לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2009, 02:53
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה חושב שאם היה לאריק קרפ ז"ל אקדח זה היה עוזר לו?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "המדינה צריכה לתת לך ביטחון..."

ראשית, לא סביר שהיה לוקח איתו את האקדח לטיולון של ערב ליד הבית
שנית, גם אם היה לוקח אותו, כל הסיכויים שלא היה שולף מייד (וגם אם הייתה לו המוכנות הפסיכולוגית, שליפה מהירה מול חבורת בריונים הצמודה אלייך איננה עניין פשוט, בוודאי לאזרח לא צעיר ולא מיומן), החלאות היו חוטפים אותו מימנו והיית מקבל גם רצח וגם חלאה שעכשיו יש לה גם אקדח.
אקדחים בידי אזרחים מביאים ליותר נזק מתועלת שכן הם נגנבים על ידי פושעים, גורמים למוות מיותר כתוצאה מתאונות, רשלנות וסתם שימוש לא מיומן ולא זהיר. אקדח שמוחזק ברשיון משמש גם פעמים רבות מדי לביצוע עבירות על ידי הבעלים, כולל מקרי רצח כאלה ואחרים.
לא, חלוקת אקדחים ביד רחבה יותר מאשר היא כבר קיימת רק תוסיף בעיות. במקום זה, צריך להוסיף שוטרים בכמויות משמעותיות באיזורים המועדים לפורענות כגון, חופי הים והטיילות, קניונים וכו'. לכך צריך להוסיף חקיקה מתאימה ואכיפה חסרת סובלנות. כך למשל, צריך לקבוע בחוק בבירור שהטרדה ואיומים הם עבירה לכל דבר שגוררת עונש משמעותי. כך, שוטר בקניון שנערה מתלוננת בפניו שחבורת ערסים מציקה לה יוכל ויידרש לעכב ואף לעצור אותם. צריך גם לאסור, בדיוק כמו בארה"ב, שיכרות במקומות ציבוריים. אלכוהול מעורב באופן אינטימי במקרי אלימות נוסח הרצח הנ"ל ושוטרים צריכים לאסור מי שמסתובב במצב צבירה כזה ברחוב. כאמור, בארה"ב זה מקובל לגמרי.
ומאיפה יבואו השוטרים? ובכן, צריך להתאים את סדרי העדיפיות ולהגדיל את מספר התקנים. כמו כן, אפשר גם למצוא פתרונות יצירתיים יחסית. למשל, אין סיבה ששומרים בקניונים לא יעברו את ההכשרה הבסיסית שעובר כל מתנדב למשטרה ויקבלו תעודת מינוי. בזמן המשמרת שלהם בעבודה הם יוגדרו כשוטרים לכל דבר (בדיוק כמו המתנדבים) עם ציוד וסמכויות בהתאם (כולל אולי מדים של משטרת ישראל) והוראות לאכוף תקנות מהסוג שתיארתי לעיל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-08-2009, 12:11
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה חושב שאם היה לאריק קרפ ז"ל אקדח זה היה עוזר לו?"

כעיקרון אני מסכים עם הדברים שכתבת. מאד יכול ליהיות שאדם בגילו של הנירצח לא היה יכול לתפעל
את הנשק בצורה מהירה מספיק כדי להציל את החיים שלו, אבל מה היה קורה אם לאחד האנשים שעברו
במקום היה נשק? אולי הייתה מספיקה יריה אחת באוויר כדי להציל את החיים שלו (ואני לא ניכנס כרגע
לעובדה שסביר להניח שיריה כזו, גם אם הייתה מצילה את החיים של הקורבן, הייתה מסבכת את היורה
בצרות צרורות). ברור שיש גם חסרונות לחלוקת נשק לאזרחים, ברור שצריך לעשות את זה בצורה חכמה
ולא לחלק רשיונות כמו גרעינים וברור שצריך להכשיר את מחזיקי הנשק בצורה רצינית ולא בצורה העלובה
שבה מכשירים אותם היום. למרות כל זאת כל עוד המשטרה שלנו לא מצליחה למנוע פשעים ולהגן על החיים
שלנו זה רק הוגן שהמדינה תיתן לאזרחים דרך להגן על עצמם (חוק דרומי הוא דוגמה לדרך כזו). ד"א גם
מכוניות יכולות להרוג, גם במכוניות יכולים להשתמש כדי לבצע פשעים וכדי לרצוח/לדרוס אנשים, למה אין
לך בעיה עם רשיונות הנהיגה?

ישן 20-08-2009, 22:48
מנהל

מי אמר שאין לי בעיה עם רשיונות הנהיגה??
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כעיקרון אני מסכים עם הדברים..."

אני חושב שיש הרבה מאוד נהגים בישראל (ועוד יותר בארה"ב) שאסור שיהיו על הכביש.
ויחד עם זאת יש כמובן הבדל: רוב האזרחים לא יכולים לקיים אורח חיים סביר ללא מכונית. נשק זה משהו שרוב האנשים לעולם יצטרכו להשתמש בו. לפחות לא מסיבות מוצדקות.
במקרה הנידון יכול להיות שעובר אורח חמוש היה יכול לעצור את האירוע. אלא שמיטב הבנתי לא היה שם כמעט אף אחד. מעבר לזה, בדיוק כמו הקורבן, גם אזרחים אחרים שיוצאים לנשום אוויר בערב צפון תל אביב לא לוקחים עימם אקדח גם אם יש להם אחד כזה ברישיון (ולרבים מאוד יש). ובנקודה זו אני חייב לציין שגרתי בתל אביב יותר מחמש שנים וכמעט לא ראיתי אף אזרח נושא נשק על גופו ,וזאת למרות שססטטיסטית לרבים יש. אני מניח שזה בדיוק כמו אבי שהיה לו במשך עשרות שנים אקדח ברטה שישן בשלווה בארון ויצא משם רק לכבוד טיולים, נסיעות לשטחים ומשחקים בנשק של הילד המפגר (אני) כשההורים לא בבית.
לדעתי, אזרח שרוצה להגן על עצמו, עדיף שיישא משהו כמו גז מדמיע, שוקר או סכין (ואני יודע שזה לא חוקי...). האמצעים האלה הם בדרך כלל קומפקטיים יותר מאקדח, לא דורשים מיומנות מיוחדת ויש פחות מעצורים לשימוש בהם.
ישן 21-08-2009, 21:11
מנהל

אני לא בעד סכינים....
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מבין מה ההבדל בין סכין..."

פשוט בפועל המצב (לצערי, אגב) הוא שסכינים מרוב הסוגים ניתן לרכוש ללא רישיון. צודק ליבני שנשיאת סכין אף היא איננה חוקית, אבל החוק מקל הרבה יותר מאשר במקרים של החזקת נשק חם ללא רישיון.
סכין, אגב, הרבה פחות מסוכנת מאקדח מכל הבחינות, בוודאי מבחינת הסכנה של פגיעה בשל רשלנות או חוסר מיומנות. צריך להיות ביש גדא יוצא מהכלל בשביל לדקור את עצמך למוות תוך כדי ניקוי סכין
ליבני צודק שקשה להוכיח שהשתמשת בסכין להגנה עצמית. עם זאת, יש מספיק מקרים שהטענה התקבלה באופן חלקי או במלואה. בנוסף, כאשר המטרה היא להגן על חייך או חיי יקירייך אזי עדיף להשאיר את שיקולי המשפט אחר כך בצד.
באופן כללי, אגב, הייתי מעדיף אמצעים שהם יותר "אל הרג" באופיים מסכין כגון שוקר חשמלי או אפילו גז פילפל שמניסיון אישי כואב הוא יכול להיות אפקטיבי למדי.
ישן 15-08-2009, 21:51
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
כן, גנב שנתפס בריו "מטופל כראוי"
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "העניין הוא שגם אם כאן אצלינו תצייד כל שוטר ושוטרת באלה..."

למרות זאת, לא תופסים את כולם.
כנראה שגם בריו יש גבול להקצאת כוחות משטרה מול כמות לא מובטלת של גנבים..

נדמה לי שראיתי בעונת קיץ או שתיים, חברה נוסח "משמר המפרץ" רוכבים על אופניים בטיילת תל אביב.
כנראה שבאמת אין מספיק שוטרים לפריסה לאורך חופי תל אביב בכמות שתוכל לשמור עלינו.
דיברו פעם על שוטרי מקוף, אבל לא נראה לי שיצא מזה משהו.
כמות הפשע ברחובות תל אביב (ובכלל) גואה ואולי הגיעה העת לתפיסת שיטור שונה, לפני שהעבריינים למיניהם (מכל מין וסוג) יקחו את השליטה בערים "פור גוד"..ביננו, התהליך המבאס הזה כבר בעיצומו..

בזמנו, כשמיסטר ג'וליאני היה ראש העיר של "התפוח הגדול", הוא הצליח למגר חלק נכבד מהפשע ברחובות ניו יורק בשיטות משיטות שונות.
מר ג'וליאני הצליח להוסיף תקנים לכמה אלפי שוטרים נוספים - שסיירו בחוצות הכרך הגדול והפגינו נוכחות ב"מקומות מועדים לפורענות".
צריך תכנית רצינית ותקציב ענק על מנת לישם הלכה למעשה "פרוייקט" שכזה וכמו שאנחנו כולנו מכירים, זה תמיד יפול על הכסף..וחוזר חלילה.

ישן 15-08-2009, 22:03
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ג'וליאני ג'וליאני, ג'וליאני...שוב ושוב ושוב...."

אז המשטרה כפופה לראש העיר ולא לשר משטרה. מה השוני הגדול? המשטרה צריכה תקציבים הרבה יותר גדולים, כדי להגדיל ולטייב את כוח האדם שלה. תנו שם משכורות טובות, ותראו איך יותר ויותר צעירים יוצאי קרבי מגיעים לשם, אתה תציב שוטרי מקוף, תרתיע אנשים מפשעים קטנים, מה שיגרור אח"כ הפחתה בפשעים הגדולים יותר (שיטת החלונות השבורים). בנוסף תגדיל את השת"פ בין הרשות לני"ע, מס הכנסה והיחידה הכלכלית של המשטרה (שבתוך להב). ללא כסף אף מאפיונר לא יכול לפעול. בנוסף- שינוי בהליכי השפיטה, בין אם קביעת עונשי מינימום, החמרת חוקים למיניהם, וכו'.

ישן 15-08-2009, 22:24
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מה השוני הגדול?...הו אה איזה שוני !....
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אז המשטרה כפופה לראש העיר ולא..."

כשהמשטרה היא "עירונית" ולא "ממלכתית" השוני הוא גדול מאוד!
החל מתקציבים (ובארץ לעריות אין אפילו כסף לשלם למד"א/כב"א אז אתה עוד רוצה שלמשטרה)?
דרך תחומי העיסוק והעניין של המשטרה, יכל להיות שמשטרת מחוז ת"א תחליט שהשנה היא מתמקדת בתחום ההימורים ומשטרת מחוז צפון דווקא בהברחות הסמים אבל אז מה קורה עם כל השאר?...
אתה קולט שתצטרך להקים לכל עיר/מחוז משטרה מהיסוד?...חוקרים/פשעים/בלשים/מחלקים/חבלנים/סיירים/תומכי לחימה כגון סדנאות/תמיכה טכנולוגית ע"ע קשר וכו'... ועוד ועוד ועוד...
עם איזה תקציבים בדיוק תעשה את זה?

בקיצר, זה רק קצה הקרחון מבחינת "למה ג'וליאני הצליח ולמה כאן זה לא יישים"...

אבל תמיד ימשיכו לנופף בססמא הזאת...

רבותי - זה לא יעבוד כאן !
הלוואי ויכלנו, אבל זה לא יישים .

השאלה אם המצב הנוכחי הוא טוב (והתשובה ידועה כמובן)....

ישן 15-08-2009, 22:39
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מה השוני הגדול?...הו אה איזה שוני !...."

לא הבנת אותי. אני מבין שיש שוני, אבל לא מבין למה העובדה שיש שוני כזה, תפריע ללחימה בפשע. כתבתי מה צריכה המשטרה לעשות, כדי להוריד את רמת הפשע, ולהישאר ממלכתית.

אגב, העברת משטרה לרשות ראש עיר היא מתכון לצרות מבחינתי (לפחות בישראל), פיתרון אפשרי אחד יכול להיות כלאיים- הסיירים, שוטרי התנועה והמקוף יהיו שייכים לעירייה, יחידות כלכליות, הונאה, פשיעה חמורה, מעבדות, טכנולוגיה וכו' תישארנה ממלכתיות. ככה לראש העיר לא תהיה גישה למשל לשוטרים שחוקרים הונאות, שחיתות בעירייה וכו', רק לשוטרים שאחראים ישירות לרווחת האזרח הקטן.

ישן 15-08-2009, 10:34
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ג'לג'וליה היא בתחמי הקו המכונה ירוק וערבייה היא מה שמר אנדראוס מכנה:
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי avihil שמתחילה ב "מה עושים תושבים מג'לג'וליה בחוף הים בת"א?"

"תשכחו מהכנוי הזה ערביי ישראל"

לפיכך, שותפים הם בכלל חובותיך [כמו תשלום מס וחוק שרות הבטחון] וזכאים לכלל זכויותיך [כגון שיטוט בחוף ת"א].

האמת היא שיש גם שיכורים יהודים כשרים המסוגלים לדקור עובר אורח ואף עושים זאת בחדווה. הבעיה בארועים כגון אלה הינה קו המגע בין הפלילי ללאומני.

בכל אופן מה שרציתי להדגיש באשכול לא היה ההבט הלאומני שבארוע אלא הצביעות שבהדגשה תקשורתית ופוליטית של מעשה פשע יחידני בעת שהאזרחים כולם חשופים כל העת לידם הארוכה של הפושעים, ידם הכבולה של השוטרים וידם הרכה של בתי המשפט.

ישן 15-08-2009, 13:55

ומה תאמר על עלובי הנפש החיים לכאורה כבני תרבות בתוכנו וכבר יצאו במחולות הגנה
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מה שמנחם אותי בכל העניין הזה..."

וינסו לנתק את הקשר בין עם המרצחים והצהרות מנהיגיו הנבחרים לבין זהות מרצחים [ההפך הגמור מן הדרך בה נקטו ברצח שלפני 3 שבועות אשר את זהות מבצעיו טרם יודעים?]

על נערה מוכה שהתגלגלה לידי תפקידת שפחת מרצחים אני עוד יכול לחוס, מנהנתן חסר מוסר המאשים בכל כשלונות חייו את 'היהודים האחרים' ששמירת חייהם חוששני אינה ממש נחשבת בעיניו ומסנגר ומטה נושא ללא הרף [בפתלתלות ובערמומיות] על ובכל ארוע אלימות ערבית כלפי יהודית - אין בי כבר תקווה.

ישן 15-08-2009, 13:10
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "YNET- רצח בחוף תל אביב"

היום אני מבין לאחר צפייה בחדשות של ארצות הברית(FOX)

שהזכות לשאת נשק היא זכות אלמנטרית.
ורק במדינה שלנו רוצים שהאזרחים יהיו חסרי אונים.
ורק חלק מאנשים מקבלים את הזכות לשאת נשק.(חברות שמירה פרטיות שחלקם משמשות כמשטרה לעשירים , כול מיני גורמים שנושאים נשק , לערבים יש נשק , ולפושעים יש נשק.)
רק לאזרח הרגיל אין נשק והוא חסר אונים.
צפיתי בתוכנית של אמנון לווי - איך משפחה משטלת על אדמות לא להם ואף אחד לא עושה כלום.
מזכיר לי סרטים אמריקאים זולים על בחור שחוזר מהצבא לשטח החקלאי של אביו / חבריו או לא משנה.
וישנו דון ששלט במקום ועושה ככול העולה על רוחו והשריף המקומי או המשטרה עוזרת לו.
ואז הבחור מהצבא הולך לנקום ומחסל את כול הכנופיה.
בישראל רק חסר הבחור שיוצא לנקום.
(קיים רק בסרטים.)

למעשה ישראל היא לא מדינה אמיתית. מכותרת מכול עבריה ומובלעות של ערבים בכול הארץ שחוסמים הכול. ובגלל ארגוני הזכיות למניהם(חבל שרק ליהודים אין ארגוני זכויות) הם עושים ככול העולה על רוחם.(מי לא מכיר את העיר לוד - עושה רושם שהם קבלו זכיון ממשלות ישראל למכור סמים באין מפריע)

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 15-08-2009 בשעה 13:13.
ישן 15-08-2009, 13:27
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בני עם מסויים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "YNET- רצח בחוף תל אביב"

חרגת מכללי הפורום ואין פוצה פה ומצפצף.
הודעה חייבים להביא כלשונה ללא כל פרושים - פרושים והשגות יכולות לבוא בהמשך,

הפללת כאן עם שלם למרות שהחשודים כוללים בני עמים שונים. או שנשים אינן נחשבות בעיניך או שיהודים אינם נחשבים בעיניך או שכהרגלך בקודש אתה בוחר בקפידה את חלקי ההודעה המחזקים את השקפותיך ואת שנאתל לאחר/לשונה.

כמובן שמחוייבים בגינוי כל רצח באשר הוא רצח, ללא כל תלות במבצעיו, מטרותיו ונימוקיו. כל רוצח חייב להנמק בכלא את אותה התקופה בה נקצב עונשו, אלא אם נוצרו נסיבות מיוחדות המביאות לשיקול מפוקח באשר לקיצור עונשו.

נא לדייק, נשיא המדינה ועלובי התקשורת כולל ראש הממשלה ואחדים משריו הבכירים, השתתפו לאחרונה בעצרת שגינתה רוצח נפשע (עלום לציבור הרחב ביניתיים) ומתן תמיכה לנרצחים, אפילו שדרך חייהם אינה מקובלת עליך ועל חלק מהאוכלוסיה שנאורותה אינו מגיע לגובהה של הרצפה.
ישן 17-08-2009, 06:34
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "זכותך להשתעמם - אבל לא ניתן להשאיר את הפורום פרוץ ללאומנים ולשונאי האחר"

ניסיונות ההגנה שלך על בני העם הערבי פטטי במקרה הטוב. או מייצג איזו הכחשה או סתם תפיסת עולם משונה.

לי מפריע שערבי יכול להסתובב ברחובות ערינו ואני צריך להרגיש חוסר נוחות או פחד.
לא שחסר יהודים שעוסקים בפשע. אבל זה בגלל חוסר האונים של הממשל שלנו.(שהוא בעצמו די מושחת וחובב כסף שלא בוחל בשום אמצעי להשגתו.)
ובעצם כמו שפעם היה המיתוס שמי שלא הופך שולחן לא מקבל. אז היום אותו הדבר רק בצורה אחרת.
לגבי המיתוס שמי שלא הופך שולחן - אני הכרתי בעיר שאני גר בא איזה עבריין שהשלט על על טיפת חלב נטושה. והוא גר שם כמה שנים. אבל לא הצליחו לסלקו. רק כאשר קיבל דירה בחינם.
תמורת הנכס שהוא השתלט עליו.
בקיצור מה שלא הולך בכוח הולך עוד יותר בכוח בישראל. כמבומן שלא לכולם.
דרך אגב כול הסמים שמגיעים לישראל מקורם בערבים.
לוד נראת לי כעיר שנתו למגזר הערבי בעיר הזאת זכיון לממכר סמים.
(אולי בצורה מכוונת כדי שלערבים יהיה כסף ולא ירגישו מרומרים.)
ראית אולי את הטירות שהם בנו שם? והרכבים המאוד מפוארים שהם נוסעים בהם?

ישן 15-08-2009, 13:38

ו..שוב שרוליק מגיב לי ואני ...איני יכול לקרוא..

אבל לנחש בהחלט ניתן. בוא נראה: שרוליק בודאי מגנה בלהט את הרצח הברברי שבצעו אלה מבני העם עליו הוא מגן תמיד, שרוליק ממקד את תגובתו הנוקבת בתוקפנות הערבית ומצביע על הקשר בין הזלזול בזכות המדינה להתקיים לבין הלינצ' שביצעו פורעים ביהודי תמים. אין לי ספק כי תגובתו נוקבת אף מהתלהמותו שלאחר הרצח הלא מפוענח בבר-נוער שהרי כאן כבר יש חשודים וכיוון.

לא יתכן בשום אופן כי בתגובה שאיני רואה מסתתרים בטויים תוקפניים כלפי יהודים ובין השורות מסתתר ה'כמובן ששרוליק מגנה כל רצח באשר הוא' הנצחי. לא יתכן! הרי כאן בוצעו המעשים ששרוליק רואה אותם בד"כ כמשובה בתחומי הקו הירוק!

שרוליק, העם [הפלשתיני] איתך!

**
אופס! עריכה: ראיתי כי EG הגיב לשרוליק וטען כי הוא מתחיל לשעמם - יש קצה חוט אם כך לנחש מה כתב השובב. האומנם, שרוליק אינו יודע להבחין בין טוב ורע ובין עיקר לטפל גם כשהוא רואה גופת יהודי מבוגר שהוכה, נרדף ונרצח באכזריות לעיני משפחתו ע"י בני העם שלידיו רוצה שרוליק למסור את כולנו?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 15-08-2009 בשעה 13:43.
ישן 15-08-2009, 14:45

"בגלל המלחמה ההיא.." השואה ולקחיה
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ו..שוב שרוליק כותב. נו טופ, ננסה לנחש."

אתה כפי הניראה לא הפנמת אותם.

נכון שהלקח העיקרי הוא הקמת מדינה לעם היהודי זאת השגנו בעשר אצבעותינו, בכושרינו, בתבונתנו ובכוחותינו במהלך מלחמת העצמאות.. מדינה חזקה המסוגלת להגן על עצמה - זאת הוכחנו בכל מלחמותינו ואנחנו ממשיכים להתחזק בכל המובנים עד לעצם היום הזה ולעתיד לבוא.

לא הפנמנו את הלקחים הקשורים בכיבושים, להתייחסות לשונה/לאחר ובמיוחד לשנאת האחר. להתייחסות הגזעית/גזענית ורוממות גזע אחד נבחר מעל כל האחרים.

לכל המוחות המעוותים המחפשים השוואות מהשוואות שונות - אינני משווה כל התנהגות של מישהו ותהיה השפלה והבוטה ביותר, להתנהגותם של אלו שכבשו "מחצית עולם" למשך פרק זמן היסטורי קצר "במלחמה ההיא".
ישן 15-08-2009, 19:30
  מר עודד מר עודד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.09
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב ""בגלל המלחמה ההיא.." השואה ולקחיה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
אתה כפי הניראה לא הפנמת אותם.

נכון שהלקח העיקרי הוא הקמת מדינה לעם היהודי זאת השגנו בעשר אצבעותינו, בכושרינו, בתבונתנו ובכוחותינו במהלך מלחמת העצמאות.. מדינה חזקה המסוגלת להגן על עצמה - זאת הוכחנו בכל מלחמותינו ואנחנו ממשיכים להתחזק בכל המובנים עד לעצם היום הזה ולעתיד לבוא.

לא הפנמנו את הלקחים הקשורים בכיבושים, להתייחסות לשונה/לאחר ובמיוחד לשנאת האחר. להתייחסות הגזעית/גזענית ורוממות גזע אחד נבחר מעל כל האחרים.

לכל המוחות המעוותים המחפשים השוואות מהשוואות שונות - אינני משווה כל התנהגות של מישהו ותהיה השפלה והבוטה ביותר, להתנהגותם של אלו שכבשו "מחצית עולם" למשך פרק זמן היסטורי קצר "במלחמה ההיא".

כן, הלקח העיקרי הוא הקמת מגינה יהודית שמסוגלת להגן על עצמה. אתמול נרצח יהודי אזרח המדינה ע"י חבורת ערביםתושבי ג'לג'וליה בתל-אביב. נראה לך שזה צירוף מקרים? המדינה אולי מסוגלת להגן על גבולותיה בעזרת הצבא, אבל מה זה שווה כשבתוך הארץ, ביישוב יהודי, אדם נרצח בגלל יהדותו, כשלצד הרוצחים שתי נערות יהודיות? כמה מקרים אתה מכיר של לא מטורף עצבני אחד, אלא חמשיה יהודים שמבצעים לינץ'? באמת נראה לך שזה ויכוח שהתפתח רע, בלי קורטוב של שנאת יהודים? איך לעזאזל אתה מעז לנכס לעצמך את השואה...
ישן 15-08-2009, 19:48

מרוב שמצטטים את שרוליק יוצא שמגלים לי מה הלץ כתב הפעם...
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי מר עודד שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]אתה כפי..."

איני חוזה בהודעותיו שכן הכנסתיו ל'רשימת ההתעלמויות' אך אני מבין שהייתה לנו כאן השוואת שגרה שרוליקית בין מוטיבי פאשיזם/גולשים או משהו דומה.

אל תקח ללב. לשרוליק יש בפורומי החדשות של 'פרש' פטור מיוחד לעניני ניכוס ואזכור שואה. שיטתו דומה לשיטת הקוזק הניגזל. הוא משווה את מדינתנו/אזרחיה/גולשי הפורום למוטיבים הנוגעים ברוצחי עמנו בכל עת שמתרחש ארוע אלים כנגד יהודים ומיד מסייג את עצמו ומשליך את האשמה על 'המוחות המעוותים' המסיקים מדבריו את מה שכיוון אליו...

פעם הוא הצליח להשוות את בתי המדרש היהודיים למרתפי הבירה הנאצים ולייחס את הבנת דבריו לאוזן השומעת ולא לפה הפולט. קשה לו להבין שדברים כמו שלו חביבים על חביביו ומדרבנים אותם לפעול כנגד יהודי המדינה. הוא אומנם מנסה מן הסתם לסתום פיות של גולשים כשם שהוא מנסה להחניק בלהגו את זעקת קורבנות הטרור - אך במקרה שלו הרי שחופש הדיבור אותו מקפידים מנהלי סקופים להעניק לו - פועל לרעתו. נאומיו של שרוליק דומים לראיונות של דודו טופז - מדאיג, עצוב, מקומם אך גם מעורר רחמים...

פתחתי בנסיון של כחודש במהלכו אנסה לנחש מה כתב 'שרוליק' בארועים מארועים שונים. בעוד שבוע אבדוק את כושר הניבוי שלי אם כי התגובות להודעותיו מרמזות לי שאיני רחוק מהאמת...

ישן 15-08-2009, 22:12

התעלמותך מדברי האמת באמת מזעזעים את נימי נשמתי
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מרוב שמצטטים את שרוליק יוצא שמגלים לי מה הלץ כתב הפעם..."

נדמה לי שאת איזכור השואה, עליה הגבתי, אתה בעצמך הכנסת. ""בגלל המלחמה ההיא.." נקודת ראות אישית על השואה ולקחיה בפורום היסטוריה. כתבו גם אתם."
העובדה שאינך קורא מה אני כותב ומנחש על פי הזיותך בלבד, מילא. אבל שאינך קורא את מה שאתה כותב ואח"כ מגנה את איזכור השואה - אומר דרשני.

הכנסתי ל'רשימת ההתעלמויות' היא בדיוק מוטיב פשיסטי - כזה אתה. אז לפחות על תשא מעשי הפשיסטים בבני עמינו ובבני עמים אחרים לשוא.

הפטור המדומה שאתה מיחס לי היא נחלת רבים מהמשתתפים ובראש וראשונה פטור קבוע לך לעצמך. התנהגותך וחרמותיך דומים בדיוק להתייחסות הראשונית של כל צוררי ישראל באשר הם.
ההשואה שאתה מיחס לי בשקר יסודה - אני חוזר ומדגיש שבדורנו אין מי שפועל בשיטה הנאצית במטרה מכוונת להשמדת עם. ישנם בין כותבי הפורום לא כולם לא בצורה גורפת, כפי שאתה מציג, המשתמשים במוטיבים של תעמולה פשיסטית. מוטיבים, של שנאה, מוטיבים של עוות, מוטיבים של שקרים ומי יודע לאן זה עשוי להוביל בעתיד.
אני תמיד מדגיש את המוסריות של מדינתנו ושל צבאה, למעט חריגים הפועלים מתוך מוח מעוות, גזעני ומלא שנאה.

אולי תסביר לי כיצד אני מנסה מן הסתם לסתום פיות של גולשים. ולו רציתי - היש לי את הכלים לכך ? אצלי חופש הדיבור הוא עקרון - אלא שהדיבור חייב להיות דבור אמת, דבור ישיר ולא דיבור מעוות הבא להכפיש.
דברי הלהג השנאה והשטנה הם בגין זכות הדיבור הניתנת בפורום - את דברי הפיוס והאהבה מנסים ל"חסל" ו"להטביעם" בתוך מלל דברי הבלע אותם כותבים חלק ממשתתפי הפורום. הרב הדומם שותק ואליו אני מפנה את מכתבי.
אינני זקוק לרחמים של אף אחד ולבטח לא שלך - תפנה את רחמיך אם אתה נכון בכאלו אל אותם אלו שעושים הכל על מנת לחסל את מדינת ישראל ול"הטביעה" בתוך רוב, שישנה את אופיה של המדינה וידמה אותה לכל המדינות הסובבות אותנו ותהפוך את מדינת ישראל לחלק אינטגרלי של המזרח התיכון.

אין חדש בניחושיך - אתה עוסק בהם מהיום הראשון בו הגבת על מכתבי. אני יכול להגיד לך שנחושיך כל כך רחוקים מן המציאות, הם עוות של המציאות. חבל על נסיון נוסף - פשוט תתעלם, תכניס את ראשך לחול ותהנה מסביבה הומוגנית על פי משנתך.
ישן 15-08-2009, 14:37
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

עם ניסוח שכזה הייתי רץ לפתוח מכבסה !...נהדר ממש...
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "גזענות בגרוש"

היות וכל מה שלא ערב לאזניך ומושמע כלפי ה"מגזר" משול לגזענות כך שממש אינני מתרגש....

ומכל דברי הטעם שכתבת הייתי מאוד שמח לשמוע מהיכן הקביעה המלומדת הזו: ..."הרי כל אדם המבצע רצח או אפילו הריגה הוא איננו שפוי זמנית."

מעניין ומרתק...

תפנים אחת ולתמיד -

אף אחד מחבריך הערבים לא ממש אוהב אותך!
איש מהם לא רוצה אותך כאן !
יש ביניהם שפועלים באופן מעשי ויש שמביעים תמיכה במעשים של אחיהם !
מנטאלית, המרחק בינם (באשר הם) לבין שאר העולם הנאור הוא כמרחק שני הקטבים של כדור הארץ, ועל כך שום נסיון הדברות או קירוב לבבות לא יגשר !

יבא יום ותפנים זאת או בטוב או כשהמאכלת תונח על צווארך !

ישן 15-08-2009, 14:58

לא כתבתי כדי לרגש משהו
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "עם ניסוח שכזה הייתי רץ לפתוח מכבסה !...נהדר ממש..."

אינני חושב שרוצח , כל רוצח, הוא אדם שפוי - לדעתי אדם שפוי איננו מבצע רצח.
האם אתה יכול להסביר מהו ההגיון ושקול הדעת אותו מפעיל הרוצח בעת מעשיו.

אם היית קורא את מכתבי היית מוצא בהם את מה שניסית להסביר לי.
הערבים משחר שיבתנו למולדתנו, ארץ ישראל, אינם רוצים בנוכחותנו ועושים מאמצים (עדין) בנסיון לחסלנו ו/או לפחות לגרשנו מכאן. הם רואים בנו נטע זר, בעל תרבות שאינה מתאימה לתרבותם ופוחדים מהשפעתנו ה"מזיקה" על נתיניהם.

חלק מהמדינות הסובבות אותנו, הגיעו למסקנה שבכוח הן לא תוכלנה לגרשנו ואנחנו "נטועים" כאן לעולמי עד. מי שעדין לא הפנים זאת הם הפלסטינאים, על כל גווניהם וממשיכים בשלהם - גם הם יגיעו למסקנה המתבקשת.

הערבים לא יוכלו לנו - מי שעלול לחסלנו הם אלו המאמינים שבקשיות עורף ובהמשך הישיבה בכל שטח ארץ ישראל המערבית, תהיה לנו עדנה ולא כן הדבר.
ישן 15-08-2009, 15:33
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

מעניין....
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא כתבתי כדי לרגש משהו"

ברשותך אתייחס לדבריך ע"פ הסדר...

.."האם אתה יכול להסביר מהו ההגיון ושקול הדעת אותו מפעיל הרוצח בעת מעשיו."

לא יכול, לא מעוניין וזה גם לא חשוב !
וזו הבעייה הגדולה של מערכת המשפט בארץ הזו (פרט לרחמנות היתר)...
מגיע רוצח לבית המשפט ואז מתחילים להתפלפל ולהתדיין ולנסות להסביר מה ולמה....
זו הסיבה ש רוצחים זוכים לעונשים קלים (אם בכלל) !
כל ההתדינויות סביב מדוע/למה/ומה הביא אותו לרצוח הנם נחלתם והתמחותםשל עורכי הדין הפליליים וזו דרכם לעשות כסף !
רוצח הוא רוצח באשר הוא ולא צריך לעניין איש מה ולמה !
מי שלקח חיים לא ראוי לחיות ולו מתוך צדק בלבד נורמאלי או לא נורמאלי ככל שיהיה !

..."הערבים משחר שיבתנו למולדתנו, ארץ ישראל, אינם רוצים בנוכחותנו ועושים מאמצים (עדין) בנסיון לחסלנו ו/או לפחות לגרשנו מכאן. הם רואים בנו נטע זר, בעל תרבות שאינה מתאימה לתרבותם ופוחדים מהשפעתנו ה"מזיקה" על נתיניהם."

זה יפה, ונראה שאפילו אצליך משהו בכל זאת זז מבחינה חשיבתית, כל הכבוד ! ...המשך כך!
עם זאת, למעט תיאור (מעודן אמנם) של המציאות, אין כאן שום חידוש, אמרת ולא אמרת כלום .

..."חלק מהמדינות הסובבות אותנו, הגיעו למסקנה שבכוח הן לא תוכלנה לגרשנו ואנחנו "נטועים" כאן לעולמי עד. מי שעדין לא הפנים זאת הם הפלסטינאים, על כל גווניהם וממשיכים בשלהם - גם הם יגיעו למסקנה המתבקשת."

ע"ע התייחסותי לפסקה הקודמת...
אין חדש תחת השמש למעט שהדברים נאמרים/נכתבים ע"י כבודו שזה נחמד כשלעצמו ...
עם זאת הנה לה הסתירה...

כשכבודו כותב בנשימה אחת את המילים הללו..."מי שעדין לא הפנים זאת הם הפלסטינאים, על כל גווניהם וממשיכים בשלהם - גם הם יגיעו למסקנה המתבקשת"

ומיד לאחר מכן את המילים הללו..."

..."מי שעלול לחסלנו הם אלו המאמינים שבקשיות עורף ובהמשך הישיבה בכל שטח ארץ ישראל המערבית, תהיה לנו עדנה ולא כן הדבר."

אדוני מוכיח שלא ממש הבין את הפואנטה !
ברגע שתראה לפלסטינאים שאתה קל לעשיית פשרות ומוכן לכך מה שתגרום להם זה רק לרצות עוד ועוד !
אין מה לעשות חביבי, איך שלא תנסה לייפות את המציאות תגלה שההסטוריה תמיד הוכיחה זאת!

הפלסטינאים ברוב חכמתם ידעו עד היום לפספס כל הזדמנות שניתנה להם כולל הצעתו מעוררת המחלוקת של אהוד ברק בשעתו !
וזה מחזיר אותי לתחילת דברי בהודעה הקודמת לזו שם כתבתי...

..."איש מהם לא רוצה אותך כאן !
יש ביניהם שפועלים באופן מעשי ויש שמביעים תמיכה במעשים של אחיהם !"

מה לעשות שהמציאות לא תמיד כל כך קלה ופשוטה...

ישן 15-08-2009, 21:48
  גבר3 גבר3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
למה באחוזים הערבים מאכלסים הרבה יותר את בתי הסוהר

ונאשמים הרבה יותר מעבירות סמים ועד רצח אני אומר את זה אומנם לא על סמך בדיקה מוסמכת אלא על סמך ידיעה כללית ברורה הסיבה כי אם מכניסים לך כל היום לראש שהמדינה פה נגדך ואם המדינה עצמה לא מכריחה אותך באמצעים מרתיעים מספיק לא לפשוע זה התוצאה אני הסתובבתי ברובע המוסלמי ודברתי עם קבוצת צעירים ערבים משכילים שבטוחים שהארץ הזאת מאז ומתמיד היתה שלהם ובכלל לא יודעים שהכותל המערבי הוא כותל של בית המקדש שהיה שלנו לפני וכשאנו לא דואגים להסברה בנושאים האלה הרבה יותר קל להם להרוג את האויב שלהם אומנם בנתיים שהבעיה הזאת קיימת אנחנו חייבים לטובתנו לדאוג שהם לא ירגישו בטוחים כל כך באזורים שלנו לא אומר שיצטרכו לפחד כמו שאנו מפחדים רועדים להסתובב בעיר העתיקה אפילו אבל בכל זאת להסתובב במדרחוב טבריה ולראת מסביבך בעיקר ערבים עם נשותיהם זה מוגזם מספיק שירגישו לא מקובלים באזורים האלה אפילו על ידי מבטים בשביל להוריד מהם את ההרגשה של הבטחון שאם מישהוא קצת ירגיז אותם לא יתפרצו עליו עם כל מה שיש להם בלב אומנם יגידו שאז יהיה יותר הרגשת רדיפה אצלהם אבל זה בכל מקרה יהיה וזה דבר שיותר קל לטפל בו כי הוא לא מתפרץ בצורה ספונטנית אלא בצורה מאורגנת שיותר קל לעלות עלזה זאת דעתי
ישן 15-08-2009, 23:50
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
פיסקתי מעט :)
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי גבר3 שמתחילה ב "למה באחוזים הערבים מאכלסים הרבה יותר את בתי הסוהר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גבר3
ונאשמים הרבה יותר מעבירות סמים ועד רצח אני אומר את זה אומנם לא על סמך בדיקה מוסמכת אלא על סמך ידיעה כללית ברורה הסיבה כי אם מכניסים לך כל היום לראש שהמדינה פה נגדך ואם המדינה עצמה לא מכריחה אותך באמצעים מרתיעים מספיק לא לפשוע זה התוצאה אני הסתובבתי ברובע המוסלמי ודברתי עם קבוצת צעירים ערבים משכילים שבטוחים שהארץ הזאת מאז ומתמיד היתה שלהם ובכלל לא יודעים שהכותל המערבי הוא כותל של בית המקדש שהיה שלנו לפני וכשאנו לא דואגים להסברה בנושאים האלה הרבה יותר קל להם להרוג את האויב שלהם אומנם בנתיים שהבעיה הזאת קיימת אנחנו חייבים לטובתנו לדאוג שהם לא ירגישו בטוחים כל כך באזורים שלנו לא אומר שיצטרכו לפחד כמו שאנו מפחדים רועדים להסתובב בעיר העתיקה אפילו אבל בכל זאת להסתובב במדרחוב טבריה ולראת מסביבך בעיקר ערבים עם נשותיהם זה מוגזם מספיק שירגישו לא מקובלים באזורים האלה אפילו על ידי מבטים בשביל להוריד מהם את ההרגשה של הבטחון שאם מישהוא קצת ירגיז אותם לא יתפרצו עליו עם כל מה שיש להם בלב אומנם יגידו שאז יהיה יותר הרגשת רדיפה אצלהם אבל זה בכל מקרה יהיה וזה דבר שיותר קל לטפל בו כי הוא לא מתפרץ בצורה ספונטנית אלא בצורה מאורגנת שיותר קל לעלות עלזה זאת דעתי

ונאשמים הרבה יותר מעבירות סמים ועד רצח?
אני אומר את זה אומנם לא על סמך בדיקה מוסמכת, אלא על סמך ידיעה כללית ברורה. הסיבה: כי אם מכניסים לך כל היום לראש שהמדינה פה נגדך ואם המדינה עצמה לא מכריחה אותך באמצעים מרתיעים מספיק לא לפשוע, זה התוצאה.
אני הסתובבתי ברובע המוסלמי ודברתי עם קבוצת צעירים ערבים משכילים, שבטוחים שהארץ הזאת מאז ומתמיד היתה שלהם ובכלל לא יודעים שהכותל המערבי, הוא כותל של בית המקדש שהיה שלנו לפני.. וכשאנו לא דואגים להסברה בנושאים האלה, הרבה יותר קל להם להרוג את האויב שלהם.
אומנם, בנתיים שהבעיה הזאת קיימת, אנחנו חייבים לטובתנו, לדאוג שהם לא ירגישו בטוחים כל כך באזורים שלנו. לא אומר שיצטרכו לפחד כמו שאנו מפחדים רועדים להסתובב בעיר העתיקה אפילו, אבל בכל זאת להסתובב במדרחוב טבריה ולראת מסביבך בעיקר ערבים עם נשותיהם, זה מוגזם.
מספיק שירגישו לא מקובלים באזורים האלה.. אפילו על ידי מבטים בשביל להוריד מהם את ההרגשה של הבטחון, שאם מישהוא קצת ירגיז אותם, לא יתפרצו עליו עם כל מה שיש להם בלב.
אומנם, יגידו שאז יהיה יותר הרגשת רדיפה אצלהם, אבל זה בכל מקרה יהיה וזה דבר שיותר קל לטפל בו, כי הוא לא מתפרץ בצורה ספונטנית, אלא בצורה מאורגנת שיותר קל לעלות על זה,
זאת דעתי.

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 16-08-2009 בשעה 06:29.
ישן 17-08-2009, 05:31
צלמית המשתמש של בגירה
  בגירה בגירה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.08
הנה לך עוד חומר הסברה טוב ואמין
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "פיסקתי מעט :)"

ארץ-ישראל מובטחת לעם ישראל

סורה 5 (השולחן, אל מעידה)

תרגום פסוקים 20 – 21:

זכרו את שאמר משה לאומתו: עמי. אל תשכחו את החסדים שהרעיף אללה עליכם בהעניקו לכם נביאים ובהעניקו לכם מלכים שנתנו לכם מה שלא ניתן לאחרים בעולם. קומו היכנסו אל הארץ הקדושה אשר כתב (= הבטיח) לכם אללה ואל תשובו על עקבותיכם למען לא תאבדו.

סורה 7 (הרכסים, אל אעראף)

תרגום פסוק 135:

אחר כך הורשנו לסובלים (מידי המצרים) את מזרח הארץ (הקדושה) ואת מערבה אשר אותה ברכנו

ונתגשמו מילות (=הבטחות) רבונך לבני ישראל כיאה לסבלנותם כאשר השמדנו את פרעה, קניינו ובנייניו למען לא ימלוך עוד לעולם.

סורה 10 (יונה, יונס)

תרגום פסוק 93: ונושיב את בני ישראל לבטח (בארצם) ונעניק להם מכל טוב וכל אשר בקשו מאז בואם

(לארץ).

סורה 17 (מסע הלילה, אל אסראא)

תרגום פסוק 104:

ואחרי כן (לאחר הטבעת פרעה וצבאו בים) אמרנו לבני ישראל: "התיַשבו בארץ (הקדושה) וכאשר יגיע היום האחרון תתיצבו לפנינו יחדיו".

כתיבה ועריכה: ד"ר שמעון גת

נערך לאחרונה ע"י בגירה בתאריך 17-08-2009 בשעה 05:35.
ישן 16-08-2009, 10:00
צלמית המשתמש של Leopad
  Leopad Leopad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.06
בודאי שיש קשר לתרבותם
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי ג'ואי שמתחילה ב "וכמובן שבכותרות היום מדברים על חבורת שיכורים תמימים"

החברה הערבית בישראל חיה על חבל דק בין הלגיטימי לעבריינות,
לפחות לפי התפיסה הישראלית, תוסיף לזה קורטוב חמולתיות סקטוריאלית,
שכרות (המנוגדת לאיסלם) ומרמור/שנאה כלפי האוכלוסיה היהודית, והרי
לך מרשם בדוק לעבריינות/פשע ואלימות.
מרבית המרכיבים הללו קיימים גם בשכבות שונות של האוכלוסיה היהודית.
אני מתקשה להאמין שהמעשה הנתעב המדובר נעשה, נטו, על רקע לאומני.
אני מכיר כמה וכמה מקרים של אלימות חמורה ע"י צעירים יהודים כלפי
עוברי אורח תמימים, שהזדמנו לידיהם, שנסתיימו לא אחת, בחבלות חמורות למותקפים.
סתם כי מצ'עמם, אימפוטנטים קטנים, עם מנת משכל של נעל, שרוצים להוכיח שהם גברים.

נערך לאחרונה ע"י Leopad בתאריך 16-08-2009 בשעה 10:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:20

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר