לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-08-2009, 14:52
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
כתבה על קרובי משפחה מקבלי צל"שים - אשמח להשלמות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "מקבלי צל"שים קרובי משפחה - בקשת עזרה"

מעשה אבות סימן לבנים

קרובי משפחה בעלי צל"שים

עפר דרורי

offerd@gmail.com

"מעשה אבות סימן לבנים", פתגם זה מבוסס על בראשית רבה (מדרש אגדה לספר בראשית) מח': "אמר לו הקדוש ברוך הוא [לאברהם]: שב! אתה סימן לבניך!". כלומר, מה שקרה לאבות – יקרה גם לבנים, במשך כל הדורות הבאים. הבנים חוזרים ויחזרו על מעשי אבותיהם.

אף שמעשה אבות סימן לבנים, בכל הקשור לגבורה בשדה הקרב מקרים אלה נדירים ביותר ככל שהדבר נוגע להענקת צל"שים ועיטורים.

מתוך אוכלוסיה של כשש מאות אלף תושבים עם קום המדינה ועד היום כאשר אוכלוסיית ישראל עומדת על כשמונה מליון בני אדם היקף מקבלי הצל"שים והעיטורים הוא קטן ביותר וניתן להגיד שהוא אף מזערי. הסיכוי שבני משפחה אחת יקבלו צל"שים הוא קטן ונדיר ביותר מסיבות שונות: הסבירות הנמוכה שבני אותה משפחה לאורך דורות יהיו ביחידות לוחמות, עיתוי השרות הצבאי של בני המשפחה יהיה בתקופת מלחמות בהם מוענקים בדרך כלל צל"שים וגם שאירוע ההצטיינות שנעשה יוכר ע"י צה"ל ככזה הראוי לצל"ש.

לכן מציאת קרובי משפחה בעלי צל"שים ועיטורים מעניינת ויכולה לספק מניעים למחקר בתחום החינוך, תורשה ועוד.

המקרים הידועים לי של צל"שים לבני משפחה אחת הם:

אב ובן:

עפר אבידב ושאול אבידב

עפר אבידב קיבל את עיטור המופת במלחמת ששת הימים ובנו שאול אבידב קיבל את צל"ש אלוף בשנת 1996.

עמי מורג ועידן מורג

עמי מורג קיבל את עיטור המופת במלחמת יום הכיפורים בנו עידן מורג קיבל את עיטור המופת במלחמת לבנון השנייה.

אחים:

אביגדור קהלני ועמנואל קהלני ז"ל

אביגדור קהלני זכה בעיטור המופת במלחמת ששת הימים ובעיטור הגבורה במלחמת יום הכיפורים, אחיו עמנואל קהלני ז"ל זכה בעיטור המופת במלחמת יום הכיפורים.

שמואל גונן גורודיש ויואל גונן גורודיש

שמואל גונן גורודיש זכה בעיטור העוז במבצע קדש ואחיו יואל גונן גורודיש זכה בעיטור המופת במלחמת ששת הימים.

נחמיה כהן ואליעזר (צ'יטה) כהן

נחמיה כהן זכה בארבע צל"שים ובעיטור המופת בתקופה שבין מבצע קדש למלחמת ששת הימים. אליעזר (צ'יטה) כהן זכה בעיטור המופת באותה תקופה

גדעון שקדי ובועז שקדי

גדעון שקדי קיבל את עיטור המופת בשנת 1968 אחיו בועז שקדי קיבל את עיטור העוז במלחמת יום הכיפורים.

לכתבה המלאה
http://www.global-report.com/drori/...פחה-בעלי-צל-שים

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-08-2009, 21:30
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "כתבה על קרובי משפחה מקבלי צל"שים - אשמח להשלמות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי offerd
הסבירות הנמוכה שבני אותה משפחה לאורך דורות יהיו ביחידות לוחמות, עיתוי השרות הצבאי של בני המשפחה יהיה בתקופת מלחמות בהם מוענקים בדרך כלל צל"שים וגם שאירוע ההצטיינות שנעשה יוכר ע"י צה"ל ככזה הראוי לצל"ש.

לכן מציאת קרובי משפחה בעלי צל"שים ועיטורים מעניינת ויכולה לספק מניעים למחקר בתחום החינוך, תורשה ועוד.

מצטער עפר, אני חולק עליך.
נכון שמעטים הם הנושאים בנטל. אך מסתבר שאותם מעטים מגיעים, לרוב, מאותם קהלים מסויימים ומוגדרים ולא אחת ניתן למצוא אחים, אבות ובנים וקרובי משפחה אחרים ביחידות לוחמות שונות ולפעמים באותה היחידה, באותה המלחמה ואפילו באותו הקרב.
ישנן משפחות שכולות לא מעטות, לצערי, שהשכול היכה בהן יותר מפעם אחת. אב ובן, בני דודים, שניים ואפילו שלושה אחים.
נדמה לי שאפילו אתה כתבת על כך מאמר.
נכון שצריך לחקור את מניעי ועדות הצל"שים והנושא הזה שאתה מעלה הוא הוכחה נוספת.
קליעי האוייב, בניגוד לועדות הצל"ש, לא עושים חשבונות קטנוניים וקוטלים את מי שנמצא בקו הראשון מולם.

אגב, אם כבר הוזכר השם של שקדי באשכול זה, קרוב משפחה שלו, שנשא שם זהה לשלו נהרג כמ"מ בצנחנים במבצע ליטאני.

ישן 28-08-2009, 06:55
  offerd offerd אינו מחובר  

הוספתי בעריכה להבהרת הדברים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "..."

ההיקף הקטן שציינתי מתייחס אל מול ההיקף של האוכלוסיה. והתמקדתי בעניין הצלשים, הסבירות הנמוכה נובעת לטענתי משילוב של 4 דברים לפחות1. האחים או קרובי המשפחה קרביים - כאן אני מסכים אתך
2. שיהיו בתקופת לחימה שבה בדרך כלל ניתנים צלשים (מחייב גם קבוצת גיל דומה במקרה של אחים)
3. שיעשו מעשי גבורה - לא כל מי שנלחם בקוו הראשון הוא כזה
4. שאלו יהיו מעשי גבורה בהכרה של צלש או עיטור כלומר להיות בקוו הראשון זו גבורה אבל כזו שתהיה יוצאת דופן מול האחרים זה סיפור אחר
השילוב הזה לדעתי נמוך

אין לי מחלוקת אתך לגבי העניין השני, אני עד היום זוכר שבמהלך מלחמת יום הכיפורים דברנו ביננו החברים כי הכל עניין של סטטיסטיקה עד שנפגע והיו לנו הרבה דוגמאות בנוסח "הוא נלחם בששת הימים כקרבי וגם ביום כיפור כקרבי...."

מעניינת ההערה שלך לגבי וועדת הצלשים, אני בדיוק אתמול התחלתי לכתוב בעניין, זה נושא מורכב וטעון אבל מחייב התייחסות

נערך לאחרונה ע"י offerd בתאריך 28-08-2009 בשעה 07:12.
ישן 28-08-2009, 22:47
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
יהודה דובדבני וצ'יקו תמיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "מקבלי צל"שים קרובי משפחה - בקשת עזרה"

אמנם לא אב ובנו, או אחים, אבל בהחלט קשר משפחתי ישיר: דוד ואחיין

תא"ל יהודה דובדבני, בעל עיטור המופת מקרב "החווה הסינית", הוא דודו של תא"ל צ'יקו תמיר שזכה בצל"ש אלוף ב-1998,
על פעילותו בלבנון, כמפקד סיירת אגוז. בנוסף לצל"ש האישי של תמיר, זכתה גם היחידה בפיקודו בצל"ש יחידתי באותה השנה.

ואי אפשר שלא לציין בהזדמנות זו, גם את משה דובדבני (אביו של יהודה דובדני, וסבו של צ'יקו תמיר)
שנהרג כמ"פ בקרב לטרון במלחמת העצמאות, תוך גילוי מעשה גבורה שוודאי היה ראוי לצל"ש,
(וכבר הוזכר כאן ענין ה"הכרה"). בכך, ד"א נמנע קשר משפחתי של צל"שים לאורך 3 דורות.

נערך לאחרונה ע"י צנחן77 בתאריך 28-08-2009 בשעה 22:50.
ישן 24-09-2009, 16:41
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "ישראל שינדלר ז"ל ואברהם שניר (שינדלר) ז"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן77
ישראל שינדלר הוא דודו של אברהם שניר (שינדלר)

למרבה הצער שניהם נהרגו במלחמת יום כיפור בהפרש של 3 ימים בלבד.

ישראל שינדלר - בעל עיטור העוז מהקרב לשחרור ירושלים במלחמת ששת הימים, נהרג במלחמת יום כיפור בקרב הפריצה לצליחת התעלה.

האחין אברהם שניר שינדלר, נהרג אף הוא במלחמת יום כיפור (ברמת הגולן), וגם הוא קיבל צל"ש (רמטכ"ל).

יש לציין, שישראל שינדלר שייך לקבוצת לוחמים (ביניהם: יגאל ארד, אהרון טנא), שזכו בעיטרים במלחמת ששת הימים, ונהרגו במלחמת יום כיפור.

הצל"ש של אברהם שניר היז"ל היה אחרי מותו, קרי: צל"ש הרמטכ"ל ע"ג אות מלחמת יו"כ. סתם לידע כללי. ועוד פרט פיקנטי: בבית הכנסת של שבח שינדלר יש פרוכת על ארון הקודש שמוקדש לשניהם, גם לישראל שינדלר ז"ל וגם לאברהם שניר ז"ל.
אשתדל לשלוח תמונה בהזדמנות...

נערך לאחרונה ע"י Eli173 בתאריך 24-09-2009 בשעה 16:45.
ישן 23-10-2009, 00:19
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "אחרי חיפוש: ביבי קיבל עיטור מיוחד מפצ"ן מוטה גור."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hayal pashot
אחרי חיפוש: ביבי קיבל עיטור מיוחד מפצ"ן מוטה גור.
לא ברור לי איזה עיטור ??? צלב הברזל ??? אביר הממלכה ??? גיבור המלחמה הפטריוטית הגדולה ????
או שזה צל"ש אלוף פיקוד או מה??

אחרי איזה חיפוש מצאת את ה"מציאה" הזאת ?

מה המקור ? ולמה אתה לא מפרט ?

ואם לא ברור לך, למה אתה בכלל כותב, ועוד בצורה פסקנית כזו, כאילו שזה נכון ?

בכל מקרה, לא קיים "עיטור מיוחד" בחוק, ובמערכת העיטורים הרישמיים של צה"ל.
אם הכוונה לעיטור רישמי, אז הידיעה שלך כנראה לא נכונה,
וכדאי שתסייג את הדברים שאתה כותב, לפחות עד שתמצא מקור אמין ומוסמך שמאשר אותם.
ישן 23-10-2009, 05:10
  offerd offerd אינו מחובר  

מנסה לעזור...
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "תקרא שוב את 2 ההודעות."

חפשתי על פי ההנחיות והגעתי לאתר של ביבי, אכן יש בו ציטוט
"
בנימין נתניהו סיים קורס קצינים בהצטיינות, השתתף במבצעים רבים בתקופת מלחמת ההתשה, ביניהם המבצע בנמל התעופה של בירות וכן מבצע שחרור חטופי מטוס "סבנה", שבמהלכו נפצע. על פעולה אחרת קיבל עיטור מיוחד על פיקוד מבצעי מצטיין מאלוף פיקוד הצפון, מוטה גור ז"ל. בשנת 1972 השתחרר מצה"ל, ולאחר מלחמת יום הכיפורים, הועלה לדרגת סרן.נתניהו סיים תואר ראשון בלימודי ארכיטקטורה ותואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת .M.I.T הוא למד מדעי המדינה ב - .M.I.T ובאוניברסיטת Harvard."
כתובת הדף
http://www.netanyahu.org.il/%D7%9C%...A2%D7%91%D7%A8/

מכיון שאינני רוצה להכניס פוליטיקה לפורום זה אסתפק שהתיאור מצביע על תעודת הוקרה ולא מעבר לכך. ואכן שימוש באינטרנט מחייב זהירות במיוחד באתרים בהם הנחתום מעיד על עיסתו...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:24

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר