לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2009, 12:40
צלמית המשתמש של Zorro26
  Zorro26 Zorro26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.04
מערכות ההפעלה העתידניות של מיקרוסופט

Windows 7 עוד לא יצא וכבר מיקרוסופט מפתחת את מערכות ההפעלה העתידניות.
תכירו בבקשה את Windows Azure בקישור הבא:
http://www.microsoft.com/azure/windowsazure.mspx

אם למישהו המושג "שירותי ענן" נשמע זר אז להלן ההסבר:
בהתאם למהירות רוחב הפס של האינטרנט שעולה בקצב מסחרר החלו להתפתח מערכות
"שירותי ענן" (הכוונה לענן האינטרנט) שהן בעצם מערכות הפעלה מבוססות שרת.
זה אומר שכל מערכת ההפעלה היא בעצם אונליין ורק המסמכים האישיים מאוחסנים אצלכם
בהארדיסק או לחילופין גם כן באונליין.
דוגמא לאתר כזה הוא סטארט-אפ ישראלי-פלסטיני בשם GHOST בקישור הבא: http://g.ho.st
גוגל גם מפתחת בימים אלו מערכת הפעלה כזו והצעצוע של מיקרוסופט בתחום זה נקרא
Windows Azure שהוא פלטפורמה של שירותי ענן בעל קוד פתוח אשר מאפשר לתוכניתנים
לפתח בחופשיות אפליקציות אינטרנטיות שיושבות בצד השרת (אונליין) בכל מיני שפות.
יש כאלה שאומרים שהנה הגיע יום הדין עבור המשתמש הביתי שום דבר כבר לא יהיה פרטי
הכל אונליין, אחרים אומרים להיפך, הכל יהיה נגיש יותר וכולם יהיו במעין רשת אחת ללא הבדלי
מרחקים. לכאן או לכאן, לכיוון זה צועדת הטכנולוגיה ואלו יהיו מערכות ההפעלה של העתיד.
מי שישכיל כבר מעכשיו לפתח סטארט-אפים לכיוון זה יהיה המיליונר הבא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2009, 18:14
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "$M מנסה לממש את החלום הרטוב..."

רק תיקון קטן למה שאמרת..
זה לא MS מנסים לעשות את זה שנים, זה רק ריי אוזי - שהתלהב מהרעיון בערך ממתי שגוגל קיבלו את הצ'ק הראשון מהמשקיע שלהם,
המתנגד הגדול היה דווקא ביל גייטס - ובגלל זה ביום שהוא פרש אוזי פרח והתחיל לעבוד על מחשוב הענן באופן יותר אינטנסיבי.

לגבי ייתרונות (וזו תשובה גם לך וגם לCMOS)
קיימים ייתרונות לשיטה, מכול כיוון אפשרי בערך.
קלות בניהול ותחזוקה:
ניהול מחשב הולך להיות דבר לא נחוץ - ווירוסים, גיבויים, התקנת תוכנות במהירות ובקלות, חוסר תלות במערכת הפעלה (הכול זה יישומי רשת שמבוססים על סטנדרטים קיימים).
הוזלה במחיר המחשב:
לא צריך להוציא 3000-7000 למחשב ביתי (יישומים בסיסיים - גיימר ממוצע, וכן, אני יודע שמחשבים יכולים לעלות יותר או פחות), בגלל שכול כח העיבוד יהיה במחשבי הענן הדבר היחידי שנשלם עליו יהיה מחשב רזה (הוצאה של 700-1000 ש"ח) וחיבור רשת שקיים בכול מקרה.
לגבי משחקים - בכנס המשחקים האחרון (ומקווה שהנציגים של פורום משחקים לא יירצחו אותי - אני לא זוכר את השם... זה היה E3?) היתה חברה שהראתה אפשרות לשחק ב unreal tournament דרך הרשת (על רזולוציה גבוהה וקו תקשורת סטנדרטי).
בעיית פיראטיות:
פחות משמעותי למשתמשים ביתיים אלא יותר לייצרנים - הפיראטיות תהיה... שונה וכנראה (לפחות בהתחלה) בהיקפים קטנים משמעותית.
התניידות מידע:
אולי הייתרון הכי גדול - גישה זמינה למידע שלך מכול מקום לכול מקום, וזה לא מוגבל רק למחשבים.
תחשבו על להפעיל את הדוד בשעות מסויימות, הקלטת תוכנית ב yes max כשאתם בעבודה, הפעלת הטוסטר 10 דקות לפני שאתם חוזרים הביתה כדי שיהיו לכם צנימים חמים ומוכנים.
הבעייה הגדולה היא כמובן - אבטחת מידע והאח הגדול.

ישן 02-08-2009, 00:34
  CM0S CM0S אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.02
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "רק תיקון קטן למה שאמרת.. זה..."

אני לא ממש מאמין שזה יתפוס, לפחות לא בשוק הפרטי.
זה יכול להיות מאוד יעיל במסגרת פנים-ארגונית, אבל לא יותר מזה.

שאלתי ואני שואל שוב - למה שאני ארצה שמישהו אחר ינהל לי את המחשב? למה במקום לקדם פתרונות שדומים ל-Dropbox (כלומר פתרון לשיתוף וזמינות של מידע, לא למעטפת) פתאום מתחילים להגזים וחושבים על להפוך את כל המחשב לתלוי-רשת?

ולדעתי, 2 הבעיות שציינת הן הבעיות שבסופו של דבר יגרמו למוות הסופי של הרעיון ההזוי הזה.
וחוץ מ-2 הבעיות האלה יש את הבעיה הכי גדולה: האם הרשת באמת יכולה לעמוד בכל העומס הזה? אפילו עכשיו אומרים שהרשת עמוסה, אז מה יהיה כשאנשים ירצו לצפות בסדרות באיכות HD דרך הרשת, להריץ משחקים באיכות גבוהה - האם הרשת תהיה מסוגלת להתמודד עם כל התעבורה הזאת? אני ספקן מאוד.
ישן 04-08-2009, 06:38
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "גוגל לא בדרך לשם, הם לוקחים..."

מי אמר לך שמקוד פתוח אי אפשר להרוויח יפה?
redhat עשתה רווח יפה מאוד יחסית לנתח השוק הקטן שלה, תביט בקישור.
נכון זה לא קרוב לרווחים של ms או אפל. אך ניתן לעשות כסף דרך הקוד הפתוח.
בכל הנוגע ל ms, אני חולק עליך, הם לאט לאט מגיעים לקוד הפתוח. ms תורמים שורות קוד לשיתוף פעולה בין הפלטפורמות השונות. ms יודעים היטב שהמצב של שנות ה 90 לא יחזור על עצמו כבר ושיש להם תחרות בשוק היום. אין ל ms ברירה בסופו של דבר עוד כמה שנים יהיה שינוי דרסטי בשוק הפרטי והעיסקי בסופו של דבר. כמה שהלינוקס נהיה יותר אטרקטיבי וזמין ליותר אנשים, השינוי בשוק הינו עניין של זמן בלבד לדעתי.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 04-08-2009, 22:37
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "מי אמר לך שמקוד פתוח אי אפשר..."

גילו נאות - לא קראתי, אני אקרא אח"כ, אבל אני אאמין לך.
אפשר להרוויח, אבל המודל מאוד רעוע, חברות גדולות יעדיפו להסתמך (כמו שזה נראה היום בכ"א) על יועצים חיצוניים ולווא-דווקא על היוצר של מערכת ההפעלה, למה? כי הם נותנים תנאים טובים יותר ואנשים שיעשו בשבילם את העבודה, אז החלוקה של חברות ענק שמקבלות שירותים מmicrosoft partners שמקבלים תמיכה ממיקרוסופט עצמם לא ישתנה, אבל ככה מיקרוסופט מתחלקת מהעוגה שredhat קיבלו במלואה בזמנו (אם אני זוכר נכון - הם היחידים שנתנו תמיכה בתשלום מלבד sun על מערכות *nix), וזה לא משהו שהם יסכימו לו.
התרומה של שורות הקוד, המעבר לקוד הפתוח (או יותר נכון - פתיחת סטנדרטים) זה די פיקציה ואני מתפלא שדווקא אתה "נופל" בזה ומאמין שמיקרוסופט "נפתחת לעולם"
הרי כל חברה מנסה לדאוג שתעבוד רק בעולם שלה ועם מוצרים שלה (ע"ע גוגל על שלל היכולות שלו, אפל עם ה ilife, מיקרוסופט עם הסטנדרטים המיוחדים שלהם), העובדה שהם נותנים למפתחים צד-שלישי "להתחרות" עם מוצרים שלה לא אומרים שהם נפתחים לעולם, אלא שהם מנסים להטמיע את עצמם עמוק יותר (extensions של FF לדוגמה - זה משרת קודם-כל את הדפדפן ורק אח"כ את המשתמשים)

ישן 02-08-2009, 21:14
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "מלבד התגובות של האחרים כאן,..."

צולע זה לא ממש נכון. הוט/בזק והספקיות גורמות לקו בארץ להיות צולע, כי הצרכן הממוצע שלהן בשוק, לא יודע מה עושים לו/ה בכלל וכמה גונבים ממנו/ה.
הלקוח הממוצע חושב יש לי קו של חמש מגה אז יש לי קו מהיר, בפועל הוא לא מתקרב למהירות הזאת. אנחנו הצרכנים אשמים בזה. מתי שמעת על מרד צרכנים בשוק הזה?
לא היה פשוט, אתה שומע רק פירסומים כמה בזק אמינה ונטויזאן אמינות בשירות.

למה יש חברות ישראליות של אירוח אתרים שיוצאות לחו"ל? המחיר והפס בארץ כמובן.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 03-08-2009, 10:47
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Zorro26 שמתחילה ב "מערכות ההפעלה העתידניות של מיקרוסופט"

ghost זו לא מערכת הפעלה

להערכתי למרות שבעתיד ברחוק כשקווי התקשורת יהיו מהירים יותר זה יתאפשר כרגע זה עומד בניגוד אינטרסים ליצרניות החומרה.
כלומר, יש למשל את המיזמים של קונסולת משחקים ברשת, המשחק רץ על השרת המרכזי ואתה למעשה רואה זרם וידאו של המשחק
מצב כזה מחייב חומרה חזקה מאוד בצד השרת וחומרה פשוטה בצד הלקוח אבל שרת אחד משרת כמה לקוחות
בזמנים שונים ככה שאם כרגע כדי שכמה אנשים יוכלו לשחק במשחק כל אחד מהם צריך כרטיס מסך משוכלל ומעבד חזק
כשהמשחק רץ בצד השרת "כרטיס אחד" יכול לשרת כמה אנשים (בגלל הבדלי שעות- Time sharing וכו')
כך שבסופו של דבר חברות החומרה ימכרו פחות.
כנראה שגם מפתחות המשחקים יפסידו בסופו של דבר כי כיום למשל משחק עולה 200-300 ש"ח ויש משחקים
שניתן לסיים אותם תוך כמה ימים, במודל שהמשחק נמצא בשרת ואתה משלם שכירות התשלום עד שתסיים את
המשחק יהיה נמוך יותר מעלות המשחק.
ניתן לראות שאינטל מפתחת מערכת הפעלה בעצמה ובנוסף רכשה את חברת וינד ריבר שגם היא מפתחת
מערכת הפעלה מבוססת לינוקס

מצד שני לחלק גדול מאוד מהאוכלוסיה אין צורך בכח העיבוד של המחשבים כיום, ומה שהם כן זקוקים לו זה ניהול
ותמיכה, כך שמסוף חלש(אבל מאובטח - כמה שפחות רכיבי תוכנה יותר קל לאבטח) שמתחבר לרשת וכל שאר
הישומים נמצאים על שרת ומעודכנים ע"י החברה בצורה שקופה לחלוטין למשתמש יכול להיות פתרון שיסכימו לשלם עליו.

הפתרון לא מתאים למשתמשים מתקדמים שדורשים שליטה על הדברים שרצים במחשב שלהם וסביר שאני לא
אשתמש בשרותים מהסוג הזה(בטח לא בצורה בלעדית) לפחות לא בטווח הקרוב
לפני 10 שנים לא חשבנו שוידאו יתפוס חלק ניכר מתעבורת הרשת ושאנשים יעלו את קבצי הוידאו שלהם לשתף עם אחרים
היום זה טריויאלי

It's Never Lupus

ישן 03-08-2009, 21:35
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "ghost זו לא מערכת הפעלה..."

הבעייה היא שאתה חושב על עצמך, ולא על מה שהשוק רוצה.
אמרות כמו "זה לא יתאים למי שרוצה שליטה מלאה על מה שמותקן אצלו" לא תופסות בדיוק כמו שאמרות כמו "קנסוליית משחקים בלי כוח עיבוד אסטרונומי שווה לתחת כי הגיימרים לא יאמצו אותה", ועדיין wii היא הקונסוליה הנמכרת בגלל יחס עלות-->תועלת.

חברות החומרה, המשחקים וספקי האינטרנט יכולות להילחם בתופעה מהיום ועד עוד 20 שנה, אבל ברגע שה"המונים" יבינו את הפונטציאל והייתרונות (ומשום-מה ייתעלמו מהסכנות) של עולם הענן - זה ייתפוס, ובסוף גם אתה וגם אני נאלץ להסתגל למצב החדש, כמו שזיו בוכה על מסכי הLCD וכמו הרבה אחרים שאני שומע מתלוננים על המסכים הרחבים ועוד עשרות דוגמאות אחרות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:12

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר