים להביא, יתארח כאן בפורום ביום ראשון הקרוב,
ה-19.7, בין השעות 18:00-19:00, רמ"ד מחקר כושר קרבי, רס"ן דני.

מחלקת כושר קרבי בצה"ל היא הסמכות העליונה בתחומי הכושר הגופני והקרבי בצה"ל.
תפקידה של המחלקה להוות סמכות מקצועית בתחומי הכושר הגופני והקרבי, לכתוב, לייעץ, ולאשר תוכניות אימונים בעזרת סרגל מאמצים לכל יחידה.
כמו כן, על המחלקה להקנות למפקדי צה"ל ידע בתחומי הכושר הקרבי, וכן לתת להם את היכולת לאמן ולשפר את היכולות הגופניות של חייליהם.
בנוסף לכל אלו, מסייעת המחלקה בהכנת תלמידי תיכון לגיוס צה"ל בתחום הכושר הגופני.

אתם מוזמנים לשאול באשכול זה שאלות בנושאי כושר קרבי, תכניות אימונים מומלצות וכד'

אנא שמרו על שפה נקיה והקפידו על בטחון מידע.

צוות מו"ס

חזרה לפורום
ישן 17-07-2009, 00:45
  matan0805 matan0805 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Prince Ashitaka שמתחילה ב "שלום דני, -האם אתה ממליץ..."

שלום דני.
כבוד גדול לנו שאתה מתארח כאן.

עכשיו לשאלה : אני מתאמן בקורס מיוחד, חדשני וניסיוניי שבו ישנם תרגילים מיוחדים שהמאמן מכין וומשלב בהם את עניין תיאום הזמנים, מחשבה על הצוות, אחריות קבוצתית ואישית, עמידה במשימה, הגדרת מטרות, מחשבה יצירתית ועוד.

לדוגמא: תרגיל שבו, לאחר מאמץ מסויים, הוא נתן למנהיג הקבוצה אפשרות להמשיך ולקחת את הקבוצה להמשך הלא נודע, אך הקל (לדוגמא לעשות סטים של תרגילי כח- לא ידוע כמה סטים ואיזה תרגילים) או לקחת את הקבוצה אל הנודע אך הקשה (מצב 2 במשך 10 דקות או יותר).

בקיצור, שאלתי היא : האם אתם רואים חוסר בהכנה מהסוג הזה? האם הייתם רוצים שבקבוצות ההכנה לצה"ל ינסו להתמקד יותר בשילוב הדברים הנ"ל בתרגילים הכח? הייתם רוצים שההכנה לא תיהיה רק פיזית, ויותר מאשר לומר למלש"בים משפטים כמו :"הכל בראש" או "אין דבר כזה לא יכול"?

*אני יודע שהשאלה שלי מסובכת ואולי לא קשורה, אך אשמח אם תנסה לענות בכל זאת*
חזרה לפורום
ישן 17-07-2009, 00:53
  Cubex Cubex אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.09
שיתוף פעולה בין הצבא לבתי הספר בתחום הכושר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אשכול אירוח- רמ"ד מחקר כושר קרבי"

כתלמיד תיכון אני שם לב לליקויים חמורים במקצוע הספורט בבתי הספר. המורים מחליטים על המקום מה עושים בשיעור, הם לא פועלים בעזרת סרגלי מאמצים והשיעורים לא מפתחים כושר כלל.

רציתי לדעת מדוע אין שיתוף פעולה בין הצבא לבין משרד החינוך בכל הנוגע לכושר גופני. מתקיים שיתוף פעולה אדוק בין שני הגופים הללו בכל הנוגע לשיעורי חינוך על הצבא, העלאת המוטיבציה, מתן הסברים וכולי, אך בכל הנוגע להכנת התלמידים מבחינה פיזית - אין כזה דבר.

תלמיד שרוצה להשתפר מבחינה פיזית צריך לפנות לחוגים ולתוכניות מחוץ למערכת, ונראה כאילו השעות בבית הספר מבוזבזות לחינם. רציתי לדעת אם ישנו מאמץ או רצון כלשהו לפעול בתיאום עם משרד החינוך בכל הנוגע לשיפור המצב הקיים ובתקווה - יישום תוכנית סרגל המאמצים לבניית כושר במסגרת שיעורי הספורט בתיכון.
חזרה לפורום
ישן 17-07-2009, 13:14
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Cubex שמתחילה ב "שיתוף פעולה בין הצבא לבתי הספר בתחום הכושר"

למר דני, שלום רב!
אני בהחלט רוצה להצטרף לדעתו של Cubex, אני מסכים (כמעט) עם כל מילה שהוא כתב. (התמזל מזלי והמורים שלי היו מקצועיים)
אך בנוגע לשימוש בשיעורי חינוך גופני על מנת לשפר את הכושר, הדבר בלתי-אפשרי מפאת קוצר הזמן והשעות המוקצות לנושא במערכת השעות השבועית (וגם כך להרבה מקצועות אחרים וחשובים לא פחות ואף יותר מחנ"ג אין מספיק שעות במערכת).
דעתו של Cubex וכן דעתי מנסות להעביר מציאות שכמובן ידועה לך, והיא מאוד פשוטה להבנה: נער מתבגר אשר אינו עוסק בספורט במסגרת קבוצתית כלשהיא - רוב הסיכויים שהוא מגיע הן לצבא והן לגיבושים בכושר 0. (היוצאים מן הכלל מתאמנים לבד)
היות והצבא היה מעדיף שמתגייסיו יגעו ברמת כושר מה שיותר גבוהה, למה הוא משאיר את הסוגיה פרוצה לכל מיני קבוצות שלא אזכיר את שמן, שלא כולם יכולים להשתתף בהם מכל מיני סיבות שונות ומשונות? (מרחק גיאוגרפי, כסף וכו' וכו')
יתרה מזאת, נער אשר כן מתאמן לבד, יצטרך להתמודד עם הרבה קשיים אשר היו יכולים להיחסך ממנו לו היה זוכה להדרכה נאותה: מדוע ולמה חשוב לעסוק בספורט, איך עובדים בצורה נכונה, מתי מתאמנים, מהי תזונה נכונה וכו' וכו'.
בנוגע לכשל הראשון - המחדל בשיעורי הספורט בארץ (אני מצטער, אבל השעות האלה הן פשוט בזבוז זמן), אני מודע לכך שאין הרבה שביכולתך לעשות חוץ מלהעביר את הנושא הלאה. ואני מקווה שכך אכן תעשה. אני כן מאמין שיש הרבה יותר מקום לצה"ל ולמערכת החינוך להיכנס לשיתוף פעולה עמוק יותר בכל הנוגע לחינוך גופני. הרבה מעבר להטבה שצה"ל זוכה לה (מתגייסים רבים יותר בכושר טוב יותר, מניעת פציעות במהלך מסלולים עקב הכנה נאותה וכו'), אני מאמין גדול בחינוך גופני מעבר ליתרונות שהוא מעניק בהיבט הפיזי-גופני בלבד. לעניות דעתי, כל אתלט טוב יכול להיות תלמיד טוב. מחמת העבודה שכל התכונות שכל אתלט טוב צריך, גם תלמיד זקוק להן: נחישות, דבקות במטרה, דחיית סיפוקים (יאללה עוד סיבוב אחד), התמדה (אי-וויתור על אימון כי "אני כבר בכושר טוב.." או כי "אין לי כוח היום.."), שאיפה לשיפור עצמי מתמיד (לא מכיר ספורטאי שלא היה רוצה להיות בכושר יותר טוב). תכונות-אופי שנקנות אך ורק ביזע שערכן טוב להן אצל כל אחד ואחד מאיתנו, על אחת כמה וכמה - אצל אנשים שמיישמים אותן גם בתחום הלימודי.
יתרה מזאת, אם נוכל להגיע אליהם כשהם "עוד קטנים", רוב הסיכויים שאנשים רבים יותר ימשיכו לעסוק בפעילות גופנית גם אחרי הצבא (ואני לא מתכוון לספורטאות מקצועית) - לנתון זה יכול להיות משמעות מבחינת תוחלת החיים הממוצעת, פחות ימי מחלה, ובכלל אנשים מאושרים יותר (הוכח מדעית שישנו קשר בין אושר לעיסוק בספורט).
אני חייב כמובן לסייג, אני בהחלט מודע לעוצמת ההשפעה שיש לי בכתיבת פוסט בפורום, וכמו כן אני מאוד ספקן שמשהו קרוב למה שתיארתי אכן כלל אפשרי. כך שאני לא מבקש ממך לעשות דבר - רק לקחת את הלך הרוח שאני מנסה להעביר הלאה.
בשורה התחתונה: ישנו מקום רב ביותר לשיתוף פעולה בין צה"ל למערכת החינוך בעיקר בנושא של כושר גופני, שהיתרונות של שיתוף פעולה זה עלולים להיות מרחיקי-לכת. (ואני מאוד מקווה שאני לא נשמע מגלומן או מטורף)

בנוגע לכשל השני - אי ההיתכנות של הכנה עצמית לצבא. אני בהחלט חושב שלך, מבחינה אישית, יש הרבה יותר מה לעשות בנידון. להרים אתר בחסות בה"ד 8 שמלא בתוכניות אימונים, במאמרים על עבודה נכונה, על גמישות, על תזונה נכונה, על השעות הנכונות להתאמן וכו' וכו' הוא בהחלט אפשרי ואף נחוץ. קשה מאוד למלש"בים למצוא תוכנית אימונים ראויה לשמה וכן הדרכה בנוגע "לפרטים הקטנים" באינטרנט (אילו תרגילי כוח וגמישות לעשות, מתי לעשות אותם: לפני הריצה או אחרי הריצה, או בכלל בנפרד ממנה וגו' וגו'). מה לאכול לפני אימון, האם לשתות במהלך אימון, האם יש צורך להתאמן על קורדינאציה ועוד הרבה שאלות אחרות שבאמצעות האינטרנט קשה מאוד למצוא להן מענה. לא כי התשובות אליהן מסובכות, אלא כי אין מקור אחד מוסמך וידידותי למשתמש באינטרנט שנותן עליהן מענה. (ויעיד על כך הפורום עצמו, הוא מלא באשכולות של אנשים המעלים שאלות אלו כל פעם מחדש)

בכל הנוגע לשני הליקויים הללו יש בהן פשוט פרצה הקוראת לגנב, במיוחד בנוגע לאתר מקצועי המוקדש להכנה גופנית עצמית לצבא.
תודה מראש!

חזרה לפורום
ישן 19-07-2009, 18:49
רמ"ד מחקר כושר קרבי

חבר מתאריך: 16.07.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Block שמתחילה ב "שלום דני"

חוגי הכושר הקרבי חשובים כי מכניסים למסגרת אימונים ומקנים משמעת אימונים גם בחוג עצמו וגם באימונים האישיים שהמתאמן צריך לבצע בזמנו הפנוי.

הם גם נותנים מושג כללי על אופי הפעילות הגופנית בגיבוש וכך מורידים אצל המתגייס/הניגש לגיבוש את חוסר הוודאות.

חשוב ביותר - להתחיל בחוגים אלה הרבה זמן מראש - מינימום חצי שנה.
חשוב ביותר - להתחיל בצורה הדרגתית, לאט לאט להקנות בסיס איתן לכושר הגופני ורק לאחר כמה חודשים להעלות את אימוני האיכות על חשבון אימוני הנפח וההיקף.
אין צורך להתאמן על נשיאת אלונקה, ריצות עם שקי חול או מאמצים מסוג זה. הדבר רק יגרום לך להפצע ואולי לפספס את חלומך...
הקניית בסיס איתן וחזק של כושר גופני אירובי, כוח וגמישות - זה הדבר החשוב ביותר. על בסיס זה הכל ייבנה. אל תרוץ לבצע מאמצים העלולים לפצוע אותך.
בהצלחה!
חזרה לפורום
ישן 19-07-2009, 03:29
  אלון ח. אלון ח. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.09
תזונה וכושר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אשכול אירוח- רמ"ד מחקר כושר קרבי"

כידוע, ישנו קשר הדוק ביותר בין כושר ותזונה.

המזון המוצע לחיילים בצבא מבוסס ברובו על פחמימות, כאשר חלבונים תופסים נתח קטן יחסית. ידוע שיש צורך בחלבונים בכדי לשקם ולפתח שרירים לאחר אימונים, אולם צה"ל מספק במקרים רבים רק אחוז קטן מהנדרש (הגבלה למנה בשרית אחת, גם ביחידות קרביות). חיילים קרביים (ובמיוחד כאלו במסלול) אינם אמורים להסתפק לדוגמא בשניצל אחד ליום , אלא בהרבה יותר. בפועל, חיילים רבים בוחרים להשלים לעצמם ע"י קנייה עצמאית של מזונות (טונה, חטיפי אנרגיה) או תוספי תזונה (אבקת חלבון).

איך צה"ל רוצה לפתח את הכושר הגופני של חייליו אם אינו מוכן לספק לו את התזונה הדרושה? האם, להבנתך, יש קשר בין פציעות מרובות של חיילים (לרוב במסלול) למחסור במזונות הדרושים לצעירים פעילים פיזית? האם היית מציע לחיילים לקנות מכספם תוספי תזונה כאלו ואחרים (אשר מומלצים ע"י הרוב המוחץ של מאמני הכושר)? אם לא, האם אתה סבור שצה"ל אכן מספק את כמות החלבונים הנדרשת בכדי לשקם ולפתח שרירים לאחר פעילות מאומצת?

ועוד בקשה: מכיוון שאתה מתארח ביום א', חלק מהכותבים יהיו בבסיס ולא יוכלו לקרוא את תשובותיך עד סוף השבוע. האם תואיל בטובך להיכנס פעם נוספת לפורום בעוד זמן מה בכדי שנוכל להגיב לתשובותיך, ותוכל להשיב חזרה?
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:31

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר