לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-08-2009, 08:24
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "למה בעצם שיענו לך..?"

מה הקשר? יצא שהבנאדם עובר דירה לחו"ל, ויצא שהוא עושה את זה לפני הצבא - מה, הוא צריך להיענש על כך?

תיצור קשר עם לישכת הגיוס, הם יגידו לך מה אתה צריך להביא ומתי. בגדול, זה בטח יהיה הוכחות מוצקות למעבר והשתכנות בחו"ל, כמו למשל אם נניח אתה עובר לצרפת, אז הם ירצו לראות תעודת זהות צרפתית שלך, או שטר בעלות על בית בצרפת... בקיצור, כל מה שיוכיח שאתה לא הולך רק לטיול קטן בחו"ל ואחריו חוזר לארץ...

כמו שאמרתי, צור קשר עם לשכת הגיוס, הם יאמרו לך הכל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-08-2009, 12:16
  La Mano De Dios La Mano De Dios אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "מה לעשות."

מה אתם מבלבלים בשכל עזבו ת'בן אדם מה אתם מסכנים... אני הולך לקרבי כמו כל אחד פה ועוד ליהודה ושומרון שכל יום יזרקו עליי אבנים אז מה הקשר בכלל ? אני אשמע בן אדם שהולך להיות מש''ק ממטרות אז אני יחשוב שאני יותר טוב ממנו ? בולשיט אחד גדול... כל אחד תורם מה שהוא יכול ולבן אדם יש סיבות אישיות מה אתה בכלל מזיין לו ת'שכל... אם רודפים אחרי המשפחה שלו המאפיה והוא צריך לרדת מהארץ ? ( בכוונה הבאתי משו חפרני ) אתה לא יודע ת'סיבה שלו אז סתום ת'פה ועזוב אותו בשקט הוא לא בא ואמר וואלה אני רוצה להשתמט תביאו עצות הבן אדם פאקינג צריך ליסוע לחו''ל תגיד לי אתה שפוי ? זה שהבן שלך משרת בקרבי ואתה '' גאה '' בו זה כל הכבוד אבל וואלה אל תרים ת'אף למעלה ותחשוב שהוא יותר טוב מאנשים אחרים כי אני יכול להשתין עליו בקשת... בן אדם צריך ליסוע לחו''ל לא יודע למה בעיה שלו שיזדיין אבל בגלל שזה פורום '' צבאי '' הוא בא ורצה לקבל עצות מהמערכת הצבאיות במרכאות כיצד לפעול... וזה שאתה מנהל פה אתה יודע את מה זה מעניין לי בגלל אנשים כמוך המדינה שלנו ניראת כמו שהיא ניראת אז קמת ב-4 בבוקר להסיע ת'בן שלך זה אומר שאתה יותר טוב מאנשים אחרים ? תלמד להיות צנוע קודם כל ותתבייש לך על מה שכתבת
ישן 30-08-2009, 12:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noam1108 שמתחילה ב "ירידה מהארץ, טיפול בגיוס..."

חוצפן!
קיבלת חינוך חינם?
קיבלת חיסונים?
מערכת בריאות?
גדלת בישראל?
לא נהרגת בפיגוע?
לא נהרגת בפיגוע כי היה חייל שנהרג כשהוא בלם בגופו את המחבל שהיה בדרכו לרצוח אותך?
למה החייל ההוא היה צריך למות כדי לשמור עליך ולך יש זכות להחליט לעזוב ולא לשרת בצבא?
אני וחברים שלי הקרבנו את החיים שלנו כדי שתוכל למצוץ אצבע ולאכול קורנפלקס ואתה תחליט אם יש או אין לך זכות לשרת בצה"ל?
אף אחד לא מכריח אותך להיות חייל קרבי.
אבל כן מכריחים אותך לשרת בצבא.
זה שההורים שלך יורדים מהארץ לא פותר אותך משירות בצה"ל.
להפך.
אתה תלך לצו ראשון.
תעבור את המיונים.
יקלו עליך ככל הניתן.
תקבל דחיית שירות.
יעזרו לך עם מימון הטיסה בחזרה.
כשתשרת וההורים יהיו בחו"ל תקבל מעמד של חייל בודד, הקלות ת"ש, כספים, סיוע בשכר דירה, חופשות, סיוע בטיסות ועוד.
אין שירות יותר קל מזה.
צה"ל ילך לקראתך.
אין לך שום זכות להתחמק.
תגמור את השלוש שנים שלך ותלך לאלף עזאזלים.
מצידי תגור על אי בודד או בטהרן.
אבל לפני כן תעשה את החובות שלך, כי את הזכויות ידעת לקחת עד היום בכיף.

ישן 30-08-2009, 12:23
  La Mano De Dios La Mano De Dios אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חוצפן! קיבלת חינוך..."

אני לא יכול שלא להסכים עם חלק מהדברים שכתבת , למרות שלדעתי היית צריך להצניע אותם , זה נכון כי אתה בדעה שוואלה בזמן שאני ואתה שומרים במחסומים וזורקים עלינו אבנים ויורקים עלינו , הוא משחק Fifa במחשב , יש בזה משו , אבל עיצבן אותי התגובה של ה''אבא'' למעלה שחושב שהוא יותר טוב מאחרים ושוב אני האחרון שיתמוך בהשתמטות אבל וואלה טוב שלא זיינתם ת'אמא של הבן אדם הוא צריך לרדת מהארץ אני לא יודע למה טולא אכפת לי ושוב אני רוצה להדגיש אני האחרון שדוגל בהשתמטות ולדעתי כולם צריכים לשרת בקרבי וכולם צריכים לתרום אבל אתם לא יודעים ת'סיבות של הבן אדם וישר תוקפים אותו וזה לדעתי פסול

נערך לאחרונה ע"י La Mano De Dios בתאריך 30-08-2009 בשעה 12:26.
ישן 30-08-2009, 17:48
  התפסן בשדה התפסן בשדה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חוצפן! קיבלת חינוך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
חוצפן!
קיבלת חינוך חינם?
קיבלת חיסונים?
מערכת בריאות?
גדלת בישראל?
לא נהרגת בפיגוע?
לא נהרגת בפיגוע כי היה חייל שנהרג כשהוא בלם בגופו את המחבל שהיה בדרכו לרצוח אותך?
למה החייל ההוא היה צריך למות כדי לשמור עליך ולך יש זכות להחליט לעזוב ולא לשרת בצבא?
אני וחברים שלי הקרבנו את החיים שלנו כדי שתוכל למצוץ אצבע ולאכול קורנפלקס ואתה תחליט אם יש או אין לך זכות לשרת בצה"ל?
אף אחד לא מכריח אותך להיות חייל קרבי.
אבל כן מכריחים אותך לשרת בצבא.
זה שההורים שלך יורדים מהארץ לא פותר אותך משירות בצה"ל.
להפך.
אתה תלך לצו ראשון.
תעבור את המיונים.
יקלו עליך ככל הניתן.
תקבל דחיית שירות.
יעזרו לך עם מימון הטיסה בחזרה.
כשתשרת וההורים יהיו בחו"ל תקבל מעמד של חייל בודד, הקלות ת"ש, כספים, סיוע בשכר דירה, חופשות, סיוע בטיסות ועוד.
אין שירות יותר קל מזה.
צה"ל ילך לקראתך.
אין לך שום זכות להתחמק.
תגמור את השלוש שנים שלך ותלך לאלף עזאזלים.
מצידי תגור על אי בודד או בטהרן.
אבל לפני כן תעשה את החובות שלך, כי את הזכויות ידעת לקחת עד היום בכיף.

חוצפן מי שמדבר!

בוא נסתכל על זה מזווית קצת אחרת:
תוחלת החיים הממוצעת לאנשים כמוך במדינת ישראל, לפי נתוני הלמ"ס, היא כ-80 שנה (79.5 ליתר דיוק). אותו ברנש, כ-16 בשנים, חי במדינת ישראל בדיוק 20% מחייו.
מילא אם היית אומר "תעשה את ה-7.2 חודשים שלך ותלך לאלף עזאזלים", הדבר היה מעלה גיחוך קל אך היה מקובל עליי לצורך העניין. לעומת זאת, אתה בא, ברוב חוצפתך ודורש שישרת 3 שנים מלאות את המדינה שהוא לא הולך להנות מזכויותיה.

נתת יפה מאוד רשימה של דברים שהוא "ניצל" ב-16 שנותיו התמימות. הנה מה שאתה תקבל, לאחר שירותך הצבאי, והוא לא יקבל:

*השכלה גבוהה הממומנת ברובה ע"י המדינה.
*ביטוח בריאות חינם לכל ימי חייך. בזמן שהבחור יצטרך לשלם כסף רב על ביקורי רופא וטיפולים, אתה תשב פה בניחותא ותקבל טיפולי כימותרפיה והקרנות במאות אלפי דולרים, צנתורים וניתוחי לב, השתלות איברים, תרופות יקרות והכל בכלום כסף.
* לעת זקנה, הביטוח הלאומי ישלם לך אלפי שקלים כל חודש בין היתר בשביל שתוכל לממן עובדת סיעודית שתחליף לך חיתולים וקטטר ותרחץ אותך.
* כשלא תוכל לפרנס אתעצמך בכבוד ותירשם ללשכת התעסוקה תקבל כספים מהמדינה כל חודש.

את כל אלו לא יקבל! ואתה, בחוצפתך הרבה, דורש שימלא בדיוק את אותה החובה שאתה מילאת.
אתה נתת שלוש שנים ועכשיו אתה קוצר את הפירות: אתה חופשי להסתובב ברחוב בביטחון, לשבת מול המחשב ולהתנהג כמו בריון מקלדת וגם ללכת להתראיין בתוכניות שוליים ולשתף את האנקדוטות ה(ספק) משעשעות שלך. את כל אלו הוא לא יעשה.

אתה רודף בצע וסחטן. וכפוי טובה. תתבייש לך!...רוצה שאנשים ישרתו אותך ואת חבריך למרות שלא תצטרך לתת להם כלום בתמורה! הדבר משול בעיניי למעמד העבד העברי, שניצלו אותו במשך כמה שנים ואז שחררו לחופשי עם כמה פרוטות. אם זה מה שאתה דורש מהבחור, לפחות תקרא לזה בשמו - עבדות!!!

יוסיפון, מהודעותיך אני למד שאתה לכאורה אדם נבון מאוד, אולם אתה לפעמים מצליח לכתוב הודעות רוויות דמגוגיה והסתה. חבל שככה אתה הורס לעצמך את התדמית...
ישן 30-08-2009, 19:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי התפסן בשדה שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]חוצפן! קיבלת..."

אין לך שמץ של מושג.

נפצעתי בשירות הצבאי שלי פציעה קשה ואני סובל ממספר נכויות.
אנני מקבל שום קיצבה ולא קיבלתי שום סכום כספי למעט מענק שיחרור רגיל כמו כל חייל אחר כפי שהיה מקובל כשהשתחררתי (97) = כ15 אש"ח.
משכורתי הצבאית הייתה פחות מ700 שקלים.
מעולם לא קיבלתי מלגה או תגמול אחר על שירותי הקרבי.
אני לא מקבל קיצבת נכות.
אני לא מקבל טיפולים לנכות שלי למעט טיפול תמיכתי במסגרת צבאית לא במסגרת משרד הביטחון. טיפול של פגישות תמיכה, לא טיפול רפואי.
בכל חודש אני מוציא אלפי שקלים על תרופות (עבורי ועבור ילד שלי שחולה והתרופות שלו ושלי לא נכללות בסל הבריאות).

על איזו תוחלת חיים אתה מדבר?
יש לך מושג בכמה הזדמנויות יכולתי לההרג בשירות הצבאי, הזדמנויות שהוא מבקש להתחמק מהן?
התוחלת חיים של עשרות החברים ההרוגים שלי עמדה על 19-21 שנים! הרבה פחות מ80!

מה תוחלת החיים של הלומי קרב?
מה תוחלת החיים של מילואימניקים קרביים?
מה תוחלת החיים של מי שסחב את החבר הכי טוב שלו בשלושה חלקים נפרדים?
מה תוחלת החיים של מי שבלילה אחד איבד עשרות חברים?
איזה תגמול כספי מפצה על חויה כזו?

השרות בצה"ל הוא חובה לכל אזרח בישראל על פי חוק.
השרות בה\צה"ל הוא זכות לכל אזרח בישראלעל פי מוסר והגיון פשוט.
אם קודם היה תורי, אז עכשיו מגיע תורו.
כל אחד יעשה את המשימה שלו כשמגיע התור שלו ויסיים אותה כשהתור שלו יעבור.
יש כאלו שיבחרו לעשות קצת יותר. אבל לאף אחד אין זכות לבחור לעשות פחות.
אני, במקרה, מאלו שבחרו לעשות יותר. במלחמת לבנון השניה התנדבתי למרות הפציעה והנכות, למרות ששברתי רגל חודשיים קודם ולמרות שנפלטתי ממערך המילואים לפני המלחמה. למרות כל הנ"ל הורדתי את הגבס העגעתי לימ"ח עליתי על הטנק וניכנסתי ללחימה.
כך נהגתי תמיד.
אני לא מבקש מפותח האשכול לנהוג כמוני ולהקריב את עצמו.
לא ביקשתי ממנו אפילו ללכת לשרת שירות קרבי.
רק לקיים את חובתו עלפי חוק ולהתגייס לצה"ל בלי להתחמק בתירוצים שונים.

ישן 30-08-2009, 19:48
  R_Madrid R_Madrid אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אין לך שמץ של מושג. נפצעתי..."

שמע אחי , קודם כל בלי שום קשר את הכבוד שלי כבר קיבלת ובגדול... כל הכבוד לך ויש הרבה אנשים כמוך...

תשמע , אני מתגייס בנוב' והולך לקרבי , אני בדעה שוואלה מי שהולך לקרבי גם תורם וגם חווה דברים שלא יהיו בשום מקום אחר , ופעם גם אני הייתי אומר שאני יותר טוב מאחרים שלא משרתים קרבי וכו' , כי למה שאמא שלי לא תישן 3 שנים בלילה והוא יהיה גובניק שחוזר יומיות הביתה , יש בזה משו... אני לא יכול להגיד שאני לא מסכים עם הדעה הזאת... גם אני חושב שבזמן שאני ישבתי בבית וגירדתי ת'תחת ואתה שמרת עליי בגזרות שונות , עכשיו הגיע התור שלי לשמור על הילד שלך , ואני בדעה שמי שיכול יענו אין לו מגבלות חייב ללכת לקרבי ואני לא מריך אנשים שהולכים לתפקידים לא קרביים ועל אחת כמה וכמה משתמטים , אבל מה שלא אהבתי זה איך שתקפתם את הבן אדם זה היה ניראה לי לא במקום... מסיבה אחת פשוטה... וואלה אם הוא היה בא ואומר שמעו לא בראש שלי צבא עכשיו אז וואלה שיילך להזדיין זין שלי בפיתה הוא אבל לך תידע ת'סיבות שלו אולי זה מקרה של חיים ומוות אין לדעת אז במקום לשפוט בן אדם אתה יכול לבוא ולהגיד לו ת'דעה שלך אבל יפה ובנימוס ולא להגיד לו לך תזדיין יחוצפן יזין תעוף מפה וזה וואלה זה לא מכובד... בקיצור אחי רק שתרגיש טוב ויהיה בסדר בע''ה...

ולדעתי צריך לנעול פה ת'אשכול למה יש יותר מידי ריבים פה וחבל...
ישן 30-08-2009, 20:20

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אין לך שמץ של מושג. נפצעתי..."

ציטוט:
אין לך שמץ של מושג.

נפצעתי בשירות הצבאי שלי פציעה קשה ואני סובל ממספר נכויות.
אנני מקבל שום קיצבה ולא קיבלתי שום סכום כספי למעט מענק שיחרור רגיל כמו כל חייל אחר כפי שהיה מקובל כשהשתחררתי (97) = כ15 אש"ח.
משכורתי הצבאית הייתה פחות מ700 שקלים.
מעולם לא קיבלתי מלגה או תגמול אחר על שירותי הקרבי.
אני לא מקבל קיצבת נכות.
אני לא מקבל טיפולים לנכות שלי למעט טיפול תמיכתי במסגרת צבאית לא במסגרת משרד הביטחון. טיפול של פגישות תמיכה, לא טיפול רפואי.
בכל חודש אני מוציא אלפי שקלים על תרופות (עבורי ועבור ילד שלי שחולה והתרופות שלו ושלי לא נכללות בסל הבריאות).

על איזו תוחלת חיים אתה מדבר?
יש לך מושג בכמה הזדמנויות יכולתי לההרג בשירות הצבאי, הזדמנויות שהוא מבקש להתחמק מהן?
התוחלת חיים של עשרות החברים ההרוגים שלי עמדה על 19-21 שנים! הרבה פחות מ80!

מה תוחלת החיים של הלומי קרב?
מה תוחלת החיים של מילואימניקים קרביים?
מה תוחלת החיים של מי שסחב את החבר הכי טוב שלו בשלושה חלקים נפרדים?
מה תוחלת החיים של מי שבלילה אחד איבד עשרות חברים?
איזה תגמול כספי מפצה על חויה כזו?

השרות בצה"ל הוא חובה לכל אזרח בישראל על פי חוק.
השרות בה\צה"ל הוא זכות לכל אזרח בישראלעל פי מוסר והגיון פשוט.
אם קודם היה תורי, אז עכשיו מגיע תורו.
כל אחד יעשה את המשימה שלו כשמגיע התור שלו ויסיים אותה כשהתור שלו יעבור.
יש כאלו שיבחרו לעשות קצת יותר. אבל לאף אחד אין זכות לבחור לעשות פחות.
אני, במקרה, מאלו שבחרו לעשות יותר. במלחמת לבנון השניה התנדבתי למרות הפציעה והנכות, למרות ששברתי רגל חודשיים קודם ולמרות שנפלטתי ממערך המילואים לפני המלחמה. למרות כל הנ"ל הורדתי את הגבס העגעתי לימ"ח עליתי על הטנק וניכנסתי ללחימה.
כך נהגתי תמיד.
אני לא מבקש מפותח האשכול לנהוג כמוני ולהקריב את עצמו.
לא ביקשתי ממנו אפילו ללכת לשרת שירות קרבי.
רק לקיים את חובתו עלפי חוק ולהתגייס לצה"ל בלי להתחמק בתירוצים שונים.

כנראה שבאמת אין לי מושג, כי ניסיתי באמת ובתמים להבין את הרלוונטיות של הביוגרפיה הנ"ל לאשכול ונכשלתי במשימה.

מה ציפית ממני בתגובה? מחיאת כף?
אתה בחרת במסלול הצבאי שלך ובחרת להתנדב למלחמות וכו' וכו' וזאת הייתה הבחירה הלגיטימית שלך. מה שקיבלת זה תוצאה ישירה של ההחלטות שאתה קיבלת כאדם בוגר ועצמאי. אין לך את מי להאשים אלא את עצמך.

לעצם הדיון: סיפורים כמוך יש עוד אלף. בכל צבא מתים אנשים. בכל מלחמה בעולם יש הלומי קרב. מה הקשר לברנש? למה שאדם שאין לו קשר למדינת ישראל (למעט מספר שנות ילדות ונוער) צריך לשרת את המדינה?
הראציונל השגוי בעליל שלך הוא תוצאה של אידאולוגיה אישית שפיתחת ולא ערכים אבסולוטיים. אתה מאמין כאדם פרטי שכל יהודי צריך לגור במדינת ישראל, ונגזר מכך שגם צריך לשרת בצבא. מי שיהודי ולא משרת את המדינה הוא פסול בעיניך. זו זכותך לחשוב ככה אף שאינני מסכים במאומה עם הראציונל הזה. אם לא היית מאמין בכך (אלא במהות הדמוקרטיה שבמרכזו זכויות האדם והאזרח), לא היית עומד על כך שאדם שעומד לעזוב לשארית חייו (כנראה) את הארץ יעשה צבא. אין הסבר אחר לכך.

אם בזה אתה מאמין שיבושם לך. תשמור את הדעות האלו ותציג אותם בדיונים רלוונטים, ואל תסווה אותם ע"י השתלחויות מיותרות ודמגוגיה בשקל.

R_Madrid: אני מציע לך הצעה ידידותית להימנע מהשתתפות פעילה בדיונים כל עוד אתה לא מסוגל לשמור על שפה נאותה (ובעדיפות גם להכפיף עצמך לחוקי האיות והתחביר).
ישן 31-08-2009, 15:55
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי התפסן בשדה שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]אין לך שמץ של..."

אני לא מחפש להביע דעה לגבי המצב של פותח האשכול, אבל אני חייב להמשיך עם קו ההגיון שלך ולומר:

אם הבחור הנ"ל לא הולך בכל מקרה לנצל את ההטבות המגיעות לאזרחי ישראל אז הוא בטח לא יתנגד לוותר על הדרכון והאזרחות שלו..כמובן שזה מעלה בעיות מוסריות וטכניות קשות אם לבן-אדם אין דרכון זר, אבל אפשר להגיד שזו כבר בעיה שלו (מה לעשות, לא מחליטים איפה ולמי נולדים, וכמה שזאת לא אשמתו, זאת גם לא אשמת המדינה) לכן נכון שישרת בכל מקרה.

כמו כן, לא חסרים משפחות יורדות שחוזרות אחרי מספר שנים. נסכים שלילד בן 16 אין מושג מתי ותחת איזה נסיבות, אם בכלל, הוא יחזור לארץ בעתיד. יש מצב שבגיל 25 הוא יחליט שמיצא את עצמו בחו"ל וכעט הגיע הזמן לחזור לשורשים ולגדל משפחה בארץ ישראל. אם כך, אז כולם בטח יסכימו ש"התחמק" משירות צבאי.

בקיצור אתה לא יכול להבטיח שהבחור לא ינצל, מתישהוא בעתיד, את ההטבות המגיעות לאזרח שכן שירת כחוק. עם זאת כבר הסכמנו שזה מגוחך לדרוש שזמן השירות יהיה פרופוציוני לזמן השהייה במדינה, במיוחד כשאין אף אחד, במיוחד בגילאים האלה, שיכול לדעת איפה ימצא עצמו בעתיד.

לכן, עוד פעם, לפי ההגיון שלך, כדי שהבחור יצא "בסדר", יש 2 אופציות:
א. אם לבחור שתי אזרחויות, שיוותר על הישראלית, שבה לא ישתמש ממילא הרי הוא כבר מעתיק חייו לעד לחו"ל.
ב. אם לבחור רק אזרחות ישראלית, שיעבור מדינה וישאף לקבל סטטוס אזרח בה, ואז יהיה לו דרכון ועם זאת חופש התנועה, משהו שאני בטוח שכולנו מחשיבים כזכות בסיסית לכל בין האדם.

לדעתי אפילו בשביל "שמירת אופצייה" צריך לשלם (ובדוגמא שלנו, שירות למען שמירת האזרחות, למקרה שאי פעם ירצה לחזור לארץ) ואתה בטח זוכר איך כולנו צחקנו כשהמששלה הקדנית שכרה ספינות שיפנו 20,000 "קנדים" מלבנון ב2006, וחודשיים אחרי המלחמה כבר רובם חזרו לגור בלבנון. citizen by convenience נראה לי זה נקרא באנגלית.

ישן 31-08-2009, 16:33

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "אני לא מחפש להביע דעה לגבי..."

אני בטוח שפותח האשכול מעריך את הצעתך הנדיבה לוותר על אזרחותו, אך הדבר אינו מחייב. בכלל, לעניות דעתי כל האשכול הזה הוא סערה בכוס תה (כאשר עשרות אחוזים מאוכלוסיית המדינה שהולכת לנצל את כל זכויותיהם בעתיד אינם משרתים בצבא). הדרישה כי אדם שירד עם משפחתו בגיל 16 יחזור ארצה לשירות צבאי מלא היא דרישה מחוצפת ומגוחכת, במיוחד כשהיא מגיעה מכל בריוני המקלדת שחזרו הביתה מהצבא לארוחות החמות ושירותי הכביסה של אמא.

לעצם העניין, הנהלים בצה"ל מתייחסים בבירור לסוגיית המלש"ב היורד שכן יש עשרות אלפים כאלו. אל לפותח האשכול לשמוע לעצתם של המגיבים שכתבו תגובות מתוך בורות ואי הכרת החוק שמתובל ות במידת מה של קנאה או אידאולוגיה אנכרוניסטית. ניתן לראות את מסגרת הטיפול במלש"בים כאלו בקישור הזה (איני מתחייב לגבי אמינות כל הפרטים, אולם הקו הכללי הוא נכון).
ישן 30-08-2009, 22:24
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אתה לא נשוא הבקורת שכן אתה רק קטין ואינך קובע את מקום מגוריך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noam1108 שמתחילה ב "ירידה מהארץ, טיפול בגיוס..."

צר לי על כל יהודי העוזב את הארץ, צר לי גם על כל גולש המגדף באופן מביש אב לחייל קרבי..

ולעניין: האשכול למעשה 'כמעט' ומיותר שכן הבחירה היא 'כמעט' ולא בידך.

בשלב זה הינך חייב לעזוב את הארץ יחד עם הוריך.

באם הנך בעל אזרחות שניה הרי שלפניך שלוש אפשרויות:

[1] לוותר על אזרחותך הישראלית ולהוותר עם האזרחות הזרה בלבד [הסכמתך לדבר מוחייבת מעל גיל 16 שנים]

[2] לא לוותר על אזרחותך, על עמך וארצך ולשוב הנה בגיל 18 , לשרת כראוי את ארצך ולמלא חלקך בערבות ההדדית לאנשים עימם אתה מתייעץ כאן

[3] לא לוותר על אזרחותך הישראלית ולהשאר בחו"ל לאחר גיל 18. אתה בהחלט תהיה בגדר חייב שרות אך איש לא ישלח מ.צ לקולג' בו תלמד והבעיות יתעוררו רק ברצותך לבקר בארץ.. גם אז, קרוב לודאי שאיש לא יאזוק אותך אלא שבסה"כ תדרש לשרת את פרק הזמן המתחייב לפי החוק בהתאם למצבך המשפחתי, גילך ומן הסתם גם בהתייחס לגיל עזיבתך.

אי אפשר לאחוז את המקל בשני קצותיו. גם להשאר אזרח ישראלי ולשמור על ארץ המקלט לצידך וגם לא למלא את חובתך אליה. [נכון, ישנם משתמטים רבים בנסיבות שונות ואחרות - אך הרי אתה לא כותב לנו כמשתמט אלא כנער מודאג].

אם אין בידך אזרחות שניה ואינך יכול לוותר על אזרחותך הישראלית- הרי שכניסתך החוזרת לארץ תגיע ביום מן הימים ועימה החובות ההגיוניות.

ושוב - כרגע כנער אינך חיב מאומה ואינך יכול לעשות מאומה. ההחלטה האמיתית והקשה תהיה בגיל 18.

* איני עו"ד או איש משרד הפנים והעצה מסתמכת על ידע כללי ושכל ישר בלבד כך שטל"ח...

ישן 31-08-2009, 17:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "[QUOTE=Benor2005]אני לא מבין..."

ובנוסף, כבר קרו אלפי מקרים של ישראלים שירדו מהארץ והתחמקו, ערקו, משירות צבאי. אחרי שנים הם הסתבכו בחו"ל וביקשו לחזור לארץ כשהם דורשים, בחוצפתם להנות מההטבות של "תושב חוזר" וגם שיוותרו להם על השירות הצבאי ממנו הם התחמקו ועל העונש שמגיע להם על העריקות מצה"ל.
המקרים המפורסמים הם של בני יורדים שנתפסו על רצח או סחר בסמים ומתחננים לחזור לישראל בלי לשבת בכלא לא על העבירות שלהם בחו"ל ולא על העריקות. אבל יש מקרים מפורסמים פחות של יורדים ש"רק" לא הצליחו כלכלית.
זו בדיוק הבעיה שלי עם פותח האשכול. כמו הנ"ל, הוא מבקש להינות מהזכויות שהמדינה נותנת ומבקש להתחמק מהחובות.

ישן 31-08-2009, 20:23
  yochaiTB yochaiTB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ובנוסף, כבר קרו אלפי מקרים של..."

ציטוט:
ובנוסף, כבר קרו אלפי מקרים של ישראלים שירדו מהארץ והתחמקו, ערקו, משירות צבאי. אחרי שנים הם הסתבכו בחו"ל וביקשו לחזור לארץ כשהם דורשים, בחוצפתם להנות מההטבות של "תושב חוזר" וגם שיוותרו להם על השירות הצבאי ממנו הם התחמקו ועל העונש שמגיע להם על העריקות מצה"ל.
המקרים המפורסמים הם של בני יורדים שנתפסו על רצח או סחר בסמים ומתחננים לחזור לישראל בלי לשבת בכלא לא על העבירות שלהם בחו"ל ולא על העריקות. אבל יש מקרים מפורסמים פחות של יורדים ש"רק" לא הצליחו כלכלית.
זו בדיוק הבעיה שלי עם פותח האשכול. כמו הנ"ל, הוא מבקש להינות מהזכויות שהמדינה נותנת ומבקש להתחמק מהחובות.

בבירור ואולי בלי לשים לב הכנסת פוליטקה לפורום, הדעות שנתת לא קשורות לצו"ב אלה מתקשרות לדעות ימניות לאומניות ואולי רק לאומניות, ואני רק מציין את זה בגלל שמנהל צריך לתת דוגמה במיוחד שכל פעם שדיון נכנס לקווים כאלה עם מילים שונות אתה או מנהלים אחרים ממהרים לסגור את הדיון.
-
דעתי - למשרד הבטחון יש דרך לטפל בנושאים האלה ועם כל הכבוד למנהלים ול"מבינים" הנחמדים הצבתם לבנאדם שביקש עזרה אפשריות שלא נבאו מעמדה מקצועית אלה מעמדה אדיולוגית.
באופן אישי פגשתי מישהו בסין, שירד עם הוריו מהארץ בארך בגיל 5, אני לא זוכר בדיוק אם הוא מחזיק באזרחות ישראלית אבל אני חושב שכן, הקשר שלו לארץ זה ביקור משפחה פעם ב.... ההסכם או החוק שחל עליו זה שהוא מוגבל להשאר בארץ לתקופה של 6 חודשים, ואם הוא ירצה להשאר מעבר לתקופה הזאת הוא יהיה מחויב בגיוס לצבא לתקופה מסוימת.
-
ואם אתה שואל אותי סתם הכניסו לך לראש דברים שצריכים להכנס בגיל מאוחר יותר, תטפל בבעיות שיש לך עכשיו (מעבר לחו"ל) ותשקול ברצינות את נושא הגיוס כשתיהיה מוכן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:23

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר