לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-08-2009, 12:45
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
מבולבל הבהרה בקשר לתנאי הסף למיוני צ"א- ניגוד עיניינים!

היי יש לי בעיה....
כבר סיפרתי כאן לפני כן ששמי דודי, בן 17, ובקרוב עומד לעבור ניתוח לייזר להסרת משקפיים.
*בשיתוף פעולה ובידיעת גורמי הצבא הרלוונטיים.

*אני עובר את הניתוח לשם קבלת זימון למיוני צ"א. (=נאמר לי ע"י המוקדנית- "לגשת במיידית למיוני צ"א"- לאחר שאגיש את האישורים הרפואיים הרלוונטים לאחר הניתוח)

בתנאים של ח"א כתוב רק למי שעובר ניתוח לייזר בגיל 18 ושנה המתנה.
אז אם כן מבחינת השנת המתנה -זה בסדר V

עכשיו השאלה שלי היא כזאת:
אך למה מגיל 18 ולא 17- עפ"י האישור שניתן לי מן המוקדנית??
-אין כאן ניגוד עיניינים??-
אז למי עליי לפנות להבהרה? אם אפשר שמות וטלפונים וכתובות פקסים למי שיודע..

אנא זה קריטי ביותר!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-08-2009, 19:23
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "הבהרה בקשר לתנאי הסף למיוני צ"א- ניגוד עיניינים!"

זו לא תשובה מוסמכת ורשמית. אבל בימים אלה שבהם הנהלים לניתוח לייזר מתחלפים כמו גרביים, זה המידע הכי עדכני שתוכל לקבל:
כיום ניתן לעבור מיונים לטייס בתנאי אחד: הניתוח התבצע מעל גיל 18 ובתוצאות מושלמות (הרופא שביצע את הניתוח מוציא מסמך שמאשר זאת ואותו אתה שולח ללשכ"ג בכדי לבטל את סעיף הראייה).
לאחר שזה התבצע, תוכל לעבור את המיונים (בכפוף לנתונייך הרפואיים האחרים והשכליים) פרט לגיבוש.
את הגיבוש ניתן לעבור רק שנת החלמה אחת מהניתוח (בין אם הוא התבצע בגיל 18,19 או 20...)
בחישוב מהיר, גיל 19 הוא המינימלי שבו אפשר להתגייס לקורס טייס לאחר ניתוח לייזר.

המון בהצלחה.
ואל תקשיב למוקדניות.
ישן 18-08-2009, 09:01
  Shiraz:) Shiraz:) אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "שירות לאומי- אני יודע מה זה..."

יקירי,שנת שירות ושירות לאומי זה בכלל לא אותו הדבר..
שנת שירות זוהי שנה שאתה תורם במקום להתגייס לצבא בגיל לדוגמה 18 אתה תתגייס ב19 וזה לא נגרע לך משלוש השנים,אתה כביכול "נותן" שנה מעצמך.
לעומת זאת יש את השירות הלאומי שזוהי שנה של התנדבות בקהילה אשר מחליפה את השירות הצבאי..כלומר אתה עושה שנה במקום שלוש\שנתיים בהתאם למין שלך.

אתה יכול לעשות גם מכינה טרם הצבא שהיא גם שנה של התנדבות אך יחד עם זאת אתה לומד דברים על הצבא ולא רק על החיים,הייתי גם מציעה לך לעשות שנת שירות\מכינה כי זה יתרום לקהילה בצורה משמעותית ולא זה לא מה שחלק מהחברים שלך יוכלו לומר לך "סתם שנה מעצמך,אם לא תעשה יהיו אנשים אחרים" לך עם האמת שלך
וככה במקום שתתגייס וסתם יעשו לך 'פלאבות' לעבור למיונים לטיס,תחכה שנה בשנת שירות עד שהדברים יתבהרו ותאושר לעבור מיונים בצורה תקינה.

בכל אופן,אל תתחכם לצבא,זה ייפגע רק בך,אמרו לך בגיל 18 תעשה בגילהזה אחרת סתם תפגע בסיכוייך,אם יש לך בקשות חריגות שהן,תשלח למדור צ"א פקס\מכתב ואני מחזקת את דבריהם של אלו מעליי,אל תקשיב למוקדניות,הן חיילות בנות 18 שמתחלפות כל פרק זמן ובקושי יודעות מה הולך סביבן...!(;

המון בהצלחה!!!!
ישן 18-08-2009, 15:30
  omer k omer k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "הבהרה בקשר לתנאי הסף למיוני צ"א- ניגוד עיניינים!"

בתור מנותח לייזר ולפי הערכה שלי, שהיא בגדר דעה בלבד:

שנה לאחר גיל 18 משום שפחות או יותר הגוף מפסיק לגדול והשתנות.
לכן מלכתחילה לא מומלץ לעבור ניתוחי לייזר בגיל צעיר - בגלל שדברים עוד עלולים להשתנות ולהרוס את אפקטיביות הניתוח. ולכן גם מחכים שנה לאחר ביצוע הניתוח - כדי לוודא ששום דבר אכן לא ישתנה.

אם ההגעה לטייס מספיק חשובה לך, אז תעשה באמת את הניתוח בסביבות גיל 18, חכה שנה,
והלוואי והכל יהיה בסדר ותוכל להתמיין לטייס.

תזכור, זה שיקול לא קל, אתה דוחה את הגיוס בשנה, יכול ליהיות שהניתוח לא יצליח, יכול ליהיות שהראיה שלך שוב תתדרדר. אלו דברים שיכולים לקרות. קח אותם בחשבון.
אולי לא כדאי לך לעשות ניתוח בכלל? תשב ותחשוב על הדברים האלו.
אגב, אם אני זוכר נכון, זה גם תלוי איזה סוג של ניתוח יעשו לך, כי ניתוחים מסויימים יכולים לגרום לבעיות
בתנאי לחץ וכוחות מסוימים (למשל בטייס, בצלילה וכו'...).

תשב כמה ימים ותתייעץ עם מי שאתה יכול שמבין בעניין, וכמובן עם ההורים.
זו החלטה גדולה.

בהצלחה בכל אופן, וכל הכבוד על המוטיבציה.
ישן 19-08-2009, 12:16
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי omry n שמתחילה ב "מצאת רופא שמוכן לנתח אותך..."

דא"ג לא שמעתם על המקרה של הטיס קרב שנכנס לשירות מבצעי לפני מס' חודשים והתוודה שעשה ניתוח לייזר בגיל 16- לפני הצו ראשון- וכך התאפשר לו להגיע לטיס ואף הוא הצליח להגיע לטיס מטוס קרב - ואף אחד לא עלה על זה- אפילו בירפ"א ,אבל לא נראה לי שעשו לו משהו על כך- כי מה כבר יכולים לעשות לו הוא כבר טייס!-אולי סעיף משמעתי לכל היותר...

הנה הכתבה: http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/906/296.html

והנה דיון קודם שנערך על הכתבה ועל לייזר בכלל: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=476669

*כך שהנה זו הוכחה אחת מיני רבות שגם כאלו שעברו ניתוח לייזר יכולים להגיע לטיס קרבי!

נערך לאחרונה ע"י dudibenjamin בתאריך 19-08-2009 בשעה 12:21.
ישן 19-08-2009, 22:57
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "וואלה! יש כאלו שמודחים גם..."

אפשר להיות מודחים ממגוון סיבות, החל בבעיות רפואיות ועד חוסר התאמה לתפקיד (כפי שהסבירו-רמת טיסה או בטיחות) וכלה בבעיות משמעת...

אני שמעתי מין סטטסטיקה מטייס קרב לשעבר שכיום הוא טייס באלעל שמתוך 8 טייסי קרב שהוא מכיר שסיימו איתו בקורס רק ארבעה או חמישה באמת זכו להגיע לארבע שנות קבע. רובם הודחו על בעיות רפואיות, כך שיש חיה כזאת-ייתכן שבמקרה הספציפי של אותו טייס שעבר את הניתוח בגיל 16 והסתיר זאת מהצבא, אין מניעה רפואית. אחרי הכל היום מאשרים להתגייס לקורס לאחר מעבר הניתוח.
זה כן מעלה בעיתיות באמינות של אותו טייס, אבל אין סיבה להדיח אותו על רפואי.
ואולי גם ניתן לראות את הצד של אותו נער שחלם להיות טייס והאמין בעצמו שהוא יכול לעשות את הדרך הזו. בסרט "SPEED&ANGELS" שמלווה את סוף תהליך הכשרתם של שני פרחי טייס אמריקאים (דיי מיוחדים) מראיינים קולונל שבמלחמת ויאטנם שוגר מנושאת מטוסים ושבר את הגב, והמשיך למרות הכאבים העזים לטוס כי לא רצה שישללו ממנו את הזכות לטוס במלחמה, עד שהבעייה החמירה בצורה כזו שלא היה יכול להמשיך יותר והיה חייב להתאשפז. קולונל בחיה"א האמריקאי...
יכול להיות שדווקא הכוח רצון הזה והמוכנות לשבור כל מכשול ואפילו לעבור על חוקים הוא זה שבזכותו אותו הבחור כיום טייס ואתם-לא.
ישן 19-08-2009, 21:14
  omry n omry n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.07
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "דא"ג לא שמעתם על המקרה של..."

כמו שכבר ZED3 כתב, אדם כזה היה צריך לעוף הביתה.

פותח האשכול, כבר הבנתי שאתה בן 17. אתה לא בן 18, הניתוח אמור להתבצע מגיל 18 ומעלה. ילד מתחת לגיל 18 לא אמור לעשות ניתוח לייזר, גם אם הוא חודש לפני יום הולדת 18, כמו שילד בן 17 לא רשאי על פי חוק במדינת ישראל לקנות אלכוהול.
גם אם הוא "וחצי".

ציטוט:

אני לא יודע כמה אתה מבין בעניין, אבל אם תרצה, ינתחו אותך בכל מרפאה פרטית.
יכולים להמליץ לך ולהגיד לך שזה לא כדאי, כי העין עוד תשתנה, אבל סביר להניח שאם תתעקש ותרצה אז זה יבוצע.

omer k היקר.
אנשים הולכים למרפאה פרטית ועושים לייזר בגיל 16? זה אומר שזה נכון לעשות דבר כזה? שמומלץ? לא נדבר על זה שהעסק הזה רווי בשרלטנים שיראו את הכסף ולא את הבריאות שלך. אחר כך אתה תתמודד עם ההשלכות של המעשים, לא הוא. זה מטומטם, מסוכן, וכנראה הם לא מספיק בוגרים שכלית כדי להבין שהם עדיין לא בוגרים כדי לעשות את הניתוח, שהרף המינימלי שנקבע לעשייתו הוא 18 (ואני לא מדבר על זה שרופא עיניים ימליץ לך להמנע מהניתוח לפני גיל 20).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר