לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-08-2009, 22:12
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יפה שהבנת ממה שכתבתי בדיוק את..."

לא מן הראוי להגיד על קצין כזה "ברוך שפטרנו", בטח לא כשזה בא מאדם בגילך. אני לא מעוניין להתחיל בדיון בנוגע לכל מי שכתב כנגד פארס, אבל לדעתי מי שהגיב כאן נגדו הוא טיפה יותר מבוגר ממך וטיפה עם יותר נסיון בחיים ובצבא ממך.

זכותך למתוח ביקורת ולצדד בהחלטה לקבל את התפטרותו (גם אני חושב שמן הראוי שאחרי מקרה שכזה הוא לא ימשיך בצבא), אבל יש דרך להגיד דברים. לשמוע חייל בשירות סדיר, שגם לא משרת במערך הלוחם אומר על קצין בדרגת תא"ל שמשרת דבר ראשון כלוחם 30 שנים בצה"ל וסיכן את חייו אינספור פעמים, "ברוך שפטרנו" זה מקומם. זו תגובה טוקבקיסטית שרק גורעת מכבודך ומהרצינות שאתה רוצה שיקחו את דבריך. אתה אולי בעל ידע רב, ויודע להתנסח בצורה רהוטה ועושה רושם שאתה בנאדם אינטיליגנט - אבל כמו שאומרים: אל תקפוץ מעל הפופיק.

ומכיוון שאני יודע שאתה לא איזה ילד עם פה גדול ומעט שכל אני מרשה לעצמי לרדת לרמה האישית בהודעה הזו, כי אני באמת חושב שאתה מבין שיש דרך להתבטא ויש דרך להתבטא...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-08-2009, 22:39
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "לא מן הראוי להגיד על קצין כזה..."

ברוך שפטרנו הוא ביטוי נפוץ שמשמעו - לטעמי, במצב הנתון, טוב יותר יהיה בלעדיו. אתה בחרת להכניס אליו משמעויות נוספות.
אגב, זה יפה שאתה מחליט שאני חייל סדיר...

תשמע, זה לא קשור לכן לוחם, לא לוחם. אמת המידה למפקדים בצה"ל היא אחידה, ושמועה ששמעתי בהכשרות הפיקודיות השונות שעברתי טוענת שאמון זה יסוד היסודות. זה כנראה נכון אפילו יותר ללוחמים, אני לשמחתי מעולם לא נאלצתי לעמוד בפני הדילמה האם להסתער מאחורי הקצין הלא אמין שלי או לא, אבל בתחום הצר שלי שקרים לא התקבלו כמעודדי "איכות שירות". באלימות מצד בעלי תפקידים בצבא נתקלתי רק פעם אחת, לא היה נעים לכל הצדדים.

אני האחרון שייגרע ממה שפארס תרם או לא תרם, בוודאי מזמנו האישי תרם יותר מרוב רובינו. מעולם לא הייתי ולו במשבצת אחת מהסדרה שמפארת את קורות חייו, ולכן לא התייחסתי כלל לשום דבר מלבד נושא האלימות והאמינות.

ישן 11-08-2009, 14:12
צלמית המשתמש של Big Bad Joseph
  Big Bad Joseph Big Bad Joseph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "א. עשה בשכל, עם קצת מזל הוא..."

הרי אנו דוגמא לעם שמוחק בסדיסטיות את סמליו
עם שנהנה לרמוס את גיבוריו.
עימאד, אינו אדם פשוט.
עימאד לוחם עז נפש ומפקד אמיץ ונועז.
עימאד הוא מהמפקדים הבודדים שחזבאללה "עושה במכנסיים" ממנו.
נכון אולי אין לו תואר של הרווארד ואולי אינו "ילד טוב ירושלים" ,אבל עם עימאד אתה יודע שנכה באויב בכוח, באגרסיביות, בחוכמה צבאית, בתחבולות.
גם כאלה מפקדים אני צריך בצבא.
ברור שהוא טעה בגדול הפעם ואין זו פעם ראשונה שהוא נוהג ב"פתיל קצר", אבל הוא ורק הוא, מפחיד את האויב האכזר שלנו, הוא ולא קצינים ומפקדים נעימי לכת גם אם חדי מחשבה.
מאחר ואנו עדיין במלחמה, מה לעשות, אנו צריכים את הסוסים הדוהרים הללו שכמותו.
העשויים ללא חת, המקריבים את חייהם למען המדינה הזו, שיודעת כל כך טוב, לירוק על כל שעשית, כדי להציג ניקיון כפיים.
היושרה שלנו תהרוג אותנו.
היושרה והחוכמולוגיה הזו הביאו את לבנון 2.
די!

ישן 11-08-2009, 14:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Big Bad Joseph שמתחילה ב "[font=Verdana]הרי אנו דוגמא..."

אנחנו בהחלט צריכים קצינים לא ישרים. כאלה שמשקרים קצת לפקודיהם וקצת למפקדיהם, כאלה שמוסרים דיווחים שאינם אמת, שמקבלים אישור לעשות א' ועושים ב', כאלה שאתה אף פעם אתה לא יודע איפה תחטוף מהם. צודק.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-08-2009, 00:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "לדוגמא פאטון, גודריין,..."

פאטון היה ממושמע ברמה שמפקדים בצה"ל לא בטוח שיהיו, גודריין היה מפקד טקטי טוב אבל יש הרבה תעמולה עצמית סביבו, והחיילים של שרון שילמו הרבה שכר לימוד עד ששרון הפך להיות קצין מוכשר. מעבר לכך, לא גודריין ולא פאטון היו נגועים בשחיתות אישית.

לעומת זאת - לא נלסון, לא נפוליון ולא מפקדים מוצלחים רבים אחרים היו זקוקים לחוסר משמעת או שחיתות בשביל להראות ביצועים מעולים בשדה הקרב.
הצימוד של שחיתות אישית להצלחה בקרב הוא פסול מראש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-08-2009, 17:37
  GilTal GilTal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "פאטון היה ממושמע ברמה שמפקדים..."

[QUOTE=ביטיס] פאטון היה ממושמע ברמה שמפקדים בצה"ל לא בטוחשיהיו

פתוח לדיון - היו לו כמה יוזמות פרטיותשבטוח לא היו זוכות לאישור אם הוא היה טורח לפנות לאישור לפני שביצע אותן (כולל, אםאני זוכר את הסיפור במדויק, פשיטה של כוח חטיבתי אל מעבר לקווים הגרמניים על מנתלשחרר מחנה שבויים). מה שבטוח הוא היה גס רוח ובמקרה מתועד אחד גם אלים כלפיחייל.

, גודריין היה מפקד טקטי טוב אבל יש הרבה תעמולה עצמיתסביבו,

גודריין היה מפקד "טקטי" מצוין ולפחותלעניות דעתי הלא קובעת (שאינה בודדה במערכה) אסטרטג ברמה מעל שאר חבריו למטכ"להגרמני (שלא היו חדלי אישים בעצמם) - טענת ה"תעמולה" וכו רוויזיוניסטית משהו וחלקנכבד מתומכיה הם אנשי "תורת המערכה" - לא בדיוק חבורה שהוכיחה את עצמה. בכל מקרהממושמע הוא לא היה.

והחיילים של שרון שילמו הרבה שכר לימוד עד ששרון הפך להיותקצין מוכשר.

גם לחיילים של גודריין ופאטון לא היהפיקניק, אבל ככה זה במלחמה... נהרגים, נפצעים, עושים טעויות... בקיצור לאשוס.

מעבר לכך, לא גודריין ולא פאטון היו נגועים בשחיתותאישית.

להגדיר את העבירה של תא"ל פארס כשחיתותאישית זה קצת כמו להגדיר את הנשיקה של רמון כאונס אלים וברוטאלי.

לעומת זאת - לא נלסון, לא נפוליון ולא מפקדים מוצלחים רביםאחרים היו זקוקים לחוסר משמעת או שחיתות בשביל להראות ביצועים מעולים בשדההקרב.

נפוליון מינה את עצמו לקיסר צרפת.... שחיטות לא יודע, קיסריכול להיות מושחת?

הצימוד של שחיתות אישית להצלחה בקרב הוא פסולמראש.

הצימוד הוא של אישיות לא שגרתית להצלחה בקרב, שחיתות היא לפעמים חלק ולפעמים לא... בכל מקרה צריך לתת משקל לתרומה של האיש מול העבירה שביצע – זה בהחלט לא נעשה במקרה הזה.

[/QUOTE]
ישן 13-08-2009, 18:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "..."

פאטון איבד את הפיקוד בעקבות אותה סטירה, להזכירך - וזאת באמצע מלחמת עולם (תשווה לעימאד פארס והמכות שהוא הביא במספר מקרים). פאטון היה גם סטודנט אדוק של טבע האדם, ורוב התנהגותו היתה פוזה מכיוון שהוא האמין שראוותנות תגביר מוטיבציה ואגרסיביות אצל החיילים. הוא היה מנהיג אגרסיבי, אבל הוא היה גם ממושמע. תזכור שעצרו את הארמיה שלו למספר חודשים לא מבוטל לטובת התקדמות של כוחות אחרים (כולל של מונטגומרי אותו שנא). הפשיטה עליה אתה מדבר נעשתה חודש לפני הכניעה, כאשר התחושה היתה שהגרמנים מתמוטטים (והיא היתה מאושרת, אגב).

גודריאן איבד את הפיקוד די מוקדם במלחמה, אבל התפיסות שלו כמפקד היו אולי נכונות טקטית, אבל הרסניות מבחינה מערכתית. הצבא הגרמני לא היה ערוך לבצע מערכות ארוכות מבחינה לוגיסטית ובניין הכוח (שגודריאן היה אחראי לו פרק זמן מסויים). במובן מסויים גודריאן היה מפקד מאוד "ישראלי" - יודע איזה איגוף לקחת, אבל לא איך לנהל את כל הקונצרט. הבוז שהוא הפנה כלפי ח"א הגרמני (ששיחק תפקיד מאוד פעיל ברמה הטקטית והמערכתית) רק מחזק את זה. לא כל מי שפותח פה גדול יכול לומר משהו. התפיסה של הספרים שהוא פרסם, גם אצל לידל הארט היתה שהוא ניכס לעצמו יותר מדי (ופחות מדי ניתן קרדיט למפתחי השריון הרוסיים, לדוגמה).

לא, אני לא מדבר כאן על זה שאישתו של פארס נסעה באוטו (כמו שלא באמת אכפת לי שהבן של צ'יקו נסע בטרקטורון). זוהי עבירה יחסית קלה שצריך להענש עליה, אבל לא יותר מזה.
הבעיה שלי היא בעובדה שמתלווה לזה שבירה של אמינות על משהו שהוא כן שחיתות אישית. הרבה יותר קל לי לקבל את הסטירה של פאטון, או הריצה לקרב של שרון מאשר נסיון להמנע מצרות על רקע אישי, מה לעשות. אני מעדיף מפקד שישקר לטובת הכלל ולא לטובת עצמו.

הסיפא שלך מדאיגה אותי מאוד, מכיוון שהיא מכשירה את שוד העתיקות של דיין ואת הכפיה המינית של הגנרלים על צעירות, רק כי הם "הצילו את מדינת ישראל". לא, יש גבול. עבירה היא עבירה, ואין הקלות - גורל הגנרל כגורל הטוראי (ואם כבר, הפוך). אחרת אין צבא - יבוא אחד ויחליט שהוא ילך אחרי עבריין ואחר לא יסמוך עליו. מציע שתבדוק כמה סירובי פקודה ברמת הגדוד היו בלבנון 2.0

(ולא האמנתי שיבוא יום שאני ויואב בן צרויה נהיה באותו מתרס בנושא זה)

נ.ב. - שלא תחשוב, גם במקרה של צ'יקו וגם במקרה של פארס אני לא רואה עילה להדחה, אם כי לאחר נסיונות הטיוח, אני חושב שהעונש שהושת על צ'יקו הוא בהחלט ראוי, ועימאד צריך לקבל עונש כתלות בעומק נסיון הטיוח.

ישן 13-08-2009, 18:44
  GilTal GilTal אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "פאטון איבד את הפיקוד בעקבות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
פאטון איבד את הפיקוד בעקבות אותה סטירה, (איבד וזכה שוב) להזכירך - וזאת באמצע מלחמת עולם (תשווה לעימאד פארס והמכות שהוא הביא במספר מקרים). פאטון היה גם סטודנט אדוק של טבע האדם, ורוב התנהגותו היתה פוזה מכיוון שהוא האמין שראוותנות תגביר מוטיבציה ואגרסיביות אצל החיילים. הוא היה מנהיג אגרסיבי, אבל הוא היה גם ממושמע (רוב המפקדים שלו לא חשבו ככה ולכן הוא לא התקדם למלוא הפוטנציאל במהלך המלחמה). תזכור שעצרו את הארמיה שלו למספר חודשים לא מבוטל לטובת התקדמות של כוחות אחרים (כולל של מונטגומרי אותו שנא). הפשיטה עליה אתה מדבר נעשתה חודש לפני הכניעה, כאשר התחושה היתה שהגרמנים מתמוטטים (והיא היתה מאושרת, אגב).

גודריאן איבד את הפיקוד די מוקדם במלחמה (והוחזר להיות רמטכ"ל מאוחר יותר, כאשר הוא מנהל באופן מוצלח בהתחשב בנסיבות את קרב הנסיגה וההשהייה הגרמני מול כוחות עדיפים בהרבה - מהרמטכ"לות הוא הודח כי התווכח אם היטלר באופן קבוע - משהו שלא היה נהוג או מומלץ בקרב חברי המטכ"ל הגרמני), אבל התפיסות שלו כמפקד היו אולי נכונות טקטית, אבל הרסניות מבחינה מערכתית (שוב אם הגישה המערכתית תרשה לי לא להתווכח - אני חושב שיותר נזק ממה שעושה לה המציאות אני לא אצליח לעשות מעל דפי פורום זה). הצבא הגרמני לא היה ערוך לבצע מערכות ארוכות מבחינה לוגיסטית ובניין הכוח (שגודריאן היה אחראי לו פרק זמן מסויים). במובן מסויים גודריאן היה מפקד מאוד "ישראלי" - יודע איזה איגוף לקחת, אבל לא איך לנהל את כל הקונצרט. הבוז שהוא הפנה כלפי ח"א הגרמני (ששיחק תפקיד מאוד פעיל ברמה הטקטית והמערכתית) רק מחזק את זה. לא כל מי שפותח פה גדול יכול לומר משהו. התפיסה של הספרים שהוא פרסם, גם אצל לידל הארט היתה שהוא ניכס לעצמו יותר מדי (ופחות מדי ניתן קרדיט למפתחי השריון הרוסיים, לדוגמה).

לא, אני לא מדבר כאן על זה שאישתו של פארס נסעה באוטו (כמו שלא באמת אכפת לי שהבן של צ'יקו נסע בטרקטורון). זוהי עבירה יחסית קלה שצריך להענש עליה, אבל לא יותר מזה.
הבעיה שלי היא בעובדה שמתלווה לזה שבירה של אמינות על משהו שהוא כן שחיתות אישית. הרבה יותר קל לי לקבל את הסטירה של פאטון, או הריצה לקרב של שרון מאשר נסיון להמנע מצרות על רקע אישי, מה לעשות. אני מעדיף מפקד שישקר לטובת הכלל ולא לטובת עצמו.

הסיפא שלך מדאיגה אותי מאוד, מכיוון שהיא מכשירה את שוד העתיקות של דיין ואת הכפיה המינית של הגנרלים על צעירות, רק כי הם "הצילו את מדינת ישראל". לא, יש גבול. עבירה היא עבירה, ואין הקלות - גורל הגנרל כגורל הטוראי (ואם כבר, הפוך). אחרת אין צבא - יבוא אחד ויחליט שהוא ילך אחרי עבריין ואחר לא יסמוך עליו. מציע שתבדוק כמה סירובי פקודה ברמת הגדוד היו בלבנון 2.0

(ולא האמנתי שיבוא יום שאני ויואב בן צרויה נהיה באותו מתרס בנושא זה)

נ.ב. - שלא תחשוב, גם במקרה של צ'יקו וגם במקרה של פארס אני לא רואה עילה להדחה, אם כי לאחר נסיונות הטיוח, אני חושב שהעונש שהושת על צ'יקו הוא בהחלט ראוי, ועימאד צריך לקבל עונש כתלות בעומק נסיון הטיוח.

זאת בדיוק הנקודה - ענישה ראוייה הוא הקפאת קידום או הורדה בדרגה, ואז ובמידה והצבא באמת חשוב למואשמים הם ישאו בעונש ויחזרו לתרום.
ישן 14-08-2009, 01:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]פאטון איבד את..."

זה שאתה לא אוהב את מה שעשו לתורת המערכה בצה"ל לא אומר שאין לה שימוש. להיפך. גם האמריקאים וגם הרוסים מקיימים תו"ל מערכתי כיום, וניצחו את הגרמנים ע"י עבודה ברמה המערכתית האסטרטגית. הפסילה שלך את תורת המערכת בעייתית לא פחות, אם לא יותר, מהגישה של המלת"מ.

ישן 14-08-2009, 07:42
  GilTal GilTal אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה שאתה לא אוהב את מה שעשו..."

דעתך...

את תורת המערכה יצא לי ללמוד תחת שרביתם של שני הנביאים המרכזיים שלה בצהל בזמנו - שמעון נוה ודוביק תמרי.

הטענה ההסטורית כביכול האמריקאים והרוסים השתמשו ב"תורת המערכה" בכדי לנצח את הגרמנים היא קצת כמו הטענה הפרקטית שמעיכת ג'וק עם נעל היא אקט מערכתי מבריק המביא נצחון מידי על ידי ניטרול התובנות המערכתיות של היריב.

לבעלות הברית היה צבא גדול יותר, כוח תעשייתי גדול יותר והם תקפו את גרמניה ובעלות בריתה מכל הכיוונים בתקיפה מתואמת.

הסיבה היחידה שהגרמנים הצליחו לעמוד זמן רב כמו שהצליחו מול בעלות הברית (מהרגע שהחלה המערכה המשולבת על אירופה) נעוצה בפיקוד הצבאי המבריק שלהם (בין היתר הבחור ה"טקטי") ובמסורת הצבאית שלהם.

כשבודקים נתונים "על הנייר" הרוסים ותורת המערכה שלהם, לו היה מאחוריה יותר מאשר רעיון כללי טריוויאלי של תקיפה מתואמת של החזית הקרובה של האויב והמפקדות בעומק (זאת הפשטה כמובן), היו בעלי עוצמה צבאית רבה בהרבה משל הגרמנים, עומק אסטרטגי גדול יותר ועוד.

לצערם, ובמידה רבה גם לצערינו, הם גילו מהר מאוד שתורות שניראות יפה על הנייר טובות הרבה פחות מאשר פיתרונות אד הוק המיושמים בידי צבא מאומן ומתואם הדובר שפה ברורה ופועל לאור מטרה אחודה, תוך כדי שהוא מאפשר גמישות מקסימאלית למפקדי הקצה שלו לבחור את הצעדים אותם הם נוקטים למימוש אותה מטרה.

בסופו של דבר "דבקות במשימה לאור המטרה" טובה בהרבה במציאת פתרונות מכל תורת מערכה. בייחוד כאשר אתה לא הרוסים שנלחמים נגד גרוזיה או האמריקאים בלוחמה נגד עירק.

נערך לאחרונה ע"י GilTal בתאריך 14-08-2009 בשעה 07:48.
ישן 14-08-2009, 08:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "דעתך... את תורת המערכה יצא..."

מזל שהבתולה הראשונה לא הפסיקה עם הסקס, אחרי האכזבה של הלילה הראשון

האמריקאים (ולא חסידי ה RMA) בנו את התו"ל שלהם סביב תורת לחימה מסודרת - שכללה מרכיבים טקטיים, מערכתיים ואסטרטגיים. להתעלם מהרמה המערכתית זה ליצור נכות עצמית - כמו לא להשתמש במכשירי ראית לילה או בח"א.
הצבא הגרמני הוכיח עדיפות טקטית על מעצמות המערב מחד ועל הרוסים (חלק מהזמן) מאידך, אבל הם נפלו שוב ושוב - גם בראשונה וגם בשניה ביציאה למתקפות שה"הגיון" שלהם לא ברור. כך במתקפת הנגד של אביב 1918 וכך גם בארדנים (לדוגמה).
אתה רוצה לקרוא לזה דבקות במשימה לאור המטרה? שיהיה לבריאות. רק שבצורה הזו לא תלמד מפקד לנהל לחימה ברמה המערכתית, והוא ימשיך להתנהל כאילו מה שחשוב זה רשימות אבידות ושטח כבוש.
הסיבה שאוגדה 38 פתחה בלחימה בקדש היא דווקא בגלל שהמאו"ג ואלוף הפיקוד הבינו שחשוב להכנס לחימה מבחינה טקטית למרות שמבחינה מערכתית הם עשו נזק (שלמזלינו לא התממש). רק שהצלחה טקטית צריכה לשרת את הרמה מעל ולא ההיפך.
זו גם הסיבה שדיין דחף את המפקדים לא להכנס לקרבות מיותרים מול המצרים - לא היתה סיבה לעשות זאת. מי שהיה מבין מה הולך ברמה הממונה (זוכר שהדרישה היא להבין את המהלכים שתי רמות למעלה?), היה עושה את זה. לא עשו את זה...
לגרמנים היו מפקדים טקטיים מוצלחים לרוב - זה לא עזר להם בשתי מלחמות העולם, וזה לא עזר להם בסדרה של מלחמות במאות שקדמו לכך. אם יצא לך לקרוא את הספר של ואן קרפלד העוסק בלוגיסטיקה, אתה תראה את ההבדל העמוק בין צבא ארה"ב לגרמניה. הוא יותר עמוק מסתם עצמה תעשייתית.

ו

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 14-08-2009 בשעה 08:16.
ישן 17-08-2009, 08:56
  GilTal GilTal אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מזל שהבתולה הראשונה לא הפסיקה..."

לקח קצת זמן אבל בכל זאת...

אמנם מזל שהבתולה הראשונה לא הפסיקה עם הסקס אחרי הניסיון הראשון הלא מוצלח, אבל, אני מניח שכולנו מסכימים שאם הניסיון הראשון היה כולל: שמונה גמדים, למה, גמל, ציוד רתכים ושבוע אשפוז בטיפול נמרץ, עדיף היה שהבתולה תבדוק מחדש את הנחות היסוד שלה... .

בכל מקרה, בכל הנוגע לעובדות ההיסטוריות אני קצת חלוק עליך. לגרמנים היה הגיון אסטרטגי ברור במהלכים שלהם בשתי מלחמות העולם, ופעמים זה כמעט הצליח להם מול כוחות עדיפים, בעיקר בגלל שהצבא הגרמני היה מאומן, ממושמע ובאופן יחסי מלא מוטיבציה. בין התבוסות שלהם לתורת המערכה ולרמה המערכתית לא היה דבר וחצי דבר. בפעם הראשונה הם הובסו בגלל כניסת האמריקאים למלחמה באופן אקטיבי. וממילה לא הצליחו הצלחה מלאה במאמץ המלחמתי הראשוני שלהם בגלל כשלים בביצוע התוכנית הבסיסית. במלחמת העולם השנייה הם הובסו בעיקר בגלל הערכות שגויות של כוחות האויב (בעיקר הסובייטי), וכן גם בגלל הכניסה האקטיבית של האמריקאים ללחימה (אם כי הפעם התרומה של האמריקאים היה פחותה בהשוואה לתרומה שלהם במלחמה הראשונה).

הניסיון למצוא כל מיני פתרונות קסם לניהול מלחמות איננו חדש, יש "תורות קסם" מתקופת נפוליון, יוון הקלאסית, סין העתיקה וסביר שאף לפני כן.

לפחות לדעתי, תורת המערכה, היא מהמוצלחות פחות מבינן. היא בעיקרה ניסיון פסיאודו מדעי לשוות עטיפה מסובכת לרעיונות עתיקים ופשוטים. העיקרי בנם הוא - זהה את חולשת היריב ונצל אותה!

זה יכול להיות "פירוק ההיגיון המערכתי שלו", אבל לרוב זה מערב את שבירת רוח הלחימה של צבאו ו\או אזרחיו (יפן מלה"ע II חיסול הצבא דה פקטו וכיבוש מלא (גרמניה מלה"ע II), שחיקה קלאוזבינית של צבא היריב (מלחמת האזרחים האמריקאית) או סוג של בליץ כמו בששת הימים או ביום כיפור (אחרי ה14 באוקטובר)

כל אלה ניתנים לביצוע מצוין בלי "פרשנות אופרטיבית להנחיות הקברניט", בלי ניתוח גאופיזי של שדה הקרב והגיאולוגיה שלו ובלי שאר השטויות.

מה שבאמת צריך הם גנרלים שמבינים בטאקטיקה, לוגיסטיקה ובהנעת (מבחינת המוטיבציה של הכוחות להלחם). רצוי שהם גם יהיו יצירתיים ולא שגרתיים. הכרחי שיהיה לך אסטרטג שיודע לנתח את חולשות היריב ומסוגל להביא את הגנרלים שלו לנצל אותן.

ישן 17-08-2009, 09:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "..."

אתה נדבק לטרמינולוגיה ולכל מיני שטויות שהתלבשו על מושג די ברור שמקורו בשנות ה-20 (של המאה הקודמץ) בכלל. רמת המערכה נוצרה בין הרמה הטקטית (איך לנצח קרב), לרמה האסטרטגית (איך לכפות את רצונך על היריב). המערכה נועדה להתוות את הדרך לרמה הטקטית. אם תרצה, הרמה המערכתית היא המטרה של הרמה הטקטית. למה יש הפרדה? כי יש הבדל בצורה שבה אתה מתנהל ברמה הטקטית למערכתית - איך שלא תסתכל על זה.
תכנית ה"גלגל הגדול" של שליפן נפלה בגלל זה. טקטית זו היתה תכנית מבריקה, רק שלא היה ניתן לבצע אותה כפי שהיא תוכננה. וכפי שהיא בוצעה, קצה הגלגל, עם העובדה שהוא קוצר משמעותית, ועומס הכוחות על הצירים היה פחות עדיין הביא את הכוחות לאפיסת כוחות וללא לוגסיטיקה, במרחק רב מהיעד המקורי שלו. למעשה תוכנית שיועדה להכשל. יכול להיות, שאם האלוף שמחוני היה לומד קצת יותר טוכצ'בסקי, הוא לא היה עושה את השטות שעשה בקדש.

כנ"ל ההתנהלות הגרמנית ברוסיה. הישגים טקטיים הושחתו לריק מכיוון שלא עמדו ביעדים מערכתיים - לא כבשו את לנינגרד, לא כבשו את שדות הנפט של הקווקז, לא כבשו את מוסקבה. מבצע "מיכאל" בסוף מלחמת העולם הראשונה, היה רצוף בהצלחות טקטיות שלא הביאו את הצבא הגרמני לשום מקום חוץ מהתשתו מחוץ לקו זיגפריד ומתן מתנה לבעלות הברית שלא היו צריכים עוד להקיז את דמם מול מתחם מבוצר ומאויש בצפיפות. כנ"ל הארדנים.

ישן 17-08-2009, 09:06
  GilTal GilTal אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "פאטון היה ממושמע ברמה שמפקדים..."

בנוגע לנלסון - האיר את תשומת ליבי אחי הגדול (קורא אבל לא כותב בפורום).

The origins of the phrase "to turn a blind eye" come from an action of Lord Nelson:

Nelson was blinded in one eye early in his Royal Navy career. In 1801, during the Battle of Copenhagen cautious Admiral Sir Hyde Parker, in overall command of the British forces, ordered Nelson's forces to withdraw. Naval orders were transmitted via a system of signal flags at that time. When this order was drawn to the more aggressive Nelson's attention, he lifted his telescope up to his blind eye, said he saw no signal, and ordered his forces to continue to press home the attack

באדיבות ויקיפדיה.

כמו כן, לפחות לטענתו של גון קיגן (בספר בו הוא מנתח את נלסון בטרפלגר - אם תרצה אפנה לספר הספציפי), נלסון עצמו אמר על ההנחיות שנתן בטרפלגר, שהיו מנוגדות לכל תורת הלחימה של הצי הבריטי, שאם פקוד שלו היה עושה משהוא דומה הוא היה שופט אותו ומוציא אותו להורג...

בכל מקרה, משמעת לא היתה הצד החזק של נלסון, הוא היה טיפוס צבעוני למדי...
ישן 17-08-2009, 09:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "בנוגע לנלסון - האיר את תשומת..."

יש הבדל בין לפעול כנגד תורת לחימה מקובלת לבין חוסר משמעת - אני מקווה שאתה מבין את ההבדל.

ישן 17-08-2009, 14:15
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש הבדל בין לפעול כנגד תורת..."

שים לב שבנוסף למיקרה של טרפלגר (פעולה בניגוד לתו"ל) מתואר כאן מיקרה ברור של סירוב פעולה תו"כ לחימה. מה שלגיטימי, כל עוד זה עובד (-:

האשכול הזה עוסק ברובו בתכונות המפקד הבכיר המוצלח, וכיצד אפשר לאבחן אותן מראש. מעניין לציין בהקשר הזה שצ'יקו תמיר ועימאד פארס הם מפקדים קשוחים מאוד כלפי פקודיהם עם סטנדרטים גבוהים מאוד ומרווח אפסי לטעויות (זכור לי קטע ב-"מלחמה ללא אות" בו צ'יקו מציין שהוא הסיק מאי הסדר במוצב פלוגתי מסויים על אי היכולת של המ"פ- ואכן, זמן קצר אח"כ הפלוגה היתה מעורבת באירוע דו"צ), כך שבמידה מסויימת הוויכוח הוא האם אנחנו רוצים את האנשים האלו או את הרוח שהם משרים.
ישן 17-08-2009, 14:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "שים לב שבנוסף למיקרה של..."

להיות קשוח כלפי מישהו אחר זה נורא קל. אבל אתה רוצה מפקדים שהם "נאה דורש - נאה מקיים", כי אם לא מקיים, לא יכול לדרוש.

ישן 10-08-2009, 21:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nitch שמתחילה ב "קצינים בכירים שהעמידו את הרכב הצבאי לשימוש משפחתם. תא"ל עימאד פארס ואל"מ ישראל דניאלי"

חשוב לציין שהסקופ הוא של יוסי יהושוע מידיעות אחרונות שיושב על הסיפור כבר יומיים.
יהושוע גילה שאשתו של פארס עשתה תאונה ברכב השברולט הצבאי ושפארס לא היה לצידה. ליהושוע היה מידע ודאי שפארס לא היה ברכב. ולמרות שפראס ניסה לטעון אחרת יהושוע לא ויתר.
הסיפור היה אמור להתפרסם בעיתון של מחר וכדי לא להתבזות פארס הקדים והתפטר.

ישן 10-08-2009, 22:01
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
רוב המגיבים כאן התגלו כאנשים מגעילים במיוחד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nitch שמתחילה ב "קצינים בכירים שהעמידו את הרכב הצבאי לשימוש משפחתם. תא"ל עימאד פארס ואל"מ ישראל דניאלי"

אדם כמו עימאד שנתן למדינה עשרות שנים של סיכון חיים ובנוסף היה גם קצין מעולה שמעטים כמוהו בצבא מבחינה מקצועית - בכל תפקיד שעשה, וודאי אינו ראוי לתגובות כמו ברוך שפטרנו. אני אישית נתקלתי בעימאד לא מעט פעמים וקש לומר שאהבתי את אישיותו ה"צבעונית" אך בכל ארגון יש מקום לאוונגרד מסוגו הגם שרוב פקודיו מוכנים ללכת אחריו לכל שדה קרב וזה המבחן העיקרי של מפקד.
מדובר בעיתונאי קטן ושפל מהסוג הגרוע ביותר [ואת זה אני יכול לומר בלב שלם ומנסיון אישי] אדם שלא יבחל בשום פגיעה בכל אחד רק כדי להרוויח כותרת או "סקופ" והנה הוא יכול להתהדר בכך שגרם לצבא ולמדינה נזק בל יתואר וביזה והשפיל אדם שהוא כנראה חב לו את חייו בגלל איזה קשקוש... באמת כל הכבוד.

[איש דגול אחד]

ישן 10-08-2009, 22:08
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "רוב המגיבים כאן התגלו כאנשים מגעילים במיוחד"

הנה משהו שכתבתי לפני כן ומחקתי, אבל עכשיו אין לי ספק ששווה לכתוב:
עימאד פארס הוא בחור מוצלח שבמהלך כל השירות שלו הצליח להתחמק מענישה רצינית אחרי שביצע פעם אחר פעם מעשים שעליהם מכניסים קצינים זוטרים למעצר בית במשך שבועות ארוכים, גם אם הוא לא תמיד טרח להכחיש אותם, ומעל הכל - הוא גם הצליח להתקדם (לשמחתי הוא לא שבר את מחסום אפי איתם).
אני לא מכיר אותו אישית, ואין ספק שהוא בחור צבעוני במיוחד (לדוגמה: הוא הציע לאחי להתחתן עם דרוזית תושבת תל אביב, ש-"לא נראית משהו, אבל יש לה כסף..."), אבל לצייר אותו כאדם אמין וישר דרך..?

קשה מאוד לשרת תחת מפקד שקרן, או תחת כזה שהודה ששיקר. מה הוא יגיד לחייל שיישפט מולו על אותה עבירה? "שיחקת אותה, גבר!"?

ישן 10-08-2009, 22:16

לא אמרתי כלום על אמינותו אבל
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הנה משהו שכתבתי לפני כן..."

א. עימאד הנו בשורה התחתונה קצין באיכות מקצועית ששווה לצה"ל לסבול את השטויות שהוא עושה. מדובר באחד הלוחמים האחרונים שנותרו מתפקידי אלוף משנה וצפונה בצה"ל. אז בימות שלום אולי הייתי מסתפק בפקידים ולקקנים אחרים שקודמו לאחרונה וכקצין שמשרת אצלו באוגדה הרמתי לא מעט גבות לגבי התנהלותו השגרתית אבל בכל זאת מדובר באבידה מקצועית.[מה הקשר לאפי איתם חוץ מזה שעימאד היה מ"פ אצלו בגבעתי?]
ב. גם אם עימאד אינו ראוי לקידום - אין מקום לאמירות כמו ברוך שפטרנו על אדם שהמדינה חייבת לו כל כך הרבה, ובוודאי שהמקום לקבוע אם קצין כזה יקודם או לא איננו האדון יוסי יהושוע למרות שאני בטוח שהוא חוגג היום... לא ראוי שאיום עיתונאי בהשפלה יקבע את עתידו של אדם כזה.

[איש דגול אחד]

ישן 10-08-2009, 23:15
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[QUOTE]הוא וחייליו נהגו..."

יוסי, לא אמרתי שזה מה שקרה, שים לב לכך שכתבתי שהוא "ננזף על כך ... ש..". הנה חיפשתי ומצאתי בוויקיפדיה את זה:
"בשנים 1987-1988 היה איתם המפקד הרביעי של חטיבת גבעתי. נטען כנגדו, במשפטים שנודעו כ"גבעתי א'" ו"גבעתי ב'" כי במהלך האינתיפאדה היכה פלסטינים, אולם הוא מעולם לא הועמד לדין על כך. ב-1992 ננזף על ידי הרמטכ"ל אהוד ברק בגין חשד למעשי אלימות בלתי חוקיים בתושבי עזה שבוצעו על ידו ובהוראתו."
http://he.wikipedia.org/wiki/אפי_איתם
ביננו קצת מוזר לומר שהוא ננזף על "חשד", אבל לברק הפתרונים.

ישן 11-08-2009, 23:42
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני מוכן לעמוד מאחורי המילים האלה
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[QUOTE]הוא וחייליו נהגו..."

חיילים בחטיבה שאפי פיין פיקד עליה (גבעתי) הורשעו באלימות קיצונית כלפי פלסטינים בשני מקרים מפורסמים. באחד ממקרים אלו פלסטיני הוכה למוות. מג"ד שלו, רס"ן יצחק (איציק) לויט,הודה במתן הוראות מפורשות על הכאה שיטתית לצורך ענישה. גם אם אפי איתם לא נתן הוראה ישירה משלו בעניין זה, יש לו אחריות פיקודית על הנורמות שהיו בחטיבה וקשה מאוד להאמין שלא היה מודע ל"נהלים" שמג"ד שלו מנחיל.
מעבר לכך, אחי הבכור שירת אז ברצועת עזה והעיד בפני שראה את אפי פיין נוהג באלימות גם כלפי פלסטיני וגם, במקרה אחר (שבו בסופו של דבר חטף יותר משהחטיף), כלפי חייל צה"ל מיחידתו של אחי.
ישן 10-08-2009, 22:24
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "לא אמרתי כלום על אמינותו אבל"

מה הקשר ליוסי יהושוע?
רק בגלל שהוא העיתונאי שהצליח לתפוס את פארס בשקר. שקר נוסף. שקר נוסף סביב רכב צבאי.
יוסי יהושוע הוא עיתונאי אמין ולוחם לשעבר (חה"ן צנחנים) שעושה את עבודתו נאנמנה.
אם יש תא"ל שקרן ועיתונאי יודע על כך אז תפקידו של העיתונאי לחשוף זאת.

אם המידע הזה היה מגיע אלי לא הייתי מתלבט אם לחשוף את המידע או להסתיר אותו.

ישן 10-08-2009, 23:05
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "מקרה צ'יקו של התנפלות עיתונאית חסרת גבולות על לוחם שידיו כבולות"

עמיצור, אתה צודק.
תאונת הדרכים של אישתו של פארס, זה שהוא איפשר לה לנהוג בלי שהוא יישב לידה, זה באמת שווה ערך לעבירת תנועה, כל עבירת תנועה.
מה שהוא עשה בהמשך זה לשקר ולמעול באמון. זו כבר לא עבירת תנועה רגילה.
קצין שמשקר ומועל באמון לא יכול להמשיך ולהיות מפקד בצה"ל.

ישן 10-08-2009, 22:51
  Devilito Devilito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.02
כואב הלב

לדעתי יוסי יהושוע פגע בבטחון המדינה. הוא הביא "סקופ" לעיתון בלי להתחשב בתוצאות.
הדברים יכלו להסגר בדלתיים סגורות בתוך הצבא. כולם מועדים ואף אחד לא נקי מטעויות. מעניין עם יוסי צדיק. כי על אותו משקל מספיק שהוא עבר באדום פעם בחיים והוא לא מספיק טוב ערכית כדי לכתוב בעיתון שמופץ ארצית. הרי איך ניתן לבן אדם לא ערכי במה במדיה כמו עיתון שמגיע כמעט לכל בית?

נ.ב
זה נשמע די מפגר שנשות אנשי קבע לא יוכלו לנהוג ברכב ליסינג של בעלן... הרי בהגדרה זה רכב ת"ש שניתן כחלק מתנאי ההעסקה. אשתו החוקית אמורה להיות רשאית להשתמש בו בדיוק כמוהו, לא?
ישן 12-08-2009, 06:58
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "צה"ל דואג שמס הכנסה לא ירגיש..."

ואולי הדרישה הנה למען מראית העין כלפי החברה הישראלית?
אם הנושא כל כך מפריע לקציני הצבא יועילו בטובם לפנות לרשויות ולדרוש ניכוי מס ההטבה ממשכורתם ואז הדרישה תהיה חסרת כל הגיון לחלוטין.

אזרח המקבל רכב מהעבודה, ומשתמש בו אך ורק כדי להגיע מביתו למקום עבודתו (ללא קשר לשימוש של הרכב בזמן העבודה) מחוייב במס על טובת ההנאה.
באם האזרח בוחר להשאיר את הרכב במקום עבודתו דאז אינו מחוייב במס.

ולדוגמא: טכנאי בזק המשתמש ברכב השירות כדי להשתנע מביתו לעבודה מחויב במס על הרכב, כנ"ל כל פקיד מדינה המקבל רכב מהעבודה (וזה כולל את חברי הכנסת המכובדים) - קציני צה"ל לא מחוייבים במס.

עכשיו תגיד לי אתה אם לא נראית הגיונית הדרישה שהקצין שלא משלם מס יהיה נוכח ברכב ע"מ שלמראית עין לא יראה שימוש הרכב כניצול לצרכים אישיים בלבד?
ישן 12-08-2009, 22:02
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "עניין של טובת מי גוברת,..."

הלו, איבדת קצת את כיוון הטיעונים שלך! אתה מגן על הקצין או על אשתו?

לקצין יש רכב צמוד כדי להגיע בכל שעות היום מביתו לבסיס, את הנסיעות של אשתו לסופר הצבא לא צריך לממן.

עם כל הכבוד לקציני צבא מהוללים, אנו חיים במדינה דמוקראטית שבה חוקי מס הכנסה חלים על כולם, וקציני צבא משרתים בצבא לא רק בשל ציונות, עקרונות וכו' אלא גם בשביל התלוש שמפרנס את משפחתם.

ולעניין הצ'ופר, כאמור קציני הצבא זוכים מאיזשהו חור בחוק המאפשר לצבא להעניק להם הטבה בגובה של כ-10,000 ש"ח לשנה בפטור ממס הכנסה על הטבת רכב צמוד, הגם אתה רוצה שקציני צבא יקלו שי של 10,000 ש"ח וגם משפחתם תשתמש ברכב הצבאי למטרות פרטיות - הרי אתה בעצמך מתרץ את הרכב ככלי הנועד לשרת את הקצין.
שוב, ניתן בקלות לעקוף את ההגבלה אם הקצינים יוותרו על הצ'ופר, אך כנראה שככל אזרח ישראלי גם הקצינים מעוניינים בכפל מבצעים...
ישן 12-08-2009, 22:17
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "הלו, איבדת קצת את כיוון..."

אני לא מגן על אף אחד, לא עליו ולא עליה. הוא עבר על החוק ביודעין, ושיקר, עליו להישפט ולהיענש. לא טענתי אחרת. היא? אני לא יודע אם מה שעשתה הוא עבירה. אני לא עו"ד.

אני מדבר עכשיו על שאלתך למה קצין לא משלם מס על הרכב. שאל בבקשה- למה הוא גם יוצא לפנסיה מוקדמת? כי יש לו צ'ופרים. הוא, אגב, לא מעל החוק, כמו שתושב שדרות שפטור ממס לא מעל החוק- אלו הטבות שהממשלה בוחרת לתת. ועל זה אני אומר- ההטבה צריכה להיות גדולה יותר- גם פטור ממס וגם שימוש לבן הזוג. נשמע לי הוגן, ואני לא רואה את צה,ל והמדינה כורעים תחת הנטל.

ישן 13-08-2009, 11:21
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא מגן על אף אחד, לא עליו..."

לעניין "הגדלת" הצ'ופרים, סא"ל ומעלה הנם הזכאים מבין שלל קציני צה"ל לרכב צמוד וכן מקבלים משכורת נאה (ומוצדקת ברוב המקרים) וזאת בנוסף לתנאי פרישה טובים ומוצדקים (ברוב המקרים).
-האם הקצינים הללו יכולים לוותר על ההטבה באם הנם חושבים שגם לבני משפחתם מגיע לנהוג ברכב? בוודאי שכן - משכורת של סא"ל שלא לדבר על תא"ל הנם נאים מאד (כ25,000 ש"ח לסא"ל וכ40,000 ש"ח לתא"ל).
-האם משרד הביטחון יכול לגלם את העלות הזאת באם נטל המס יהיה "כבד" מידי על קציניו? וודאי.
-האם המדינה צריכה לשנות את חוקי מס הכנסה כדי שגם בני משפחתו של הקצין יהנו מההטבה החינמית ובכך ליצור איפה ואיפה מול שאר אזרחי המדינה שווי הזכויות? אני חושב שלא (שלא לדבר על השלכות של חקיקה שכזו והשוואת תנאים מול מגזרים אחרים).
טוב, אנו הולכים סחור סחור. לפחות עכשיו אתה מבין את ההגיון מאחורי הדרישה שבני משפחתו של קצין לא יכולים לנהוג ברכב ללא נוכחותו.
ישן 13-08-2009, 11:37
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "לעניין "הגדלת" הצ'ופרים, סא"ל..."

אולי ההגדרה שלי (או שלך) לרכב צמוד שונה, כי אני יודע שקצינים קרביים מקבלים את הרכב כבר מהיותם מ"פ, ולעיתים גם קצינים עורפיים זוטרים, סרנים, מקבלים רכב.

למשרד הביטחון לא יקרה כלום אם יבוטל הנוהל הזה.
הקצינים יכולים לוותר על ההטבה, אבל למה? אני עדיין חושב שמגיע להם גם פטור ממס וגם לתת את הרכב לאישה. לא לתת לילד שיירד לאילת עם החברים לסופ"ש, אבל קניות בסופר?

האם אני מבין את ההיגיון? אני מבין שאתה מדבר על אפשרות למניעת צרות עין מקרב מגזרים אחרים. אם זאת אחת הסיבות האפשריות שלך, זה עצוב.

ישן 13-08-2009, 11:55
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אולי ההגדרה שלי (או שלך) לרכב..."

אתה מציע לשנות את השיוויון בפני החוק וטענותיך לכך נשמעות לא מוצדקות ותמוהות - כן לסופר ולא לאילת? שסעיפים ותנאים אלו גם יחוקקו בחוק מס הכנסה ע"ש קציני הקבע? איך מתניידים בני המשפחה של הקצין כשהאבא/בעל בצבא? אולי שהקצין יסע ברכבת לבסיס וישאיר את הרכב לאשה ולילדים?.
אין זה צרות עין אלא בתוך עמי אני חי, וכולנו שווים בפני החוק. "צרות העין" שאתה אולי מתכוון לה הנה התרעומת שקמה (ומוצדקת בחלקה) בשנים האחרונות למשכורות של קציני הקבע הבכירים וזאת בהשוואה לקצינים הזוטרים.

בקיצור, לדעתי ההוראה טובה ומוצדקת וחבל שקצינים רמי דרג מתקמצנים על ליטר דלק מכיסם ומסכנים בכך את הקריירה הצבאית שלהם.
ישן 10-08-2009, 23:31
  אלון ח. אלון ח. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.09

היה צריך לפטר אותו מזמן. לא משנה עד כמה זכויותיו רבות, אדם שסוטר לנהגו ולא מכבד את החוק או אוכפיו (התעמתות עם שוטרים מספר פעמים) אינו ראוי לכבוד, ובטח שלא להיות תא"ל בצבא.

כנראה שלאנשים במדינה הזאת קשה לקבל את העובדה שפושע הוא פושע הוא פושע. לא משנה אם הוא אדם נחמד, מפקד דגול, "אזרח שומר חוק" או אפילו הרמטכ"ל, ברגע שעשה עבירה, אפילו הקטנה ביותר - זכויותיו בפני החוק הן כשל אחרון הטוראים (ויש האומרים שאף צריך להיענש בחומרה יתרה, שכן בניגוד לטוראי, הוא אמור לשמש דוגמא להתנהגות ראויה מהי). עצם זה ששיקר (לאלוף פצ"ן, לא פחות) היה הסימן לזה שהוא לא ראוי להיות בצה"ל (ללא קשר לחומרה העבירה).

הלילה אלך לישון עם חיוך קטן ואדע שצה"ל יהיה מקום טוב יותר מחר.
ישן 10-08-2009, 23:53

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי אלון ח. שמתחילה ב "היה צריך לפטר אותו מזמן. לא..."

אז זהו- צה"ל לא יהיה מקום טוב יותר. אל תשלה את עצמך.
כולנו עושים עבירות. זה לא הופך אותנו אוטומטית לפושעים. ניחא הוא היה מבצע איזה עבירה פלילית רצינית- אז ללא מחשבה שניה היו שולחים אותו החוצה. אבל הוא לא פשע באופן שדורש את סילוקו.
משפט פיקודי- בהחלט. יש הרבה עונשים פיקודיים שהוא יכל וצריך היה לקבל.
בפועל, הצבא לא הפך לטוב יותר, אלא אולי ההפך הוא הנכון. המערכת איבדה איש מקצוע טוב ולא אחרי משפט אלא בגלל כתב. הרי פארס ידע איזה לינץ' ציבורי יעשו לו...

אגב, הוא נשפט עד כמה שאני יודע על האלימות כלפי השוטרים והוחלט לאפשר לו להמשיך להתקדם. אני לא מכיר את הפרוטוקולים ואת פסק הדין אבל אני מאמין שיש סיבה לעובדה שהוא לא הודח/פוטר.
כנ"ל לגבי שאר המקרים.
ישן 11-08-2009, 19:45
צלמית המשתמש של רועי כהן
  רועי כהן רועי כהן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.07
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "תה בוודאי צודק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noamlaw
לא הכרתי אותו כי הוא התגייס אחרי ובמילואים אני חושב שהיה מפקד אוגדה שלי באיזה זמן מן הזמנים אבל ישירות לא פגשתי ולא ראיתי אותו ואת אופן התנהגותו במציאות.

אבל אתה חייב לחשוב לאן זה יכול להגיע. או שסוגרים עניינים בקריצת עין או שמטפלים בכל בעיה.
היו עוד מקרים של שימוש ברכב, תאונות, החלפות נהגים, שקרים לחוקרים זה פשוט לא נגמר שם.

אז אתה כצה"ל חייב להחליט - או שאתה מטפל בזה.
או שאתה לא מטפל בכלל.

מכיוון שצה"ל החליט לטפל - זה מה שיהיה ואין מה להצטער יותר מדי.

חבל אבל ככה זה.

הכרתי את פארס לתקופה לא קצרה. מדובר בקצין ערכי, מהמעטים שהכרתי שבאמת התנהגו כמפקדים.
אכן, הוא חמום מוח לא קטן (גם אני חטפתי שאגות ממנו) אך שוב, מדובר במפקד מזן נדיר.

לא כתבתי מאומה על חומרת המעשה. גם לדעתי, אין מנוס מפרישה מצה"ל.
הוא שיקר מבלי להניד עפעף, ונלחץ כשהבין שהאמת עומדת לצאת לאור.
חבל.
ישן 11-08-2009, 12:20
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
כנראה שזהו טבעו של פורום
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]אני יכול לחשוב..."

כנראה שאינני מבין מה זה פורום.

לתומי חשבתי, שמדובר בפורום המרכז תחת חלוקה נושאית את כל אשר מתרחש בתחום. במקרה שלנו, צבא וביטחון.
כנראה שאינני מבין, פורום מהו, כי למרות שאת מיטב הידיעות בתחום אני שואב מכל מה שהחברים מביאים כאן לידיעתינו, התופעה של ויכוחים והבעת דעות עם מקלדת קלה ולא מרוסנת, הופך את הפורום למשהו אחר.

-גנרלים של כורסא..
-דעתנים בגרוש..
-וכחנות לצורך הויכוח
-שפיטה מרחוק
- חוסר כבוד הדדי ושפה בוטה.
-התחסדויות
-הבנות "בכל" נושא.

אני לומד מכם הרבה , חבריא, וחב תודה לכל אחד ואחד המביא את שיפעת האינפורמציה, העדכניות, הדעות הנאצלות והשכלתניות (עפ"י רוב), אך קשה לי עם כל הפלצנות .

לגופו של עימאד,
אינני מנסה לתת איזושהי נימה מינימלית של הצדקה לשקר, העלמה או עיוות בדיווח. של עימאד, צ'יקו או כ"א אחר.

אולם, מי מאיתנו לא אמר לשוטר התנועה "לא דיברתי בניידת נשבע לך", לא נסעתי מהר, החגורה היתה רכוסה-לא ראית, מי מאיתנולא אמר לנערי הנוער העובד המתדפקים על הדלת "כבר תרמנו"?ת ומי לא ישב בבית עם אישור מחלה בהיותו בריא כמו אייל צעיר?

אז בואו נביא את הידיעות, נכבד את האנשים על פועלם, וניתן קרדיט למהלך השפיטה והענישה.

מודה לכם על קריאת הדברים לעיל.

מיכאל
ישן 11-08-2009, 14:28
צלמית המשתמש של קפטן ווילארד
  קפטן ווילארד קפטן ווילארד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.09
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "כנראה שזהו טבעו של פורום"

ראשית מיכאל, אני מסכים איתך שטון התגובות צריך להיות מעודן יותר.

אך מקרה בו קצין בכיר משקר בחקירה! (להבדיל מאומר "כבר תרמתי") מדובר בעבירה חמורה.
אותי לימדו להיות אמין בכל מחיר, לקחת אחריות הן על זוטות והן על דברים משמעותיים. פאק באמינות הוא דבר חמור ביותר, בוודאי כאשר היא באה לכסת"ח עבירה שטותית כזו, ובייחוד כאשר מדובר בעבירה פלילית של שקר בחקירה.
מדוע היה עליו לשקר? אם היה אומר אמת, מן הסתם היה מקבל עונש קל, לא מדובר בעבירה חמורה. אך אי אמירת אמת היא עבירה חמורה מאוד, שעליה יש להדיח - מרמת המ"כ עד רמת הרמטכ"ל, גם אם מדובר בקצינים רבי זכויות שתורמים רבות לבטחון המדינה.

BLONDIE: God is not on our side 'cause he hates idiots also

ישן 11-08-2009, 14:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי קפטן ווילארד שמתחילה ב "ראשית מיכאל, אני מסכים איתך..."

זהו, שלמרות שאני בגדול מסכים עם הדוגמה שאומרת שאמינות הינה תכונה חשובה מאוד, הצבא שאני מכיר הוא לא צבא אמין, ואמינות היא תכונה שנענשים עליה ולא מזוכים עליה.
כבר נתנו פה פעם את הדוגמה של רוני בלקין לאדם שהיה אמין ב-100% וקידומו נעצר (ומדובר באדם שמגיע לו להיות אלוף הרבה יותר מלא מעט חבר'ה שחולקים וחלקו את שולחן המטכ"ל).

ישן 11-08-2009, 22:59
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
רב-סרן בצה''ל חשוד שהעתיק עבודה בעת לימודיו בפו''מ

קצין בדרגת רב-סרן, המיועד לשמש ראש ענף קבורה וזיהוי חללים, חשוד שהעתיק עבודה במהלך לימודיו במכללה לפיקוד ומטה של צה"ל. הוא הושעה מהמכללה וקידומו לתפקיד הוקפא. כך נודע לכתבת לענייני צבא כרמלה מנשה. הקצין היה ראש לשכתו של הרב הצבאי הראשי, והיה מיועד גם לקידום קרוב בדרגה. מִדוֹבֶר צה"ל נמסר בתגובה כי מפקד המכללה לפיקוד ומטה, תת-אלוף אבי אשכנזי, כינס עם היוודע הפרשה וועדה לדיון בנושא, וראש אגף כח אדם יבחן את קידום הקצין לאחר שיגובשו מסקנותיה.

http://www.iba.org.il/bet

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 12-08-2009, 18:31

צבא בדיחה

אין היגיון להישאר בצבא. סוגרים שבוע שלם בבסיס (במקרה הטוב), מחויבים למלא נהלים מגבילים, מקריבים את חיי המשפחה ובשביל מה? אפילו ברכב שמקבלים אי אפשר להשתמש כמו שצריך?!
הצבא חייב להתעורר! איך חושב קצין צעיר בדרגת סגן שמתסכל על מה שהולך? הוא אומר לעצמו- ו"וואלה, אני אשקיע את הנשמה בצבא. אקבל משכורת נמוכה ממה שיכולתי לקבל באזרחות. לא אראה את אשתי רוב השבוע, לא אגדל את הילדים, אתעסק חלק לא מבוטל מהיום בבירוקרטיה מפגרת וחיילים שבוזים, אסכן את החיים שלי על בסיס יום יומי, אקבל אבנים מערבים וגם מיהודים לפעמיים... בשביל מה? שבסוף היום לא אוכל לקבל תנאים מינימלים? אצטרך להחזיק לאשתי את היד בזמן שהיא נוהגת? המערכת תעשה לי ישר נו-נו-נו?"

זאת אחת הסיבות המרכזיות שהרבה קצינים צעירים וטובים לא נשארים בצבא. חבל. רואים את העיוולת שבלהישאר במסגרת כזאת.
ישן 12-08-2009, 21:19

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "ואולי קצינים צעירים יתגאו..."

קצינים צעירים מאוד רוצים להיות חלק מארגון שמקיים את עקרונותיו אבל זה לא רלוונטי. זה שעימאד שיקר- מגיע לו עונש. אין עוררין.
קצין צעיר רואה שחוק מביא לידי ביצוע עבירה... כי בכנות, איפה ההגיון לאפשר רכב ליסינג שהוא בהגדרה חלק מתנאי ההעסקה ולא לאפשר לבת הזוג החוקית לנהוג בו?! הרי ברור שיעברו על החוק... למה להביא מראש לנקודה הזאת שתגרום אי נעימות? ועל זה קצין צעיר מסתכל ואומר לעצמו: "למה אני צריך את השטויות האלה?!" הרי באזרחות מנהל עם רמת אחריות דומה מקבל משכורות ותנאים פי כמה וכמה. למה להמשיך בצבא? להשקיע ולהקריב את עצמך? שיתייחסו אליך כאל בדיחה?
אבל זה חלק מהחשיבה הצבאית ואין מה לעשות. חוץ מלהשתחרר ולחפש מה לעשות עם עצמך באזרחות.

מעצבן אותי, שעיתונאים מרשים לעצמם להרגיש שופטים. מדברים על "כשלים ערכיים" וכו'... יוסי יהושוע מוזמן להיכנס לנעליו של עימאד, לקבל פיקוד על עוצבה/קורס מ"פים/מג"דים. הוא לא מסוגל? לא יודע? חסר לו ידע מקצועי? אז הוא פגע בבטחון המדינה. האמת שזה לא מעניין אותו כי הוא הביא סקופ.
ישן 12-08-2009, 22:31

אתה צודק
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי Devilito שמתחילה ב "קצינים צעירים מאוד רוצים..."

להשעות קצין בכיר בגלל חשש לחריגה לכאורה מקיום של איזה נוהל שולי זה צביעות ופחדנות מצד הרמטכ"ל - לא פחות! זה בדיוק המדרון החלקלק שאווירת העליהום הזאת מייצרת וזו בדיוק ההשפעה של אנשים כמו כרמלה מנשה.. זה לא מתחיל ונגמר בעימאד פארס זה יהפוך עכשיו לטרנד עיתונאי חם: בואו נארוב למח"ט שחוזר הביתה פעם בשבועיים אחרי שלא ישן אף לילה שלם כל הזמן הזה אלא סיכן את החיים שלו, בואו נחכה לו שהוא חוזר הביתה לאשתו או לילדים שהוא לא ראה ושגם הם לא ישנו בלילות מרוב חרדות לגורלו. בוא נחכה שאולי הרכב המשפחתי הפרטי שלו,נניח, יתקלקל ואולי צריך לנסוע לקנות משהו דחוף - והופ! הנה המנוול הזה שחי על חשבוננו נתן לאשתו את הרכב הצבאי - כותרת "אל"מ י' נחשד בהיותו קצין לא ערכי" זה בטח ימכור את הצהובון שלנו לא רע מחר וגם נקבל צ'אפחות מהחבר'ה על ה"סקופ".
ומה דעתכם על: "חשד- אל"מ י' יצא מביתו לא מגולח ועם חולצה לבנה מתחת למדי ב'- זאת לאחר שהיה בעברו מפקד בסיס הטירונים החטיבתי- הרמטכ"ל השעה את הקצין עד לבירור בפני וועדת הבדיקה המיוחדת לענייני ערכים בראשותו של כתבינו י' יהושע"
תאמינו לי חוזרת התקופה האפילה שבה קצינים נרדפים על ידי התקשורת [פעם ב... יש גל כזה] כותרות רציניות כמו שערוריית מינוי סגן רמטכ"ל שאני בטוח שמעולם לא נתן את הרכב שלו לאף אחד ושאפילו הצחצוח שלו בבוקר תמיד מושלם אבל גרם נזקים מקצועייים לצבא שקשה אפילו להתחיל לספור - זה לא מעניין אף אחד אבל הכרטיס עבודה של ישראל דניאלי, הבן המסכן של צ'יקו ואשתו של עימאד עומדים בתור להישפט.......

[איש דגול אחד]

ישן 12-08-2009, 23:40
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "על ישראל דניאלי, כפי שציינתי..."

בוא נבדיל בין כמה דברים.
עבירה.
פרסום.
עונש.
סטודנט שמעתיק עבודה, צפוי להרחקה מהמוסד בו הוא לומד ופסילה אוטומטית של הקורס.
אדרבא, שחניך בקורס מ"פ חזקה עליו להיות מוסרי ומקצועי יותר מהאדם הממוצע.
אם היה צריך לפרסם את זה, כנראה שלא. האם מגיע עונש חמור? בהחלט כן.

הוא הדבר עם שאר הגורמים הללו.
בלי להיכנס לדקויות מי פרסם, למה ואיך, בוא נתמקד במציאות.
המציאות היא שמשתינים בבריכה, בסדר? התא"לים הללו משתינים מהמקפצה.
לא מתביישים לטייח ולשקר כי הם רגילים לשררה. רגילים שכל מה שהם אומרים מתבצע.
שני סרנים ששירתו איתי לקחו רכב צבאי לנסיעה לא מאושרת. שניהם נכלאו והודחו מהצבא.
אני לא מבין מה פשר ההגנה חסרת פשרות הזו על ההתנהגות המכוערת הזו.

ישן 12-08-2009, 23:09

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "העניין, בפעם האלף, הוא לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Zed3
העניין, בפעם האלף, הוא לא נסיעה של אשתו.
העניין הוא לשקר. הוא נשאל פעמיים ושיקר פעמיים.

העניין בפעם האלף זה:
א. חוק שמביא לידי עבירה. מבטיח לך מניסיון אישי- לא חסר קצינים שמצפצפים על הנוהל ונותנים לאישה את הרכב- ראיתי בעינים מספיק פעמיים. והם קצינים מעולים. מאוד ערכיים. פשוט החוק מפגר. וגורם להסתכלות מזלזלת על הצבא.

ב. העליהום והטרנד של העיתונאים להראות איזה לא בסדר קציני הצבא. שילכו לעשות מארבים על העורך של העיתון שלהם/בעלי העיתון/בעלי הון שמחזיקים בבעלותם אמצעי תקשורת...משום מה אף פעם לא שמעתי על עבירות שהם עושים.

זה שעימאד בנקודת הקצה עשה פאשלה- מגיע לו להיענש. אבל לא להיות מודח מהצבא. קנס... פגיעה בקידום... יש מספיק אמצעיים פיקודיים.
ישן 12-08-2009, 23:28
  אחוול אחוול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.08
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי Devilito שמתחילה ב "[QUOTE=Zed3]העניין, בפעם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Devilito
העניין בפעם האלף זה:
א. חוק שמביא לידי עבירה. מבטיח לך מניסיון אישי- לא חסר קצינים שמצפצפים על הנוהל ונותנים לאישה את הרכב- ראיתי בעינים מספיק פעמיים. והם קצינים מעולים. מאוד ערכיים. פשוט החוק מפגר. וגורם להסתכלות מזלזלת על הצבא.

ב. העליהום והטרנד של העיתונאים להראות איזה לא בסדר קציני הצבא. שילכו לעשות מארבים על העורך של העיתון שלהם/בעלי העיתון/בעלי הון שמחזיקים בבעלותם אמצעי תקשורת...משום מה אף פעם לא שמעתי על עבירות שהם עושים.

זה שעימאד בנקודת הקצה עשה פאשלה- מגיע לו להיענש. אבל לא להיות מודח מהצבא. קנס... פגיעה בקידום... יש מספיק אמצעיים פיקודיים.

חוק שמביא לידי עבירה ? אתה רציני ?
גם בעיני לא מוצאים חן הרבה חוקים ,יש לי רשות לעבור עליהם ?
למה רק למי שלובש מדים צריכה להיות הפריבלגיה של לצפצף על החוק ?
למה רק לקצינים בכירים צריכה להיות הפריבלגיה הזאת ? מה מילואימניקים שמסכנים את חייהם לא צריכים לקבל את ההטבה לעבור על החוק ?

לא רק בצה"ל יש איסורים על רכב ליסינג גם במשרד הבטחון אסור לבן\ת זוג של עובד\ת לנהוג ברכב ליסינג בשעות העבודה של העובד\ת . זה לא משהו יוצא דופן רק לצבא הגנה לישראל .
הרכב נועד לנושא התפקיד ולא לבני משפחתו ,אם הנוהל לא צודק יש לשנות את הנוהל ולא לאפשר הפרתו ע"י בכירים .
חוץ מזה מה לקצינים ברגת תא"ל\אל"מ אין כסף לרכוש לבנות זוגן רכב לשימושן הפרטי ?
ממש לא פשוט יותר נוח כי על הרכב הצבאי לא משלמים דלק .
בנוסף לכל פארס שיקר מספר פעמים גם למפקדו ועל כך אין מחילה .
דומא אישית זה לא סתם סלוגן - זהו ערך צה"ל ,כזה שפארס דרש מפקודיו .

לפעם המליון פארס לא הודח מהצבא - הוא התפטר מיוזמתו !
ובינינו גם לא היו מדיחים אותו מהצבא כפי שלא הדיחו את תמיר .
במקרה של פארס הצבא רק הרוויח מהתפטרותו של קצין אלים ,עבריין שחושב שהדרגות שלו מקנות לו זכויות על .

Kill Them All, Let God Sort Them Out

נערך לאחרונה ע"י אחוול בתאריך 12-08-2009 בשעה 23:31.
ישן 13-08-2009, 00:09

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי אחוול שמתחילה ב "[QUOTE=Devilito]העניין בפעם..."

"חוק שמביא לידי עבירה ? אתה רציני ?
גם בעיני לא מוצאים חן הרבה חוקים ,יש לי רשות לעבור עליהם ?
למה רק למי שלובש מדים צריכה להיות הפריבלגיה של לצפצף על החוק ?
למה רק לקצינים בכירים צריכה להיות הפריבלגיה הזאת ? מה מילואימניקים שמסכנים את חייהם לא צריכים לקבל את ההטבה לעבור על החוק ?"

ברור שאין שום חוק ש"מותר" לעבור עליו סתם כי הוא לא נראה לך. אבל אתה כן יכול לנסות להסתכל על המצב כעל "להציב מכשול בפני עיוור". אתה נותן רכב כחלק מתנאי ההעסקה, זה לא רכב מבצעי. אז כרכב ת"ש אפשר לצפות שעבירה כזאת יכולה לקרות. הרי היא אישתו, לא השכנה. היא לא באה לבקש רשות על כל נסיעה... אלא פשוט לוקחת את המפתחות ונוסעת... אתה הרי יכול להניח איך קורים דברים בחיי נישואין. אז או שאל תתנו רכב, או תנו לאשה לנהוג או אל תופתעו כשבעל הרכב "מאשר" לאשה לנהוג... עימאד הרי מראש נמצא במצב שבו יש סיכוי גבוהה שהוא יעבור על החוק אפילו בעל כורחו (אגב, הוא יתבע את האשה על התאונה שהיא עשתה?! ש"לקחה" את המפתחות אחרי שהיא פלשה לו לבית?!)

"לא רק בצה"ל יש איסורים על רכב ליסינג גם במשרד הבטחון אסור לבן\ת זוג של עובד\ת לנהוג ברכב ליסינג בשעות העבודה של העובד\ת . זה לא משהו יוצא דופן רק לצבא הגנה לישראל .
הרכב נועד לנושא התפקיד ולא לבני משפחתו ,אם הנוהל לא צודק יש לשנות את הנוהל ולא לאפשר הפרתו ע"י בכירים .
חוץ מזה מה לקצינים ברגת תא"ל\אל"מ אין כסף לרכוש לבנות זוגן רכב לשימושן הפרטי ?
ממש לא פשוט יותר נוח כי על הרכב הצבאי לא משלמים דלק .
בנוסף לכל פארס שיקר מספר פעמים גם למפקדו ועל כך אין מחילה .
דומא אישית זה לא סתם סלוגן - זהו ערך צה"ל ,כזה שפארס דרש מפקודיו ."

בשעות העבודה- לא. מה לגבי אחרי שעות העבודה? כשהרכב לא ב"תפקיד"? חוץ מזה- משרד הבטחון גם צריך להסתכל ימינה ושמאלה על גופים אזרחיים ולראות ששם זה אחרת... ואולי בצדק.
והשאלה האם לתא"ל/אל"מ יש/אין כסף לרכב פרטי- לא רלוונטית כלל. אולי אין. לא ענינו של אף אחד.

לגבי השקר- כתבתי פעמיים- הוא אמור להיענש. דוגמא אישית בהחלט לא סלוגן- אף אחד לא אומר אחרת.

"לפעם המליון פארס לא הודח מהצבא - הוא התפטר מיוזמתו !
ובינינו גם לא היו מדיחים אותו מהצבא כפי שלא הדיחו את תמיר ".
הוא לא הודח ע"י הרמטכ"ל, אבל התפטר "תחת לחץ" בו נגיד ככה. הוא ידע מצוין לאיזה קן צרעות הוא נכנס עם הוא לא מגיש את המכתב ומהר. זה סוג של הודח. במידה וזה היה נשאר בדלתיים סגורות הוא היה נענש ע"י הרמטכ"ל/אלוף הפיקוד וממשיך בקרירה (כמו שצריך להיות במקום מתוקן. אף אחד לא נקי מטעויות. משלמים וממשיכים. הוא לא הרג אף אחד)

"במקרה של פארס הצבא רק הרוויח מהתפטרותו של קצין אלים ,עבריין שחושב שהדרגות שלו מקנות לו זכויות על"
איך הוא כבן אדם- לא רלוונטי. היו לי מפקדים שהיו מותק של אנשים אבל חרא מפקדים.... ולהיפך. צבא זה לא קאנטרי קלאב. צריך מישהו מקצועי שיוביל חיילים ויהיה מוכן להקריב. אם בית המשפט לא קבע במקרים שלו שיש להדיח אותו- הוא מספיק ראוי.
ישן 13-08-2009, 01:36
  אחוול אחוול אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי Devilito שמתחילה ב ""חוק שמביא לידי עבירה ? אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Devilito

ברור שאין שום חוק ש"מותר" לעבור עליו סתם כי הוא לא נראה לך. אבל אתה כן יכול לנסות להסתכל על המצב כעל "להציב מכשול בפני עיוור". אתה נותן רכב כחלק מתנאי ההעסקה, זה לא רכב מבצעי. אז כרכב ת"ש אפשר לצפות שעבירה כזאת יכולה לקרות. הרי היא אישתו, לא השכנה. היא לא באה לבקש רשות על כל נסיעה... אלא פשוט לוקחת את המפתחות ונוסעת... אתה הרי יכול להניח איך קורים דברים בחיי נישואין. אז או שאל תתנו רכב, או תנו לאשה לנהוג או אל תופתעו כשבעל הרכב "מאשר" לאשה לנהוג... עימאד הרי מראש נמצא במצב שבו יש סיכוי גבוהה שהוא יעבור על החוק אפילו בעל כורחו (אגב, הוא יתבע את האשה על התאונה שהיא עשתה?! ש"לקחה" את המפתחות אחרי שהיא פלשה לו לבית?!)
שוב ,אם היה מדווח אמת ומוסר את מלוא המידע העניין היה נסגר בשקט יחסי וללא יותר מדי כותרות,אבל פארס בחר לשקר ! פארס בחר לעבור על ערכי צה"ל שכמפקד דרש מפקודיו.
איזה פרצוף יהיה לו לדרוש מחר מפקודיו את מה שהוא בעצמו לא עושה - דוגמא אישית .

בשעות העבודה- לא. מה לגבי אחרי שעות העבודה? כשהרכב לא ב"תפקיד"? חוץ מזה- משרד הבטחון גם צריך להסתכל ימינה ושמאלה על גופים אזרחיים ולראות ששם זה אחרת... ואולי בצדק.
והשאלה האם לתא"ל/אל"מ יש/אין כסף לרכב פרטי- לא רלוונטית כלל. אולי אין. לא ענינו של אף אחד.
עד שמשהב"ט יענה לפנייתך וישנה את הנהלים ,לא פארס ולא אף נושא מדים יכול לקבוע שהוא מעל לנהלים הללו .
לגבי השקר- כתבתי פעמיים- הוא אמור להיענש. דוגמא אישית בהחלט לא סלוגן- אף אחד לא אומר אחרת.
ואכן הוא יענש ,אין שום בעיה .

הוא לא הודח ע"י הרמטכ"ל, אבל התפטר "תחת לחץ" בו נגיד ככה. הוא ידע מצוין לאיזה קן צרעות הוא נכנס עם הוא לא מגיש את המכתב ומהר. זה סוג של הודח. במידה וזה היה נשאר בדלתיים סגורות הוא היה נענש ע"י הרמטכ"ל/אלוף הפיקוד וממשיך בקרירה (כמו שצריך להיות במקום מתוקן. אף אחד לא נקי מטעויות. משלמים וממשיכים. הוא לא הרג אף אחד)
הוא בחר להתפטר כי הוא ידע שהפעם חצה גבולות שאף אחד יותר לא ימחול לו על חציתם,נתנו לו מספיק צ'אנסים הוא הוכיח שלא רק בתור אדם הוא לא יודע להתנהג אלא גם בתור מפקד בצה"ל .
תראה לי מפקד אחר בצה"ל בדרגתו עם כמות העברות וההרשעות שיש לפארס ,הסיבה היחידה בגינה מחלו לו כל השנים היא הסיבה בגינה כעת משתלחת משפחתו בצה"ל - אפליה .
אילולא היה מתפטר סביר שעונשו היה כמעט זהה לזה של תמיר והאחרון כידוע לך לא הודח מצה"ל ורשאי להמשיך לשרת בו .

איך הוא כבן אדם- לא רלוונטי. היו לי מפקדים שהיו מותק של אנשים אבל חרא מפקדים.... ולהיפך. צבא זה לא קאנטרי קלאב. צריך מישהו מקצועי שיוביל חיילים ויהיה מוכן להקריב. אם בית המשפט לא קבע במקרים שלו שיש להדיח אותו- הוא מספיק ראוי.
רצוי שתקרא את פסיקות בית המשפט (הבאתי אותן באחד האשכולות) ותראה מול איזה "מפקד" אתה מתמודד ואיזה "אדם" אתה מעריך .
מקצועיות היא לא מעל לכל ,אנחנו לא בספרטה בה צריך להעריץ את הגנרלים באופן עיוור .
יש חוקים במדינה והוא כפוף להם בדיוק כמו אחד האדם ,נושא דרגות או לא .

ישן 13-08-2009, 13:23

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי אחוול שמתחילה ב "[QUOTE=Devilito] ברור שאין..."

אחוול, אתה מפספס את הנקודה שלי. זה לא רלוונטי עם עימאד הוא בחור טוב או לא. לא התפקיד שלנו להחליט. הנקודה היא שחוק טיפשי הביא אותו למצב קצה. אפילו אם הוא היה אומר אמת לאלוף הפיקוד זה עדין לא הופך את החוק לפחות טיפשי כי הוא מביא אדם לנקודת קצה בעל כורחו.
הסיבה היחידה לכך שהחוק הזה קיים מלכתחילה, היא שצה"ל מתייחס לאנשיו בצורה לא רצינית. על זה מסתכל קצין צעיר... אין סיבה הגיונית להישאר במערכת שתקח ממך הכל ותתיחס אליך בצורה מעליבה בחזרה.

הדבר השני שמפריע לי, זה העליהום שהעיתונות מרשה לעצמה לעשות. זה קל לרדת על אנשי צבא. אין מי שיחזיר להם... זה מוציא המון דברים מפרופורציה. כל עכבר הופך להיות פיל, והרבה מאוד פעמיים זה לא בצדק. המרדף אחרי ה"סקופ" מקדש את האמצעים ומעוור לחלוטין.
ישן 13-08-2009, 14:17
  אחוול אחוול אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי Devilito שמתחילה ב "אחוול, אתה מפספס את הנקודה..."

לא התייחסת לשום תגובה שלי אליך בהודעה ואתה חוזר על המנטרה שלך .

"חוק טיפשי" ? לדעתך אולי כן לדעתי לא והוא די מוצדק ,יש הגבלה על בזבוז כספי המיסים לטובות הנאה כאלה ואחרות וזה ממש לא הנקודה .

החוק קיים וכל עוד קיים צריך לכבדו ,החוק הזה הוא ממש לא בבחינת "גזירה שציבור הקצינים לא יכול לעמוד בה" ,אם אשתו כל כך צריכה רכב יואיל הקצין וירכוש לה רכב מכספי משכורתו ולא יאפשר רכב צבאי עם צריכת דלק בלתי מוגבלת לנסוע למטרות משפחתיות .
החוק לא הביא אף אחד לנק' קצה ,ישנם מאות רבות של קצינים ונגדים אחרים של בחרו לצפצף על החוק ועצם העובדה שפארס בחר לעשות כן מעידה על פארס עצמו ולא על החוק .

ושוב גם בעיני יש הרבה חוקים טיפשיים ואני יכול בנקל לעבור עליהם ולטעון כלשונך שהביאוני ל " נקודת קצה ",אך אני לא עושה זאת למה ? כי אני אזרח שומר חוק המבין את משמעות הציות לחוק בניגוד לתא"ל (בקרוב במיל') עימאד פארס .
למה רק לפארס צריכה להיות הזכות לאיזה חוק לציית ולאיזה לא ?

קצין צעיר יתסכל על מפקד האוגדה ויגיד לעצמו "שהנה קצינים בכירים משקרים ,מרמים ,מזייפים מסמכים אז למה לא אני ? "
העליהום התקשורתי הוא לא בגלל שנתן דווקא לאישתו לנהוג ברכב אלא על כך שכמפקד בכיר צפויה ממנו נורמה של התנהגות שלא צפויה מאזרח רגיל ,יש לו בנוסף לחוקי המדינה גם ערכים מיוחדים עליהם הוא צריך לשמור .

"אין סיבה הגיונית להישאר במערכת שתקח ממך הכל ותתיחס אליך בצורה מעליבה בחזרה."
אם אין סיבה אז למה הוא נשאר ?
כמו שהמערכת לוקחת ממנו דברים מסויימים (שעות עבודה ,סיכון חיים וכו') היא גם נותנת לו דברים אחרים (פנסיה טובה ,גיל פרישה מקוצרר,טיפול רפואי מקיף וכו') אפשר להתווכח מהיום עד מחר לגבי האם הוא מפוצה על שירותו כמו שצריך אבל בסופו של דבר זה יחסי גומלין של "תן וקח" ופארס לקח בחשבון את התנאים הצפויים לו במערכת כחלק משיקוליו להישאר בה כמו כל אדם אחר .

תאמין לי שהמערכת ה"כפויית טובה" הזו התייחסה בסלחנות יתרה לפארס על שלל עברותיו ומי שהתייחס בצורה "מעליבה" כלשונך הוא דווקא פארס עצמו כלפי פקודיו ,שוטרי משטרת ישראל ושוטרי מג"ב וכלפי שלטון החוק במדינת ישראל אותו רמס מספר פעמים עוד לפני התקרית הנ"ל .

ואני שוב חוזר ,תקרא טוב טוב על איזה אדם אתה מסנגר פה ,תראה שהוא לא ראוי להגנתך לא כאדם ולא כמפקד בכיר בצה"ל מקצועי ככל שיהיה .

ישן 13-08-2009, 20:06

בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי אחוול שמתחילה ב "לא התייחסת לשום תגובה שלי..."

אחוול, לא התייחסתי למה שכתבת קודם כי אתה מדבר על משהו אחר ממני.
עצם העובדה שיש נהלים ועד שלא ישנו אותם אסור לעבור עליהם זה לא הנושא של הדיון. מה שאני מדבר עליו זה שהחוק גורם לכך שיעברו עליו. זה כמו שבחנויות פעם היו שמים ממתקים בתפזורת והיו כותבים למעלה- "לא לגעת". הרי במקרה כזה ברור כשמש שאנשים בכל זאת יגעו ויאכלו. אז ברוב החנויות הפסיקו לשים בתפזורת... וככה מנעו אי נעימות ידועה מראש (אלא שהשאירו מתעלמים מהחוק בכוונה כי לטווח רחוק זה גורם לאנשים לקנות יותר ממתקים).
שמים לפניך פיתוי- יהיו כאלה שלא יעמדו בו. אז למה לשים את הפיתוי?! כדי להכשיל? האמן לי, ראיתי בעינים מספיק קצינים מצוינים נותנים את הרכב לאישה...ואני לעומתך חושב שזה הכי נכון בעולם.
מגיע להם להינות מכספי המיסים. "אל תחסום שור בדישו"- הם קורעים את התחת בשבילי, מסכנים את החיים ומקריבים הרבה- שיתפנקו.

ופעם נוספת- עימאד לא מעניין אותי באופן אישי. אני לא מגן עליו. אני לא יודע ולא מעניין אותי איך הוא כבן אדם. את זה מחליטים המפקדים שלו ובית המשפט. אם לדעתם הוא יכול להמשיך- שיבושם לו. ההכירות שלי איתו היא רק מהתקשורת. כמו בכל אחד יש בו הרבה טוב והרבה רע... אני לא חושב שאני יותר טוב ולכן לא שופט אותו.

"קצין צעיר יתסכל על מפקד האוגדה ויגיד לעצמו "שהנה קצינים בכירים משקרים ,מרמים ,מזייפים מסמכים אז למה לא אני ? ""
אני יכול להגיד לך רק את דעתי האישית בעניין- קצין בכיר הוא קודם כל בן אדם שמסוגל לטעות. לכל מקרה צריך להתייחס לגופו. זה עדין לא רצח או אונס.בעבירה כמו העבירה הנ"ל הייתי מסוגל לראות אותו מודה בטעות לוקח אחריות ,מקבל עונש פיקודי ונשאר בסוף בצבא.
ישן 13-08-2009, 23:40
  אחוול אחוול אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי Devilito שמתחילה ב "אחוול, לא התייחסתי למה שכתבת..."

אני לא יודע מה אתה רוצה,מבחינתי הדיון הזה מוצה .
אתה ממשיך בשלך לתקוף את החוק במקום את העבריין ונותן לו לגיטימציה .

עובדה שישנם רבים שלא עוברים על החוק הקיים כי הם יודעים ציות לחוק מהו .
אם במקרה כה זניח התפתה פארס אז מה יקרה כאשר הפיתוי יהיה גדול יותר ? חשבת על זה ?
אם הוא לא מסוגל לעמוד בפיתויים במסגרת שירותו הצבאי שיפרוש .

"בעבירה כמו העבירה הנ"ל הייתי מסוגל לראות אותו מודה בטעות לוקח אחריות ,מקבל עונש פיקודי ונשאר בסוף בצבא."
ברור שאתה מסוגל לראות אותו מודה באשמה לוקח אחריות מקבל נזיפה ומתקדם האלה ,אך זה לא המצב . הוא בחר לדווח שקר למפקדיו וכשנתפס לבהלה וקיבל רגליים קרות "נזכר" להודות .
אם היה עושה זאת קודם לכן היה אפשר להימנע מכל הבלאגן ומכתב אישום פלילי ככל הנראה .

לטעות כל אחד יכול,כולנו בני אדם -החוכמה היא להודות בטעות ולקחת אחריות ולא להתחמק ממנה כפי שעשה פארס וכפי שעשה תמיר לפניו .

ישן 13-08-2009, 15:10
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "תראה שרון למשל"

מופז חטף ביקורת ציבורית קשה. הוא כשל ערכית (בעיני) כשלא הפעיל את "כותונת פסים" (אם אני זוכר את שם הפקודה נכון), אבל כל זה לא הופך אותו לקצין ששיקר למפקדיו/פקודיו, או לקצין שחרג מסמכותו. הוא הפעיל שיקול דעת שהיה בתחום סמכותו.

צ'יקו ביצע שלוש עבירות שונות, הנושא נדוש פה עד דק. הוא חטף ביקורת ציבורית יוצאת דופן, ונשפט בצורה יוצאת דופן שקבעה סמן ימני לעבירות כאלו. פארס ראה והבין (קצת באיחור). להבא קצינים ייבחרו באחת משתי הדרכים הבאות:
1. לנהוג בהתאם לפקודות, ואם כשלו/טעו - יודו על האמת.
2. יהיו שקרנים מוכשרים בהרבה.

ישן 13-08-2009, 08:56
  אלון5560 אלון5560 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.08

קציני צה"ל הולכים ומסתבכים? "הבעיה במערכת"

פרופ' אסא כשר והאלוף במיל' יורם יאיר, ממחברי "רוח צה"ל", סבורים שההסתבכויות האחרונות של בכירי צה"ל הן בעיה של המערכת. "צה"ל סומך יותר מדי על האחריות המופלאה של קציניו", אומר כשר. יאיר: "הקצינים לא מבינים שעליהם לשמש מופת גם בדברים שוליים" יעל לוי פורסם: 13.08.09, 00:17

לשורת ההסתבכויות שאחזה בחודשים האחרונים בקצונה הגבוהה בצה"ל, הצטרפה אתמול (יום ד') פרשה חדשה, במסגרתה הושעה קצין בכיר לאחר שאיפשר לאשתו לנהוג במכוניתו, בניגוד לנהלים. פרופ' אסא כשר והאלוף (מיל') יורם יאיר (יהיה), ממחברי "רוח צה"ל", תוהים על רמת האתיקה של ירוקי המדים ומסכימים כי הבעיה אינה בקצינים - אלא במערכת.

"צה"ל סומך יותר מדי על האינטליגנציה הגבוהה, הרצון הטוב והאחריות המופלאה של קציניו. הם אנשים מעולים בדרך כלל, אבל מקצועיות נבחנת תמיד מעבר לאינטליגנציה ומוטיבציה", מסביר פרופ' כשר, "לא צריך לסמוך, אלא לעסוק בנושא האתיקה בצבא בצורה מקצועית כפי שצבאות העולם עושים ואנו לא". לדבריו, "בן אדם מקצועי חייב להיות מצויד בתפיסה בדבר ההתנהגות הראויה שלו, אבל אין רעיון כזה בצה"ל - אתיקה אינה חלק מהמקצועיות".

לא כמו מלחמות הגנרלים

"כל המקרים האלו בכלל לא מזכירים את מלחמות הגנרלים של פעם", אומר האלוף יאיר, "אין ספק ביכולת המבצעית של הקצינים הללו למערכת הצבאית ועדיין, על דברים שהם לכאורה שוליים לגמרי באים אתם חשבון כי לא יכול להיות שמפקד בכיר לא ינהג לפי הקוד האתי".

"העניין הוא שמדובר בקצינים קרביים ומבצעיים", מסביר יאיר, "כשהם כבר יוצאים לחופש, הדבר האחרון שיש להם בראש זה המינהלות וההנחיות. הם מזלזלים בזה, זה מעניין להם ת'תחת כי זה לא תחקיר מבצעי - לא מדובר בתקיפת הכור העיראקי. לא מייחסים לכך חשיבות".

אבל הזלזול בכל מה שאינו שייך לזירת הלחימה, מסכימים כשר ויאיר, לא נובע מחדלונם של הקצינים. "הבעיה עמוקה יותר - בעוד שהדרישות האתיות ממפקדים במסגרת רוח צה"ל מחלחלות מעל ומעבר לפעילותם השוטפת הצבאית, הקצינים לא מבינים שהם צריכים לשמש מופת גם בדברים שוליים ולא חשובים", אומר יאיר.

לדברי כשר, "מדובר בחולשה שניתן לראות בהרבה מערכות וגם בצבא. בתחומים בהם חייבים להיות מקצועיים, למשל התחומים הטכנולוגיים - הפעלת טנק או תותח. לכאורה אין טובים מאתנו, אבל בתחומים רבים של התנהגות אנושית סומכים יותר מדי על תכונות אישיות, מכל אלו יש בשפע אבל הן אינן מספיקות".

פחות מדי למה, יותר מדי מה

"נדמה שקצינים כחיילים יודעים לנקוב בשמות הערכים, אבל ממש לא מבינים אותם לעומק", מוסיף כשר, "מתעסקים פחות מדי ב'למה' ויותר מדי ב'מה'". בכל הנוגע לקצונה הבכירה הוא אומר, "יש נטייה להניח שמאיזשהו רגע מסוים ואילך אדם בסדר כמו שהוא כי הוא בכיר. מעט מאוד מקדישים להתפתחות המקצועית המתמדת שלו ובדרך כלל הכשרתו נעשית בדרך להיות עוד יותר בכיר".

הקוד האתי של צה"ל אמנם כולל ערכים כמו מקצועיות, דוגמה אישית ואמינות, אולם לדברי כשר, בעוד ההצהרות חזקות מאוד, היישום ופיתוח השיטות ולהטמעת ערכי צה"ל והפיכתם חלק מחיי הקצין עדיין לוקות בחסר.

"צריך לפתח שיטות, לקדם תהליך שמכניס לחיי הצבא פתרונות שלא יאפשרו להזיז את הגלגל לאחור", הוא מציע. "בנוסף, אני חושב שמדי כמה שנים צריך לבצע אבחון מקצועי, שיטתי ומקיף של רמת האתיקה של כל צה"ל שיכלול את מידת ההכרה של הערכים, ההבנה שלהם, ההזדהות אתם וההתנהגות על פיהם - מרמת הטירון ועד הקצין הבכיר ביותר. בעשרים השנים האחרונות לא נעשתה עבודה כזאת".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3761258,00.html
ישן 13-08-2009, 13:44
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "[b]קציני צה"ל הולכים..."

ציטוט:
צריך לפתח שיטות, לקדם תהליך שמכניס לחיי הצבא פתרונות שלא יאפשרו להזיז את הגלגל לאחור", הוא מציע. "בנוסף, אני חושב שמדי כמה שנים צריך לבצע אבחון מקצועי, שיטתי ומקיף של רמת האתיקה של כל צה"ל שיכלול את מידת ההכרה של הערכים, ההבנה שלהם, ההזדהות אתם וההתנהגות על פיהם - מרמת הטירון ועד הקצין הבכיר ביותר. בעשרים השנים האחרונות לא נעשתה עבודה כזאת".

ואני בספק אם אי פעם תיעשה עבודה כזו- בהיעדר סביבה מתאימה (ועבור צבא, זו לחימה) אי אפשר לאבחן באמת את האתיקה הצבאית.

מצד שני- אולי כדאי לדאוג שמועמד לדרגת אל"מ ומעלה יעבור קורס או תדרוך של הפצ"ר ו/או דו"צ, שיסבירו לו בעדינות שכדאי להוריד את רשת ההסוואה מהסככה בחצר ולהפסיק לבקש מפקידות לשכה לטפל בילד מדי פעם (-:
ישן 13-08-2009, 14:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]צריך לפתח שיטות, לקדם..."

מה שהם עלו עליו, זה הנזק שהכיסתו"ח ועריפת הראשים הקיצונית בצבא הביאו אליו. אסור להתפס, זה הכל.

ישן 01-03-2010, 15:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע הרמטכ"ל החליט להשעות את אל"מ ישראל דניאלי

אלוף משנה ישראל דניאלי נשפט והורשע אתמול (א') בדין משמעתי בפני ראש מטה אגף כח אדם, תת- אלוף אורנה ברביבאי, ונדון לימי מחבוש על תנאי, לנזיפה חמורה ולקנס כספי.

אלוף משנה דניאלי הועמד לדין משמעתי בגין שורה של עבירות ובהן התנהגות שאינה הולמת, אי-קיום הוראות המחייבות בצבא, שימוש ברכוש הצבא שלא למטרותיו והתרשלות בקיום הוראות המחייבות בצבא.

דובר צה"ל מוסר כי בתום חקירת הקצין במשטרה הצבאית החוקרת, סיכם הרמטכ"ל כי הקצין יפרוש מיידית משירותו בצה"ל ובנוסף יעמוד לדין משמעתי על פי הנחיית הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף אביחי מנדלבליט. הקצין מצוי כעת בהליך פרישה מצה"ל.

הקצין הורשע על פי הודאתו ונגזרו עליו עונשים של 21 ימי מחבוש על תנאי למשך שנתיים, 14 ימי מחבוש על תנאי למשך שנה, נזיפה חמורה, נזיפה וקנס בגובה 1000 שקלים. תת אלוף ברביבאי ציינה בדבריה כי המעידה הערכית של הקצין אינה עולה בקנה אחד עם המצופה ממפקד בצה"ל, בוודאי שלא ממפקד בכיר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:12

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר