לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2009, 21:40
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
גם אני מסתייג מהדרך הזו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דן 137 שמתחילה ב "בקשה לסיוע לחייל החי בעוני."

יש לא מעט דרכים לעזור לחיילים הנמצאים במצוקה כלכלית לפני פירסום בפורום.
גם אם קצרה ידה של מש"קית הת"ש מלהושיע, יש קופת מפקד/קופת יחידה ולכל מג"ד יש תווים שהוא יכול לחלק לחיילים בדיוק במקרים כאלה.
בנוסף, תמיד כדאי לנסות ולמצוא דרכים לפיתרון בתוך היחידה- חברים של החייל, הורים של חיילים וכו'.

הנה דוגמא:
כשאחי היה בסדיר (לוחם ומפקד בחטיבת כפיר) היה לו בפלוגה חייל שהגיע מבית שאין בו הרבה.
יותר נכון, אין בו כמעט בכלל.
מפה ומשם הצליחו לארגן עבור החייל ציוד ומכשירי חשמל- מכונת כביסה למשל.
הוריי תרמו את המיטה הקודמת של אחי (ספפה או איך שקוראים לזה), מיטה במצב מצויין, כמעט חדשה, ששכבה בממ"ד ללא שימוש.
בגדוד אירגנו תובלתית, ויום אחד הגיעו שני חיילים, העמיסו את המיטה, ולקחו אותה לביתו של אותו חייל נזקק.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 28-08-2009 בשעה 23:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2009, 23:54
צלמית המשתמש של עידו403

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "?"

"זה שמנהל את פורום משחקים" הוא גם מנהל פורום מתגייסים וסדירים.
אם הוא ירצה, הוא יכתוב כאן על העבר הצבאי שלו.
אני בכל אופן, יכול לספר לך מהיכרות אישית, מחוץ לפורום, עם Zed3, שהוא כן פיקד על חייל אחד או שניים (יותר נכון, עשרות).

עכשיו תגיד, חוץ מלרדת לפסים אישיים ולהתנצח עם גולשים ומנהלים כמעט בכל תגובה שלך, יש לך מה לתרום לדיון?
הצעתי דרך לעזור לבחור- לנסות ולבדוק עם חיילי היחידה האם מי מהם יכול לתרום לאותו חייל ציוד ראוי שאינו נמצא בשימוש (כפי שאחי והוריי עשו).
Zed3 ציין שביכולתו של מפקד היחידה לתת לחייל סכומי כסף ו/או תלושים דרך מסלול מקוצר שאינו מצריך הליכים בירוקרטיים.
את הדרכים הנ"ל יש למצות לפני שפונים לעזרת ציבור הגולשים בפורום.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 28-08-2009 בשעה 23:56.
ישן 29-08-2009, 00:20
  דן 137 דן 137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.04
לכל המסתייגים ודומיהם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דן 137 שמתחילה ב "בקשה לסיוע לחייל החי בעוני."

עד שעה זו פנו אלי בפרטי לא מעט אנשים שבאמת רוצים לעזור וכולי תקווה שבימים הקרובים יפתרו לפחות הבעיות החומריות הדחופות בביתו של אותו חייל.

גם אני פיקדתי על יותר משני חיילים בחיי,וחשבתי לא מעט לפני שפניתי ע"ג הפורום,גם אני מכיר את מערך הסיוע לחיילים במצוקה- במקרה הספציפי הזה- זה לא מספיק.

לפעמים צריך להתעלות על הרצון להתפלסף ולחפש מה פגום בכל דבר- ופשוט להגיד- "כן,אני מוכן לעזור".

לא מדובר כאן בדיון על אוסף תגי יחידה או שיפצורים לנשק-מדובר בבעיה אמיתית של אדם אמיתי-חייל בצה"ל.

מכיון שממצב של בקשת עזרה נהיה כאן דיון מיותר לטעמי-אבקש ממי שאחראי על ההודעות בפורום לנעול/למחוק את הדיון-לא לכך קיוויתי.
ישן 29-08-2009, 23:53
צלמית המשתמש של עידו403

אני אבהיר את מה שכתבתי אתמול בערב
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי דן 137 שמתחילה ב "לכל המסתייגים ודומיהם"

אין לי שום דבר נגד סיוע לחיילים אשר נמצאים במצוקה כלכלית.
כפי שכתבתי אמש, הוריי תרמו בעבר מיטה (כמעט חדשה) לחייל לוחם, ובכל שנה הם תורמים גם לאגודה למען החייל.
במסגרת עבודתי, אני לוקח חלק בשני פרוייקטים לסיוע למשפחות נזקקות באזור הקריות ובעכו.
אני לא מחפש לטפוח לעצמי על השכם ולא צריך שיודו לי. אני עושה את זה הן משום שאני יכול והן משום שאני רוצה.

מהיכרות כזו או אחרת עם מערך הסיוע לנזקקים בצה"ל, אם יודעים עם מי לדבר והיכן ללחוץ, הן בתוך היחידה והן מחוצה לה, אפשר להגיע ליופי של הישגים.
הלוואי ובאזרחות היו תקציבי סיוע כמו שיש לצה"ל, והלוואי שניתן היה לקצר את ההליכים כמו שניתן לעשות בצה"ל (קופת מג"ד, חלוקת תלושים וכו').

ישן 30-08-2009, 02:41
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
קטעים דביק: "הפורום למען החייל"

לפני שאני מביע את דעתי, אני מבקש להזכיר לכל הקוראים אותה, א.שזו דעתי הפרטית, ב. אנחנו פורום פתוח לדיון בנושאי צו"ב,
וג. כמו בכל אשכול, כל המשתתפים מוזמנים להביע את דעתם בצורה עניינית, אך בכל מקרה לשמור על רמת הדיון, ולא להגיב בצורת
"אם אתה לא מסכים/תומך בדעתי, אנא אל תגיב בכלל" ודומות לה.
- זו לא צורה לדיון, וגם נוגד את כללי הפורום.

לנושא:
רוב משתתפי הפורום נמנה על אזרחי ישראל ושירת / משרת / עתיד לשרת בצה"ל, ואני מניח גם שחלק נכבד מהפורום יסכים של(אף אדם ו)חייל, ובמיוחד לוחם, אשר נותן את מיטב שנותיו לצה"ל, לא מגיע לחיות בעוני.
ואם זאת, החייל לא רעב ללחם - לחם יש בבסיס, וכמו שהוזכר פה, לצערנו הוא לא החייל היחיד שזקוק לסיוע, וברמה הבסיסית, יש לכל יחידה כיום כלים רשמיים שיכולים לעזור לאותו לוחם, בנוסף למערך הת"ש העוסק בכך בשגרה.
בנוסף, ברוב היחידות יש נגד (בגדודים זהו בדר"כ הרס"ג - רס"ר המשמעת) בכיר העוסק בנושא בצורה הפחות פורמלית - למשל מציאת עבודה, ריהוט, וכו'
כל זאת, ועוד לא הזכרתי את ערך הרעות ומושג אחוות הלוחמים, שמנחים את המפקדים הישירים לרתום לנושא את המחלקה/פלוגה.

אם מנהלי ומשתתפי הפורום רואים בעזרה לחיילים מטרה חשובה, כדאי ורצוי לפתוח אשכול דביק, מסודר ונעול בנושא (כמו שנעשה במקרה של חיפוש המועמדים ליח' מילואים לפני פתיחת פורום המיל'), אשר המודעות בו יעברו דרך מנהלי האתר ויפורסמו על ידם,
וזאת בכדי לשמור על אמינות וניסוח ברור ואחיד, ובכדי למנוע כפילויות מיותרות.
כך, אדם המעוניין לעזור לחייל הזקוק לכך (בין בדיור/עבודה/ריהוט/מוצרי מזון וכו'), יכנס אל האשכול הראשון בפורום, ויוכל למצוא בקלות את מבוקשו.

בכל מקרה, זהו לא נושא המתאים לדיון בשרשור רגיל, כיוון שהוא נוגע למקרה פרטי ובמהותו לא צבאי/בטחוני ענייני.

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 30-08-2009 בשעה 02:47.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר