לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-08-2009, 19:01
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי poppoppopi שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]נו טוב, בצר לי..."

זה הרעיון האחרון שנשאר לי, אם כל האחרים נבדקו כהלכה...

בלינוקס זה גם כך, רק ששם ה"מקבילה" לא מבזבזת כל כך הרבה מקום... כמדומני כ 33 מגה, ולא באחוזים מנפח הפרטישן - כלומר גם אם הוא בגודל טרה, זה כמה שמערכת הקבצים תתפוס לעצמה. אני שולף מספרים מהראש, אני יכול לוודא על מכונת ניסוי אם זה ממש חשוב.

אני כותב "מקבילה" במרכאות כי לדעתי זה המקום שבכלל תופס ה Journal של מערכת הקבצים, ולא מערכת הקבצים עצמה (למרות שאפשר להחשיב את ה Journal כחלק ממערכת הקבצים, אני מניח. צריך לבדוק את תצרוכת המקום עם מערכת ללא journaling כמו ext2...)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-08-2009, 18:37
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי poppoppopi שמתחילה ב "'שטח דיסק בשימוש' גדול ממה שתפוס בכונן"

ההבדל הזה נובע משיטת איכסון הקבצים בדיסק. מערכת הקבצים על הדיסק מחלקת את הדיסק לקלסטרים בגודל מסויים. כל קלסטר כזה מכיל כמות מסויימת וקבועה של זיכרון. 64Kb למשל. אם הקובץ גדול מגודל קלסטר אחד, הקובץ יתפוס מספר קלסטרים לפי הצורך. אם הקובץ קטן מגודל קלסטר/הקובץ הגדול לא ממלא את הקלסטר האחרון עד סופו, הוא עדיין יתפוס קלסטר שלם. המקום הנותר בקלסטר לא ינוצל.
לכן כמעט תמיד גודל הקבצים בדיסק יהיה גדול יותר מגודלם בפועל. העניין בולט במחיצות וינדוס, בהם הרבה קבצים קטנים שאינם מנצלים היטב את גודל הקלסטר.

זה על קצה המזלג, הסברים נוספים ניתן למצוא במאמרים על מערכות קבצים, כמו זה למשל http://davidscomp.com/index.php/com...0-fat32-vs-ntfs

גם אצלי אגב, בכונן C גודל הקבצים הוא 5,941,832,459 בתים, לעומת השטח בדיסק שנתפס ע"י שהוא 6,024,093,696 בתים.
(וזה בלי לסמן את תיקיית השיחזור, יחד איתה מתקבל 6612377600 בתים) .

ישן 17-08-2009, 18:53
  poppoppopi poppoppopi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "ההבדל הזה נובע משיטת איכסון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
ההבדל הזה נובע משיטת איכסון הקבצים בדיסק. מערכת הקבצים על הדיסק מחלקת את הדיסק לקלסטרים בגודל מסויים. כל קלסטר כזה מכיל כמות מסויימת וקבועה של זיכרון. 64Kb למשל. אם הקובץ גדול מגודל קלסטר אחד, הקובץ יתפוס מספר קלסטרים לפי הצורך. אם הקובץ קטן מגודל קלסטר/הקובץ הגדול לא ממלא את הקלסטר האחרון עד סופו, הוא עדיין יתפוס קלסטר שלם. המקום הנותר בקלסטר לא ינוצל.
לכן כמעט תמיד גודל הקבצים בדיסק יהיה גדול יותר מגודלם בפועל. העניין בולט במחיצות וינדוס, בהם הרבה קבצים קטנים שאינם מנצלים היטב את גודל הקלסטר.

זה על קצה המזלג, הסברים נוספים ניתן למצוא במאמרים על מערכות קבצים, כמו זה למשל http://davidscomp.com/index.php/com...0-fat32-vs-ntfs

גם אצלי אגב, בכונן C גודל הקבצים הוא 5,941,832,459 בתים, לעומת השטח בדיסק שנתפס ע"י שהוא 6,024,093,696 בתים.
(וזה בלי לסמן את תיקיית השיחזור, יחד איתה מתקבל 6612377600 בתים) .

מה שאתה אומר מסביר את ההפרש בין "גודל" לבין "גודל בדיסק" במאפיינים של כל קובץ/תיקיה.
אבל הגודל הכולל שרשום ליד "גודל ב ד י ס ק " אמור להיות זהה ל"שטח בשימוש" שרשום במאפיינים של הדיסק.
הבעיה שהמצב לא ככה אצלי.
ישן 18-08-2009, 10:33
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי mp3lll שמתחילה ב "זיו - בכיף חמוד. שימי -המקום..."

למה ש"איחוי דיסק" יחזיר מקום?

וזה לא משנה על כמה מדובר. מקום לא אמור ללכת לאיבוד, ואם הוא בכל זאת הולך, מי יודע מה קורה מתחת לפני השטח. אין שום סיבה בעולם שמקום יתבזבז בצורה שאינה ברת ספירה. יש את "כמה באמת הקובץ תופס על הדיסק", וזה מובן, כי קובץ תמיד תופס יחידה שלמה של אחסון. למעט זה, אין שום סיבה שבעולם, שהמספרים לא יתאימו, ואני לא מדבר על רמת הגיגה-בייט, אלא על רמת ה-ביט. זה מחשבים, לא מד"ב...

אם אתה, כמוני, לא מבין מהיכן הבזבוז בדוגמא שהובאה, זה סבבה לגמרי. לא תמיד אנחנו יודעים הכל. מכאן להחליט שהשאלה אינה לגיטימית, יש מרחק גדול מאוד. לא כל דבר שלא מצליחים לענות עליו הוא בהכרח שאלה לא לגיטימית. לגבי ה"זה רק גיגה" - אצטט ממקורותינו היהודיים: "דין פרוטה - כדין מאה" - איפה עובר הגבול של מר mp3? ב 5 גיגה? 10? אתה זוכר שפעם היו דיסקים קשיחים קטנים כדי עשירית מהנפח החסר כאן?

ישן 18-08-2009, 11:18

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי mp3lll שמתחילה ב "זיו - בכיף חמוד. שימי -המקום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mp3lll
זיו - בכיף חמוד.
שימי -המקום שלו לא מתבזבז, אין יש לו הבדל של 1 גיגה, לפי חישוב של מערכת קבצים! איחוי דיסק יחזיר חלק מהמקום "הנאבד" וכ'ו.
לא מדובר כאן על הבדל של 5 10 30 40 50 גיגה! פאקינג 1 גיגה שזה לפי חישוב נפח.

לכן לדעתי זה דיון הזוי לחלוטין.

הדבר היחיד שהזוי בכל הדיון הזה היה התגובה הראשונה בו (עד כמה שאפשר לקרוא לה "תגובה")...
בכל זאת אני אענה - אם הבנתי את התגובה המושקעת שלך, מה שניסית להסביר זה שהמחשב סופר לפי 1024 ולא לפי 1000 , את זה תגיד למקרה שמישהו ישאל - "קניתי דיסק של 40 ג'יגה. למה יש לי רק כ37 ג'יגה?"
אצלי השוויתי שני חישובים של המאפיינים ששניהם לפי ספירת המחשב והפרש של 80MB בערך זה המון בשביל מערכת שתופסת בקושי ג'יגה וחצי ושחזור מערכת מבוטל.
ישן 18-08-2009, 15:50

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אתה מתכוון שהיא (שמת לב ללשון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אתה מתכוון שהיא (שמת לב ללשון הנקבה?) תמשיך לראות שזה תמיד זהה, כמו שזה אמור להיות...

(מה ששולל את רעיון ה MFT שלי ממקודם, שלא ממש האמנתי בו מלכתחילה...)

לסיכום, נראה שבכל זאת מדובר בקבצים שאין לאדמין של המחשב גישת List עליהם כפי שהצעתי בהתחלה, רק לא תחת System Volume Information. איפה הם, אני לא יודע. אני משער שאפשר לכתוב סקריפט/תוכנה שיסרוק את כל המחשב כדי לגלות.

שימי --- אני מתחילה לחשוב שאתה דווקא צודק וזה הMFT . קודם חשבתי שהוא לא נכלל בשטח הדיסק מלכתחילה אבל כנראה שכן, פשוט כי זה ההסבר ההגיוני היחיד שניתן באשכול הזה.
אני אעשה כמה מבדקים ואחזור עם תוצאות בקרוב.
ישן 20-08-2009, 00:35
צלמית המשתמש של The IceMan
  The IceMan מנהל The IceMan אינו מחובר  
\dev\null

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "מעניין מה זה LogFile. ה..."

מגניב , נחמד לדעת
אף פעם לא טרחתי לברר בדיוק עד עכשיו

http://support.microsoft.com/kb/103657/en-us

קוד:
$attrdef, Attribute Definitions Table: Contains the definition of all system and user-defined attributes on the volume. $badclus, Bad Cluster File: Contains all the bad clusters on the volume. $bitmap, Cluster Allocation Bitmap: Contains the bitmap for the entire volume, showing which clusters are used. $boot, Boot File: Contains the volume's bootstrap if the volume is bootable. $logfile, Log File: Used for recoverability purposes. $mft, Master File Table (MFT): Contains a record for every file on the NTFS volume in its Data attribute. $mftmirr, Master File Table2 (MFT2): Mirror of the MFT used for recoverability purposes. $quota, Quota Table: Table used to indicate disk quota usage for each user on a volume. $upcase, Upcase Table: Table used for converting uppercase and lowercase characters to the matching uppercase Unicode characters. $volume, Volume: Contains volume information such as volume name and version.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:50

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר