לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2009, 18:01
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "עכשיו בערוץ 2: בפאב רוגטקה (ת"א) מסרבים לשרת חיילים."

----------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------

(נמחק עקב צנזורה עצמית מפאת הטפה לעבור על החוק בצורה אלימה מאוד).

נ.ב. - יש לי רעיון יעיל כמעט באותה מידה, שהוא גם חוקי.
מילואים הבא, בדרך הביתה, אני אעצור שם לבירה.

אני בטוח אוכל לסחוט מהם "התגרות לא סבירה" ולסגור את זה כתקיפה הדדית.
או יותר טוב, לתת להם תשובה שתעצבן אותם מספיק בשביל להגדיר את תגובתי כהגנה עצמית...

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 27-07-2009 בשעה 18:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2009, 18:24
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "עכשיו בערוץ 2: בפאב רוגטקה (ת"א) מסרבים לשרת חיילים."

"הויכוח נמשך סמוך לפתח המועדון, כשבליינים ממשיכים להגיע ולהיכנס בחופשיות. קבוצת עובדים התווכחה עם מיכה וקיללה אותו. לבסוף, איבד אחד מבעלי המקום את עשתונותיו ודחף את מיכה החוצה.

"תוריד את היד שלך", צעק מיכה לעבר אחד מבעלי המקום, "אתה נמצא בבית שלי, ואתה אומר לי להוריד את היד? מכיר את חוק שי דרומי?" "למה צריך לתת לך הסברים?", שאל עובד אחר, "קח את הרגליים שלך ותעוף מפה, זה מקום פרטי".

לדברי עורך הדין יצחק בם, מומחה למשפט חוקתי, אין להפלות במתן כניסה למקום ציבורי, בין היתר מחמת השקפה או מעמד אישי, וזאת על פי החוק למניעת אפליה בכניסה למקומות ציבוריים.

"סירוב להכניס חיילים לפאב זאת אפליה על רקע של השקפת עולם", מסביר בם, "עסק שנותן שירות לציבור לא יכול להפלות במתן השירות, כשאחת מעילות האפליה הפסולה היא השקפה"."

מתוך הכתבה בגל"צ.
http://glz.msn.co.il/NewsArticle.aspx?newsid=44904

מעניין, האם האלימות שהפעיל בעל המקום נגד מיכה גם כתוצאה מצבא הכיבוש?
עכשיו מתחשק לי ללכת לשם עם המדים מהמילואים. אני מקווה מאוד שהוא יניח עלי יד. אני אפילו אשמח.

ישן 27-07-2009, 18:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב ""הויכוח נמשך סמוך לפתח..."

נו, כמו שניחשתי.
אני יכול לצאת מזה על סעיף "הגנה עצמית" בקלות.
עכשיו רק צריך לארגן מישהו שיצלם את העובדה שהצד השני הפעיל אלימות ראשון, וגם יהיה צו סגירה, מעבר לקצת סיפוק אישי שלי.

כן, אני יודע שאלימות לא מביאה לשום מקום חיובי.
אבל כשאנשים יורקים לתוך הבאר שאני שותה ממנה, אני אוודא שראשם יהיה שקוע מספר דקות מתחת למים, רק בשביל לוודא שהם מזהים את הטעם...

ישן 28-07-2009, 09:55
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile

עפ"י "ישראל היום" (עמ' 19):

"חברי כנסת הביעו אתמול זעם רב בעקבות הדברים. תא"ל (מיל') ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי אמר כי "זו
תופעה של שנאה עצמית וחולניות שמגיעה לממדים מפלצתיים. צריך להציב בכניסה למועדון משמרת מחאה שתקרא
לאנשים לא להיכנס אליו. אני מקווה שהחלטת בעלי המועדון אינה משקפת הלך רוח רחב יותר בבועה של תל אביב".
ח"כ אופיר פינס ממפלגת העבודה ביקש מהיועמ"ש מני מזוז לפתוח בחקירה פלילית נגד בעלי המועדון. לדבריו
"יש גבול לכל תעלול. או שהפאב הזה ישנה את מדיניותו או שייסגר".

מאת לילך שובל וגדעון אלון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 29-07-2009, 00:27
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "dont hold your breath"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
למרות שפינס הצליח להפתיע אותי. לא שמעתי אותו אומר משהו מועיל קודם לכן.

זה מצער מאוד אם תגובה כזו של ח״כ מפתיעה משהו. פינס גם אינו ראוי לכל צל״ש על שעשה את המובן מעליו. יתרה מזאת, לשמאל הציוני יש אינטרס הרבה יותר מלימין הציוני לבער תופעות כאלו מקרבו ממש כמו שלימין יש אינטרס מקביל ויש לצפות מח״כי הימין שיובילו במאמץ לבער את התופעות המקבילות מן הצד שלהם.

הויכוח בין הימין והשמאל בישראל בריא חיוני ומפרה את שני הצדדים. במובן מסוים כל צד שומר עלינו מהשטויות של הצד השני. צריך עם זאת להגדיר את גבולות הויכוח הלגיטימי (וייתכן מאוד שזה קשה לא פחות מלהסכים על גבול בינינו לבין הפלסטינאים). אלימות וקריאה לאלימות כנגד נציגי המדינה, הצבא, המשטרה או כל רשות אחרת אינן לגיטימיות לא משנה מאיזה צד הן מגיעות. אין סרבנות מוצדקת לעומת כזו שאינה מוצדקת והאחריות לקרוא לסדר צריכה לבוא קודם כל מכל צד כלפי עצמו בלי התחכמויות והתחמקויות.*

באשר לפאב רוגטקה, זכותם להחזיק בדעה שהכיבוש רע לישראל (מעט מאוד אנשים, גם בימין, רוצים בכלל לשלוט על עם אחר), שצה״ל כאירגון מבצע פשעי מלחמה (לא בטוח שהם לא צודקים בעניין הזה לפחות חלקית) או שחיילי צה״ל כקבוצה הם רוצחי ילדים (זו כבר טיפשות אבל אין חוק כנגד טיפשות). זו לא זכותם של בעלי רוגטקה להכיל את דעותיהם הקדומות אוטומטית על כל חייל, על אחת כמה וכמה במדינה בה השרות הצבאי אינו התנדבותי. מעבר לטיפשות הגלומה במדיניות מביסת עצמה (שהרי הם נכשלים פה בדיוק במה שהאשימו אחרים) שלהם הם מפרים לדעתי כמה כללי צדק אנושי בסיסים (כמו למשל זכותו של כל פרט להשפט בזכות עצמו ולא כחלק מקבוצה או ארגון) *והחוק, בידי העם ולמען העם, נועד להגן על כולנו בדיוק מבריונות כזו.

ישן 30-07-2009, 00:27
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי sapper שמתחילה ב "כמה אפליות בפאבים טופלו על..."

טוב,

עלי להודות שלא קראתי נכון את הודעתך עליה הגבתי ועל כך קבל נה את התנצלותי.

יש גם הגיון בטענה שהעסקת היועץ המשפטי לממשלה בכדי לטפל במה שהוא לכאורה בעיית סלקציה בפאב זה בבחינת ציד זבובים ברובה פילים. הבעיה היא שלא מדובר בסתם בעיית סלקציה (אגב, מילה מכוערת במיוחד במקומותנו) וגם לא במיקרה מבודד שניתן להוציא מהקשר. במילים אחרות, לו היה מדובר ברגולציה של מקומות בילוי בלבד היית צודק (או, לפחות, היינו מסכימים) אבל המיקרה הזה הוא מיקרה פוליטי במובהק ובדיוק כמו שהטענה שצריך היה להתייחס לרצח רבין ולרוצחו כמו לכל רצח רגיל מוטעת מיסודה (שלא להשתמש במילים חריפות יותר) כך גם המיקרה הזה חמור ומסוכן יותר מסיכסוך בלייני סופשבוע רגיל.

אין לי חשק לחזור על עצמי ולכן אסתפק בלציין שבאשכול זה בתגובה שלי למצפון כתבתי את דעותי על למה ואיך המיקרה הזה חמור בעיני ומצדיק, לדעתי, התערבות משפטית של המדינה.

ישן 29-07-2009, 07:22
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "תגיד לי בבקשה"

אני לא מצדיק את התנהגות הפאב וכאשר אני הלכתי עם מדים לא זכור לי שנמנע ממני שרות איפשהו ברחבי הארץ ואני מניח שהייתי מתרגז אם היו מונעים ממני שרות

אבל לירות על הפאב ברוגטקה, לחפש התנגדות בשביל לסגור את זה כתקיפה הדדית, או למעשה ללכת לפאב ולשבור לבעלים על הראש את כל הכסאות שלו זו בדיוק הסיבה למה כנראה בעלי הפאב לא רוצה אף אחד מהכותבים באשכול אצלו בפאב, עם מדים או בלי מדים.

זה מקרה הביצה והתרנגולת קלאסי וכל כך אופייני לישראל ולישראלים.

האם הכל כל כך מושלם במדינה שרק הכתם הזה מפריע לישראל להפוך לכליל השלמות ?

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 29-07-2009, 19:17
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לא ממש הבנתי אותך. הפאב הזה..."

את התשובות לשאלות שלך כתבתי מראש בהודעה שלי שהגבת אליה, אז למה לשאול שוב ?
אני נגד אלימות מהסוג שנתמך פה באשכול וכל מי שחושב שזו התנגחות או תמיכה שלי בפאב הוא הפרובוקטור והמתנגח.
באינדונזיה אם תופסים גנב על חם תולשים לו את הידיים. בישראל לא ממש.
בישראל גם לא ממש הולכים להרביץ לבעלי פאב שעובר על החוק (מונע כניסה מחייל או מאפשר עישון בתחומו).
מפליאה אותי כל פעם מחדש התמיהה על הניסיון לשמירה על החוק.
ילדים ששורפים חתולים/כלבים צריכים לשרוף.
בעלי פאב שמונעים כניסה צריכים לתלות בפתח הפאב שלהם.
מה זו התמיכה הגלוייה הזו באלימות ועבירה על החוק בתגובה לעבירה על החוק של מישהו אחר (שהוא בדיוק כמו אלה שרוצים לפגוע בו רק מצד שני של מתרס כלשהו)
צביעות בשקל יש בהומסנטר, אבל לא בהודעות שלי.

john reese

ישן 30-07-2009, 14:10
  avihil avihil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.08
יש דברים שפשוט לא "נוגעים" בהם..
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "את התשובות לשאלות שלך כתבתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
מה זו התמיכה הגלוייה הזו באלימות ועבירה על החוק בתגובה לעבירה על החוק של מישהו אחר (שהוא בדיוק כמו אלה שרוצים לפגוע בו רק מצד שני של מתרס כלשהו)
צביעות בשקל יש בהומסנטר, אבל לא בהודעות שלי.

פשוט לא... !!

לא ייתכן שאנשים שמסכנים את חייהם על בסיס יומיומי יזכו להשפלה מצד המוגנים על ידם.. אותם חיילים עם מדים כבר מנעו מפיגוע להתרחש בפאב הזה, או מנעו את מות מי מבני המשפחה של הבעלים או עובדי המקום בפיגוע..

כן.. חיילי צה"ל וצה"ל הם סמל לאומי והם מעל הכל והם פרה קדושה,שבניגוד לתחביב הלאומי (ולתחביב של עוזרים לאויב בשעת מלחמה) - אין לשחוט..

כל שנותר לי הוא להצר על כך שכאן זה לא אינדונזיה או סעודיה... שם הם היו מקבלים את גמולם כפי שציינת וכפי שראוי שיקבלו..
"אבל אני חושב שאם האיסלאם ימשיך להתחזק בחברה שלנו החברה שלנו תשתנה לגמרי. אפשר כבר לראות את זה במדינות שבהן האחוז של המוסלמים באוכלוסייה גדל. בבריסל, למשל, אנשים מקבלים מכות משום שהם שותים מים ברחוב בתקופת הרמדאן. אני לא מאמין בקשקושים של הפוליטיקלי קורקט - לא כל התרבויות שוות. אני חושב שהתרבות שלנו טובה יותר".

חירט וילדרס

ישן 29-07-2009, 09:59
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הייתי אומר אותו דבר אם לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
הייתי אומר אותו דבר אם לא הייו נותנים לערבי להכנס לפאב

עכשיו אפשר להתקדם ?

למעשה עכשיו אפשר לסגור את העניין.
מכיוון שאתה טוען שאפליה על רקע אידאולוגי היא דבר מותר, ומכיוון שרוב האוכלוסיה כן תומכת אידאולוגית בלובשי המדים, ניתן ורצוי (לטובת הכלל) להפלות את אותה קבוצה שמפעילה את הפאב הנ"ל, ולשלול מהם את חופש התנועה (אותו דבר בדיוק שהם עשו בפועל כשמנעו מלובשי מדים להכנס לתחומי הפאב).

אז ע"פ האידאולוגיה שאתה מציג כאן, צודק ונכון לאסור עליהם כניסה לכל אזור בו לא מסכימים עם האידאולוגיה שלהם.
פתרון צודק לחלוטין מבחינתי.
טוב שהוא לא חוקי...

ישן 29-07-2009, 09:46
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "התגובות פה די מצדיקות את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
התגובות פה די מצדיקות את התנהגות הפאב
קודם כל אף אחד לא חייב ללכת לפאב הזה
אבל הקריאות לאלימות כנגד המקום הן בערך הסיבה להתנהגות המקום
אם זה חוקי או לא זה בכלל לא רלבנטי
לא לכל מקום חייבים להכנס בשביל לעשות פרובוקציה

בית עסק שמפלה כנגד אלו המשמרים את עצם קיומם של בעליו, הוא בית עסק שלא ראוי להגנתם.

יתר על כן - חברה שמאפשרת לפרטים בתוכה להינות מפרותיה ובמקביל לפגוע במרכיבים החיוניים לקיומה - היא לא חברה ברת קיום.

מטעמים ליברליים אני מתנגד גם לכך שלא ישרתו אזרח בגלל מוצאו (ולא אכפת לי האם הוא חרדי, מזרחי, אשכנזי או ערבי).

אבל מטעמי יצר ההישרדות, אני לא יכול להשלים עם העובדה שישנם פרטים בקהילה שלי, שנהנים משרות חיוני לחייהם ולחיי (ביטחון) ופוגעים במתכוון באותם אנשים שנותנים את אותו שרות.

ישן 29-07-2009, 19:11
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]התגובות פה די..."

ידידי, אני נגד גזענות ונגד אפליה ונגד עבירה על החוק
ציינתי שאני אינני מסכים להתנהגות הפאב הנ"ל
אבל אם התגובה להתנהגות הפאב היא התגרות מכוונת שתסתיים בתקיפה הדדית, אז גם לזה אני מתנגד
בעלי הפאב אינם מפגינים בגדר, אינם מפריעים לכוחות הבטחון במילוי תפקידם, אבל לא רוצים (וסיבותיהם איתם) לראות כוחות בטחון ונושאי סממני צבא אצלהם בפאב.
זה אמנם לא חוקי, אבל לקיחת החוק לידיים באופן מילטנטי (וגם ויג'ילנטי) גם היא איננה חוקית.
למעשה לקיחת החוק לידיים בשביל להצדיק את עוצמתו של הצבא היא בדיוק הסיבה שהם אינם רוצים באותם אנשים אצלהם בפאב. (כך אני משער, ולא הייתי ולא בטוח שאהיה בפאב הזה)

מדינת ישראל היא מדינה מיליטנטית.
מדינת ישראל היא מדינה גזענית.
אנחנו (ואני שם עצמי בהכללה זו כי אינני שייך למדינה אחרת) גזענים ושונאים זרים.
שונאים ערבים, שונאים אתיופים, שונאים רוסים, משמיעים קולות במגרשי כדורגל, שונאים הומואים ולסביות, שונאים שונאים שונאים. את מי אנחנו אוהבים ? רק את עצמנו וגם זה לא משהו.

התלבטתי האם להגיב באשכול ובסוף בחרתי להגיב, מכיוון שראיתי אחידות דעים לגבי התגובה המתבקשת והיא היתה ברובה אלימה.

האם מישהו מהכותבים שוקל לעמוד עם שלטים ותקשורות אל מול הפאב ?
או שכולם גיבורי מקלדת ורוצים ללכת מכות בשביל להראות להם למי יש יותר גדול ?

על זה התרעומת, ואינני מצפה מ 99% מהכותבים להבין על מה אני מדבר ולמה אני אומר את זה, ממך למשל אני מצפה להבנה כלשהי למה ציוני שכמותי מגן מפני אלימות על שוכני הפאב האנטי ציוני הזה

john reese

ישן 29-07-2009, 20:00
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ידידי, אני נגד גזענות ונגד..."

לא מצפון,

לא כל המגיבים באשכול קראו לאלימות.

אתה צודק שהיו פה שפע תגובות מתלהמות ובלתי ראויות אבל זו תופעה שלמרבה הצער אינה נדירה כלל ועיקר בדיון הציבורי ולא רק בארץ. גיזענות? כן, יש בארץ גזענות בשפע (ולא רק נגד ערבים, אתיופים ורוסים אלא גם נגד חרדים ושמאלנים ומתנחלים וכל קבוצה בעצם) ונכון שישראל לא תזכה בתעודת הצטיינות לסובלנות אבל מצד שני אין גם טעם לשקוע בהלקאה עצמית מופרזת. ישראל סובלנית יותר לא רק ביחס לכל מיני מדינות מתפתחות אלא גם ביחס לחלקים גדולים מארה״ב וגם באירופה תתקל לפעמים בגזענות בוטה לא פחות, לפעמים יותר, מאשר בארץ. הגבול בין גזענות לסתם הכללה גם הוא קצת מעורפל אבל בסופן של דבר דעתי היא שישראל יושבת במקום לא כל כך רע באמצע הדרך.

זה לא אומר עם זאת שלא ראוי לשפר והרבה.

כפי שטלי כתבה לך מדיניות האפליה של פאב רוגטקה לא באה כתגובה להודעות אלימות בפורום פרש או בכל פורום אחר. למעשה המדיניות המפוקפקת הזאת לא באה אפילו כתגובה לחוסר הסובלנות בחברה הישראלית ואפשר אפילו לומר שבגלל האלימות הטבועה במדיניות מפלה כזו פאב רוגטקה הוא חלק מהבעיה.

ברור ומובן מעליו שאלימות היא לא הפתרון, גם לא במסווה של הגנה עצמית לאחר פרובוקציה מכוונת. עדיין ולמרות שוליות הפאב לא צריך גם להתעלם ממה שהוא חלק מתופעה חמורה מאוד שניראה שמתרחבת בחלקים מסויימים בציבור; הדה-לגיטימציה לצה״ל ולשירות הצבאי בישראל. זהו מדרון חלקלק שראוי שהמדינה תשקיעה מחשבה ומעמצים בעצירתו. התופאה אינה ייחודית לישראל והיא חלק מתרבות ה״אני לעצמי״ של החברה המערבית העכשוית אבל בעוד גרמניה וצרפת יכולות להרשות לעצמן התנהגות כזו לזמן מה (לטווח הארוך גם להם תהייה בעיה רצינית עם זה) לישראל אין מותרות כאלו.

המדינה, לדעתי, צריכה לגשת לטיפול בבעיה מכמה זויות. כן, החמרת ועכיפת חוקים האמורים להגן על המשרתים ועל המוטיבציה לשרת היא החלק הקל, לפחות עבור אנשי הימין, לעיקול אבל צריך לעשות עוד הרבה יותר. המדינה צריכה להיות הרבה יותר משכנעת כשהיא באה לבדוק את התנהלות הצבא מול האוכלוסיה הפלסטינאית, אם במחסומים ואם בלחימה בעזה. המדינה צריכה גם להרחיב מאוד את מעגל המשרתים, גם בצורה של שירות לאומי משמעותי שיהי שווה בתרומתו לשירות הצבאי, ולכלול את החרדים והערבים במשרתים.

יש מן הסתם עוד המון שניתן, צריך וראוי היה לעשות אבל זה כבר מעבר לגבולות האשכול הזה ומכל מקום, בראייה מפוכחת, קרוב לוודאי שדבר מכל אלה, כולל הן תביעות והן אלימות כלפי בעלי רוגטקה, לא יקרו. כולם יוציאו קצת קיטור, ירגעו וישכחו מכל העניין.

וזה חבל מאוד כי, כאמור, כל הסיפור הזה הוא חלק מהתפוררות החברה הישראלית ובסופו של דבר מסכן אותנו הרבה יותר מכנופיות החיזבאללה בלבנון.

ישן 31-07-2009, 15:07
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הבאתי ציטוט והתייחסתי אל אותו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
הבאתי ציטוט והתייחסתי אל אותו ציטוט.

האם כאשר אתה טוען כלפי קבוצה מסוימת שהיא היא האשמה הבלעדית בהתפוררות החברה אתה אומר את זה בלב נקי מצפון נקי ודעה צלולה שלך יש 0% אחריות להתפוררות ולהם יש לפחות 100% אחריות להתפוררות ?

כן, בלב נקי, אני שלם ובטוח שאותה קבוצה אחראית להתפוררות, אותה קבוצה היא זאת היוצאת נגד המדינה בכל דרך והזדמנות, אותה קבוצה בחרה לתמוך ולקדם את אוייבי ( בין אם זה במודע או שלא ).

בלב שלם ובטוח אני יודע שאותה קבוצה היא מקור כוחו של האוייב, ללא אותה קבוצה האוייב לא היה משיג כל כך הרבה אהדה וסלחנות למעשי השובבות שלהם.

אותה קבוצה סובלת מתסביך האשמה עצמית, וכולנו סובלים בגללם.

אחלה סופ"ש
ישן 30-07-2009, 03:13
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה מגזים"

אני לא צריך לגלוש בגדה השמאלית אני פשוט צריך להרים טלפון ולשאול את הכותבים מה כתבו.
זה עדיין לא אומר שאני מזדהה עם הדברים שנכתבים שם, אבל זה אומר שאני מכיר את הנפשות הפועלות.
החברה השסועה והקרועה שלנו נעה בין סגידה טוטאלית למדים ולנשק לבין אנטי ציונות ופציפיזים במקרה שלנו. להגיד שבעלי ושוכני הפאב גם יסיעו מחבל מתאבד ליעדו הם חוסר הבנה בסיסי של המצב ואחת הסיבות למצב הזה בכלל.
המצב הוא פונקציה רקורסיבית שמזינה את עצמה ולא היתה מתקיימת ללא שני המשתנים הללו: פאב וחיילים.
אני לא צריך להתרעם על העבירה על החוק כאשר מהצד השני מגיבים באותה עוצמה ואף יותר.
אם תגובה למקרה שכזה היא בכח הזרוע אז אחנו בבבעיה.
לא יודע האם אי פעם ראית מכות בין שומרים במסיבה/ארוע לבין מנועי כניסה. יצא לי לראות כמה מקרים אלימים ביותר שגורמים לך לתהות האם הסלקציה הלא חוקית היא לא חיונית ומקדימה את זמנה בכמה דקות. במקום לשלוף אותם על התפרעות באמצע המועדון לא נותנים להם להכנס.
זה אמנם לא חוקי לבצע סלקציה, אבל לפעמים אתה יכול להבין אותה ואף רוצה בה כאשר אתה רואה לאן מובילה החוסר סלקציה. סלקציה כאמור אינה חוקית, אבל גם לא חוקי ללכת מכות ולפגוע בחלשים. מה תגיד אם אתה תהיה זה שחבורת מתפרעים השליכה עליו כסא ושברה לו את הראש ? תזעק עד השמיים למה נתנו להם להכנס.
בעולם מושלם היה מקום להכנס בכל הכח בסלקציונרים, בעולם שלנו הכל כך לא מושלם יש דברים שאי אפשר להלחם בהם בשיטת הבידוד. לבודד את המקרה, להגיד שהוא עובר על החוק, ולשרוף את המקום. התמונה הכוללת היא כזו שצה"ל ומדינת ישראל מבצעים פשעי מלחמה ופשעי גזענות, לפחות בעיני חלק מהאוכלוסיה וכתגובה נפתחים מקומות שכאלה. אלו מקומות שאינם חותרים תחת קיום המדינה, הם מגיבים לתגובות. כמו שציינתי קודם, הביצה והתרנגולת. מי התחיל ? האם קודם נפתח המקום ? או האם קודם צה"ל מבצע את אותם מעשים שגורמים למקום כזה להפתח.
רק ראייה בו זמנית של כל רוחב החברה יכולה להסביר תופעות שכאלה.
מרבית הכותבים פה באשכול נוהגים להצטרף לזרמים בלי להבין או לחפש או להתעניין בכלל במקור או בנביעה של אותו זרם. שאף אחד לא יגיד לי שצה"ל לא מבצע פשעי מלחמה, כאשר אני בעצמי כחייל בצעתי מספר פשעים שכאלה, ואם כל חייל ששירת בשטחים וכותב פה בפורום יגיד שזה לא נכון שצה"ל מבצע פשעי מלחמה בשטחים הוא פשוט יהיה שקרן. גם אם לא כמדיניות, אז חיילים אינדבידואלים מבצעים אותם (וההתממות לגבי צה"ל קיימת הרי ואינה נכונה). בעלי הפאב לא נפלו מהירח, הם חיים פה איתנו ורואים את מה שקורה וחלקם אף עשו חל ק מהדברים שהיום הם מתנגדים אליהם.
במצבים מורכבים כאלה צריך לחפש את הבעלים של הלול, ולא להחליט שרירותית שהתרנגולת באה לפני הביצה.

john reese

ישן 30-07-2009, 07:42
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני לא צריך לגלוש בגדה..."

יכולת הסקת המסקנות שלך לוקה בחסר, אם אתה ביצעת פשעי מלחמה כשהיית חייל זה לא אומר שכל מי שהוא חייל מבצע, או ביצע, פשעי מלחמה. אתה כמובן יצאת נגד גולשי הפורום וטענת שהם רצו להפעיל אלימות כלפי בעלי הפאב, מה שמשום מה צלחת לפספס זה את העובדה הפשוטה שגולשי הפורום רק דיברו. מי שהפעיל אלימות באמת ולא בצורה וירטואלית אלו החברים הצבועים "והפציפיסטים" שלך בשמאל הקיצוני שלא היססו להפעיל אלימות כדי להוציא את החייל מהפאב. בכלל אני רואה שצביעות היא משהו שכניראה מאפיין את השמאל הקיצוני, כשצריך להתגייס לצבא הם פציפיסטים אבל כשצריך להפעיל אלימות כנגד חיילי צה"ל (אם זה בנעלין ואם זה בפאב בת"א) הם פתאום שוכחים את כל האידאלים שלהם. זה מאד משעשע שכתבת את כל המלל הזה רק כדי להצדיק אפלייה לא חוקית של אנשים שחושבים בצורה שונה ממך, אפלייה שאני די משוכנע שהיית יוצא נגדה אם הפאב לא היה מופעל על ידי השמאל הקיצוני ואם הכניסה הייתה נמנעת מערבי.

ישן 30-07-2009, 08:00
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "יכולת הסקת המסקנות שלך לוקה..."

אם מדברים על יכולות אז יכולת הבנת הנקרא שלך גרועה מיכולת הסקת המסקנות שלי

ציטוט שלך
ציטוט:
זה מאד משעשע שכתבת את כל המלל הזה רק כדי להצדיק אפלייה לא חוקית של אנשים שחושבים בצורה שונה ממך

אל מול ציטוטים שלי:
ציטוט:
אני לא מצדיק את התנהגות הפאב
.....
ציינתי שאני אינני מסכים להתנהגות הפאב הנ"ל
.....
סלקציה כאמור אינה חוקית...
........

לי יש את היכולת לביקורת עצמית, ואתה לוקה בה.

זה לגבי היכולות שלנו.

התעלמת לחלוטין מפוטנציאל הכסא בראש במקומות ללא סלקציה שהבאתי בשביל להמחיש את הבעייתיות באי חוקיות הסלקציה אל מול התועלת שבה.
יש פה בעיה, וציינתי ואציין שוב שאני נגד סלקציה, אבל יכול להבין מאין היא צמחה.

לגבי השירות בשטחים. אני לא יודע את גילך והיכן שרתת בצבא.
אם שרתת בשטחים בתפקיד שכלל מגע עם האוכלוסיה אז בצעת פשעי מלחמה. אם זה בפקודה ואם זה בהגדלת ראש שלא בפקודה. לא היתה ברירה והיתה גם בחירה מודעת לפעמים. כנראה שגם פה לי יש את היכולת לביקורת עצמית ואתה לוקה בה.

ההערה הראשונית שלי היתה שלא חייבים ללכת לכל מקום, ואם חייל כל כך חושק להכנס לפאב שמצהיר בכניסה שהוא אינו מעונין באותו חייל, אז יש לנו בעייה. לא משנה כרגע האם חוקי או לא (וזה לא חוקי) אבל הרצון להשליט קו מחשבה אחד הוא הסיבה שפאב שכזה נפתח.
לפאבים שאני הולך נכנסים חיילים וערבים ובדואים ורוסים והומואים וגם לסביות. כולם ביחד שותים ונהנים. אני הולך למקומות שבהם אני רצוי וכך גם יתר חברי למשקה באותו מקום.
אתה מבקר ומשתלח מאחורי המחשב ואני מכיר את האנשים והמקומות. אתה חי בעולם של אפס ואחדים ואני מכיר בעובדה שחייבים גמישות וקצת יכולת לעגל פינות בחיים בשביל לקבל את כולם לטובת ההרמוניה. אצלך אני מניח יש הרמון בלבד בלקסיקון, והרמוניה זו מילה מוזרה שכזו.....

john reese

ישן 30-07-2009, 09:40
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם מדברים על יכולות אז יכולת..."

ברשותך אני אתייחס פה לדברים שאמרת במספר הודעות:
קודם כל, אני אשמח אם לא תסתור את עצמך, קודם כל אתה מעיד שאם היו אוסרים על אדם להיכנס לבית עסק בגלל מוצאו (ערבי בדוגמא זו), אז לדעתך יש למנוע ממנו להיכנס לשם בשביל לא "לעורר פרובוקציה"
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
הייתי אומר אותו דבר אם לא הייו נותנים לערבי להכנס לפאב

אבל אח"כ אתה טוען שאתה נגד גזענות ואפליה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
ידידי, אני נגד גזענות ונגד אפליה ונגד עבירה על החוק

לא יודע לפי איזה מילון אתה חי, אבל במילון שלי שלילת חופש התנועה על בסיס מוצא, שייכות פוליטית או תרומה למדינה שלך - זו אפליה ברורה ובוטה.

הלאה-
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
מדינת ישראל היא מדינה מיליטנטית.
מדינת ישראל היא מדינה גזענית.
אנחנו (ואני שם עצמי בהכללה זו כי אינני שייך למדינה אחרת) גזענים ושונאים זרים.
שונאים ערבים, שונאים אתיופים, שונאים רוסים, משמיעים קולות במגרשי כדורגל, שונאים הומואים ולסביות, שונאים שונאים שונאים. את מי אנחנו אוהבים ? רק את עצמנו וגם זה לא משהו.

נכון.
אבל אני יכול להחליף את שם המדינה הזו בשם של כל מדינה אחרת, והמשפט עדיין יהיה נכון באותה מידה.
אתה יכול לתת לי דוגמא אחת של מדינה שאין בה גזענות? שנאת זרים?
קסנופוביה היא מרכיב אינהרנטי בפסיכולוגיה של המין האנושי.
מה זה אומר עלינו כמין? הרבה דברים רעים.
מה זה אומר עלינו כמדינה? שאנחנו נמצאים בקו אחד עם אירופה וצפון אמריקה.
במיוחד לאור העובדה שמרבית ה"זרים" במקרה שלנו באמת ניסו בשלב זה או אחר בשישים השנה האחרונות להרוג אותנו...
יחסית לעובדה שאנחנו לא יכולים להחליט להיות פחות אנושיים (ואני אומר זאת כגנאי) - אנחנו במצב טוב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
החברה השסועה והקרועה שלנו נעה בין סגידה טוטאלית למדים ולנשק לבין אנטי ציונות ופציפיזים במקרה שלנו

אלו הקצוות הקיצוניים ביותר, שספק אם הם קיימים. קל לדבר בסיסמאות, אבל מה המהות מאחוריהן?
מה אחוז הפציפיסטים באוכלוסיה? אלו שהם באמת פציפיסטים, לא אלו שסתם טוענים כך - הרי החבר'ה בנעלין הם ההפך המוחלט מפציפיסטים, הם בצורה פעילה גורמים לפגיעה באחרים ובעצמם.
אני הכרתי הרבה אנשים שטענו שהם פציפיסטים. רק שניים באמת ניסו להיות פציפיסטים, וזה המקסימום שאפשר להגיע אליו, כי אם תתעמק במהות, כל דבר שאתה עושה פוגע במישהו בצורה זו או אחרת, אין פעולה שאתה יכול לעשות שלא תפגע באף אחד.
וד"א - אנשים שסוגדים למדים ולנשק עדיין לא פגשתי. גם לא ברמה ההצהרתית.

רוב האוכלוסיה המוחלט אפילו לא קרוב לקצוות אלו, כך שהטענה הזו אין לה כל משקל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
המצב הוא פונקציה רקורסיבית שמזינה את עצמה ולא היתה מתקיימת ללא שני המשתנים הללו: פאב וחיילים.

נכון, אבל בוא ואגלה לך משהו שאתה יודע ומתעקש להתעלם ממנו:
אי קיום הפאב יפגע במעט מאוד אנשים.
אי קיום החיילים ימנע את קיום המדינה.
הקו החברתי שמנהלי הפאב הזה מובילים, מכיוון שהוא מופנה כנגד החיילים (ומיועד לפגוע בגיוס לצה"ל) - הוא איום קיומי על שרידות המדינה הזו.
חשוב לשים את ההצהרה הזו בהקשר: החיזבאללה כיום הוא לא איום קיומי, גם לא סוריה.
פגיעה גנרית באיכות חייהם של המשרתים בצה"ל היא כן איום קיומי על קיום המדינה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
התמונה הכוללת היא כזו שצה"ל ומדינת ישראל מבצעים פשעי מלחמה ופשעי גזענות, לפחות בעיני חלק מהאוכלוסיה

"פשעי מלחמה" מוגדרים משפטית בצורה ברורה וחד משמעית בסדרת אמנות בינ"ל.
אין ולא יכול להיות דבר כזה שמדינה מבצעת פשעי מלחמה רק בעיני חלק מהאנשים, אבל לא בעיני חלק אחר.
יותר מזה - ישנם גופים ייעודיים שנועדו לבחון את העדויות, להגיש כתב אישום, לשפוט ואם יש צורך להרשיע מדינות כאלו. כל הרישומים גלויים ופתוחים.
האם אתה מכיר הרשעה אחת כזו?
אחת ויחידה?
כי הרבה האשמות שלא עמדו במבחן בירור העובדות היו, אפילו מספר תיקי חקירה שנפתחו ונסגרו מחוסר הוכחות. היו אפילו הרשעות בעבירה על חלק מסעיפי האמנות הבינ"ל במקרים נדירים.
אבל למיטב ידיעתי יששראל מעולם לא הורשעה ב"פשעי מלחמה".
מתי מת העקרון של "חף מפשע עד שהוכיחו אחרת"?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
התעלמת לחלוטין מפוטנציאל הכסא בראש במקומות ללא סלקציה שהבאתי בשביל להמחיש את הבעייתיות באי חוקיות הסלקציה אל מול התועלת שבה.

two wrongs doesnt make a right. יש דרכים אחרות לטפל בבעיה של אלימות, הרבה יותר יעילות.
אבל יותר מזה - הטענה שלך היא שלובשי מדים מפגינים אלימות יותר מיתר האוכלוסיה בפאב, ולכן עושים סלקציה בפאב?
כי העדויות הקיימות מראות שבעלי הפאב הם אלו שהפגינו אלימות כנגד אוכלוסיות מסויימות.
לא עדיף לעשות סלקציה נגד התוקפן, ולא נגד הקורבן?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אתה חי בעולם של אפס ואחדים ואני מכיר בעובדה שחייבים גמישות וקצת יכולת לעגל פינות בחיים בשביל לקבל את כולם לטובת ההרמוניה. אצלך אני מניח יש הרמון בלבד בלקסיקון, והרמוניה זו מילה מוזרה שכזו.....

הרמוניה נוצרת כשכלל הצדדים משתדלים לשתף פעולה לטובת הכלל.
כשצד אחד מגיב באלימות והשני מוותר זו לא הרמוניה - זו כפיה.
כשהכפיה הזו חיונית לשרידות האוכלוסיה - זהו רע הכרחי.
כשכפיה זו פוגעת בשרידות האוכלוסיה - זהו רע שהכרחי לבער אותו מעל פני האדמה.
מבין את ההבדל?

ישן 31-07-2009, 07:58
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ברשותך אני אתייחס פה לדברים..."

פשעי מלחמה זו אמנם הגדרה בומבסטית שמחייבת כינוס של מספר שופטים בהאג.
יפה לכם להסתתר מאחורי הבומבסטיות של ההגדרה בשביל להחליש אותה.
פשעוני מלחמה קטנטנים זו הגדרה טובה יותר ?
זה שלא התכנס בית המשפט בהאג על כל חייל שקרע במכות קטין שזרק עליו אבן (או קילל אותו, יותר נכון את הוריו) לא מכשיר את ההתנהגות. בתי המשפט אכן לא קורסים תחת עומס התביעות הקטנטנות הללו, אבל המעשים נעשו ואוכלוסיה גדולה ביותר שרובה חפה מפשע סבלה ועדיין סובלת מהתנהגות זו.
לאוכלוסיה אחרת שרובה מתרכז בתל אביב (או לפחות שם הם יכולים להרים ראש) יש רגישות לנושא הזה ולאורך שנים ובעקביות מתרעמת כנגד התופעות האלה.
כולם (לא ממש אבל נניח) מסכימים שישראל פעלה באופן שגוי במהלך השליטה בשטחים אבל לא היתה ברירה.
אם לא היתה ברירה (ואת זה אני יכול לקבל באופן כלשהו) אז אין ברירה וחייבים להכיר בתופעת הרוגטקות למינהן, גם אם לצורך הפרספקטיבה ומיקום המרכז והנורמה בין קיצוני השמאל לקיצוני הימין. אולי אותו חייל שבצע את פשע המלחמה הקטנטן שלו עשה זאת מתוך מצוקה נפשית תוך כדי שהותו בגזרות המדוברות אבל גם הועיל ואפילו מנע פגיעה במדינה ולמעשה קיים את הגדרת הצבא ההגנה לישראל.
המצב מורכב ועדין ובעל המון פינות.
המברשת שצובעת את המציאות רחבה ביותר וכאשר צריכים למחוק בעיה נקודתית (הגנה נקודתית כנגד מפגע) מוחקים גם הרבה חפים מפשע מאחר ואין יכולות פינצטה כאשר נמצאים תחת אש.
סיימתי להתפלסף אבל הנקודה שאני מנסה להעביר היא שאין שחור ולבן, ואם שחור הוא למעשה כל הצבעים, אז ללא כל הצבעים הוא לא היה שחור.

נ.ב.
סגידה לצבא ומדים קיימת בישראל ולרבים אין את היכולת להסתכל מבחוץ על עצמם ולבקר את עצמם. אפשר שוב להגיד שאין ברירה וחייבים ליחצ"ן את הצבא בשביל לשמור על עצמנו. אני מסכים חלקית אבל בשאר החלקים מתנגד. סוג של אבסורד קיומי, אבל קיים.
אתה רצית ללכת להתעמת עם הרוגטקאים עד זב דם, והרצון שלך לגיטימי לא פחות מרצונם של הרוגטקאים לא לראות אותך על מדים בפתח המקום שלהם.

john reese

ישן 31-07-2009, 12:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "פשעי מלחמה זו אמנם הגדרה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
פשעי מלחמה זו אמנם הגדרה בומבסטית שמחייבת כינוס של מספר שופטים בהאג.

יפה לכם להסתתר מאחורי הבומבסטיות של ההגדרה בשביל להחליש אותה.
פשעוני מלחמה קטנטנים זו הגדרה טובה יותר ?
זה שלא התכנס בית המשפט בהאג על כל חייל שקרע במכות קטין שזרק עליו אבן (או קילל אותו, יותר נכון את הוריו) לא מכשיר את ההתנהגות. בתי המשפט אכן לא קורסים תחת עומס התביעות הקטנטנות הללו, אבל המעשים נעשו ואוכלוסיה גדולה ביותר שרובה חפה מפשע סבלה ועדיין סובלת מהתנהגות זו.
לאוכלוסיה אחרת שרובה מתרכז בתל אביב (או לפחות שם הם יכולים להרים ראש) יש רגישות לנושא הזה ולאורך שנים ובעקביות מתרעמת כנגד התופעות האלה.

פשע זה פשע, ויש לו הגדרה משפטית.
אתה לא יכול לטעון שאני עבריין מכיוון שאני ביצעתי "רציחונת".
או שתרשיע אותי ברצח, או שאתה אשם בהוצאת דיבה. אין להיות "חצי בהריון".
אם קיים חוק שעברתי עליו - אני עבריין. אם לא קיים חוק כזה, או שלא הורשעתי בעבירה על החוק - אני לא עבריין.
מה שאתה עושה בהגדרה המעוותת של "פושעוני מלחמה" שהמצאת כאן זו הרשעה ללא משפט.
וזה ד"א כן פשע מלחמה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
כולם (לא ממש אבל נניח) מסכימים שישראל פעלה באופן שגוי במהלך השליטה בשטחים אבל לא היתה ברירה.

אני לא מכיר מדינה שכולם חושבים שלא ביצעה החלטה שגויה מתישהו לאורך הדרך.
כל הכבוד - הגדרת אותנו כחלק מהתרבות האנושית.
וד"א - הייתי בחטמ"ר יהודה, בניימין ועציון הרבה יותר ממה שאי פעם רציתי. יש לי הרבה ביקורת על הצבא והמתנחלים שם. אבל הביקורת הזו לא עיוורה אותי - את העובדות אני מכיר.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אם לא היתה ברירה (ואת זה אני יכול לקבל באופן כלשהו) אז אין ברירה וחייבים להכיר בתופעת הרוגטקות למינהן, גם אם לצורך הפרספקטיבה ומיקום המרכז והנורמה בין קיצוני השמאל לקיצוני הימין. אולי אותו חייל שבצע את פשע המלחמה הקטנטן שלו עשה זאת מתוך מצוקה נפשית תוך כדי שהותו בגזרות המדוברות אבל גם הועיל ואפילו מנע פגיעה במדינה ולמעשה קיים את הגדרת הצבא ההגנה לישראל.

ישנה ברירה האם לבצע פשעי מלחמה או לא - ואנחנו לקחנו את הדרך שאנחנו חשבנו שהיא נכונה - לא ביצענו פשעי מלחמה.
ואין דבר כזה "פשע מלחמה קטנטן". בדיוק כמו שאין "רצח קטנטן" או "אונס קטנטן". רוצח הוא רוצח, אנס הוא אנס ופושע מלחמה הא פושע מלחמה, ועם כולם צריך למצות את מלוא חומרת הדין, הכל בהנחה והם הורשעו כמובן.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
המצב מורכב ועדין ובעל המון פינות.
המברשת שצובעת את המציאות רחבה ביותר וכאשר צריכים למחוק בעיה נקודתית (הגנה נקודתית כנגד מפגע) מוחקים גם הרבה חפים מפשע מאחר ואין יכולות פינצטה כאשר נמצאים תחת אש.
סיימתי להתפלסף אבל הנקודה שאני מנסה להעביר היא שאין שחור ולבן, ואם שחור הוא למעשה כל הצבעים, אז ללא כל הצבעים הוא לא היה שחור.

אין מצב פשוט, ואם היית דן ב"האם מעשה כזה או אחר הוא טוב או רע" היית צודק ואני הייתי מצדיק אותך.
אבל אתה לא שואל האם להכניס למיידה האבנים מכות זה נכון (זה לא נכון, הוא צריך לעמוד למשפט ולקבל עונש) או צודק (זה מאוד צודק. הוא סיכן את חיי אותו חייל כשזרק בלוק לעברו לפני רגע. כמה עצמות שבורות זה בהחלט "מידה כנגד מידה").
אתה שואל האם מעשה כזה או אחר הוא חוקי או לא - והתשובה ברורה - אם אין הרשעה, אין עבירה על החוק, ולכן לא יכולה להיות עבריינות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
סגידה לצבא ומדים קיימת בישראל ולרבים אין את היכולת להסתכל מבחוץ על עצמם ולבקר את עצמם. אפשר שוב להגיד שאין ברירה וחייבים ליחצ"ן את הצבא בשביל לשמור על עצמנו. אני מסכים חלקית אבל בשאר החלקים מתנגד. סוג של אבסורד קיומי, אבל קיים.

אין לי מושג על מה אתה מדבר.
אולי תוכל להגדיר לי בבקשה מהם אותם מאפיינים של "סגידה למדים"? מה היא כוללת? כיצד ניתן לאבחן אותה?
כי אני יכול לתת לך הגדרות מבחינות טובות מאוד לסגידה לווישנו, לבודהה, לישו, למוחמד, לאלוהי ישראל, לקאלי ולרבים אחרים.
אין לי מושג מהן ההגדרות המבחינות ל"סגידה למדים".
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אתה רצית ללכת להתעמת עם הרוגטקאים עד זב דם, והרצון שלך לגיטימי לא פחות מרצונם של הרוגטקאים לא לראות אותך על מדים בפתח המקום שלהם.

אני מאבחן פה תופעה חברתית שהיא איום קיומי על המשך קיומה של מדינתי, ועל עצם חיי וחיי ילדי בעתיד הלא רחוק (עשרות שנים).
אני אעשה, ואטיף לעשות, כל דבר שביכולתי במסגרת החוק ע"מ לשמר את קיומה של מדינתי ואת קיומי שלי, כולל שימוש באלימות, ואם אמצעים אלו לא יספיקו, אני, על דעת עצמי, תוך הטפה לאחרים לא ללכת בדרכי, אשתמש גם בדרכים לא חוקיות ע"מ לשמר את קיומה של מדינתי ואת קיומי שלי.
עד כדי כך פשוט.
חושב שזה לא נכון או לא צודק? זכותך.
אתה מגן על קבוצת אוכלוסיה שלמרות שהיא נהנת מפרותיה של המדינה שלנו, היא חותרת תחתיה בצורה הרסנית שמהווה איום קיומי, עקב העובדה שהיא פועלת ליצירת דה-לגיטימציה לשרות הצבאי שהוא הכרחי לשרידות המדינה.
איך אתה חי עם זה?
נ.ב. - החוק הבינ"ל לא כולל רשמית את הפלסטינאים, מכיוון שהם לא חתומים על אף אחת מהאמנות.
אבל מכיוון שאלו אמנות "מנהגיות" מקובלות ומוסכמות על העולם המערבי, אנחנו עדיין מחילים אותם עליהם.
למרות זאת יש לשים לב למספר סעיפים המוגדרים בצורה די ברורה:
Convention (IV) relative to the Protection of Civilian Persons in Time of War. Geneva, 12 August 1949.
  • Art. 5 Where in the territory of a Party to the conflict, the latter is satisfied that an individual protected person is definitely suspected of or engaged in activities hostile to the security of the State, such individual person shall not be entitled to claim such rights and privileges under the present Convention as would, if exercised in the favour of such individual person, be prejudicial to the security of such State.

Where in occupied territory an individual protected person is detained as a spy or saboteur, or as a person under definite suspicion of activity hostile to the security of the Occupying Power, such person shall, in those cases where absolute military security so requires, be regarded as having forfeited rights of communication under the present Convention.
החלק הראשון של סעיף 5 באמנת ג'נבה הרביעית קובע במפורש שאדם המוגן ע"פ האמנה, החשוד, או המבצע, פעולות עויינות כנגד ביטחון המדינה, לא יוכל לטעון שסעיפי האמנה מגנים עליו.
אותו כנ"ל לגבי מי שמוגדר כמרגל או מחבל. באשר להגדרה של מרגל - זה כבר מגיע...

Annex to the Convention
REGULATIONS RESPECTING THE LAWS AND CUSTOMS OF WAR ON LAND
SECTION I
ON BELLIGERENTS

CHAPTER I
The Qualifications of Belligerents

Article 1.

......

To have a fixed distinctive emblem recognizable at a distance;

.....
CHAPTER II
Spies

Art. 29.

A person can only be considered a spy when, acting clandestinely or on false pretences, he obtains or endeavours to obtain information in the zone of operations of a belligerent, with the intention of communicating it to the hostile party.

באמנה זו, שהיא חלק אינהרנטי ממה שמכונה "החוק הבינ"ל" נידונים כל ההגבלות באשר ללחימה ביבשה.
בפרק 1 סעיף 1 מוגדרים פרוש התנאים ע"מ שאדם יוגדר כזכאי להגנת החוק הבינ"ל.
אחד מהם הוא שהוא ישא עליו סימני זיהוי "קבועים ומובחנים" שיזהו את שיוכו לכוח הלוחם של אחד הצדדים.
כידוע לך הפלסטינאים לא עושים זאת, ולכן הם מוגדרים כ"לוחמים בלתי חוקיים". כלומר הם לא נהנים מהגנת החוק הבינ"ל.
בפרק 2 סעיף 29 מוגדר מה זה "מרגל" - כל אדם שאוסף מידע על צד אחד במסווה או תחת תואנת שווא במטרה להעביר אותו לצד השני. תחת הגדרה זו נופל כל "רועה עיזים" בן 13 שמתצפת על הסיורים של צה"ל בשביל לאסוף מל"מ.
דינם של מרגלים ע"פ האמנות המקובלות הוא מוות.
אז לא רק שהפלסטינאים לא מקיימים את האמנות ולא מחוייבים אליהם, הם גם מפרים אותן בצורה כזו שאם הם היו מוגנים על ידיהן - הגנה זו הייתה מוסרת ע"י אותה אמנה עצמה.

ועדיין אני מחכה לראות הרשעה של ישראל בפשעי מלחמה.
לאבי יש תאוריה שאני שונא להודות שיש בה הרבה מן האמת.
אם היינו מפסיקים להיות יותר צדיקים מהאפיפיור - ופועלים ע"פ החוק היבש - אוכלוסיית הפלסטינאים הייתה מצטמצמת בכ-50%.

אבל אנחנו בחרנו להיות מוסריים.
ועדיין קיים מי מבנינו שזורק האשמות לא מבוססות ופוגע בעצם הקיום שלנו פה.

ישן 31-07-2009, 15:09
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "קודם כל הסבלנות, בין אם לשבת..."

באשר ללשבת ולחפש - את מרביתם הגדול של הוויכוחים והדיונים שאני עורך כאן - כבר ערכתי בעבר.
אם יש משהו שהמין האנושי מצטיין בו לדעתי זה לחזור על אותן טעויות שוב ושוב.
אז את מרבית הטיעונים אני מכיר, אני רק נזהר לבדוק אותם כל פעם מחדש.
כבר קרה בעבר שהתחלתי טיעון ישן, וגיליתי נקודות תורפה חדשות תוך כדי שאני מעלה אותו.
זו למעשה הסיבה העיקרית לנכונותי להיכנס לדיונים אלו - זה מכריח אותי לבחון מחדש את עמדותי, דעותי ואמונותי.

באשר לסבלנות - תמיד האמנתי שהשיטה היעילה ביותר היא הסברה.
כמו מפל מים - טיפה אחר טיפה וההר יקרוס.
לרוב האנשים יש מספיק שכל ע"מ להגיע למסקנה הנכונה (כלומר זו שהעובדות תומכות בה), לרובם רק חסר הרבה מידע רלוונטי, בד"כ עקב היצמדות לקונספציות שמזמן לא בחנו אותן בעין ביקורתית.

ישן 01-08-2009, 15:46
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "באמת הודעה מושקעת רק אבקש..."

לוגיקה פשוטה.

חוסר הרשעה נובע מכך שלא הצליחו להוכיח, ע"פ חוק, שאתה עברת על חוק כלשהו.
אם לא הוכח שעברת על החוק - אתה לא עבריין.
שוב - הנחת היסוד היא שכל אדם חף מפשע עד אשר יוכח אחרת ע"פ חוק.

וד"א - תודה על המחמאה באשר להשקעה, אבל חא עשיתי זאת רק ע"מ לפרסם עוד מלל.
עשיתי את זה ע"מ לבחון מחדשאת דעותי בנושא, ולהציף את נקודות הכשל שאני רואה בטיעון שאתה מציג.

מכך שרק על נקודה זו הקשת, אני יכול להבין שעם יתר דברי אתה מסכים?

ישן 01-08-2009, 19:53
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[right]לוגיקה פשוטה.[/right] ..."

האמת שמפאת קוצר זמן לא ירדתי לרזולוציה המתבקשת בשביל לענות על תשובה מושקעת שכזו.
אני גם שמח שאתה מנקה אותי מההאשמות העצמיות שלי, אולי אינני כזה מוסכן לחברה ופושע גדול כמו שאני חושב.
אבל נניח לציניות לרגע ונתייחס לדברים.
אני הבנתי אחרת את הדברים שלך ויכול להיות שאתה מתוך זה שאתה מכיר כל כך טוב את הדעה שלך מפספס הבהרות חשובות.
דיברת על להכניס מכות לילד ובהמשך הפסקה על אם אין הרשעה אין עבירה על החוק.
מהצד זה מתפרש לא כל כך יסודי. האמירה שלך לא כל כך יסודית.
ואם אין משפט ? מסיבות אלו או אחרות. אז כמובן שאין הרשעה וגם אז אין עבירה על החוק ?
בגלל זה התמקדתי רק במשפט הזה, ואני מקווה שתגיד שאני צודק.
רק עוד נקודה לגבי פשעי המלחמה שאני מאשים את עצמי ואת יתר החיילים.
אמנם רב מעשי צה"ל לא עונים להגדרה המשפטית של פשעי מלחמה ואם הואשמתי בהגזמה והפרזה אז ההאשמה צודקת.
גם חלק מהפלשתינאים לא עונים להגדרה של לוחמים שזכאין להגנה כלשהי של חוק כלשהו, מסכים לגמרי.
אבל להרביץ לילד קטן, להתפרץ לבית באישון לילה ולנהוג כפיל בחנות חרסינה, למנוע אוכל ומים מעצור כפות, לבעוט בעציר כפות, לחקור בשטח באלימות מוגזמת, להפעיל אלימות מוגזמת, לעכב סתם אנשים במחסום כי התחצפו ולמנוע מהם להגיע ליעדם גם הוא בי"ח, ועוד ועוד ואלו רק מעשים קטנים של חיילים קטנים. אני לא מדבר על מעשים גדולים של חיילים גדולים כרגע.
אלו מעשים לא תקינים על גבול הלא חוקיים שכל מי ששרת בשטחים מכיר אותם מקרוב, בד"כ מקרוב מאד.

john reese

ישן 01-08-2009, 22:40
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "האמת שמפאת קוצר זמן לא ירדתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
האמת שמפאת קוצר זמן לא ירדתי לרזולוציה המתבקשת בשביל לענות על תשובה מושקעת שכזו.

אם כך אני ממתין להתייחסות מלאה במועד בו תבחר לכתוב אחת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אני גם שמח שאתה מנקה אותי מההאשמות העצמיות שלי, אולי אינני כזה מוסכן לחברה ופושע גדול כמו שאני חושב.

אני לא מנקה אותך מהאשמה עצמית כזו או אחרת.
אני נצמד לעובדות.
זכותך לבחור בפרשנות מוסרית מחמירה מזו של החוק הקיים. זכותך גם לשפוט את עצמך ואחרים על סמך הפרשנות המוסרית שלך. במקרים מסויימים אני גם אסכים איתך.
אבל זה לא מחליף את החוק, זה רק מוסיף עליו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אני הבנתי אחרת את הדברים שלך ויכול להיות שאתה מתוך זה שאתה מכיר כל כך טוב את הדעה שלך מפספס הבהרות חשובות.

במקרה כזה בהחלט יכול להיות שלא הסברתי את עצמי בצורה יעילה מספיק במקור. מתנצל.
סתם מתוך סקרנות, מה כן הבנת מדברי?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
דיברת על להכניס מכות לילד ובהמשך הפסקה על אם אין הרשעה אין עבירה על החוק.
מהצד זה מתפרש לא כל כך יסודי. האמירה שלך לא כל כך יסודית.

אני מצטער, אבל על איזה ילד אתה מדבר?
אני לא דיברתי על "להכניס מכות לילד" בשום שלב למיטב זיכרוני.
כן דיברתי על כך שאני מתכוון לממש את זכותי החוקית לחופש תנועה ולבקר במקום ציבורי על מדים.
אם מישהו יהיה מספיק לא חכם על מנת לנסות למנוע זאת ממני ע"י שימוש באלימות אני אפעיל מינימום כוח למשך מינימום זמן ע"מ לוודא כי זכותי החוקית מתממשת.
איפה ההצהרות האלו סותרות את יתר דברי?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
ואם אין משפט ? מסיבות אלו או אחרות. אז כמובן שאין הרשעה וגם אז אין עבירה על החוק ?
בגלל זה התמקדתי רק במשפט הזה, ואני מקווה שתגיד שאני צודק.

אני לא.
מכיוון שאם אני אצדיק הרשעה ללא משפט במקרה זה, למה שלא אצדיק אותה במקרים אחרים?
אני יכול לטעון, באותה מידה, שתקיפה של חייל על רקע שירותו מהווה בגידה במדינה, וללכת ישר לשלב מתן העונש (שמוגדר בחוק הפלילי בישראל) גם מבלי להרשיע את אותם מפעילי פאב.
הרשעה בלי משפט משמעה שאין לנאשם שום דרך להציק את הטענות שלו, להתגונן בפני מאשימיו. כך הצדק לעולם לא יצא לאור.
אני לא יכול להצדיק הרשעה ללא משפט.
לא כל עוד אני מעוניין לחיות בחברה ליברלית שלכל הפחות מתיימרת להיות צודקת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
רק עוד נקודה לגבי פשעי המלחמה שאני מאשים את עצמי ואת יתר החיילים.
אמנם רב מעשי צה"ל לא עונים להגדרה המשפטית של פשעי מלחמה ואם הואשמתי בהגזמה והפרזה אז ההאשמה צודקת.
גם חלק מהפלשתינאים לא עונים להגדרה של לוחמים שזכאין להגנה כלשהי של חוק כלשהו, מסכים לגמרי.
אבל להרביץ לילד קטן, להתפרץ לבית באישון לילה ולנהוג כפיל בחנות חרסינה, למנוע אוכל ומים מעצור כפות, לבעוט בעציר כפות, לחקור בשטח באלימות מוגזמת, להפעיל אלימות מוגזמת, לעכב סתם אנשים במחסום כי התחצפו ולמנוע מהם להגיע ליעדם גם הוא בי"ח, ועוד ועוד ואלו רק מעשים קטנים של חיילים קטנים. אני לא מדבר על מעשים גדולים של חיילים גדולים כרגע.
אלו מעשים לא תקינים על גבול הלא חוקיים שכל מי ששרת בשטחים מכיר אותם מקרוב, בד"כ מקרוב מאד.

הפעלת כוח לא סביר, בעיטה באדם כפות ושימוש באלימות ללא תכלית (כמו שנראה שהדוגמא שלך של "להרביץ לילד קטן" מתייחסת) הם מעשים לא חוקיים, וחיילים נשפטים ומורשעים עליהם.
אני מכיר כמה כאלו - בעוונותי כי רבים הייתי ה"מיישר" בבסיס שלי.
כל מי שעבר פעמיים דרך הכלא ועמד להגיע לשם שוב, איים להרוג את עצמו או את מפקדיו, או בילה מעל 50% מהשרות אצל הקב"ן עבר דרכי בכדי ש"איישר" אותו במשך תקופה מסויימת.
חיילים שהורשעו על דברים כגון אלו עפו מהקו יותר מהר מעטלף שיוצא מהגהינום.

האם כל מי שעשה דבר כזה הורשע? לא. האם כולם קיבלו את העונש שמגיע לה? בטח שלא.
אבל תשווה אותנו לאיטלקים, קנדים ולבלגים כשהם לוקחים חלק במשימות של כוחות האו"מ.
הם לא נלחמים על הבית, יש להם לאן לברוח, אין להם שום מטענים קודמים כנגד האוכלוסיה המקומית.
ועדיין החיילים שלהם מורשעים, בבית משפט, עם עדויות חותכות ברצח ובאונס.
אז כן - אנחנו לא באמת צדיקים תמימים, אבל אנחנו כן יותר צדיקים מהאפיפיור (גם הוא בן אדם, אתה יודע. לפחות את "החטא הקדמון" אנחנו יכולים להוכיח שחטא).

ישן 02-08-2009, 09:34
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "איך 'מיישרין', 'חינוך' או 'ענישה'?"

אצלי?

קודם כל הקשבה.
בכדי שלחיזוק חיובי או שלילי תהיה ההשפעה הרצויה, הצד השני צריך קודם כל להבין דבר אחד - אני לא האויב.

הקשבה, איתור צרכים, נתינת הזדמנות לפשל (ואין אחד שלא יפשל אם תתן לו מספיק הזדמנויות) - ואז מגיעים לשלב של אהבה קשוחה - תן לו לבחור את העונש.
מי שמתפתל עם תרוצים - אני מחמיר איתו.
מי שמודה בעובדות - אני הוגן איתו.
מי שמחמיר עם עצמו אני מקל איתו.

זה לא עובד תמיד. אצלי זה עבד בכ- 60% מהמקרים, ולא רק עם קב"ניסטים ומפונקים, אלא גם אם אנשים שאני מאמין שבאמת היו להם קשיי הסתגלות אובייקטיביים.

ישן 31-07-2009, 20:38
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ברשותך אני אתייחס פה לדברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
"פשעי מלחמה" מוגדרים משפטית בצורה ברורה וחד משמעית בסדרת אמנות בינ"ל.
אין ולא יכול להיות דבר כזה שמדינה מבצעת פשעי מלחמה רק בעיני חלק מהאנשים, אבל לא בעיני חלק אחר.
יותר מזה - ישנם גופים ייעודיים שנועדו לבחון את העדויות, להגיש כתב אישום, לשפוט ואם יש צורך להרשיע מדינות כאלו. כל הרישומים גלויים ופתוחים.
האם אתה מכיר הרשעה אחת כזו?
אחת ויחידה?
כי הרבה האשמות שלא עמדו במבחן בירור העובדות היו, אפילו מספר תיקי חקירה שנפתחו ונסגרו מחוסר הוכחות. היו אפילו הרשעות בעבירה על חלק מסעיפי האמנות הבינ"ל במקרים נדירים.
אבל למיטב ידיעתי יששראל מעולם לא הורשעה ב"פשעי מלחמה".
מתי מת העקרון של "חף מפשע עד שהוכיחו אחרת"?

הערת שוליים בויכוח;

לא זה שישראל הואשמה וגם לא זה שלא הורשעה בביצוע פשעי מלחמה עוד לא מוכיח שום דבר על ביצועם או אי ביצועם של פשעים כאלו.

לנסות ולהתייחס לסוגיית פשעי המילחמה כסוגייה משפטית טהורה זו התממות. פשעי מלחמה זו סוגיה פוליטית מובהקת והאשמות והרשעות קשורות יותר למפת יחסי הכוחות בעולם. לראייה, רק מדינות ומנהיגים חלשים פוליטית מוצאים עצמם על דוכן הנאשמים.

ישן 30-07-2009, 10:21

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם מדברים על יכולות אז יכולת..."

ציטוט:
התעלמת לחלוטין מפוטנציאל הכסא בראש במקומות ללא סלקציה שהבאתי בשביל להמחיש את הבעייתיות באי חוקיות הסלקציה אל מול התועלת שבה. יש פה בעיה, וציינתי ואציין שוב שאני נגד סלקציה, אבל יכול להבין מאין היא צמחה.

אתה שוב מנסה להסיט את הדיון מהמציאות לעולם הנידמה לי, אנחנו מדברים פה על מקרה ספציפי ולא על העיקרון. אם הייתה אפשרות לאלימות מצד החייל אולי הייתי אולי מסכים איתך. מכיוון שבמקרה הזה לא היה שימוש באלימות, או איום באלימות, מצד החייל הטיעון שלך לא מחזיק מיים. הסיבה היחידה שגירשו אותו מהפאב הייתה שהחייל השתייך לקבוצה שבעלי הפאב לא אוהבים ולא בגלל חשש לאלימות. למעשה היחידים שהשתמשו באלימות במקרה הזה הם בעלי הפאב שבכלל קוראים לעצמם פציפיסטים (ואני מקווה שאתה מצליח לראות את הצביעות בפציפיסטים שמפעילים אלימות).

ציטוט:
לגבי השירות בשטחים. אני לא יודע את גילך והיכן שרתת בצבא. אם שרתת בשטחים בתפקיד שכלל מגע עם האוכלוסיה אז בצעת פשעי מלחמה. אם זה בפקודה ואם זה בהגדלת ראש שלא בפקודה. לא היתה ברירה והיתה גם בחירה מודעת לפעמים. כנראה שגם פה לי יש את היכולת לביקורת עצמית ואתה לוקה בה.

ביקורת עצמית? מה שיש פה זה עיוות גס של המציאות ולא ביקורת עצמית. אני יכול לקבל את הטענה שלא הכל מושלם בטיפול באזרחים בשטחים, יש גם חיילים שעוברים על החוק בזמן השירות בשטחים אבל אלו יוצאי הדופן שלא מעידים על הכלל. הטענה שלך גם לא עומדת במבחן המשפטי, הרי אם כל הזמן מבוצעים פשעי מלחמה בשטחים איך יכול ליהיות שבתי המשפט בארץ ובעולם לא קורסים תחת נטל התביעות? ורק כדי למנוע וויכוח מיותר אני אבהיר שמבחינתי כל חייל שעובר על החוק בזמן שהוא מתעסק עם האוכלוסייה האזרחית בשטחים צריך לעמוד לדין (וזה כולל גם אותך ד"א).

ציטוט:
ההערה הראשונית שלי היתה שלא חייבים ללכת לכל מקום, ואם חייל כל כך חושק להכנס לפאב שמצהיר בכניסה שהוא אינו מעונין באותו חייל, אז יש לנו בעייה. לא משנה כרגע האם חוקי או לא (וזה לא חוקי) אבל הרצון להשליט קו מחשבה אחד הוא הסיבה שפאב שכזה נפתח.

המטרה לא מקדשת את האמצעים. כמו שאם הימין הקיצוני יפתח פאב ויגיד שהכניסה לערבים אסורה זה עדיין יהיה לא חוקי, או צודק, למרות שגם את המקרה הזה אתה יכול לתרץ בכך "שהרצון להשליט קו מחשבה אחד הוא הסיבה שפאב שכזה נפתח".

ציטוט:
אתה מבקר ומשתלח מאחורי המחשב ואני מכיר את האנשים והמקומות.

איפה כתוב שאני צריך להכיר את האנשים והמקומות שאני מביע את דעתי עליהם? אתה מכיר את כל האנשים שאתה מביע עליהם דעה בפורום? ואיפה בדיוק ראית שאני משתלח? העובדה שדעתי לא תואמת את דעתך, או שקשה לך לקבל אותה, לא הופכת אותי למשתלח.

ציטוט:
אתה חי בעולם של אפס ואחדים ואני מכיר בעובדה שחייבים גמישות וקצת יכולת לעגל פינות בחיים בשביל לקבל את כולם לטובת ההרמוניה. אצלך אני מניח יש הרמון בלבד בלקסיקון, והרמוניה זו מילה מוזרה שכזו.....

תעשה לי טובה. הגמישות ועיגול הפינות האלה שאתה מדבר עליהם בשביל לקבל את כולם לטובת ההרמוניה (ואני חייב להוסיף פה בסוגרים פחחחחחחחחחחח, תסלח לי ), זה סתם מילים יפות כדי להגיד בעצם שמבחינתך זה בסדר לעבור על החוק כשזה משרת את המטרות שלך ושל המחנה הפוליטי שאתה מזדהה איתו. הרי אם הפאב היה של הימין הקיצוני, ומי שהיו מעיפים אותו החוצה היה ערבי ולא חייל, לא היית מוכן לעגל את פינות לטובת ההרמוניה. היית משחרר את חרצובות לשונך וטוען שהמדינה שלנו מיליטנטית, גזענית ועוד כהנה וכהנה סופרלטיבים.

ישן 31-07-2009, 07:41
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]התעלמת לחלוטין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
ביקורת עצמית? מה שיש פה זה עיוות גס של המציאות ולא ביקורת עצמית. אני יכול לקבל את הטענה שלא הכל מושלם בטיפול באזרחים בשטחים, יש גם חיילים שעוברים על החוק בזמן השירות בשטחים אבל אלו יוצאי הדופן שלא מעידים על הכלל. הטענה שלך גם לא עומדת במבחן המשפטי, הרי אם כל הזמן מבוצעים פשעי מלחמה בשטחים איך יכול ליהיות שבתי המשפט בארץ ובעולם לא קורסים תחת נטל התביעות? ורק כדי למנוע וויכוח מיותר אני אבהיר שמבחינתי כל חייל שעובר על החוק בזמן שהוא מתעסק עם האוכלוסייה האזרחית בשטחים צריך לעמוד לדין (וזה כולל גם אותך ד"א).

תעשה לי טובה. הגמישות ועיגול הפינות האלה שאתה מדבר עליהם בשביל לקבל את כולם לטובת ההרמוניה (ואני חייב להוסיף פה בסוגרים פחחחחחחחחחחח, תסלח לי ), זה סתם מילים יפות כדי להגיד בעצם שמבחינתך זה בסדר לעבור על החוק כשזה משרת את המטרות שלך ושל המחנה הפוליטי שאתה מזדהה איתו. הרי אם הפאב היה של הימין הקיצוני, ומי שהיו מעיפים אותו החוצה היה ערבי ולא חייל, לא היית מוכן לעגל את פינות לטובת ההרמוניה. היית משחרר את חרצובות לשונך וטוען שהמדינה שלנו מיליטנטית, גזענית ועוד כהנה וכהנה סופרלטיבים.

המדינה שלנו גזענית ומיליטנטית ואלו לא סופרלטיבים אלא עובדות בשטח.
כנראה לא שרתת בשטחים, או שאינך בעל רגישות ועומק מחשבתי כפי שאני מנסה להציג.
אני לא משווה צלקות, או בודק למי היה רובה יותר גדול. אני מציין עובדות (שוב) שמתרחשות בכל רגע בו צבא ההגנה לישראל שלט בשטחים הכבושים.
השרות בשטחים הוא סוג של פשע מלחמה. אפשר תמיד להלביש אותו בכל מיני הסוואות שבסיסן הוא החיוניות של אותה שליטה (בדומה לסלקציה המתבקשת אבל הלא חוקית). היינו שם בשביל שהם לא יהרגו אותנו. האמנם ?
עשרות שנות כיבוש, בהן עשרות אלפי חיילים נהגו בפלשתינאים כבעדר בהמות שמוצאות מהכלוב לטובת עבודה (בניין בעיקר ?) וחוזרות לכלוב עם רדת החשכה.
אני מציג פה קו מחשבה שאני אולי שותף לחלקו אבל הוא איננו תלוש מהמציאות. קו המחשבה הזה גורם לאנשים, ובמיוחד בתל אביב בה יש חופש פולחן, דעות, וכיו"ב לפתוח מקום עאלק פציפיסטי בו אין כניסה לחיילים או לנושאי סממני צבא. אני לא משתייך לאלה שלא רוצים לראות חיילים מול העיניים, אבל אני משתייך לאלה שיודעים להבחין בין חתרנות ובוגדנות ובין דעות שמה לעשות קיימות במדינה פלורליסטית. אני לא אומר שחייבים בוגדים בשביל לחזק את הציונים מכיוון שבעלי אותו פאב אינם בוגדים. הם צד שמאלי קיצוני של מפה וללא הקיצון איך אפשר להגדיד את המרכז ואת הנורמה ?
לסיכום, האנלוגיה של הפאב שלא מכניס ערבים פנימה דורשת על פי שיטתך הגעה של ערבים לפתח הפאב (בא נגיד שהפעם יגיעו ערבים שמשרתים בצבא לצורך ההדגמה) ויצירת פרובוקציה אלימה שבסיומה יכו הערבים מנועי הכניסה את בעלי הפאב הימניים ויצאו מזה על תקיפה הדדית.
הרי אסור למנוע כניסה אל תוך פאב מאף אזרח ישראלי מה עוד ישראלי שמשרת בצבא (ואפילו מת לפעמים תוך כדי הגנה זו) בין אם הוא אשכנזי קיבוצניק יחידה קרבית, או מזרחי אשקלוני ש.ג. בחיל חימוש או ערבי לוחם בגדוד מיעוטים כלשהו.

john reese

ישן 31-07-2009, 09:21

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck] ביקורת..."

ציטוט:
כנראה לא שרתת בשטחים, או שאינך בעל רגישות ועומק מחשבתי כפי שאני מנסה להציג.

הנסיון שלך לתייג אותי כאדם שלא שירת בשטחים, או אדם שחסר את "הרגישות והעומק המחשבתי" שאמור ליהיות לך, רק בגלל שדעתי שונה משלך הוא עצוב מאד ומעיד עליך ועל טיב הטיעונים שלך בצורה הרבה יותר טובה ממה שאני הייתי יכול.

ציטוט:
אני מציין עובדות (שוב) שמתרחשות בכל רגע בו צבא ההגנה לישראל שלט בשטחים כבושים

אתה לא מציין עובדות, את מציין את דעתך שכמובן לא תואמת את דעתם של אלו שבאמת מבינים בענייני חוק - עו"ד ושופטים. אם אתה חושב שאתה מציין עובדות לך למשטרה (או למצ"ח, או לפרקליטות, או לבית המשפט הבין לאומי בהאג) ותגיש תלונה כנגד חיילי צה"ל על פשעי מלחמה. בדרך אני מקווה שלא תשכח גם להגיש תלונה נגד עצמך, הרי כבר כתבת פה שביצעת פשעי מלחמה.

ציטוט:
הם צד שמאלי קיצוני של מפה וללא הקיצון איך אפשר להגדיד את המרכז ואת הנורמה ?

תירוץ קלוש ביותר. עם אותו תירוץ אתה יכול להכשיר כל שרץ, כולל שרצים שמבצעים פשעי מלחמה באמת ולא בנדמה לי.

ישן 31-07-2009, 09:52
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]כנראה לא שרתת בשטחים,..."

אני מבין שנפגעת מהתיוג שלי.
אבל לא זו הגדרת התיוג.
אם שרתת בצבא ואני מניח שכן, אז בצעת כל מיני פעולות שחיילים בצבא עושים.
חלק מהפעולות התבצעו/מתבצעות בשטחים.
אם במהלך שרותך היית בשטחים פשוט תגיד את זה.
התשובה היא או כן או לא וזה לא תיוג אלא סיווג.
חיילי צה"ל לאורך השנים מתחלקים לשתי קבוצות.
אלו ששרתו בשטחים ואלו שלא.
מתנצל אם ירדתי קצת ברמה והסברתי כמו לחסר הבנה, אבל אתה זה שהתעקש על הנקודה העובדתית הזו.
אז בכל זאת, יצא לך לשרת בשטחים ?

לגבי פשעי המלחמה ציינתי כבר שהשתמשתי בהגדרה רחבה מדי, ובית המשפט בהאג לא אמור לדון את כל חיילי צה"ל. עדיין אין זה מנקה את החיילים ואותי בינהם ממעשים שאינם תקינים והתבצעו במהלך השהות בשטחים.

john reese

ישן 30-07-2009, 17:16
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה לא במיטבך כאן
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני לא צריך לגלוש בגדה..."

בדרך כלל אני מעריך את הדברים והטיעונים שאתה מביא וגם עם מסכים עם רבים מהם, אבל כאן דומני שקצת איבדת כיוון. אעבור דבר דבר:
"אני לא צריך לגלוש בגדה השמאלית אני פשוט צריך להרים טלפון ולשאול את הכותבים מה כתבו.
זה עדיין לא אומר שאני מזדהה עם הדברים שנכתבים שם, אבל זה אומר שאני מכיר את הנפשות הפועלות"
אני לא מבין מה התגובה הזו אמורה להביע בדיוק. על כל פנים, כותבים שם לא מעט אנשים קיצונים שהם המקבילה של כהנא ומבחינות מסוימות הם כל כך קיצונים שמאלה שהם סוגרים מעגל וחוברים לימנים הקיצונים מבחינת הפשיזם, האלימות והגיזענות. ואני לא מדבר רק על האנטישמי התימהוני שמכנה עצמו מיכאל שרון.
"החברה השסועה והקרועה שלנו נעה בין סגידה טוטאלית למדים ולנשק לבין אנטי ציונות ופציפיזים במקרה שלנו"
וואלה? לא שמתי לב. אף אחד מחבריי לא סוגד טוטאלית למדים ובטח לא אנטי ציוני. "סתם" ציונים מהשורה שחושבים ששירות בצבא הוא עניין בעל חשיבות (למרות שרובם "שמאלנים" מבחינת תפיסת פיתרון הסיכסוך הישראלי-ערבי) ולכן עושים מילואים.
"להגיד שבעלי ושוכני הפאב גם יסיעו מחבל מתאבד ליעדו הם חוסר הבנה בסיסי של המצב ואחת הסיבות למצב הזה בכלל".
מי אמר את זה??? בטח לא אני. זה לא קשור בכלל לסיבה שכל העניין מרתיח אותי ורבים אחרים.
"המצב הוא פונקציה רקורסיבית שמזינה את עצמה ולא היתה מתקיימת ללא שני המשתנים הללו: פאב וחיילים"
לא. המצב הוא שפאב מכריז שהוא אוסר על אנשים להכנס אליו משום שהם לובשים סממנים חיצוניים של שירות בצה"ל. זה הכל.
"אני לא צריך להתרעם על העבירה על החוק כאשר מהצד השני מגיבים באותה עוצמה ואף יותר.
אם תגובה למקרה שכזה היא בכח הזרוע אז אחנו בבבעיה"
בינתיים, הצד השני (מה שזה לא יהיה) לא הגיב "באותה עוצמה" ובוודאי לא הפר את החוק. אתה אמור להתרעם על הפרת החוק והניבזות, לא על תגובת הנגד האפשרית (שלא התרחשה ושמין הסתם לא תיקרה לעולם).
"לא יודע האם אי פעם ראית מכות בין שומרים במסיבה/ארוע לבין מנועי כניסה. יצא לי לראות כמה מקרים אלימים ביותר שגורמים לך לתהות האם הסלקציה הלא חוקית היא לא חיונית ומקדימה את זמנה בכמה דקות. במקום לשלוף אותם על התפרעות באמצע המועדון לא נותנים להם להכנס.
זה אמנם לא חוקי לבצע סלקציה, אבל לפעמים אתה יכול להבין אותה ואף רוצה בה כאשר אתה רואה לאן מובילה החוסר סלקציה. סלקציה כאמור אינה חוקית, אבל גם לא חוקי ללכת מכות ולפגוע בחלשים. מה תגיד אם אתה תהיה זה שחבורת מתפרעים השליכה עליו כסא ושברה לו את הראש ? תזעק עד השמיים למה נתנו להם להכנס"
יצא לי דווקא לסבול מאלימות במקומות בילוי (לא אני ישירות, אבל חברים שהיו איתי) ואני דווקא בעד סלקציה. כל עוד שהסלקציה מתמקדת במי שיש בהם מסוכנות ממשית (וסלקטור טוב יודע לזהות במי מדובר) ולא על בסיס שייכות אתנית, צבע עור או שירות בצבא. אני מקווה שאתה לא בא לטעון שחיילים במדים נוטים יותר לאלימות בפאבים. אני מניח שאתה מודע לכך שרוב הערסים המסוכנים הם אל בדיוק חיילים קרביים שיצאו לאפטר.
"התמונה הכוללת היא כזו שצה"ל ומדינת ישראל מבצעים פשעי מלחמה ופשעי גזענות, לפחות בעיני חלק מהאוכלוסיה וכתגובה נפתחים מקומות שכאלה. אלו מקומות שאינם חותרים תחת קיום המדינה, הם מגיבים לתגובות. כמו שציינתי קודם, הביצה והתרנגולת. מי התחיל ? האם קודם נפתח המקום ? או האם קודם צה"ל מבצע את אותם מעשים שגורמים למקום כזה להפתח"
מה??? מה הקשר??? מה פירוש "מגיבים לתגובות"? אתה חושב שכל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה, כולל הפעלת אלימות והפליה על בסיס אישי בטענה שהוא "מגיב לתגובות"? אתה לא חושב שזה נשמע קצת כמו טיעון שיכלו אנשי קו קלקס קאן להשמיע במדינות הדרום של ארה"ב בתקופת חוקי ג'ים קרואו?.
מרבית הכותבים פה באשכול נוהגים להצטרף לזרמים בלי להבין או לחפש או להתעניין בכלל במקור או בנביעה של אותו זרם"
אולי, אבל לפחות חלקנו חושבים, שוב, שזה לא רלבנטי.
"שאף אחד לא יגיד לי שצה"ל לא מבצע פשעי מלחמה, כאשר אני בעצמי כחייל בצעתי מספר פשעים שכאלה, ואם כל חייל ששירת בשטחים וכותב פה בפורום יגיד שזה לא נכון שצה"ל מבצע פשעי מלחמה בשטחים הוא פשוט יהיה שקרן. גם אם לא כמדיניות, אז חיילים אינדבידואלים מבצעים אותם (וההתממות לגבי צה"ל קיימת הרי ואינה נכונה)"
לא כל חריגה היא "פשע מלחמה" ובוודאי לא "רצח עם" כמו שבעלי הפאב הגדירו את זה. אותי ממש לא צריך לשכנע שצה"ל ביצע ומן הסתם מבצע מעשים מיותרים בשטחים. הייתי עד לזה בעצמי. אבל אם אני לא עשיתי כלום,למה מגיע לי עונש? ומי מינה את הפאב הזה לבית דין לפשעי מלחמה?
ומשהו לסיכום: יש צורות לגיטימיות להפגנה פוליטית ומחאה. מה שבעלי הפאב איננו נכלל באופני מחאה לגיטימיים אלה ועל כך התרעומת.
ישן 31-07-2009, 08:08
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה לא במיטבך כאן"

תגובה קשה כתבת.
קשה לקריאה.
קפצו לי השורות, אבל המסקנה שלי די ברורה.
המציאות הבלתי הגיונית שאנחנו חיים בה היא אכן בלתי הגיונית.
אם לא היו ערבים, לא היו פיגועים נכון ?
גם אם לא היו יהודים לא היו פיגועים.
אבל יש יהודים ויש ערבים.
לכן יש גם פאב נגד חיילים.
זו מחאה.
לא לגיטימית ? זה מה יש.
גם התנהלות הצבא בשטחים לא לגיטימית ב 100% אבל זה מה יש.
להגיב בכח למחאה שכזו זו עבירה על החוק, כמו שהמחאה הזו עוברת על החוק.
יש לך פתרון אחר ? האם מחיקת ההתנגדות והמחאות (גם הלא לגיטימיות) תכשיר את נושאי המחאה ? האם הריסת הפאב תעלים את הדעות של בעלי הפאב ? האם הדעות שלהם הן 100% שגויות ?
כמובן שלא התכוונתי להגיד שחיילים הם בעלי פוטנציאל התפרעות לכן הסלקציה נגדם נדרשת, אבל נכנסנו לסוגיית הסלקציה רק כהדגמה לסוגים אחרים של סלקציה.
אני נגד סלקציה אבל מבין את נחיצותה. פרדוקס ? לגמרי.
החיים פה לא הגיוניים אבל עדיין חיים פה. חיילים לצד פציפיסטים. יורקי בארות לצד ממלאי בארות. מצב לא נח, אבל מצב. זה מה יש לנו פה ושריפת מקומות שכאלה כמוהה ככפייה דתית אלימה, כפיה גזענית אלימה וכפייה בכלל. לא מדובר בבוגדים שמגיע להם כדור בעורף, מדובר בקבוצה, לעתים איכותית מבחינה חברתית (בד"כ) אבל לא איכותית (על פי הגדרתך) מבחינה מדינית.

john reese

ישן 31-07-2009, 13:50

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "שני מתחכמים, שאלתם ועניתם..."

הסטיגמות שלך פשוט מצחיקות. בוא אני אספר לך קצת מה אני (ובעצם כל ישראלי שומר חוק אחר) עשיתי, אולי זה ישכנע אותך שלא צריך ליהיות "פציפיסט" עם אלימות סלקטיבית בשביל ליהיות חלק "מקבוצה איכותית מבחינה חברתית". נתחיל מהעובדה הבסיסית שאני, בניגוד לרוב אנשי כנופיית "הפציפיסטים" מעגלי הפינות שלך, עשיתי שלוש שנים צבא למרות שגם לי היה הרבה יותר נוח להתחיל ללמוד בגיל 18, או ליסוע לטיול בחו"ל, ולמרות שגם לי לא תמיד היה כיף וקל בשירות. נמשיך בעובדה שאני עושה במומצע 45 ימי מילואים בשנה למרות שגם זה לא נוח ומשום מה נופל תמיד בתקופת המבחנים שלי, שאותם מין הסתם אני מפספס. לפעמים אני גם מתנדב (כן אתה שומע נכון, אני לא קהל היעד של פאב הרוגטקה ולמרות זאת אני מתנדב!!!) לעשות יותר ימי מילואים כשצריך.... עוף מוזר שכמוני. אז מה תגיד עכשיו? שבגלל שאני לא חלק מהקליקה שלך ולא מתנדב למען בע"ח אז אני לא חלק מאותה קבוצה איכותית? או אולי בגלל שאני שומר חוק ולא "מעגל פינות" כשנוח לי אז אני לא חלק מאותה קבוצה?

ישן 31-07-2009, 20:04
מנהל

אני מודה שהתגובה קשה פיזית לקריאה, אבל בוא נתמקד בתוכן
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תגובה קשה כתבת. קשה..."

ולא ביכולת הלקויה שלי להשתמש באופצית הציטוט של "פרש"...
בשורה התחתונה, תהנהלות בעלי הפאב היא בלתי חוקית ובלתי לגיטמית. הביטוי "זה מה יש" לחלוטין לא מקובל עליי. בכל הקשר,אגב.
ושוב, רוב הכותבים כאן, ובניהם אני, לא דיברו על הריסת הפאב או שריפתו או תקיפת הבעלים. דיברו כאן (ואני הסכמתי) על פעולות חוקיות לחלוטין-אם אני מתייצב בפאב על מדים (זאת זכותי המלאה, לא?) ומנסים למנוע ממני כניסה, הרי שמי שמפר את החוק איננו אני. אם אני נמצא כבר בתוך הפאב ומנסים לסלק אותי בכח הזרוע, הרי שמדובר בתקיפה נגדי ולכך 2 משמעויות: אני לא מפר את החוק אלא התוקף וזכותי המלאה להגן על עצמי.
בקיצור, רובנו לא מציעים שום דבר בלתי חוקי או העומד באותו מישור עם התנהלות בעלי הפאב.
זכותם של מפעילי הפאב לכל דיעה בעולם וזכותם להביע דיעות אלו בכל הדרכים הלגיטמיות על פי חוק, ויש בישראל הרבה מאוד דרכים כאלו. אין להם שום זכות לנהוג בניגוד לחוק, ובוודאי ובוודאי שאין להם זכות לנהוג באלימות. כאשר, הם נוהגים כך, יש לפעול נגדם בכל האמצעים ההולמים.
לא דיברתי על איכות של קבוצה זו אחרת. מבחינתי, מי שמפר את החוק ומי שפועל באלימות איננו שייך לקבוצה איכותית מכל זווית שלא מסתכלים על זה.
ישן 01-08-2009, 00:06
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מודה שהתגובה קשה פיזית לקריאה, אבל בוא נתמקד בתוכן"

אם תלך בכוונה תחילה לפאב שמונע כניסה מחיילים על מדים על מדים אתה מעורר פרובוקציה.
אם תלך בכוונה תחילה לפאב שמונע כניסה מחיילים על מדים בלבוש אזרחי, ותלבש מדים בתוך הפאב ותחכה שיוציאו אותך בכח מהמקום, אתה מעורר פרובוקציה יותר גדולה.
תמיד תוכל להגיד שזכותך ללבוש מדים היכן שתרצה במדינת ישראל.
תמיד גם תוכל להגיד שלא ידעת שהמקום כזה ופתאום נטפלו אליך בגלל המדים אז הגבת.
אבל אז אתה יוצא שקרן. כי הרי אתה יודע שהמקום כזה אחרת לא היית מגיע אליו.
קיצור, פרובוקציה מכל כיוון שתסתכל שהיא על גבול לקיחת החוק ליידים ועוד באופן אלים. אתה חותר למגע בשביל להעניש את הרוגטקאים במקום.
העבירה על החוק בצורת מניעת כניסה מחיילים לא לוקחת תרומה חברתית מפעיל חברתי.
בערך כמו שעבריין מסוג אחר יכול לקבל הקלה בעונשו אם יתברר שהוא מסייע לקשישים או למוגבלים בהתנדבות. אל תקפוץ מהר מדי משלב א' לשלב ת'.
השחור והלבן הזה לא בריאים.

john reese

ישן 01-08-2009, 00:45
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם תלך בכוונה תחילה לפאב..."

מאיפה הבאת את הדיעה המוזרה הזאת? אם אני יודע שיש מקום שלא מכניס נכים, אז כנכה צה"ל לא אנסה ללכת לשם בכוונה כדי להוכיח נקודה?

אם אני ערבי לא אלך למועדון בתל אביב למרות שאני יודע שלא יכניסו אותי? מי אתה שתגיד לי לא לנצל את זכותי האזרחית להיכנס לכל בית עסק ללא אפליה? כשיש חוק ששומר על זכות זאת?

החוק קובע פיצוי של 50 אלף ש"ח ללא הוכחת נזק למי שנפגע מאפליה. אם יש צדק בעולם, אני מקווה שכל יום יגיעו מספר לובשי מדים שלא יוכנסו, יתבעו ויזכו לפיצוי עד שהבעלים יפשוט רגל וימכור את המקום כדי לשלם את הפיצויים. ואם הוא ירים יד על אדם שלא עשה לו כלום, הרי הוא עברין פלילי, והוא צריך להיכלא ולהיות מורחק מהחברה.

ישן 01-08-2009, 16:17
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם תלך בכוונה תחילה לפאב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אם תלך בכוונה תחילה לפאב שמונע כניסה מחיילים על מדים על מדים אתה מעורר פרובוקציה.
אם תלך בכוונה תחילה לפאב שמונע כניסה מחיילים על מדים בלבוש אזרחי, ותלבש מדים בתוך הפאב ותחכה שיוציאו אותך בכח מהמקום, אתה מעורר פרובוקציה יותר גדולה.
תמיד תוכל להגיד שזכותך ללבוש מדים היכן שתרצה במדינת ישראל.
תמיד גם תוכל להגיד שלא ידעת שהמקום כזה ופתאום נטפלו אליך בגלל המדים אז הגבת.
אבל אז אתה יוצא שקרן. כי הרי אתה יודע שהמקום כזה אחרת לא היית מגיע אליו.
קיצור, פרובוקציה מכל כיוון שתסתכל שהיא על גבול לקיחת החוק ליידים ועוד באופן אלים. אתה חותר למגע בשביל להעניש את הרוגטקאים במקום.
העבירה על החוק בצורת מניעת כניסה מחיילים לא לוקחת תרומה חברתית מפעיל חברתי.
בערך כמו שעבריין מסוג אחר יכול לקבל הקלה בעונשו אם יתברר שהוא מסייע לקשישים או למוגבלים בהתנדבות. אל תקפוץ מהר מדי משלב א' לשלב ת'.
השחור והלבן הזה לא בריאים.

אם אתה באמת מאמין במה שאתה אומר - אתה תומך באפליה.
אם הייתי מקבל את הטענה הזוח, אז הייתי תומך בטרנספר לערבים, כמו שאני מניח שגם אתה תומך בו.
למה?
כי היהודים מהווים פה רוב, ורובם לא רוצי שערבים יחיו במדינה זו:
http://www.haaretz.com/hasite/spages/842629.html
אז ע"פ אותו הגיון, אם ערבי כלשהו רוצה עדיין לחיות פה, הוא מעורר פרובוקציה, ולכן הוא אשם במה שיקרה לו.
רוזה פארקס היא בכלל ארכי-עבריינית. היא הייתה צריכה להבין ש"לא רוצים אותה" בקדמת האוטובוס, ותראה אילו נזקים היא עשתה. כל השחורים האלו התחילו לאכול במסעדות ובתי קפה שהיו פעם של "לבנים בלבד".
מה, הם לא הבינו שלא רוצים אותם שם?

מה השלב הבא?
בבניין שלי יש זוג לסביות, בוא נזרוק אותן מהבית שלהן כי הן שונות מאיתנו, הסטרייטים?
או שאולי נתחיל עם הזוג ה"מעורב" (הוא יהודי ממוצא עירקי, היא ממוצא בריטי, שניהם נולדו פה)? הרי כל היתר בבניין שלי הם "מזרחיים"...

נוסטור, איפה אתה? - הנה לך חבר שיסכים איתך על כל מה שמעורר בי שאת נפש בדעותיך.

ישן 01-08-2009, 23:25
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון] אם תלך בכוונה..."

נו באמת, אי אפשר להסתובב בתל אביב על מדים
איפה שלא תלך תראה חנונים לבנבנים בסנדלים מכים חיילי גולני שרצו לטעום מהעיר הגדולה תל אביב

קצת פרופורציה, לקחת מקרה בודד ולהשליך אותו על זכויות השחורים בארה"ב לפני שישים שנה ?

האם כניסתך הפרובוקטיבית לפאב הרוגטקה תחולל שינוי שהוא חצי או שליש מהשינוי שחוללה רוזה פרקס שאתה משווה ומעלה את שני המקרים לאותה רמת חשיבות ?

ציינת שאתה מותש מצד אחד ומצד שני מתאמן "עלינו" בתגובות שלך, לחדד אותן ולשפר אותן.
אז חידדת מדי פה וירית בתותח כבד מדי.

קראתי הודעות שלך ובהרבה תחומים אנחנו יכולים למצוא קו מחשבה משותף, אל תנסה פה ל"יישר" אותי כי אין צורך, בינתיים לפחות

john reese

ישן 02-08-2009, 09:47
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "נו באמת, אי אפשר להסתובב בתל..."

אפליה היא אפליה.

וזה לא משנה האם היא באה על רקע גזעי, דתי, אוריינטציה מינית, דעות פוליטיות, השתייכות קהילתית, או מטען גנטי.

אתה תומך בהפרדה כפתרון לשנאה, אבל ההיסטוריה הוכיחה שככל שחומות הסגרגציה היו גבוהות יותר - כך השנאה התגברה. אם הם לא מתערבבים, איך הם ילמדו להגיע לעמק השווה?
הפתרון שלי לשנאה שיוצרת את האפליה היא שוויון זכויות וחובות מוחלט.
אם הם יסתובבו ביחד, וידברו אחד עם השני, יש יותר סיכוי שהם יכירו אחד את השני וילמדו לגלות ש"השד לא נורא".

לא אכפת לי האם האפליה היא לטובתי או נגדי - אני מוכן להלחם למען זכותך לחופש הביטוי והתנועה.
אתה תהיה מוכן לעשות את אותו הדבר?
או שתעדיף להשאיר אותי ב"גטו" שלי להרקב הרחק מטווח ראייתך, העיקר של "אופיע היכן שאיני רצוי"?

אין הבדל בין סגרגציה על בסיס גזעי לסגרגציה על בסיס רעיוני. לכן היחס שלי לשניהם זהה.

ישן 02-08-2009, 23:46
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אפליה היא אפליה. וזה לא משנה..."

ציטוט:
לא אכפת לי האם האפליה היא לטובתי או נגדי - אני מוכן להלחם למען זכותך לחופש הביטוי והתנועה.
אתה תהיה מוכן לעשות את אותו הדבר?

עשיתי
והרבה
פעם, לאחרונה פחות, יותר כותב ומדבר ומאשר עושה

אבל הפרד ומשול, או בודד ותקוף בניגוד להשלכת המיקרו על המקרו

המקרה הזה איננו תופעה
המקרה איננו התחלתה של שריפה בשדה קוצים
או סגירת המקום היא הדרך הנכונה אל האור
כל המשפטים פשוט לא מדויקים
פעם לא רק דיברתי, גם פעלתי, היום קצת התבגרתי, תוך כדי הבנתי שלא באמת כל תגובה היא מוצדקת, ולעתים היא תגובה לצורך התגובה ולא כתוצאה של המחנאות והאנחנו וההם.
לעתים צריך לפנות לכוחות הבטחון ולא לנסות להיות ויגילנטי רומנטי שמגן על המולדת.
אם יפתח פאב של נאונאצים, וצלבי קרס יתנוססו על הקירות כולל תמונות של הצורר, כנראה שתמצא אותי בגל הראשון של התוקפים את המקום. בכל האמצעים.
אבל אם יפתח פאב של כהניסטים, עם אגרופים צהובים ותמונה או רחמנא ליצלן פלזמה שמשדרת לייב מהקבר של הגבר (ב"ג) לא תמצא אותי גם בגל השלישי שעט על המקום.
אותו דבר לגבי הרוגטקה שמעולם לא שמעתי עליו, לא רוצה גם לשמוע יותר מדי, לא אלך אליו כנראה לעולם ולא אמליץ לאף חבר חייל שלי ללכת אליו (לא שיש לי).
יש דרגות חומרה ואתה הפכת את הרוגטקה לרוזה פארקס ואני עדיין מוחה.
אל תשים אותי יחד עם בעלי הפאב הזה, אולי אנחנו מחזיקים בכיוון דעות דומה, אבל אצלי סרבנות היא מעבר לגבול. אני נגד, אבל מבין סרבני מצפון ומכיר בזכותם לעבור על החוק ולהענש על כך (וזה לא כמו סרבני מיסים וכד' שלא תהפוך אותי לתומך עבריינות)

john reese

ישן 01-08-2009, 18:20
מנהל

לא ברור למה אתה ממשיך להתעלם מההיבט החוקי הפשוט

אם אני בא לפאב וכו'-אני פועל במסגרת החוק. אם הם מונעים ממני כניסה ובוודאי אם הם מפעילים נגדי אלימות, הם מפרים את החוק.
מאוד פשוט. ויודע למה פשוט? משום שהחוק נועד להסדיר בדיוק מה לגיטמי ומה לא. מי שלא נראה לא, שישנה את החוק ושידאג לזה שאלימות ואפליה יהיו לגיטמיים.
ובאופן כללי הטעונים שלך מתאימים להפליא לזמנים אחרים ומקומות אחרים-
המקום זה הזה משרת לבנים בלבד. אתה כושי ובכל זאת מתעקש לבוא למקום? אל תבוא בטענות וגו', ואתה עושה פרובוקציה...כך מן הסתם התבטאו מקבילים אליך באלבאמה של שנות החמישים מול פעילי זכויות אזרח.
חבל מאוד שאתה מתעקש ליצור איזונים איפה שאין-בין מי שמפר את החוק (שלא לדבר על כמה כללי מוסר בסיסיים) ומי שנלחם נגד זה.
ישן 02-08-2009, 09:55
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כמה מקומות כאלה כבר יש ? שם..."

כל רעה חולה שפשתה באנושות התחילה מהסתה קטנה שהתייחסו אליה כאל דבר סהרהורי בשוליים.

רוע הוא רוע, ואין דבר כזה להישאר נטראלי.
כשהשנאה מתחילה לעלות על פני השטח, או שאתה חלק מהפתרון או שאתה חלק מהבעיה.
אם היה ברור לכולם שאנחנו זה לא האויב - לא היו קמים אנשים כמו יונה אברושמי ויגאל עמיר.
הם אמנם פעלו לבד, אבל אם מילדותם כל הסביבה שלהם הייתה משדרת שבנינו אנחנו מדברים ומגיעים לפשרה, ולא משתמשים באלימות, שכולנו זה "אנחנו", ואין בנינו "הם" - זה לא היה קורה.

אתה, ואותם מפעילי פאב, מחלקים את "אנחנו" ויוצרים בתוכנו "הם".
מזה אני פוחד, נגד זה אני יוצא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:47

הדף נוצר ב 0.34 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר