לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2009, 15:22
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
בחטמ"ר ביקעה הצליחו לשבץ ביני"שים וחיילות במוצב שיש בו רק מקלחת אחת

לאחר שהועברו בין כמה וכמה מוצבים, בשלב מסוים נמאס למילואימניקיות והן סירבו פקודה. "באנו לתרום ולא שיעליבו אותנו", אמרו

אמיר בוחבוט | 31/7/2009 7:33
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_comment.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_print.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_write.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_send.gif]

חיילות לוחמות במילואים איימו לבצע מרד לאחר שטורטרו שוב ושוב ממוצב למוצב - וכל זאת בשל איומים של חיילים בני ישיבות שסירבו לשרת איתן.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/308/856.jpg]

חיילות בצבא צילום ארכיון: רויטרס

בתחילת השבוע התגייס גדוד של פיקוד העורף לביצוע משימות ביטחון שוטף בחטיבת הבקעה בפיקוד מרכז. "הכל התנהל כשורה עד שהגענו למוצב", סיפרה אחת הלוחמות במילואים לבני משפחתה, "המפקדים אמרו לנו שאין תנאים טובים במוצב ועלינו לעבור למוצב אחר. בתמימותנו, האמנו לו ועברנו".

וכך אירע שעשר בנות לוחמות, שבשירות הסדיר היו מפקדות כיתה בקרקל או במערך מג"ל (מערך גיבוי לחימה), ארזו את חפציהן ועברו מוצב. אלא ששם הן גילו את הסיבה האמיתית למעבר. "אחד המפקדים במוצב השני הסביר לנו שגם במוצב הזה אנחנו לא רצויות כי ישנים בו חיילים בני ישיבות שמסרבים לשהיית בנות במוצב", סיפרה אותה לוחמת. "החיילים דיברו אלינו לא יפה ואז שוב החזירו אותנו למוצב המקורי".

כשגם משם רצו שוב להעביר אותן, החליטו הבנות שנמאס להן והן סירבו לעבור. בעקבות כך התפתחה מהומה. "אחרי יומיים של שמירות ומחסומים אומרים לנו ללכת, כאילו אנחנו כלומניקיות?", שאלה בזעם אחת מהן, "באנו לתרום ולא שיעליבו אותנו. החלטנו לסרב פקודה מתוך עיקרון".

הלוחמות הודיעו למפקדים שהפעם הן מסרבות לעבור מוצב ומבקשות להישפט על כך בפני מפקד החטיבה, אך זה סירב להיפגש איתן. מפקד גדוד המילואים הצליח לשכנע אותן לחזור בהן ולעבור למוצב מרוחק יותר עם חיילים מגדוד אחר. "הגענו למוצב מצוקי דרגות ולא האמנו - גם שם התברר לנו שאנחנו לא יכולות להישאר כי גם שם משרתים חיילים דתיים, שאף דאגו להיכנס למועדון בו המתנו ולומר לנו 'אתן הבעיה של צה"ל'".
ההתעללות בשיריון
לטענת הבנות, רק לאחר התערבות מעריב, החליטו המפקדים להעביר מהמוצב השלישי - הפעם את החיילים הדתיים המשרתים בו, ולאפשר להן להישאר באותו מוצב.

אחד מחיילי המילואים בגזרה, סיפר אתמול: "מדובר בבנות שכבר ביצעו תעסוקה מבצעית בגדוד והוכיחו כי הן מקצועיות לא פחות מהבנים. היחס אליהן הוא מזלזל ומתחת לכל ביקורת".

דובר צה"ל מסר בתגובה: "גדוד המילואים המעורב בבנים ובנות הגיע לפני כ-24 שעות בלבד לתעסוקה מבצעית בבקעה. במקום התברר כי במוצב המדובר יש מקלחת אחת, דבר שאינו מאפשר את השילוב הראוי הנדרש בפקודות הצבא.

מח"ט הגזרה הנחה להעביר את הבנות באופן מיידי למוצב אחר והבנות אכן הועברו היום למוצב אחר. נציין כי עד אשר עברו הבנות למוצב, נקבעו זמני חלוקה במקלחת על מנת שלא לפגוע ברגשות אחד מהצדדים ולאפשר שגרת חיים תקינה. נדגיש כי מדובר בטעות שנעשתה בתום לב".

בעקבות חשיפת פרשת ההתעללות בשיריון, פוזרו אתמול שני מחזורים של לוחמים ותיקים בפלוגה של חטיבה 188 והלוחמים שובצו מחדש. מפקד הפלוגה הודח מתפקידו לאחר שנשפט ל-30 ימי מאסר בפועל.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/924/047.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2009, 16:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שמע, האם הסיבה היא באמת שאין..."

מכיוון שחיילים דתיים בפלוגה שלי הגישו עצומה נגדי בנושא זה בדיוק, אני לא הייתי פוטר את מה שכתוב בכתבה. העניין הוא שהסיבה עליה דובר עם החיילים עצמם לא הייתה קשורה לשילוב הראוי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 31-07-2009 בשעה 16:03.
ישן 31-07-2009, 16:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "באיזה נושא? למה יש בנות..."

למה יש בנות במוצב? או שהן חיצוניות (תצפיתניות) או שהן שייכות ליחידה.
במקרה שלי הסיבה הרשמית היתה השילוב הראוי. הבחורה הזו היא בחורה יחידה בפלוגה, למרות שאת המילואים עשתה במוצב עם בנות נוספות ומגורי בנות. בתכל'ס? הכל היה אגו. היה להם קשה לקבל את זה שהיא יצאה למשימות והם נשארו בסיור. זה בלט, אגב, אצל חבר'ה שבאו מהיחידות היותר "אקטיביות" (והמרכאות בכוונה).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 31-07-2009 בשעה 16:23.
ישן 31-07-2009, 17:10
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "בחטמ"ר ביקעה הצליחו לשבץ ביני"שים וחיילות במוצב שיש בו רק מקלחת אחת"

מצטער על החלפת הכותרת.
אבל הטימטום פה הוא של מי שמשבץ חיילים חיילות לאותו מוצב בלי לתת תנאים מינימליים לחיים משותפים.

גם כשאנחנו היינו בקו הזה היה ידוע שדתיים נשארים רק בהילטון ולא תופסים את מצוקי דרגות כי יש שם תצפיתניות (מי חשב על חיילות שהן חלק מהפלוגה?!) ולתצפיתניות ולחיילי המוצב יש מקלחת ושרותים משותפים.
במוצב הזה נוהגים לחלק את השעות למשמרות בין 10 ל12 בנים ומ13:00 על 15:00 בנות (למשל) אבל לא פעם קרה שמילואימניק מופתע גילה חיילת מתקלחת לצידו.

אנחנו עשינו את הקו הזה כבר פעמיים, הפעם הראשונה ב2003 וכבר אז זה היה כך ועד היום לא השתנה!

אז לשבץ לשם פלוגה מעורבת?

בהילטון וביעלי יש מגורי בנות מסודרים.
ביעלי אפילו נעולים.

בהילטון יש מקלחות נפרדות.
ביעלי אין אבל לחיילות יש מפתח.

אבל גם בהילטון וגם ביעלי אין מקום להוסיף חיילות נוספות למגורי בנות מעבר לחיילות הקבועות שמשרתות שם.

מי שחשב פתאום לזרוק לשם פלוגה מעורבת וש"הם כבר יסתדר" זה כנראה אותו אדיוט ששלח אותנו לקרב בלי פגזים "והם כבר יסתדרו"...

לא החיילים ולא החיילות צריכים להישפט.
לא עליהם צריכים לכעוס ואין פה שום קשר לדת.
מדובר פה על נימוס וצניעות בסיסית, גם בקאונטרי דקל בתל-אביב המלתחות נפרדות.

מי שצריך להישפט זה מי שהכין את הקו הזה ממפקד הגדוד הזה ונגד הקו ועד למפקד החטיבה.

ולגבי הביחבוט וכתיבת הכותרות המפוצצות.... נראה לי שכבר אמרנו מספיק. עדיף להקיא בצד בשקט ולהפסיק להתייחס

ישן 31-07-2009, 17:52
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "רגע של עברית: לסגור כפתורים -..."

פעם כשהייתי בחטמ"ר אפרים, באו שתי חיילות שהיו מיודדות איתנו וביקשו להשתמש במקלחת שלנו כי אין מים חמים במגורים שלהן.

הסכמנו, וכולם הוזהרו באזהרות חמורות לא להתקרב למקלחת.

כמובן שלמיצי-שפריצי אל המקלחות הכנעני יש חוש הומור, ודווקא הבחור הכי דתי בפלוגה (כל כך דתי עד שהוא למד בישיבה גבוהה ואח"כ התגייס לשלוש שנים רגילות) פתאום הגיע מסיור דווקא כשאף אחד לא היה בסביבה כדי להזהיר אותו, ונכנס למקלחת לשטוף פנים.

נשמעה צרחה (שלו), אח"כ עוד צרחות (של החיילות) ואז יכלת לשמוע ריצה של נעלי צבא, והבחור נעלם.

אח"כ מצאנו אותו בבית הכנסת, עטוף בטלית ותפילין ומתנועע בדבקות. הוא גם גזר על עצמו תענית דיבור וצום של יום שלם...

ישן 01-08-2009, 23:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "ובכל זאת, החלפת הכותרת במקרה..."

אנא בדוק את מה הייתה הכותרת המקורית.
אני לא יכול לאפשר לכותרת ששיקרית ומסיתה להתנוסס בפורום שלי.
אם בכותרת הזו היה שמץ של אמת , מילא. אבל, לא רק שאין בה אמת אלא שהיא הפוכה מהאמת ומסיתה כנגד אנשים שלא עשו דבר.

ישן 01-08-2009, 03:19
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
למה הכול צריך להיות שלילי וביקורתי? אי אפשר למצוא כמה נקודות אור בכתבה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "בחטמ"ר ביקעה הצליחו לשבץ ביני"שים וחיילות במוצב שיש בו רק מקלחת אחת"

מי מכם שירת בגזרה הזאת?
לפני שנתיים (פחות חודש) ביצעתי תע"ם בגזרה המדוברת. שלושה שבועות וחצי בהילטון ובמצוקי דרגות, מאמצע אוגוסט ועד אמצע ספטמבר. 45 מעלות לארוחת הבוקר.
אבל מה? הנוף פשוט משכר.
הנה, מצאתי משהו חיובי באשכול הזה.
שנראה תמונות? יאללה:

לחצו על התמונות להגדלה

פתיחת ציר באזור הסגור לתנועה לאזרחים, והגעה עד לאתר קסר אל-יהוד שעל גדות הירדן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הדרך חזרה להילטון, ממש לאורך הגדה המערבית של נהר הירדן. בדרך עוברים ליד גשרים הרוסים.

אפיק הירדן, ממש לפני שנשפך לים המלח.

הנוף מהילטון כאשר מביטים מעבר לחלון. ולחשוב שהסירה המצולמת צפה על פני המים עד לא לפני הרבה שנים.

עצירה להתרעננות בעין פשחה (עינות צוקים)

היעלים בתחנת ההאכלה הצמודה למוצב ובדרך אליו.

הנוף הנשקף מהדרך למעלה

כמה רכבים שלא שרדו את העיקולים

חבר שקפץ לטיול בגזרה. אגב, הוא טס קרוב מאוד לגובה פני הים, כאשר צילמתי אותו, כיוונתי למטה (גובה פני הים נמוך בכמה עשרות מטרים מגובה הכביש)

שקיעה- מבט מהמוצב לכיוון מדבר יהודה

זריחה במחסום

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 01-08-2009 בשעה 13:30.
ישן 02-08-2009, 18:40
  yanson8 yanson8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08

לא קשור בדיוק לנושא, אבל יכול להוסיף עוד נקודת מבט לדיון.
היום התחלתי קורס הכנה לאזרחות (עד מתי נוב 06) במכללת רמת גן, ושניים מהמשתתפים בקורס היו חיילים בנצח יהודה (נחל חרדי). להפתעתי הם לא התלוננו על נוכחות בנות בקורס ולא על הנשים בלבוש חושפני שהסתובבו בקמפוס, מכיוון שאז בטח פשוט היו מחזירים אותו ליחידה.
למי שלא יודע, חיילי נצח יהודה מאוד מקפידים על הפרדה בין בנים לבנות ואסור להם להיות באותו בסיס יחד עם נשים ובטח שלא באותה כיתת לימוד. בקורס החובשים שלי שהעברתי איתם אפילו מיקמו אותנו במתקן ולא בבהד 10 כדי שהם לא ייתקלו בטעות בנשים.
אני מניח ששני החיילים האלה מנצח יהודה אינם הראשונים ולא יהיו האחרונים שהשתתפו בקורס הזה.
הנקודה שלי היא שלפעמים חיילים מתלוננים על הדברים כשזה נוח להם, אך כשזה מצריך ויתור על "צופרים" למניהם הם מעדיפים ויתורים הילכתיים.
אני רוצה להדגיש שאין לי שום דבר נגד חיילי נצח יהודה או דתיים בכלל ורבים מהם היו חברים טובים שלי.
ישן 03-08-2009, 20:58
  yanson8 yanson8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי yanson8 שמתחילה ב "לא קשור בדיוק לנושא, אבל יכול..."

אז שאלתי היום אחד מהם איך המצב הזה מתאפשר להם והתשובה שלו הייתה קצת מסובכת.
הוא אמר לי ששניהם לא שייכים לעמותה של נצח יהודה או משהו כזה, כלומר הם משרתים 3 שנים ולא שנתיים. בגלל זה כביכול אי אפשר לכמות עליהם לא להשתתף בקורס.
אז מי שבנצח ועושה שנתיים לא יכול להשתתף בו ומי שעושה 3 כן. תשובה מוזרה לדעתי כי כולם שם אמורים להיות בעלי אורח חיים דתי\חרדי בלי קשר לאורך השרות.
הוא אמר לי שבפועל נוכחות של נשים לא מפריעה במיוחד, ונתן כדוגמא את העובדה שהוא צריך לנסוע בתחבורה ציבורית עם עוד נשים.
מה שכן בהתחלה הייתה לו מדריכה, והוא ביקש לעבור לכיתה עם מדריך.
דרך אגב הוא אחד החיילים היותר דתיים בנצח יהודה, לעמות חלק שהם כמעט חילוניים לחלוטין.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:07

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר