לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2009, 12:06
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי idanmos שמתחילה ב "איך אני צופה את ה"טררם"..."

רגע, רוסיה זו לא המדינה שכל מיני ליצנים שהמרכזי בהם הוא ליצן-החוץ מרמזים שהיא "חלופה אסטרטגית" לארצות הברית? (כן, בטח, ונעל היא חלופה קולינארית לעוף, על משקל אותו הגיון).

בסופו של דבר ארצות הברית הבוגדנית, העוינת והמרושעת מתערבת בעסקי הנדל"ן של ישראל ובכך מסכנת את.. אה.. זכותם הטבעית והמוחלטת של אזרחים ישראלים לגור ליד ההורים! כן!

ואילו רוסיה, ידידתנו האסטרטגית החשובה והאוהדת, בסך הכל עורכת תרגילים משותפים עם מדינת אויב (האבקות בזיהום המים, כשב"זיהום" הם מתכוונים כנראה ל"צוללות") שזה לגיטימי לחלוטין וגם שוחר שלום ומעיד על כוונות טובות ואהדה לישראל.

יזהרו להם האמריקאים, כי עם ידידינו הרוסים וידידיהם האיראנים מדינת ישראל יכולה לאיים בקלות רבה על האינטרסים האמריקאים במזרח התיכון, במיוחד על האינטרסים של האימפריאליסטים האמריקאים בישות הציונית ההיא! אה, אופס...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2009, 12:48

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי idanmos שמתחילה ב "ספרותי משהו אתה היום, קשה..."

נו שוין,

האינטרסים הרוסיים באיראן נמשכים עוד מאז המאה ה19. אם רוסיה אמורה לבחור בין איראן לישראל, היא תבחר באיראן כי בישראל האינטרס הממשי היחיד שלה הוא חסידים שוטים - ספינות מלחמה רוסיות לא עוגנות בנמלים ישראלים, ישראל לא משלמת במטבע זר תמורת נשק רוסי, וישראל אמנם קונה נפט מרוסיה אבל לא בכמויות שהשוק האירופי עושה.

רוסיה היא מדינת אויב דה-פקטו, המקיימת יחסים צבאיים עם מדינות עוינות לישראל ובכלל למרבית העולם הנורמלי. רוסיה היא המדינה הראשונה שביצעה פיגוע טרור גרעיני, וכרגע יש בסביבות 100 יועצי הגנה אווירית רוסיים בסוריה.

שיתוף פעולה עם איראן, לפיכך, לא מפתיע - הוא פשוט תיזכורת לא נעימה לפטריוטים רוסים שהשיגו אזרחות ישראלית בנוגע לצד בו מדינת הנאמנות שלהם נמצאת. לישראל אין שום תועלת בהידוק הקשרים האסטרטגיים עם רוסיה, אבל לרוסיה יש אינטרס בהתרחקות ישראלית מארה"ב - במיוחד אם זה יקדם את מעמדה של רוסיה מול הידידות האמיתיות שלה באזור.

ישן 29-07-2009, 13:16

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי idanmos שמתחילה ב "אי מכירה ועיקוב במשלוחי ציוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי idanmos
אי מכירה ועיקוב במשלוחי ציוד ונשק כזה או אחר זה לא תועלת ישראלית?

זה יותר מועיל לרוסיה מאשר לישראל. בכדי להשיג כל מיני דברים מישראל, כל מה שרוסיה צריכה לעשות זה להעלות את אפשרות מכירת הציוד שובר האיזון (ציוד "מאוזן" וסתם סיוע במודיעין הם מספקים לסוריה למשל בלי למצמץ, ואז זה זולג לחיזבאללה) ופשוט להמשיך לשמור על הסטטוס-קוו. השאלה היא על אילו נכסים ממשיים נדרשת ישראל לוותר בתמורה לזה שרוסיה לא תעשה כלום (לא מעל לשולחן, בכל אופן).

ציטוט:
נרצה או לא, כמו שכתבתה, רוסיה היא בעלת בריתה של איראן ושל שער העולם העויין את ישראל, ולכן, הידוק היחסים עם רוסיה יביא תועלת לישראל.

מאיזו בחינה? רוסיה תוותר על בעלות הברית המזיקות שלה? ממש לא נראה לי. רוסיה תהווה מתווך הוגן בין ישראל לסוריה ואיראן? אני גם בספק, אלא אם כן ישראל תסכים להיות גרורה רוסית - ולרוסיה יש מורשת מפוארת של חוסר תועלת במקרה הטוב וגרימת נזקים במקרה הרע לגרורות שלה. כאמור - האינטרסים הרוסיים באיראן הם עוד מהמאה ה19 (גישה לאוקיינוס ההודי וכו').

ציטוט:
מי יודע, אולי החלשת מעמדם של בעלות בריתה של רוסיה תושג (ואולי אפילו כבר מושגת) בזמן שלטונו של אובאמה.

ציינתי בעבר - רוסיה מתקיימת בעיקר מאספקת חומרי גלם. מספיקה צלילה חדה אחת במחירי הנפט כדי לשלוח אותה בחזרה לעולם השלישי אליו היא שייכת. אבל אם רוסיה ואיראן + השפעה אפשרית על ונצואלה יכולות ליצור קרטל בתחום הנפט, זה כבר נותן להן יכולת משחק מטרידה יותר...

ציטוט:
נ"ב, אין לי ספק שהחלשות היחסים בין ישראל וארה"ב הינו אינטרס רוסי מהמעלה הגבוהה ביותר.

ומכיוון שרוסיה היא לא בדיוק ידידה לישראל, והאינטרסים הרוסיים במדינות אויב מבוססים בהרבה, קידום האינטרסים הרוסיים לא בדיוק אמור להיות בראש מעייניה של ישראל.

ישן 29-07-2009, 16:06
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "רגע, רוסיה זו לא המדינה שכל..."

כתבת יפה, אבל העסק טיפונת יותר מורכב - לא כל ידיד של אוייב = אוייב. ר' לרגע את יחסי איראן עם הודו, ועדיין אנחנו גם ביחסים טובים עם הודו, כולל ענייני צבא. במילים אחרות, השאלה איננה אם רוסיה היא ה GOOD GUYS או ה BAD GUYS, או של שחור-לבן, אלא איך אפשר למנף (אם אפשר, אני לא טוען שאפשר) את מערכת היחסים הבינ"ל המורכבת שקיימת היום, שבה רוסיה, סין, הודו, ואיראן מנסות (ומצליחות לא פעם) להשפיע ביתר שאת על משחק הכוחות העולמי. אם ישראל תשכיל לשחק חכם בפוקר הזה, בלי לגרום לניכור עם ארה"ב, היא, אולי (ואולי לא), תוכל לרתום את סין, הודו ורוסיה למהלך כולל שיסייע לבלום את איראן מהצד הצבאי הקיצוני, ולתעל אותה (וכפי שראינו לאחרונה יש באיראן מספיק קולות אחרים מההנהגה, גם אם מוסאווי רחוק מאוד מלהיות ציוני...) לאפיקים יותר פרודוקטיביים בעולם. לתייג את רוסיה כאויב לא מסייע בזה, בראייתי.
ישן 29-07-2009, 17:17
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.04
יותר מדי דרמה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "הודו לא מקדמת מהלכים מול..."

בניגוד לדעה הרווחת במחוזותינו, אנחנו לא בדיוק מרכז העולם. האינטרסים של רוסיה באירן וסוריה אינם מתמצים ביחסן של אלה למדינת ישראל. השיקולים שלהם הרבה יותר מגוונים מכך, ולפעמים הם עולים על האינטרסים של רוסיה בישראל. האינטרסים שלה לא מכוונים כנגדינו, אלא פשוט אינם חופפים לשלנו, וכך צריך לראות אותם. המחשבה צריכה להיות איך אנחנו משחקים את המשחק על מנת למנף את המצב לטובתינו, גם אם זה דווקא דורש התקרבות לרוסיה. חוץ מזה, כמו שאמרת, אנחנו הפרנו את מרחב האווירי הסורי, אנחנו עלולים לתקוף באירן, ואנחנו חימשנו את הגיאורגים. כמו כולם גם אנחנו משחקים את המשחק, וגם אנחנו יוזמים פעולות שאינן עולות בקנה אחד עם האינטרסים של רוסיה. האם זה אומר שיש לנו כוונות תוקפניות כלפי רוסיה? צריך להפסיק להתנהג כמו ילדים שעושים "ברוגז" עם מי שלא מתיישר לפי הקו שלנו.

ישן 29-07-2009, 17:49
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "יותר מדי דרמה"

בעת בחינת ההשלכות של הנעשה בזירה הבינלאומית אנחנו מן הסתם מציבים את ישראל במרכז - עובדתית, רוסיה מסייעת למדינות אויב שהאג'נדה המוצהרת שלהן היא השמדת ישראל (איראן, סוריה).
לא ממש מעניין אותי אם רוסיה עושה את זה בגלל שאיראן רוצה שישלמו לה על הנפט בידע צבאי, מתוך שנאת ישראל או מתוך כוונה לפגוע באינטרסים אמריקאיים. בשורה התחתונה רוסיה פוגעת באינטרסים של מדינת ישראל וזה ממש לא מעניין אותי מי התחיל ומי צודק (למרות שאם אתה מתעקש אז אפשר לעקוב אחרי ההתנהלות הזאת עוד מימי ברה"מ שלא לדבר על היסטוריה של אנטישמיות בימי הצארים).

באמת שלא הייתי מתעקש כל כך להתעקב על הנקודה הזאת לולא היו פה בפורום (ובממשלה) אנשים שמשוכנעים שרוסיה מחכה בזרועות פתוחות לאמץ את ישראל לחיקה.

ד"א, לעשות "ברוגז" עדיף מלזחול לפתחו של הקרמלין ולהתחנן ועדיף מלמסור קרקעות ישראליות לממשלה זרה מיבשת אחרת כשוחד נגד מכירת ציוד וידע לצבאות איראן וסוריה.
ישן 29-07-2009, 18:09

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[font=Verdana] [QUOTE]בשורה..."

בפרספקטיבה של 40 שנה, ארה"ב גילתה מסירות ומחוייבות לישראל בקנה מידה חריג ביחסים הבין-לאומיים. ולא, חוסר סימפטיה של הממשל הנוכחי למצע הבחירות של "האיחוד היהודי" או "הבית הלאומני" לא אומר שזה נגמר.

וכל זה - למרות שמומחי אסטרטגיה שונים במחלקת המדינה טענו שוב ושוב שמבחינת האינטרס האמריקאי הטהור עדיף להדק את הקשרים עם מצרים. עכשיו אם ישראל תהדק את הקשרים עם רוסיה על חשבון קשרים ארה"ב, מצרים תוכל למלא את הואקום בזמן שישראל בעידן הפוסט-ליברמני תגלה שהיא תקועה עם "בעלת ברית" שיותר קרובה לאיראן ושמבחינה כלכלית התמ"ג-לנפש שלה יותר נמוך משל איטליה.

ישן 29-07-2009, 18:28

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[indent][font=Verdana]א. יש..."

פרט, נמק והבא דוגמאות.

רוסיה - מסייעת לאיראן ולסוריה.

מי עוד מסייע לאיראן ולסוריה? לגרמניה יש קשרים חשודים עם איראן (יותר בתחום המסחרי), איטליה השביחה 122 טנקים עבור סוריה, הבריטים מוכרים נשק לירדנים, והאמריקאים מספקים נשק למדינות סטטוס-קוו כמו מצרים וסעודיה.

ושוב - יש מעל 100 יועצי "הגנה אווירית" רוסים בדמשק ברגע זה ממש - שותפים להגנת שמיה של אותה מדינה שישראל תקפה רק לפני שנתיים מהאוויר...

נכון, זו זכותה של רוסיה לקשור קשרים עם מדינות אלו (באותה מידה שזכותה של איראן לרצות נשק גרעיני ושל סוריה להשיב לידיה את הגולן), אבל מי שמצדד ברוסיה בהקשר הזה, נו - קשה לכנות אותו "פרו ישראלי".

ישן 29-07-2009, 18:52
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "פרט, נמק והבא דוגמאות. רוסיה..."

ציטוט:
מי עוד מסייע לאיראן ולסוריה?

מערב. איפה אירנים מקבלים ידע שלהם ? במערב.
ובתחום הגרעין ? במערב, כולל ארה"ב. המון (לא יודע כמותית כמה אבל הרבה מאד) מדענים אירניים בתחום הגרעין למדו במערב. ולומדים גם היום.

ציטוט:
ושוב - יש מעל 100 יועצי "הגנה אווירית" רוסים בדמשק ברגע זה ממש - שותפים להגנת שמיה של אותה מדינה שישראל תקפה רק לפני שנתיים מהאוויר...

והסברתי בעבר למה הם יושבים שם. נוכחות שלהם לא משנה דבר בתחום הצבאי.
פוליטית הם רוצים לשמור על אסד. אתה בטוח שאסד רע ליהודים ? אז מי יותר טוב ?

ציטוט:
נכון, זו זכותה של רוסיה לקשור קשרים עם מדינות אלו (באותה מידה שזכותה של איראן לרצות נשק גרעיני ושל סוריה להשיב לידיה את הגולן), אבל מי שמצדד ברוסיה בהקשר הזה, נו - קשה לכנות אותו "פרו ישראלי".

אף אחד לא מדבר על פרו ישראליות שלהם. אבל אומרים שאין גם אנטי.
כנראה שקשה לתפוס את זה דרך מסך של שינאה ברמת הגנים.
ישן 29-07-2009, 19:04

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE]מי עוד מסייע לאיראן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bertold
מערב. איפה אירנים מקבלים ידע שלהם ? במערב.
ובתחום הגרעין ? במערב, כולל ארה"ב. המון (לא יודע כמותית כמה אבל הרבה מאד) מדענים אירניים בתחום הגרעין למדו במערב. ולומדים גם היום.

כמו שאמרת - אני רוצה שמות ומספרים. זה שמישהו למד פיזיקה גרעינית באוניברסיטה במערב, עדיין לא הופך את המערב לספק ידע גרעיני. ואתה רוצה להגיד לי שאין איראנים/סורים/פלסטינים שלומדים ברגע זה (באופן פרטי או כאורחי הממסד) ברוסיה?

ציטוט:
והסברתי בעבר למה הם יושבים שם. נוכחות שלהם לא משנה דבר בתחום הצבאי.
פוליטית הם רוצים לשמור על אסד. אתה בטוח שאסד רע ליהודים ? אז מי יותר טוב ?

אם הנוכחות שלהם לא משנה בשום-דבר צבאי, אז איך הם שומרים פוליטית על אסד? כוחה של סוריה בחולשתה ועדיף אסד על כאוס וכו', אבל בשורה התחתונה - סוריה היא מדינת אויב, רוסיה מספקת סיוע צבאי למדינת אויב. מ.ש.ל.

ציטוט:
אף אחד לא מדבר על פרו ישראליות שלהם. אבל אומרים שאין גם אנטי.

אבל איכשהו, האינטרס הסורי והאיראני בהחלשת ישראל זוכה לגיבוי רוסי. אם הייתי נייטרלי, שבדי או ניוזילנדי למשל, הייתי אומר ש"זכותם של הרוסים לסייע למי שפועל נגד האינטרס הישראלי" אבל אני לא נייטרלי, אני ישראלי, כשמישהו מסייע באופן פעיל לשאיפות להרוג אותי ואת החברים שלי (אין לי דרכון רוסי לברוח איתו למפעיל שלי בשדרות לובליאנקה כשמשהו ישתבש) אז אני נוטה לא לחבב את זה.

ציטוט:
כנראה שקשה לתפוס את זה דרך מסך של שינאה ברמת הגנים.

רמת הגנים? אני מניח שאתה לא מתכוון לעיר הסמוכה לתל אביב שידועה בבורסת היהלומים שלה ובקהילה הגדולה של יוצאי עיראק שבה (מוזר - אותם לא ראית תומכים בסדאם חוסיין...) אלא לדטרמיניזם ביולוגי, מה שאופייני מאוד לשיח הפטריוטיזם הרוסי הגזעני להחריד.

ישן 29-07-2009, 18:37
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "אם מכירת חימוש למדינות ערב..."

מצרים מדינת אויב? מוזר, חשבתי שיש לנו הסכם שלום איתם בכמעט שלושים שנים האחרונות.

ד"א, הנשק האמריקאי שהם מקבלים הוא בגדר כלוב זהב, לרוסיה לעומת זאת אין שום שליטה על תפוצת הנשק שהיא מכרה לאיראן וסוריה (קורנטים מישהו?).
להזכירך גם אין למצרים שום תביעות כלפי ישראל, היא יריבה מרה של איראן וחיזבאללה, היא מחזיקה כוח שיטור גדול שאמנם לא עושה מספיק אבל מסייע לאינטרסים הישראלים מול חמאס בעזה (שממומן ע"י איראן, זאת שעושה עסקים עם רוסיה, זוכר?).

סעודיה לא רלוונטית, אין לה גבול יבשתי איתנו, תכנית גרעין, אג'נדה מוצהרת להשמדת ישראל או תביעה אחרת כלשהי כלפינו. טכנית סעודיה היא מדינת אויב רק מבחינה משפטית (לא שזה הופך אותם לצדיקים גדולים אבל מכאן ועד להושיב אותם באגף ציר הרשע...).

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 29-07-2009 בשעה 18:42.
ישן 29-07-2009, 18:02

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "יותר מדי דרמה"

בדיוק - לרוסיה יש אפס מחוייבות כלפי האינטרסים של ישראל, ואינטרסים מהותיים במדינות אויב.

נכון, ישראל לא צריכה לנתק יחסים בבוטות עם רוסיה ולא להתעמת איתה ישירות (בכל זאת - מדינת טרור עם נגישות לפולוניום 210...) אבל כל הדיבורים על "קשר אסטרטגי עם רוסיה" הם עניין מיותר למדי - הקשר האסטרטגי היחיד שיש לרוסיה בסביבה הוא עם סוריה, ואלא אם כן מישהו מתכנן להציע להם את נמל חיפה במקום את נמל טרטוס...

ומוטב ל"מריח הבוגדים" בעל חוק הנאמנות לבדוק קודם כל באורווה שלו - יש שם סוסה שהתגאתה בזה שהיא צוהלת עם סייחיה את ההמנון הרוסי כל בוקר, ואיכשהו זה נראה לי גרוע יותר מערבי שמיבב על הנאכבה.

ישן 29-07-2009, 19:21
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "השאלה היא, למה שרוסיה תעשה את..."

שוב - אני לא חולק על כך שכרגע רוסיה חושבת שהדיבידנדים שלה במגרש האיראני. אבל זה שזה המצב בהווה לא אומר שבהכרח זה יהיה המצב בעתיד (שלא שווה לנסות לשנות אותו), או שחשבון הדיבידנדים צריך להיות רק רוסיה-איראן מול רוסיה-ישראל. לכן דיברתי על רוסיה-סין-הודו כציר מאוד משמעותי בדיון הזה, וגם לסין וגם להודו יש אינטרסים שאיראן לא תתחזק יתר על המידה (מה המידה זה כבר נתון לויכוח). ולרוסיה יש אינטרסים יותר משמעותיים מאיראן בסין ובהודו. אם שמתם לב באשכול על התרגיל הסיני-רוסי הנושא שלו היה לוחמה נגד טרור. אם קראתם על מה שקורה במערב סין לאחרונה אתם מבינים שלסין יש בעיות ארוכות והסטוריות עם תנועות לאומיות מוסלמיות. וכמו שאיראן מנסה להשיג השפעה במרכז אסיה כך גם סין ורוסיה, וגם הודו במידת מה. בקיצור - אין ממש אידיליה בין כל הארבע, ויש עוד אינטרסים שלא באים לידי ביטוי בתקשורת.
כך או אחרת, מובן מאליו (מבחינתי) שישראל לא צריכה לעזוב את ארה"ב ולדבוק ברוסיה - זו לא המסקנה - אלא שישראל צריכה לשחק את הקלפים שלה בצורה חכמה יותר ומתוחכמת יותר במגרש הבינלאומי, תוך ניצול האנטרסים המשותפים שיש למעצמות הגדולות (שלא קשורים לישראל) על מנת לשפר את מצבנו אנו.
ישן 29-07-2009, 18:42

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE]ליברמן בתור התחלה,..."

תזכיר לי מה יש לאהוב ברוסיה?

ואני לא שונא את "עליית הנקניק" (הסבר: עליית הנקניק היא החלק הפחות מוצלח של העלייה הבסה"כ-מצויינת של שנות התשעים. סביר להניח שעולי שנות התשעים מכירים אותם בתור השכנים האנטישמים מרוסיה שהפכו להיות השכנים שונאי הערבים והמרוקאים בארץ) אני פשוט חושב שיש משהו מעורר סלידה באדם שמקבל אזרחות ממדינה א' ורואה את מדינה ב' שהיא במקרה גם מדינה עויינת (ממנה ברח בגלל זוועותיה) בתור מושא להערצה פטריוטית.

כשערבי עושה את זה, קוראים לזה בגידה משום מה.

נערך לאחרונה ע"י עבדול אלהזרד בתאריך 29-07-2009 בשעה 18:48.
ישן 30-07-2009, 10:10
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "רוסיה ואיראן עורכות תרגיל משותף בים הכספי"

האשכול מעניין מאד אך הוא כבר חורג הרבה מעבר לתחום הצבאי ביטחוני אל תחום היחסים הבינלאומיים ומעט פוליטיקה מקומית.

יש כאן כמה מומחים לתחומים אלו שאם פורום צבא וביטחון היה מתעסק ביחב"ל הם היו זוכים לכוכב ליד שמם. סלעי ועבדול, למשל.
מצד שני, עבדול, אני מציע למתן התבטאויות, גם אם הן ציוריות, מטאפוריות ונאמרות בהומור, בייחוד כשהן מכוונות כלפי מפלגות, שרים וחברי כנסת ישראליים. בפורום צו"ב התבטאויות כאלו הן על גבול הנסבל ועלולות להוביל לחסימה.

האשכול מועבר, בצער, אל פורום פוליטיקה ואקטואליה.
המשך דיון פורה ומהנה.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 30-07-2009 בשעה 10:12.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:59

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר