לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2009, 13:48
  yabetz yabetz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי nymrod שמתחילה ב "זכור לי ששמעתי על מקרה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nymrod
זכור לי ששמעתי על מקרה של טייס שנפלטה לו החופה בגלל טעות של מערכת הפליטה והוא טס עד לשדה התעופה והנחית אות המטוס בצורה נורמאלית.

קרה כנראה יותר מפעם אחת וזכור לי פאנטום ישראלי שנחת ללא חופה אחורית אך השאלה אם הדבר התאפשר בגלל מבנה החופה של הפאנטום

ככל הידוע לי שתי בעיות צצות ברגע של טיסה ללא חופה, אולי בעצם שלוש:
1- דיחוס האוויר חדל להתקיים. כתוצאה מכך הלחצים על הגוף עולים ויכולים בגבהים מסויימים להיות קריטיים, הדבר אינו קורה בגבהים נמוכים
2- האויר המדולל בשכבות העליונות אינו מספיק לנשימה והטייס חייב להיות עם המסכה כל הזמן
3- בעיית שמע כתוצאה מהרעש הרב שאינו מסונן על ידי החופה

טכנית נראה לי שטיסה ללא חופה אפשרית בגבהים נמוכים בלבד
עובדה שמטוסי מלחמת העולם הראשונה היו ברובם אם לא כולם ללא חופה
----------------------

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2009, 14:44
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "מוריד את הכובע"

1. האשכול לא שלי, זו חידה של ohadbx.
2. לגבי השם, מבחינה פונטית אולי אתה צודק. מבחינה מערכתית ולא קראתי את הספר שיש לך, ראשית הנשק יורה קליע נ"ט בירי שטוח מסלול (אמנם אנכית) כמו תותח ולא פצצה במסלול פרבולי כמו מרגמה. שנית, הוא משתמש בירי מטען נגדי כלפי מעלה לשם ביטול הרתע, ולא סופג את הרתע על ידי הבסיס לבדו או בסיוע בולם הידראולי כמו במרגמה. לפיכך ולעניות דעת המערכת זכאית לשם תול"ר מבחינה אופרטיבית.
משום מה כתבתי שם 75 במקום 77, זו אכן טעות.

3. בזמן שניסיתי למצוא את הפתרון לחידה מצאתי פרטים על היונקרס-לארסן המדובר, ככלי סיוע קרוב משנות העשרים הכולל בטן של 30 תמ"קי תומפסון כנראה לשם טיהור שוחות.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 27-07-2009 בשעה 14:46.
ישן 26-07-2009, 14:36
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "נא להכיר: סוחוי קבריולה"

במקרה הספציפי הזה,נטישת המושב האחורי בוצעה עבור צילום של סרט קולנוע.
נעשתה נטישה זהה גם על הקרקע.
אפשר לראות שמדובר בנטישה על סמך כתמי הפיח מלהבת המנוע הרקטי של הכיסא על שדרת המטוס.

מדהים מה הרוסים מוכנים לעשות עבור בצע כסף.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 26-07-2009 בשעה 14:39.
ישן 26-07-2009, 22:43
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "זה לא באמת רוסופוביה, אתה..."

חבר, זאת לא שנאת זרים ולא גזענות ולא שנאת רוסים. מדברים על המדינה עצמה ולא על העולים מרוסיה. אולי הדברים של גיל איכשהו יכולים להישמע בוטים, אבל מישהו לא יסכים שהקפיטליזם הגיע לרוסיה במכה? שלפתע פתאום כולם גיסו שאפשר לעשות הרבה כסף? שניתן למכור את כל תוצרת התעשיה הצבאית למדינות רבות ככל האפשר (צפו בשר המלחמה...) ואולי לפעמים לא למדינות אלא ארגונים? על אותו משקל- טיסות לחלל של מיליארדרים כבדים בציוד רוסי?

לא שנאה, אני ממש לא מאמין שהיתה פה שנאה. פשוט הלם תרבות שקיבלו הרוסים אחרי עשורים של קומוניזם.

וכמובן לא נשכח את כל אוצרותיה הטבעיים של רוסיה שהפכו לפרטיים בידי מספר אנשי עסקים.

ישן 27-07-2009, 08:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חבר, זאת לא שנאת זרים ולא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
חבר, זאת לא שנאת זרים ולא גזענות ולא שנאת רוסים. מדברים על המדינה עצמה ולא על העולים מרוסיה. אולי הדברים של גיל איכשהו יכולים להישמע בוטים, אבל מישהו לא יסכים שהקפיטליזם הגיע לרוסיה במכה? שלפתע פתאום כולם גיסו שאפשר לעשות הרבה כסף? שניתן למכור את כל תוצרת התעשיה הצבאית למדינות רבות ככל האפשר (צפו בשר המלחמה...) ואולי לפעמים לא למדינות אלא ארגונים? על אותו משקל- טיסות לחלל של מיליארדרים כבדים בציוד רוסי?

לא שנאה, אני ממש לא מאמין שהיתה פה שנאה. פשוט הלם תרבות שקיבלו הרוסים אחרי עשורים של קומוניזם.

וכמובן לא נשכח את כל אוצרותיה הטבעיים של רוסיה שהפכו לפרטיים בידי מספר אנשי עסקים.

אותם מאפיינים של הפרטה מהירה ליידי בעלי הון עברנו גם אנחנו, וכל מדינה שעברה למדיניות של שוק פתוח (למעשה זה הדבר שאדם סמית פחד מפניו - אפילו יותר מהסוציאליזם). ואם אתה כבר מדבר על מאכרים שמוכרים נשק לכל מי שמוכן לשלם עליו כסף, כולל מדינות שנמצאות תחת אמברגו צבאי של האו"מ וארה"ב, אז אתה בטח ובטח מדבר על ישראלים...

אז למה אותם אתה מגנה על זה, בעוד אני לא שומע אותך מוקיע אותנו על כך שבעבור בצע כסף מכרנו נשק ששימש למלחמות באנגולה, צ'אד, חוף השנהב, ניגריה, סרי לנקה ואוגנדה ולהחזיק דיקטטור בשלטון בקמרון ןב גינאה המשוונית.
ואלו רק עסקאות שהתפרסמו ונערכו בשנים האחרונות, לאלו אתה יכול להוסיף כמה דוגמאות בוטות כמו מכירת אמל"ח למדינות תחת אמברגו צבאי מלא של מרבית העולם, מארה"ב, דרך האו"מ ועד לברה"מ וסין - כמו ביאפרה, רודזיה, ודרא"פ.

אבל אין מה להשוות, נכון? הרוסים ימכרו את נשמתם בשביל כסף, אנחנו סתם אנשי עסקים תמימים שאין להם מושג למה רודפים אותם.

יודע מה ההבדל בין לוחמי חירות לטרוריסטים?
אלו שלנו - ואלו שלהם.

זה בדיוק אותו דבר כאן.

ישן 27-07-2009, 10:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "העניין הוא שאני לא גיניתי אף..."

אתה הגנת על העמדה ש"רוסים", להבדיל מאחרים, הם תאבי בצע כסף ע"י 2 דוגמאות - מכירת נשק והפרטה לידי בעלי הון.

לכן עניתי לך שעל פי אותם סעיפים גם אנחנו תאבי בצע, מה שהופך אותם ללא שונים מהכלל (או אותנו לזהים להם, היינו הך).

וד"א - אצלנו שיא ההפרטה הייתה במהלך שנות השמונים ולאחריהן, ע"פ הדוגמא של תאצ'ר, הרבה אחרי שהספקנו להתיימר להיות סוציאליסטים, וההפרטה הייתה למעשה "קפיטליזם פרוטקיוניסטי", ע"ע:
  1. בזק שגרעין השליטה שלה נרכש ע"י סבן.
  2. אפרידר שנקנתה ע"י קבוצת אלעזרא.
  3. החברה לפיתוח לוד-רמלה שנמכרה ליוסיפוף.
  4. אל על נמכרה, דרך חברת האחזקות כנפיים, למשפחת בורוביץ, שהחזיקה גם בארקיע. זה היה כ"כ מסריח שהם נאלצו למכור את ארקיע (לאחים נקש) בשביל שיוכלו להחזיק את אל-על (אחרת הם היו מוכרזים כמונופול).
  5. צים שנמכרה לאחים עופר.
  6. מגן - ממציאת התבור - נמכרה לסמי קצב, וכן גם מספנות ישראל (עם שותפים כמו שלומי פוגל מאמפא).
להזכירך, אלו רק חברות יצרניות (לא בנקים או מפעלי זיקוק) שנמכרו במחירי הפסד לאנשים שממילא היו "אוליגרכים" הרבה לפני ההפרטה - ולנו אין את התרוץ של "הלם הדמוקרטיה".
וד"א - גם אנחנו תפסנו לפעמים את הראש לאחר מעשה ומיהרנו לשלוח את בתי המשפט ע"מ "לתקן" הפרטה מטומטמת מדי, כמו הדוגמא של אל-על שנמכרה לכנפיים אחזקות, שהחזיקה בזמנו גם את ארקיע. לא רק הם.

אז למה אותם זה הופך לתאבי בצע, ואותנו לא?
מה ההבדל בינם לבנינו?

פרט לעובדה המתבקשת שהם "שונים"...

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 27-07-2009 בשעה 10:32.
ישן 27-07-2009, 10:57

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אתה הגנת על העמדה ש"רוסים",..."

אז אני מבין שהחלטת מראש שאנחנו גזענים ולא משנה מה, ומנסה לחפש את זה בטקסט, למרות שגיל עצמו כותב למטה שזאת לא היתה כוונתו?

אני גם רואה שלא ענית לשאלתי- האם אתה מסכים או לא שהרוסים קיבלו "הלם קפיטליסטי" בצורה קיצונית יותר מאשר פה?

הקטע בוויקיפדיה מסביר את זה לא רע:
"האוליגרכים הראשונים הופיעו כאשר החל מיכאיל גורבצ'וב לבצע הליכים של ליברליזציה בשוק הסובייטי בשנות השמונים. רבים מהם היו אנשים שעסקו בהברחתם של מוצרים מבוקשים שהיו אסורים או מוגבלים ביבוא תחת השלטון הסובייטי, כמו מחשבים ומכנסי ג'ינס.
פריחתם הגדולה של האוליגרכים הגיעה בתקופת שלטונו של בוריס ילצין, שבה בוצעה הפרטה אותה הובילו אנטולי צ'ובייס ויגור גיידר, שניים מה"רפורמטורים הצעירים". במסגרת ההפרטה נמכרו נכסי מדינה רבים, ובמיוחד משאבי טבע וחברות האמונות על הפקתם, במהירות רבה ובמחיר נמוך יחסית. בהתאם לטענת דייוויד סאטר, מחבר הספר "חשיכה עם שחר", עמדה מאחרי ההפרטה המהירה שאיפה ליצור מערכת כלכלית המבוססת על בעלות פרטית. אולם, בהיעדר שלטון חוק ברוסיה, "נפתחה הדרך לרדיפה פושעת אחר כסף וכוח". עליזה דולגובה (כאן) טוענת כי ההפרטה המהירה נועדה "ליצור בכל מחיר מעמד שיתמוך ברפורמה.... כל סוג של הון כובס והוכנס למחזור. לא ננקטו צעדים למנוע לגליזציה של הכנסה פלילית.... סכומים עצומים הושקעו ברכוש בלי רישום בעלים. לא הייתה מדיניות דומה לזו באף מדינה תרבותית אחרת."
בעיני מגני ההפרטה המהירה, המזוהים לעתים קרובות עם מפלגתו של צ'ובייס, איחוד כוחות הימין, הייתה המכירה המהירה והלא בררנית בבחינת הכרח. החברות שנמכרו נוהלו על–בסיס עקרונות סובייטיים, ללא בקרות על המניות, עם מספר עצום של מועסקים, ללא דוחות כספיים או התייחסות כלשהי לרווחיות. הקונים הימרו כאן כאשר קנו חברות מפסידות, בתקווה שיצליחו להפוך אותן לרווחיות במהירות גדולה יחסית.
הרעיון שפעולת מכירה של נכסים ממשלתיים, שעיקרם חברות נפט ומחצבים, כדי ליצור כהרף עין מעמד בינוני שיתמוך ברפורמות התבססה על תפישה שגויה של האופן בו מתנהלת כלכלת שוק. בניגוד למדיניות האיטית והמודרגת יחסית שנקטו מספר מדינות קומוניסטיות לשעבר במזרח אירופה, שכוונתה הייתה להניח לשוק לצמוח בהדרגה, מלמטה, סברו הרפורמיסטים ברוסיה כי ניתן ליצור "קפיטליזם סובייטי" — שוק חופשי המופעל באופן מיידי והחלטי בהתאם להוראה מגבוה."

אבל היי, כתב אותו ישראלי קסנופוב.

ישן 27-07-2009, 11:29
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אז אני מבין שהחלטת מראש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אז אני מבין שהחלטת מראש שאנחנו גזענים ולא משנה מה, ומנסה לחפש את זה בטקסט, למרות שגיל עצמו כותב למטה שזאת לא היתה כוונתו?

אני גם רואה שלא ענית לשאלתי- האם אתה מסכים או לא שהרוסים קיבלו "הלם קפיטליסטי" בצורה קיצונית יותר מאשר פה?

הקטע בוויקיפדיה מסביר את זה לא רע:

אבל היי, כתב אותו ישראלי קסנופוב.

קראתי את הבהרתו של גיל, ואני שמח עליה.
אבל הוא עדיין לא הסביר מדע כתב את אשר כתב.
יהיה מעניין לשמוע מדוע הוא חושב שה"רוסים" (כבר אין בכלל עם כזה, אבל נעזוב את זה בצד) הם תאבי בצע כסף לעומת שאר העמים (אפשר לקחת אותנו כדוגמא).

אני הגעתי למסקנה שמדובר בשנאת זרים, מכיוון שאני לא רואה שום בסיס עובדתי להכללת כל ה"רוסים" כתאבי בצע, לפחות לא יותר מאת כל ה"יהודים". בינתיים את 2 הטיעונים התומכים שהצגת, שהיו אמורים להיות עובדתיים, סתרתי בקלות.

אזרחי הפדרציה הרוסית ספגו הלם תרבותי, בדיוק כמו תושבי מזרח גרמניה ורוב הגוש הסובייטי, עם חדירת תרבות המערב לשטחם. עם זאת, את אותה רעה חולה שאתה תולה בעובדה זו - הפרטה לידי בעלי הון - ניתן לראות באותה מידה פה, גם בשנים האחרונות, ללא שום קשר ל"הלם תרבות" כז או אחר.
הסיבה לכך היא שרעות חולות אלו הן מובנות בשיטה הקפיטליסטית, לא משנה כמה שנים היא מונהגת במדינה.

ובאשר לקטע בוויקיפדיה - לא יודע אם כתב אותו ישראלי בכלל, אבל מי שכתב אותו נצמד לעובדות ונמנע מהכללות הטוענות שתושבי הפדרציה הרוסית תמכו בהפרטה לידי בעלי הון מכיוון שהם תאבי בצע כסף.
להפך - הראציונליזיות שהוא מביא שונות לחלוטין:
"עמדה מאחרי ההפרטה המהירה שאיפה ליצור מערכת כלכלית המבוססת על בעלות פרטית."
"ההפרטה המהירה נועדה "ליצור בכל מחיר מעמד שיתמוך ברפורמה"

כך שציטוט זה לא בדיוק תומך בעמדתך.

ישן 27-07-2009, 11:47
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נו, כי ציטטת מה שנוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
נו, כי ציטטת מה שנוח לך

"בניגוד למדיניות האיטית והמודרגת יחסית שנקטו מספר מדינות קומוניסטיות לשעבר במזרח אירופה, שכוונתה הייתה להניח לשוק לצמוח בהדרגה, מלמטה, סברו הרפורמיסטים ברוסיה כי ניתן ליצור "קפיטליזם סובייטי" — שוק חופשי המופעל באופן מיידי והחלטי בהתאם להוראה מגבוה".

איך?

איך?
לי אין מושג איך אתה מגיע ממשפט זה לכך שה"רוסים" הם תאבי בצע.
הטענה המוצגת פה היא שפלג פוליטי בפדרציה הרוסית ניסה ליצור שוק חופשי למחצה, ה"מנוהל" ע"י השלטון.
איך זה תומך בטיעון שלך שהפרטה לידי בעלי הון ומכירת נשק מוכיחות שה"רוסים" תאבי בצע כסף?
אולי לך הפיתרונים...

וד"א- אין עם רוסי. איוואן הרביעי החיה שם מת, כשניסה להקים אימפריה. הוא השתמש בשם על עם קדום שישב באזור מוסקווה של היום, ומעולם לא היה גורם כוח משמעותי באזור.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 27-07-2009 בשעה 11:54.
ישן 27-07-2009, 11:58
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חבר, את השורה האחרונה קראת?..."

פספסתי אותה במקור, והתייחסתי אליה בעידכון, שנכתב במקביל להודעה האחרונה שלך.

אין הבדל האם ההכללה היא על בסיס גזע, דת, מין או לאום.
בגלל זה גם לא קראתי לזה גזענות - בפדרציה הרוסית חיים כ-100 עמים שונים ממספר גזעים שונים.
כן קראתי לזה קסנופוביה - כי הם עושים את אותו הדבר שאנחנו עושים, ועדיין אתה רואה פה שוני.
הם "תאבי בצע כסף".
אז אנא ממך - הסבר לי מדוע אתה מייחס למדינה זו תכונות אלו, בעוד לישראל, הניחנת באותם פגמים שאתה מציג, אתה לא מייחס תכונה זו.

ישן 27-07-2009, 12:19

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "פספסתי אותה במקור, והתייחסתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
פספסתי אותה במקור, והתייחסתי אליה בעידכון, שנכתב במקביל להודעה האחרונה שלך.

אין הבדל האם ההכללה היא על בסיס גזע, דת, מין או לאום.
בגלל זה גם לא קראתי לזה גזענות - בפדרציה הרוסית חיים כ-100 עמים שונים ממספר גזעים שונים.
כן קראתי לזה קסנופוביה - כי הם עושים את אותו הדבר שאנחנו עושים, ועדיין אתה רואה פה שוני.
הם "תאבי בצע כסף".
אז אנא ממך - הסבר לי מדוע אתה מייחס למדינה זו תכונות אלו, בעוד לישראל, הניחנת באותם פגמים שאתה מציג, אתה לא מייחס תכונה זו.

אוקי, קראתי.

לא היתה פה הכללה על בסיס גזע, דת מין או לאום. עכשיו כשאנחנו מסכימים (נראה לי?) שהביקורת היתה כנגד מעשי המדינה כמדינה, ניתן להתקדם (מקווה).

קודם כל, גם אם לא נתייחס להאשמה שלך שאנחנו עושים אותו הדבר, האשכול עסק בחיל האוויר הרוסי, נכון? אתה מצפה שכל פעם שתהיה ביקורת עליו נעלה ביקורת הוגנת על כל הצדדים? אתה מצפה שכשמגנים פיגוע ערבי נגנה כל פיגוע שביצעו יהודים בערבים, כדי שלא נחשב קסנופובים?
מסורבל קצת.

ישן 27-07-2009, 12:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]פספסתי אותה..."

ההכללה לא קיימת תחת ההנחה (שלך) שבמילה "רוסים" לא הייתה הכוונה לאוכלוסייה ספציפית, אלא רק למדינה (הפדרציה הרוסית) ושמדובר בטעות סופר. אני מוכן לקבל הנחה זו, אם כי הכותב המקורי לא טען לטעות סופר.
הסיבה לכך שההכללה לא קיימת היא שלא ניתן להכליל פרט יחיד.
אבל זה לא סותר את הטענה המקורית שלי שמדובר פה בקסנופוביה - שנאת הזר.

אם אתה, כפרט, קורא לו "רודף בצע כסף", בגלל מעשים שאתה בעצמך עושה אותם בפומבי, זה אומר דרשני.

מדוע אותו אתה בא להוקיע?
הרי אם היה לובש חולצה אדומה, בעוד אתה ויתר הקהל לובשים את אותה חולצה אדומה, לא היית אומר עליו "הוא לובש חולצה אדומה" כמילת גנאי.
אלא אם כן יש סיבה אחרת לגנאי שלך, והחולצה האדומה שהוא לובש, היא רק תרוץ להשתלח בו...

מה שמחזיר אותי לשאלה ששאלתי ואלגנטיות התעלמת ממנה - מדוע אותם אתה כן מגדיר כמדינה "תאבת בצע כסף"?

ישן 27-07-2009, 13:11

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ההכללה לא קיימת תחת ההנחה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
ההכללה לא קיימת תחת ההנחה (שלך) שבמילה "רוסים" לא הייתה הכוונה לאוכלוסייה ספציפית, אלא רק למדינה (הפדרציה הרוסית) ושמדובר בטעות סופר. אני מוכן לקבל הנחה זו, אם כי הכותב המקורי לא טען לטעות סופר.
הסיבה לכך שההכללה לא קיימת היא שלא ניתן להכליל פרט יחיד.
אבל זה לא סותר את הטענה המקורית שלי שמדובר פה בקסנופוביה - שנאת הזר.

אם אתה, כפרט, קורא לו "רודף בצע כסף", בגלל מעשים שאתה בעצמך עושה אותם בפומבי, זה אומר דרשני.

מדוע אותו אתה בא להוקיע?
הרי אם היה לובש חולצה אדומה, בעוד אתה ויתר הקהל לובשים את אותה חולצה אדומה, לא היית אומר עליו "הוא לובש חולצה אדומה" כמילת גנאי.
אלא אם כן יש סיבה אחרת לגנאי שלך, והחולצה האדומה שהוא לובש, היא רק תרוץ להשתלח בו...

מה שמחזיר אותי לשאלה ששאלתי ואלגנטיות התעלמת ממנה - מדוע אותם אתה כן מגדיר כמדינה "תאבת בצע כסף"?

לא התעלמתי, לא בטיפשות ולא באלגנטיות (תן לי מעט קרדיט). רציתי שנעבור שלב שלב, לפי הסדר.
כן, אני מעריך שגיל התכוון לפדרציה/רפובליקה/מדינה הרוסית ולא לעם עצמו. עכשיו כשאנחנו מסכימים נעבור לשלב הבא:

החולצה: אתה שוב לא מבדיל בין הפרט למדינה. נניח שישראל עשתה בדיוק מה שעשתה רוסיה, אותו הדבר. האם אני, כאזרח ישראלי, לא יכול לגנות את רוסיה בגלל שמדינתי עשתה את אותו הדבר? האם אני נציג הממשלה? האם אני השגריר באו"מ שמגנה את רוסיה בפני כל העולם בעוד מדינתי מוכרת נשק לכולם? אז, במקרה כזה, זו תהיה אכן צביעות. אבל כאזרח אני יכול לגנות את ממשלת רוסיה.

זה עוד שלב.

עכשיו לשלב הבא: ישראל היא יצואנית נשק גדולה, אין ספק. העוזים והכפירים ועכשיו התבורים נמצאים כמעט בכל מקום. אבל לגבי הדוגמאות שהבאת- אפקט ענה לך. אני עוד אוסיף- עם צ'אד היינו בקשרים טובים, לא היתה סיבה לא למכור להם נשק. אני לא פוסל מסחר נשק באופן כללי. אבל מסחר לכל מי שיכול לשלם? גם למדינות "מצורעות"? ולא, הדוגמא של מכירה לדרא"פ של האפרטהייד לא קשורה ישירות היות ולנו היה צורך קיומי בברית הזאת, לפי פרסומים זרים בשביל האורניום. לברה"מ/רוסיה- לא. אגב- כשהמצב השתפר, רוב בריתות הדפוקים די התפוגגו.

ישן 27-07-2009, 13:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]ההכללה לא קיימת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא התעלמתי, לא בטיפשות ולא באלגנטיות (תן לי מעט קרדיט). רציתי שנעבור שלב שלב, לפי הסדר.
כן, אני מעריך שגיל התכוון לפדרציה/רפובליקה/מדינה הרוסית ולא לעם עצמו. עכשיו כשאנחנו מסכימים נעבור לשלב הבא:

מתנצל. אני הנחתי, מאחר ולא ראיתי התייחסות, שבחרת להתעלם.
הנחות הן לפעמים מוטעות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
החולצה: אתה שוב לא מבדיל בין הפרט למדינה. נניח שישראל עשתה בדיוק מה שעשתה רוסיה, אותו הדבר. האם אני, כאזרח ישראלי, לא יכול לגנות את רוסיה בגלל שמדינתי עשתה את אותו הדבר? האם אני נציג הממשלה? האם אני השגריר באו"מ שמגנה את רוסיה בפני כל העולם בעוד מדינתי מוכרת נשק לכולם? אז, במקרה כזה, זו תהיה אכן צביעות. אבל כאזרח אני יכול לגנות את ממשלת רוסיה.

מי שחי בבית זכוכית לא צריך לזרוק אבנים.
מה הייתה תגובתך כשסין הטיפה לנו מוסר על אחזקת שטחים "כבושים" בעוד היא ממשיכה להחזיק בטיבט ומונגוליה החיצונית? או ארה"ב שמחזיקה בטקסס, אוהיו וניו-מקסיקו? ספרד שמחזיקה בסיוטה?

התשובה לשאלתך היא: כן בהחלט. אם אתה אזרח למדינה שפועלת בצורה X, כדאי שקודם תגנה את מדינתך, לפני שאתה מתחיל לגנות אחרים על אותם מעשים בדיוק.
אחרת אתה מפגין צביעות, אם אתה עושה זאת במתכוון, או רגשות עמוקים יותר, אם אתה עושה זאת שלא מדעת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
עכשיו לשלב הבא: ישראל היא יצואנית נשק גדולה, אין ספק. העוזים והכפירים ועכשיו התבורים נמצאים כמעט בכל מקום. אבל לגבי הדוגמאות שהבאת- אפקט ענה לך. אני עוד אוסיף- עם צ'אד היינו בקשרים טובים, לא היתה סיבה לא למכור להם נשק. אני לא פוסל מסחר נשק באופן כללי. אבל מסחר לכל מי שיכול לשלם? גם למדינות "מצורעות"? ולא, הדוגמא של מכירה לדרא"פ של האפרטהייד לא קשורה ישירות היות ולנו היה צורך קיומי בברית הזאת, לפי פרסומים זרים בשביל האורניום. לברה"מ/רוסיה- לא. אגב- כשהמצב השתפר, רוב בריתות הדפוקים די התפוגגו.

אז למי אתה חושב שאסור למכור נשק?
לארגוני טרור וגרילה כמו אלו של דרום סודן, שבסופו של דבר גררו את מדינתם למלחמת אזרחים שלא נגמרת, ומובילה עכשיו לפירוק סודן ל2-3 גופים מדיניים נפרדים?
כי גם להם מכרנו נשק.
וללא מעט ארגוני גרילה/טרור אחרים באפריקה, שלא לדבר על מדינות שהוטל עליהן אמברגו ע"י האו"מ, ארה"ב, ברה"מ אנגליה וצרפת, כמו רודזיה?

ד"א - דעתי האישית היא שדווקא למדינות כמו רודזיה וביאפרה כן היה נכון למכור נשק. אבל זה נושא אחר.

ישן 27-07-2009, 15:58

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki] לא התעלמתי, לא..."

לא קרה כלום, נו הארם איז דאן.
אני יכול בהחלט לזרוק אבנים על מי שבא לי (מטאפורית, אני לא מהתנזים...), היות ואני לא חוסך ביקורת על מדינתי הקטנה. על עסק הביש במצרים, כמדומני, פוטרו קצינים והועפו ראשים, אז אינך יכול להגיד שזה עבר בשקט ללא גינוי. בכל זאת, מדינה דמוקרטית עם עיתונות חופשית (קול העם?).
דיעותי על סין וספרד ידועות למכרי. היות וזה כבר יותר בתווך הפוליטי, הגיוני שלא קראת אותן כאן, לא?

אודה ולא אבוש- נדמה כי הידע הגיאו-פוליטי שלך רב ועצום משלי. יהיה מטומטם מצידי להיכנס לדיון כזה כשאין לי את כל העובדות מולי. מה שכן אוכל לומר בכלליות- כשהמדינה מוכרת מתוך אינטרס שרידותי, דהיינו הקמת חגורת מדינות בנות ברית מאחורי מדינות ערב, בין אם באסיה או אפריקה, הדבר שונה ממכירה תוך חיפוש רווחים מהירים. יכול מאוד להיות שלא תסכים איתי, אבל העובדות הן שישראל זקוקה לבני ברית שיצביעו עבורה באו"מ. רוסיה- לא ולא. מכיוון שלטעמי המצב של ישראל הקטנה שונה משל מעצמת העל לשעבר, ראוי לתת ביקורת כשצריך.
אל תחשוב שאני מנקה את מדינת ישראל מכל אשם, כן? עשינו הרבה שטויות, שכעת אנו מכים על חטא לא פעם ולא פעמיים, היו מדינות רבות ששינו עורן כלפינו ואנחנו ראינו בעיניים כלות איך נשק וידע מופנים כלפינו.

מכירה לארגון טרור/גרילה- שוב, אני לא מכיר את הנושאים הנ"ל, אבל עקרונית, בצורה כללית, ארגון טרור שפועל כדי להפיל משטר עוין לנו (לדוגמא חימשנו את הכורדים במלחמת נגד סדאם, לא?) הוא פחות נורא ממכירה לארגון טרור רק כי יש לו כסף.

ישן 27-07-2009, 16:55
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אז אני כבר לא גזען שונא זרים?..."

גם לא היית.

רק פאנט שחושב שהמטרה מקדשת את האמצעים... :-)

תגובה שלילית כזו שהוצגה פה, על דבר נפוץ שגם המדינה שלך עושה, מעידה ברוב המקרים על אחד משלוש:
או שהכותב לא מודע לעברה של מדינתו ולכן מרגיש בנוח להעביר ביקורת, או שהצביאות שלו שוברת שיאים, או שהסיבה לגישה השלילית לא קשורה בכלל ל"תרוץ" התורן להעביר ביקורת.

ומהאופציה השלישית אני באמת מפחד.

ישן 27-07-2009, 10:53
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ההבדל הוא שכשאנחנו עושים טעות..."

להכות על חטא?

מתי פעם שעברה הכינו על חטא כשאמל"ח שלנו גרם להרוגים של צבא רוסיה בגאורגיה? או של צבא עירק בכורדיסטן? צבא ואזרחי סודן על גבול צ'אד?
האם אי פעם התנצלנו בפני הסרבים כשאלבניה (שלה מכרנו נשק) תמכה צבאית בקוסוברים?
או בפני תומכי יוניטה , על כך שחימשנו את ה FNLA באנגולה?
או בפני שבטי האינדיאנים על הנשק שנמכר למיאנמר?
או בפני אריתריה ואתיופיה? כי לאורך השנים מכרנו נשק לשתיהן, והם השתמשו בו אחד כנגד השניה...

אבל מה שכן, אני בטוח שהמצרים קיבלו את ההתנצלות הכנה שלנו וההכאה על חטא, כששלחנו נערים יהודים לבצע פיגוע באולם קולנוע ב:עסק הביש".

להכות על חטא?
זה מה שעושה אותנו ל"טובים יותר"?
למה שלא פשוט תמנע ממנו?...

ישן 27-07-2009, 12:36
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "להכות על חטא? מתי פעם שעברה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
מתי פעם שעברה הכינו על חטא כשאמל"ח שלנו גרם להרוגים של צבא רוסיה בגאורגיה?

למיטב ידיעתי לא ברור בכלל אם אמל"ח ישראלי בכלל גרם אבידות כלשהן לרוסים בגיאורגיה, מה גם שגיאורגיה היא מדינה ריבונית (וידידותית לישראל) ולא ארגון טרור, ולא היה חשש שאמל"ח ישראלי יזלוג מגיאורגיה לארגוני טרור כלשהם. בנוסף, להבנתי האמל"ח שנמכר לגיאורגיה נמכר בגלל האמל"ח שנמכר מרוסיה לחיזבאללה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
או בפני תומכי יוניטה , על כך שחימשנו את ה FNLA באנגולה?
או של צבא עירק בכורדיסטן?

אל תצחיק אותי. רוב המדינות המערביות (כולל ארה"ב) תמכו בשני אלה (ב-FNLA, שהוא כבר ארגון פוליטי, ובכורדים). ובפעם האחרונה שבדקתי, אנחנו גם לא הטפנו לאנגולה או עיראק מוסר על כך שהתקיפו את שני אלה בחזרה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
צבא ואזרחי סודן על גבול צ'אד?

לא יודע על מה אתה מדבר, אשמח אם תאיר את עיני בנושא בבקשה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
האם אי פעם התנצלנו בפני הסרבים כשאלבניה (שלה מכרנו נשק) תמכה צבאית בקוסוברים?

גם לכך לא מצאתי איזכורים, שוב אשמח אם תפנה אותי לאחד.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
או בפני שבטי האינדיאנים על הנשק שנמכר למיאנמר?

אפילו שבישראל מכחישים, זה עדיין לא נראה טוב. פה אתה די צודק, אם כי צריך לעשות הבדלה בין נשק שנמכר (או עבר מקצה שיפורים בארץ) למדינה/שלטון, מול נשק שנמכר לארגון טרור.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
או בפני אריתריה ואתיופיה? כי לאורך השנים מכרנו נשק לשתיהן, והם השתמשו בו אחד כנגד השניה...

עם כל הכבוד, זבש"ם. שוב, אפילו אם שניהן קיבלו נשק, הן שוב פעם מדינות ריבוניות ולא ארגוני טרור.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666

אבל מה שכן, אני בטוח שהמצרים קיבלו את ההתנצלות הכנה שלנו וההכאה על חטא, כששלחנו נערים יהודים לבצע פיגוע באולם קולנוע ב:עסק הביש".

קודם שהמצרים יתנצלו על פלוגות המתאבדים שהם היו שולחים אלינו. אה, הם בעצם היו במלחמה איתנו בתקופה ההיא. אני מצטער, אני לא רואה סיבה לרחם על האוייב שלי. בכל מקרה זה לא יצא לפועל, בעוד הגדודים החמושים שיצאו ממצרים לפגע בישראל דווקא כן יצאו לפועל ולא מעט.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 27-07-2009, 15:26
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]מתי פעם שעברה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
למיטב ידיעתי לא ברור בכלל אם אמל"ח ישראלי בכלל גרם אבידות כלשהן לרוסים בגיאורגיה, מה גם שגיאורגיה היא מדינה ריבונית (וידידותית לישראל) ולא ארגון טרור, ולא היה חשש שאמל"ח ישראלי יזלוג מגיאורגיה לארגוני טרור כלשהם. בנוסף, להבנתי האמל"ח שנמכר לגיאורגיה נמכר בגלל האמל"ח שנמכר מרוסיה לחיזבאללה.

להבנתי מי שאחראי על התחום בישראל ממש לא מחפש להיכנס למלחמה קרה נגד רוסיה.
ההפך הוא הנכון.
בכל אופן - אני מבין שהבעיה שלך היא רק מכירת אמל"ח לארגוני טרור, אם מוכרים למדינה, לא משנה מה היא עושה איתו זה בסדר?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אל תצחיק אותי. רוב המדינות המערביות (כולל ארה"ב) תמכו בשני אלה (ב-FNLA, שהוא כבר ארגון פוליטי, ובכורדים). ובפעם האחרונה שבדקתי, אנחנו גם לא הטפנו לאנגולה או עיראק מוסר על כך שהתקיפו את שני אלה בחזרה.

אה, העמדה שלך מתחדדת.
זה לא שאסור למכור אמל"ח לארגוני טרור - אסור רק למכור לארגוני טרור שנלחמים בנו.
למכור אמל"ח לארגוני טרור שהורגים אחרים - זה בסדר מבחינתך.
באותה מידה הפדרציה הרוסית מכרה אמל"ח רק לארגון שהורג "אחרים". הוא הורג אותנו.

הגעת לשלב השאלה הזהה: יודע מה ההבדל בין לוחם חופש לטרוריסט?
זה שלנו - והוא משלהם.
אבל שניהם עושים אותו דבר בדיוק, והמדינות שמוכרות להם נשק עושות את אותו הדבר בדיוק, ושתיהן לא מוסריות באותה מידה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
לא יודע על מה אתה מדבר, אשמח אם תאיר את עיני בנושא בבקשה.

לפני מספר שנים נמצא אמל"ח ישראלי בידי ארגוני טרור שנלחמים נגד צפון סודן, אם אני זוכר נכון היה מדובר בתבור. הסתבר, לאחר בירור של האו"מ, שאנחנו מכרנו אותם לצ'אד ש"איבדו" אותם כך שאותו ארגון יקבל אותם.
עוד לפני זה אנחנו מכרנו נשק ישירות לארגונים ושבטים בדרום סודן, כחלק מ"ברית הפריפריה", מה שהביא להתארכות של עשרות שנים במלחמת האזרחים, וכיום מביא לפרוק סודן ל 2-3 מדינות נפרדות.
מזכיר למישהו את תמיכת סוריה/אירן בחמאס?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
קודם שהמצרים יתנצלו על פלוגות המתאבדים שהם היו שולחים אלינו. אה, הם בעצם היו במלחמה איתנו בתקופה ההיא. אני מצטער, אני לא רואה סיבה לרחם על האוייב שלי. בכל מקרה זה לא יצא לפועל, בעוד הגדודים החמושים שיצאו ממצרים לפגע בישראל דווקא כן יצאו לפועל ולא מעט.

קודם כל ב 1954 לא היינו איתם במלחמה.
אבל תן לי רק להבין מה אתה אומר פה - לא רק שמותר למכור נשק לארגון טרור (כל עוד הוא כמובן בצד ה"טובים"), מותר לשלוח נערים לעשות פיגוע שמיועד לפגוע באזרחים, כל עוד מדובר ב"אויב" שלך.
אמור נא לי, האם הכלל הזה יכול לשמש גם פלסטינאים להצדקת הטרור, או שהוא תקף רק ליהודים?

אתה בכלל קורא את מה שאתה כותב פה?
אתה מצדיק טרור בהסתייגות היחידה שהוא מופנה ל"אויב" ומותר לחמש ולאמן ארגון טרור כל עוד מדובר בארגון שה"מערב" מסמפט.
המילה אתנוצנטריות עומדת על סף לשוני, כמו גם רלטוויזם מוסרי.

ישן 27-07-2009, 16:58
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=efekt] למיטב ידיעתי לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
להבנתי מי שאחראי על התחום בישראל ממש לא מחפש להיכנס למלחמה קרה נגד רוסיה.
ההפך הוא הנכון.
בכל אופן - אני מבין שהבעיה שלך היא רק מכירת אמל"ח לארגוני טרור, אם מוכרים למדינה, לא משנה מה היא עושה איתו זה בסדר?

אם כך מה ההגיון למכור אמל"ח בכלל? לשיטתך, שכל העולם יסגור את כל רשויות פיתוח הנשק שלו כי בסופו של דבר הנשק נמכר למדינה כלשהיא ואין לדעת מה תעשה איתו?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666

אה, העמדה שלך מתחדדת.
זה לא שאסור למכור אמל"ח לארגוני טרור - אסור רק למכור לארגוני טרור שנלחמים בנו.
למכור אמל"ח לארגוני טרור שהורגים אחרים - זה בסדר מבחינתך.
באותה מידה הפדרציה הרוסית מכרה אמל"ח רק לארגון שהורג "אחרים". הוא הורג אותנו.

הגעת לשלב השאלה הזהה: יודע מה ההבדל בין לוחם חופש לטרוריסט?
זה שלנו - והוא משלהם.
אבל שניהם עושים אותו דבר בדיוק, והמדינות שמוכרות להם נשק עושות את אותו הדבר בדיוק, ושתיהן לא מוסריות באותה מידה.

אם רוסיה לא היתה מעורבת באופן ישיר במאמצי השלום פה באיזור - דיינו. אם רוסיה לא היתה מטיפה לנו מוסר יום ולילה על פעולות התקפיות והגנתיות שמכוונות כלפי חיזבאללה - דיינו. אם רוסיה לא היתה מקיימת איתנו יחסים דיפלומטיים - דיינו. אתה מבין לאן אני חותר, אני מניח.
ואם נסתכל על זה מהכיוון ההפוך, מה היתה התגובה של רוסיה אם היא היתה מאבדת מאה חיילים בהתקפה של כוחות צ'צ'נים המצויידים במיטב האמל"ח הישראלי?
להם יהיה מותר להתעצבן רק כי הם גדולים ו"לא שמים על אף אחד"?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
לפני מספר שנים נמצא אמל"ח ישראלי בידי ארגוני טרור שנלחמים נגד צפון סודן, אם אני זוכר נכון היה מדובר בתבור. הסתבר, לאחר בירור של האו"מ, שאנחנו מכרנו אותם לצ'אד ש"איבדו" אותם כך שאותו ארגון יקבל אותם.
עוד לפני זה אנחנו מכרנו נשק ישירות לארגונים ושבטים בדרום סודן, כחלק מ"ברית הפריפריה", מה שהביא להתארכות של עשרות שנים במלחמת האזרחים, וכיום מביא לפרוק סודן ל 2-3 מדינות נפרדות.
מזכיר למישהו את תמיכת סוריה/אירן בחמאס?

מצטער, אבל סודן היא לא ממש לא מדינה ידידותית אלינו ולא בדיוק אכפת לי אם היא תהיה פה מחר או לא (וזה בניגוד מוחלט שוב לרוסיה). סלח לי שאלה שיקולים קרים ותו לא...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
קודם כל ב 1954 לא היינו איתם במלחמה.
אבל תן לי רק להבין מה אתה אומר פה - לא רק שמותר למכור נשק לארגון טרור (כל עוד הוא כמובן בצד ה"טובים"), מותר לשלוח נערים לעשות פיגוע שמיועד לפגוע באזרחים, כל עוד מדובר ב"אויב" שלך.
אמור נא לי, האם הכלל הזה יכול לשמש גם פלסטינאים להצדקת הטרור, או שהוא תקף רק ליהודים?

שוב פעם, לא היינו איתם במלחמה פר-סה, אבל ממש לא היינו ביחסי שלום. זה שלא היינו עם מצריים במלחמה לא מנע מהם אגב להקים, לארגן ולאמן ולשלוח אלינו קבוצות פדאיון שממש לא באו בשביל לזרוק פרחים על כוחותינו...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
אתה בכלל קורא את מה שאתה כותב פה?
אתה מצדיק טרור בהסתייגות היחידה שהוא מופנה ל"אויב" ומותר לחמש ולאמן ארגון טרור כל עוד מדובר בארגון שה"מערב" מסמפט.
המילה אתנוצנטריות עומדת על סף לשוני, כמו גם רלטוויזם מוסרי.

אולי אני באמת רוצה רק בטובת המדינה ותושביה, וזה באמת מונע ממני לחשוב לפעמים בצורה ניטרלית. כנראה שאני פגום מהבחינה הזו, מודה ומתוודה.
בכל מקרה, כשנחמש את FARC בטילי "גיל" ונפעיל לחצים על קולומביה להפסיק ולתקוף את FARC, אז נהיה קצת יותר דומים להתנהלות רוסיה באיזור המזה"ת...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 28-07-2009, 12:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מסכים, אך ההקבלה לאונס לא..."

אם אתה חושב שרצח זה פשע חמור מאונס, אז כנראה לא הכרת מימיך קורבן אונס שלא הצליחה לחזור לחיים אחריו.
יש רבות כאלו, שמדגימות בחייהן את היתרון הגדול במוות.
כשאתה מת - אתה כבר לא מרגיש את הפחד והכאב.
אני לא יודע אם אני הייתי מסוגל למשוך עוד יום במצבן. תודה לאל שאני לא צריך לדעת.

אבל גם אם נלך בדרך שלך, ונדבר רק על רצח - האם זה שמישהו אחר רוצח מקנה לי את הזכות לרצוח?
כמובן שלא.
כך שלמרות שמצרים הייתה מדינת אויב באותן ימים, זה לא הקנה לנו את הזכות לתכנן פיגועי טרור בבתי הקולנוע שלהם.

בקשר לסודן - אני מבין שממש קשה לך לחפש בגוגל:

איפה אתה רוצה להתחיל? בקשר להיסטוריה סקירה יפה על תחילת הקשרים בנינו לדרום סודן אתה יכול למצוא בספר של בנימין בית-הלחמי The Israel connection, בפרק על אפריקה.
החל מסקירה של תחילת הקשרים עם תנועת Umma הלאומנית, דרך תנועת הגרילה/טרור Anyanya, החשיפה של ההסכם שלנו עם אוגנדה לחמש את דרום סודן דרך שטחה (שפורסם בזמנו בלה מונד, בגלל שכירי חרב אירופאים שעבדנו איתם בעקיפין, וערקו לטובת המרבה במחיר).
אין לי אותו בעותק קשיח, אבל אפשר למצוא עותק שלו ברשת.
יש גם מספר מאמרים מהעשור האחרון על הנושא (לא מצליח למצוא גרסא מלאה בחינם, אני מצאתי אותו באוניברביטת ת"א)- 1999, 2008.
מנהיג ה SLM הגיע אפילו לביקור בארץ, ואם תהיה מוכן להסתפק בעיתונות היומית, גם ההרלד טריביון ו CRG מדברים על קשרים שלנו עם ארגוני טרור בדארפור בגלוי, ואפילו אצלנו היה איזכור לכך שקדאפי, מתפקידו כראש האיחוד האפריקאי, האשים אותנו במלחמה בדארפור (נו, מה. הוא יזכיר שהוא נתן נשק בשביל ארגוני הטרור של צפון סודן בכדי שילחמו נגד צ'אד?).

בדוח הזה של אמנסטי, מצויינים מספר רובים מדגם תבור וגליל, שנתפסו ע"י צבא צפון סודן מידי ארגון הטרור/גרילה JEM, כולל ציון המק"ט שלהם. אנחנו יוצאים בו נקיים, כי מכרנו אותם לצ'אד, ולכן אנחנו לא אחראים להם יותר.

זוכר את הספינה האוקראינית, עם ה T-72 עליה, שנתפסה ע"י פיראטים בדרך לדרום סודן? מסתבר שגם לנו יש נגיעה שם (סאנדי הרלד, סודן ווטש)

ישן 27-07-2009, 18:55
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אז ברשותך, למה בדיוק התכוונת..."

אני אנסה להסביר את גיל, למרות שהוא די יכול לעשות את זה בעצמו.
אירוע נטישה ממטוס קרב אינו ארוע "טבעי" והוא נושא בחובו סיכון לטייס הנוטש, לטייס הנוסף ולמטוס.
תקן אותי אם אני טועה, אבל מתכנני המטוס לא "מתכננים" שתתבצע נטישה והמטוס ימשיך לטוס.
התמונה המדהימה (בעיני לפחות) של הנטישה מראה סוג של להביור על המטוס, אירוע קיצוני ביותר על מטוס.
תסכים איתי כי גם נטישה אינה דומה לצניחה רגילה מקרנף והנוטש מועד לפציעות...
מאחר והרוסים הוכיחו כי תפיסתם את חיי האדם היא לא "מערבית" סטנדרטית ובטח לא "ישראלית-יהודית", הם לקחו על עצמם סיכונים שחילות אוויר אחרים במערב ובטח בישראל, לא היו לוקחים.
זו הפרשנות שלי בלבד, כמובן.
ישן 27-07-2009, 19:14
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "אני אנסה להסביר את גיל, למרות..."

רק אחלוק עליך בדבר אחד - אני די משוכנע מטוסים מודרניים כן מתוכננים כך שיוכלו להמשיך בטיסה במגבלות מסויימות אחרי נטישה כושלת או נטישה של אחד מאנשי הצוות - בוודאי אחרי נטישת הבקסיט, כי נטישת קדמי בדרך כלל פוגעת באחורי.
בכל מקרה מטוסים מודרניים כן מתוכננים להיות אפשריים להטסה אחרי השלכת חופה מכוונת או מקרית.

השורה התחתונה היא שנטישה היא תהליך מסוכן לנוטש וגם למי שלשאר אנשי הצוות, ולעשות את זה בעבור בצע כסף זה גרוע לא פחות מהרבה מאוד דברים אחרים שעושים בקולנוע..

ישן 26-07-2009, 18:15
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "אפרופו, ניסוי בטיסה ללא חופה..."

גם על אב הטיפוס של ה F-15 ביצעו סדרת ניסויים דומה על גבי מטוס דו-מושבי,כשבמושב האחורי יושב רופא תעופתי שהיה גם שפן הניסויי.

המהירות המהירה ביותר שהגיעו אליה בניסויים הייתה כ 250 קשר.
מעל מהירות זו,הרוח כבר החלה לפצוע את אנשי הצוות.

יש לי תמונה איפשהו של המטוס ללא החופה.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

ישן 26-07-2009, 19:08
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
לא, הציטוט המדויק הוא "כפול ממהירות הקול"
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "?"

אני כתבתי מאך 2.0 (אולי אצלך זה נקרא הפוך על המסך, בגלל הגדרות תצוגה), אבל דברי הטייס - המופרכים בעליל - פורסמו באתר שציטטתי כ"יותר ממהירות כפולה ממהירות הקול". אני מניח שזה חוסר הבנה וטעות תרגום במעבר מרוסית לאנגלית. אולי הוא הסביר שלמטוס יש אפשרות להגיע למהירות המקסימלית הזאת, בלי קשר לטיסה ללא חופה.

אגב, כשהייתי גדנ"עי אוויר (מזמן.. בצריף שעמד מעל הצומת קפלן-דרך פ"ת בתל-אביב) הרצה בפנינו טייס בשם אורי פז, שסיפר כי פעם המריא בעיט, כשלפתע החופה שלו התנפצה לרסיסים מסיבה לא ברורה. הוא הצליח להנחית את המטוס, אבל עד כמה שאני זוכר את סיפורו הטיסה ללא חופה, כשהכל מתעופף ומתנפנף סביבו, היתה חוויה מאוד לא קלה. אז מצד אחד ברור שלטייס הרוסי יש אברי רבייה מפלדה מחוסמת, ומצד שני ברור שסיפור המאך 2 הוא דמיון מזרח(אירופ)י.

נערך לאחרונה ע"י oxcart בתאריך 26-07-2009 בשעה 19:14.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:03

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר