לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2009, 15:24
  סופר דוּד סופר דוּד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.09
כתובת ה-IP משתנה מדי פעם

היי,

ברשותי ראוטר של חברת Edimax. הראוטר מקצה לי כתובת IP קבועה (יחסית), אותה אני רואה באמצעות הפקודה "ipconfig". לעתים, כתובת ה-IP הזו משתנה, כאשר השינוי הוא בספרה האחרונה שלה בלבד (מ-0 ל-1 וחוזר חלילה). השינוי בכתובת ה-IP מאלץ אותי לפתוח פורטים לתוכנות שיתוף הקבצים כל פעם מחדש.

א. האם השינוי הוא נחוץ? אם לא, כיצד ניתן לבטלו?
ב. שמעתי בעבר את המושג "כתובת IP פנימית". האם כתובת ה-IP עליה אני שואל היא כתובת IP פנימית? מה ההבדל בינה לבין כתובת IP חיצונית?

תודה.

הערה: אני מאמין שאוכל למצוא בפורום את התשובה לשאלה שבסעיף ב', אך למרות זאת הוספתי אותה כי היא עלתה תוך כדי כתיבת האשכול. אם מישהו יוכל לשפוך עבורי אור על הנושא, אני אשמח. אם לא, אני גם אשמח.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-07-2009, 19:12
  משתמש זכר Chen902 Chen902 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סופר דוּד שמתחילה ב "כתובת ה-IP משתנה מדי פעם"

אהלן,
כתובת הIP שלך משתנה מכיוון שהראוטר מקצה אותה באופן דינאמי.
הכתובת הזו היא אכן IP פנימית והיא נקראת כך כיוון שהיא "לא שווה כלום" בחוץ, התיחסות אליה מתבצעת רק ברשת הפנימית (בין המחשבים שמחוברים לראוטר), הרכיב היחיד ברשת שלך שיש לו IP חיצוני "אמיתי" הוא הראוטר עצמו שמקבל תשדורות מבחוץ (אינטרנט וכאלה..) ומנתב אותן למחשב שלך בהתאם לתוכן החבילות.

א. למה צריך? הפתרון הזה נקרא DHCP, ואם אני לא טועה הוא קיים על מנת לא לבזבז כתובות IP, כי ברגע שאתה מקצה כתובת קבועה למחשב, היא שייכת לו ולא ניתן להשתמש בה גם כשהמחשב כבוי.
מה שהשירות הזה עושה, הוא מקצה למחשב כתובת IP פנויה ובכך אין צורך לייצר כתובות חדשות, אם יש 4 מחשבים ברשת, לא צריך יותר מ4 כתובות.

אתה יכול להגדיר שלמחשב שלך תהיה כתובת IP קבועה, אך זה לא אמור להפריע לך שהיא מוקצאת באופן דנמי.

ב. עניתי למעלה בטעות : -)..

בכל אופן תקרא על DHCP ונתבים.. נושא מאוד מעניין מומלץ!
מקווה שעזרתי.

עריכה: עכשיו קראתי למה זה מפריע לך.. בגדול אולי הפורטים צריכים להיות פתוחים בראוטר עצמו אני לא מתעסק כל כך בזה אבל לי אין בעיה של פורטים פתחתי אותם ברמת הנתב וזהו..
בכל אופן חפש בגוגל "איך לבחור כתובת IP קבועה" יש כמה כללים בסיסיים ותוכל להגדיר כתובת סטטית..
השינוי עצמו מתבצע ב- חיבורי רשת -> לחיצה ימנית על כרטיס הרשת -> מאפיינים -> לחיצה כפולה על TCP\IP ..
בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י Chen902 בתאריך 20-07-2009 בשעה 19:17.
ישן 20-07-2009, 19:20
  overclock overclock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
יש פיתרון...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סופר דוּד שמתחילה ב "כתובת ה-IP משתנה מדי פעם"

מה שקורה הוא שהראוטר מנהל לך את הרשת הביתית. ברגע שהוא מזהה מחשב הוא נותן לו כתובת IP שהיא יחודית לו (בזמן נתון יש כתובת ייחודית לכל מחשב) וזה על מנת שהראוטר ידע לנווט את התיקשורת בין מספר מחשבים ברשת. השירות שהראוטר מספק כדי לחלק כתובת IP נקרא DHCP.
הראוטר נותן למחשב כתובת רק אם אין למחשב כתובת משלו, משמע, ברגע שלמחשב יש כתובת שהוזנה ידנית, הוא לא יקבל כתובת מהראוטר.
אז למה שלא כל אחד יכניס כתובת ידנית? במידה ומדובר במחשב נייד, ואתה לוקח אותו למקום אחר, אז עדיף לך שהוא יקבל כתובת IP במקום כל פעם להגדיר מחדש. אם מדובר במחשב נייח, אז מומלץ באמת להכניס כתובת ידנית.
במידה ומדובר במחשב נייד, אז עדיף להגדיר בראוטר (לא כל ראוטר תומך) שברגע שהוא מזהה את המחשב הזה אז הוא ייתן לו כתובת ספציפית - שאותה גם תגדיר בחומת האש של הראוטר... אם תרשום את הדגם הספציפי של הראוטר אז יהיה קל יותר לעזור לך.

מה ההבדל בין כתובת חיצונית לכתובת פנימית? כתובת חיצונית מייצגת אותך ברשת האינטרנט, ברגע שאתה מחובר דרך ראוטר הוא ה"בעלים" של הכתובת החיצונית. כתובת פנימית היא הכתובת שמייצגת אותך אך ורק ברשת הביתית, ואין לה שום משמעות בעולם החיצוני. הראוטר מקבל תקשורת מבחוץ - מהאינטרנט, ובעזרת הכתובות הפנימיות הוא יודע לאיזה מחשב לשלוח את המידע... אתה כבר יודע להגדיר את זה - כך הגדרת פורטים...

אז איך להגדיר כתובת באופן ידני: קודם כל(משמע, לפני שאתה משחק עם ההגדרות) אתה צריך לדעת 3 דברים: 1. כתובת חוקית פנוייה - איזה תחום שרת ה-DHCP שלך אף פעם לא מקצה, כדי שלא תיצור התנגשויות... 2. כתובת שרתי ה-DNS. ב-cmd תרשום ipconfig /all וזה יופיע שם. שים לב יש primary ו-secondary.
3. מה כתובת הראוטר שלך, הוא יהווה ה-default gateway.

את הפרטים הללו אתה מכניס בהגדרת ה-IP של כרטיס הרשת שלך: קליק ימני על "מיקומי הרשת שלי"
בחירה במאפיינים. קליק ימני על כרטיס הרשת הרלוונטי ובחירה במאפיינים. ובחירה ב- internet protocol (IP) והכנסת הנתונים שמה... בהצלחה.

ישן 22-07-2009, 02:10
  hack2003 hack2003 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי overclock שמתחילה ב "יש פיתרון..."

במקרה של נתב של חברת אדימקס בכללל נתב שלה (למיטב ידיעתי לכולם יש בערך את אותה מערכת הפעלה) יש את האפשרות להקצאת כתובת IP סטטית פר כתובת MAC. (אם יש נתב שלהם שאין בו את זה אשמח לשמוע עליו)
בכללי אני נגד הקצאת כתובת IP סטטית ידנית במחשבים ביתיים מכיוון שהרבה יותר קל להגדיר בנתב שיקצה את הכתובת ידנית וגם ככה הסיכוי שיהיה מקרה של התנגשות בין הקצאת כתובת על ידי הנתב והגדרת כתובת ידנית הוא נמוך יותר.
האפשרות השניה היא להגדיר ידנית את כתובת ה IP במחשב בספרור גבוהה מעל המצופה לרשת הביתית.
יענו נניח 192.168.1.0 זה סדרת הכתובת של הרשת שהנתב מקצה ובמקרה של אדימקס כל הנתבים שלהם עובדים על סדרת 192.168.2.0... אז אם נניח יש לך 3 או 4 מחשבים בבית מקסימום כתובת IP שמחשב יקבל היא תיהיה נניח עם סיומת 5 וזה גם בהפרזה של חוסר הבנה ב DHCP ורשתות.. אז הייתי מקצה כתובת IP ידנית למחשב במשהו כמו עם הסיומת 25 ואז אין מצב שתיווצר התנגשות בכתובת ה IP.

אבל שוב במידה ומגדירים כתובת סטטית בנתב אין סיכוי של התנגשויות בכלל על ידי הנתב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר