לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-08-2009, 17:12
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "1. כוון את P3 לכ- 80%..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elim
1. כוון את P3 לכ- 80% מההתנגדות (עקרונית - ניתן לוותר עליו לחלוטין מאחר והוא משמש בעיקר לאיפוס הזרם, אך יש לו השפעה גם במתח).
2. כוון את P4 לכ- 800 אוהם.
3. קצר נק. A ו B לאדמה.
4. כוון את P1 לקבלת קריאה של 0V (קרוב ככל האפשר). - בשלב זה עדיין לא חיברתי שום מתח חיצוני אז איך אוכל לקבל קריאה של 0 וולט ?
5. כוון סטייה מה 0V (אם עדיין קיימת) ע"י P3.
6. הכנס מתח מדוייק כלשהו בין A ל B (נק. B נשארת תמיד מקוצרת לאדמה) - רצוי מתח שקרוב לקצה תחום המדידה וכוון את P4 לקבלת קריאה מדוייקת.

אתה יכול לחזור שוב על סעיפים 5 ו 6 שכן כיוון R4 משפיע מעט על הכיוון של R3 ולהיפך.

אלי שלום,

משהו בתהליך שרשמת אינו נכון מכיוון שהתצוגה בכלל לא נדלקת.

תודה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2009, 20:17
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "בניתי מד-מתח דיגטאלי ויש לי שאלות"

אחרי שפירסמתי את ההודעה המשכתי לשחק עם הטרימרים ובפוקס המעגל התחיל למדוד מתח בצורה מדוייקת של פלוס/מינוס 0.1 וולט.

1. לא ברור לי מדוע P3 משפיע בזמן כיול המכשיר למדידת מתח (למעשה כול הטרימרים משפיעים).

2. בעיקרון אני מעוניין לחבר את מד-המתח למצבר הרכב בכדי לנטר את מתח המצבר/אלטרנטור, לכן אשמח לקבל ממך הסבר איזה יציאות/חוטים רלוונטים ועל איזה יציאות אני יכול לוותר, הנקודות מסומנות באותיות A-F.

3. האם יש לך רעיון איך אני יכול לחבר למעגל זמזם פיזואלקטרי שיזמזם לזמן קצוב של 10 שניות כאשר מתח המצבר נופל מתחת ל-12.0 וולט ?

ראיתי הרבה פרוייקטים ברשת אבל אני תמיד מעדיף להסתמך על הפרוייקטים המופיעים בחוברות אלקטור.

תודה

ישן 03-09-2009, 18:26
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "גם אני אינני רואה בעייה. ..."

אני מניח שגם אם תחבר פלוק במקום המודד שלך, תראה את אותם שינויים.
הדרך למנוע זאת היא לשים פילטר מעביר נמוכים עם קבוע זמן ארוך מאוד של עשרות שניות (תצטרך מעגל מבוסס מגבר שרת).
דרך פשוטה יותר לממש את הפילטר היא לנצל את העובדה שלמעגל שלך יש התנגדות מבוא גדולה מאוד באופן הבא:
1. להחליף את נגד ה 82K בכניסה בנגד 10M.
2. להחליף את P4 בנגד קבוע של 1M.
3. לשים במקביל לנגד ה 1M קבל טנטלום של 100uF (עם 100uF תקבל קבוע זמן של 100 שניות).

את כיוון ה FULL SCALE שעשית קודם עם P4, תעשה כעת עם P2.

עריכה: עם התנגדויות בסדר גודל הזה, תצטרך לנקות טוב את המעגל לאחר ההלחמות, ולרסס אקריליק על האיזור (כדי למנוע מזליגות ולחות להשפיע על תוצאות המדידה).

נערך לאחרונה ע"י Elim בתאריך 03-09-2009 בשעה 18:29.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:10

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר