לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2009, 00:11
  GreenBerret GreenBerret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "זהו שהבנתי שזה תלוי איך אתה..."

אוקיי, אז קודם כל LVM לא קשור בהכרח לנושא.

אם אתה עובד עם RAID אתה רק צריך לדעת באיזו שיטה אתה משתמש. הבקר כבר ינהל את הכל בעצמו.
אם אתה משלב LVM שמחבר כמה RAIDים שונים ביחד אז העניין מסתבך, ולדעת מה נכתב איפה תלוי בקונפיגורציה ובאיך שתכננת את הRAID.
אתה לא צריך לדאוג באיך לקרוא את המידע, את זה עושה בשבילך הבקר (בין אם זה חומרה או תוכנה)

בשביל מה שאתה רוצה אתה יכול לעשות RAID 5. שדורש מינימום של 3 דיסקים זהים.
יש לך 4 דיסקים ככה שאתה יכול לעשות RAID 0+1 או RAID 1+0 תלוי ברמת הסיכון שאתה רוצה.
כמובן זה גם תלוי במה הבקר שיש לך תומך.
בכל מקרה, אתה יכול לבדוק את היתרונות והחסרונות http://en.wikipedia.org/wiki/RAID
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2009, 04:29
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "חסרונות ב-LVM ?"

מטרת LVM היא לאפשר לך ליצור מחיצות (או בעצם התקני בלוק) באופן שאינו קשור למדיה פיזית. המטרה העיקרית היא ממש לא להיות "כמו RAID", אלא יותר לאפשר לך גמישות. ברוב השרתים שאני מתקין (למה לא בכולם? כי LVM כן גורם להאטה, ויש שרתים שבהם זה מאוד קריטי לסחוט את מקסימום הביצועים שהברזלים מסוגלים לייצר...) אני משתמש בזה כדי ליצור מחיצות קטנות מאוד יחסית (סדר גודל של GB בודדים ולפעמים פחות) עבור כמעט כל אחת מהמחיצות האפשריות שיש בהן שימוש במערכת (home, /, var, usr, tmp, opt, boot וכו'), מה שמאפשר גם גמישות אבטחתית לאחר מכן (למשל mount עם האפשרות noexec) - וכשהצורך בגודל במחיצות מסויימות גדל, אני פשוט מקצה מקום on-the-fly למחיצה. כיוון שאני משתמש ב reiserfs, הגדלת המחיצות נעשית עם 0 שניות של downtime, כך שהעניין שקוף למדי. (בקרוב ב ext4 הקרוב לביתך...)

נכון ש LVM יודע גם לחבר PV-ים למטרות נוחות, אבל המטרה שלו היא לא שרידות per-se. אם אתה רוצה שרידות, תשתמש במה שעוסק בשרידות, קרי RAID, ולא משנה אם הוא תוכנה או חומרה. אפשר RAID1, אפשר RAID5, אפשר RAID6, זה לא משנה. ואפשר לעשות את כולם בתוכנה אם רוצים (רק שבמקרה של 5 ו 6 בתוכנה אי אפשר שמערכת ההפעלה תהיה על מחיצות ה RAID, תצטרך ליצור מחיצת אתחול שה BIOS יהיה מסוגל לקרוא, נניח עם RAID1 על כל הכוננים הפיזיים... ב RAID-תוכנה של לינוקס ה RAID פועל ברמת מחיצות ולא ברמת דיסקים שלמים - הרבה יותר גמיש ). אחרי שיצרת התקן RAID שמייצג לוגית מספר כוננים, על ההתקן הזה אתה מייצר את ה LVM, וככה אתה מקבל שרידות מה RAID, וניהול מחיצות גמיש מה LVM.

ככה שה"שכבות" הן כאלה:

[ דיסקים פיזיים ] => [ מנגנון יתירות מידע - RAID ] => [ מנגנון חלוקת מחיצות לוגיות על גבי התקני בלוק - LVM ] => [ מחיצות ]

וכמובן חשוב לציין שכל שכבה בדרך מאטה את העניינים, למעט אולי ה RAID אם הוא מתבצע בחומרה על ידי בקר איכותי (לדוגמא, אלה שיש בשרתי HP עם 512 מגה זיכרון על הבקר, וסוללה עבור write cache...) שיכול אפילו לגרום להאצה, בגלל שאתה מחלק את המידע שנקרא/נכתב על יותר spindle-ים של דיסקים.

ישן 12-08-2009, 17:09
צלמית המשתמש של The IceMan
  The IceMan מנהל The IceMan אינו מחובר  
\dev\null

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "למה אתה דואג לאובדן מידע אם..."

שרת הורדות של טורנטים

אני פשוט מוריד הרבה אז יש לי מחשב נפרד לזה, ואליו אני מקצה הרבה מקום (זמני יחסית כי רוב המידע לא נשאר שם יותר מחודש או חודשיים)

הרעיון של חוסר שרידות לא מעניין אותי משיקול די פשוט אז, אני פשוט צריך רק מקום זמני להורדות
אם זה משהו שאני אצתרך שוב אני צורב אותו, אם לא הוא נשאר שם תקופה עבור SEED ומשם הוא נמחק

ואם אני צריך אותו שוב אז אני מוריד אותו שוב

יש DOWNSIDE רק במקרא של אנימות שאני עורך , (אני מוחק להן את הפתיח והסוף כדי לדחוף עוד כמה פרקים לדיסק) ואז זה מבאס תחת לעשות את העריכה שוב

אבל עכשיו שיש לי מחשב יותר חזק (בעבר זה היה PIII 600MHZ) וסקריפט שעושה את החיתוך יחסית מדוייק,
אז גם זה כבר לא בעיה
ישן 13-08-2009, 08:55
  GreenBerret GreenBerret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כשהוא מאחד את הכל ל volume..."

כמעט לחלוטין.
כמובן, שאם בנית את הLVM בתצורת RAID, אז זה תלוי בסוג הRAID.
אני מדבר על VG פשוט, בלי RAID.
LVM מסתכל על Extents, כך שאין שום סיבה שאם דיסק אחד הלך גם המידע שעל שאר הדיסקים ישאר לא זמין. מה עוד שכל המידע שLVM צריך לדעת כדי לנהל/להשתמש בPV מסויים רשום על אותו PV (מטה דטה, כותרים וכו').
אבל אם הלך הסופר-בלוק אז אתה אבוד

לגבי שיחזור של מידע. מנסיון שלי דיסק לא נשרף לחלוטין בלי שום אפשרות לקרוא ממנו אפילו ביט אחד, בדרך כלל הוא פשוט לא מתנהג כרגיל ואז כמובן, אי אפשר באמת לעבוד איתו. אפשר אבל לשחזר את הPEים עם תוכנות סטנדרטיות לשחזור נתונים.

ד"א, סתם בשביל הקטע. דרך מעניינת להאיץ דיסקים היא לשים את היומן (הג'ורנל) על SSD.
ישן 13-08-2009, 12:28
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "כמעט לחלוטין. כמובן, שאם בנית..."

זה אם אתה יוצא מנקודת הנחה שהוא דאג למפות את המחיצות הלוגיות שלו בצורה כזו שהן תהיינה בדיוק על דיסקים פיזיים שונים, ושמחיצה אחת לא תחצה יותר מדיסק אחד...

ואם אתה כבר עושה ככה, אז מה הטעם ב LVM "גדול" שסופח אליו יותר מדיסק אחד? אתה הרי לא רוצה שמחיצה אחת תחצה שני דיסקים. ועוד לא דיברנו על הגדלת LV ולאן הוא יגדל...

בנוסף, יש את ה metadata של LVM עצמו. האם הוא נשמר בריבוי העתקים? מה קורה שחסר PV ? בהנחה שה metadata אינו נשמר בכל הדיסקים הפיזיים, מה קורה למידע אם הלך ה metadata של LVM בדיסק ששונה מהדיסק עם המידע שכן נשמר?

יש פה הרבה בלאגן. בחייאת, המחירים של דיסקים היום ברצפה, שיעשה RAID1 בתוכנה לפחות, ועליו LVM.

לגבי שחזורים, תרשה לי לחלוק. לבנאדם רגיל אין מה להתחיל להתעסק עם דיסק שהמנוע שלו מת... אז הולכים למעבדות. כן, הם כמעט תמיד מצליחים לשחזר לא מעט. אבל בשביל מה צריך את זה? רק הבדיקה שלהם, לפני טיפול, עולה לך כמו דיסק 1TB נוסף...

לגבי ה journal ל SSD... נראה לי שכבר עדיף להשתמש ב ext4. כך או כך, לשים דווקא את ה journal על SSD נשמע כמו מתכון לא רע כדי לרצוח אותו. אני גם תוהה כמה מהר זה יעבוד אחרי שכל ה SSD יתמלא עד הסוף ויתחיל תהליך ה block reclaim הדורש מחיקה-כתיבה... בקיצור, לא הייתי מנסה את זה על שום SSD שלא קוראים לו X-25E ... (שגם בו, כך שמעתי, התוצאות לא מזהירות אחרי שמסיימים את מחזור הכתיבה הראשון...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:11

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר