לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2009, 13:31
  אלון5560 אלון5560 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.08
ארה"ב תמכור להודו מטוסי קרב מתקדמים

שורת הסכמים נחתמו בתום ביקורה של קלינטון בניו דלהי - שיא בהתחממות היחסים בין המדינות
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
שרת החוץ האמריקנית הילרי קלינטון סיימה אתמול (שני) ביקור של שלושה ימים בהודו בחתימה של שורת הסכמים, שאחד מהם - הסכם ההגנה - מהווה, מבחינה מסוימת, שיא בהפשרת היחסים בין שתי המדינות מאז ימי המלחמה הקרה.

הודו מבקשת לרכוש 126 מטוסי קרב, ואם העסקה תצא לפועל כמתוכנן, תהא זו אחת העסקאות הגדולות בעולם למכירת נשק. ההסכם עשוי לחזק את הצבא ההודי, המשתמש עדיין בציוד הסובייטי הישן, ולספק מקור הכנסה לתעשייה הצבאית של ארה"ב. בד בבד, ההסכם יאפשר לארה"ב פיקוח הדוק יותר על הנשק שבידי ההודים ומדיניות השימוש בו כתנאי מוקדם למכירה.

קלינטון בישרה שניו דלהי הסכימה גם לאפשר לחברות האמריקניות לבנות שני כורים גרעיניים לייצור חשמל - עסקה ששווייה מוערך בכ-10 מיליארד דולר, וכי השיחות על יישום ההסכם יתחילו ללא דיחוי. במסגרת ההתחייבות של הממשל האמריקני החדש להרחיב את שיתוף הפעולה עם הודו, שרי החוץ סיכמו על חיזוק שיתוף הפעולה גם בנושאי חינוך, מדע, טכנולוגיה, שינוי האקלים וכדומה.

במהלך הביקור קלינטון נפגשה עם פוליטיקאים, אנשי ציבור, כוכבי קולנוע וסטודנטים; ניסתה לרכך את היחסים הטעונים בין הודו לפקיסטאן (במפגש עם הסטודנטים בניו דלהי אמרה שפקיסטאן "מחויבת באמת" למאבק בטרור), והביעה מחדש מחויבות למלחמה בטרור העולמי. אם כי שרת החוץ האמריקנית אמרה במסיבת עיתונאים כי הממשל משוכנע שמתכנני פיגועי 11 בספטמבר נמצאים בשטחה של פקיסטאן, באזור השבטים שבגבול עם אפגניסטאן. פקיסטאן לא מסכימה עם טענה זו.

השרים אישרו מחדש מחויבות הדדית ל"חזון העולם החופשי מנשק גרעיני" - נקודה חשובה על רקע החשש שהמתיחות בין הודו לפקיסטאן תדרבן את מרוץ החימוש הגרעיני באזור. בהודעה המשותפת עם שר החוץ ההודי, שתי המדינות התחייבו לחזק את השותפות האסטרטגית ביניהן ולחפש יחדיו פתרונות לאתגרים העכשוויים. במסגרת הדיאלוג האסטרטגי, קלינטון ועמיתה ההודי קרישנה ייפגשו אחת לשנה בוושינגטון או בניו דלהי לדון בסוגיות שעל הפרק. בסיכום ההודעה, השרים הצהירו שהיחסים בין הודו לארה"ב הם "מצוינים" ונשענים על קשת רחבה של אינטרסים משותפים וקשרי מסחר.

מקור המאמר:
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1101764.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2009, 13:35
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "ארה"ב תמכור להודו מטוסי קרב מתקדמים"

האם יש מידע או השערות לגבי דגמי המטוסים המדוברים?

האם עסקה עצומה כזו יכולה להטיב עימנו באופן כלשהו? אם למשל מדובר בF15/F16 האם יש מצב שמערכות ישראליות יוכנסו פנימה לבקשת ההודים ובהסכמת ארה"ב?

לחילופין אם מדובר על F35 (קצת קשה לי להאמין אבל לכו תדעו) האם יש סיכוי להוזלה מסויימת בעלות גם עבור ישראל (מחיר יחידה תלוי מן הסתם בכמות הייצור - מצד שני היקף הייצור הכללי הוא כה גדול שספק שעוד 126 מטוסים ישנו הרבה - לא כן?).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 21-07-2009, 18:20
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "האם יש מידע או השערות לגבי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
האם יש מידע או השערות לגבי דגמי המטוסים המדוברים?

F-16IN ו-F-18E/F. לפרטים נוספים תערוך חיפוש בגוגל לפי מילת מפתח MRCA.

ציטוט:
האם עסקה עצומה כזו יכולה להטיב עימנו באופן כלשהו? אם למשל מדובר בF15/F16 האם יש מצב שמערכות ישראליות יוכנסו פנימה לבקשת ההודים ובהסכמת ארה"ב?

יש מצב.

ציטוט:
לחילופין אם מדובר על F35 (קצת קשה לי להאמין אבל לכו תדעו) האם יש סיכוי להוזלה מסויימת בעלות גם עבור ישראל (מחיר יחידה תלוי מן הסתם בכמות הייצור - מצד שני היקף הייצור הכללי הוא כה גדול שספק שעוד 126 מטוסים ישנו הרבה - לא כן?).

לא מדובר ב-F-35.

ישן 23-07-2009, 00:16
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
שאלת שאלות טובות...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "האם יש מידע או השערות לגבי..."

"אין נביא בעירו" אולם מי שבקיא בהיתרי הייצוא של ארה"ב במסגרת ה- ITAR, ומי שמחבר את ה"דקויות" שבפרטי ההיתרים (והמגבלות המלוות) הללו עם הנושא יוכל לנתח ולהסיק כי ייתכן ויתהווה קושי עבורנו.

ההסכמה ההודית-אמריקאית לשיטור מוסדר ומשותף כנגד זליגת ידע, העברת טכנולוגיות ומערכות מהודו לגופים ומדינות "צד שלישי", תכלול כך סביר להניח גם מערכות ותת-מערכות הקשורות במידה זו או אחרת לפלטפורמות האמריקאיות (כמובן בהנחה שהמטוס הנבחר יהיה מתוצרת ארה"ב) ושאינן בהכרח מתוצרת ארה"ב....

דריסת הרגל האמריקאית בהודו, בנושא הצטיידות ביטחונית, הולכת וגדלה. לא ברור אם הדבר יסייע לתעשיות המקומיות כאן או יפריע להן. הנחתי היא כי הנושא מורכב הרבה יותר ממה שניתן להבין ממספר תגובות כאן הגורסות כי כל מה שוושינגטון רוצה להשיג הוא חיזוק כלכלי-אמריקאי גרידא.
ישן 21-07-2009, 14:48
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
דווקא המטוסים תפסו את הכותרת?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "ארה"ב תמכור להודו מטוסי קרב מתקדמים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלון5560
קלינטון בישרה שניו דלהי הסכימה גם לאפשר לחברות האמריקניות לבנות שני כורים גרעיניים לייצור חשמל - עסקה ששווייה מוערך בכ-10 מיליארד דולר, וכי השיחות על יישום ההסכם יתחילו ללא דיחוי. במסגרת ההתחייבות של הממשל האמריקני החדש להרחיב את שיתוף הפעולה עם הודו, שרי החוץ סיכמו על חיזוק שיתוף הפעולה גם בנושאי חינוך, מדע, טכנולוגיה, שינוי האקלים וכדומה.

עיסקת הכורים הזו היא סימן טוב לישראל.
כמו ישראל, גם הודו איננה חתומה על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני (NPT)
ולצורך העיסקה הזו נחתם "הסכם הבנות" בין ההודים לאמריקאים שבו ההודים מתחייבים
לא להפיץ טכנולוגיה גרעינית - בלי מחוייבות לשאר סעיפי האמנה

אם הסכם כזה יוצע גם לישראל - ניתן יהיה לקדם הקמת כור גרעיני לחשמל גם כאן
(נכון להיום, בגלל מגבלות האמנה, האפשרות היחידה להקמת כור כזה היא בנייה עצמית ישראלית ללא סיוע של חברות חיצוניות המתמחות בכך)
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 21-07-2009, 15:24

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "דווקא המטוסים תפסו את הכותרת?"

עניין כור אזרחי הוא סיפור סבוך מ-1001 סיבות. האמנה היא רק עניין אחד (חשוב אולי ובכל זאת).

תהיה התנגדות גדולה של גופים שונים (ירוקים ואחרים) לבניית הכור. יהיו ויכוחים אינסופיים על מיקום הכור (מי ירצה לגור ליד מטרה כזאת).

יעלו שאלות על הטמנת פסולת, בטיחות, וביטחון.

בכל מקרה גם אם יקרה מדובר על שנים רבות. אפשרות אחרת היא אם האמריקנים יצליחו לפתח מה שהם עובדים עליו עכשיו - מיקרו כורים סגורים בייצור סידרתי. רכישה של כמה עשרות כאלו שימוקמו בקומפלקס אחד יכולה להניב אולי עוצמה שמתקרבת לזו של כור נוכחי.

אגב צריך להכיר קצת את נתוני צריכת החשמל בארץ והבעיות של אספקת החשמל בישראל. צריכת החשמל המקסימאלית שלנו היא כ-10 ג'יגה וואט וזהו גם בערך רף הייצור המקסימאלי הנוכחי. זה מצב קטסטרופלי מכל בחינה (כולל ביטחונית). ישראל חייבת למצוא פתרונות מיידיים לא רק להתמודד עם הגידול הצפוי בצריכה (מספר אחוזים בשנה) אלא גם למצוא דרך להגדיל את הייצור בכדי ליצור רזרבות המקובלות בכל תשתית חשמל לאומית של מדינה מודרנית (אגב קראתי לאחרונה מאמר שעסק בתקיפת תשתיות ייצור חשמל. אחד הנתונים המפתיעים שהיו שם נגע לעירק בתקופה שקדמה למלחמת המפרץ. דובר על כך שתשתית החשמל של המדינה הייתה מתקדמת מאד יחסית והייתה למדינה לא פחות מ30 אחוז רזרבה. אם נקביל את זה למצב שלנו זה כאילו שכושר הייצור שלנו היה עומד היום על 13 ג'גוואט (הלוואי עלינו).

הבעיה היא שאין היום דרכים טובות להגביר את ייצור החשמל באופן מהיר - בניית תחנה פחמית היא עניין מזהם (יש שיטות לצמצום הפליטות אבל הן יקרות מאד כנראה ובסוף אני לא בטוח כמה לא מזהמות הן יהיו באמת) ובכל מקרה בניית תחנה תימשך מספר שנים (מדברים על זה אבל טרם התחילו בעבודות) ומה עד אז? ומה אם יתקפו את המתקנים הקיימים? תחנה הפועלת על גז דומה מאד למרות שמעט פחות מזהמת - יש אולי יותר היגיון בבנייתה עכשיו כשגילו כמויות גז גדולות אבל יש לה חיסרון ברור שגז הוא חומר בעייתי לאיחסון בניגוד לפחם. גם כאן בנייה תעלה כסף רב ותימשך זמן רב.

האופציה הירוקה - קרי בניית חוות שמש בדרום (אף אחד לא מדבר על תחנות רוח בצפון כאופציה אמיתית בקנה מידה נרחב) היא לא ממש ריאלית בעיני. גם בהשקעה גדולה ועם כיסוי שטחים נרחבים נוכל להגיע במקסימום לכמה מאות מגה וואט חשמל סולארי מתשתיות לאומיות. זה פשוט לא מספיק וכל מי שחושב שסולארי לאומי הוא פיתרון פשוט לא מכיר את המספרים.

האופציה בה אני תומך (והעליתי את הנושא בשרשור אחר לא מזמן) היא פיתרון סולארי מקומי. כלומר חקיקה ותמריצים משמעותיים (הרבה יותר מאשר כיום) להתקנת לוחות סולאריים על גגות בתים (בתחילה של מפעלים ובהמשך של בתים פרטיים). התוצאה של מהלך רציני כזה יכולה להיות הגדלה מהירה מאד של אספקת החשמל ברוב חודשי השנה (ישראל ברוכה בשמש רוב חודשי השנה) בעיקר בשעות היום בהן הצריכה גבוהה. והבונוס הנפלא בעיני והקשור לפורום צו"ב - ביזור משמעותי של תשתית החשמל של ישראל (צריך לחשוב מראש על הנקודה הזאת ולדאוג שהחשמל העודף מהפנאלים לא יזרום למספר מצומצם מידי של נקודות פגיעות).

טרם ראיתי מחקר מקיף שמספק נתונים על היקף ההשקעה הנדרשת מבחינת סבסוד למהלך כזה וכמה חשמל בכמה זמן ניתן ליצור מהסיפור הזה - אני מאד אשמח אם מישהו יכין מחקר כזה (שוחחתי עם לא מעט מומחים ישראליים בנושא ויש לפחות כמה שדעתם כדעתי בעניין).
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 21-07-2009 בשעה 15:32.
ישן 21-07-2009, 18:59
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
אכן דובר על איזור שיבטה. עד היום לא הצלחתי להבין איך יקררו אותו
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אכן. דובר על אזור שבטה..."

ואיפה יטמינו את הפסולת.
זכורני שראיתי עבודה שהפקת אנרגיה בטכנלוגויה הקיימת מכורים איננה כ"כ יעילה במונחים של עלות תועלת.
לגבי טכנולוגיה סולארית - הניצולת של לוחות פוטו וולטאיים וכו' פשוט זוועה. לא כלכלי להציב היום לוחות על הגגות - הם פשוט לא יעילים.
יש כמה פיתוחים בקנה והעולם כולו עובד במרץ -אבל פריצת דרך ממשית למיטב ידיעתי אין עדיין.
הרעיון שהכי מצא חן בעיני הוא להעלות מראות גדולות לחלל, למסלול גיאוסטציונרי, שיקלטו אנרגיית שמש, ימירו אותה לגלי מיקרו, ויכוונו אותה לתחנת קליטה בכדה"א שם תומר שוב לאנרגיה חשמלית שתחמם קיטור ותניע טורבינות. או משהו כזה.
ישן 21-07-2009, 19:29

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "אכן דובר על איזור שיבטה. עד היום לא הצלחתי להבין איך יקררו אותו"

אני לא מדבר על חלומות אני מדבר על פיתרון שניתן ליישם עכשיו בטווח זמן של שנה שנתיים. אני מזכיר שוב מי שלא מבין מה מצב משק האנרגיה של ישראל מוצע לו ללכת לקרוא מעט בנושא - המצב כיום הוא קשה עד בלתי נסבל וזאת בלי לקחת בחשבון איומים חיצוניים. עד כה לא הצלחתי להבין מה התוכנית של חברת החשמל לשנה שנתיים הקרובות בכדי להתגבר על העליה הצפויה בביקושים (הרי תחנה פחמית לא תהיה מוכנה ולא מוכר לי פיתרון אחר שצפוי להוסיף כמות משמעותית למשק החשמל).

לגבי טכנולוגיה סולארית - יש להפריד בין 2 טכנולוגיות - הטכנולוגיה שמקורה בחברת לוז (היום לוז 2 או סולל - אני כבר לא עוקב) אשר מחממת שמן והטכנולוגיה המוכרת יותר של תאים פוטווולטאים. הראשונה מתאימה כנראה בשלב זה יותר לשטחים גדולים ולתעשיה (עדיין ניתן לעשות בה שימוש על גגות של מפעלים וכו') והטכנולוגיה הפוטווולטאית שהיא אכן לא יעילה במיוחד (10-20 אחוז נצילות בשימוש מסחרי לשוק הפרטי). הבעיה היא כרגיל המחיר - ההצעה שלי הייתה ונשארה שימוש בכסף המתוכנן לתחנה הפחמית - כמה מילארדי ש"ח שכבר הוקצו או יוקצו בקרוב לצורך סובסידיה משמעותית לחברות ובהמשך לציבור הרחב יחד עם סכום כסף גדול שיופנה לצורך השקעה בפיתוח טכנולוגיה סולארית מקומית.

היום לא כדאי לרכוש מערכת סולארית לבית פרטי - מדובר בהשקעה של כ100K ש"ח לערך לצורך כיסוי מלא של חשבון החשמל של בית פרטי ממוצע (החישוב קצת מורכב יותר כי גם היום יש סובסידיה מסויימת וכמות החזר גבוה על כל קוט"ש חשמל (2 ש"ח לקטו"ש מכירה מול 0.5 לרכישה). אם הממשלה תהיה מוכנה להגיע למצב סבסודי בו העלות תהיה קטנה בהרבה זה יוכל לעזור מאד (יש כל מיני שיטות לעשות זאת - למשל על ידי הלוואות - כבר כיום יש אבל הן עדיין לא כדאיות - ברמה כזאת שלמעשה תהיה השקעה ראשונית קטנה מאד מצד האזרח - נגיד 10K - וכל השאר יתקזז מההכנסה שמקורה בחשמל שייצר לאורך תקופת זמן ארוכה). עוד נקודה חשובה - כמו שקבלנים מחוייבים כיום להתקין דוד שמש בכל בית חדש שנבנה לדעתי חייבים לחוקק חוק שקבלן חייב להוסיף לוחות סולאריים בכל בניין חדש ביחס מסויים לכמות הדירות (ברור שבבית דירות גדול אין מספיק שטח גג בכדי לייצר מספיק חשמל עבור כל הדיירים אבל אפשר למצוא גם לעניין הזה פתרונות חוקיים, וכן מי שגר בוילה או בבניין קטן תהיה לו יכולת ייצור מוגברת מה לעשות - החיים אינם תמיד צודקים).

שוב לא מדובר על נושא פשוט אבל לטווח הזמן המיידי אני לא רואה אופציה אחרת וחייבים לפעול (למעשה כמו מה שקורה במשק המים כבר מזמן היו חייבים לפעול).
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 21-07-2009 בשעה 19:34.
ישן 21-07-2009, 19:51
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני לא מדבר על חלומות אני..."

אני חייב לציין (ואין שום קשר לצבא / בטחון אלא אם מחשיבים בטחון חברתי) שמבנה הסובסידיה המוצעת הוא לא שיוויוני. השכבות הנמוכות יסבסדו את השקעת התשתית של העשירים. גם אם יתקבל התיקון לתקינת המיסוי והמשכונות בתחום, שכבות האוכלוסייה הנמוכות אינן מסוגלות לממן את תנאי הסף להשקעה ואם המדינה תסבסד גם זאת, הרי שמבנה הסובסידיה סותר את העקרונות הבסיסיים של סובסידיה לנצרך ולא למוצר. מה גם שאחוז השכבות החלשות שהן בעלות בתים נמוך בהרבה משאר השכבות.
אקיצר, בסטייה חזקה מנושא השרשור ונושא הפורום, סובסידיה לפאנלים סולאריים היא פרובלמטית במונחים חברתיים

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 21-07-2009, 21:08

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "אני חייב לציין (ואין שום קשר..."

ראשית זאת הצעה שלי - אציין מראש שאני לא כלכלן. יכול להיות שניתן לחשוב על מבנה סובסידיה טוב יותר. בעיני לפחות המטרה פה היא לא לעזור לשכבות החלשות אלא לעזור למשק החשמל הגוסס של מדינת ישראל במהירות האפשרית ובהקשר של צו"ב גם לבזר באופן משמעותי את מקורות הייצור. אם אפשר לעשות את זה באופן שהוא גם חברתית נכון - מה טוב אם לא אני חושב שזה חשוב מספיק בשביל ליצור אי שיוויון - שאת השיוויון יכניסו במקומות אחרים - לא חסר.
www.MegaPixel.co.il

ישן 22-07-2009, 00:09

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איך יכולה להיות תחנה לא על..."

הזכרתי את עניין הגז. יש איתו מספר בעיות. ראשית בדיוק כמו תחנה פחמית מדובר בעלות הקמה גבוהה מאד. העברת הגז גם היא לא סיפור פשוט במיוחד ויהיה צורך להקים לצורך כך תשתית מיוחדת (צינור תת ימי גז באורך עשרות ק"מ - אגב מטרה לא רעה לפיגועים וחבלות). כמו כן העובדה שהתגלה גז עשרות ק"מ חופי ישראל לא אומר שמחר (וכנראה גם לא בעוד שנה או שנתיים) ניתן יהיה להפיק אותו בכמויות מסחריות אפילו אם תחנת כוח הייתה מוכנה.

אף שגז מזהם פחות מפחם הוא עדיין מזהם וכפי שכתבתי למעלה איחסונו הוא סיפור לא פשוט (מבחינה בטיחותית וביטחונית).

בשורה התחתונה זה נחמד מאד שגילו גז אבל לא יצא מזה שום דבר לא מחר וגם לא בעוד שנה/שנתיים - מדינת ישראל זקוקה לפיתרון מהיר וחוץ מההצעה שלי טרם שמעתי פיתרונות מתקבלים על הדעת.
www.MegaPixel.co.il

ישן 22-07-2009, 12:04

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הזכרתי את עניין הגז. יש איתו..."

אני לא כזה בטוח שהפתרון שלך מתקבל על הדעת ממספר סיבות:
  1. לפי הערכותיך, משק החשמל נדרש לתוספת של כ-20 עד 30 אחוזים לכושר הייצור. התבססות על ייצור חשמל סולרי מחייבת יכולת אגירת אנרגיה לטובת שעות החשיכה. להבנתי, הרעיונות המובילים בתחום זה הינם שימור אנרגיה דרך פרוייקטים של אנרגיה שאובה והפרשי גבהים או דחיסת אוויר למאגרים תת קרקעיים וניצול הפרשי לחץ. לאור ניצולת האנרגיה הנמוכה + ביזבוז אנרגיה נוספת בתהליך יצירת המאגר אתה יורד ביכולת הייצור נטו עוד מתחת למספרים הפורמליים של פאנלים סולאריים.
  2. נוסף על כך, העמסת עלויות מאגרי האנרגיה מתווספת לסובסידיה בעייתית יוצרת חיזוק של עיוות התמריצים במשק החשמל. גם אם תפצה את השכבות החלשות על עליית מחירי החשמל כתוצאה מהכנסת טכנולוגיה נחותה ועלויות הסובסידיה, כל מה שתקבל הוא העברת עלויות אלו לשכבות הביניים ע"ח השכבות העליונות והנמוכות. תיקנת עיוות ע"י יצירת עיוות.
  3. לא זכור לי שלתקוף צינור הקבור מתחת למספר מטרים של חול + עשרות מטרים של מים הוא בטווח היכולות של יישות לא ריבונית. תקיפה של צינור כזה היא רק ביכולות מדינה ריבונית וכיוון שזוהי עילה למלחמה, הטיעון כי זוהי תורפה גלויה נחלש.
ביזור יכולת הייצור של רשת החשמל הוא רעיון מבורך אבל לא בכל מחיר. העמסת עלויות עודפות על שכבות אוכלוסייה מסויימות רק כדי להשיג יעד משני צריכה לקחת בחשבון את עלות האלטרנטיבות דוגמת מערכות הגנת נקודה וחיזוק הבטחון הלאומי דרך תשתית אחרת (ובחלקה הנרחב, תשתית חברתית יציבה).
אם אתה כבר רוצה ללכת על טכנולוגיות לא בשלות הנותנות מענה לבעיות אינהרנטיות לייצור חשמל סולרי, תבדוק את הפרוייקט של גוגל בקליפורניה לקידוח מעמקים וניצול הפרשי חום. כבר יש חברה ישראלית המומחית בתחום מקביל ואם נוכל בסדרת ניסויים להתגבר על הבעיות שנתקלו בהן בקליפורניה ושוויץ (רעידות אדמה קלות) אזי תקבל טכנולוגיה עדיפה בפרמטרים מסויימים עם חברות ישראליות שיש להן כבר תשתית מדעית-טכנולוגית ויכולות ייצור ושיווק בלתי מבוטלות.

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 22-07-2009 בשעה 12:09.
ישן 22-07-2009, 12:26

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "אני לא כזה בטוח שהפתרון שלך..."

נתחיל מהסוף - עם כל הכבוד לניסוי בשוויץ וקליפורניה אל תשוה בבקשה בין אנרגיה סולארית לעניין ה-Enhanced Geothermal Energy - אנרגיה סולארית נמצאת כמה וכמה שנים לפני הטכנולוגיה הזאת והיא כבר פועלת בהצלחה בהרבה מקומות בעולם (באירופה ודווקא במדינות לא ברוכות שמש כמו גרמניה אנרגיה סולארית תופסת לא רע - אז אצלנו?).

עכשיו חזרה לנקודות - לא ברור לי מהיכן הטענה שדווקא בלילה יש צריכה מוגברת של חשמל? בלילה אנשים ישנים - כן יש מפעלים שעובדים בלילה אבל אני בטוח למדי שתחנות הכוח הנוכחיות יכולות לספק להם די והותר חשמל עם מרווח נשימה גדול. בעיות החשמל הם בפיקים - בעיקר בקיץ (למרות שגם בחורף) וזה קורה בשעות היום כשכל המדינה מפעילה מיזוג. בזמן הזה תשתית חשמל סולארית מבוזרת היא פיתרון נפלא.

כן יש בעיות עם אגירת חשמל - אבל הבעיות האלו נכונות גם באופן כללי במובן הזה שאין לנו היום דרכים טובות לשמור כמויות גדולות של חשמל למקרי חירום או לפיקים - אבל שוב - אם עיקר השיא הוא ביום ובעיקר בקיץ (וגם בחורף יש שמש בחלקים גדולים מהארץ - בטח בדרום) אז לא בהכרח צריך לשמור חשמל.

בשורה התחתונה אנרגיה סולארית משמשת כבר בעולם - נכון באף מדינה לא מדובר באחוז משמעותי מאד מהחשמל לצערנו אבל זה לא נובע רק מסיבות טכנולוגיות ודווקא אנחנו צריכים להיות חלוצים בנושא בדיוק כמו שהיינו חלוצים בנושא דודי שמש - בהרבה מדינות בעולם המושג בכלל אינו מוכר וכאן יש כבר שנים חקיקה מחייבת.
www.MegaPixel.co.il

ישן 22-07-2009, 21:43
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
בהמשך לדבריך, מה לגבי תקנים לבנייה של בתי משרדים?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "נתחיל מהסוף - עם כל הכבוד..."

ראשית, אתה צודק. עלות החשמל הזולה בלילה היא פועל יוצא של בקוש נמוך. פחות משרדים פעילים. מפעלים רבים פועלים סביב השעון אבל נדרשים לפחות מזוג בלילה.

יש צעד פשוט שיכול להעשות ברמה הלאומית אבל השפעתו היא לא מיידית וככזה ספק אם מי ממקבלי ההחלטות יפעל לכוון שאת תוצאותיו נראה עוד 20 שנה.

חלק גדול מעלות המזוג הוא תוצאה של בניה שאינה מתאימה לבניית גורדי שחקים וקניונים.

יש עבודות בעולם על האופן בו כדאי לבנות במקומות עתירי שמש ולא בלונדון האפורה. כל שצריך שהתקן הבא יחייב את המהנדס לקחת זאת בחשבון.

דבר הכי פשוט: התקנת מונה חשמל שמחירו משתנה. כשהאדם בבית יראה שהחשמל בצהרים עולה לו 1ש"ח ובערב 30אג רבים יפעילו מכונות כביסה, יבוש, אפיה בשעות הערב. כל שצריך זה צג עם המחיר לחצי שעה הקרובה. מה גם, שיתכן והפרשי המחיר יעודדו את הצרכן הביתי להתקין מערכות אגירה בביתו על מנת למזג בזול ביום.

לא קשור לבטחון אבל מעניין.
ישן 22-07-2009, 19:51

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] אקיצר, בסטייה חזקה..."

הפריפרייה כבר ירוקה: ירוקה מעצים בגליל וירוקה ממחנק בנגב (רמת חובב)
בכל מקרה, אתה נקלע לסיטואציה שעדיף מבחינת ניהול מדינה ובירוקרטיה להמנע ממנה ע"י קיטלוג מעמד סוציואקונומי ע"י מיקום גאוגרפי. מה גם שאתה מערבב בשר בחלב ע"י עסקת חבילה של סובסידיית פריפרייה עם סובסידייה סוציואקונומית שכל מטרתה היא בכלל לבזר את רשת החשמל. רעיונות כאלו כבר נוסו בארץ ובעולם וכמעט תמיד מטרת התמרוץ נשכחה בתהליך הבירוקרטי ופוליטי. עדיף להמנע מתיקון עיוות בעזרת יצירת עיוות. שיווי המשקל כמעט תמיד יחטיא את שתי המטרות ויעלה הון רב למדינה.

ישן 22-07-2009, 23:12
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
כדי שלא תשאר בודד בדבריך...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "הודו היא מעצמה מקומית עם..."

ומשום שרוב התגובות כאן בדרך כלל נשמעות "לוחמניות" ולוקות בחוסר הבנה בנושא הפוליטי והבינלאומי בקרב המגיבים, אני חייב לחזק את דעתך. אמרת נכון.

כשהתחלנו לעבוד בהודו - היו רבים וטובים שאמרו אז בסארקאזם "הודו ? - הודו לה' כי טוב"

בראייה גלובלית ובמבט אסטראטגי שבין המעצמות - הודו תהפוך, כך הערכתי, למגרש המשחקים של ה"גדולים". האינטרסים הגלובליים של ארה"ב (מבחינת מדיניותה הבינלאומית, יש בכך הצדקה מלאה) כמו גם אלה של רוסיה וסין באזור יגברו (ושוב - כך אני מעריך), על השאיפה למכור עוד פרויקט, או לשתף פעולה בעוד מערכת במדינה הזאת.

הודו יש לזכור גם מפתחת תעשייה צבאית מכובדת מאד משל עצמה. לפני מספר שנים היא נזקקה לכל סיוע טכנולוגי, כעט פחות כך ובעתיד הקרוב יש החושבים שתלולתה של הודו במקורות חיצוניים יקטן עוד יותר. הדברים הללו נשמעים לא רק מקצינים בכירים הודיים ולא רק מהממשל אלא באים גם לידי ביטוי בדרישות ה- OFFSET המוגברות לייצור ושיתוף תעשיות ביטחוניות מקומיות.

אנו אולי לא "נעוף" מהודו בעתיד הקרוב, אולם סביר להניח כי לא נהנה שם מפרויקטים גדולים לאורך זמן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:08

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר