לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2009, 11:33
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
שאלה על פלאש..

אוקיי, לאחרונה הגעתי למסקנה שאני לא יכולה להתפתח יותר בצילום כי כל דבר שאני רוצה לצלם מצריך פלאש. זה גרם לי לתסכול רב מאוד בחצי שנה האחרונה ]=
עכשיו, לפני שאתם מציעים לי מבזקי SB שעולים כמו המצלמה שלי עצמה (D60) אני רוצה לדעת קצת יותר על אפשרויות אחרות. (קחו בחשבון שאין לי מושג בנושא בכלל, גם לא אחרי רפרוף קל בפורום ובאינטרנט)
הנה דוגמה אחת שמצאתי
לינק
אם מישהו יודע להסביר קצת עליה, מה טוב, או מה רע.. אני אשמח.
ושוב, אני מבינה וראיתי כבר שהSB זאת האפשרות היחידה פה בפורום ושדוחפים אותם לכל אחד. אבל קודם כל אני רוצה לדעת מה רע באפשרויות האחרות. ואל תשכחו שאני חיילת, שאני לא הולכת לצלם באופן מקצועי ואני לא צריכה פלאש בעוצמת השמש.
במידה ואראה שהאפשרויות ה"זולות" יותר יגבילו אותי אחרי תקופה מסויימת, אני מעדיפה להחליף אח"כ כשיהיו לי את האמצעים ואת הניסיון, ולא כרגע, לקנות פלאש שסתם יסבך אותי וירוקן לי את הארנק.
תודה רבה מראש [=

עריכה: עוד משהו קטן, במצלמה שלי (הבנתי שיש מצלמות שבהן זה לא ככה) אי אפשר לצלם עם הפלאש הפנימי במהירות הגבוהה מ 200\ 1. (אני זוכרת ששמתי לב לזה כשרציתי לצלם טיפות מים) ככה שאני צריכה שהפלאש החיצוני, יעקוף את הבעיה הזאת.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 26-07-2009 בשעה 11:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-07-2009, 12:07
  דדון מוש דדון מוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "שאלה על פלאש.."

תרשי לי להמליץ לך על SB28 או SB ישן אחר (24, 26, 80).
אין פינוקים של TTL אבל לעבודה במצב A ו-M (הכוונה בפלאש) הם מעולים, אמינים וזולים ממש (וגם נפוצים) כיד שנייה.

אני לא מכיר את הפלאשים שמתימרים לעבוד עם הטכנולוגיות החדשות של ניקון וקנון שלא מתוצרת ניקון וקנון, לא שמעתי בשום מקום דברים טובים עליהם. בכל אופן עבודה ב A או M היא לא מאוד קשה (ביחוד שניתן לראות את התוצאה מיידית) ותלמד אותך הרבה יותר על עבודה עם פלאש. (כמו לצלם במצב A או M...). אחרי זה שידרוג לפלאש מודרני עם כל השיכלולים יהיה ממש קל, וישאר לך פלאש משני למילוי הרקע למשל...

הנה כתבות בסטרוביסט (חומר קריאה ממולץ ללמידה על פלאש): SB24 ופלאש ישן של ויויטר שנחשב לסוס עבודה שיצא במהדורה חדשה. כשאי גם לקרוא על עבודה עם פלאש ועל ההבדלים בין עבודה במצבים שונים: M, A, AA, TTL.

עוד על פלאשים של ניקון (ולא רק פלאשים):
http://www.mir.com.my/rb/photograph.../SB28/index.htm

ישן 28-07-2009, 22:31
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

אליאנה יקירתי.
אנסה לעשות לך קצת סדר בראש בכל מה שקשור לפלאשים, בשפה הכי עממית שאפשר.

קודם כל - לפני שאתחיל לבלבל ת'מוח על פלאשים כאלו ואחרים - אל תקבעי את המחשבה שלך כי את צריכה פלאש. בהרבה מקרים וסיטואציות, אנשים טועים בבחירה בפלאש כפתרון למחסור באור, במקום להשתמש בטכניקות צילום שונות ומשונות. כדאי ללמוד מה ניתן לעשות עם מצלמת DSLR כמו שלך ולנצל את מלא הכוח שלה, לפני שבוחרים להעשיר אותה עם אביזרי תאורה.
לא תיארת את אופן השימוש שלך בפלאש (מלבד לתפוס טיפה של מים) ולכן קשה לדעת בדיוק אילו טכניקות יכולות לעזור לך לצלם את הסצינות החשוכות שלך, מלבד השימוש בפלאש.
- כדאי לפרט.

בנוגע לפלאשים... הם עובדים בצורה די פשוטה.
המצב האוטומטי הרגיל - מדידת אור דרך העדשה (באנגלית נקרא TTL, ר"ת של Through The Lens). כלומר, הפלאש יודע להבזיק בטווח עוצמות הקבועות לו מראש בתוכנה שלו, והוא יודע לבחור לבד את העוצמה שמתאימה לסצינה שלך.
דרך הפעולה מאוד פשוטה: הפלאש מבזיק הבזקה אחת, וחיישן האור במצלמה מודד באותו הרגע את האור שחוזר מהסביבה, ומתקן את עוצמת הפלאש לערך שיתאים בצורה טובה [לפי אלגוריתמים שניקון בנו - זה כבר לא מעניין אותנו]. לאחר שהפלאש קיבל את הנתונים מהמצלמה, הוא שוב מבזיק, והפעם, בעוצמה המתוקנת לפי הנתונים שקיבל מהמצלמה.
בהבזקה הזו - המצלמה באמת תצלם את הפריים [זאת אומרת, תריס יפתח, מראה תעלה והחיישן יחשף לאור המגיע מהעדשה ויצור תמונה].
חשוב לשים לב כי מצב זה מתחשב גם נתוני צילום של המצלמה, כגון צמצם ורגישות חיישן.

מצב צילום A. הפלאש מודד את העוצמה שמתאימה לפריים ע"י מדידה עצמאית שהוא עושה לפי חיישנים משלו. מדידה זו יעילה בחלק מהצילומים, אבל לא מדוייקת כמו מדידת TTL שכן אין לפלאש את כל הנתונים של המצלמה. יתכן כי בערכים מסויימים, המדידה תפגע בול, אבל היא תהיה פחות מדוייקת במקרים אחרים.

מצב צילום M. הפלאש ניתן הגדרת עוצמה באופן ידני. את קובעת את עוצמת ההבזקה והפלאש מבלי למדוד שום דבר, מבזיק בעוצמה שהוגדרה ידנית על-ידך.
כמובן, שללא מדידת אור, הפלאש לא יודע אם הוא בהיר מדי או כהה מדי, ולכן לא יכול לשלוט על הסצינה בעצמו. זה דורש שהצלם (או צלמת במקרה שלך) ידע לכוון בעצמו את הפלאש כמו שצריך בכל קליק וקליק.
מאוד שימוש בתנאי סטודיו, אבל פחות נוח בצילום אירועים, שם יש כל מיני גורמים שמשפיעים על החזר אור מפלאש לתוך המצלמה.

כיוון שכל פלאשי ה SB החדשים (SB600 / SB800 / SB900) מאפשרים תמיכה מלאה (!) בפונקציות ה TTL השונות, הם למעשה מכסים את כל האופציות של המשתמש הפשוט. זה שרק רוצה להקליק ושיצא יפה.
דווקא למשתמשים חדשים הייתי ממליץ לקנות את ה SB היקרים, ומשתמשים וותיקים לא אתפלא אם יצלמו אפילו במצב ידני לחלוטין, עם פלאש הכי פשוט - כי הם יודעים כבר לכוון אותו כמו שצריך ולא צריכים את המדידה של המצלמה... המדידה שלהם בעין מדוייקת מספיק.

בנוגע למצלמה שלך - מהירות סינכרון ברוב המצלמות דומה למהירות שציינת במצלמה שלך.
לרוב - זה כמעט ולא משנה. למעשה, הצילומים בהם המהירות הזו תבוא לידי חסרון כל כך נדירים, שקשה לי להאמין שתרגישי בחסרון זה אי פעם (אלא אם תרגישי צורך בלתי נשלט לצלם עם פלאש באור יום ברגישות גבוהה),
הפלאש החיצוני לא יעקוף את ה'בעיה' של צילום טיפות מים במהירות של 1/200. למעשה, אין זה בכלל בעיה לצלם טיפות מים במהירות הזו.
דוגמא נוספת לצילום טיפות במהירות נמוכה (אין EXIF כי זה הועלה לפני ששימי שינה את השיטה, אבל מהירות הסינכרון פה דומה וגם אם גבוהה יותר - זה לא רלוונטי).
פלאש מקפיא תמונה - במיוחד בסצינה חשוכה כיוון שמשך החשיפה שלו קצר משמעותית מזמן החשיפה של הפריים. זו הסיבה שיש הגבלה מכאנית על זמן החשיפה של פלאש, אבל זה כבר שיעור באיך התריס עובד.. אם תרצי, אפרט גם על זה, אם כי פחות רלוונטי לדיון כאן

עריכה: פאק, כל כך הרבה שגיאות דקדוק והקלדה... אמ"ג!
מקווה שתביני למרות ההודעה העילגת

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 28-07-2009 בשעה 22:35.
ישן 29-07-2009, 12:45
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

קודם כל, תודה על ההסבר המפורט [=
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אליאנה יקירתי. אנסה לעשות לך..."

(על מצבי התפעול וכ'ו)
חבל רק שלא הקדמת בכמה ימים וחסכת לי המון חיפושים שגם מהם לא הבנתי הרבה.

יצא לי להתנסות פעם, פעמיים לצלם עם פלאש במצלמות של אנשים שאני מכירה, ואהבתי את התוצאה, תוצאה שלא הצלחתי להשיג לא משנה בכמה קופסאות קוטג'\ דפים לבנים\ מראות קטנות\ מנורות שולחן ופרוג'קטורים השתמשתי בין אם זה בשביל לרכך או להקפיץ\ להטות את ההבזק\ להוסיף אור. (אם יש לך דרכים אחרות או הצעות אני אשמח לשמוע)
לא קיבעתי את המחשבה שלי ככה סתם, אני מתלבטת אם לקנות פלאש עוד מאז שקניתי את הD60 ולקחתי את הצילום יותר ברצינות. אני לא מצלמת להנאתי, אני מצלמת בשביל ללמוד, ובין השאר אני ממש רוצה ללמוד איך להשתמש ולצלם עם פלאש.
מפרטת: אני אוהבת לצלם בחוץ, לצלם אנשים, לצלם חיי רחוב וכ'ו, אבל זה מגיע למצב שברגע שהשמש שוקעת, אני מכבה את המצלמה ומכניסה אותה לתיק. ובנוסף אני מצלמת הרבה בבית פשוט בשביל ללמוד את התיאוריה, ולהבין מה אני עושה (בין אם זה פורטרטים של המשפחה, סטודיו ביתי או סתם ניסויים באור ובהשתקפויות) . ומהר מאוד זה מתסכל כי אני מגיעה למסקנה שלא משנה מה אני עושה עם מה שיש לי, זה לא מספיק טוב.
אני לא מסכימה איתך שלמשתמשים חדשים צריך להמליץ על היקרים כי הם יותר אוטומטים ויותר פשוטים. פשוט כי לא כל משתמש חדש מעוניין רק בזה שתצא לו תמונה טובה. האמת שאני כן מעדיפה משהו פחות אוטומטי ש"יזרוק אותי למים" ויכריח אותי להתאמץ ולהבין. אבל לצערי מחיפוש קצר בזאפ אני רואה שמוכרים רק את הSB החדשים. ואת הישנים, אני מוצאת רק ביד שניה. הבעיה עם זה היא שאני מעדיפה לקנות דברים חדשים ועם אחריות, או שאני פשוט לא מסתדרת עם יד שניה, שלחתי לא מעט הודעות לאותם המפרסמים באתרים השונים את הפריטים שלהם, והם פשוט לא עונים לי, או שהם עונים לי כשזה כבר לא רלוונטי. (וכשאני מחליטה לעשות משהו, אני לא אוהבת לחכות).

בקשר לסיפור הטיפות...
אני זוכרת שדיברתי עם אסף לפני כמה חודשים על הבעיה הזאת, והוא אמר לי שאפילו במצלמה שלו יש דרך "לעקוף את הבעיה", אז הנחתי שזה משהו נדיר במצלמות. אבל אם אתה אומר אז אני מאמינה לך [=
כשניסיתי לצלם במהירות הזאת, לי אישית לא יצא, בכל זאת יצאו לי טיפות מרוחות. אולי יש לך רעיון מה הבעיה אם זאת לא המהירות?

ישן 29-07-2009, 14:05
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "קודם כל, תודה על ההסבר המפורט [="

ראשית, התנצלותי הכנה על המענה המאוחר - היה לי מבחן אתמול ובכלל בתוך התקופה של הגשות פרוייקטים ומועדי ב', אין הרבה זמן - אבל הנני כאן

המשך סדר בבלאגן
כדי להוציא תוצאות טובות בתאורה מלאכותית, צריך לדעת לעבוד עם תאורה מלאכותית. למעשה, עבודה נכונה עם תאורה תהיה כל ההבדל בין תמונה מדהימה, לתמונה משעממת ובנאלית. זה כמו שאת סתם תקשקשי קווים על דף נייר באמצעות מכחול, או שתשבי ותתכנני ובקפידה תציירי את הציוד שלך. אין ספק שהציור השני, יהיה מוצלח שבעתיים (אלא אם נס קרה ובמקרה הקישקושים נראים מדהים - אבל אל תבני על זה, בד"כ זה לא קורה ).
אני לא יודע מה עשית כשניסית לפזר / לרכך / להקפיץ את התאורה שלך. אני לא יודע באילו מקורות אור השתמשת, באיזה אופן, מה היו נתוני הצילום וכו'. זה משהו שרק עליו לבד אפשר לדבר שעות. אבל, זה קיים.
(דוגמא לתמונה שצולמה במהירות סגר מאוד איטית, צמצם פתוח, ללא פלאש בתאורה של שישה נרות קטנים)

בנוגע לצילומי פורטרטים, בבית, ברחוב, בסטודיו... אני ממליץ לך לנסות לשדרג את צי העדשות שלך עם 50 מ"מ 1.8 חדשה (500 ש"ח) או לחילופין, אם את מוצאת ביד 2 עדשה 50 מ"מ 1.4 במחיר שאת יכולה לעמוד בו - אדרבה.
עדשה הזו נותנת לך לא רק פרספקטיבה יפה לצילומי פורטרטים, אלא לא מעט אור במיוחד כשאין לך.
נכון, היא לא תעזור לך לתרגל צילום עם פלאש, אבל יש בה קסם שאי אשר להשיג עם פלאש. הוא נותנת לדמות לקבל את אותה התאורה שהסביבה מקבלת, ומונעת מצבים בהם הדמות מוארת יפה, אבל הסצינה מאחורה חשוכה מאוד (במיוחד כאשר הדמות יחסית קרובה והרקע יחסית רחוק. דוגמא דוגמא דוגמא).

אבל, אנחנו עוסקים בפלאש ולא בצילום עם עדשות בעלות מפתח צמצם גדול.
דווקא פלאשים ידניים לחלוטין, את יכולה למצוא מכל סוג, מכל מין ובעיקר בכל מחיר.
את לא צריכה דווקא את סדרת ה SB של ניקון, כיוון שאת מתכוונת לצלם בידני בכל מקרה, וכל הפלאשים יעבדו בצורה ידנית עם המצלמה שלך.
אני התחלתי לצלם ב D70 שלי ביחד עם פלאש מעאפן של חברת שקר-כלשהו שעבד רק בידני (מן הסתם). למדתי איך לקבוע את העוצמה של הפלאש לפי קרבת האנשים אלי, ולפי מפתח הצמצם. את יכולה בהחלט לעשות את אותו הדבר.

לפלאשים פשוטים ניתן להזיז את הראש כך שיוכלו לירות את האור לקיר או לתקרה (המחשה).
זה חשוב אם רוצים (ואכן רוצים) להמנע מפלאש ישיר על הפרצוף של המצולם.
לפני שאת קונה פלאש - וודאי כי ניתן לסובב את הראש שלו ולהטות אותו. ככל שהפלאש מתוחכם יותר (אפשר לסובב ביותר צירים, למשל), כך הוא גם יהיה יקר יותר. פלאש של 100 שקל - אי אפשר לסובב כלל.

אצל אסף במצלמה, אין תריס אמיתי כמו שיש במצלמה שלך.
יש הסבר מ-ד-ה-י-ם ב youtube שראיתי על הנושא הזה של זמן סינכרון פלאש ובכלל איך התמונה נוצאת על החיישן.
אני שולח את ההודעה ומיד מחפש לך את הלינק.
בכל מקרה, זו לא באמת בעיה - כפי שאמרתי. את יכולה לצלם את הטיפה אפילו במהירות של 1/50 והיא תצא חדה לגמרי בזכות הפלאש (אגב, אם תסתכלי באשכול הזה, תראי שאת הפלאש מיקמתי בכלל מחוץ למצלמה. עוד יתרון ל SB היקרים שיודעים לעבוד אלחוטי גם מבלי שיהיו מחוברים כלל למצלמה).

אשמח לענות על עוד שאלות, או אל אותן שאלות שחשבתי שעניתי, אבל רק בילבלתי ת'מוח יותר

עריכה: יש! מצאתי את הסרטון המדובר.
אני בטוח שהוא יסביר לך בצורה בהירה לחלוטין את כל הנושא של מהירות סינכרון:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 29-07-2009 בשעה 14:35.
ישן 29-07-2009, 15:34
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אתה לא מבלבל את המוח בכלל, להפך [="

1. גם כאשר מדובר ב SB, לא כל SB מתקדם דיו כדי לבצע סינכרון אלחוטי.
2. כן, כל פלאש מסוגל לקבל סינכרון עם המצלמה באמצעות כבל.
3. כל פלאש אפשר לסנכרן עם המצלמה באופן אלחוטי ע"י קניית משדר רדיו ויחידת רדיו. את המשדר מחברים על המצלמה במקום הפלאש, ואת היחידה הקולטת מחברים לפלאש עצמו. זה יעבוד בדיוק כמו שראית עם ה SB800 שלי (רק שיעלה לך משמעותית פחות כסף, ולא תהיה לך אפשרות למדידת אור TTL, אבל בקטנה).
4. כמו שאמרתי, פלאשים של ניקון יודעים לשדר ולקבל מידע ממצלמות של ניקון, אותו הכנ"ל בנוגע לקאנון, פנטקס, סוני ואולימפוס. פה אין הבדלים. הקטע הוא, שכל אחד משדר בשיטה שונה ולכן פלאשים של חברות מתחרות, לא ידברו עם המצלמות של המתחרים שלהם. אבל, כולם כן יקבלו את הפקודה "אש!". זאת אומרת, שבשביל להבזיק במצב ידני, פעם אחת, לפי העוצמה הקבועה בפלאש עצמו - את זה כולם יבינו, לא משנה באיזה שפה המצלמה צועקת "אש!". אם זה בניקונים, בקנונית, בפנטקסית וכו'...
זאת אומרת, שאת כן יכולה לחבר פלאשים המיועדים עבור קנון, על המצלמה שלך, תוך כדי שאת מודעת לזה שלא תהיה לך מדידת אור לפלאש, אלא רק הפקודה "אש!" עצמה (פלאש ידני).
ובכל זאת, אם היתה אפשרות בחירה - הייתי בוחר בפלאש של אותה החברה, המתאים לניקון. למה? ככה.
5. האתר שקישרתי אליו הוא היבואנים הרשמיים של סיגמא בישראל. הם נקראים "שפע" ויש עליהם ביקורת באשכול חוויית קניה (פה).
6. איחלתי לחיילת בצלחה

ישן 30-07-2009, 18:28
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

טוב, בסופו של דבר נראה לי אני אקנה כבר את הSB 600. (אחרי הרבה התייעצויות וכ'ו החלטנו שעדיף משהו שתקף לזמן ארוך יותר ואפשר להסתמך עליו, ולא משהו מחברה לא ידוע או מיד שניה בלי אחריות).
אבל יש לי שאלה, בזמן שחקרתי עליה, נתקלתי באיזו שאלה באיזה פורום. וכשענו לו הבנתי שיש שם משהו שלא מסתדר בין הפלאש לבין המצלמה, פשוט לא הבנתי בדיוק מה. הנה ציטוט:
The D60 or SB-600 doesn't have the commander mode system like the higher end models. You can trigger a flash wirelessly with the pop up flash, but it'll be in full manual. (no i-ttl)

There won't be any i-ttl when using the pop up and the sb-600 as d60 does not have the commander system. It'll be full manual to adjust the flash exposure.
לא בדיוק הבנתי אם זה אומר שהפלאש החיצוני לא עובד בסנכרון עם המצלמה כשהוא לא ממוקם עליה וכשמופעל פלאש פנימי. או שזה אומר שהוא לא מסתנכרן איתה כשאין חיבור בניהן בכלל. או שזה משהו שקשור בשימוש של שני פלאשים מסוג SB600. קיצר זה חשוב לי ואני אודה אם תסבירו לי גם על זה.

ישן 30-07-2009, 21:43
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "עוד שאלה קטנה (על הקודמת די..."

א. לפלאש יש מנגנון אלחוטי מובנה, המאפשר לו לצלם כאשר הפלאש לא מחובר לגוף המצלמה.
יש שתי דרכי עבודה במצב אלחוטי:
1. אוטומט עם מדידת אור TTL
2. ידני.

כדי לעבוד במצב TTL כאשר הפלאש לא מחובר למצלמה, צריך שהמצלמה עצמה תצליח לשדר לפלאש את המידע הרלוונטי בנוגע לעוצמה שהוא צריך להפעיל. מצב זה קרוי "Commander mode" והוא לא קיים במצלמה שלך (קיים בדגמים אחרים של ניקון). זאת אומרת שאת תוכלי לעבוד במצב אלחוטי בעוצמה ידנית בלבד.

ב. את יכולה לחבר כל פלאש שאת רוצה למצלמה שלך גם בלי כבל. יעבוד מצויין. כבל זה משהו שטוב רק אם את רוצה שהפלאש לא יהיה פיסית מחובר למצלמה על ה Hot-Shoe (כינוי לחיבור של הפלאש שנמצא על המצלמה למעלה). כבל מאפשר להחזיק את הפלאש ביד אחת, ולצלם ביד השניה... ראיתי כמה צלמי חתונות שמשתמשים בזה, אבל לרוב אני לא מוצא את הפטנט הזה כ-זה שימושי (לא לי בכל מקרה).
איך קוראים לו? כבל סינכרון (אאל"ט).
כמה עולה? אין לי מושג... תבדקי בפוטופילם או ארליך (לינקים באשכול חוויית קניה בראש הפורום).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:31

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר