לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-07-2009, 05:29
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
אשכול נבחר Windows: ללא Explorer כברירת המחדל. מה דעתכם?

האם מה שבארה"ב ניסו לעשות לפני כמה שנים, אירופה הצליחה בנוגע לשילוב ה ie, כדפדפן לא מובנה במערכת הפעלה של וינדוס?
קישור

אישית אני חושב שזה שטויות כל הטענות שהעלו אז בארה"ב ועכשיו באירופה נגד ms.
אתם מכירים אותי אני לא חסיד של ms ולא בין התומכים הגדולים שלה, אפשר לדעת לפי החתימה שלי כבר מה דעתי עליהם. אך אם אני כבר מגן על ms, כנראה שיש פה אי צדק ואי בדיקה של העובדות.
כל התלונות של opera לשם הדוגמא או של נוקיה ו ibm. הן שטויות לדעתי. כל אחד יכול להיכנס לאתר של opera או firefox או דפדפן אחר ולהוריד דפדפן אחר במקום. ככה שתלונה כזאת או אחרות דומות כמו בזמנו של netscape בארה"ב. הן חסרות בסיס בפועל, אם בית המשפט בארה"ב ועכשיו האיחוד האירופי היו בודקים מה החברות האחרות עושות לא נכון היו שולחים את אותן חברות למשרד שלהן, שיחשבו מה הן עשו לא טוב בתחרות מול ms וה ie עצמו.
הצדק היחיד באותן תלונות אלה הבעיות של הפיתוח אתרים, אך שוב מי מחייב את מי שבונה את האתרים להתאים את האתרים לדפדפן ספציפי? אף אחד. יש לכם תלונות? תפנו למי שבונה את האתרים יותר פשוט. אתרים ככגון fresh,google,yahoo אין להם בעיה כזאת.

רוצים הוכחה פשוטה?
קחו למשל את דפדפן firefox של מוזילה, עובדה למה מוזילה מצליחה להתחרות עם ה ie ואפילו הביסה אותו?
חוץ מזה ש firefox הינו מובנה בהפצות של הלינוקס שאני מכיר. נכון עכשיו אני משתמש ב firefox, אך יש לי דפדפן opera שהורדתי בנוסף.
נכון אני משתמש עם "קצת יותר ידע" מהמשתמש הממוצע, אך לא כל מי שיש לו וינדוס משתמש ב ie ולא כולם מתכנתים או חובבי קוד פתוח כמוני. חלק רחב עבר לבד ל firefox בלי שיבקשו ממנו. אנשים בלי ידע בחומרה או תוכנה חלק רחב כבר מעדיף firefox.
אנשים למשל כמו אחי ואבא שלי אין להם ידע בתוכנה בכלל. הם עברו ל firefox ולא כי הכנסתי להם אותו בכוח. הם לבד ראו כמה הוא נוח וטוב יחסית ל ie והיום הם אפילו מבקשים ממני להתקין להם אותו כדפדפן עיקרי. ככה שכנראה מוזילה עשתה את הדברים נכונים בניגוד ל opera,נוקיה או ibm. נכון אני יודע שיש אנשים בפורום ובאתר שאוהבים את opera, אך בו נגיד את האמת. אופרה לא באמת ניסו להתחרות עם ie ו ms באמת. עובדה שמוזילה הצליחה, איפה שכולם נכשלו.
בנוסף על זה בגרמניה וצרפת עברו ללינוקס בחלק ממשרדי ההמשלה ויעבירו עוד ללינוקס עם הזמן. ככה שניתן לראות טוב מאוד, שלא חייב להשתמש בחלונות או ie בניגוד למה שהאיחוד חושב. עובדה נוספת מי שמתקין הפצות של לינוקס ובוחר ב gnome כממשק שלו, בחלק מהן firefox הינו הדפדפן הראשי אוטומתית. זה אומר שצריך לתבוע את אותן הפצות או מפתחי gnome כנ"ל לפי הקו בו בתי המשפט בארה"ב ואירופה נוקטים כלפי ב ms.

מה שהביא אותנו לשאלה הבאה, איפה הצדק בתלונות של opera,ibm and nokia לאיחוד האירופי? אני לא רואה איפה הם צודקים פשוט. שילוב ה ie במערכת ההפעלה לא נותן ל ms שום יתרון עליהם.

מה אתם חושבים על התלונות של opera ושאר החברות נגד ms בכל הקשור ל ie?

התלונות על ms ונגני המדיה ב 2004, אותו דבר לפי דעתי. אנשים תמיד יכולים להוריד winamp או כל נגן מדיה אחר ולהפוך אותו לנגן מדיה שלהם. האיחוד האירופי לא בודק עובדות עד הסוף.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 25-07-2009 בשעה 05:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-07-2009, 06:18
צלמית המשתמש של boris2k4
  boris2k4 boris2k4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.04
לא לגמרי מופרח.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "Windows: ללא Explorer כברירת המחדל. מה דעתכם?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
מה שהביא אותנו לשאלה הבאה, איפה הצדק בתלונות של opera,ibm and nokia לאיחוד האירופי? אני לא רואה איפה הם צודקים פשוט. שילוב ה ie במערכת ההפעלה לא נותן ל ms שום יתרון עליהם.

אז בנתח שוק IE עדיין מוביל על Firefox.
66 אחוזים ל IE כנגד 23
http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_...of_web_browsers
ככה שלהכריז על "תבוסה" של IE קצת מוקדם.

ציטוט:

אני מסכים שFirefox, כמו גם לדעתך אני מניח הוא דפדפן עדיף. אם כן מדוע עדיין IE מחזיק בכפי 3 מהאחוזי השימוש על Firefox? כנראה מפני שהוא מותקן אוטומטית במערכת ההפעלה. ולכן עצם העובדה הזו כן נותנת למייקרוסופט יתרון יחסי על שאר הדפדפנים.

ועוד, אם תקרא את ההודעה המקורית על התלונה מהאתר של אופרה מדצמבר 2007 (כן, אנחנו בסוף יולי 2009.) תוכל להבין שאחד הדברים המרכזיים שמפריע לאופרה היא שמייקרוסופט לא בונה אתרים לפי סטנדרטים עולמיים, ובכך גורמת לדפדפנים אחרים לא להוות חלופה לIE לאנשים שמתמשים באתרים הללו.
כמו כן, הם משלווים בטיעון שלהם את התקדים על Windows XP N וWindows Media Player, כדי להסביר את הטענה שלהם.
http://www.opera.com/press/releases/2007/12/13/

ישן 25-07-2009, 15:42

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי boris2k4 שמתחילה ב "לא לגמרי מופרח."

אין ל ie דפדפן 65.50% היום. אף אחד לא בודק משום מה, מה מתוך ה 65.50% שייך לדפדפן maxthon או דפדפנים אחרים, שעובדים על המנוע של ie. ככה שהנתונים לא נכונים ומציגים תמונה לא נכונה. אפשר להוסיף ש ff מקבל עוד ועוד אחוזים וגודל בנתח השוק, ככה שעוד שלוש שנים בקצב הזה, ה ff יהיה ראשון בשוק תרצה או לא.

בכל הנוגע לבנייה של האתרים, אתה לא יכול להגיד ש ms אשמים בצורה שאנשים בונים את האתרים שלהם. אם משהו בחר לבנות את האתר שלו בתקן של ms, מה הם אשמים?

חוץ מזה ש opera יכלו לעשות מה שמוזילה עשתה ואז הם יכלו להתחרות ב ms. מה מונע מהם לעשות זאת עד היום ואז כן להיות פקטור בשוק הדפדפנים בזכות עצמם? אלה שאלות שהאיחוד האירופי לא שאל את עצמו ואת כל מי שטוען ש ms הורגת את התחרות בשוק מסיבה כל שהיא.

בנוסף לדברים שאילן אמר בנוגע ל apple, בלינוקס מגיע נגן מדיה במועדפים. זה אומר שצריך למנוע זאת כנ"ל מהלינוקסים השונים ו apple? לפי הדברים שלך כן, אך בפועל לאף אחד לא איכפת מזה. אז איפה פה הצדק boris2k4?
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 25-07-2009 בשעה 15:45.
ישן 25-07-2009, 16:26
צלמית המשתמש של boris2k4

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אין ל ie דפדפן 65.50% היום...."

ציטוט:
אין ל ie דפדפן 65.50% היום. אף אחד לא בודק משום מה, מה מתוך ה 65.50% שייך לדפדפן maxthon או דפדפנים אחרים, שעובדים על המנוע של ie. ככה שהנתונים לא נכונים ומציגים תמונה לא נכונה.

אוקיי, בקשר לMaxthon ודפדפנים אחרים שמשתמשים באופן נרחב במנוע של IE
קשה מאוד לאמוד את אחוז השימוש בהם מפני שה User Agent של IE נשמר. ככה שאין לך דרך אמיתית לדעת מי משתמש באיזה דפדפן.
אבל יותר מכך, מה עם אני משתמש בתוכנה לחסימת פרסומות שעובדת עם IE. או חוסם פרסומות קופצות. גם התוכנות הללו מוסיפות שימושים לדפדפן. אבל אף אחד לא היה מעלה בדעתו לקרוא לIE עם חוסם פרסומות קופצות מצד שלישי דפדפן אחר. ככה שכל עוד הם נשענים ואינם יכולים לתפקד ללא IE, לדעתי הם יכולים להיכנס לקטגוריה.
מה שעוד, כל אחוזי השימוש הללו לא לוקחים בחשבון את הדפדפנים בשימוש בחברות, שהרי בן אדם שמשתמש ב IE בעבודה, וכבר רגיל אליו, יותר סיכוי שישתמש בו גם בבית.

ציטוט:
אפשר להוסיף ש ff מקבל עוד ועוד אחוזים וגודל בנתח השוק, ככה שעוד שלוש שנים בקצב הזה, ה ff יהיה ראשון בשוק תרצה או לא.

אולי. אני בכל מקרה ממשיך להשתמש בו. אבל נדמה לי שמישהו חכם אמר פעם שמאז חרב בית המקדש, ניתנה נבואה לשוטים.

ציטוט:
כל הנוגע לבנייה של האתרים, אתה לא יכול להגיד ש ms אשמים בצורה שאנשים בונים את האתרים שלהם. אם משהו בחר לבנות את האתר שלו בתקן של ms, מה הם אשמים?

אף אחד לא מאשים את MS בזה שאנשים אחרים בונים אתרים לא תקניים. מה שאופרה טוענת היא שבכך שהם תומכים באתרים הללו, הם יוצרים תחרות לא שווה. ואף פוגעים בהתקדמות הטכנולוגיה בעניין.

ציטוט:
נוסף לדברים שאילן אמר בנוגע ל apple, בלינוקס מגיע נגן מדיה במועדפים. זה אומר שצריך למנוע זאת כנ"ל מהלינוקסים השונים ו apple? לפי הדברים שלך כן, אך בפועל לאף אחד לא איכפת מזה. אז איפה פה הצדק boris2k4?

אולי אם אפל, או הפצות הלינוקס הללו היו מונופול בשוק כמו חלונות, גם נגדם היו עולות התלונות הללו. אבל הם לא.

ישן 25-07-2009, 09:46
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "Windows: ללא Explorer כברירת המחדל. מה דעתכם?"

המקרה של נגני המדיה מראה על אי צדק הרבה יותר גדול
א. הנגנים האלטרנטיבים לא באמת אלטרנטיבים מכיוון שהנגנים של real וapple לא תומכים בכל הפורמטים שתומך הנגן של מייקרוסופט ולהיפך
ב. Apple בעצמה מפתחת מערכת הפעלה שרצה רק על חומרה של apple ומכילה בברירת מחדל את נגן המדיה של apple הדפדפן שך apple וכו'
הפרסומות של apple אומרות בין היתר שמחשב שלהן מגיע עם כל התוכנות הנחוצות להפעלתו ויותר (iLife) ומציגות את זה כיתרון בזמן שממיקרוסופט דורשים להוריד פיצ'רים ותוכנות

בנוסף דורשים שהמחיר של מערכת ההפעלה בלי בתכונות הנוספות יהיה זול יותר, למרות
שהאפליקציות ניתנות להורדה בחינם (גם האפליקציות המתחרות) והוצאתן מהמערכת
דורשות משאבים נוספים מהחברה.

It's Never Lupus

ישן 25-07-2009, 11:13
צלמית המשתמש של boris2k4

האיחוד האירופאי לא "לא מבין". וועדה של 15 מדינות שדנה בנושא הזה שומעת עדויות מכמה צדדים. הם לא סתם מחליטים. ומן הסתם שהם יודעים שלמשתמש יש אפשרות להתקין נגן מדיה אחר או דפדפן אחר.
זו לא השאלה, מיקרוסופט לא נענשה פה שלא כצדק על זה שהיא לא מאפשרת לאנשים להתקין דפדפנים ונגני מדיה אחרים.
לפי החוקים באיחוד האירופאי, למיקרוסופט אסור לקשור את מערכת ההפעלה עם נגן המדיה (ועכשיו גם) הדפדפן.
החוקים האלו הוצבו שם כדי למנוע מונופוליזציה של השוק ע"י כל חברה.
כמו שכולם יכולים להוריד Winamp, כולם יכולים להוריד גם Windows Media Player, לכן עצם העובדה שמערכת ההפעלה כבר מגיעה איתו, יוצרת יתרון לא הוגן.

ישן 25-07-2009, 19:52
  GreenBerret GreenBerret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05

האמת שאני איתך בדעה הזו לגבי ההגבלה של אינטרנט אקספלורר.
כל שאר מערכות ההפעלה באות עם דפדפן ברירת מחדל, הטענה הלגיטימית היחידה שאני רואה היא עמידה בתקנים.

ווינדוס, לדעתי, היא חרא של מערכת הפעלה. גם ככה התקנה בסיסית שלה באה כמעט בלי כלים לעבוד עם המחשב. לפחות שתבוא עם דפדפן ונגן מדיה, לדעתי זה המינימום היום כשהרבה אפליקציות מצריכות דפדפן.
לגבי ארגונים, אם הם מעדיפים להשתמש במערכת הפעלה גרועה זו כבר בחירה שלהם.

מצד שני, גם המודעות לקוד הפתוח עלתה.
אפליקציות הGUI השונות בלינוקס הגיעו לרמה שגם אנשים שלא מבינים יכולים להשתמש בו (גם הסבא והסבתא ). מחשבים ניידים היום נמכרים גם בלי מערכת הפעלה, במחיר מוזל.

זה נראה כאילו העולם קצת נהיה יותר מודע, או שזה רק אני. אז שירדו ממייקרוסופט בכל הנושא של הדפדפן אבל לא בנושא של התקנים.
ישן 25-07-2009, 23:33
  hack2003 hack2003 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "האמת שאני איתך בדעה הזו לגבי..."

היא לא מערכת הפעלה כזאת גרועה כמו שמציגים אותה...
היא אמנם מערכת הפעלה מונופוליסטית מאד ביחסית לאחרות ובהחלט שמפתחי האתרים לא בונים את האתרים ככה שיתאימו ב 100% לתקנים וד"א אני לא סובל מהרבה בחינות את מיקרוסופט אבלל היא בהחלט הביאה לאיזה שהוא בסיס מסויים שעליו יכולות הרבה חברות והרבה צרכנים ויצרנים להתבסס עליהם.

הייתי שמח מאד אם למשל הרבה משחקים ותוכנות היו רצות על לינוקס כי אז לא הייתי חייב להריץ חלונות.
סתם דוגמא מאד מעצבנת זה האתרים של הממשלות בעולם.
אני רוצה נניח להפיק איזה שהוא טופס ממשרד הפנים אז אין לי אפשרות לעשות את זה על דפדפן אחר מלבד אקספלורר.

אנחנו נדפקים מצד אחד ומרוויחים מצד אחר.
לא איכפת היה לי שאקספלורר מגיעה כחלק ממערכת ההפעלה אבל איכפת לי באמת מזה שהגופים בעולם מתאימים את עצמם למיקרוסופט בלבד במקום להתמקד בתיקון תקנים בין לאומיים שמחייבים את כל עולם המחשוב בעולם ככה שיווצר עולם מחשבים ולא "עולם של מיקרוסופט".

אגב אני משתמש ב FF ורק כשצריך ב IE.

ישן 26-07-2009, 01:09

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hack2003 שמתחילה ב "היא לא מערכת הפעלה כזאת גרועה..."

וינדוס לא מערכת הפעלה טובה נכון וגם לא יציבה, הכלים שהיא נותנת למשתמש שלה מוגבלים מאוד יחסית ללינוקס ומערכות הפעלה אחרות. בנוסף המשתמש שלה צריך לקנות fw+av פרט לוינדוס עצמו וכנ"ל תוכנות אחרות.

עכשיו בא האיחוד האירופי ועוד אומר ל ms לא לתת לך "מתנה" דפדפן ונגן מדיה משלה חינם, דבר הקיים בכל לינוקס ואצל אפל. הרי בכל מקרה יש לך explorer במערכת לסייר בכונן הקשיח של הוינדוס. מצד שני כפי GreenBerret אמר הכי טוב:
ציטוט:
לפחות שתבוא עם דפדפן ונגן מדיה

ככה שהאיחוד למעשה פוגע ב ms, בדפדפן ובנגן מדיה שלה בלבד ולא באחרים, שעושים בדיוק אותו דבר כמו ms!

בכל הנוגע למשרדי ממשרדי ממשלה. בצרפת כבר חלק עברו ללינוקס, כנ"ל בגרמניה.
זה התחיל כבר ומתקדם לאט לאט עיריות ומשרדי ממשלה בכל אירופה עוברים ללינוקס. ברגע שזה יקרה בארה"ב זה יגיע אלינו בסופו של דבר אני מניח.
למשל בעיריית פתח תקווה עברו לקוד פתוח בבתי הספר וזה חוסך להם כסף והרבה.

ל tnadav1:
נו אז ובלינוקס יש לי ff אוטומתית ונגן מדיה מובנה מועדף אוטומתית. בדיוק אותו דבר, ככגון ה ie וה windows media player אצל אפל כנ"ל. אז למה רק ms? אולי בגלל שהם מונופול בשוק? אולי, אך זה עדיין לא מוצדק.
זה מזכיר לי מורה שהיה לי בבית ספר תיכון, חצי כיתה היו עושים לו רעש ותמיד אותם שני תלמידים היו מקבלים ממנו עונש. היה מגיע להם זה נכון, אך מה עם שאר התלמידים?

אתה מבין מה הבעיה כאן עם האיחוד עכשיו? כולם עוברים על החוקים ורק ms מקבלת מהם עונשים. אם האיחוד היה עושה אותו דבר לאפל לשם הדוגמא, האיחוד היה הוגן.

ישן 26-07-2009, 00:54
צלמית המשתמש של tnadav1
  משתמש זכר tnadav1 tnadav1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
שלח הודעה דרך MSN אל tnadav1

אני חושב שהבעיה היא לא זה שהדפדפן מותקן כברירית מחדל. הבעיה היא שהוא מוטמע במערכת הפעלה, ואיך שהם עשו את זה.
משתמשים פשוטים לא מודעים לזה שיש אלטרנטיבות בגלל שכשאתה מתקין את המערכת הפעלה, Internet Explorer מופיע השם שלו כ- Internet בתפריט, כמובן שאם יש דפדפן ברירת מחדל כתוב Internet לייד הלוגו שלו, אבל עדיין, זה נותן אשלייה שזה האינטרנט, ואין שום דבר אחר, אנשים לא קוראים לזה דפדפן, הם קוראים לזה אינטרנט.
הרעש הגדול ש- Firefox עשה שינה את המצב, פתאום יש כתבות בעיתון על הדפדפן הזה, ואז גם Google Chrome עשה רעש ועוד פעם, רואים שיש אלטרנטיבה.

אם Firefox לא היה מופיע בעיתונים המצב היה שנתח השוק שלו לא עולה על 10 אחוז.

הבעיה אם זה שהמערכת הפעלה לא מגיעה עם דפדפן היא למשתמש הפשוט: איך אני מוריד דפדפן \ כל תוכנה אחרת בלי דפדפן?

נערך לאחרונה ע"י tnadav1 בתאריך 26-07-2009 בשעה 00:56.
ישן 26-07-2009, 19:29
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile

אחד הדיונים היותר מעניינים שחשבתי עליהם הרבה למען האמת - אבל מחוסר זמן אני אקצר.

הבעייתיות עם התביעה הזו - על פניה, נראית כאילו היא קטנונית, הרי לינוקס מגיע עם פיירפוקס או קונקורר ומאק מגיע עם ספארי, אז למה לתבוע רק את חלונות?
הסיבה היא (לדעתי) פופולריות, כאשר מערכת ההפעלה שלך חולשת על יותר מ-80% מהשוק הפרטי (כנראה יותר, אבל אני נדיב היום) - מה שאתה עושה בה זה מה שהולך,
התביעה אולי לא הוצגה בצורה נכונה והיא אכן לא הוגנת כלפי מיקרוסופט וכן רחמנית כלפי שאר היצרנים, אבל אי אפשר להגיד שהיא ב-100% אינה צודקת.

אני ארחיב בהמשך - פשוט ממהר קצת

ישן 29-07-2009, 16:43

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "..."

אני אתן לך מצב שהופך את gnome למונופול לשם הדוגמא זיו בסדר?
בו נגיד השוק כולו עובר ללינוקס ולינוקס מחזיק 90% מהשוק הפרטי בסדר? ורוב האנשים בוחרים ב gnome ולא kde אז gnome מונופול, שעוזר ל firefox לא?
אני יודע, שהרוב בוחרים kde אפשר לומר ש kde הורגים את שוק הדפדנים כנ"ל.

קוביבי רשם ככה: (הוא צודק בעיקרון זאת רדיפה אישית לא הוגנת.)
ציטוט:
הבעייתיות עם התביעה הזו - על פניה, נראית כאילו היא קטנונית, הרי לינוקס מגיע עם פיירפוקס או קונקורר ומאק מגיע עם ספארי, אז למה לתבוע רק את חלונות?

כולם עברו על החוקים האלה ועוברים עדיין אז למה רק ms זיו?
אתה חייב להעמיד את כולן לדין כולל ההפצות השונות של לינוקס, אם אתה חושב ש ms אשמה כאן.

ישן 04-08-2009, 22:53
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "א, יש לך אפשרות לבחור מנוע..."

אני לא חושב שזה משנה מאיפה אתה מחפש... הדפדפן שלך עדיין מזוהה ע"י UA.
לגבי תאימות לתקן - אתה הולך רחוק, גם פרש כזה (מותאם להכול מלבד אופרה, ושינוי UA פתאום גורם לאתר לעבוד "תקין")

greenbarret
לדעתי לא ישים, כי זה יתחיל בזה וימשיך בכך שתתן למשתמש לבחור בכול אתר פרסומות של איזו חברה לראות, כי זה מונע תחרות הוגנת.

לגבי המסמך, עברתי על כמה נקודות, ואני לא מבין את האמת מה הבעייה איתם - תאיר את עיני:
1. מיקרוסופט נתנו חינם את הדפדפן שלהם (כאשר ב"חינם" הם אמרו שהמחיר מגולם במחיר של מערכת ההפעלה)
2. מיקרוסופט שילמו לאתרים שגלשו אליהם עם IE (מה ההבדל בין זה לבין גוגל שמשלמת למשתמשים שעושים חיפוש דרכם?)
3. מיקרוסופט החליטו לאפשר web content על הdesktop של מערכת ההפעלה (שלהם) שמשתמש במנוע של הדפדפן (שלהם) לשם הצגת פריטי האינטרנט
4. מיקרוסופט הגיעו להסכמים עם חברות של התקנה מוקדמת של מערכת ההפעלה שלהם על המחשבים (הידוע בשם OEM)
5. מיקרוסופט הגיעה להסכמים עם ספקי אינטרנט שמחייבים אותם לתמוך בדפדפן שלהם (אני מניח שמדובר על הכשרות והסברים על הדפדפן כדי לתת ללקוחות שירות טוב יותר), הדרישה היא שהם לא יפרסמו ללקוחות שיש דפדפנים מתחרים בשוק (ממתי זה אינטרס שלהם?)

הרשימה עוד ממשיכה והתביעה נראית קנטרנית מרגע לרגע.
יש כמה נקודות נכונות ומעניינות, אבל הרבה ממה שקראתי לא מעלה פעולות לא חוקיות, אולי הכוונות לא טהורות (= לחסל את נטסקייפ זו בהחלט לא כוונה טהורה), אבל הפעולות הן פעולות של עולם עסקים.
ועם כל האהבה שלי לאופרה, והרבה פה יודעים שיש, עם הרבה חלקים בתביעה הזו אני דווקא לא מסכים בעיקר בגלל שהיא מופנית ספציפית כלפי מיקרוסופט ולא באופן כללי יותר כלפי כל מי שמבטל תחרותיות.

ישן 06-08-2009, 00:26
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "אומנם זו תביעה ישנה. אבל אתה..."

1. ולמה שאתה כחברה תהיה מחוייב לתת גישה לגירסאות לא סופיות של התוכנה שלך למתחרים?
שוב - אני לא אומר שהמניעים טהורים, אבל סיבות כמו "אני לא רוצה שיעתיקו פונקציונליות ויצאו עם יכולות כאלו לפני" הן לגיטימיות לחלוטין.

2. חוזה הוא עדיין דבר דו צדדי - למה לא מתלוננים לHP, IBM, DELL ושות' על עשיית יד אחת עם מייקרוסופט? בסופו של דבר גם לינוקס מגיעה רק עם פיירפוקס ולא עם שום דפדפן אחר, ואייפון מגיע רק עם ספארי ולא עם שום דפדפן אחר (הם מנעו מאופרה להיכנס לחנות שלהם, וכנ"ל עם תוכנות של גוגל שמקבילות לתוכנות שלהם)... להמשיך?

3. הם גם קנו מניות בזול בבורסה ומכרו אותן כשהמחיר עלה! נו באמת... כסף שלהם - שיעשו איתו מה שהם רוצים, גוגל לא משלמת על חיפושים במנוע שלה? live לא עשו את זה? אפילו הממשלה שמסבסדת מכוניות ירוקות עושה את זה - אז הם מונעים תחרות? צריך לתבוע אותם?

ישן 06-08-2009, 17:17

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "1. ולמה שאתה כחברה תהיה..."

אתה שואל את השאלות הנכונות לדעתי קוביבי, אך יש אחת שלא שאלת ואולי הכי חשובה מכולן.
השאלה היא כיצד מדינות מאירופה והאיחוד או התביעה בזמנו של נטסקייפ נתנו לזה יד בעוד כפי שרשמת,אילן ואני כל החברות האחרות ibm,google,hp,nokia,כל הפצות של לינוקס, gnome, kde,נרו וכו... עושים בדיוק את אותם דברים, כמו ms למוצרים שלהן. אז מדוע לתת לחלק מהן עזרה בתחרות מול ms בעוד הן גם אשמות באותם דברים במקום לתבוע מכולן יחדיו לשנות זאת במקום ולא רק ms? זאת השאלה הכי חשובה לפי דעתי.

ms נתנה לפחות אופציה להתקין דפדנים אחרים או נגני מדיה אחרים על וינדוס בניגוד לנרו. nero עם הפורמט שלה מונעת צריבה של הפורמט שלה אצל תוכנות צריבה אחרות.
nero היא מין סוג של מונופול,כמו ms. כל צורב שאתה קונה היום, מה מגיע איתו? nero חינם.
יש לי 10 דיסקים של נרו מ 10 צורבים שלי ועוד כמה מאחרים כולם בלי שימוש.
נותנים לך רישיון חינם, לגירסה קלה וככה רוב האנשים שהם שייכים לחלונות צורבים עם נרו. יותר מזה יש לנרו קבצים של image שרק היא יכולה לצרוב. בלינוקס מצאו לזה פיתרון עם bchunk תוכנה על בסיס של טרמינל קלה להפעלה, שיכולה להמיר את הקובץ ל iso מ cue ו bin ככה שלא צריך את הנרו, כמו עוד כמה דרכים.
לי כמשתמש לינוקס זה יצר בעיה לפני חודש בערך. הייתי צריך תוכנה חופשית עם רישיון חופשי למחשב של אחי, שלא היה אפשר לצרוב בלינוקס. למזלי גוגל חברו השני הטוב ביותר של האדם עזר לי.
לפי החוקים nero עברו פה על החוק. קבצים של image או iso כל פלטפורמה יכולה לצרוב בניגוד ל cue ו bin של נרו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:43

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר